(4) Piccolo Knaben

Altstätter Städtlilauf 2007 - (4) Piccolo Knaben

  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Frei Lars, Lüchingen                1999 STV Lüchingen                  4.13,0       -----  (1812)      3.50
    2. Hug Bryan                           1999 Gams                           4.13,8      0.00,8  (1824)      3.50
    3. Ziegler Jan                         2000 Balgach                        4.14,5      0.01,5  (1096)      3.51
    4. Boehrer Jaro                        1999 Heerbrugg                      4.17,2      0.04,2  (1896)      3.53
    5. Eugster Cyrill                      1999 Wolfhalden                     4.26,1      0.13,1  (1809)      4.01
    6. Imlig Jan                           1999 Lüchingen                      4.29,0      0.16,0  (1865)      4.04
    7. Hollenstein Nico                    1999 Stein SG                       4.30,3      0.17,3  (1823)      4.05
    8. Büchel Nico                         2000 FL-Ruggell                     4.31,9      0.18,9  (1682)      4.07
    9. Geisser Fabio                       2000 Diepoldsau                     4.33,0      0.20,0  (1868)      4.08
   10. Breitenmoser Dario, Oberriet SG     1999 STV Oberriet-Eichenwies        4.34,6      0.21,6  (1807)      4.09
   11. Alpiger Marco, Wildhaus             1999 Sportverein STV Wildhaus-      4.35,1      0.22,1  (1801)      4.10
   12. Benz Raphael                        1999 Montlingen                     4.35,9      0.22,9  (1888)      4.10
   13. Pezzoni Jona, Altstätten SG         1999 KTV Altstätten                 4.37,7      0.24,7  (1836)      4.12
   14. Stieger Andy                        1999 Altstätten SG                  4.39,3      0.26,3  (1858)      4.13
   15. Söldi Ramon, Altstätten SG          1999 STV Altstätten                 4.41,1      0.28,1  (1857)      4.15
   16. Kaufmann Alex                       1999 Eichberg                       4.43,2      0.30,2  (1105)      4.17
   17. Lüchinger Nando                     1999 Montlingen                     4.44,1      0.31,1  (1864)      4.18
   18. Mattle Curdin                       2000 Rüthi (Rheintal)               4.47,4      0.34,4  (1832)      4.21
   19. Gaechter Philipp                    1999 Montlingen                     4.48,3      0.35,3  (1086)      4.22
   20. Fousseni Karim                      2000 Rebstein                       4.48,9      0.35,9  (1811)      4.22
   21. Weber Ramon                         1999 Tuttwil                        4.49,5      0.36,5  (1690)      4.23
   22. Bühner Elliot                       1999 Balgach                        4.50,4      0.37,4  (1854)      4.24
   23. Thür Tim, Gonten                    2000 TV Gonten                      4.51,4      0.38,4  (1844)      4.24
   24. Bartholet Dario                     2000 Widnau                         4.52,3      0.39,3  (1900)      4.25
   25. Zellweger Dario                     2000 Diepoldsau                     4.52,6      0.39,6  (1892)      4.26
   26. Eugster Nando                       1999 Altstätten SG                  4.54,0      0.41,0  (1810)      4.27
   27. Eggenberger Chris                   2000 Au SG                          4.54,7      0.41,7  (1873)      4.27
   28. Walt Mattia, Lüchingen              2000 Donnschtig-Hüpfer              4.55,5      0.42,5  (1847)      4.28
   29. Möhl Mike, Balgach                  1999 Jugi Balgach                   4.56,2      0.43,2  (1833)      4.29
   30. Gächter Manuel, Oberriet SG         1999 STV Oberriet-Eichenwies        4.56,3      0.43,3  (1815)      4.29
   31. Zäch Pascal, Oberriet SG            2000 KTV Oberriet                   4.57,9      0.44,9  (1852)      4.30
   32. Koller Joel                         1999 Altstätten SG                  4.58,9      0.45,9  (1830)      4.31
   33. Valdez Patrick, Altstätten SG       2000 KTV Altstätten                 5.00,0      0.47,0  (1846)      4.32
   34. Neff Dario                          1999 Gonten                         5.01,0      0.48,0  (1834)      4.33
   35. Zaech Nicola                        2000 Gams                           5.02,7      0.49,7  (1867)      4.35
   36. Segmüller Dario, Rebstein           1999 FC Rebstein                    5.03,1      0.50,1  (1840)      4.35
   37. Graber Urs, Oberriet SG             1999 KTV Oberriet                   5.03,3      0.50,3  (1817)      4.35
   38. Hutter Florian, Kriessern           2000 STV Kriessern                  5.03,8      0.50,8  (1825)      4.36
   39. Weber Roman, Balgach                1999 Jugi Balgach                   5.05,4      0.52,4  (1848)      4.37
   40. Anrig Christian, Balgach            1999 Jugi Balgach                   5.05,5      0.52,5  (1860)      4.37
   41. Ammann Dominc, Oberriet SG          2000 KTV Oberriet                   5.06,5      0.53,5  (1802)      4.38
   42. Werder Dominik                      2000 Rebstein                       5.06,9      0.53,9  (2328)      4.39
   43. Küng Joel                           1999 Altstätten SG                  5.08,0      0.55,0  (1697)      4.40
   44. Manser Simon                        1999 Appenzell                      5.08,9      0.55,9  (1866)      4.40
   45. Schmitter Levi, Altstätten SG       1999 STV Altstätten                 5.09,2      0.56,2  (1856)      4.41
   46. Sulejmani Fabian, Altstätten SG     1999 KTV Altstätten                 5.10,9      0.57,9  (1843)      4.42
   47. Savoie Luc, Altstätten SG           2000 KTV Altstätten                 5.13,0      1.00,0  (1839)      4.44
   48. Bluemnthal Samuel, Balgach          1999 Jugi Balgach                   5.14,2      1.01,2  (1806)      4.45
   49. Keel Tim, Rebstein                  1999 TV Rebstein                    5.15,4      1.02,4  (1827)      4.46
   50. Küster Timo, Oberriet SG            2000 KTV Oberriet                   5.16,9      1.03,9  (1831)      4.48
   51. Frei Andreas                        2000 Widnau                         5.18,7      1.05,7  (1897)      4.49
   52. De Nardi Fabio, Altstätten SG       2000 STV Altstätten                 5.19,6      1.06,6  (1855)      4.50
   53. Hutter Raphael                      1999 Kriessern                      5.20,5      1.07,5  (1826)      4.51
   54. Thurnherr Aaron                     2000 Berneck                        5.22,5      1.09,5  (1869)      4.53
   55. Hallauer Joel, Oberriet SG          2000 KTV Oberriet                   5.23,0      1.10,0  (1819)      4.53
   56. Kluser Sebastian, Kobelwald         2000 KTV Oberriet                   5.23,7      1.10,7  (1828)      4.54
   56. Weder Remo, Au SG                   2000 STV Au                         5.23,7      1.10,7  (1849)      4.54
   58. Hutter Philipp                      2000 Lüchingen                      5.24,3      1.11,3  (1863)      4.54
   59. Würmli Michael                      2000 Altstätten SG                  5.25,1      1.12,1  (1850)      4.55
   60. Wüst Robin                          1999 Montlingen                     5.26,7      1.13,7  (1851)      4.57
   61. Zoller Elias                        1999 Au SG                          5.27,6      1.14,6  (1870)      4.57
   62. Zigerlig Dominic, Oberriet SG       2000 KTV Oberriet                   5.28,4      1.15,4  (1853)      4.58
   63. Bühner Tom                          ???? Balgach                        5.29,3      1.16,3  (2268)      4.59
   64. Oesch Philip, Balgach               1999 Jugi Balgach                   5.30,2      1.17,2  (1835)      5.00
   65. Zurburg Ricardo                     2000 Altstätten SG                  5.30,6      1.17,6   (876)      5.00
   66. Rodighiero Renato                   2000 Appenzell                      5.32,0      1.19,0  (1838)      5.01
   67. Burkhard Yanik                      1999 Diepoldsau                     5.32,8      1.19,8  (1874)      5.02
   68. Bürgin Timon, Oberriet SG           2000 STV Oberriet-Eichenwies        5.34,2      1.21,2  (1808)      5.03
   69. Piol Anluca                         2000 Gossau SG                      5.35,1      1.22,1  (1875)      5.04
   70. Benz Richard                        2000 Altstätten SG                  5.35,3      1.22,3  (1804)      5.04
   71. Kuster Gabriel                      2000 Altstätten SG                  5.36,9      1.23,9  (2309)      5.06
   72. Anrig Andreas, Balgach              2000 Jugi Balgach                   5.37,4      1.24,4  (1861)      5.06
   73. Baldauf Philipp, Rebstein           1999 TV Rebstein                    5.37,8      1.24,8   (472)      5.07
   74. Hangartner Marco, Lüchingen         2000 STV Lüchingen                  5.38,6      1.25,6  (1820)      5.07
   75. Steger Sandro                       2000 Altstätten SG                  5.40,7      1.27,7  (1842)      5.09
   76. Fürst Jonas, Rebstein               1999 TV Rebstein                    5.41,4      1.28,4  (1813)      5.10
   77. Gschwend Fadri, Rebstein            2000 TV Rebstein                    5.41,6      1.28,6  (1818)      5.10
   78. Ulmann Severin                      2000 Appenzell                      5.42,5      1.29,5  (1845)      5.11
   79. Faessler Nico                       2000 Appenzell                      5.43,1      1.30,1  (1872)      5.11
   80. Thurnherr Simon                     2000 Montlingen                     5.45,7      1.32,7  (1890)      5.14
   81. Zuend Andrin                        2000 Kriessern                      5.49,5      1.36,5  (1884)      5.17
   82. Lüchinger Noah, Altstätten SG       1999 STV Altstätten                 5.51,2      1.38,2  (1859)      5.19
   83. Bischof Lukas                       1999 Rebstein                       5.56,6      1.43,6  (1805)      5.24
   84. Preisig Janis, Eichberg             2000 STV Studen                     5.58,9      1.45,9  (1837)      5.26
   85. Ulmann Fabian                       1999 Montlingen                     6.02,2      1.49,2  (1886)      5.29
   86. Gächter Daniel, Oberriet SG         2000 KTV Oberriet                   6.04,7      1.51,7  (1814)      5.31
   87. Gächter Ramon, Oberriet SG          2000 STV Oberriet-Eichenwies        6.09,1      1.56,1  (1816)      5.35
   88. Hermann Johannes Andreas, Reute AR  2000 TV Reute                       6.13,6      2.00,6  (1821)      5.39
   89. Gaechter Nico                       2000 Montlingen                     6.23,8      2.10,8  (1085)      5.48
   90. Hofstetter Pascal, Wildhaus         2000 Sportverein STV Wildhaus-      7.55,7      3.42,7  (1822)      7.12

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.