Altstätter Städtlilauf 2007 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S1F          2. Lenti Anita, Salez                  1965 Mogyi - TTT Rheintal          28.10,2      0.20,6   (216)      4.04
Schi1        2. Schönenberger Andrea, Salez         1997 STV Oberriet-Eichenwies        7.39,5      0.07,5  (1608)      4.01
Sch3         6. Schönenberger Daniel, Salez         1994 STV Oberriet-Eichenwies        6.40,7      0.57,0  (1282)      3.30
VM          36. Schönenberger Peter, Salez          1959 LG Lie-Werdenberg             20.25,6      3.24,2   (833)      4.10
S1F         15. Zellweger Edith                     1954 Salez                         40.25,6     12.36,0   (225)      5.51
S2M         33. Roth Markus                         1965 Sargans                       39.01,3      8.32,8    (56)      4.23
VF           9. Wurster Claudia, Sargans            1958 TV Sargans                    21.01,5      2.54,6  (1120)      4.17
Schi3        5. Wurster Deborah, Sargans            1992 TV Sargans                     7.30,4      0.25,1   (469)      3.57
Jun          4. Saguer Daniel, Sax                  1991 LG Lie-Werdenberg             17.47,4      0.36,8   (233)      3.37
HKF          9. Strässle-Bernegger Gabi             1971 Sax                           30.37,5      5.54,3   (108)      4.26
Sch3        23. Akeret Robin, Schachen b. Reute     1994 TV Reute                       7.29,8      1.46,1  (1202)      3.56
S2M         41. Friedli Enrico                      1959 Schachen b. Reute             51.47,9     21.19,4    (96)      5.49
S3M         15. Locher Urs                          1955 Schachen b. Reute             39.48,0      8.28,9    (49)      4.28
Schi3       21. Niederer Chantal, Schachen b. Reute 1994 TV Reute                       8.58,0      1.52,7  (1589)      4.43
SJog       ---  Niederer Hansjörg, Schachen b. Reut 1962 TV Reute                      10.59,6      3.04,4   (368)      4.59
Schi1       71. Oggier Vivienne, Schachen b. Reute  1998 TV Reute                      10.26,1      2.54,1  (1592)      5.29
PM          92. Sturzenegger Jessica, Schachen b. R 2000 TV Reute                       6.51,9      2.42,8  (1993)      6.14
Schi1       70. Sturzenegger Shona, Schachen b. Reu 1998 TV Reute                      10.24,6      2.52,6  (1625)      5.28
S1F         16. Wehrli Esther                       1962 Schachen b. Reute             40.54,8     13.05,2   (229)      5.55
HKM          2. Sutz Andy, Schaffhausen             1981 Tristar SH                    27.28,0      0.14,9    (12)      3.05
PM           1. Keller Elin, Schönengrund           1999 TV St. Peterzell               4.09,1       -----  (1973)      3.46
PM          68. Huder Anina, Schwerzenbach          2000 Mädchenriege Schwerzenbac      5.41,9      1.32,8  (2009)      5.10
SJogi      ---  Huder Flurina, Schwerzenbach        1996 Mädchenriege Schwerzenbac     12.50,7      2.28,5   (438)      5.50
SJogi      ---  Huder Silvia, Schwerzenbach         1966 DTV Schwerzenbach             12.39,3      2.17,1   (439)      5.45
Schi1        8. Untersander Alice, Schwerzenbach    1997 MR Schwerzenbach               8.13,9      0.41,9  (1651)      4.19
SJogi      ---  Untersander Alice, Schwerzenbach    1997 d'Schwerzenbacherinnen        10.42,8      0.20,6   (445)      4.52
SJogi      ---  Untersander Claudia, Schwerzenbach  1971 DTV Schwerzenbach             11.40,8      1.18,6   (446)      5.18
Sch1        80. Untersander Remo, Schwerzenbach     1998 Jugi Schwerzenbach            10.04,4      3.19,8  (1336)      5.18
S4M          5. Walt Heinrich                       1947 Sennwald                      41.35,5      3.40,7    (67)      4.40
Jun         11. Wohlwend Patrik, Sennwald           1990 STV Oberriet-Eichenwies       19.06,8      1.56,2   (848)      3.54
S2M          1. Dietsche Andreas, Sevelen           1964 Lauftreff Sevelen             30.28,5       -----    (30)      3.25
VM          68. Schwendeler Werner, Siebnen         1954 LG Görps Wangen SZ            24.22,4      7.21,0   (859)      4.58
Schi2       64. Zuber Flavia                        1995 Sirnach                        9.46,1      2.42,0  (1639)      5.08
HKF         14. Zuber Marlise                       1968 Sirnach                       33.37,9      8.54,7   (226)      4.52
Sch3        36. Zuber Patrick                       1994 Sirnach                        8.16,7      2.33,0  (1326)      4.21
VM          17. Frei Urs                            1986 Sonnental                     18.36,6      1.35,2   (898)      3.47
S3M          1. Frei Silvan                         1957 Speicher                      31.19,1       -----    (91)      3.31
VM          71. Egger Dominic                       1980 St. Gallen                    24.43,5      7.42,1    (31)      5.02
S3M         11. Engeler Martin                      1950 St. Gallen                    37.06,0      5.46,9   (135)      4.10
S2M         11. Gscheidle Max, St. Gallen           1963 Triathlonclub St. Gallen      32.19,5      1.51,0    (73)      3.37
HKM         31. Hartmann Silvio                     1983 St. Gallen                    50.28,0     23.14,9   (101)      5.40
VF          34. Hilber Manuela                      1984 St. Gallen                    29.41,8     11.34,9   (243)      6.03
SJog       ---  Lüber Walter                        1953 St. Gallen                     9.46,1      1.50,9   (355)      4.26
HKM         26. Meier Michael                       1972 St. Gallen                    41.06,0     13.52,9   (112)      4.37
Schi1        5. Ricklin Nadia, St. Gallen           1997 LG Wittenbach                  7.57,1      0.25,1   (871)      4.11
VF           5. Ricklin Nicole, St. Gallen          1968 LG Wittenbach                 20.34,8      2.27,9  (1115)      4.12
Sch2        19. Ricklin Paul, St. Gallen            1995 LG Wittenbach                  7.39,4      0.47,5   (870)      4.01
S2M          4. Ricklin Peter, St. Gallen           1964 LG Wittenbach                 31.04,6      0.36,1    (94)      3.29
VM          41. Ruppeiner Werner                    1961 St. Gallen                    20.44,5      3.43,1   (241)      4.13
VM          63. Rusca Remo                          1978 St. Gallen                    23.12,5      6.11,1   (830)      4.44
S2M         13. Schildknecht Richard, St. Gallen    1964 radwochen-phuket.com          32.50,5      2.22,0   (106)      3.41
VF          32. Sonderegger Heidi                   1974 St. Gallen                    28.36,4     10.29,5  (1075)      5.50
S2M         36. Stillhard Magnus                    1961 St. Gallen                    39.42,5      9.14,0    (97)      4.27
SJog       ---  Stricker Albert, St. Gallen         1923 LC Brühl St. Gallen           12.14,7      4.19,5   (400)      5.33
KB         ---  Sutter Gabriel                      2003 St. Gallen                     2.13,3      1.22,0  (1111)      7.24
VM          31. Thoma Marcel                        1959 St. Gallen                    19.45,7      2.44,3   (488)      4.01
VF          17. Waespi Isabelle                     1987 St. Gallen                    24.15,2      6.08,3   (242)      4.56
S3M         16. Weiler Christoph                    1956 St. Gallen                    40.45,5      9.26,4    (76)      4.34
HKM         16. Widmer Marc                         1984 St. Gallen                    32.00,6      4.47,5   (107)      3.35
Sch3        13. Hanselmann Armin, St. Margrethen SG 1992 STV Au                         6.52,6      1.08,9  (1225)      3.37
KB         ---  Keller Marvin                       2001 Steg im Tösstal                1.10,7      0.19,4  (2349)      3.55
Walking    ---  Hollenstein Liliana                 1974 Stein SG                      19.51,2       -----   (418)      9.01
Sch1         4. Hollenstein Luca                    1997 Stein SG                       7.20,0      0.35,4  (1234)      3.51
PK           7. Hollenstein Nico                    1999 Stein SG                       4.30,3      0.17,3  (1823)      4.05
VM          45. Hollenstein Ronnie                  1972 Stein SG                      21.21,4      4.20,0   (821)      4.21
PM          38. Graf Céline                         2000 Steinen                        5.20,7      1.11,6  (2021)      4.51

Total 66



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.