Altstätter Städtlilauf 2007 - St. Gallen (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KB         ---  Abad Miguel                         2001 Widnau                         1.30,2      0.38,9  (2305)      5.00
KB         ---  Abd Elhai Tamer                     2001 Oberriet SG                    2.11,3      1.20,0  (2201)      7.17
VF          27. Abderhalden Katrin                  1990 Alt St. Johann                25.21,4      7.14,5   (247)      5.10
Sch2        49. Achmueller Rudy                     1996 Altstätten SG                  9.08,7      2.16,8  (1343)      4.48
Sch1        30. Ajdini Amir                         1997 Altstätten SG                  8.24,7      1.40,1  (1201)      4.25
KB         ---  Alder Jan, Altstätten SG            2003 STV Altstätten                 2.31,8      1.40,5  (2202)      8.26
Schi2       68. Alpiger Alexandra, Wildhaus         1996 Sportverein STV Wildhaus-     10.08,7      3.04,6  (1503)      5.20
PK          11. Alpiger Marco, Wildhaus             1999 Sportverein STV Wildhaus-      4.35,1      0.22,1  (1801)      4.10
KG         ---  Altermatt Gioia                     2001 Altstätten SG                  1.43,0      0.42,1  (2481)      5.43
KB         ---  Altermatt Joris                     2004 Altstätten SG                  2.07,5      1.16,2  (2285)      7.05
SJog       ---  Altermatt Rico                      1969 Altstätten SG                  9.00,2      1.05,0   (464)      4.05
HKM         11. Ammann Claudio, Berneck             1984 STV Au                        29.45,4      2.32,3   (123)      3.20
PK          41. Ammann Dominc, Oberriet SG          2000 KTV Oberriet                   5.06,5      0.53,5  (1802)      4.38
PK          72. Anrig Andreas, Balgach              2000 Jugi Balgach                   5.37,4      1.24,4  (1861)      5.06
PK          40. Anrig Christian, Balgach            1999 Jugi Balgach                   5.05,5      0.52,5  (1860)      4.37
Schi1       30. Anrig Simona, Balgach               1998 Jugi Balgach                   9.08,6      1.36,6  (1504)      4.48
S2M          9. Appius Christoph                    1962 Wattwil                       32.03,2      1.34,7   (127)      3.36
KB         ---  Auer Elia                           2003 Marbach SG                     2.28,0      1.36,7  (2286)      8.13
KB         ---  Auer Raphael                        2004 Marbach SG                     2.29,2      1.37,9  (2287)      8.17
KG         ---  Auernigg Tonia Maria                2002 Balgach                        1.20,4      0.19,5  (1882)      4.28
Schi3       20. Azizi Almedine, Oberriet SG         1994 STV Oberriet-Eichenwies        8.56,0      1.50,7  (1505)      4.42
KB         ---  Bachmann Robbie                     2003 Altstätten SG                  2.31,6      1.40,3  (2344)      8.25
KG         ---  Bachmann Sarina                     2001 Altstätten SG                  1.24,9      0.24,0  (2345)      4.43
PK          73. Baldauf Philipp, Rebstein           1999 TV Rebstein                    5.37,8      1.24,8   (472)      5.07
HKF          4. Balz Deborah                        1979 Marbach SG                    27.04,8      2.21,6   (125)      3.55
PM          61. Bandel Fabienne                     2000 Lüchingen                      5.37,6      1.28,5  (1951)      5.06
KB         ---  Bandel Jefferson                    2003 Oberriet SG                    1.51,0      0.59,7  (2203)      6.10
Schi1       58. Bandel Vanessa                      1998 Lüchingen                      9.48,4      2.16,4  (1506)      5.09
Schi3       18. Bärlocher Sandra, Rheineck          1993 Jugi Balgach                   8.36,9      1.31,6  (1507)      4.32
PK          24. Bartholet Dario                     2000 Widnau                         4.52,3      0.39,3  (1900)      4.25
Sch1        68. Bartholet Fabian                    1998 Widnau                         9.28,7      2.44,1  (1364)      4.59
PM          79. Bartholet Linda                     2000 Hinterforst                    6.03,2      1.54,1  (1952)      5.30
KB         ---  Bartholet Roy                       2002 Hinterforst                    1.28,1      0.36,8  (2204)      4.53
Sch2        56. Bartholet Sandro                    1996 Widnau                        10.31,5      3.39,6  (1363)      5.32
Schi2        6. Bartholet Sina, Hinterforst         1995 STV Oberriet-Eichenwies        7.32,8      0.28,7  (1508)      3.58
PM          58. Baumann Andrina, Au SG              1999 STV Au                         5.36,1      1.27,0  (1953)      5.05
PM          48. Baumann Jill                        2000 Diepoldsau                     5.26,5      1.17,4  (2319)      4.56
Schi2       14. Baumann Robine                      1996 Diepoldsau                     7.58,1      0.54,0  (1668)      4.11
Schi1       74. Baumann Simona, Au SG               1998 STV Au                        10.39,7      3.07,7  (1509)      5.36
S3M          2. Baumann Walter, Flawil              1953 LC Uzwil                      32.05,9      0.46,8   (100)      3.36
HKM         18. Baumann Yves                        1981 Altstätten SG                 35.40,1      8.27,0    (88)      4.00
SJogi      ---  Baumgartner Corina, Altstätten SG   1995 KTV Altstätten                12.11,8      1.49,6   (685)      5.32
Sch3        19. Baumgartner Fabian, Lüchingen       1994 Jugi Lüchingen                 7.11,2      1.27,5  (1099)      3.46
SJog       ---  Baumgartner Fredy, Lüchingen        1980 STV Lüchingen                  9.56,8      2.01,6   (451)      4.31
Schi1       76. Baumgartner Janine                  1998 Altstätten SG                 10.57,7      3.25,7  (1510)      5.46
PM          82. Baumgartner Kerstin                 2000 Lüchingen                      6.08,0      1.58,9  (2018)      5.34
PM          44. Baumgartner Simone, Oberriet SG     1999 STV Oberiet-Eichenwies         5.23,6      1.14,5  (1954)      4.54
Sch2        23. Beeler Etienne, Wildhaus            1995 Sportverein STV Wildhaus-      7.50,2      0.58,3  (1204)      4.07
S4M          2. Beeli Karl                          1941 Gossau SG                     38.06,3      0.11,5    (81)      4.16
KB         ---  Beer Michael, Hinterforst           2002 TV Hinterfrost                 1.53,9      1.02,6  (2291)      6.19
KG         ---  Bellino Anna-Lena                   2001 Marbach SG                     1.14,5      0.13,6  (2351)      4.08
KG         ---  Bellino Carla                       2003 Marbach SG                     2.27,0      1.26,1  (2352)      8.10
SJog       ---  Bellino Michele, Altstätten SG      1970 KTV Altstätten                14.33,0      6.37,8   (303)      6.36
S1M          6. Bellino Vito, Marbach SG            1968 Pihamola                      35.04,3      4.25,6    (23)      3.56
PM          87. Bendixen Louise                     2000 Lüchingen                      6.15,1      2.06,0  (1955)      5.41
KG         ---  Bendixen Marie                      2002 Lüchingen                      2.41,3      1.40,4  (2353)      8.57
SJogi      ---  Benz Alina, Altstätten SG           1997 Pfadi St. Michael Altstät     12.19,4      1.57,2   (601)      5.36
S2M         16. Benz Felix, Heerbrugg               1960 MILA Rheintal                 33.11,5      2.43,0    (24)      3.43
SJog       ---  Benz Heini                          1956 Altstätten SG                  9.34,7      1.39,5   (304)      4.21
KG         ---  Benz Katharina, Altstätten SG       2002 STV Altstätten                 2.11,4      1.10,5  (2354)      7.18
KG         ---  Benz Marlena                        2003 Altstätten SG                  2.31,1      1.30,2  (2355)      8.23
PK          12. Benz Raphael                        1999 Montlingen                     4.35,9      0.22,9  (1888)      4.10
PM          20. Benz Renée, Altstätten SG           2000 STV Altstätten                 5.01,9      0.52,8  (2004)      4.34
PK          70. Benz Richard                        2000 Altstätten SG                  5.35,3      1.22,3  (1804)      5.04
SJog       ---  Benz Roger, Altstätten SG           1966 STV Altstätten                 9.40,6      1.45,4   (431)      4.23
VF          11. Benz Sariska, Montlingen            1984 KTV Oberriet                  21.49,7      3.42,8   (470)      4.27
Sch1        62. Benz Sean, Altstätten SG            1998 STV Altstätten                 9.10,7      2.26,1  (1327)      4.49
KG         ---  Benz Simea, Altstätten SG           2001 STV Altstätten                 1.16,1      0.15,2  (2356)      4.13
SJog       ---  Benz Thomas, Lüchingen              1979 STV Lüchingen                 10.51,8      2.56,6   (305)      4.56
SJog       ---  Bergmann Carlo, Altstätten SG       1993 Pfadi St. Michael Altstät     11.22,9      3.27,7   (306)      5.10
Schi2       25. Bergmann Sarah, Altstätten SG       1995 KTV Altstätten                 8.29,6      1.25,5  (1511)      4.28
Sch1        57. Bergmann Tobias                     1998 Altstätten SG                  8.58,8      2.14,2  (1369)      4.43
S3M          9. Bernegger Andy                      1956 Altstätten SG                 36.51,4      5.32,3    (25)      4.08
Sch2         9. Bernet Christian, Dietfurt          1995 Jugi Bütschwil                 7.14,0      0.22,1  (1205)      3.48
Sch3        15. Bernet Martin, Dietfurt             1994 Jugi Bütschwil                 7.00,6      1.16,9  (1206)      3.41
S1M          7. Bertucco Marco                      1968 Rorschacherberg               35.56,9      5.18,2   (137)      4.02
KB         ---  Besserer Loris                      2002 Kriessern                      1.12,7      0.21,4  (2292)      4.02
VF          19. Betschart Monika                    1969 Kriessern                     24.23,0      6.16,1   (478)      4.58
Schi3        9. Betschart Sarina, Kriessern         1994 Jugi KTV Kriessern             8.00,1      0.54,8  (1512)      4.12
SJogi      ---  Beutler Kenya, Altstätten SG        1994 KTV Altstätten                14.30,5      4.08,3   (602)      6.35
SJogi      ---  Biedermann Aline, Altstätten SG     1994 Pfadi St. Michael Altstät     12.20,2      1.58,0   (603)      5.36
KG         ---  Biedermann Vivienne                 2002 Altstätten SG                  1.51,2      0.50,3  (2310)      6.10
VM          18. Bieri Christian                     1977 Rheineck                      18.37,5      1.36,1   (803)      3.48
Sch3        22. Bigger Fabian                       1994 Widnau                         7.26,1      1.42,4  (1208)      3.54
Sch1        22. Bigger Manuel                       1998 Widnau                         8.10,0      1.25,4  (1209)      4.17
PK          83. Bischof Lukas                       1999 Rebstein                       5.56,6      1.43,6  (1805)      5.24
SJog       ---  Bischof Marcel, Altstätten SG       1978 STV Altstätten                 9.39,6      1.44,4   (307)      4.23
KG         ---  Bischof Michelle, Rebstein          2001 TV Rebstein                    1.26,9      0.26,0  (2357)      4.49
SJog       ---  Bischofberger Reto, Balgach         1966 Sportgruppe Werkheim Wyde     13.37,4      5.42,2   (308)      6.11
SJog       ---  Bischofberger Urban, Kriessern      1974 TV Reute                      10.52,0      2.56,8   (309)      4.56
Schi2       28. Bislin Alexandra                    1996 Gams                           8.31,6      1.27,5  (1090)      4.29
VM          13. Bislin Ernst                        1966 Gams                          18.06,6      1.05,2   (860)      3.41
Sch3         4. Bislin Philipp                      1993 Gams                           6.21,2      0.37,5  (1092)      3.20
PM          39. Bitzi Joelle                        1999 Heerbrugg                      5.20,9      1.11,8  (1956)      4.51
KG         ---  Blöchlinger Charlotte, Altstätten S 2001 STV Altstätten                 1.45,1      0.44,2  (2454)      5.50
PM          78. Blöchlinger Shontall                1999 Altstätten SG                  6.02,9      1.53,8  (2048)      5.29
PK          48. Bluemnthal Samuel, Balgach          1999 Jugi Balgach                   5.14,2      1.01,2  (1806)      4.45
SJog       ---  Bohren Marco                        1974 Waldkirch                      9.23,9      1.28,7   (310)      4.16
Schi1       65. Boehrer Enya                        1997 Heerbrugg                     10.07,3      2.35,3  (1676)      5.19
PK           4. Boehrer Jaro                        1999 Heerbrugg                      4.17,2      0.04,2  (1896)      3.53
Schi2       59. Bollhalder Marina, Unterwasser      1996 Sportverein STV Wildhaus-      9.24,6      2.20,5  (1514)      4.57
Schi1       39. Bollhalder Nadja, Unterwasser       1997 Sportverein STV Wildhaus-      9.20,1      1.48,1  (1515)      4.54
Schi2       66. Bolt Simona, Alt St. Johann         1995 Sportverein STV Wildhaus-     10.03,2      2.59,1  (1516)      5.17
SJogi      ---  Bont Jasmin, Altstätten SG          1990 Pfadi St. Michael Altstät     16.55,2      6.33,0   (605)      7.41
VM          44. Bont Marco                          1987 Berneck                       21.13,9      4.12,5   (245)      4.19
SJogi      ---  Bont Michelle, Altstätten SG        1991 Pfadi St. Michael Altstät     13.34,4      3.12,2   (606)      6.10
Schi2       32. Bont Noemi, Altstätten SG           1996 KTV Altstätten                 8.34,1      1.30,0  (1517)      4.30
SJog       ---  Bont Pascal, Altstätten SG          1994 Pfadi St. Michael Altstät     13.20,8      5.25,6   (311)      6.04
Schi1       14. Bont Tanya, Altstätten SG           1998 Klasse 4 J. Bucher             8.40,5      1.08,5  (1661)      4.33
KB         ---  Bosshard Andrin, Rebstein           2001 TV Rebstein                    1.22,7      0.31,4  (2205)      4.35
PM          80. Bosshard Sabrina, Rebstein          1999 TV Rebstein                    6.06,4      1.57,3  (1957)      5.33
Sch1        45. Bosshart Raphael, Altstätten SG     1997 STV Altstätten                 8.45,8      2.01,2  (1328)      4.36
Schi2       70. Bouabdallah Hadjer, Oberriet SG     1995 KTV Oberriet                  10.46,6      3.42,5  (1518)      5.40
Schi2       29. Brändle Patricia, Au SG             1995 STV Au                         8.32,1      1.28,0  (1519)      4.29
SJogi      ---  Braun Denise, Altstätten SG         1981 KTV Altstätten                14.25,7      4.03,5   (607)      6.33
PK          10. Breitenmoser Dario, Oberriet SG     1999 STV Oberriet-Eichenwies        4.34,6      0.21,6  (1807)      4.09
Sch1        20. Breitenmoser Dave, Oberriet SG      1997 STV Oberriet-Eichenwies        8.03,5      1.18,9  (1210)      4.14
KB         ---  Breitenmoser Gabriel, Oberriet SG   2001 STV Oberriet-Eichenwies        1.07,5      0.16,2  (2206)      3.45
SJogi      ---  Brocker Celine, Lüchingen           1995 Pfadi St. Michael Altstät     12.19,4      1.57,2   (608)      5.36
SJog       ---  Brocker Damian, Altstätten SG       1999 Pfadi St. Michael Altstät     12.05,6      4.10,4   (312)      5.29
SJogi      ---  Brocker Julia, Altstätten SG        1997 Pfadi St. Michael Altstät     12.28,9      2.06,7   (609)      5.40
SJog       ---  Bruderer Marlon, Altstätten SG      1998 Pfadi St. Michael Altstät     10.29,3      2.34,1   (313)      4.46
S1M         10. Bruggmann Roman                     1973 Vilters                       38.13,5      7.34,8   (124)      4.17
PM          33. Brunner Fabia, Altstätten SG        2000 KTV Altstätten                 5.15,5      1.06,4  (1958)      4.46
Schi1        3. Brunner Jana, Altstätten SG         1997 KTV Altstätten                 7.42,9      0.10,9  (1520)      4.03
Schi3        2. Brunner Salome, Altstätten SG       1994 KTV Altstätten                 7.21,9      0.16,6  (1521)      3.52
SJog       ---  Buechel Bjoern                      1976 Widnau                         9.19,6      1.24,4   (471)      4.14
SJog       ---  Büchel Daniel, Rebstein             1988 TV Rebstein                    8.02,5      0.07,3   (314)      3.39
SJogi      ---  Büchel Desirée, Oberriet SG         1992 STV Oberriet-Eichenwies       13.06,1      2.43,9   (610)      5.57
KG         ---  Büchel Janine, Oberriet SG          2001 STV Oberriet-Eichenwies        1.24,3      0.23,4  (2358)      4.41
KB         ---  Buechel Manuel                      2003 Marbach SG                     2.26,3      1.35,0  (2299)      8.07
SJog       ---  Büchel Marco, Rebstein              1988 TV Rebstein                    8.35,9      0.40,7   (315)      3.54
KG         ---  Buechel Sina                        2002 Marbach SG                     2.25,9      1.25,0  (2491)      8.06
SJog       ---  Bucher Joerg, Altstätten SG         1953 Klasse 4c                      9.31,9      1.36,7   (316)      4.19
KG         ---  Büchler Leonie, Au SG               2001 STV Au                         1.39,9      0.39,0  (2359)      5.33
PM          55. Büchler Selina, Au SG               1999 STV Au                         5.34,3      1.25,2  (1960)      5.03
VM          29. Bühler Daniel                       1970 Altstätten SG                 19.34,9      2.33,5  (9450)      3.59
Jun          2. Buehler Juerg                       1991 Thal                          17.14,0      0.03,4   (481)      3.31
PK          22. Bühner Elliot                       1999 Balgach                        4.50,4      0.37,4  (1854)      4.24
S1M          8. Bühner Frank, Balgach               1969 MILA Rheintal                 35.58,0      5.19,3    (72)      4.02
PK          63. Bühner Tom                          ???? Balgach                        5.29,3      1.16,3  (2268)      4.59
PK          68. Bürgin Timon, Oberriet SG           2000 STV Oberriet-Eichenwies        5.34,2      1.21,2  (1808)      5.03
KG         ---  Burkhard Joy                        2001 Diepoldsau                     2.36,4      1.35,5  (2033)      8.41
PK          67. Burkhard Yanik                      1999 Diepoldsau                     5.32,8      1.19,8  (1874)      5.02
Schi1       26. Buerki Andrea                       1998 Berneck                        9.06,0      1.34,0  (1675)      4.47
Schi2       49. Buerki Josy                         1995 Berneck                        9.00,2      1.56,1  (1674)      4.44
S2M         34. Burri Markus                        1961 Rüthi (Rheintal)              39.05,9      8.37,4   (128)      4.23
PM          91. Buschor Alisa                       2000 Altstätten SG                  6.26,3      2.17,2  (1961)      5.51
KG         ---  Buschor Alisa                       2001 Altstätten SG                  1.40,5      0.39,6  (2485)      5.35
VM           7. Buschor Andreas                     1973 Altstätten SG                 17.48,5      0.47,1   (805)      3.38
SJogi      ---  Buschor Carina, Altstätten SG       1991 KTV Altstätten                14.26,5      4.04,3   (611)      6.33
SJogi      ---  Buschor Denise, Altstätten SG       1999 Pfadi St. Michael Altstät     16.23,4      6.01,2   (612)      7.27
KB         ---  Buschor Gian                        2001 Altstätten SG                  1.15,6      0.24,3  (2294)      4.12
KG         ---  Buschor Hanna                       2003 Altstätten SG                  1.30,3      0.29,4  (2360)      5.01
Sch2        37. Buschor Jesco, Altstätten SG        1996 KTV Altstätten                 8.22,6      1.30,7  (1211)      4.24
KB         ---  Buschor Jodok                       2001 Altstätten SG                  1.18,4      0.27,1  (2207)      4.21
Schi1       51. Buschor Lucila, Altstätten SG       1998 KTV Altstätten                 9.36,4      2.04,4  (1522)      5.03
SJog       ---  Buschor Patrick, Altstätten SG      1989 KTV Altstätten                17.23,3      9.28,1   (317)      7.54
PM          34. Buschor Selina                      1999 Altstätten SG                  5.16,3      1.07,2  (1962)      4.47
Schi3       26. Buschor Xenia, Altstätten SG        1994 KTV Altstätten                 9.32,2      2.26,9  (1523)      5.01
Schi1       78. Campanile Fabiola, Altstätten SG    1998 STV Altstätten                11.23,0      3.51,0  (1524)      5.59
KB         ---  Campanile Nino                      2003 Altstätten SG                  2.04,5      1.13,2  (1899)      6.55
Schi2       42. Carcione Cinzia                     1995 Lüchingen                      8.44,7      1.40,6  (1671)      4.36
SJog       ---  Carcione Marco, Lüchingen           1991 STV Lüchingen                  8.18,9      0.23,7   (318)      3.46
SJogi      ---  Carnier Sybille, Hinterforst        1983 KTV Altstätten                14.31,2      4.09,0   (613)      6.36
KG         ---  Castrovinci Alessia                 2003 Lüchingen                      2.14,4      1.13,5  (2493)      7.28
SJogi      ---  Cecchinato Seraina, Hinterforst     1995 Pfadi St. Michael Altstät     10.22,2       -----   (614)      4.42
S2M          6. Centorame Alfonso                   1966 Niederbüren                   31.23,8      0.55,3    (28)      3.31
KB         ---  Claude Gian                         2002 Oberriet SG                    1.34,0      0.42,7  (2208)      5.13
SJog       ---  Clifford Nganga, Rebstein           1987 TV Rebstein 2                  8.11,7      0.16,5   (495)      3.43
Schi3       34. Coimbra Fabienne, Unterwasser       1994 Sportverein STV Wildhaus-     10.31,6      3.26,3  (1525)      5.32
VF          24. Conradt Stefanie                    1986 Rapperswil SG                 24.53,3      6.46,4   (483)      5.04
KB         ---  Coray Andy                          2003 Altstätten SG                  2.32,9      1.41,6  (2300)      8.29
SJog       ---  Coray Jan, Altstätten SG            1992 Pfadi St. Michael Altstät     10.04,8      2.09,6   (319)      4.34
SJog       ---  Coray Philipp, Altstätten SG        1985 Pfadi St. Michael Altstät     11.41,4      3.46,2   (320)      5.18
KG         ---  Coray Samantha                      2001 Altstätten SG                  1.25,4      0.24,5  (2492)      4.44
KB         ---  Custer Julian                       2003 Altstätten SG                  1.46,8      0.55,5  (2301)      5.56
PK          52. De Nardi Fabio, Altstätten SG       2000 STV Altstätten                 5.19,6      1.06,6  (1855)      4.50
KG         ---  De Nardi Ladina, Altstätten SG      2002 STV Altstätten                 1.48,1      0.47,2  (2361)      6.00
SJogi      ---  Deiss Sandra                        1994 Altstätten SG                 10.34,4      0.12,2   (678)      4.48
KG         ---  Di Bartolomeo Eva                   2004 Heerbrugg                      2.08,7      1.07,8  (2312)      7.09
KB         ---  Di Bartolomeo Gionas                2001 Heerbrugg                      1.04,6      0.13,3  (2311)      3.35
KG         ---  Di Bartolomeo Marika                2002 Heerbrugg                      1.24,1      0.23,2  (2313)      4.40
Walking    ---  Diem Karl, Altstätten SG            1955 Bewegen. Mit Spass und Ja     21.45,8       -----   (413)      9.53
Sch1        49. Diem Louis                          1997 Altstätten SG                  8.49,7      2.05,1  (1345)      4.38
Schi3       15. Diem Vanessa, Gossau SG             1993 LAG Gossau                     8.22,1      1.16,8  (1527)      4.24
Schi3       35. Diener Carmen, Wildhaus             1994 Sportverein STV Wildhaus-     10.32,3      3.27,0  (1528)      5.32
PM          40. Diethelm Selina, Oberriet SG        1999 STV Oberriet-Eichenwies        5.21,6      1.12,5  (1963)      4.52
SJog       ---  Dietrich Roger, Eichberg            1978 STV Eichberg                   8.54,1      0.58,9   (321)      4.02
S2M          1. Dietsche Andreas, Sevelen           1964 Lauftreff Sevelen             30.28,5       -----    (30)      3.25
Schi2       10. Dietsche Antonia, Altstätten SG     1995 KTV Altstätten                 7.41,4      0.37,3  (1529)      4.02
KG         ---  Dietsche Emma                       2004 Altstätten SG                  2.53,5      1.52,6  (2350)      9.38
Sch1        78. Dietsche Florian, Au SG             1997 STV Au                         9.57,1      3.12,5  (1212)      5.14
KG         ---  Dietsche Josephine                  2001 Kriessern                      1.29,7      0.28,8  (1881)      4.59
PM          26. Dietsche Julia, Altstätten SG       ???? KTV Altstätten                 5.08,6      0.59,5  (2362)      4.40
KG         ---  Dietsche Noemi, Rebstein            2002 TV Rebstein                    1.57,2      0.56,3  (2363)      6.30
PM          18. Dietsche Paula, Altstätten SG       1999 KTV Altstätten                 5.01,0      0.51,9  (1964)      4.33
Schi2       11. Dietsche Riccarda, Lüchingen        1996 KTV Altstätten                 7.51,9      0.47,8  (1530)      4.08
Walking    ---  Dietsche Rosmarie, Oberriet SG      1945 Bewegen. Mit Spass und Ja     21.44,4       -----   (414)      9.52
Schi1       50. Dietsche Sophie                     1997 Altstätten SG                  9.35,0      2.03,0  (1531)      5.02
SJog       ---  Dietsche Tom, Altstätten SG         1972 KTV Altstätten                14.20,3      6.25,1   (323)      6.31
SJogi      ---  Dörig Astrid, Altstätten SG         1991 Pfadi St. Michael Altstät     13.36,2      3.14,0   (615)      6.11
Schi1       56. Dörig Laura, Eichberg               1997 STV Eichberg                   9.45,4      2.13,4   (872)      5.08
Schi1       45. Dubach Chantal                      1998 Heerbrugg                      9.30,0      1.58,0  (1694)      5.00
PM          61. Dubach Viviane                      2000 Heerbrugg                      5.37,6      1.28,5  (1693)      5.06
S1F          1. Duft Susanne                        1961 Uzwil                         27.49,6       -----   (230)      4.01
SJogi      ---  Dürr Alessia, Lüchingen             1992 KTV Altstätten                14.20,2      3.58,0   (616)      6.31
SJogi      ---  Dürr Saveria, Lüchingen             1995 KTV Altstätten                14.32,8      4.10,6   (617)      6.36
Walking    ---  Ebnoether Brigitte, Rüthi (Rheintal 1970 Bewegen mit Spass und Jac     22.32,0       -----   (462)     10.14
KG         ---  Eggenberger Anja                    2002 Au SG                          1.21,2      0.20,3  (2343)      4.30
PK          27. Eggenberger Chris                   2000 Au SG                          4.54,7      0.41,7  (1873)      4.27
Schi1       49. Eggenberger Flurina, Altstätten SG  1998 STV Altstätten                 9.34,4      2.02,4  (1532)      5.02
KG         ---  Eggenberger Nathalie                2004 Marbach SG                     3.27,0      2.26,1  (2467)     11.30
KB         ---  Eggenberger Ursin, Altstätten SG    2003 STV Altstätten                 1.39,5      0.48,2  (2209)      5.31
VM          71. Egger Dominic                       1980 St. Gallen                    24.43,5      7.42,1    (31)      5.02
Sch2        44. Egger Romano                        1996 Altstätten SG                  8.46,6      1.54,7  (1342)      4.37
Schi2       55. Egli Angela, Eichberg               1995 KTV Oberriet                   9.10,1      2.06,0  (1533)      4.49
PM          29. Egli Caroline, Marbach SG           1999 Jugi Marbach                   5.11,2      1.02,1  (1965)      4.42
SJog       ---  Egli Matthias, Hinterforst          1988 KTV Altstätten                14.29,6      6.34,4   (324)      6.35
Sch1        26. Egli Samuel                         1997 Hinterforst                    8.13,0      1.28,4  (1213)      4.19
PM          25. Egli Valentina, Marbach SG          1999 Jugi Marbach                   5.07,8      0.58,7  (1966)      4.39
SJog       ---  Eichenberger Philippe, Altstätten S 1983 KTV Altstätten                14.52,4      6.57,2   (325)      6.45
KB         ---  Eichmueller Nils                    2005 Altstätten SG                  2.42,0      1.50,7  (2495)      9.00
S2M         28. Eigenmann Felix                     1962 Kriessern                     37.05,4      6.36,9    (32)      4.10
Schi2        5. Eigenmann Michelle                  1996 Kriessern                      7.32,3      0.28,2  (1534)      3.58
Schi2       60. Eisenhut Damaris                    1996 Rebstein                       9.25,0      2.20,9  (1535)      4.57
VM          42. Eisenhut Kurt                       1958 Rebstein                      20.49,4      3.48,0   (807)      4.14
Schi3       29. Eisenhut Nadja                      1993 Rebstein                       9.57,4      2.52,1  (1536)      5.14
SJogi      ---  Eisenhut Regula                     1964 Rebstein                      11.44,0      1.21,8   (618)      5.20
S3M         11. Engeler Martin                      1950 St. Gallen                    37.06,0      5.46,9   (135)      4.10
KG         ---  Engler Dena                         2004 Balgach                        2.52,5      1.51,6  (2047)      9.35
KB         ---  Engler Flavio                       2003 Balgach                        1.55,6      1.04,3  (2049)      6.25
KB         ---  Engler Rino                         2001 Balgach                        1.22,8      0.31,5  (2288)      4.36
Sch1        32. Ergens Björn, Altstätten SG         1998 STV Altstätten                 8.25,6      1.41,0  (1329)      4.26
VM          38. Ergens Erwin, Altstätten SG         1968 Wagner Sportclub              20.36,3      3.34,9   (808)      4.12
PM          14. Ergens Nina, Altstätten SG          2000 STV Altstätten                 4.57,3      0.48,2  (2005)      4.30
HKM         10. Ernst Walter, Au SG                 1970 Donnschtig-Hüpfer             29.35,9      2.22,8     (9)      3.19
KG         ---  Ernst Zoe-Lina, Au SG               2005 Donnschtig-Hüpfer              3.46,8      2.45,9  (2466)     12.36
SJog       ---  Eschenmoser Dominik, Rebstein       1988 TV Rebstein 2                  9.11,9      1.16,7   (496)      4.10
PM          59. Eschenmoser Janna-Valentina         1999 Balgach                        5.36,8      1.27,7  (1967)      5.06
VM          49. Eschenmoser Samuel, Lüchingen       1986 STV Lüchingen                 21.40,0      4.38,6   (809)      4.25
KB         ---  Eschenmoser Simon                   2002 Balgach                        1.44,9      0.53,6  (2210)      5.49
SJog       ---  Esser Carli, Altstätten SG          1989 KTV Altstätten                17.22,8      9.27,6   (326)      7.54
SJogi      ---  Eugster Alessandra, Altstätten SG   1994 FCA C-Juniorinnen 2           10.22,9      0.00,7   (682)      4.43
SJog       ---  Eugster Fabio, Rebstein             1986 TV Rebstein                    8.23,9      0.28,7   (327)      3.49
SJog       ---  Eugster Joel, Altstätten SG         1998 Pfadi St. Michael Altstät     12.30,6      4.35,4   (328)      5.41
SJog       ---  Eugster Nando, Altstätten SG        1999 Pfadi St. Michael Altstät     12.05,6      4.10,4   (329)      5.29
PK          26. Eugster Nando                       1999 Altstätten SG                  4.54,0      0.41,0  (1810)      4.27
KB         ---  Eugster Neil                        2004 Altstätten SG                  2.01,1      1.09,8  (2211)      6.43
KG         ---  Eugster Noemi, Altstätten SG        2002 STV Altstätten                 1.48,8      0.47,9  (2364)      6.02
Sch1        14. Eugster Robin                       1997 Widnau                         7.51,1      1.06,5  (1091)      4.07
SJog       ---  Eugster Simon, Altstätten SG        1977 STV Altstätten                10.30,1      2.34,9   (433)      4.46
SJog       ---  Eugster Stefan, Lüchingen           1979 STV Altstätten                10.31,3      2.36,1   (434)      4.46
S2M         24. Faessler Albert                     1961 Berg SG                       36.17,4      5.48,9   (141)      4.04
SJog       ---  Fässler Thomas, Eichberg            1969 STV Eichberg                   9.01,8      1.06,6   (330)      4.06
KB         ---  Federer Cedric                      2003 Heerbrugg                      2.22,0      1.30,7  (2050)      7.53
HKM         22. Federer Daniel                      1971 Heerbrugg                     37.40,7     10.27,6    (90)      4.14
Sch2        39. Federer Jan                         1996 Eichberg                       8.26,3      1.34,4  (1216)      4.26
KB         ---  Federer Oliver                      2001 Heerbrugg                      2.22,7      1.31,4  (1876)      7.55
Schi2       47. Felber Julia, Altstätten SG         1996 KTV Altstätten                 8.55,7      1.51,6  (1537)      4.41
SJogi      ---  Felber Saskia, Lüchingen            1994 FCA C-Juniorinnen 1           12.13,1      1.50,9   (677)      5.33
Sch2        21. Fink Nicolas, Marbach SG            1995 Jugi Marbach                   7.47,3      0.55,4  (1341)      4.05
KG         ---  Fink Sarah                          2003 Marbach SG                     1.43,8      0.42,9  (2365)      5.46
Sch2        50. Finker Pascal                       1996 Rüthi (Rheintal)               9.25,6      2.33,7  (1217)      4.57
KB         ---  Fiorini Matthia                     2003 Widnau                         2.02,8      1.11,5  (2298)      6.49
VM           2. Fischli Daniel, Rebstein            1980 Fischli-Bieri                 17.06,2      0.04,8   (475)      3.29
KB         ---  Fischli Janick, Oberriet SG         2003 Lavaria                        1.38,7      0.47,4  (2212)      5.29
SJog       ---  Fischlin Dimitri, Altstätten SG     1991 Pfadi St. Michael Altstät     10.16,4      2.21,2   (331)      4.40
SJog       ---  Fischlin Patrik, Rebstein           1987 TV Rebstein                    8.08,5      0.13,3   (499)      3.42
PM          77. Fitz Cäcilia, Au SG                 2000 STV Au                         6.02,3      1.53,2  (1968)      5.29
Schi3       33. Forrer Erika, Wildhaus              1994 Sportverein STV Wildhaus-     10.30,7      3.25,4  (1538)      5.31
VF          16. Forrer Melina, Wildhaus             1991 Sportverein STV Wildhaus-     24.15,1      6.08,2  (1054)      4.56
VF          41. Forrer Tanja, Wildhaus              1990 Sportverein STV Wildhaus-     36.01,2     17.54,3   (497)      7.21
Schi3       17. Forrer Vivienne, Wildhaus           1993 Sportverein STV Wildhaus-      8.26,0      1.20,7  (1539)      4.26
Schi1       28. Forster Amanda, Balgach             1998 Jugi Balgach                   9.07,6      1.35,6  (1540)      4.48
PM          19. Forster Evita, Altstätten SG        2000 STV Altstätten                 5.01,5      0.52,4  (1969)      4.34
KB         ---  Forster Tim, Altstätten SG          2002 STV Altstätten                 1.17,6      0.26,3  (2213)      4.18
KG         ---  Fousseni Asiya                      2002 Rebstein                       1.46,6      0.45,7  (2366)      5.55
PK          20. Fousseni Karim                      2000 Rebstein                       4.48,9      0.35,9  (1811)      4.22
Schi1       81. Frangi Joelle                       1998 Altstätten SG                 12.21,0      4.49,0  (1084)      6.30
PK          51. Frei Andreas                        2000 Widnau                         5.18,7      1.05,7  (1897)      4.49
SJogi      ---  Frei Christin, Altstätten SG        1985 KTV Altstätten                14.21,2      3.59,0   (619)      6.31
SJog       ---  Frei Christoph, Balgach             1983 Sportgruppe Wyden             10.44,3      2.49,1   (332)      4.52
Sch3        16. Frei Daniel                         1992 Widnau                         7.02,0      1.18,3  (1362)      3.42
PK           1. Frei Lars, Lüchingen                1999 STV Lüchingen                  4.13,0       -----  (1812)      3.50
Sch3        26. Frei Louis                          1993 Altstätten SG                  7.36,0      1.52,3  (1350)      4.00
Sch2        34. Frei Marc                           1995 Lüchingen                      8.17,1      1.25,2  (1218)      4.21
SJogi      ---  Frei Michelle, Widnau               1991 UBS Last Minute 1             12.22,6      2.00,4   (620)      5.37
Sch1        48. Frei Pascal                         1998 Widnau                         8.49,3      2.04,7  (1361)      4.38
Schi1       77. Frei Tina, Altstätten SG            1997 Jugi Lüchingen                11.18,6      3.46,6  (1542)      5.57
VM          17. Frei Urs                            1986 Sonnental                     18.36,6      1.35,2   (898)      3.47
KB         ---  Freund Daniel, Altstätten SG        2001 STV Altstätten                 4.28,2      3.36,9  (2269)     14.54
Sch1        55. Freund Pascal, Altstätten SG        1998 STV Altstätten                 8.57,8      2.13,2  (1330)      4.43
SJog       ---  Freund Patrick, Altstätten SG       1987 KTV Altstätten                14.28,5      6.33,3   (333)      6.34
HKF         13. Freund Sabine                       1974 Thal                          33.32,5      8.49,3   (114)      4.51
KG         ---  Frey Giulia                         2004 Widnau                         2.55,7      1.54,8  (2333)      9.45
VM          50. Frischknecht Rolf                   1965 Kriessern                     21.42,2      4.40,8   (879)      4.25
PK          76. Fürst Jonas, Rebstein               1999 TV Rebstein                    5.41,4      1.28,4  (1813)      5.10
KB         ---  Fürst Roman, Rebstein               2002 TV Rebstein                    1.27,3      0.36,0  (2214)      4.51
PK          86. Gächter Daniel, Oberriet SG         2000 KTV Oberriet                   6.04,7      1.51,7  (1814)      5.31
Schi1       79. Gächter Jessica, Oberriet SG        1998 KTV Oberriet                  11.47,8      4.15,8  (1544)      6.12
PK          30. Gächter Manuel, Oberriet SG         1999 STV Oberriet-Eichenwies        4.56,3      0.43,3  (1815)      4.29
Sch1         2. Gächter Mario, Oberriet SG          1998 STV Oberriet-Eichenwies        7.11,0      0.26,4  (1219)      3.46
KB         ---  Gächter Michael                     2003 Oberriet SG                    1.44,8      0.53,5  (2215)      5.49
KG         ---  Gächter Michelle, Oberriet SG       2001 STV Oberriet-Eichenwies        1.02,4      0.01,5  (2367)      3.28
PK          89. Gaechter Nico                       2000 Montlingen                     6.23,8      2.10,8  (1085)      5.48
PK          19. Gaechter Philipp                    1999 Montlingen                     4.48,3      0.35,3  (1086)      4.22
PK          87. Gächter Ramon, Oberriet SG          2000 STV Oberriet-Eichenwies        6.09,1      1.56,1  (1816)      5.35
VM           9. Gaechter Remo                       1975 Oberriet SG                   17.52,3      0.50,9   (485)      3.38
Sch1        69. Gächter Rouven, Balgach             1998 Jugi Balgach                   9.29,2      2.44,6  (1862)      4.59
SJog       ---  Gaggioni Sandro, Balgach            1965 Sportgruppe Werkheim Wyde     14.38,5      6.43,3   (500)      6.39
KG         ---  Galli Dyna                          2004 Marbach SG                     2.47,1      1.46,2  (2463)      9.17
VM          14. Gamper Sacha                        1979 Altstätten SG                 18.08,6      1.07,2    (33)      3.42
Sch3        31. Ganovsky Peter                      1994 Lüchingen                      7.54,4      2.10,7   (885)      4.09
VF          14. Gantner Luzia                       1967 Flums                         22.57,3      4.50,4  (1057)      4.41
S1F         11. Gantner Luzia                       1967 Flums                         33.03,3      5.13,7   (211)      4.47
KB         ---  Garcia Miguel                       2003 Marbach SG                     2.18,0      1.26,7  (2295)      7.40
KG         ---  Gasser Leonie                       2003 Lüchingen                      2.47,5      1.46,6  (2368)      9.18
KG         ---  Gasser Sarah                        2001 Lüchingen                      2.37,3      1.36,4  (2369)      8.44
Schi1       75. Gassner Vera, Altstätten SG         1998 KTV Altstätten                10.46,5      3.14,5  (1545)      5.40
SJog       ---  Gebert Dominik, Altstätten SG       1980 KTV Altstätten                14.22,4      6.27,2   (334)      6.32
SJog       ---  Gebert Heinz                        1954 Altstätten SG                  8.48,9      0.53,7   (449)      4.00
VM          23. Gebert Rainer, Oberriet SG          1965 STV Oberriet-Eichenwies       18.53,5      1.52,1   (813)      3.51
KB         ---  Gebs Tian                           2002 Eichberg                       1.35,4      0.44,1  (1677)      5.18
SJog       ---  Geisser Dominik, Lüchingen          1989 STV Lüchingen                  7.55,2       -----   (335)      3.36
PK           9. Geisser Fabio                       2000 Diepoldsau                     4.33,0      0.20,0  (1868)      4.08
SJogi      ---  Geisser Stephanie, Altstätten SG    1993 KTV Altstätten                13.35,5      3.13,3   (621)      6.10
KB         ---  Geisser Tobias, Rüthi (Rheintal)    2004 TV Rüthi                       2.40,9      1.49,6  (2041)      8.56
S2M         32. Geissler Karl                       1965 Diepoldsau                    38.38,5      8.10,0    (87)      4.20
Walking    ---  Girardet Uschi                      1950 Widnau                        17.44,5       -----   (110)      8.03
SJogi      ---  Goldener Chiara, Altstätten SG      1999 Pfadi St. Michael Altstät     11.54,0      1.31,8   (622)      5.24
KG         ---  Goldener Jana                       2003 Lüchingen                      2.33,3      1.32,4  (1895)      8.31
SJogi      ---  Goldener Laura, Altstätten SG       1994 STV Altstätten                11.18,6      0.56,4   (623)      5.08
PM          53. Golderer Vanessa                    2000 Au SG                          5.31,3      1.22,2  (2026)      5.01
Sch1        29. Goeldi Carlo                        1997 Altstätten SG                  8.19,7      1.35,1  (1083)      4.23
SJog       ---  Goeldi Iven, Lüchingen              1933 Pfadi St. Michael Altstät     10.29,4      2.34,2   (458)      4.46
PM           7. Goeldi Lena, Rüthi (Rheintal)       2000 TV Rüthi                       4.49,3      0.40,2  (1687)      4.23
HKF          3. Göldi Marlies, Bütschwil            1967 KTV Bütschwil                 25.41,9      0.58,7   (201)      3.43
Sch1        60. Goeldi Philipp                      1998 Rüthi (Rheintal)               9.02,3      2.17,7  (1367)      4.45
SJog       ---  Göldi Ramon, Altstätten SG          1990 Pfadi St. Michael Altstät     15.23,2      7.28,0   (336)      6.59
SJogi      ---  Good Vivian, Oberriet SG            1995 STV Oberriet-Eichwies         13.04,3      2.42,1   (624)      5.56
S3M          6. Graber Kurt, Kriessern              1957 MILA Rheintal                 35.24,9      4.05,8    (34)      3.58
PK          37. Graber Urs, Oberriet SG             1999 KTV Oberriet                   5.03,3      0.50,3  (1817)      4.35
KG         ---  Graf Alina                          2006 Lüchingen                      4.32,8      3.31,9  (1106)     15.09
Schi1       25. Graf Chanel, Eichberg               1997 KTV Oberriet                   9.05,8      1.33,8  (1546)      4.47
VM           8. Graf Guido, Altstätten SG           1977 STV Lüchingen                 17.50,4      0.49,0   (815)      3.38
Schi1       43. Graf Lea, Altstätten SG             1998 KTV Altstätten                 9.24,2      1.52,2  (1547)      4.56
SJogi      ---  Graf Nina, Altstätten SG            1993 KTV Altstätten                14.20,9      3.58,7   (625)      6.31
KG         ---  Graf Sarina, Rebstein               2002 TV Rebstein                    2.00,9      1.00,0  (2371)      6.43
Schi2       36. Graf Selina, Altstätten SG          1996 KTV Altstätten                 8.37,4      1.33,3  (1548)      4.32
SJog       ---  Graf Stefan, Balgach                1980 Werkheim Wyden Sportgrupp     14.37,3      6.42,1   (337)      6.38
SJog       ---  Graf Thomas, Rebstein               1985 UBS Last Minute 2              8.00,5      0.05,3   (454)      3.38
Sch1        79. Grässl Manuel, Au SG                1998 STV Au                         9.58,4      3.13,8  (1220)      5.14
HKM         17. Grogg Kevin, Wittenbach             1987 LG Wittenbach                 33.25,8      6.12,7   (133)      3.45
Sch1        75. Gross Damian, Wildhaus              1997 Sportverein STV Wildhaus-      9.47,8      3.03,2  (1221)      5.09
Sch2        29. Grünenfelder Mike                   1995 Au SG                          8.05,1      1.13,2  (1222)      4.15
SJog       ---  Grütter Andreas, Altstätten SG      1980 KTV Altstätten                14.26,0      6.30,8   (338)      6.33
S2M         11. Gscheidle Max, St. Gallen           1963 Triathlonclub St. Gallen      32.19,5      1.51,0    (73)      3.37
SJog       ---  Gschwend Alexander, Altstätten SG   1989 Pfadi St. Michael Altstät     16.24,3      8.29,1   (339)      7.27
SJog       ---  Gschwend Christian, Altstätten SG   1991 Pfadi St. Michael Altstät     11.27,6      3.32,4   (340)      5.12
PK          77. Gschwend Fadri, Rebstein            2000 TV Rebstein                    5.41,6      1.28,6  (1818)      5.10
KG         ---  Gschwend Flurina, Rebstein          2002 TV Rebstein                    1.53,8      0.52,9  (2372)      6.19
Sch1         5. Gschwend Henrik, Hinterforst        1997 FC Altstätten                  7.25,6      0.41,0  (1348)      3.54
SJog       ---  Gschwend Matthias, Altstätten SG    1992 Pfadi St. Michael Altstät     13.14,4      5.19,2   (341)      6.01
Jun         14. Gschwend Philippe, Lüchingen        1988 STV Oberriet-Eichenwies       23.02,3      5.51,7   (816)      4.42
Sch2         6. Gschwend Rouven, Hinterforst        1995 FC Altstätten                  7.08,9      0.17,0  (1347)      3.45
SJog       ---  Gschwend Stefan, Lüchingen          1990 STV Lüchingen                 10.17,6      2.22,4   (342)      4.40
Schi1       85. Gut Jennifer, Au SG                 1998 STV Au                        13.51,9      6.19,9  (1549)      7.17
KG         ---  Gut Lorena                          2003 Altstätten SG                  1.58,9      0.58,0  (2373)      6.36
PM          90. Gut Stefanie, Au SG                 1999 STV Au                         6.21,8      2.12,7  (1970)      5.47
HKM          5. Hagmann Markus, Rorschacherberg     1975 LC Brühl St. Gallen           27.52,1      0.39,0     (3)      3.07
KG         ---  Haigh Jillian                       2002 Altstätten SG                  2.07,2      1.06,3  (2374)      7.04
PK          55. Hallauer Joel, Oberriet SG          2000 KTV Oberriet                   5.23,0      1.10,0  (1819)      4.53
PM          35. Haller Anna, Altstätten SG          1999 STV Altstätten                 5.17,8      1.08,7  (2006)      4.48
KB         ---  Haller Gian, Altstätten SG          2001 STV Altstätten                 1.05,2      0.13,9  (2216)      3.37
KG         ---  Haller Lina                         2005 Altstätten SG                  3.22,1      2.21,2  (2483)     11.13
KB         ---  Halter Kevin                        2002 Marbach SG                     1.10,7      0.19,4  (2278)      3.55
Sch1        58. Halter Simon                        1997 Marbach SG                     9.00,8      2.16,2  (1339)      4.44
Schi1       61. Haltinner Jessica, Altstätten SG    1997 KTV Altstätten                 9.54,8      2.22,8  (1550)      5.13
PK          74. Hangartner Marco, Lüchingen         2000 STV Lüchingen                  5.38,6      1.25,6  (1820)      5.07
SJog       ---  Hangartner Mario, Altstätten SG     1980 STV Lüchingen                 12.02,8      4.07,6   (343)      5.28
KG         ---  Hangartner Ramona                   2002 Lüchingen                      1.56,8      0.55,9  (2375)      6.29
Sch1        71. Hangartner Roger, Lüchingen         1998 STV Lüchingen                  9.31,4      2.46,8  (1224)      5.00
SJog       ---  Hangartner Silvan, Lüchingen        1984 STV Lüchingen                 13.32,9      5.37,7   (452)      6.09
Sch3        13. Hanselmann Armin, St. Margrethen SG 1992 STV Au                         6.52,6      1.08,9  (1225)      3.37
Schi3        7. Hartl Jessica                       1994 Altstätten SG                  7.37,1      0.31,8  (1653)      4.00
S1M          2. Hartmann Patrick                    1975 Wildhaus                      30.47,1      0.08,4   (131)      3.27
HKM         31. Hartmann Silvio                     1983 St. Gallen                    50.28,0     23.14,9   (101)      5.40
SJogi      ---  Hartmeyer Petra, Altstätten SG      1987 Pfadi St. Michael Altstät     15.13,8      4.51,6   (626)      6.55
Sch1        70. Hasani Labinot                      1997 Marbach SG                     9.30,2      2.45,6  (1226)      5.00
Jui          5. Hasegawa Chinatsu                   1989 Bad Ragaz                     21.59,9      2.35,6  (1059)      4.29
Jun          9. Hasegawa Daisuke                    1991 Bad Ragaz                     18.14,4      1.03,8   (818)      3.43
S1F          8. Hasegawa Yuka                       1961 Bad Ragaz                     30.58,2      3.08,6   (212)      4.29
Schi1       62. Hasenfratz Chiara                   1997 Altstätten SG                  9.56,3      2.24,3  (1551)      5.13
KB         ---  Hasenfratz Marco                    2001 Altstätten SG                  1.24,1      0.32,8  (2217)      4.40
PM          37. Hasenfratz Michéle, Altstätten SG   2000 STV Altstätten                 5.18,8      1.09,7  (2007)      4.49
KG         ---  Hasler Amanda                       2002 Kriessern                      1.22,6      0.21,7  (2376)      4.35
KB         ---  Hasler Björn                        2001 Altstätten SG                  2.23,3      1.32,0  (1893)      7.57
SJogi      ---  Hasler Chantal, Altstätten SG       1990 Pfadi St. Michael Altstät     16.20,4      5.58,2   (627)      7.25
PM          41. Hasler Chiara, Altstätten SG        1999 STV Altstätten                 5.22,2      1.13,1  (1971)      4.52
Schi2       54. Hasler Chiara                       1995 Montlingen                     9.09,3      2.05,2   (689)      4.49
SJogi      ---  Hasler Fabienne, Diepoldsau         1982 Tennisclub                    11.20,9      0.58,7   (628)      5.09
S2M         17. Hasler Hanspeter                    1960 Altstätten SG                 33.43,0      3.14,5    (92)      3.47
Schi1       21. Hasler Jessica                      1998 Altstätten SG                  9.03,6      1.31,6  (1655)      4.46
SJog       ---  Hasler Michael, Altstätten SG       1993 Pfadi St. Michael Altstät     15.25,4      7.30,2   (344)      7.00
SJogi      ---  Hasler Ramona, Altstätten SG        1996 Pfadi St. Michael Altstät     14.30,9      4.08,7   (629)      6.35
KB         ---  Hasler Sandro                       2001 Altstätten SG                  1.25,4      0.34,1  (2284)      4.44
S3M         18. Hässig Josef, Rapperswil SG         1949 Zivil-Wehrsport Handycap      57.05,8     25.46,7    (38)      6.24
Sch3        27. Hässig Pascal, Wildhaus             1994 Sportverein STV Wildhaus-      7.41,7      1.58,0  (1227)      4.03
Sch2        30. Hässig Sandro, Wildhaus             1996 Sportverein STV Wildhaus-      8.09,3      1.17,4  (1228)      4.17
S2M          5. Hauser Wolfgang                     1964 Jona                          31.23,1      0.54,6   (103)      3.31
KB         ---  Heckers Sebastian, Altstätten SG    2001 STV Altstätten                 4.27,4      3.36,1  (2289)     14.51
KG         ---  Hedinger Anna                       2003 Oberriet SG                    2.57,4      1.56,5  (2377)      9.51
SJog       ---  Heeb Dominic, Altstätten SG         1982 KTV Altstätten                14.23,0      6.27,8   (854)      6.32
VF           3. Heeb Irene                          1978 Haag (Rheintal)               19.18,9      1.12,0  (1114)      3.56
KG         ---  Heeb Leandra                        2003 Rüthi (Rheintal)               1.52,9      0.52,0  (1696)      6.16
SJog       ---  Heeb Lukas, Altstätten SG           1992 Pfadi St. Michael Altstät     13.34,8      5.39,6   (345)      6.10
Sch1        12. Heeb Lukas, Oberriet SG             1998 KTV Oberriet                   7.48,6      1.04,0  (1230)      4.06
Schi1       52. Heeb Miranda                        1998 Montlingen                     9.39,4      2.07,4  (1656)      5.04
KG         ---  Heeb Nina                           2004 Haag (Rheintal)                2.55,1      1.54,2  (2378)      9.43
S1F          6. Heeb Waldruth, Rebstein             1954 MILA Rheintal                 30.46,3      2.56,7   (213)      4.27
KB         ---  Hegglin Manuel                      2001 Marbach SG                     1.15,7      0.24,4  (2218)      4.12
KB         ---  Hegglin Ramon                       2003 Marbach SG                     1.24,5      0.33,2  (2219)      4.41
HKM         21. Heim Franz                          1964 Altstätten SG                 36.36,3      9.23,2    (84)      4.06
Sch2         7. Heltenberger Pascal                 1996 Arnegg                         7.11,6      0.19,7  (1113)      3.47
PM          21. Hengartner Gina, Kobelwald          2000 KTV Oberriet                   5.02,4      0.53,3  (1972)      4.34
PM          15. Hess Carla, Altstätten SG           1999 STV Altstätten                 4.57,8      0.48,7  (2008)      4.30
HKM          3. Heuberger Bruno, Henau              1971 LATV Uzwil                    27.31,6      0.18,5     (2)      3.05
Sch1        59. Hidber Gianluca, Au SG              1998 STV Au                         9.01,2      2.16,6  (1231)      4.44
VF          34. Hilber Manuela                      1984 St. Gallen                    29.41,8     11.34,9   (243)      6.03
Sch2        41. Hildebrand Adrian, Lichtensteig     1996 Jugi Bütschwil                 8.33,2      1.41,3  (1232)      4.30
Schi3       24. Hobi Isabel, Au SG                  1994 STV Au                         9.15,0      2.09,7  (1552)      4.52
KG         ---  Hoefliger Amy                       2002 Altstätten SG                  1.49,9      0.49,0  (2486)      6.06
PM          23. Hoefliger Rebecca                   1999 Lüchingen                      5.04,2      0.55,1  (2022)      4.36
PK          90. Hofstetter Pascal, Wildhaus         2000 Sportverein STV Wildhaus-      7.55,7      3.42,7  (1822)      7.12
Walking    ---  Högger Beatrice, Altstätten SG      1964 Bewegen. Mit Spass und Ja     20.52,8       -----   (417)      9.29
Sch2        11. Högger Florin, Grabs                1996 Lauftreff Werdenberg           7.17,9      0.26,0  (1233)      3.50
Schi3        1. Högger Nina, Grabs                  1994 Laufgruppe Werdenberg-Lie      7.05,3       -----  (1553)      3.43
S4M          7. Hohl Willi                          1944 Wittenbach                    44.56,3      7.01,5   (140)      5.02
Walking    ---  Hollenstein Liliana                 1974 Stein SG                      19.51,2       -----   (418)      9.01
Sch1         4. Hollenstein Luca                    1997 Stein SG                       7.20,0      0.35,4  (1234)      3.51
PK           7. Hollenstein Nico                    1999 Stein SG                       4.30,3      0.17,3  (1823)      4.05
VM          45. Hollenstein Ronnie                  1972 Stein SG                      21.21,4      4.20,0   (821)      4.21
S2M         22. Huber Philippe                      1960 Rorschach                     35.29,1      5.00,6    (39)      3.59
KG         ---  Hug Alisha                          2001 Gams                           1.06,2      0.05,3  (2379)      3.40
PK           2. Hug Bryan                           1999 Gams                           4.13,8      0.00,8  (1824)      3.50
HKM         19. Hueppi Ramon                        1984 Marbach SG                    35.54,8      8.41,7   (109)      4.02
Schi3       32. Huseni Edona, Wildhaus              1994 Sportverein STV Wildhaus-     10.29,9      3.24,6  (1554)      5.31
SJogi      ---  Hutter Andrea, Diepoldsau           1987 TC Diepoldsau                 11.20,8      0.58,6   (250)      5.09
SJog       ---  Hutter Felix, Altstätten SG         1995 Pfadi St. Michael Altstät     12.07,1      4.11,9   (459)      5.30
PK          38. Hutter Florian, Kriessern           2000 STV Kriessern                  5.03,8      0.50,8  (1825)      4.36
SJogi      ---  Hutter Franziska, Diepoldsau        1982 Tennisclub                    11.21,6      0.59,4   (630)      5.09
VM          62. Hutter Heiko                        1970 Diepoldsau                    23.07,5      6.06,1   (858)      4.43
Sch1        21. Hutter Joel, Diepoldsau             1998 SVD Diepoldsau-Schmitter       8.04,9      1.20,3  (1235)      4.15
KG         ---  Hutter Julia                        2004 Altstätten SG                  2.06,6      1.05,7  (2496)      7.02
Schi1        4. Hutter Kerstin, Kriessern           1997 STV Oberriet-Eichenwies        7.50,4      0.18,4  (1555)      4.07
SJog       ---  Hutter Kevin, Kriessern             1991 Pfadi St. Michael Altstät     14.41,8      6.46,6   (346)      6.40
KG         ---  Hutter Livia                        2002 Kriessern                      1.19,4      0.18,5  (2380)      4.24
KG         ---  Hutter Mia Catharina                2001 Diepoldsau                     1.05,2      0.04,3  (2381)      3.37
SJog       ---  Hutter Patrik, Balgach              1963 Sportgruppe Wyden             14.39,7      6.44,5   (699)      6.39
PK          58. Hutter Philipp                      2000 Lüchingen                      5.24,3      1.11,3  (1863)      4.54
PK          53. Hutter Raphael                      1999 Kriessern                      5.20,5      1.07,5  (1826)      4.51
KG         ---  Hutter Sereina                      2001 Kriessern                      1.11,3      0.10,4  (2382)      3.57
KG         ---  Iannelli Luana                      2005 Widnau                         3.31,8      2.30,9  (1889)     11.46
Schi3       23. Ievolo Stefania                     1994 Altstätten SG                  9.06,0      2.00,7  (1681)      4.47
VM          52. Imlig Bruno                         1971 Lüchingen                     21.58,6      4.57,2   (852)      4.29
PK           6. Imlig Jan                           1999 Lüchingen                      4.29,0      0.16,0  (1865)      4.04
SJogi      ---  Imlig Manuela                       1971 Lüchingen                     10.42,3      0.20,1   (673)      4.51
KG         ---  Imlig Rahel                         2003 Lüchingen                      2.00,1      0.59,2  (2489)      6.40
KG         ---  Imlig Svenja                        2001 Lüchingen                      1.41,8      0.40,9  (2488)      5.39
S2M          2. Indermaur Markus, Balgach           1966 MILA Rheintal                 30.51,7      0.23,2    (41)      3.28
Schi1       29. Iseni Elida                         1997 Altstätten SG                  9.08,0      1.36,0  (1556)      4.48
KG         ---  Iten Jakobina, Rebstein             2002 TV Rebstein Kinderturnen       1.41,0      0.40,1  (2455)      5.36
SJog       ---  Jäger Giorgio                       1960 Kriessern                      9.36,3      1.41,1   (347)      4.21
SJog       ---  Jäger Paolo                         1961 Oberriet SG                    9.37,3      1.42,1   (348)      4.22
Schi1       41. Jäggi Alison                        1997 Grabs                          9.21,8      1.49,8  (1647)      4.55
KG         ---  Jäggi Anika, Marbach SG             2002 Pihamola Juniorin              1.21,9      0.21,0  (2456)      4.33
PM           4. Jäggi Julia                         1999 Grabs                          4.24,6      0.15,5  (2010)      4.00
Schi1       13. Jäggi Selina, Marbach SG            1997 Jugi Marbach                   8.39,2      1.07,2  (1557)      4.33
S2M         25. Jäggi Stephan, Marbach SG           1966 Pihamola                      36.25,7      5.57,2    (42)      4.05
Schi3       28. Jakovljevic Marina, Wildhaus        1993 Sportverein STV Wildhaus-      9.38,2      2.32,9  (1558)      5.04
Sch2        35. Jakovljevic Vinko, Wildhaus         1996 Sportverein STV Wildhaus-      8.19,5      1.27,6  (1237)      4.22
Schi2       32. Jossen Sina, Unterwasser            1995 Sportverein STV Wildhaus-      8.34,1      1.30,0  (1559)      4.30
Schi1       55. Jovic Andjelka                      1997 Altstätten SG                  9.44,3      2.12,3  (1560)      5.07
Sch3        33. Jusufi Latif, Altstätten SG         1992 STV Altstätten                 8.02,4      2.18,7  (1338)      4.13
Sch2         2. Kaiser Simon, Gams                  1996 LG Werdenberg / Liechtens      6.58,5      0.06,6  (1238)      3.40
Schi1       27. Kalberer Patricia, Oberriet SG      1998 KTV Oberriet                   9.06,9      1.34,9  (1561)      4.47
Jun          1. Kandel Brian, Rüthi (Rheintal)      1990 STV Oberriet-Eichenwies       17.10,6       -----   (822)      3.30
S1F         13. Kandel Margreth, Rüthi (Rheintal)   1963 MILA Rheintal                 33.41,4      5.51,8   (214)      4.52
S2M         14. Kandel Michel, Rüthi (Rheintal)     1965 Tri Top Team Rheintal         32.53,3      2.24,8    (43)      3.41
PK          16. Kaufmann Alex                       1999 Eichberg                       4.43,2      0.30,2  (1105)      4.17
Schi1       69. Kaufmann Isabelle                   1997 Altstätten SG                 10.21,9      2.49,9  (1563)      5.27
Schi2       38. Keel Eva                            1996 Goldach                        8.39,1      1.35,0  (1695)      4.33
KB         ---  Keel Niklas, Rebstein               2001 TV Rebstein                    1.33,0      0.41,7  (2220)      5.10
PK          49. Keel Tim, Rebstein                  1999 TV Rebstein                    5.15,4      1.02,4  (1827)      4.46
KG         ---  Kellenberger Alisha                 2001 Lüchingen                      1.06,7      0.05,8  (2383)      3.42
Sch1        13. Keller Andreas                      1997 Altstätten SG                  7.49,7      1.05,1  (1240)      4.07
S4M          1. Keller Erwin, Diepoldsau            1942 MILA Rheintal                 37.54,8       -----   (117)      4.15
KB         ---  Klaiber Fabian                      2002 Altstätten SG                  2.04,5      1.13,2  (2281)      6.55
KG         ---  Klaiber Giara                       2001 Altstätten SG                  1.21,7      0.20,8  (2384)      4.32
KB         ---  Klaiber Janis                       2005 Altstätten SG                  2.32,6      1.41,3  (2282)      8.28
KB         ---  Klaiber Nando                       2003 Altstätten SG                  2.03,5      1.12,2  (2221)      6.51
KG         ---  Klaiber Seline                      2003 Altstätten SG                  3.06,5      2.05,6  (2471)     10.21
Sch3        20. Klaic Antonio                       1992 Rüthi (Rheintal)               7.19,1      1.35,4   (880)      3.51
PM          32. Kläui Joelle                        2000 Hinterforst                    5.15,1      1.06,0  (1974)      4.46
KG         ---  Kläui Michèle                       2002 Hinterforst                    1.27,6      0.26,7  (2385)      4.52
Schi1       44. Kläui Pascale                       1998 Hinterforst                    9.26,1      1.54,1  (1564)      4.57
KG         ---  Kläui Yaelle                        2004 Hinterforst                    3.06,0      2.05,1  (2386)     10.20
KG         ---  Kleijkers Mia Sophie                2001 Lüchingen                      1.18,6      0.17,7  (2329)      4.22
KB         ---  Kluser Dario                        2003 Oberriet SG                    1.46,2      0.54,9  (2331)      5.54
Schi2        3. Kluser Nadine, Hinterforst          1995 STV Oberriet- Eichenwies       7.23,9      0.19,8  (1565)      3.53
KG         ---  Kluser Nicole                       2003 Eichberg                       2.29,0      1.28,1  (2347)      8.16
KG         ---  Kluser Rahel                        2004 Oberriet SG                    3.07,6      2.06,7  (2330)     10.25
KB         ---  Kluser Roger                        2003 Eichberg                       1.58,4      1.07,1  (2348)      6.34
PK          56. Kluser Sebastian, Kobelwald         2000 KTV Oberriet                   5.23,7      1.10,7  (1828)      4.54
Schi1       20. Kluser Selina, Hinterforst          1997 Schule Bächis Hinterforst      8.58,4      1.26,4  (1566)      4.43
KG         ---  Kluser Tabea, Kobelwald             2001 KTV Oberriet                   2.10,7      1.09,8  (2387)      7.15
Sch2        17. Knaus Nicolas, Wildhaus             1996 Sportverein STV Wildhaus-      7.29,6      0.37,7  (1241)      3.56
VF          18. Knuchel Daniela                     1983 Gossau SG                     24.16,1      6.09,2   (249)      4.57
S3M          5. Knuchel Ueli                        1955 Gossau SG                     34.11,6      2.52,5   (104)      3.50
VM          35. Kobelt Daniel, Lüchingen            1986 STV Lüchingen                 19.56,2      2.54,8   (823)      4.04
S4M          3. Kobelt Kuno, Marbach SG             1939 Pihamola                      39.04,6      1.09,8    (46)      4.23
KG         ---  Kobelt Leonie                       2001 Marbach SG                     1.10,1      0.09,2  (2464)      3.53
PM          56. Kobelt Luisa, Marbach SG            1999 Gymnastikriege Marbach         5.34,9      1.25,8  (2017)      5.04
KB         ---  Kobelt Lukas                        2003 Buchs SG                       2.05,7      1.14,4  (2303)      6.59
SJog       ---  Kobelt Stephan, Altstätten SG       1988 Läufergruppe Altstätten       11.46,3      3.51,1   (350)      5.21
Walking    ---  Kobler Gabi, Oberriet SG            1964 Bewegen. Mit Spass und Ja     20.54,2       -----   (420)      9.30
SJogi      ---  Kobler Nathalie, Altstätten SG      1994 Pfadi St. Michael Altstät     10.58,9      0.36,7   (672)      4.59
Sch3        24. Kobler Sandro, Hinterforst          1994 Hinterforst                    7.34,3      1.50,6  (1368)      3.59
Schi2       44. Kobler Tamara, Oberriet SG          1995 STV Oberriet-Eichwies          8.53,6      1.49,5  (1567)      4.40
Sch3         9. Kolb Pascal, Oberriet SG            1994 KTV Oberriet                   6.46,6      1.02,9  (1243)      3.34
Sch2        14. Kolb Samuel, Oberriet SG            1996 KTV Oberriet                   7.26,4      0.34,5  (1244)      3.54
SJogi      ---  Kolb Yasmine, Altstätten SG         1995 FCA C-Juniorinnen 3           11.50,8      1.28,6   (684)      5.23
KG         ---  Kolk Mara Alessandra                2003 Hinterforst                    2.06,6      1.05,7  (2388)      7.02
SJog       ---  Koller Daniel                       1977 Lüchingen                      9.22,7      1.27,5   (351)      4.15
PK          32. Koller Joel                         1999 Altstätten SG                  4.58,9      0.45,9  (1830)      4.31
Schi2       41. Koller Nicole, Altstätten SG        1995 KTV Altstätten                 8.44,5      1.40,4  (1569)      4.36
Sch1        17. Koller Patrick, Rüthi (Rheintal)    1997 KTV Oberriet                   7.54,9      1.10,3  (1359)      4.09
SJogi      ---  Köppel Alexandra, Altstätten SG     1980 KTV Altstätten                14.27,4      4.05,2   (631)      6.34
PM          50. Köppel Chiara, Au SG                1999 STV Au                         5.28,3      1.19,2  (1975)      4.58
Schi1        1. Köppel Rahel, Rebstein              1998 TV Rebstein                    7.32,0       -----  (1570)      3.57
Sch1        65. Krizevac Ersan                      1997 Altstätten SG                  9.15,5      2.30,9  (1246)      4.52
SJogi      ---  Krupljanin Jovana, Altstätten SG    1996 STV Altstätten                12.24,8      2.02,6  (1571)      5.38
KG         ---  Kruesi Sarah                        2003 Altstätten SG                  2.40,5      1.39,6  (2500)      8.55
KG         ---  Kugler Lavinia                      2002 Thal                           1.51,7      0.50,8  (2320)      6.12
KG         ---  Kugler Lina, Rebstein               2002 TV Rebstein Kinderturnen       1.54,5      0.53,6  (2457)      6.21
PM           8. Kuehne Aline                        1999 Gossau SG                      4.50,2      0.41,1  (1678)      4.23
Sch2         1. Kuehne Pascal                       1996 Gossau SG                      6.51,9       -----  (1365)      3.36
Sch1        18. Kuehne Stefan                       1997 Wattwil                        7.56,4      1.11,8  (1100)      4.10
Sch1        53. Kuehnis Mauro                       1998 Oberriet SG                    8.56,1      2.11,5  (1286)      4.42
VM          47. Kuehnis Rene                        1956 Altstätten SG                 21.29,8      4.28,4   (850)      4.23
Sch3        17. Kühnis Thomas, Hinterforst          1992 STV Oberriet-Eichenwies        7.03,1      1.19,4  (1247)      3.42
Schi2       52. Küng Dominique, Altstätten SG       1996 KTV Altstätten                 9.05,4      2.01,3  (1572)      4.47
SJog       ---  Kueng Hanspeter                     1964 Altstätten SG                  9.39,2      1.44,0   (412)      4.23
PK          43. Küng Joel                           1999 Altstätten SG                  5.08,0      0.55,0  (1697)      4.40
SJogi      ---  Küng Martina, Oberriet SG           1988 Pfadi St. Michael Altstät     12.45,9      2.23,7   (632)      5.48
KG         ---  Künzler Celina                      2001 Lüchingen                      2.06,1      1.05,2  (2389)      7.00
Schi1       15. Künzler Laura, Oberriet SG          1997 KTV Oberriet                   8.44,7      1.12,7  (1573)      4.36
SJog       ---  Künzler Marcel, Balgach             1970 Sportgruppe Werkheim Wyde     14.35,5      6.40,3   (700)      6.37
KG         ---  Künzler Valeria                     2003 Altstätten SG                  2.12,5      1.11,6  (2473)      7.21
KG         ---  Kurath Claudia, Gams                2001 LG Lie-Werdenberg              1.04,1      0.03,2  (2324)      3.33
Schi3       14. Kurath Eliane, Gams                 1993 LG Lichtenstein-Werdenber      8.07,6      1.02,3  (1669)      4.16
Schi2        9. Kurath Tina, Gams                   1996 LG Lie-Werdenberg              7.38,9      0.34,8  (1670)      4.01
KG         ---  Kuratli Alina                       2005 Rebstein                       2.42,1      1.41,2  (2322)      9.00
KG         ---  Kuratli Anna-Lena                   2005 Rebstein                       2.37,8      1.36,9  (2323)      8.46
KG         ---  Kuratli Julia                       2001 Rebstein                       1.51,8      0.50,9  (2321)      6.12
SJog       ---  Kuster André, Diepoldsau            1991 Pfadi St. Michael Altstät     16.53,6      8.58,4   (352)      7.40
KB         ---  Kuster Celestin                     2002 Altstätten SG                  1.37,5      0.46,2  (2308)      5.25
PK          71. Kuster Gabriel                      2000 Altstätten SG                  5.36,9      1.23,9  (2309)      5.06
KG         ---  Kuster Hanna                        2003 Diepoldsau                     3.19,7      2.18,8  (2472)     11.05
PM          76. Kuster Irina, Altstätten SG         2000 STV Altstätten                 5.59,6      1.50,5  (2011)      5.26
KG         ---  Kuster Milena, Altstätten SG        2003 STV Altstätten                 2.28,0      1.27,1  (2390)      8.13
Schi1       46. Küster Rebecca, Oberriet SG         1998 KTV Oberriet                   9.30,7      1.58,7  (1574)      5.00
PK          50. Küster Timo, Oberriet SG            2000 KTV Oberriet                   5.16,9      1.03,9  (1831)      4.48
KG         ---  Labriola Evamaria                   2001 Altstätten SG                  1.07,4      0.06,5  (2469)      3.44
PM          89. Labriola Simona                     2000 Altstätten SG                  6.19,9      2.10,8  (2020)      5.45
KG         ---  Lang Alina                          2005 Altstätten SG                  3.12,9      2.12,0  (2391)     10.43
SJog       ---  Lanz Edi, Balgach                   1968 Sportgruppe Werkheim Wyde     10.55,6      3.00,4   (353)      4.58
KG         ---  Lei Jill                            2002 Balgach                        1.48,9      0.48,0  (2392)      6.03
PM          47. Lei Kim, Balgach                    1999 Jugi Balgach                   5.25,5      1.16,4  (1976)      4.55
S1F          2. Lenti Anita, Salez                  1965 Mogyi - TTT Rheintal          28.10,2      0.20,6   (216)      4.04
KG         ---  Lenzin Luna                         2004 Rebstein                       3.42,3      2.41,4  (1685)     12.21
Schi2       25. Lerice Deborah, Montlingen          1995 STV Obverriet-Eichenwies       8.29,6      1.25,5  (1576)      4.28
Schi2       57. Lindenmann Anja                     1996 Diepoldsau                     9.17,2      2.13,1  (1112)      4.53
KG         ---  Lippuner Lena                       2002 Marbach SG                     2.08,0      1.07,1  (2393)      7.06
SJog       ---  Lippuner Silvan, Altstätten SG      1980 KTV Altstätten                14.21,9      6.26,7   (853)      6.31
S3M          3. Litscher Berni, Berneck             1955 MILA Rheintal                 32.48,0      1.28,9    (48)      3.41
KB         ---  Locher Timo                         2002 Altstätten SG                  1.25,3      0.34,0  (2293)      4.44
KG         ---  Loher Ayiana                        2003 Altstätten SG                  2.05,5      1.04,6  (2332)      6.58
Sch2        31. Loher Claudio, Altstätten SG        1996 KTV Altstätten                 8.09,5      1.17,6  (1249)      4.17
KB         ---  Loher Daniel                        2004 Altstätten SG                  2.24,1      1.32,8  (2307)      8.00
Schi1       22. Loher Giuliana, Altstätten SG       1997 KTV Altstätten                 9.04,5      1.32,5  (1578)      4.46
KB         ---  Loher Jarno, Rüthi (Rheintal)       2003 TV Rüthi                       1.22,1      0.30,8  (2314)      4.33
KG         ---  Loher Lorena                        2001 Altstätten SG                  1.21,1      0.20,2  (2334)      4.30
S2M         26. Loher Martin, Montlingen            1959 TSV Montlingen                36.40,8      6.12,3    (50)      4.07
SJogi      ---  Loher Nicole, Altstätten SG         1969 UBS Last Minute 1             10.54,2      0.32,0   (633)      4.57
Schi2       46. Loher Olivia, Rüthi (Rheintal)      1996 TV Rüthi                       8.54,7      1.50,6  (1667)      4.41
Sch1        40. Loher Ramon, Rüthi (Rheintal)       1998 TV Rüthi                       8.37,6      1.53,0  (1352)      4.32
KG         ---  Loher Salome, Rüthi (Rheintal)      2001 TV Rüthi                       1.12,0      0.11,1  (2315)      4.00
KB         ---  Lohner David                        2002 Altstätten SG                  1.36,3      0.45,0  (2306)      5.21
SJog       ---  Löhrer Arthur, Eichberg             1965 STV Eichberg                   9.05,2      1.10,0   (354)      4.07
Schi2        4. Löhrer Sandra                       1996 Eichberg                       7.31,1      0.27,0  (1658)      3.57
SJog       ---  Loeliger Fabian, Berneck            1989 UBS Last Minute 2             10.13,5      2.18,3   (455)      4.38
SJog       ---  Lüber Walter                        1953 St. Gallen                     9.46,1      1.50,9   (355)      4.26
PM          54. Lubit Tamara, Thal                  2000 Jugi Thal                      5.33,6      1.24,5  (2043)      5.03
S1F          7. Luechinger Doris                    1962 Diepoldsau                    30.56,7      3.07,1   (118)      4.29
S1F          9. Lüchinger Edith, Oberriet SG        1965 STV Oberriet-Eichenwies       31.21,8      3.32,2   (217)      4.32
KG         ---  Lüchinger Elea                      2003 Altstätten SG                  1.16,8      0.15,9  (2394)      4.16
KB         ---  Lüchinger Fabian                    2001 Montlingen                     1.18,7      0.27,4  (2297)      4.22
KG         ---  Lüchinger Flurina                   2001 Flawil                         1.09,7      0.08,8  (2395)      3.52
KB         ---  Lüchinger Gian                      2003 Flawil                         2.20,6      1.29,3  (2222)      7.48
KB         ---  Lüchinger Livio                     2003 Montlingen                     1.52,7      1.01,4  (2296)      6.15
KB         ---  Lüchinger Marc                      2002 Montlingen                     1.34,8      0.43,5  (2223)      5.16
PK          17. Lüchinger Nando                     1999 Montlingen                     4.44,1      0.31,1  (1864)      4.18
KB         ---  Lüchinger Nico, Oberriet SG         2001 KTV Oberriet                   1.14,2      0.22,9  (2224)      4.07
KB         ---  Lüchinger Nicola                    2001 Eichberg                       1.42,8      0.51,5  (2225)      5.42
PK          82. Lüchinger Noah, Altstätten SG       1999 STV Altstätten                 5.51,2      1.38,2  (1859)      5.19
PM          27. Lüchinger Samira                    1999 Eichberg                       5.09,6      1.00,5  (1977)      4.41
KG         ---  Lüchinger Sara                      2003 Eichberg                       2.45,2      1.44,3  (2396)      9.10
KG         ---  Lüchinger Selin                     2001 Montlingen                     1.08,1      0.07,2  (2397)      3.47
SJog       ---  Ludwig Michael, Altstätten SG       1987 Pfadi St. Michael Altstät     13.44,2      5.49,0   (356)      6.14
PM          66. Lulendo Emilia, Au SG               2000 STV Au                         5.41,0      1.31,9  (1978)      5.10
SJogi      ---  Lüthi Olivia, Altstätten SG         1993 STV Altstätten                11.42,4      1.20,2   (634)      5.19
SJog       ---  Lüthi Valentin, Altstätten SG       1995 Pfadi St. Michael Altstät     10.25,9      2.30,7   (357)      4.44
SJog       ---  Lutz Samuel, Lüchingen              1996 Pfadi St. Michael Altstät     11.24,6      3.29,4   (358)      5.11
SJog       ---  Lutz Stefan, Hinterforst            1973 STV Eichberg                  11.08,8      3.13,6   (359)      5.04
SJog       ---  Maeder Christoph                    1982 Bronschhofen                  10.17,6      2.22,4   (468)      4.40
Schi3       30. Makarai Martina, Wildhaus           1994 Sportverein STV Wildhaus-     10.02,2      2.56,9  (1580)      5.16
Sch2        52. Manocchi Dario                      1996 Eichberg                       9.49,9      2.58,0  (1355)      5.10
KG         ---  Manser Celia                        2002 Altstätten SG                  1.55,7      0.54,8  (2484)      6.25
Schi2       65. Manser Jasmin                       1996 Eichberg                       9.52,1      2.48,0   (869)      5.11
SJog       ---  Manser Thomas, Balgach              1958 Sportgruppe Werkheim Wyde     11.38,0      3.42,8   (360)      5.17
Schi2       34. Marquart Anja, Eichberg             1996 KTV Oberriet                   8.35,1      1.31,0  (1581)      4.31
VF          35. Marquart Rosy, Oberriet SG          1949 STV Obberriet                 31.01,2     12.54,3   (484)      6.19
HKM         14. Marti Fredi, Altstätten SG          1974 Donnschtig-Hüpfer             30.49,6      3.36,5    (11)      3.27
KG         ---  Martinez Sina                       2002 Berneck                        1.23,7      0.22,8  (2336)      4.39
SJog       ---  Matt Maximilian, Marbach SG         1941 Wagner Sportclub              11.11,9      3.16,7   (362)      5.05
Schi1       40. Mattle Alina                        1998 Rüthi (Rheintal)               9.21,6      1.49,6  (1582)      4.55
PK          18. Mattle Curdin                       2000 Rüthi (Rheintal)               4.47,4      0.34,4  (1832)      4.21
Sch1        25. Mattle Dominik                      1998 Hinterforst                    8.12,5      1.27,9  (1252)      4.19
Jun          6. Mattle Joel, Rüthi (Rheintal)       1989 KTV Oberriet                  17.57,9      0.47,3   (826)      3.39
SJog       ---  Mattle Karl, Altstätten SG          1987 KTV Altstätten                14.27,2      6.32,0   (363)      6.34
Sch1        35. Mattle Lars, Oberriet SG            1998 KTV Oberriet                   8.28,3      1.43,7  (1253)      4.27
KB         ---  Mattle Livio                        2004 Rüthi (Rheintal)               1.47,4      0.56,1  (2226)      5.58
KG         ---  Mattle Lorena, Oberriet SG          2001 KTV Oberriet                   1.18,5      0.17,6  (2398)      4.21
Sch2        42. Mattle Lukas                        1996 Hinterforst                    8.43,1      1.51,2  (1254)      4.35
VM          53. Mattle Markus, Rüthi (Rheintal)     1967 KTV Oberriet                  22.10,8      5.09,4   (827)      4.31
Schi2        7. Mattle Melissa                      1996 Altstätten SG                  7.35,2      0.31,1  (1664)      3.59
Sch1        33. Mattle Nando                        1998 Altstätten SG                  8.27,3      1.42,7  (1340)      4.27
Schi3       13. Mattle Rahel, Rüthi (Rheintal)      1994 KTV Oberriet                   8.05,1      0.59,8  (1585)      4.15
KG         ---  Mattle Sina                         2002 Hinterforst                    1.10,6      0.09,7  (2399)      3.55
PM          17. Mauracher Adriana, Oberriet SG      1999 STV Oberriet-Eichenwies        4.59,1      0.50,0  (1979)      4.31
Schi1       64. Mazenauer Celine                    1998 Widnau                        10.03,6      2.31,6   (863)      5.17
PM          65. Meier Ariana, Berneck               2000 KTV Oberriet                   5.40,4      1.31,3  (1980)      5.09
VM          56. Meier Beat, Oberriet SG             1954 KTV Oberriet Männerriege      22.26,0      5.24,6   (828)      4.34
HKF          1. Meier Brändle Bernadette, Dreien    1972 LATV Uzwil                    24.43,2       -----   (202)      3.34
Schi2       20. Meier Larissa, Thal                 1995 LG Bodensee                    8.21,0      1.16,9  (1587)      4.23
HKM         26. Meier Michael                       1972 St. Gallen                    41.06,0     13.52,9   (112)      4.37
SJogi      ---  Meier Petra, Altstätten SG          1988 KTV Altstätten                13.37,9      3.15,7   (635)      6.11
Schi2        2. Meier Tara, Altstätten SG           1995 STV Oberriet                   7.09,9      0.05,8  (1588)      3.46
VM          28. Meile Christof, Kriessern           1967 KTV Kriessern                 19.14,9      2.13,5  (1207)      3.55
VF          12. Meile Susanne                       1969 Kriessern                     21.52,1      3.45,2  (1062)      4.27
SJog       ---  Meister Tobias, Altstätten SG       1988 Pfadi St. Michael Altstät     16.13,4      8.18,2   (364)      7.22
Schi2       63. Menet Jenny, Eichberg               1996 STV Eichberg                   9.37,8      2.33,7  (1659)      5.04
KG         ---  Militi Lisa                         2003 Au SG                          3.17,0      2.16,1  (2470)     10.56
SJog       ---  Milivojevic David, Altstätten SG    1999 Pfadi St. Michael Altstät     12.16,1      4.20,9   (457)      5.34
PM          86. Milkovic Julija, Rebstein           2000 Jugi Rebstein                  6.13,7      2.04,6  (1680)      5.39
KB         ---  Milkovic Marco, Rebstein            2001 TV Rebstein Kinderturnen       1.20,4      0.29,1  (2270)      4.28
KB         ---  Mitter Josua, Rebstein              2001 TV Rebstein Kinderturnen       1.03,1      0.11,8  (2271)      3.30
PM          30. Mitter Melanie                      1999 Rebstein                       5.13,8      1.04,7  (1107)      4.45
KG         ---  Mlodischewski Laura, Rebstein       2003 TV Rebstein                    2.28,2      1.27,3  (2400)      8.14
PK          29. Möhl Mike, Balgach                  1999 Jugi Balgach                   4.56,2      0.43,2  (1833)      4.29
SJogi      ---  Moser Andrea, Altstätten SG         1994 Pfadi St. Michael Altstät     13.46,6      3.24,4   (671)      6.15
SJogi      ---  Moser Andrea, Altstätten SG         1995 Pfadi Altstätten              13.12,6      2.50,4   (680)      6.00
VF          30. Moser Brigitte                      1960 Hinterforst                   27.15,4      9.08,5  (1063)      5.33
S2M         35. Moser Hansruedi, Hinterforst        1959 Donnschtig-Hüpfer             39.27,3      8.58,8    (52)      4.25
KB         ---  Moser Lian, Hinterforst             2001 Donnschtig-Hüpfer              1.12,1      0.20,8  (2228)      4.00
Sch1        10. Moser Timon, Hinterforst            1998 Donnschtig-Hüpfer              7.39,1      0.54,5  (1257)      4.01
KG         ---  Motzer Alina                        2004 Eichberg                       2.29,3      1.28,4  (2346)      8.17
SJogi      ---  Müggler Elena, Lüchingen            2000 Pfadi St. Michael Altstät     12.45,1      2.22,9   (636)      5.47
SJog       ---  Müggler Lukas, Altstätten SG        1998 Pfadi St. Michael Altstät     11.36,3      3.41,1   (365)      5.16
SJog       ---  Müggler Rafael, Altstätten SG       1996 Pfadi St. Michael Altstät     12.27,8      4.32,6   (366)      5.39
VF          23. Müggler Sabrina                     1986 Altstätten SG                 24.51,2      6.44,3  (1064)      5.04
KB         ---  Muehlheim Dominik                   2001 Rebstein                       1.33,8      0.42,5  (2326)      5.12
KB         ---  Muhm Raphael, Oberriet SG           2001 KTV Oberriet                   1.16,3      0.25,0  (2229)      4.14
S1M          9. Müller Roland, Grabs                1968 LG Lie-Werdenberg             37.30,0      6.51,3    (53)      4.12
PM          74. Müller Seraina, Grabs               1999 LG Werdenberg-Liechtenste      5.57,2      1.48,1  (1981)      5.24
KG         ---  Müller Ursina, Grabs                2001 LG Lie-Werdenberg              1.59,4      0.58,5  (2401)      6.38
KB         ---  Mussale Nehmia                      2002 Rüthi (Rheintal)               1.28,7      0.37,4  (2035)      4.55
Sch2        22. Näf Robin, Wildhaus                 1996 Sportverein STV Wildhaus-      7.49,6      0.57,7  (1258)      4.07
KB         ---  Natsis Nil                          2002 Diepoldsau                     2.07,0      1.15,7  (1883)      7.03
SJog       ---  Nauer Thomas, Lüchingen             1983 Wagner Sportclub 2             8.14,7      0.19,5   (367)      3.44
KB         ---  Neff Basil                          2001 Hinterforst                    1.13,2      0.21,9  (2230)      4.04
SJogi      ---  Netzer Mia, Hinterforst             1999 Pfadi St. Michael Altstät     12.42,7      2.20,5   (639)      5.46
PM          36. Niederer Sara, Balgach              2000 Jugi Balgach                   5.18,7      1.09,6  (1982)      4.49
SJogi      ---  Niedermann Manuela                  1961 Altstätten SG                 12.52,2      2.30,0   (450)      5.51
Schi3       31. Nigg Julia, Wildhaus                1994 Sportverein STV Wildhaus-     10.18,0      3.12,7  (1590)      5.25
PM          73. Nigg Nadja                          2000 Lüchingen                      5.54,8      1.45,7  (1983)      5.22
Walking    ---  Noser Renate, Altstätten SG         1964 Bewegen. Mit Spass und Ja     21.48,4       -----   (421)      9.54
Walking    ---  Noser Urs, Altstätten SG            1961 Bewegen. Mit Spass und Ja     21.49,8       -----   (422)      9.55
PM          84. Nuraj Erblina, Oberriet SG          2000 STV Oberriet-Eichenwies        6.11,6      2.02,5  (1984)      5.37
SJog       ---  Oehler Mario, Lüchingen             1976 STV Lüchingen                 12.03,3      4.08,1   (453)      5.28
SJog       ---  Oehler Roland, Lüchingen            1972 STV Lüchingen                 11.30,9      3.35,7   (369)      5.14
SJog       ---  Oeler Kevin, Altstätten SG          1989 KTV Altstätten                14.24,4      6.29,2   (370)      6.32
Sch1         8. Oeler Marco                         1997 Altstätten SG                  7.38,5      0.53,9  (1332)      4.01
SJog       ---  Oeler Rouven, Altstätten SG         1986 KTV Altstätten                14.14,9      6.19,7   (371)      6.28
Sch2        46. Oeler Steven, Altstätten SG         1996 KTV Altstätten                 8.51,7      1.59,8  (1262)      4.39
KG         ---  Oesch Nicole                        2001 Balgach                        1.04,7      0.03,8  (2465)      3.35
SJog       ---  Oesch Pascal, Balgach               1988 UBS Last Minute 2              8.10,9      0.15,7   (456)      3.43
PK          64. Oesch Philip, Balgach               1999 Jugi Balgach                   5.30,2      1.17,2  (1835)      5.00
Schi1       23. Oesch Ramona, Oberriet SG           1998 KTV Oberiet                    9.05,0      1.33,0  (1591)      4.46
KG         ---  Oesch Tamara, Oberriet SG           2001 KTV Oberriet                   1.15,4      0.14,5  (2403)      4.11
PM          22. Oestle Nina                         2000 Altstätten SG                  5.03,4      0.54,3  (2023)      4.35
HKM         30. Ottiger Swen                        1985 Buchs SG                      47.50,1     20.37,0    (89)      5.22
Walking    ---  Ottinger Silvia, Marbach SG         1948 Bewegen. Mit Spass und Ja     22.11,8       -----   (423)     10.05
SJog       ---  Paul Samuel, Altstätten SG          1992 KTV Altstätten                14.17,5      6.22,3   (372)      6.29
SJog       ---  Petrolo Giuseppe, Lüchingen         1990 STV Lüchingen                 10.22,2      2.27,0   (130)      4.42
SJogi      ---  Petschnik Manon, Altstätten SG      1999 Pfadi St. Michael Altstät     12.40,9      2.18,7   (640)      5.45
KB         ---  Pezzoni Andrea                      2001 Altstätten SG                  1.47,2      0.55,9  (1679)      5.57
KB         ---  Pezzoni Elia, Altstätten SG         2001 KTV Altstätten                 0.59,1      0.07,8  (2232)      3.17
PK          13. Pezzoni Jona, Altstätten SG         1999 KTV Altstätten                 4.37,7      0.24,7  (1836)      4.12
SJog       ---  Pfiffner Anton, Diepoldsau          1934 Schick mit Pfiff               9.08,8      1.13,6   (374)      4.09
Schi2       16. Pfister Noa, Marbach SG             1995 Jugi Marbach                   8.04,0      0.59,9   (878)      4.14
KB         ---  Pfundner Marco                      2003 Lüchingen                      1.53,6      1.02,3  (2283)      6.18
KG         ---  Pichler Alina                       2004 Lüchingen                      2.50,7      1.49,8  (2476)      9.29
SJog       ---  Pichler Andreas, Altstätten SG      1974 KTV Altstätten                14.25,2      6.30,0   (375)      6.33
PK          69. Piol Anluca                         2000 Gossau SG                      5.35,1      1.22,1  (1875)      5.04
VM          64. Piol Domenico                       1969 Gossau SG                     23.34,8      6.33,4   (856)      4.48
KG         ---  Piol Lara                           2002 Gossau SG                      1.36,2      0.35,3  (2042)      5.20
KG         ---  Pircher Francesca, Oberriet SG      2001 KTV Oberriet                   1.23,1      0.22,2  (2404)      4.37
Schi1       72. Pisano Lara, Au SG                  1998 STV Au                        10.27,5      2.55,5  (1593)      5.30
KG         ---  Pisano Loriana, Au SG               2001 STV Au                         1.11,0      0.10,1  (2405)      3.56
PM          71. Plüss Laura, Altstätten SG          2000 STV Altstätten                 5.50,4      1.41,3  (2012)      5.18
KG         ---  Popp Alina                          2001 Altstätten SG                  1.14,8      0.13,9  (2468)      4.09
SJog       ---  Popp Christian, Altstätten SG       1986 KTV Altstätten                14.29,3      6.34,1   (376)      6.35
SJogi      ---  Popp Riana, Altstätten SG           1994 Pfadi St. Michael Altstät     13.45,2      3.23,0   (641)      6.15
SJogi      ---  Popp Sarina, Altstätten SG          1991 Pfadi St. Michael Altstät     13.35,6      3.13,4   (642)      6.10
SJogi      ---  Popp Simone, Altstätten SG          1989 Pfadi St. Michael Altstät     16.54,5      6.32,3   (643)      7.41
PM          57. Popp Soledad, Altstätten SG         1999 KTV Altstätten                 5.35,4      1.26,3  (2019)      5.04
Schi2       17. Poznicek Zoë, Altstätten SG         1995 STV Lüchingen                  8.06,2      1.02,1   (867)      4.15
SJog       ---  Pracher Jonas, Altstätten SG        2000 Pfadi St. Michael Altstät     12.25,6      4.30,4   (377)      5.38
SJogi      ---  Pracher Wanda, Altstätten SG        1996 Pfadi St. Michael Altstät     12.44,4      2.22,2   (644)      5.47
KG         ---  Preisig Alea, Eichberg              2002 STV Studen                     2.45,4      1.44,5  (2406)      9.11
PK          84. Preisig Janis, Eichberg             2000 STV Studen                     5.58,9      1.45,9  (1837)      5.26
KG         ---  Prinz Cindy                         2002 Lüchingen                      2.40,4      1.39,5  (2490)      8.54
Schi1       38. Probst Ramona, Oberriet SG          1998 KTV Oberriet                   9.20,0      1.48,0  (1594)      4.54
VM          19. Provinzano Ignazio                  1975 Mels                          18.39,0      1.37,6   (857)      3.48
KG         ---  Provinzano Noemi                    2004 Mels                           2.51,2      1.50,3  (1894)      9.30
KB         ---  Quidiello Manuel                    2003 Widnau                         1.38,1      0.46,8  (2233)      5.27
KG         ---  Quidiello Mireya                    2001 Widnau                         1.03,0      0.02,1  (2407)      3.30
Schi2       67. Rechsteiner Anita, Unterwasser      1995 Sportverein STV Wildhaus-     10.04,1      3.00,0  (1595)      5.17
SJogi      ---  Rechsteiner Jasmin, Altstätten SG   1994 Pfadi St. Michael Altstät     11.25,3      1.03,1   (645)      5.11
Sch2        18. Rechsteiner Lukas, Altstätten SG    1996 KTV Altstätten                 7.32,0      0.40,1   (378)      3.57
Sch1        56. Rechsteiner Marcel, Altstätten SG   1998 KTV Altstätten                 8.58,0      2.13,4  (1263)      4.43
Schi1       24. Rechsteiner Stephanie               1997 Altstätten SG                  9.05,7      1.33,7  (1596)      4.47
Schi1       68. Reich Corina, Wildhaus              1997 Sportverein STV Wildhaus-     10.17,9      2.45,9  (1597)      5.25
KG         ---  Reich Laura, Rebstein               2002 TV Rebstein Kinderturnen       1.32,4      0.31,5  (2458)      5.08
Sch1        38. Reich Michael, Marbach SG           1998 Jugi Marbach                   8.35,6      1.51,0  (1264)      4.31
PM          60. Reifler Larissa                     2000 Au SG                          5.36,9      1.27,8  (1985)      5.06
KB         ---  Reifler Pascal                      2002 Au SG                          1.01,2      0.09,9  (2234)      3.24
VM          33. Reller Beat                         1968 Berneck                       19.51,9      2.50,5   (855)      4.03
KG         ---  Reller Seraina                      2002 Berneck                        2.51,7      1.50,8  (2499)      9.32
HKM         12. Reznikov Vladimir                   1980 Flawil                        29.56,7      2.43,6    (55)      3.21
Schi1        5. Ricklin Nadia, St. Gallen           1997 LG Wittenbach                  7.57,1      0.25,1   (871)      4.11
VF           5. Ricklin Nicole, St. Gallen          1968 LG Wittenbach                 20.34,8      2.27,9  (1115)      4.12
Sch2        19. Ricklin Paul, St. Gallen            1995 LG Wittenbach                  7.39,4      0.47,5   (870)      4.01
S2M          4. Ricklin Peter, St. Gallen           1964 LG Wittenbach                 31.04,6      0.36,1    (94)      3.29
KG         ---  Ritter Aylin                        2003 Altstätten SG                  3.40,5      2.39,6  (2474)     12.15
KG         ---  Ritter Noelia                       2001 Altstätten SG                  3.41,1      2.40,2  (2475)     12.17
SJogi      ---  Ritter Priska                       1959 Widnau                        12.37,3      2.15,1   (646)      5.44
Schi2       22. Ritter Stefanie                     1995 Degersheim                     8.25,2      1.21,1  (1598)      4.25
KB         ---  Rodhe Marcel, Eichberg              2003 STV Altstätten                 1.50,7      0.59,4  (2272)      6.09
Walking    ---  Rodighiero Jacqueline, Lüchingen    1958 Bewegen. Mit Spass und Ja     22.33,1       -----   (424)     10.15
Walking    ---  Rohner Elisabeth, Balgach           1948 Bewegen. Mit Spass und Ja     20.53,1       -----   (425)      9.29
PM          10. Rohner Hanna, Grabs                 2000 LG Lie/Werdenberg              4.51,5      0.42,4  (1986)      4.25
Sch3        11. Rohner Kevin, Au SG                 1992 STV Au                         6.49,7      1.06,0  (1267)      3.35
SJogi      ---  Rohner Lena, Altstätten SG          1994 FCA C-Juniorinnen 2           11.22,8      1.00,6   (681)      5.10
SJogi      ---  Rohner Mira, Altstätten SG          1995 KTV Altstätten                11.35,6      1.13,4   (683)      5.16
Schi2       18. Rohner Selina, Grabs                1996 LG Lie/Werdenberg              8.08,5      1.04,4  (1599)      4.17
SJog       ---  Rohner Stefan, Altstätten SG        1991 Pfadi St. Michael Altstät     13.32,9      5.37,7   (379)      6.09
Sch2        36. Rolli Patrick                       1996 Altstätten SG                  8.20,7      1.28,8  (1356)      4.23
S2M         33. Roth Markus                         1965 Sargans                       39.01,3      8.32,8    (56)      4.23
Sch1        76. Roth Matteo                         1997 Oberriet SG                    9.49,1      3.04,5  (1360)      5.10
VM          46. Röthlisberger Paul                  1964 Gossau SG                     21.27,0      4.25,6   (829)      4.22
KG         ---  Rüegg Elea, Oberriet SG             2003 KTV Oberriet                   2.01,7      1.00,8  (2408)      6.45
Walking    ---  Rüegg Irene, Oberriet SG            1965 Bewegen. Mit Spass und Ja     22.30,4       -----   (426)     10.13
Walking    ---  Rueegg Iris, Oberriet SG            1972 Bewegen mit Spass und Jac     21.17,9       -----   (460)      9.40
KB         ---  Rüegg Noah, Oberriet SG             2002 KTV Oberriet                   1.20,5      0.29,2  (2236)      4.28
KG         ---  Ruppanner Jana                      2002 Lüchingen                      2.15,4      1.14,5  (2409)      7.31
KB         ---  Ruppanner Timo                      2005 Lüchingen                      2.38,9      1.47,6  (2237)      8.49
VM          41. Ruppeiner Werner                    1961 St. Gallen                    20.44,5      3.43,1   (241)      4.13
VM          63. Rusca Remo                          1978 St. Gallen                    23.12,5      6.11,1   (830)      4.44
SJogi      ---  Rusch Mirjam, Oberriet SG           1993 STV Oberiet-Eichenwies        13.04,8      2.42,6   (647)      5.56
Sch1        19. Ruettimann Chris                    1997 Widnau                         8.01,7      1.17,1  (1082)      4.13
PM           5. Rüttimann Fiona, Widnau             1999 STV Widnau                     4.30,6      0.21,5  (1081)      4.06
Jun          4. Saguer Daniel, Sax                  1991 LG Lie-Werdenberg             17.47,4      0.36,8   (233)      3.37
KB         ---  Salazar Diego                       2001 Altstätten SG                  1.28,8      0.37,5  (2238)      4.56
Schi2       69. Saldum Mirjana                      1996 Altstätten SG                 10.12,0      3.07,9  (1648)      5.22
KB         ---  Sanchez Thurnherr Dennis Yoel       2002 Hinterforst                    1.29,5      0.38,2  (2280)      4.58
KB         ---  Satheeskumar Kivishan, Altstätten S 2001 STV Altstätten                 4.26,1      3.34,8  (2273)     14.47
PK          47. Savoie Luc, Altstätten SG           2000 KTV Altstätten                 5.13,0      1.00,0  (1839)      4.44
Sch1        37. Savoie Marc, Altstätten SG          1997 KTV Altstätten                 8.30,6      1.46,0  (1268)      4.28
Sch2        51. Savoie Pascal, Altstätten SG        1995 KTV Altstätten                 9.30,6      2.38,7  (1269)      5.00
KG         ---  Saxer Andrea                        2001 Montlingen                     1.20,2      0.19,3  (2410)      4.27
KG         ---  Saxer Janina                        2002 Altstätten SG                  1.56,3      0.55,4  (2325)      6.27
KG         ---  Saxer Katja                         2003 Montlingen                     2.45,9      1.45,0  (2411)      9.13
KG         ---  Schär Michelle                      2003 Rüthi (Rheintal)               2.09,2      1.08,3  (2412)      7.10
Schi1       42. Schawalder Chiara                   1998 Widnau                         9.23,6      1.51,6  (1699)      4.56
VF          39. Schefer Eva                         1987 Degersheim                    32.49,1     14.42,2  (1116)      6.41
PM          69. Schegg Stefanie                     2000 Balgach                        5.44,5      1.35,4  (2013)      5.13
Sch2        33. Schelling Micha                     1995 Balgach                        8.16,6      1.24,7  (1270)      4.21
VM          76. Scherrer Bruno                      1967 Gams                          26.12,6      9.11,2   (893)      5.20
VF          29. Scherrer Carmen                     1971 Gams                          25.50,8      7.43,9  (1067)      5.16
Sch1        72. Schick Andrin, Marbach SG           1997 Jugi Marbach                   9.38,0      2.53,4  (1273)      5.04
SJogi      ---  Schick Angelina, Marbach SG         1993 Schick mit Pfiff              11.21,5      0.59,3   (648)      5.09
Sch3        21. Schick Dario, Marbach SG            1992 Jugi Marbach                   7.20,5      1.36,8  (1274)      3.51
SJog       ---  Schick Elmar, Marbach SG            1965 Schick mit Pfiff              11.22,2      3.27,0   (380)      5.10
Schi1       37. Schick Flurina, Marbach SG          1998 Jugi Marbach                   9.17,7      1.45,7  (1603)      4.53
Sch3        38. Schick Sandro, Marbach SG           1994 Jugi Marbach                   8.21,5      2.37,8  (1275)      4.23
KB         ---  Schiefer Nico, Oberriet SG          2003 KTV Oberriet                   1.56,0      1.04,7  (2239)      6.26
S2M         13. Schildknecht Richard, St. Gallen    1964 radwochen-phuket.com          32.50,5      2.22,0   (106)      3.41
HKF         10. Schindler Jasmine, Haag (Rheintal)  1981 Hydro-Running Team            31.46,7      7.03,5   (221)      4.36
Sch2        54. Schläpfer Sin, Widnau               1996 Eishockey Rheintal            10.30,8      3.38,9   (866)      5.32
KG         ---  Schlegel Alexandra                  2003 Oberriet SG                    2.47,0      1.46,1  (1898)      9.16
Schi3       25. Schlegel Andrea, Eichberg           1992 STV Eichberg                   9.21,7      2.16,4  (1654)      4.55
VM          60. Schlegel Christian                  1962 Oberriet SG                   22.44,9      5.43,5   (831)      4.38
SJog       ---  Schlegel Ernst, Eichberg            1958 STV Eichberg                   8.31,9      0.36,7   (381)      3.52
VM          80. Schlegel Fabian                     1987 Marbach SG                    26.47,8      9.46,4   (832)      5.28
Sch2        48. Schlegel Janick                     1996 Oberriet SG                    8.57,3      2.05,4  (1276)      4.42
Schi1       63. Schlegel Nicole, Wildhaus           1997 Sportverein STV Wildhaus-      9.59,3      2.27,3  (1604)      5.15
SJog       ---  Schlegel Peter, Eichberg            1989 STV Eichberg                   8.42,2      0.47,0   (382)      3.57
KG         ---  Schlickeiser Anastasia, Montlingen  2003 TSV Montlingen                 2.16,6      1.15,7  (2037)      7.35
KG         ---  Schlickeiser Felicitas, Montlingen  2004 TSV Montlingen                 2.58,7      1.57,8  (2036)      9.55
KB         ---  Schlickeiser Simeon, Montlingen     2001 TSV Montlingen                 1.31,0      0.39,7  (2038)      5.03
SJogi      ---  Schmid Anja, Altstätten SG          1995 STV Altstätten                10.40,7      0.18,5   (676)      4.51
Sch1        16. Schmid Damian, Marbach SG           1997 Jugi Marbach                   7.54,4      1.09,8  (1277)      4.09
Sch1         6. Schmid Jan, Marbach SG              1998 Jugi Marbach                   7.26,5      0.41,9  (1279)      3.55
Schi1       53. Schmid Larissa                      1998 Marbach SG                     9.40,0      2.08,0  (1605)      5.05
KG         ---  Schmid Lea                          2001 Balgach                        1.24,6      0.23,7  (2413)      4.42
SJogi      ---  Schmid Nicole, Altstätten SG        1995 STV Altstätten                10.27,3      0.05,1   (443)      4.45
Schi2       37. Schmid Saskia                       1995 Marbach SG                     8.38,7      1.34,6  (1606)      4.33
Sch1        43. Schmid Simon                        1998 Balgach                        8.42,1      1.57,5  (1280)      4.34
KG         ---  Schmid Vera                         2002 Marbach SG                     1.05,7      0.04,8  (2414)      3.39
Jui          6. Schmidheiny Andrea, Berneck         1991 Jugi Balgach                  24.13,7      4.49,4  (1068)      4.56
VM           3. Schmidheiny Christian               1986 Berneck                       17.27,4      0.26,0   (486)      3.33
SJogi      ---  Schmitter Jasmin                    1969 Altstätten SG                 12.21,0      1.58,8   (675)      5.36
PK          45. Schmitter Levi, Altstätten SG       1999 STV Altstätten                 5.09,2      0.56,2  (1856)      4.41
SJogi      ---  Schmitter Raphaela, Altstätten SG   1996 STV Altstätten                12.17,0      1.54,8  (1649)      5.35
SJog       ---  Schmitter Roland, Altstätten SG     1968 STV Eichberg                   9.48,1      1.52,9   (383)      4.27
KG         ---  Schneider Anna                      2002 Altstätten SG                  2.10,7      1.09,8  (2479)      7.15
Schi1       67. Schneider Joanna                    1998 Altstätten SG                 10.16,9      2.44,9  (1607)      5.24
KG         ---  Schneider Lea                       2002 Altstätten SG                  2.08,4      1.07,5  (2477)      7.08
KG         ---  Schneider Sarah                     2003 Oberriet SG                    2.42,2      1.41,3  (2415)      9.00
SJog       ---  Schneider Urs, Altstätten SG        1973 STV Eichberg                  10.56,8      3.01,6   (384)      4.58
Schi1       57. Schneider Viviene, Altstätten SG    ???? 3. Kl. Schule H-Forst          9.47,4      2.15,4  (1666)      5.09
KB         ---  Schnitzler Lars                     2001 Lüchingen                      1.04,1      0.12,8  (2240)      3.33
KB         ---  Schnitzler Malte                    2003 Lüchingen                      1.49,6      0.58,3  (2241)      6.05
Sch3        29. Schnoz Marco, Au SG                 1994 STV Au                         7.52,2      2.08,5  (1281)      4.08
Jun          8. Schoeb Severin                      1991 Gams                          18.11,7      1.01,1   (899)      3.42
Schi1        2. Schönenberger Andrea, Salez         1997 STV Oberriet-Eichenwies        7.39,5      0.07,5  (1608)      4.01
Sch3         6. Schönenberger Daniel, Salez         1994 STV Oberriet-Eichenwies        6.40,7      0.57,0  (1282)      3.30
VM          36. Schönenberger Peter, Salez          1959 LG Lie-Werdenberg             20.25,6      3.24,2   (833)      4.10
Walking    ---  Schorr Brigitte, Altstätten SG      1965 Bewegen. Mit Spass und Ja     21.47,6       -----   (427)      9.54
S2M         37. Schröder Andreas                    1967 Wattwil                       41.09,4     10.40,9    (59)      4.37
Sch1        15. Schumacher Rafael, Oberriet SG      1997 KTV Oberriet                   7.54,1      1.09,5  (1366)      4.09
Schi2       24. Schumacher Sabrina, Eichberg        1995 KTV Oberriet                   8.28,1      1.24,0  (1610)      4.27
KG         ---  Schwarz Sina                        2001 Widnau                         1.08,0      0.07,1  (2418)      3.46
PK          36. Segmüller Dario, Rebstein           1999 FC Rebstein                    5.03,1      0.50,1  (1840)      4.35
KB         ---  Segmüller Ramon, Rebstein           2001 FC Rebstein                    1.00,1      0.08,8  (2242)      3.20
SJog       ---  Segmüller Rolf, Hinterforst         1989 Pfadi St. Michael Altstät     13.22,5      5.27,3   (385)      6.04
KG         ---  Seitz Michelle                      2001 Altstätten SG                  1.26,2      0.25,3  (2482)      4.47
SJogi      ---  Seiz Lea, Altstätten SG             1996 Familie Seiz                  14.45,5      4.23,3   (649)      6.42
SJogi      ---  Seiz Rebekka, Altstätten SG         1995 Familie Seiz                  14.46,6      4.24,4   (650)      6.43
SJogi      ---  Seiz Salome, Altstätten SG          1999 Familie Seiz                  14.44,8      4.22,6   (651)      6.42
Schi1       84. Sennhauser Doris, Au SG             1997 STV Au                        13.42,9      6.10,9  (1611)      7.13
KG         ---  Sgier Lara                          2004 Eichberg                       3.05,0      2.04,1  (2337)     10.16
Schi2       56. Sieber Aline                        1996 Widnau                         9.15,1      2.11,0  (1612)      4.52
Schi2       19. Sieber Bianca                       1995 Altstätten SG                  8.18,3      1.14,2  (1344)      4.22
Sch1        74. Sieber Cedric                       1998 Widnau                         9.46,6      3.02,0  (1287)      5.08
Sch2        15. Sieber David, Au SG                 1995 STV Au                         7.26,6      0.34,7  (1288)      3.55
Schi1       82. Sieber Katharina, Au SG             1998 STV Au                        12.53,0      5.21,0  (1613)      6.46
KG         ---  Sieber Leonie                       2003 Widnau                         1.50,7      0.49,8  (2462)      6.09
Schi1       32. Sieber Livia                        1997 Widnau                         9.10,1      1.38,1  (1615)      4.49
S2M         38. Sieber Martin, Marbach SG           1961 Pihamola Rheintal             43.27,6     12.59,1   (122)      4.52
Sch1        64. Sieber Pascal                       1998 Altstätten SG                  9.14,6      2.30,0  (1346)      4.51
VF           4. Sieber Petra, Widnau                1984 Käs und Riebel                19.43,3      1.36,4   (235)      4.01
SJogi      ---  Signer Stephanie, Altstätten SG     1987 KTV Altstätten                14.22,4      4.00,2   (652)      6.32
Jun          7. Simeon Arno                         1991 Jona                          18.11,3      1.00,7   (835)      3.42
Sch3        41. Simeon Elias                        1992 Jona                          14.07,8      8.24,1   (466)      7.26
Sch1        82. Sinnathurai Arjuna, Altstätten SG   1998 STV Altstätten                12.23,7      5.39,1  (1333)      6.31
SJog       ---  Sinz Jacques, Altstätten SG         1989 Pfadi St. Michael Altstät     12.18,5      4.23,3   (387)      5.35
SJogi      ---  Sokolaj Valentina, Altstätten SG    1994 FCA C-Juniorinnen 3           10.29,1      0.06,9   (686)      4.45
Sch1        34. Söldi Claudio, Altstätten SG        1997 STV Altstätten                 8.27,7      1.43,1  (1334)      4.27
SJog       ---  Söldi Fabian, Lüchingen             1995 Pfadi St. Michael Altstät     12.12,2      4.17,0   (388)      5.32
PK          15. Söldi Ramon, Altstätten SG          1999 STV Altstätten                 4.41,1      0.28,1  (1857)      4.15
S2M         40. Solenthaler Herbert                 1965 Wittenbach                    46.23,1     15.54,6    (80)      5.12
SJog       ---  Sonderegger Fabian, Altstätten SG   1990 KTV Altstätten                14.33,4      6.38,2   (389)      6.37
KG         ---  Sonderegger Hanna                   2004 Balgach                        3.22,3      2.21,4  (1686)     11.14
VF          32. Sonderegger Heidi                   1974 St. Gallen                    28.36,4     10.29,5  (1075)      5.50
KG         ---  Sonderegger Mira                    2001 Balgach                        3.23,3      2.22,4  (1688)     11.17
SJog       ---  Sonderegger Pascal, Altstätten SG   1987 KTV Altstätten                14.47,6      6.52,4   (390)      6.43
KG         ---  Sonderegger Svenja, Altstätten SG   2001 STV Altstätten                 1.33,2      0.32,3  (2419)      5.10
PM          45. Sorell Noelia, Balgach              2000 Jugi Balgach                   5.24,6      1.15,5  (1988)      4.55
KG         ---  Sorell Selena                       2005 Balgach                        3.21,6      2.20,7  (2420)     11.12
SJog       ---  Specker Aurel, Altstätten SG        1991 Pfadi St. Michael Altstät     10.34,0      2.38,8   (391)      4.48
SJog       ---  Specker Martin, Altstätten SG       1994 Pfadi St. Michael Altstät     12.35,8      4.40,6   (392)      5.43
VM          25. Spiak Michael                       1983 Rorschacherberg               19.09,5      2.08,1   (236)      3.54
Sch2        10. Spichtig Nando, Wildhaus            1995 Sportverein STV Wildhaus-      7.17,5      0.25,6  (1289)      3.50
SJog       ---  Spirig Lars, Balgach                1976 Sportgruppe Werkheim Wyde     11.38,9      3.43,7   (393)      5.17
Schi2       58. Sriskandanathan Keerthiha, Balgach  1995 Jugi Balgach                   9.20,1      2.16,0  (1616)      4.54
Sch2        32. Sriskandanathan Thovarakan, Balgach 1996 Jugi Balgach                   8.13,7      1.21,8  (1290)      4.19
Sch1        51. Sriskandanathan Tushipan, Balgach   1998 Jugi Balgach                   8.50,4      2.05,8  (1291)      4.39
SJogi      ---  Städler Barbara, Altstätten SG      1987 KTV Altstätten                14.46,5      4.24,3   (653)      6.42
SJog       ---  Städler Christof, Altstätten SG     1983 KTV Altstätten                14.23,8      6.28,6   (394)      6.32
SJogi      ---  Städler Cornelia, Altstätten SG     1978 KTV Altstätten                14.34,1      4.11,9   (654)      6.37
PM          51. Stadler Jacqueline, Thal            2000 Jugi Thal                      5.29,6      1.20,5  (2046)      4.59
KG         ---  Stadler Nadja, Thal                 2002 Jugi Thal                      1.17,5      0.16,6  (2045)      4.18
Sch2        25. Stadler Pascal, Thal                1996 LG Bodensee                    7.55,8      1.03,9  (1292)      4.10
VM          32. Städler Roland, Altstätten SG       1963 KTV Altstätten                19.48,2      2.46,8   (836)      4.02
Sch1        39. Stäger Nicolas, Wildhaus            1997 Sportverein STV Wildhaus-      8.36,4      1.51,8  (1293)      4.31
S2M         30. Stähli Bernhard, Goldach            1964 Plauschrunner                 37.49,5      7.21,0    (63)      4.15
KG         ---  Stähli Laura                        2002 Altstätten SG                  2.34,4      1.33,5  (2421)      8.34
KG         ---  Stampfli Alessia, Altstätten SG     2001 KTV Altstätten                 1.00,9       -----  (2422)      3.23
VF          10. Stampfli Eliane                     1970 Altstätten SG                 21.47,1      3.40,2  (1071)      4.26
PM           2. Stampfli Xenia, Altstätten SG       1999 KTV Altstätten                 4.16,4      0.07,3  (1989)      3.53
KG         ---  Stangl Akira, Rebstein              2002 TV Rebstein                    1.28,2      0.27,3  (2423)      4.54
Schi1       83. Stangl Maria-Josè, Rebstein         1998 TV Rebstein                   12.54,6      5.22,6  (1617)      6.47
VM          79. Starlinger Alois                    1962 Widnau                        26.36,8      9.35,4   (837)      5.25
Sch2        45. Starlinger David                    1995 Widnau                         8.49,8      1.57,9  (1294)      4.38
KG         ---  Starlinger Kim                      2001 Widnau                         1.57,8      0.56,9  (2424)      6.32
PM          70. Steffen Elena                       2000 Altstätten SG                  5.49,8      1.40,7  (2032)      5.18
Sch1        54. Steger Christof                     1997 Altstätten SG                  8.56,5      2.11,9  (1295)      4.42
KG         ---  Steger Margreth                     2002 Altstätten SG                  2.42,7      1.41,8  (2425)      9.02
SJog       ---  Steger Martin, Oberriet SG          1948 STV Oberriet-Eichenwies        8.12,4      0.17,2   (395)      3.43
PK          75. Steger Sandro                       2000 Altstätten SG                  5.40,7      1.27,7  (1842)      5.09
PM          43. Steiger Chiara, Altstätten SG       1999 STV Altstätten                 5.23,4      1.14,3  (2014)      4.54
SJogi      ---  Steiger Domenica, Hinterforst       1993 Pfadi St. Michael Altstät     15.16,0      4.53,8   (670)      6.56
Schi2       50. Steiger Fabienne, Altstätten SG     1995 KTV Altstätten                 9.02,0      1.57,9  (1618)      4.45
Sch3        39. Steiger Jérome                      1993 Altstätten SG                  8.36,2      2.52,5  (1349)      4.31
KG         ---  Steiger Joana                       2001 Altstätten SG                  1.22,2      0.21,3  (2494)      4.34
KG         ---  Steiger Katharina, Rebstein         2003 TV Rebstein                    2.38,0      1.37,1  (2426)      8.46
SJog       ---  Steiger Markus, Altstätten SG       1973 STV Lüchingen                 11.27,9      3.32,7   (396)      5.12
SJogi      ---  Steiger Nicole, Altstätten SG       1990 Pfadi St. Michael Altstät     11.43,2      1.21,0   (655)      5.19
KG         ---  Steiger Rina, Altstätten SG         2002 STV Altstätten                 2.02,6      1.01,7  (2459)      6.48
KG         ---  Steiger Sara, Rebstein              2001 TV Rebstein                    1.56,0      0.55,1  (2427)      6.26
S2M          7. Steinbacher Wisi                    1962 Wattwil                       31.30,4      1.01,9   (126)      3.32
KG         ---  Steiner Alina                       2002 Rüthi (Rheintal)               1.44,2      0.43,3  (2428)      5.47
Jui          4. Steiner Caroline, Henau             1990 LC Uzwil                      21.43,0      2.18,7   (482)      4.25
KB         ---  Steiner Dario                       2004 Rüthi (Rheintal)               2.08,2      1.16,9  (2244)      7.07
Schi2       61. Steinmann Aline, Wildhaus           1996 Sportverein STV Wildhaus-      9.26,4      2.22,3  (1619)      4.58
Schi1        6. Stieger Alina                       1997 Hinterforst                    8.06,1      0.34,1  (1620)      4.15
PK          14. Stieger Andy                        1999 Altstätten SG                  4.39,3      0.26,3  (1858)      4.13
KG         ---  Stieger Arina                       2004 Altstätten SG                  3.23,7      2.22,8  (2429)     11.19
KG         ---  Stieger Chiara, Oberriet SG         2003 KTV Oberriet                   2.03,6      1.02,7  (2460)      6.52
KB         ---  Stieger Elias                       2001 Altstätten SG                  1.17,3      0.26,0  (2245)      4.17
SJogi      ---  Stieger Hildi                       1966 Eichberg                      11.03,4      0.41,2   (656)      5.01
KG         ---  Stieger Jana                        2004 Altstätten SG                  3.14,2      2.13,3  (2430)     10.47
KG         ---  Stieger Julia                       2004 Oberriet SG                    2.43,0      1.42,1  (2431)      9.03
Sch1        23. Stieger Kenneth, Oberriet SG        1997 KTV Oberriet                   8.10,5      1.25,9  (1296)      4.18
KG         ---  Stieger Michelle, Oberriet SG       2001 KTV Oberriet                   1.28,7      0.27,8  (2461)      4.55
Schi1       36. Stieger Nadine, Altstätten SG       1997 KTV Altstätten                 9.16,7      1.44,7  (1621)      4.53
PM          88. Stieger Nina, Oberriet SG           1999 STV Oberriet-Eichenwies        6.16,3      2.07,2  (1990)      5.42
KG         ---  Stieger Nina, Altstätten SG         2003 STV Altstätten                 1.53,6      0.52,7  (2432)      6.18
SJogi      ---  Stieger Patricia, Hinterforst       1994 Pfadi St. Michael Altstät     10.24,0      0.01,8   (657)      4.43
Schi3       12. Stieger Rahel, Oberriet SG          1994 KTV Oberriet                   8.03,4      0.58,1  (1622)      4.14
KG         ---  Stieger Romina                      2001 Hinterforst                    1.13,6      0.12,7  (2433)      4.05
SJogi      ---  Stieger Simona, Hinterforst         1994 Pfadi St. Michael Altstät     11.38,7      1.16,5   (658)      5.17
PM          63. Stieger Tamara, Oberriet SG         2000 KTV Oberriet                   5.38,8      1.29,7  (1991)      5.08
Schi1       35. Stiel Anastasia, Au SG              1997 STV Au                         9.13,7      1.41,7  (1623)      4.51
PM          13. Stiel Indira, Au SG                 2000 STV Au                         4.56,3      0.47,2  (1992)      4.29
SJog       ---  Stillebacher Erich                  1959 Widnau                        10.35,0      2.39,8   (397)      4.48
S2M         36. Stillhard Magnus                    1961 St. Gallen                    39.42,5      9.14,0    (97)      4.27
Sch3         7. Stöckli Michael, Buchs SG           1994 LG-LIE/Werdenberg              6.41,6      0.57,9  (1297)      3.31
SJog       ---  Stoop Claudio, Eichberg             1988 STV Eichberg                   8.37,6      0.42,4   (398)      3.55
SJog       ---  Stoop Dominic, Eichberg             1986 STV Eichberg                   8.13,0      0.17,8   (399)      3.44
VF          37. Strasser Brigitte                   1964 Widnau                        31.13,0     13.06,1  (1072)      6.22
HKF          9. Strässle-Bernegger Gabi             1971 Sax                           30.37,5      5.54,3   (108)      4.26
Sch2         3. Strässle Fabian                     1995 Altstätten SG                  7.02,2      0.10,3  (1298)      3.42
VM          74. Straessle Flavio, Rüthi (Rheintal)  1983 Mila Rheintal                 25.20,9      8.19,5   (877)      5.10
SJog       ---  Stricker Albert, St. Gallen         1923 LC Brühl St. Gallen           12.14,7      4.19,5   (400)      5.33
SJogi      ---  Stroeve Sanne, Altstätten SG        1997 STV Altstätten                11.24,0      1.01,8   (444)      5.10
Sch2        53. Stroeve Tim, Altstätten SG          1995 KTV Altstätten                10.14,3      3.22,4   (688)      5.23
KB         ---  Stüdli Manuel                       2003 Altstätten SG                  1.43,6      0.52,3  (1370)      5.45
KG         ---  Stüdli Melanie                      2001 Altstätten SG                  1.45,9      0.45,0  (1079)      5.53
Schi3       19. Stump Vivien, Wildhaus              1992 Sportverein STV Wildhaus-      8.40,1      1.34,8  (1624)      4.33
SJogi      ---  Sturzenegger Marion, Altstätten SG  1989 KTV Altstätten                14.21,6      3.59,4   (660)      6.31
Sch1        36. Sturzenegger Ryano                  1998 Balgach                        8.28,6      1.44,0  (1301)      4.27
KG         ---  Sulejmani Anita                     2002 Altstätten SG                  1.26,1      0.25,2  (2435)      4.47
PK          46. Sulejmani Fabian, Altstätten SG     1999 KTV Altstätten                 5.10,9      0.57,9  (1843)      4.42
KB         ---  Sutter Gabriel                      2003 St. Gallen                     2.13,3      1.22,0  (1111)      7.24
Sch1        46. Svete Philipp                       1998 Gossau SG                      8.47,2      2.02,6  (1089)      4.37
Schi2       12. Svete Sabrina                       1996 Gossau SG                      7.53,1      0.49,0  (1088)      4.09
Schi3       22. Svete Sarah                         1994 Gossau SG                      9.00,6      1.55,3  (1087)      4.44
Sch1        73. Tagmann Raoul, Altstätten SG        1998 STV Altstätten                 9.38,7      2.54,1  (1335)      5.04
KB         ---  Tagmann Ruben                       2001 Altstätten SG                  1.00,7      0.09,4  (2290)      3.22
SJog       ---  Tanner Marco, Lüchingen             1994 KTV Altstätten                14.34,5      6.39,3  (1303)      6.37
PM           3. Tanner Melanie                      1999 Lüchingen                      4.17,1      0.08,0  (1994)      3.53
Sch2        12. Tanner Michael                      1996 Lüchingen                      7.19,3      0.27,4  (1304)      3.51
PM          81. Tausch Jennifer                     2000 Altstätten SG                  6.07,6      1.58,5  (2024)      5.34
SJogi      ---  Tedde Giulia, Hinterforst           1995 STV Oberriet-Eichenwies       13.05,4      2.43,2   (661)      5.57
KB         ---  Tharmapalan Archajan, Rebstein      2001 TV Rebstein                    0.51,3       -----  (2247)      2.51
VM          31. Thoma Marcel                        1959 St. Gallen                    19.45,7      2.44,3   (488)      4.01
SJog       ---  Thür Adrian, Altstätten SG          1990 Pfadi St. Michael Altstät     13.13,8      5.18,6   (401)      6.00
VM          24. Thür Alex, Hinterforst              1956 Donnschtig-Hüpfer             18.54,4      1.53,0   (840)      3.51
HKM          8. Thür Daniel, Hinterforst            1988 STV Oberriet-Eichenwies       29.10,5      1.57,4     (1)      3.16
SJog       ---  Thür Guido, Altstätten SG           1985 KTV Altstätten                14.30,1      6.34,9   (402)      6.35
SJog       ---  Thür Manuel, Hinterforst            1992 Pfadi St. Michael Altstät     13.42,6      5.47,4   (403)      6.13
KG         ---  Thür Mara                           2005 Berneck                        2.49,3      1.48,4  (1691)      9.24
SJog       ---  Thür Roger, Altstätten SG           1991 KTV Altstätten                14.17,9      6.22,7   (404)      6.29
HKF          8. Thür Simone, Hinterforst            1987 STV Oberriet-Eichenwies       28.33,6      3.50,4   (228)      4.08
KB         ---  Thür Stiven                         2001 Berneck                        1.01,8      0.10,5  (1692)      3.26
Sch1        67. Thurnheer Dennis                    1998 Rebstein                       9.23,3      2.38,7  (1103)      4.56
KG         ---  Thurnheer Jasmin, Balgach           2002 KTV Kriessern                  1.17,6      0.16,7  (2437)      4.18
SJog       ---  Thurnheer Pele                      1969 Rebstein                      10.54,8      2.59,6   (465)      4.57
PM          12. Thurnheer Samira, Balgach           2000 KTV Kriessern                  4.53,9      0.44,8  (1995)      4.27
PK          54. Thurnherr Aaron                     2000 Berneck                        5.22,5      1.09,5  (1869)      4.53
KG         ---  Thurnherr Fiona                     2002 Berneck                        2.35,6      1.34,7  (2318)      8.38
KG         ---  Thurnherr Jessica                   2002 Altstätten SG                  2.39,8      1.38,9  (2498)      8.52
KB         ---  Thurnherr Kevin, Au SG              2001 STV Au                         1.06,0      0.14,7  (2248)      3.40
PK          80. Thurnherr Simon                     2000 Montlingen                     5.45,7      1.32,7  (1890)      5.14
Walking    ---  Thurnherr Simone, Oberriet SG       1977 Bewegen. Mit Spass und Ja     22.10,4       -----   (429)     10.04
KG         ---  Thurnherr Vanessa                   2002 Lüchingen                      2.26,9      1.26,0  (2438)      8.09
KG         ---  Thurnherr Vanessa                   2001 Altstätten SG                  1.25,1      0.24,2  (2497)      4.43
Sch2        40. Tiziani Joshua, Au SG               1995 Power Team                     8.28,5      1.36,6   (884)      4.27
Sch2         5. Tobler Jan, Marbach SG              1995 Jugi Marbach                   7.07,4      0.15,5  (1307)      3.44
VM          48. Tolunay Samuel, Au SG               1990 STV Au                        21.34,9      4.33,5   (841)      4.24
SJog       ---  Treichler Lukas, Eichberg           1997 KTV Oberriet                  11.40,6      3.45,4   (405)      5.18
Sch1        50. Treichler Lukas, Eichberg           1997 KTV Oberriet                   8.49,8      2.05,2  (1308)      4.38
KG         ---  Treier Alisa                        2004 Marbach SG                     4.00,0      2.59,1  (2439)     13.20
KB         ---  Treier Fabio                        2002 Marbach SG                     1.40,8      0.49,5  (2249)      5.36
VM          16. Treier Michael                      1983 Marbach SG                    18.34,5      1.33,1   (842)      3.47
S2M         10. Tropiano Donato, Balgach            1967 MILA Rheintal                 32.16,8      1.48,3    (85)      3.37
PM          83. Trost Kim, Oberriet SG              1999 STV Oberriet-Eichenwies        6.11,0      2.01,9  (1996)      5.37
S1M         11. Uenes Ibrahim                       1968 Wattwil                       38.48,3      8.09,6   (129)      4.21
KG         ---  Ulmann Eva                          2002 Montlingen                     1.25,6      0.24,7  (1887)      4.45
PK          85. Ulmann Fabian                       1999 Montlingen                     6.02,2      1.49,2  (1886)      5.29
KB         ---  Ulsamer Tobias, Rebstein            2001 TV Rebstein                    1.02,4      0.11,1  (2250)      3.28
Sch2         8. Untersander Roger, Au SG            1995 STV Au                         7.12,6      0.20,7  (1311)      3.47
SJogi      ---  Untersee Alice, Altstätten SG       1995 STV Altstätten                11.17,9      0.55,7   (447)      5.08
Sch2        38. Untersee Patrick, Altstätten SG     1995 KTV Altstätten                 8.24,1      1.32,2  (1312)      4.25
SJogi      ---  Valdez Desiree, Altstätten SG       1995 Pfadi                         14.45,3      4.23,1   (662)      6.42
SJog       ---  Valdez Patrick, Altstätten SG       2000 Pfadi St. Michael Altstät     11.51,8      3.56,6   (406)      5.23
PK          33. Valdez Patrick, Altstätten SG       2000 KTV Altstätten                 5.00,0      0.47,0  (1846)      4.32
Schi3        6. Valdez Salome, Altstätten SG        1994 STV Oberriet-Eichenwies        7.32,0      0.26,7  (1626)      3.57
KG         ---  van Den Hoogen Susanne, Rebstein    2002 TV Rebstein                    2.07,5      1.06,6  (2441)      7.05
Sch3         2. Venzi Marco, Uzwil                  1992 LC Uzwil                       6.14,9      0.31,2   (467)      3.17
Schi1       47. Vetsch Andrea, Au SG                1997 STV Au                         9.32,1      2.00,1  (1627)      5.01
S4M          4. Vetsch Christian, Abtwil SG         1934 LC Brühl SG                   40.18,7      2.23,9    (65)      4.31
Sch3        18. Vetsch Donat                        1992 Grabs                          7.11,1      1.27,4   (888)      3.46
HKF          2. Vetsch Lea, Lichtensteig            1983 BTV Chur                      25.31,4      0.48,2   (224)      3.41
PM          24. Vetsch Nadine                       1999 Au SG                          5.06,3      0.57,2  (1997)      4.38
SJogi      ---  Villar Angela, Oberriet SG          1984 UBS Last Minute 1             10.54,2      0.32,0   (663)      4.57
Sch1        44. Vogt Samuel                         1998 Eichberg                       8.43,6      1.59,0  (1315)      4.35
KB         ---  Voemel Michael, Oberriet SG         2001 KTV Oberriet                   1.52,1      1.00,8  (2251)      6.13
SJogi      ---  von Sury Rebeca, Altstätten SG      1996 STV Altstätten                11.14,2      0.52,0   (448)      5.06
Sch2        55. Waibel David, Diepoldsau            1995 Eishockey Rheintal            10.31,1      3.39,2   (864)      5.32
VM          55. Walser Heinz                        1963 Balgach                       22.22,7      5.21,3   (843)      4.34
KB         ---  Walser Miro                         2001 Heerbrugg                      1.11,7      0.20,4  (2252)      3.59
Sch2        28. Walser Patrick, Balgach             1996 STV Balgach                    8.01,5      1.09,6   (692)      4.13
KG         ---  Walser Shana                        2002 Heerbrugg                      2.56,9      1.56,0  (2442)      9.49
VM          40. Walt Daniel, Lüchingen              1969 Donnschtig-Hüpfer             20.38,4      3.37,0   (844)      4.12
VM          66. Walt Daniel                         1938 Altstätten SG                 24.14,6      7.13,2   (900)      4.56
S4M          5. Walt Heinrich                       1947 Sennwald                      41.35,5      3.40,7    (67)      4.40
PK          28. Walt Mattia, Lüchingen              2000 Donnschtig-Hüpfer              4.55,5      0.42,5  (1847)      4.28
Schi1       80. Walt Melanie, Altstätten SG         1998 STV Altstätten                12.08,4      4.36,4  (1628)      6.23
Sch1        27. Walt Sandro, Lüchingen              1998 Donnschtig-Hüpfer              8.13,7      1.29,1  (1316)      4.19
KB         ---  Walt Tobia Andrea, Lüchingen        2004 Donnschtig-Hüpfer              2.14,6      1.23,3  (2253)      7.28
VM          61. Waser August, Altstätten SG         1954 LG Altstätten                 23.03,5      6.02,1   (845)      4.42
VM          57. Waser Hanspeter, Au SG              1951 Manos Veloshop Altstätten     22.27,3      5.25,9   (846)      4.34
Sch1        24. Wasescha Flavio                     1997 Hinterforst                    8.11,3      1.26,7  (1317)      4.18
VF          17. Waespi Isabelle                     1987 St. Gallen                    24.15,2      6.08,3   (242)      4.56
KG         ---  Weber Andrina                       2003 Altstätten SG                  1.50,7      0.49,8  (2480)      6.09
KB         ---  Weber Michael, Balgach              2001 Jugi Balgach                   1.26,2      0.34,9  (2254)      4.47
PK          39. Weber Roman, Balgach                1999 Jugi Balgach                   5.05,4      0.52,4  (1848)      4.37
Schi2       51. Weber Romina                        1996 Altstätten SG                  9.03,9      1.59,8  (1660)      4.46
KG         ---  Weder Chiara, Oberriet SG           2002 KTV Oberriet                   1.16,9      0.16,0  (2443)      4.16
KB         ---  Weder David, Oberriet SG            2003 KTV Oberriet                   1.21,0      0.29,7  (2255)      4.30
KB         ---  Weder Florian, Oberriet SG          2001 KTV Oberriet                   1.21,7      0.30,4  (2256)      4.32
Sch1        30. Weder Philipp, Au SG                1997 STV Au                         8.24,7      1.40,1  (1318)      4.25
Schi2       23. Weder Regina, Au SG                 1995 STV Au                         8.25,5      1.21,4  (1631)      4.26
PK          56. Weder Remo, Au SG                   2000 STV Au                         5.23,7      1.10,7  (1849)      4.54
VM          26. Weder Urs                           1967 Gossau SG                     19.10,7      2.09,3   (847)      3.54
SJog       ---  Wehrli Ramon                        1988 Grabs                          8.13,8      0.18,6   (493)      3.44
S2M         18. Weiler Andreas, Altstätten SG       1967 MILA Rheintal                 33.50,2      3.21,7    (68)      3.48
S3M         16. Weiler Christoph                    1956 St. Gallen                    40.45,5      9.26,4    (76)      4.34
PK          42. Werder Dominik                      2000 Rebstein                       5.06,9      0.53,9  (2328)      4.39
KG         ---  Werder Sina                         2002 Rebstein                       1.52,5      0.51,6  (2327)      6.15
Sch3        35. Wettmer Marcel                      1993 Altstätten SG                  8.15,5      2.31,8  (1337)      4.20
Jun         13. Wettmer Peter, Altstätten SG        1989 SC Gais                       20.12,1      3.01,5   (891)      4.07
Schi2       27. Wettstein Jessica                   1995 Balgach                        8.30,3      1.26,2  (1098)      4.28
S2M         27. Widmer Andreas                      1960 Altstätten SG                 36.47,7      6.19,2    (75)      4.08
SJogi      ---  Widmer Lucy, Altstätten SG          1991 KTV Altstätten                13.36,8      3.14,6   (664)      6.11
HKM         16. Widmer Marc                         1984 St. Gallen                    32.00,6      4.47,5   (107)      3.35
SJog       ---  Widmer Max, Altstätten SG           1994 KTV Altstätten                 9.42,2      1.47,0   (408)      4.24
S1F         10. Widmer Wendy                        1959 Altstätten SG                 32.20,5      4.30,9   (227)      4.41
KB         ---  Wiedermann Dominik                  2001 Jona                           0.56,2      0.04,9  (2258)      3.07
KB         ---  Wiedermann Yanik                    2001 Jona                           0.54,2      0.02,9  (2259)      3.00
KG         ---  Wigger Corina, Balgach              2001 Jugi Balgach                   1.27,0      0.26,1  (2444)      4.50
Sch1        42. Wigger Michael, Balgach             1997 Jugi Balgach                   8.41,0      1.56,4  (1319)      4.34
PM           9. Wigger Rebecca, Balgach             1999 Jugi Balgach                   4.51,2      0.42,1  (1998)      4.24
Jun          5. Willi Romeo                         1988 Altstätten SG                 17.49,8      0.39,2   (890)      3.38
SJogi      ---  Winiger Geraldine, Altstätten SG    1988 KTV Altstätten                13.47,6      3.25,4   (665)      6.16
Jun         11. Wohlwend Patrik, Sennwald           1990 STV Oberriet-Eichenwies       19.06,8      1.56,2   (848)      3.54
KB         ---  Woerhard Jan                        2001 Montlingen                     1.08,3      0.17,0  (2276)      3.47
KB         ---  Woernhard Riccardo                  2002 Montlingen                     1.34,6      0.43,3  (2277)      5.15
KB         ---  Würmli Fabian                       2002 Altstätten SG                  1.54,4      1.03,1  (2260)      6.21
SJog       ---  Würmli Michael, Altstätten SG       2000 Pfadi St. Michael Altstät     16.12,5      8.17,3   (409)      7.22
PK          59. Würmli Michael                      2000 Altstätten SG                  5.25,1      1.12,1  (1850)      4.55
KB         ---  Würsch Fabio, Oberriet SG           2001 KTV Oberriet                   1.19,3      0.28,0  (2274)      4.24
PM          72. Würsch Sarina, Oberriet SG          1999 KTV Oberriet                   5.54,0      1.44,9  (2000)      5.21
VF           9. Wurster Claudia, Sargans            1958 TV Sargans                    21.01,5      2.54,6  (1120)      4.17
Schi3        5. Wurster Deborah, Sargans            1992 TV Sargans                     7.30,4      0.25,1   (469)      3.57
PM          52. Wurster Sereina, Balgach            2000 Jugi Balgach                   5.30,3      1.21,2  (2001)      5.00
PM          75. Wüst Alessia, Oberriet SG           1999 KTV Oberriet                   5.58,8      1.49,7  (2015)      5.26
KB         ---  Wüst Andrin, Oberriet SG            2003 KTV Oberriet                   1.40,6      0.49,3  (2262)      5.35
SJogi      ---  Wüst Anja                           1987 Montlingen                    11.11,2      0.49,0   (116)      5.05
Schi2       30. Wüst Cassandra, Altstätten SG       1996 STV Altstätten                 8.32,3      1.28,2  (1652)      4.29
Sch3        28. Wüst Christian, Thal                1994 LG Bodensee                    7.42,9      1.59,2  (1321)      4.03
PM          64. Wüst Deborah, Altstätten SG         2000 STV Altstätten                 5.39,6      1.30,5  (2016)      5.08
KB         ---  Wüst Florian, Oberriet SG           2002 KTV Oberriet                   1.38,8      0.47,5  (2263)      5.29
Schi2       13. Wüst Jasmin, Thal                   1996 LG Bodensee                    7.55,1      0.51,0  (1635)      4.10
KG         ---  Wüst Livia                          2001 Montlingen                     1.09,2      0.08,3  (2445)      3.50
PM          42. Wüst Livia, Balgach                 1999 Jugi Balgach                   5.22,7      1.13,6  (2002)      4.53
Sch1         9. Wüst Michael, Thal                  1997 LG Bodensee                    7.39,0      0.54,4  (1322)      4.01
SJogi      ---  Wüst Nathalie, Oberriet SG          1992 STV Oberriet-Eichenwies       13.04,1      2.41,9   (667)      5.56
SJogi      ---  Wuest Regula                        1970 Altstätten SG                 11.59,2      1.37,0   (674)      5.26
PK          60. Wüst Robin                          1999 Montlingen                     5.26,7      1.13,7  (1851)      4.57
SJog       ---  Wuest Simon, Rebstein               1990 TV Rebstein 2                  8.03,4      0.08,2   (494)      3.39
KG         ---  Wüst Simona, Oberriet SG            2002 KTV Oberriet                   1.47,1      0.46,2  (2446)      5.57
SJog       ---  Wüst Urs                            1948 Montlingen                    10.41,7      2.46,5   (115)      4.51
Schi1       12. Wüstiner Bianca, Altstätten SG      1997 KTV Altstätten                 8.38,4      1.06,4  (1636)      4.32
SJogi      ---  Wuestiner Luana, Altstätten SG      1994 FCA C-Juniorinnen 1           12.09,6      1.47,4   (679)      5.31
KB         ---  Wyss Lukas                          2001 Lüchingen                      1.28,0      0.36,7  (2264)      4.53
KB         ---  Wyss Nicolas                        2003 Altstätten SG                  2.02,2      1.10,9  (2265)      6.47
KG         ---  Wyss Rahel                          2003 Lüchingen                      2.29,9      1.29,0  (2447)      8.19
KB         ---  Zaech Matteo                        2002 Gams                           1.13,3      0.22,0  (2302)      4.04
PK          35. Zaech Nicola                        2000 Gams                           5.02,7      0.49,7  (1867)      4.35
PK          31. Zäch Pascal, Oberriet SG            2000 KTV Oberriet                   4.57,9      0.44,9  (1852)      4.30
Sch1        66. Zäch Simon, Oberriet SG             1998 KTV Oberiet                    9.22,4      2.37,8  (1323)      4.56
Sch1        81. Zanotti Luca                        1997 Altstätten SG                 10.37,3      3.52,7  (1324)      5.35
Walking    ---  Zaugg Anita, Heerbrugg              1951 Nordic Walking Heerbrugg      17.45,4       -----   (111)      8.04
Schi2       53. Zeller Jasmin                       1996 Altstätten SG                  9.06,4      2.02,3  (1665)      4.47
Sch1        61. Zeller Sandro                       1998 Altstätten SG                  9.06,9      2.22,3  (1325)      4.47
SJogi      ---  Zellweger Corina, Altstätten SG     1995 KTV Altstätten                13.45,3      3.23,1   (668)      6.15
SJog       ---  Zellweger Damian, Altstätten SG     1992 KTV Altstätten                14.23,6      6.28,4   (410)      6.32
PK          25. Zellweger Dario                     2000 Diepoldsau                     4.52,6      0.39,6  (1892)      4.26
S1F         15. Zellweger Edith                     1954 Salez                         40.25,6     12.36,0   (225)      5.51
Schi1       16. Zellweger Marina                    1997 Diepoldsau                     8.48,5      1.16,5  (1673)      4.38
SJog       ---  Zellweger Yves, Altstätten SG       1987 KTV Altstätten                14.20,7      6.25,5   (411)      6.31
PK           3. Ziegler Jan                         2000 Balgach                        4.14,5      0.01,5  (1096)      3.51
Sch1         3. Ziegler Michael                     1998 Balgach                        7.16,3      0.31,7  (1097)      3.49
Schi1       33. Zigerlig Corinne, Marbach SG        1998 Jugi Marbach                   9.11,3      1.39,3  (1637)      4.50
PK          62. Zigerlig Dominic, Oberriet SG       2000 KTV Oberriet                   5.28,4      1.15,4  (1853)      4.58
KG         ---  Zigerlig Julia, Oberriet SG         2002 KTV Oberriet                   1.43,6      0.42,7  (2448)      5.45
KG         ---  Zimmermann Jasmin, Altstätten SG    2002 STV Altstätten                 1.58,1      0.57,2  (2449)      6.33
Schi1       73. Zimmermann Vivienne                 1998 Altstätten SG                 10.28,3      2.56,3  (1657)      5.30
KB         ---  Zoller Andrin, Au SG                2002 STV Au                         1.47,6      0.56,3  (2266)      5.58
Schi1       34. Zoller Chiara, Au SG                1998 STV Au                         9.11,9      1.39,9  (1638)      4.50
KB         ---  Zoller Dario, Au SG                 2001 STV Au                         1.14,0      0.22,7  (1877)      4.06
PK          61. Zoller Elias                        1999 Au SG                          5.27,6      1.14,6  (1870)      4.57
KG         ---  Zoller Manon, Au SG                 2001 STV Au                         1.03,6      0.02,7  (2450)      3.32
HKF          6. Zueger Karin                        1972 Rapperswil SG                 27.13,9      2.30,7   (239)      3.56
Schi2       31. Zünd Andrea                         1995 Altstätten SG                  8.33,4      1.29,3  (1640)      4.30
PK          81. Zuend Andrin                        2000 Kriessern                      5.49,5      1.36,5  (1884)      5.17
KG         ---  Zünd Doris                          2003 Altstätten SG                  2.44,4      1.43,5  (2451)      9.08
KG         ---  Zünd Jana                           2001 Altstätten SG                  1.23,3      0.22,4  (2452)      4.37
KB         ---  Zünd Janik                          2001 Altstätten SG                  1.17,1      0.25,8  (2267)      4.17
KB         ---  Zuend Justin                        2002 Kriessern                      1.36,5      0.45,2  (1885)      5.21
PM          16. Zünd Karin                          1999 Altstätten SG                  4.58,9      0.49,8  (2003)      4.31
Schi3       11. Zünd Katja, Kriessern               1993 Jugi KTV Kriessern             8.02,4      0.57,1  (1641)      4.13
KG         ---  Zünd Lia                            2003 Altstätten SG                  2.27,5      1.26,6  (2453)      8.11
Schi1        7. Zünd Michelle, Kriessern            1998 Jugi KTV Kriessern             8.08,3      0.36,3  (1642)      4.17
Schi2       39. Zünd Nina, Kriessern                1995 Jugi KTV Kriessern             8.41,1      1.37,0  (1643)      4.34
Schi1       59. Zünd Nina                           1998 Altstätten SG                  9.52,9      2.20,9  (1644)      5.12
Schi1       48. Zünd Petra                          1997 Altstätten SG                  9.32,9      2.00,9  (1645)      5.01
SJogi      ---  Zünd Raphaela, Altstätten SG        1997 Pfadi St. Michael Altstät     11.44,5      1.22,3   (669)      5.20
Schi1       31. Zünd Raphaela                       1997 Altstätten SG                  9.09,7      1.37,7  (1646)      4.49
VM          39. Zünd Walter, Kriessern              1962 Männerriege KTV Kriessern     20.37,7      3.36,3   (849)      4.12
PK          65. Zurburg Ricardo                     2000 Altstätten SG                  5.30,6      1.17,6   (876)      5.00
Sch3        34. Zwyssig Samuel                      1993 Lienz                          8.12,8      2.29,1  (1351)      4.19

Total 1180



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.