(165) 2. Teilstrecke M40

Bieler Lauftage 2007 - (165) 2. Teilstrecke M40

  Rang Name                      Jg   Land/Ort                         Zeit   Rückstand    Stnr       Overall        Schnitt ¦   Oberramsern ¦    Kirchberg ¦      Biberen ¦
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Kellenberger Ueli         1964 Ganterschwil                4:25.20,6       -----   (723) Foto  TS2      1.       4.43 ¦  2:57.52    1.¦ 4:25.20    1.¦    ----  ----¦
    2. Hirt Alain                1967 Confignon                   4:29.38,6      4.18,0   (686) Foto  TS2      2.       4.48 ¦  3:01.12    2.¦ 4:29.38    2.¦    ----  ----¦
    3. Benz Dieter               1963 D-Binzen                    4:48.38,7     23.18,1  (1405) Foto  TS2      3.       5.08 ¦  3:10.35    4.¦ 4:48.38    3.¦    ----  ----¦
    4. Bolliger Hanspeter        1964 Riken AG                    4:55.55,8     30.35,2  (1107) Foto  TS2      6.       5.16 ¦  3:09.20    3.¦ 4:55.55    4.¦    ----  ----¦
    5. Signer Richard            1963 Biel/Bienne                 5:03.58,6     38.38,0  (1024) Foto  TS2      9.       5.25 ¦  3:16.56    5.¦ 5:03.58    5.¦    ----  ----¦
    6. Silvant Olivier           1967 Magglingen/Macolin          5:16.00,7     50.40,1  (1208) Foto  TS2      14.      5.37 ¦  3:35.33    7.¦ 5:16.00    6.¦    ----  ----¦
    7. Reuss Marko               1967 D-Harzgerode                5:23.39,5     58.18,9  (1082) Foto  TS2      17.      5.46 ¦  3:21.05    6.¦ 5:23.39    7.¦    ----  ----¦
    8. Cuennet Patrick           1963 Fribourg                    5:29.35,3   1:04.14,7  (1418) Foto  TS2      18.      5.52 ¦  3:37.20    8.¦ 5:29.35    8.¦    ----  ----¦
    9. Schaubhut Mathias         1963 D-Schopfheim                5:32.47,8   1:07.27,2    (86) Foto  TS2      19.      5.55 ¦  3:38.22    9.¦ 5:32.47    9.¦    ----  ----¦
   10. Wankerl Thomas            1965 D-Roding                    5:39.02,8   1:13.42,2   (183) Foto  TS2      22.      6.02 ¦  3:53.05   13.¦ 5:39.02   10.¦    ----  ----¦
   11. Schwarz Jakob             1966 Adelboden                   5:55.33,2   1:30.12,6  (1494) Foto  TS2      25.      6.20 ¦  3:45.49   11.¦ 5:55.33   11.¦    ----  ----¦
   12. Zahlten Stefan            1963 D-Trebur                    6:30.27,8   2:05.07,2   (216) Foto  TS2      38.      6.57 ¦  3:44.29   10.¦ 6:30.27   12.¦    ----  ----¦
   13. Judaschke Thomas          1966 D-Windeck                   6:42.23,8   2:17.03,2   (711) Foto  TS2      41.      7.10 ¦  4:29.37   16.¦ 6:42.23   13.¦    ----  ----¦
   14. Schütz Hanspeter          1967 Rüti b. Büren               6:47.42,6   2:22.22,0   (398) Foto  TS2      42.      7.16 ¦  3:49.03   12.¦ 6:47.42   14.¦    ----  ----¦
   15. Friedrichs Wolfgang       1964 D-Norden                    6:55.07,2   2:29.46,6   (650) Foto  TS2      47.      7.23 ¦  4:27.46   15.¦ 6:55.07   15.¦    ----  ----¦
   16. Graf Paul                 1966 Oberdiessbach               7:29.48,3   3:04.27,7  (1410) Foto  TS2      62.      8.01 ¦  4:17.37   14.¦ 7:29.48   16.¦    ----  ----¦
   17. Sieber Markus             1966 Lohn-Ammannsegg             8:07.25,6   3:42.05,0  (1430) Foto  TS2      70.      8.41 ¦  5:02.52   18.¦ 8:07.25   17.¦    ----  ----¦
   18. Neuburger Reinhard        1963 D-Ulm                       8:10.59,7   3:45.39,1  (1472) Foto  TS2      71.      8.45 ¦  5:07.35   19.¦ 8:10.59   18.¦    ----  ----¦
   19. Pisalski Peter            1964 D-Moers                     8:13.59,2   3:48.38,6   (840) Foto  TS2      74.      8.48 ¦  5:11.02   20.¦ 8:13.59   19.¦    ----  ----¦
   20. Scherzinger Hansjörg      1964 Hägendorf                   8:21.15,6   3:55.55,0  (1471) Foto  TS2      76.      8.56 ¦  4:43.46   17.¦ 8:21.15   20.¦    ----  ----¦
   21. Kuprat Roland             1965 D-Mainz                     8:24.13,6   3:58.53,0  (1218) Foto  TS2      77.      8.59 ¦  5:20.40   21.¦ 8:24.13   21.¦    ----  ----¦
   22. Farkas Manfred            1963 D-Bayreuth                  8:38.25,4   4:13.04,8   (979) Foto  TS2      79.      9.14 ¦  5:20.47   22.¦ 8:38.25   22.¦    ----  ----¦
   23. Savary Michel             1966 Biel/Bienne                 8:48.35,3   4:23.14,7   (872) Foto  TS2      81.      9.25 ¦  5:28.06   23.¦ 8:48.35   23.¦    ----  ----¦
   24. Steinmann Ulrich          1966 Bern                        9:13.11,7   4:47.51,1  (3355) Foto  TS2      85.      9.51 ¦  5:52.00   24.¦ 9:13.11   24.¦    ----  ----¦
   25. Mahrer Adrian             1964 Kaisten                     9:25.10,8   4:59.50,2  (1434) Foto  TS2      88.     10.04 ¦  6:06.48   25.¦ 9:25.10   25.¦    ----  ----¦
   26. Stamm Stefan              1964 St-Légier                  10:04.31,3   5:39.10,7   (917) Foto  TS2      95.     10.46 ¦  6:17.33   27.¦10:04.31   26.¦    ----  ----¦
   27. Peter Didier              1964 Bure                       10:24.47,1   5:59.26,5  (1502) Foto  TS2      103.    11.08 ¦  6:14.20   26.¦10:24.47   27.¦    ----  ----¦
   28. Walther Volker            1963 D-Bolanden                 10:58.24,5   6:33.03,9  (1460) Foto  TS2      105.    11.44 ¦  7:11.06   29.¦10:58.24   28.¦    ----  ----¦
   29. Feller Roland             1966 Bern                       11:13.22,3   6:48.01,7   (980) Foto  TS2      106.    12.00 ¦  7:00.53   28.¦11:13.22   29.¦    ----  ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.