Altstätter Städtlilauf 2007 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jun          4. Saguer Daniel, Sax                  1991 LG Lie-Werdenberg             17.47,4      0.36,8   (233)      3.37
KB         ---  Salazar Diego                       2001 Altstätten SG                  1.28,8      0.37,5  (2238)      4.56
Schi2       69. Saldum Mirjana                      1996 Altstätten SG                 10.12,0      3.07,9  (1648)      5.22
KB         ---  Sanchez Thurnherr Dennis Yoel       2002 Hinterforst                    1.29,5      0.38,2  (2280)      4.58
KB         ---  Satheeskumar Kivishan, Altstätten S 2001 STV Altstätten                 4.26,1      3.34,8  (2273)     14.47
PK          47. Savoie Luc, Altstätten SG           2000 KTV Altstätten                 5.13,0      1.00,0  (1839)      4.44
Sch1        37. Savoie Marc, Altstätten SG          1997 KTV Altstätten                 8.30,6      1.46,0  (1268)      4.28
Sch2        51. Savoie Pascal, Altstätten SG        1995 KTV Altstätten                 9.30,6      2.38,7  (1269)      5.00
KG         ---  Saxer Andrea                        2001 Montlingen                     1.20,2      0.19,3  (2410)      4.27
KG         ---  Saxer Janina                        2002 Altstätten SG                  1.56,3      0.55,4  (2325)      6.27
KG         ---  Saxer Katja                         2003 Montlingen                     2.45,9      1.45,0  (2411)      9.13
SJog       ---  Schanzenbach Philip                 1979 Ermatingen                    11.19,4      3.24,2   (442)      5.08
KG         ---  Schär Michelle                      2003 Rüthi (Rheintal)               2.09,2      1.08,3  (2412)      7.10
Sch3         3. Schatzmann Christoph                1992 A-Feldkirch                    6.19,9      0.36,2   (889)      3.19
Schi1       42. Schawalder Chiara                   1998 Widnau                         9.23,6      1.51,6  (1699)      4.56
VF          39. Schefer Eva                         1987 Degersheim                    32.49,1     14.42,2  (1116)      6.41
PM          69. Schegg Stefanie                     2000 Balgach                        5.44,5      1.35,4  (2013)      5.13
Sch2        33. Schelling Micha                     1995 Balgach                        8.16,6      1.24,7  (1270)      4.21
VM          76. Scherrer Bruno                      1967 Gams                          26.12,6      9.11,2   (893)      5.20
VF          29. Scherrer Carmen                     1971 Gams                          25.50,8      7.43,9  (1067)      5.16
Sch3         1. Scheuchzer Patrick, Wängi           1992 LC Frauenfeld                  5.43,7       -----  (1271)      3.00
Sch2        23. Scheuchzer Silvan                   1996 Wängi                          7.50,2      0.58,3  (1272)      4.07
Sch1        72. Schick Andrin, Marbach SG           1997 Jugi Marbach                   9.38,0      2.53,4  (1273)      5.04
SJogi      ---  Schick Angelina, Marbach SG         1993 Schick mit Pfiff              11.21,5      0.59,3   (648)      5.09
Sch3        21. Schick Dario, Marbach SG            1992 Jugi Marbach                   7.20,5      1.36,8  (1274)      3.51
SJog       ---  Schick Elmar, Marbach SG            1965 Schick mit Pfiff              11.22,2      3.27,0   (380)      5.10
Schi1       37. Schick Flurina, Marbach SG          1998 Jugi Marbach                   9.17,7      1.45,7  (1603)      4.53
Sch3        38. Schick Sandro, Marbach SG           1994 Jugi Marbach                   8.21,5      2.37,8  (1275)      4.23
KB         ---  Schiefer Nico, Oberriet SG          2003 KTV Oberriet                   1.56,0      1.04,7  (2239)      6.26
S2M         13. Schildknecht Richard, St. Gallen    1964 radwochen-phuket.com          32.50,5      2.22,0   (106)      3.41
HKF         10. Schindler Jasmine, Haag (Rheintal)  1981 Hydro-Running Team            31.46,7      7.03,5   (221)      4.36
Sch2        54. Schläpfer Sin, Widnau               1996 Eishockey Rheintal            10.30,8      3.38,9   (866)      5.32
KG         ---  Schlegel Alexandra                  2003 Oberriet SG                    2.47,0      1.46,1  (1898)      9.16
Schi3       25. Schlegel Andrea, Eichberg           1992 STV Eichberg                   9.21,7      2.16,4  (1654)      4.55
VM          60. Schlegel Christian                  1962 Oberriet SG                   22.44,9      5.43,5   (831)      4.38
SJog       ---  Schlegel Ernst, Eichberg            1958 STV Eichberg                   8.31,9      0.36,7   (381)      3.52
VM          80. Schlegel Fabian                     1987 Marbach SG                    26.47,8      9.46,4   (832)      5.28
Sch2        48. Schlegel Janick                     1996 Oberriet SG                    8.57,3      2.05,4  (1276)      4.42
Schi1       63. Schlegel Nicole, Wildhaus           1997 Sportverein STV Wildhaus-      9.59,3      2.27,3  (1604)      5.15
SJog       ---  Schlegel Peter, Eichberg            1989 STV Eichberg                   8.42,2      0.47,0   (382)      3.57
KG         ---  Schlickeiser Anastasia, Montlingen  2003 TSV Montlingen                 2.16,6      1.15,7  (2037)      7.35
KG         ---  Schlickeiser Felicitas, Montlingen  2004 TSV Montlingen                 2.58,7      1.57,8  (2036)      9.55
KB         ---  Schlickeiser Simeon, Montlingen     2001 TSV Montlingen                 1.31,0      0.39,7  (2038)      5.03
SJogi      ---  Schmid Anja, Altstätten SG          1995 STV Altstätten                10.40,7      0.18,5   (676)      4.51
Sch1        16. Schmid Damian, Marbach SG           1997 Jugi Marbach                   7.54,4      1.09,8  (1277)      4.09
Sch1         6. Schmid Jan, Marbach SG              1998 Jugi Marbach                   7.26,5      0.41,9  (1279)      3.55
Schi1       53. Schmid Larissa                      1998 Marbach SG                     9.40,0      2.08,0  (1605)      5.05
KG         ---  Schmid Lea                          2001 Balgach                        1.24,6      0.23,7  (2413)      4.42
SJogi      ---  Schmid Nicole, Altstätten SG        1995 STV Altstätten                10.27,3      0.05,1   (443)      4.45
S3M          4. Schmid Saemi                        1954 Frauenfeld                    33.16,1      1.57,0   (132)      3.44
Schi2       37. Schmid Saskia                       1995 Marbach SG                     8.38,7      1.34,6  (1606)      4.33
Sch1        43. Schmid Simon                        1998 Balgach                        8.42,1      1.57,5  (1280)      4.34
KG         ---  Schmid Vera                         2002 Marbach SG                     1.05,7      0.04,8  (2414)      3.39
Jui          6. Schmidheiny Andrea, Berneck         1991 Jugi Balgach                  24.13,7      4.49,4  (1068)      4.56
VM           3. Schmidheiny Christian               1986 Berneck                       17.27,4      0.26,0   (486)      3.33
SJogi      ---  Schmitter Jasmin                    1969 Altstätten SG                 12.21,0      1.58,8   (675)      5.36
PK          45. Schmitter Levi, Altstätten SG       1999 STV Altstätten                 5.09,2      0.56,2  (1856)      4.41
SJogi      ---  Schmitter Raphaela, Altstätten SG   1996 STV Altstätten                12.17,0      1.54,8  (1649)      5.35
SJog       ---  Schmitter Roland, Altstätten SG     1968 STV Eichberg                   9.48,1      1.52,9   (383)      4.27
KG         ---  Schneider Anna                      2002 Altstätten SG                  2.10,7      1.09,8  (2479)      7.15
Schi1       67. Schneider Joanna                    1998 Altstätten SG                 10.16,9      2.44,9  (1607)      5.24
KG         ---  Schneider Lea                       2002 Altstätten SG                  2.08,4      1.07,5  (2477)      7.08
KG         ---  Schneider Sarah                     2003 Oberriet SG                    2.42,2      1.41,3  (2415)      9.00
SJog       ---  Schneider Urs, Altstätten SG        1973 STV Eichberg                  10.56,8      3.01,6   (384)      4.58
Schi1       57. Schneider Viviene, Altstätten SG    ???? 3. Kl. Schule H-Forst          9.47,4      2.15,4  (1666)      5.09
KB         ---  Schnitzler Lars                     2001 Lüchingen                      1.04,1      0.12,8  (2240)      3.33
KB         ---  Schnitzler Malte                    2003 Lüchingen                      1.49,6      0.58,3  (2241)      6.05
Sch3        29. Schnoz Marco, Au SG                 1994 STV Au                         7.52,2      2.08,5  (1281)      4.08
Jun          8. Schoeb Severin                      1991 Gams                          18.11,7      1.01,1   (899)      3.42
VM          58. Schober Harald, A-Altach            1974 Triteam Bludenz               22.28,8      5.27,4   (887)      4.35
VF           1. Schoch Brigitte, Herisau            1978 LAG Gossau                    18.06,9       -----  (1069)      3.41
Schi1        2. Schönenberger Andrea, Salez         1997 STV Oberriet-Eichenwies        7.39,5      0.07,5  (1608)      4.01
Sch3         6. Schönenberger Daniel, Salez         1994 STV Oberriet-Eichenwies        6.40,7      0.57,0  (1282)      3.30
VM          36. Schönenberger Peter, Salez          1959 LG Lie-Werdenberg             20.25,6      3.24,2   (833)      4.10
Walking    ---  Schorr Brigitte, Altstätten SG      1965 Bewegen. Mit Spass und Ja     21.47,6       -----   (427)      9.54
PM           6. Schraner Seraina                    1999 Waldstatt                      4.42,8      0.33,7  (1987)      4.17
Sch2        43. Schraner Yannick                    1996 Waldstatt                      8.45,3      1.53,4  (1284)      4.36
S2M         37. Schröder Andreas                    1967 Wattwil                       41.09,4     10.40,9    (59)      4.37
VM          15. Schulz Jörg                         1963 Wald AR                       18.20,1      1.18,7   (834)      3.44
KG         ---  Schulz Marlen                       2001 Wald AR                        1.39,0      0.38,1  (2416)      5.30
KG         ---  Schulz Noemi                        2001 Wald AR                        1.40,0      0.39,1  (2417)      5.33
S1F          5. Schulz Patricia                     1967 Wald AR                       30.38,1      2.48,5   (222)      4.26
S2M         15. Schulz Rolf                         1962 Grub AR                       33.06,4      2.37,9    (60)      3.43
Schi1       10. Schulz Sandra                       1997 Wald AR                        8.15,1      0.43,1  (1609)      4.20
Sch1        15. Schumacher Rafael, Oberriet SG      1997 KTV Oberriet                   7.54,1      1.09,5  (1366)      4.09
Schi2       24. Schumacher Sabrina, Eichberg        1995 KTV Oberriet                   8.28,1      1.24,0  (1610)      4.27
S4M          8. Schurte Paul                        1946 FL-Triesen                    47.17,3      9.22,5    (61)      5.18
KG         ---  Schwarz Sina                        2001 Widnau                         1.08,0      0.07,1  (2418)      3.46
VM          68. Schwendeler Werner, Siebnen         1954 LG Görps Wangen SZ            24.22,4      7.21,0   (859)      4.58
PK          36. Segmüller Dario, Rebstein           1999 FC Rebstein                    5.03,1      0.50,1  (1840)      4.35
KB         ---  Segmüller Ramon, Rebstein           2001 FC Rebstein                    1.00,1      0.08,8  (2242)      3.20
SJog       ---  Segmüller Rolf, Hinterforst         1989 Pfadi St. Michael Altstät     13.22,5      5.27,3   (385)      6.04
KG         ---  Seitz Michelle                      2001 Altstätten SG                  1.26,2      0.25,3  (2482)      4.47
SJogi      ---  Seiz Lea, Altstätten SG             1996 Familie Seiz                  14.45,5      4.23,3   (649)      6.42
SJogi      ---  Seiz Rebekka, Altstätten SG         1995 Familie Seiz                  14.46,6      4.24,4   (650)      6.43
SJogi      ---  Seiz Salome, Altstätten SG          1999 Familie Seiz                  14.44,8      4.22,6   (651)      6.42
Schi1       84. Sennhauser Doris, Au SG             1997 STV Au                        13.42,9      6.10,9  (1611)      7.13
KG         ---  Sgier Lara                          2004 Eichberg                       3.05,0      2.04,1  (2337)     10.16
Schi2       56. Sieber Aline                        1996 Widnau                         9.15,1      2.11,0  (1612)      4.52
Schi2       19. Sieber Bianca                       1995 Altstätten SG                  8.18,3      1.14,2  (1344)      4.22
Sch1        74. Sieber Cedric                       1998 Widnau                         9.46,6      3.02,0  (1287)      5.08
Sch2        15. Sieber David, Au SG                 1995 STV Au                         7.26,6      0.34,7  (1288)      3.55
SJog       ---  Sieber Gregor, FL-Eschen            1959 Wagner Sportclub               8.09,3      0.14,1   (386)      3.42
Schi1       82. Sieber Katharina, Au SG             1998 STV Au                        12.53,0      5.21,0  (1613)      6.46
KG         ---  Sieber Leonie                       2003 Widnau                         1.50,7      0.49,8  (2462)      6.09
Schi1       32. Sieber Livia                        1997 Widnau                         9.10,1      1.38,1  (1615)      4.49
S2M         38. Sieber Martin, Marbach SG           1961 Pihamola Rheintal             43.27,6     12.59,1   (122)      4.52
Sch1        64. Sieber Pascal                       1998 Altstätten SG                  9.14,6      2.30,0  (1346)      4.51
VF           4. Sieber Petra, Widnau                1984 Käs und Riebel                19.43,3      1.36,4   (235)      4.01
VM          20. Signer Peter, Weissbad              1984 Käs und Riebel                18.42,3      1.40,9   (234)      3.49
S2M         12. Signer Stefan, Eggerstanden         1960 SC Eggerstanden               32.30,1      2.01,6    (62)      3.39
SJogi      ---  Signer Stephanie, Altstätten SG     1987 KTV Altstätten                14.22,4      4.00,2   (652)      6.32
Jun          7. Simeon Arno                         1991 Jona                          18.11,3      1.00,7   (835)      3.42
Sch3        41. Simeon Elias                        1992 Jona                          14.07,8      8.24,1   (466)      7.26
Sch1        82. Sinnathurai Arjuna, Altstätten SG   1998 STV Altstätten                12.23,7      5.39,1  (1333)      6.31
SJog       ---  Sinz Jacques, Altstätten SG         1989 Pfadi St. Michael Altstät     12.18,5      4.23,3   (387)      5.35
SJogi      ---  Sokolaj Valentina, Altstätten SG    1994 FCA C-Juniorinnen 3           10.29,1      0.06,9   (686)      4.45
Sch1        34. Söldi Claudio, Altstätten SG        1997 STV Altstätten                 8.27,7      1.43,1  (1334)      4.27
SJog       ---  Söldi Fabian, Lüchingen             1995 Pfadi St. Michael Altstät     12.12,2      4.17,0   (388)      5.32
PK          15. Söldi Ramon, Altstätten SG          1999 STV Altstätten                 4.41,1      0.28,1  (1857)      4.15
S2M         40. Solenthaler Herbert                 1965 Wittenbach                    46.23,1     15.54,6    (80)      5.12
SJog       ---  Sonderegger Fabian, Altstätten SG   1990 KTV Altstätten                14.33,4      6.38,2   (389)      6.37
KG         ---  Sonderegger Hanna                   2004 Balgach                        3.22,3      2.21,4  (1686)     11.14
VF          32. Sonderegger Heidi                   1974 St. Gallen                    28.36,4     10.29,5  (1075)      5.50
KG         ---  Sonderegger Mira                    2001 Balgach                        3.23,3      2.22,4  (1688)     11.17
SJog       ---  Sonderegger Pascal, Altstätten SG   1987 KTV Altstätten                14.47,6      6.52,4   (390)      6.43
KG         ---  Sonderegger Svenja, Altstätten SG   2001 STV Altstätten                 1.33,2      0.32,3  (2419)      5.10
PM          45. Sorell Noelia, Balgach              2000 Jugi Balgach                   5.24,6      1.15,5  (1988)      4.55
KG         ---  Sorell Selena                       2005 Balgach                        3.21,6      2.20,7  (2420)     11.12
SJog       ---  Specker Aurel, Altstätten SG        1991 Pfadi St. Michael Altstät     10.34,0      2.38,8   (391)      4.48
SJog       ---  Specker Martin, Altstätten SG       1994 Pfadi St. Michael Altstät     12.35,8      4.40,6   (392)      5.43
VM          25. Spiak Michael                       1983 Rorschacherberg               19.09,5      2.08,1   (236)      3.54
Sch2        10. Spichtig Nando, Wildhaus            1995 Sportverein STV Wildhaus-      7.17,5      0.25,6  (1289)      3.50
KB         ---  Spirig Kimi                         2001 Oberegg                        1.26,4      0.35,1  (2039)      4.48
SJog       ---  Spirig Lars, Balgach                1976 Sportgruppe Werkheim Wyde     11.38,9      3.43,7   (393)      5.17
VF          33. Spirig Melanie                      1973 Oberegg                       28.37,0     10.30,1  (1078)      5.50
PM          85. Spirig Viviane                      2000 Oberegg                        6.12,3      2.03,2  (2040)      5.38
VF          21. Sporrer Franziska                   1985 Matzingen                     24.28,8      6.21,9  (1070)      4.59
HKF          5. Spycher Rebecca, Kleinandelfingen   1974 Rund and Smile                27.10,8      2.27,6   (142)      3.56
Schi2       58. Sriskandanathan Keerthiha, Balgach  1995 Jugi Balgach                   9.20,1      2.16,0  (1616)      4.54
Sch2        32. Sriskandanathan Thovarakan, Balgach 1996 Jugi Balgach                   8.13,7      1.21,8  (1290)      4.19
Sch1        51. Sriskandanathan Tushipan, Balgach   1998 Jugi Balgach                   8.50,4      2.05,8  (1291)      4.39
SJogi      ---  Städler Barbara, Altstätten SG      1987 KTV Altstätten                14.46,5      4.24,3   (653)      6.42
SJog       ---  Städler Christof, Altstätten SG     1983 KTV Altstätten                14.23,8      6.28,6   (394)      6.32
SJogi      ---  Städler Cornelia, Altstätten SG     1978 KTV Altstätten                14.34,1      4.11,9   (654)      6.37
PM          51. Stadler Jacqueline, Thal            2000 Jugi Thal                      5.29,6      1.20,5  (2046)      4.59
KG         ---  Stadler Nadja, Thal                 2002 Jugi Thal                      1.17,5      0.16,6  (2045)      4.18
Sch2        25. Stadler Pascal, Thal                1996 LG Bodensee                    7.55,8      1.03,9  (1292)      4.10
VM          32. Städler Roland, Altstätten SG       1963 KTV Altstätten                19.48,2      2.46,8   (836)      4.02
Sch1        39. Stäger Nicolas, Wildhaus            1997 Sportverein STV Wildhaus-      8.36,4      1.51,8  (1293)      4.31
S2M         30. Stähli Bernhard, Goldach            1964 Plauschrunner                 37.49,5      7.21,0    (63)      4.15
KG         ---  Stähli Laura                        2002 Altstätten SG                  2.34,4      1.33,5  (2421)      8.34
KG         ---  Stampfli Alessia, Altstätten SG     2001 KTV Altstätten                 1.00,9       -----  (2422)      3.23
VF          10. Stampfli Eliane                     1970 Altstätten SG                 21.47,1      3.40,2  (1071)      4.26
PM           2. Stampfli Xenia, Altstätten SG       1999 KTV Altstätten                 4.16,4      0.07,3  (1989)      3.53
KG         ---  Stangl Akira, Rebstein              2002 TV Rebstein                    1.28,2      0.27,3  (2423)      4.54
Schi1       83. Stangl Maria-Josè, Rebstein         1998 TV Rebstein                   12.54,6      5.22,6  (1617)      6.47
VM          79. Starlinger Alois                    1962 Widnau                        26.36,8      9.35,4   (837)      5.25
Sch2        45. Starlinger David                    1995 Widnau                         8.49,8      1.57,9  (1294)      4.38
KG         ---  Starlinger Kim                      2001 Widnau                         1.57,8      0.56,9  (2424)      6.32
PM          70. Steffen Elena                       2000 Altstätten SG                  5.49,8      1.40,7  (2032)      5.18
Sch1        54. Steger Christof                     1997 Altstätten SG                  8.56,5      2.11,9  (1295)      4.42
KG         ---  Steger Margreth                     2002 Altstätten SG                  2.42,7      1.41,8  (2425)      9.02
SJog       ---  Steger Martin, Oberriet SG          1948 STV Oberriet-Eichenwies        8.12,4      0.17,2   (395)      3.43
PK          75. Steger Sandro                       2000 Altstätten SG                  5.40,7      1.27,7  (1842)      5.09
PM          43. Steiger Chiara, Altstätten SG       1999 STV Altstätten                 5.23,4      1.14,3  (2014)      4.54
SJogi      ---  Steiger Domenica, Hinterforst       1993 Pfadi St. Michael Altstät     15.16,0      4.53,8   (670)      6.56
Schi2       50. Steiger Fabienne, Altstätten SG     1995 KTV Altstätten                 9.02,0      1.57,9  (1618)      4.45
Sch3        39. Steiger Jérome                      1993 Altstätten SG                  8.36,2      2.52,5  (1349)      4.31
KG         ---  Steiger Joana                       2001 Altstätten SG                  1.22,2      0.21,3  (2494)      4.34
KG         ---  Steiger Katharina, Rebstein         2003 TV Rebstein                    2.38,0      1.37,1  (2426)      8.46
SJog       ---  Steiger Markus, Altstätten SG       1973 STV Lüchingen                 11.27,9      3.32,7   (396)      5.12
SJogi      ---  Steiger Nicole, Altstätten SG       1990 Pfadi St. Michael Altstät     11.43,2      1.21,0   (655)      5.19
VM          34. Steiger Reto, Herisau               1977 STV Lüchingen                 19.55,9      2.54,5   (838)      4.04
KG         ---  Steiger Rina, Altstätten SG         2002 STV Altstätten                 2.02,6      1.01,7  (2459)      6.48
KG         ---  Steiger Sara, Rebstein              2001 TV Rebstein                    1.56,0      0.55,1  (2427)      6.26
S3M         10. Steiger Willi                       1957 Wald AR                       37.01,0      5.41,9   (105)      4.09
S2M          7. Steinbacher Wisi                    1962 Wattwil                       31.30,4      1.01,9   (126)      3.32
KG         ---  Steiner Alina                       2002 Rüthi (Rheintal)               1.44,2      0.43,3  (2428)      5.47
Jui          4. Steiner Caroline, Henau             1990 LC Uzwil                      21.43,0      2.18,7   (482)      4.25
KB         ---  Steiner Dario                       2004 Rüthi (Rheintal)               2.08,2      1.16,9  (2244)      7.07
Jun         12. Steingruber Dominik, Hundwil        1990 TV Hundwil                    19.54,5      2.43,9   (839)      4.03
S2M         20. Steingruber Hugo                    1966 Walzenhausen                  34.26,3      3.57,8   (121)      3.52
Schi2       61. Steinmann Aline, Wildhaus           1996 Sportverein STV Wildhaus-      9.26,4      2.22,3  (1619)      4.58
Jui          1. Steinmann Marina, Niederurnen       1990 LAV Glarus                    19.24,3       -----  (1118)      3.57
Schi1        6. Stieger Alina                       1997 Hinterforst                    8.06,1      0.34,1  (1620)      4.15
PK          14. Stieger Andy                        1999 Altstätten SG                  4.39,3      0.26,3  (1858)      4.13
KG         ---  Stieger Arina                       2004 Altstätten SG                  3.23,7      2.22,8  (2429)     11.19
KG         ---  Stieger Chiara, Oberriet SG         2003 KTV Oberriet                   2.03,6      1.02,7  (2460)      6.52
KB         ---  Stieger Elias                       2001 Altstätten SG                  1.17,3      0.26,0  (2245)      4.17
SJogi      ---  Stieger Hildi                       1966 Eichberg                      11.03,4      0.41,2   (656)      5.01
KG         ---  Stieger Jana                        2004 Altstätten SG                  3.14,2      2.13,3  (2430)     10.47
KG         ---  Stieger Julia                       2004 Oberriet SG                    2.43,0      1.42,1  (2431)      9.03
Sch1        23. Stieger Kenneth, Oberriet SG        1997 KTV Oberriet                   8.10,5      1.25,9  (1296)      4.18
KG         ---  Stieger Michelle, Oberriet SG       2001 KTV Oberriet                   1.28,7      0.27,8  (2461)      4.55
Schi1       36. Stieger Nadine, Altstätten SG       1997 KTV Altstätten                 9.16,7      1.44,7  (1621)      4.53
PM          88. Stieger Nina, Oberriet SG           1999 STV Oberriet-Eichenwies        6.16,3      2.07,2  (1990)      5.42
KG         ---  Stieger Nina, Altstätten SG         2003 STV Altstätten                 1.53,6      0.52,7  (2432)      6.18
SJogi      ---  Stieger Patricia, Hinterforst       1994 Pfadi St. Michael Altstät     10.24,0      0.01,8   (657)      4.43
Schi3       12. Stieger Rahel, Oberriet SG          1994 KTV Oberriet                   8.03,4      0.58,1  (1622)      4.14
KG         ---  Stieger Romina                      2001 Hinterforst                    1.13,6      0.12,7  (2433)      4.05
SJogi      ---  Stieger Simona, Hinterforst         1994 Pfadi St. Michael Altstät     11.38,7      1.16,5   (658)      5.17
PM          63. Stieger Tamara, Oberriet SG         2000 KTV Oberriet                   5.38,8      1.29,7  (1991)      5.08
Schi1       35. Stiel Anastasia, Au SG              1997 STV Au                         9.13,7      1.41,7  (1623)      4.51
PM          13. Stiel Indira, Au SG                 2000 STV Au                         4.56,3      0.47,2  (1992)      4.29
SJog       ---  Stillebacher Erich                  1959 Widnau                        10.35,0      2.39,8   (397)      4.48
S3M         13. Stillhard Cornelius                 1955 Trogen                        38.00,2      6.41,1    (98)      4.16
HKM         24. Stillhard Lukas                     1990 Trogen                        38.47,3     11.34,2    (99)      4.21
S2M         36. Stillhard Magnus                    1961 St. Gallen                    39.42,5      9.14,0    (97)      4.27
Sch3         7. Stöckli Michael, Buchs SG           1994 LG-LIE/Werdenberg              6.41,6      0.57,9  (1297)      3.31
SJog       ---  Stoop Claudio, Eichberg             1988 STV Eichberg                   8.37,6      0.42,4   (398)      3.55
SJog       ---  Stoop Dominic, Eichberg             1986 STV Eichberg                   8.13,0      0.17,8   (399)      3.44
VF          37. Strasser Brigitte                   1964 Widnau                        31.13,0     13.06,1  (1072)      6.22
HKF          9. Strässle-Bernegger Gabi             1971 Sax                           30.37,5      5.54,3   (108)      4.26
Sch2         3. Strässle Fabian                     1995 Altstätten SG                  7.02,2      0.10,3  (1298)      3.42
VM          74. Straessle Flavio, Rüthi (Rheintal)  1983 Mila Rheintal                 25.20,9      8.19,5   (877)      5.10
KG         ---  Streule Anina, Appenzell            2002 SC Appenzell                   1.44,8      0.43,9  (1684)      5.49
KB         ---  Streule Marco                       2004 Appenzell                      2.28,0      1.36,7  (1683)      8.13
SJog       ---  Stricker Albert, St. Gallen         1923 LC Brühl St. Gallen           12.14,7      4.19,5   (400)      5.33
SJogi      ---  Stroeve Sanne, Altstätten SG        1997 STV Altstätten                11.24,0      1.01,8   (444)      5.10
Sch2        53. Stroeve Tim, Altstätten SG          1995 KTV Altstätten                10.14,3      3.22,4   (688)      5.23
KB         ---  Stüdli Manuel                       2003 Altstätten SG                  1.43,6      0.52,3  (1370)      5.45
KG         ---  Stüdli Melanie                      2001 Altstätten SG                  1.45,9      0.45,0  (1079)      5.53
Schi3       19. Stump Vivien, Wildhaus              1992 Sportverein STV Wildhaus-      8.40,1      1.34,8  (1624)      4.33
Walking    ---  Sturzenegger Jacqueline, Rehetobel  1964 Bewegen. Mit Spass und Ja     21.51,1       -----   (428)      9.55
PM          92. Sturzenegger Jessica, Schachen b. R 2000 TV Reute                       6.51,9      2.42,8  (1993)      6.14
SJogi      ---  Sturzenegger Marion, Altstätten SG  1989 KTV Altstätten                14.21,6      3.59,4   (660)      6.31
Sch1        36. Sturzenegger Ryano                  1998 Balgach                        8.28,6      1.44,0  (1301)      4.27
Schi1       70. Sturzenegger Shona, Schachen b. Reu 1998 TV Reute                      10.24,6      2.52,6  (1625)      5.28
KG         ---  Stüssi Franziska                    2004 Linthal                        2.11,5      1.10,6  (2434)      7.18
Schi3        4. Süess Martina, Hauptwil             1993 STV Hauptwil                   7.29,4      0.24,1   (693)      3.56
KG         ---  Sulejmani Anita                     2002 Altstätten SG                  1.26,1      0.25,2  (2435)      4.47
PK          46. Sulejmani Fabian, Altstätten SG     1999 KTV Altstätten                 5.10,9      0.57,9  (1843)      4.42
KB         ---  Sutter Gabriel                      2003 St. Gallen                     2.13,3      1.22,0  (1111)      7.24
VM          12. Sutter Roman                        1984 Gonten                        18.06,1      1.04,7   (231)      3.41
HKM          2. Sutz Andy, Schaffhausen             1981 Tristar SH                    27.28,0      0.14,9    (12)      3.05
Sch1        46. Svete Philipp                       1998 Gossau SG                      8.47,2      2.02,6  (1089)      4.37
Schi2       12. Svete Sabrina                       1996 Gossau SG                      7.53,1      0.49,0  (1088)      4.09
Schi3       22. Svete Sarah                         1994 Gossau SG                      9.00,6      1.55,3  (1087)      4.44

Total 239



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.