Altstätter Städtlilauf 2007 - nach Name "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SJog       ---  Maeder Christoph                    1982 Bronschhofen                  10.17,6      2.22,4   (468)      4.40
Schi3       30. Makarai Martina, Wildhaus           1994 Sportverein STV Wildhaus-     10.02,2      2.56,9  (1580)      5.16
Sch2        52. Manocchi Dario                      1996 Eichberg                       9.49,9      2.58,0  (1355)      5.10
KG         ---  Manser Celia                        2002 Altstätten SG                  1.55,7      0.54,8  (2484)      6.25
Schi2       43. Manser Donata                       1995 Appenzell                      8.52,3      1.48,2  (1093)      4.40
S1F          3. Manser Frieda                       1966 Eggerstanden                  28.35,0      0.45,4   (138)      4.08
Schi2       65. Manser Jasmin                       1996 Eichberg                       9.52,1      2.48,0   (869)      5.11
KB         ---  Manser Sandro Manuel                2005 Biel/Bienne                    2.48,4      1.57,1  (1879)      9.21
PK          44. Manser Simon                        1999 Appenzell                      5.08,9      0.55,9  (1866)      4.40
SJog       ---  Manser Thomas, Balgach              1958 Sportgruppe Werkheim Wyde     11.38,0      3.42,8   (360)      5.17
VM          37. Marock Gerhard                      1964 FL-Mauren FL                  20.28,5      3.27,1   (894)      4.10
Schi2       45. Marock Julia, FL-Mauren FL          1996 LG Liechtenstein-Werdenbe      8.53,9      1.49,8   (697)      4.41
VF          20. Marock Klaudia                      1972 FL-Mauren FL                  24.23,1      6.16,2  (1119)      4.58
Schi2       48. Marock Sarah                        1996 FL-Mauren FL                   8.58,3      1.54,2   (696)      4.43
Schi2       34. Marquart Anja, Eichberg             1996 KTV Oberriet                   8.35,1      1.31,0  (1581)      4.31
VF          35. Marquart Rosy, Oberriet SG          1949 STV Obberriet                 31.01,2     12.54,3   (484)      6.19
HKM         14. Marti Fredi, Altstätten SG          1974 Donnschtig-Hüpfer             30.49,6      3.36,5    (11)      3.27
KG         ---  Martinez Sina                       2002 Berneck                        1.23,7      0.22,8  (2336)      4.39
KG         ---  Marxer Cynthia                      2002 FL-Mauren FL                   2.00,4      0.59,5  (2338)      6.41
PM          31. Marxer Xenia, FL-Mauren FL          2000 Laufgruppe Lichtensteig W      5.14,9      1.05,8  (1871)      4.46
SJog       ---  Matt Maximilian, Marbach SG         1941 Wagner Sportclub              11.11,9      3.16,7   (362)      5.05
Schi1       40. Mattle Alina                        1998 Rüthi (Rheintal)               9.21,6      1.49,6  (1582)      4.55
PK          18. Mattle Curdin                       2000 Rüthi (Rheintal)               4.47,4      0.34,4  (1832)      4.21
Sch1        25. Mattle Dominik                      1998 Hinterforst                    8.12,5      1.27,9  (1252)      4.19
Jun          6. Mattle Joel, Rüthi (Rheintal)       1989 KTV Oberriet                  17.57,9      0.47,3   (826)      3.39
SJog       ---  Mattle Karl, Altstätten SG          1987 KTV Altstätten                14.27,2      6.32,0   (363)      6.34
Sch1        35. Mattle Lars, Oberriet SG            1998 KTV Oberriet                   8.28,3      1.43,7  (1253)      4.27
KB         ---  Mattle Livio                        2004 Rüthi (Rheintal)               1.47,4      0.56,1  (2226)      5.58
KG         ---  Mattle Lorena, Oberriet SG          2001 KTV Oberriet                   1.18,5      0.17,6  (2398)      4.21
Sch2        42. Mattle Lukas                        1996 Hinterforst                    8.43,1      1.51,2  (1254)      4.35
VM          53. Mattle Markus, Rüthi (Rheintal)     1967 KTV Oberriet                  22.10,8      5.09,4   (827)      4.31
Schi2        7. Mattle Melissa                      1996 Altstätten SG                  7.35,2      0.31,1  (1664)      3.59
Sch1        33. Mattle Nando                        1998 Altstätten SG                  8.27,3      1.42,7  (1340)      4.27
Schi3       13. Mattle Rahel, Rüthi (Rheintal)      1994 KTV Oberriet                   8.05,1      0.59,8  (1585)      4.15
KG         ---  Mattle Sina                         2002 Hinterforst                    1.10,6      0.09,7  (2399)      3.55
PM          17. Mauracher Adriana, Oberriet SG      1999 STV Oberriet-Eichenwies        4.59,1      0.50,0  (1979)      4.31
Schi1       64. Mazenauer Celine                    1998 Widnau                        10.03,6      2.31,6   (863)      5.17
PM          65. Meier Ariana, Berneck               2000 KTV Oberriet                   5.40,4      1.31,3  (1980)      5.09
VM          56. Meier Beat, Oberriet SG             1954 KTV Oberriet Männerriege      22.26,0      5.24,6   (828)      4.34
HKF          1. Meier Brändle Bernadette, Dreien    1972 LATV Uzwil                    24.43,2       -----   (202)      3.34
Sch1         1. Meier Domenik, Bühler               1997 TV Teufen                      6.44,6       -----  (1255)      3.32
Schi2       20. Meier Larissa, Thal                 1995 LG Bodensee                    8.21,0      1.16,9  (1587)      4.23
HKM         26. Meier Michael                       1972 St. Gallen                    41.06,0     13.52,9   (112)      4.37
KG         ---  Meier Nicole                        2002 CH                             1.31,5      0.30,6  (1080)      5.05
SJogi      ---  Meier Petra, Altstätten SG          1988 KTV Altstätten                13.37,9      3.15,7   (635)      6.11
Sch2        13. Meier Samuel, Bühler                1995 TV Teufen                      7.21,7      0.29,8  (1256)      3.52
Schi2        2. Meier Tara, Altstätten SG           1995 STV Oberriet                   7.09,9      0.05,8  (1588)      3.46
VM          28. Meile Christof, Kriessern           1967 KTV Kriessern                 19.14,9      2.13,5  (1207)      3.55
VF          12. Meile Susanne                       1969 Kriessern                     21.52,1      3.45,2  (1062)      4.27
SJog       ---  Meister Tobias, Altstätten SG       1988 Pfadi St. Michael Altstät     16.13,4      8.18,2   (364)      7.22
Schi2       63. Menet Jenny, Eichberg               1996 STV Eichberg                   9.37,8      2.33,7  (1659)      5.04
S3M          8. Merk Erwin, Romanshorn              1952 LG Wittenbach                 36.46,5      5.27,4    (51)      4.07
VF          40. Metzler Monika                      1974 Heiden                        34.03,7     15.56,8  (1076)      6.57
KG         ---  Metzler Rilana                      2001 Heiden                         2.10,1      1.09,2  (2487)      7.13
VM          67. Metzler Roger                       1970 Heiden                        24.19,6      7.18,2   (851)      4.57
KG         ---  Militi Lisa                         2003 Au SG                          3.17,0      2.16,1  (2470)     10.56
SJog       ---  Milivojevic David, Altstätten SG    1999 Pfadi St. Michael Altstät     12.16,1      4.20,9   (457)      5.34
PM          86. Milkovic Julija, Rebstein           2000 Jugi Rebstein                  6.13,7      2.04,6  (1680)      5.39
KB         ---  Milkovic Marco, Rebstein            2001 TV Rebstein Kinderturnen       1.20,4      0.29,1  (2270)      4.28
KB         ---  Mitter Josua, Rebstein              2001 TV Rebstein Kinderturnen       1.03,1      0.11,8  (2271)      3.30
PM          30. Mitter Melanie                      1999 Rebstein                       5.13,8      1.04,7  (1107)      4.45
KG         ---  Mlodischewski Laura, Rebstein       2003 TV Rebstein                    2.28,2      1.27,3  (2400)      8.14
PK          29. Möhl Mike, Balgach                  1999 Jugi Balgach                   4.56,2      0.43,2  (1833)      4.29
KG         ---  Moeseneder Amanda                   2003 A-Rankweil                     2.51,9      1.51,0  (2478)      9.33
SJogi      ---  Moser Andrea, Altstätten SG         1994 Pfadi St. Michael Altstät     13.46,6      3.24,4   (671)      6.15
SJogi      ---  Moser Andrea, Altstätten SG         1995 Pfadi Altstätten              13.12,6      2.50,4   (680)      6.00
VF          30. Moser Brigitte                      1960 Hinterforst                   27.15,4      9.08,5  (1063)      5.33
S2M         35. Moser Hansruedi, Hinterforst        1959 Donnschtig-Hüpfer             39.27,3      8.58,8    (52)      4.25
KB         ---  Moser Lian, Hinterforst             2001 Donnschtig-Hüpfer              1.12,1      0.20,8  (2228)      4.00
Schi2       21. Moser Marisa                        1995 Appenzell                      8.21,1      1.17,0  (1095)      4.23
Sch1        10. Moser Timon, Hinterforst            1998 Donnschtig-Hüpfer              7.39,1      0.54,5  (1257)      4.01
KG         ---  Motzer Alina                        2004 Eichberg                       2.29,3      1.28,4  (2346)      8.17
Schi3       10. Motzer Annelies, Hauptwil           1992 STV Hauptwil                   8.00,5      0.55,2   (690)      4.12
SJogi      ---  Müggler Elena, Lüchingen            2000 Pfadi St. Michael Altstät     12.45,1      2.22,9   (636)      5.47
SJog       ---  Müggler Lukas, Altstätten SG        1998 Pfadi St. Michael Altstät     11.36,3      3.41,1   (365)      5.16
SJog       ---  Müggler Rafael, Altstätten SG       1996 Pfadi St. Michael Altstät     12.27,8      4.32,6   (366)      5.39
VF          23. Müggler Sabrina                     1986 Altstätten SG                 24.51,2      6.44,3  (1064)      5.04
KB         ---  Muehlheim Dominik                   2001 Rebstein                       1.33,8      0.42,5  (2326)      5.12
KB         ---  Muhm Raphael, Oberriet SG           2001 KTV Oberriet                   1.16,3      0.25,0  (2229)      4.14
Sch3        10. Mueller Elia                        1993 Wilen b. Wil                   6.47,2      1.03,5  (1104)      3.34
VM          78. Mueller Martin                      1963 Oberurnen                     26.23,9      9.22,5   (480)      5.23
Schi2       40. Mueller Rahel                       1996 Appenzell                      8.41,7      1.37,6  (1094)      4.34
S1M          9. Müller Roland, Grabs                1968 LG Lie-Werdenberg             37.30,0      6.51,3    (53)      4.12
PM          74. Müller Seraina, Grabs               1999 LG Werdenberg-Liechtenste      5.57,2      1.48,1  (1981)      5.24
KG         ---  Müller Ursina, Grabs                2001 LG Lie-Werdenberg              1.59,4      0.58,5  (2401)      6.38
KB         ---  Mussale Nehmia                      2002 Rüthi (Rheintal)               1.28,7      0.37,4  (2035)      4.55

Total 86



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.