Aegeriseelauf 2007 - Zürich (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
D3          38. Abegg Monica                        1959 Zürich                      1:12.39,1     20.50,1   (985)  
S2         104. Abele Martin                        1963 Zürich                      1:03.05,3     15.13,9  (1002)  
P1          27. Alfare Michel+Rüti Markus           1973 Affoltern am Albis          1:12.30,0     21.49,3  (3009)  
S4          26. Ammann Anton                        1939 Winterthur                  1:13.45,8     16.59,6   (277)  
D3          57. Ammann Sandra                       1967 Zürich                      1:16.27,9     24.38,9   (148)  
S4          18. Andrist Bernhard                    1946 Zürich                      1:09.23,5     12.37,3   (278)  
S3          51. Anghileri Roger                     1955 Pfäffikon ZH                1:04.58,7     14.34,7    (70)  
D1          79. Areda Michaela                      1978 Hinwil                      1:21.53,2     30.57,9   (804)  
D2          13. Arnold Corinne                      1972 Uster                       1:07.51,1     10.43,3   (251)  
S2          73. Attinger Heinz                      1960 Hedingen                    1:00.45,3     12.53,9   (511)  
D3          66. Babel Denise                        1964 Fischenthal                 1:18.36,6     26.47,6   (451)  
S2          10. Babel Helge                         1958 Fischenthal                   53.02,5      5.11,1   (452)  
S2         223. Bär Rainer                          1959 Zürich                      1:16.16,3     28.24,9   (280)  
S1          66. Battaglia Dumeni                    1974 Zürich                      1:00.20,6     18.03,3   (425)  
D3         104. Bauer Kirsten, Rifferswil           1961 GP-Baumgartner              1:33.36,6     41.47,6   (974)  
S2         199. Bauer Klaus                         1964 Hedingen                    1:12.12,0     24.20,6   (343)  
S4          30. Baumann Arnoldo                     1947 Mönchaltorf                 1:14.36,2     17.50,0   (955)  
S3          79. Baumgartner Willy                   1954 Rifferswil                  1:10.28,3     20.04,3   (975)  
D1           9. Bebi Mirjam, Winterthur             1982 LV Winterthur               1:01.39,0     10.43,7   (673)  
S1          20. Benvengnü Ivan                      1969 Bäretswil                     53.47,2     11.29,9   (747)  
D4          17. Berchtold Silvia                    1951 Niederhasli                 1:16.24,0     14.44,3   (513)  
D3          97. Berger Bettina                      1966 Dietikon                    1:28.25,8     36.36,8   (247)  
S1          54. Bernet Thomas                       1972 Zürich                        59.18,0     17.00,7  (1000)  
S3          42. Bernet Walti                        1948 Zürich                      1:03.46,6     13.22,6    (87)  
S1         146. Bertallo Alain                      1972 Uster                       1:12.37,2     30.19,9    (95)  
S3          56. Binder Peter, Zürich                1956 cityrunning.ch              1:06.09,1     15.45,1   (357)  
D1          12. Bisang Ines                         1978 Uster                       1:02.38,0     11.42,7  (1015)  
S3          39. Bischof Harald                      1957 Zürich                      1:03.25,1     13.01,1   (325)  
D2          55. Boffa Manuela                       1969 Wetzikon ZH                 1:22.40,8     25.33,0   (104)  
D3          54. Borsatti Luciana                    1959 Zürich                      1:16.17,9     24.28,9   (515)  
S2         236. Bosshart Marcel                     1964 Knonau                      1:18.27,0     30.35,6   (911)  
S1          89. Bregy Patrick                       1974 Uster                       1:02.56,3     20.39,0   (253)  
S2         204. Briner Urs                          1962 Zürich                      1:12.55,3     25.03,9   (426)  
H           52. Brunner Mark                        1980 Zürich                      1:00.07,6     13.32,5   (749)  
S4          16. Brüschweiler Walter                 1943 Zürich                      1:06.38,1      9.51,9   (456)  
S4          15. Buergis Albert                      1946 Dänikon ZH                  1:06.17,3      9.31,1   (735)  
D1          96. Buesen Kirsten                      1976 Embrach                     1:36.29,5     45.34,2   (254)  
S2          50. Callara Arnoldo, Ottenbach          1967 TV Unterstrass                58.39,0     10.47,6   (953)  
S2          30. Camenzind Balz                      1964 Hirzel                        57.04,7      9.13,3   (185)  
S3           2. Camenzind Peter, Adliswil           1951 SSC                           52.05,7      1.41,7   (732)  
S2         212. Corrodi Paul                        1959 Marthalen                   1:13.35,7     25.44,3   (811)  
D2          11. Czernicka Gaber Iwona               1971 Obfelden                    1:07.26,8     10.19,0   (233)  
H           37. Demont Benno                        1979 Zürich                        57.02,9     10.27,8  (1023)  
D3          72. Doll Andrea                         1958 Adliswil                    1:19.20,7     27.31,7   (390)  
S1          46. Dolnicek René                       1968 Zürich                        58.29,6     16.12,3    (39)  
S1         132. Dupertuis Alain                     1974 Au ZH                       1:10.47,1     28.29,8   (682)  
D2          21. Dupertuis Petra                     1972 Au                          1:12.36,8     15.29,0   (592)  
S2         180. Eggenberger Kurt                    1963 Herrliberg                  1:10.10,1     22.18,7    (63)  
S2          70. Eggenschwiler Patrick               1967 Dällikon                    1:00.21,5     12.30,1   (999)  
S2           5. Egli Alois, Winterthur              1963 LSV Winterthur                51.52,4      4.01,0   (849)  
D3          33. Erb Maja                            1966 Neftenbach                  1:11.37,7     19.48,7  (1013)  
S2          42. Erb Markus                          1964 Neftenbach                    58.08,5     10.17,1  (1014)  
S2         123. Fallegger Hans-Jörg                 1964 Uitikon Waldegg             1:03.55,3     16.03,9   (332)  
H           48. Fässler Christian                   1979 Horgen                        59.43,5     13.08,4   (197)  
H          135. Fässler Christoph                   1975 Thalwil                     1:21.53,5     35.18,4   (684)  
D1          30. Feurer Raffaela, Zürich             1978 Albis Reisen                1:08.56,3     18.01,0   (643)  
S1          33. Fischer Georg                       1969 Wetzikon ZH                   56.13,0     13.55,7    (44)  
S3          97. Flückiger Jürg                      1956 Bonstetten                  1:13.17,1     22.53,1  (1028)  
P1           6. Fluri Jolanda+Ferrat Pascal         1977 Zürich                        56.26,5      5.45,8  (3039)  
D1          22. Freiermuth Karin                    1981 Zürich                      1:06.36,4     15.41,1  (1083)  
S4           1. Galati Francesco                    1944 Zürich                        56.46,2       -----   (744)  
D4           5. Ganz Eliza                          1956 Mönchaltorf                 1:08.31,0      6.51,3   (715)  
D3           1. Gautschi Maja, Bertschikon (Gossau  1964 LC Meilen Erdgas              51.49,0       -----   (166)  
S1           8. Gehrig Roman                        1969 Zürich                        50.00,3      7.43,0   (345)  
S1          34. Geier Alex                          1972 Alten                         56.36,9     14.19,6   (258)  
D3          78. Gfeller Silvia                      1965 Hausen am Albis             1:20.37,1     28.48,1   (363)  
S1          81. Giger Claudio, Horgen               1968 SSC                         1:01.34,2     19.16,9   (825)  
H          121. Gijseman Olaf                       1976 Wettswil                    1:12.53,8     26.18,7   (967)  
S1         139. Glättli Adrian                      1973 Mettmenstetten              1:11.51,1     29.33,8   (561)  
S1         140. Gröbli Daniel                       1968 Zollikerberg                1:11.51,5     29.34,2   (242)  
S1         158. Gübeli Roman                        1971 Rüti ZH                     1:15.36,6     33.19,3    (34)  
S2          17. Gulich Thomas, Männedorf            1961 LC Meilen                     53.40,1      5.48,7   (315)  
S2         208. Gyr Marcel                          1961 Zürich                      1:13.11,3     25.19,9   (392)  
H           66. Haab Pascal, Hausen am Albis        1986 Haruuab                     1:01.57,6     15.22,5   (840)  
D3          19. Haag Judith                         1967 Langnau am Albis            1:07.17,5     15.28,5   (954)  
S3         111. Hartmann Heinz                      1951 Ottenbach                   1:18.55,9     28.31,9   (198)  
P1          10. Hegetschweiler Sabine+Büchi Andi    1973 Mettmenstetten              1:00.36,2      9.55,5  (3004)  
P1          30. Hegnauer Nina+Hottinger Christine   1990 Mettmenstetten              1:13.59,1     23.18,4  (3047)  
S1         104. Hengstler Markus                    1972 Stäfa                       1:05.07,6     22.50,3   (717)  
H          102. Hofmann Alex                        1975 Zürich                      1:08.57,3     22.22,2   (432)  
S2          48. Hoheneck Fritz                      1963 Adliswil                      58.34,5     10.43,1   (474)  
D3          40. Hoheneck Rita                       1965 Adliswil                    1:12.55,6     21.06,6   (475)  
S2          44. Holenstein Bernhard                 1959 Fehraltorf                    58.09,4     10.18,0   (291)  
S2          71. Holzinger Adrian                    1967 Greifensee                  1:00.30,6     12.39,2   (393)  
S2         138. Hottinger Hansruedi                 1960 Obfelden                    1:05.33,3     17.41,9  (1094)  
S2          88. Huber Andreas                       1961 Dinhard                     1:02.13,4     14.22,0   (829)  
S2         207. Hug Marc-André                      1967 Kilchberg ZH                1:13.10,1     25.18,7   (531)  
S2         246. Huguelit Philippe                   1962 Grüt (Gossau ZH)            1:20.46,2     32.54,8   (652)  
D3          61. Hürlimann Brigitte                  1963 Zürich                      1:16.45,5     24.56,5   (904)  
S3          72. Hüsser Markus                       1953 Knonau                      1:09.00,6     18.36,6   (318)  
P1          36. Hüsser Markus+Hüsser Fabienne       1953 Knonau                      1:18.37,9     27.57,2  (3006)  
S2          18. Huttenlauch Hans Peter, Adliswil    1960 UBs Tri-Club                  55.13,9      7.22,5  (1074)  
S4          40. Janser Alfred, Niederhasli          1946 LGU                         1:24.10,8     27.24,6   (770)  
D3          91. Janser Susanne                      1959 Niederhasli                 1:24.07,8     32.18,8   (224)  
S2         148. Jauslin Thomas                      1967 Wallisellen                 1:06.50,5     18.59,1   (777)  
S1          35. Just Paul, Zürich                   1971 Johnson & Johnson             56.44,7     14.27,4   (296)  
D1          82. Kaufmann Marianne                   1975 Hausen am Albis             1:22.39,4     31.44,1    (67)  
S2         141. Kellenberger Gilbert                1966 Dübendorf                   1:05.57,5     18.06,1  (1116)  
H          123. Kern Simon                          1976 Langnau am Albis            1:13.11,4     26.36,3   (919)  
P1           4. Kessler Patrick+Hoppler Reto        1972 Aesch ZH                      55.32,5      4.51,8  (3002)  
D1          87. Kiauk Fiona                         1973 Hausen am Albis             1:27.48,0     36.52,7   (187)  
S4           3. Kilcher Noldi                       1945 Eglisau                       59.07,5      2.21,3   (654)  
H           95. Knobel Andreas                      1978 Mönchaltorf                 1:06.41,9     20.06,8   (333)  
D1          84. Knobel Rahel                        1980 Mönchaltorf                 1:24.31,7     33.36,4   (334)  
S3          83. Kohler Rene                         1952 Meilen                      1:10.40,0     20.16,0   (152)  
D4          29. Konau Rita                          1956 Stäfa                       1:23.28,9     21.49,2   (709)  
D4          32. Küng Rös                            1952 Grüningen                   1:29.11,0     27.31,3   (481)  
S2         185. Küpfer Daniel                       1967 Mettmenstetten              1:10.43,4     22.52,0  (1021)  
S2         134. Lacher Daniel                       1963 Volketswil                  1:05.10,4     17.19,0   (982)  
S4          25. Lacher Meinrad                      1940 Wangen b. Dübendorf         1:12.52,6     16.06,4   (980)  
S2         121. Leimgruber Joerg, Dietikon          1963 LC UBS                      1:03.50,0     15.58,6   (535)  
P1          35. Lenz Niklaus+Steiner Silvio         1968 Affoltern am Albis          1:18.34,2     27.53,5  (3008)  
S2         214. Leutert Christof                    1965 Maschwanden                 1:13.44,7     25.53,3   (644)  
S2         230. Linggi Kurt                         1958 Hinwil                      1:18.01,2     30.09,8   (298)  
D3          48. Linggi Pia                          1959 Hinwil                      1:14.51,0     23.02,0   (299)  
S1          29. Loser Roger                         1973 Uster                         55.36,1     13.18,8   (572)  
H           21. Lüchinger Andreas                   1976 Zürich                        54.54,9      8.19,8   (536)  
S3           7. Luder Heinz                         1957 Bertschikon (Gossau ZH)       54.50,9      4.26,9   (171)  
S2          76. Margelist Beat                      1963 Oberrieden                  1:00.53,1     13.01,7    (46)  
D3          62. Margelist Caroline                  1966 Oberrieden                  1:17.02,1     25.13,1    (47)  
S1          57. Mathis Roger                        1971 Wädenswil                     59.27,2     17.09,9   (300)  
H           69. Mathis Thomas                       1979 Zürich                      1:02.39,2     16.04,1   (635)  
S3          13. Meier Ernst, Wolfhausen             1956 LC-Uster                      56.59,6      6.35,6   (831)  
S3          40. Meier Felix                         1955 Wettswil                    1:03.43,6     13.19,6   (261)  
S3         115. Meier Geri, Stäfa                   1955 SRS                         1:20.51,8     30.27,8   (950)  
D1          61. Meier Jackie                        1982 Winterthur                  1:16.09,5     25.14,2  (1081)  
D3          79. Meier Theres, Stäfa                 1963 SRS                         1:20.51,8     29.02,8   (948)  
S2         189. Menet Ernst                         1958 Tann                        1:11.07,1     23.15,7   (201)  
D3         100. Menet Monika                        1961 Tann                        1:30.25,9     38.36,9   (202)  
S1          36. Meyer Dirk, Zürich                  1968 TTSG Leinetal                 56.48,1     14.30,8   (538)  
D2          30. Meyer Michele                       1968 Zürich                      1:15.38,0     18.30,2  (1096)  
D1          78. Meyner-Müller Jsabelle              1976 Effretikon                  1:21.45,9     30.50,6   (599)  
S1         161. Meyner Stefan                       1969 Effretikon                  1:16.48,7     34.31,4   (598)  
S3          77. Milanovic Branko                    1950 Horgen                      1:10.01,7     19.37,7   (600)  
S3         121. Morger Theo                         1950 Zürich                      1:23.38,5     33.14,5  (1034)  
S3         117. Müller Karl                         1951 Volketswil                  1:22.09,6     31.45,6   (602)  
S1          25. Musolf Marco                        1968 Rüti ZH                       54.32,3     12.15,0   (843)  
S2         191. Odermatt Stephan                    1965 Hombrechtikon               1:11.24,9     23.33,5   (664)  
D3          46. Odermatt Therese                    1967 Hombrechtikon               1:13.56,2     22.07,2   (665)  
S1         164. Oldani Michael                      1968 Zürich                      1:17.49,9     35.32,6    (96)  
S3          45. Ottiker Hansruedi                   1951 Zürich                      1:04.03,3     13.39,3  (1069)  
S2         171. Oury Hans                           1966 Winkel                      1:09.34,3     21.42,9   (212)  
D3          86. Palumbo Astrid                      1961 Dielsdorf                   1:22.18,6     30.29,6   (225)  
S2          80. Palumbo Paolo, Dielsdorf            1965 LGU                         1:01.36,0     13.44,6   (769)  
S1          96. Parello René                        1972 Thalwil                     1:04.09,3     21.52,0    (28)  
S2          62. Pavlovic Marko                      1960 Feldmeilen                    59.42,2     11.50,8  (1087)  
H           27. Peer Roland                         1978 Zürich                        55.15,5      8.40,4   (236)  
S2          39. Peter Christian                     1960 Fehraltorf                    57.54,9     10.03,5   (420)  
D2           9. Peter Renate                        1970 Adliswil                    1:06.03,7      8.55,9   (375)  
S2         111. Peter Roland                        1964 Küsnacht ZH                 1:03.22,6     15.31,2   (671)  
D4          37. Peterhans Béatrice                  1950 Thalwil                     1:33.32,5     31.52,8   (195)  
D3          49. Pietsch Claudia                     1965 Brütten                     1:15.09,3     23.20,3   (734)  
D2          32. Plüss Ingrid                        1970 Au                          1:16.04,6     18.56,8   (492)  
P1          44. Prina Hugo                          1954 Maschwanden                 1:28.07,1     37.26,4  (3019)  
S2         180. Pulver Martin                       1966 Kilchberg ZH                1:10.10,1     22.18,7   (494)  
H            4. Ramer Roger                         1980 Zürich                        49.23,2      2.48,1   (437)  
S3          31. Rando Andrés                        1955 Zürich                      1:00.49,7     10.25,7   (130)  
D4          35. Rando Ursula                        1955 Zürich                      1:31.07,1     29.27,4   (131)  
S3          85. Raess Samuel, Langnau am Albis      1956 SSC Langnau                 1:10.58,2     20.34,2   (992)  
S1          71. Raymann Patrick                     1970 Lufingen                    1:00.52,5     18.35,2   (376)  
S2         196. Rickli Jörg, Sennhof (Winterthur)   1967 ewz power team              1:12.03,1     24.11,7  (1114)  
H           56. Rimensberger Rolf                   1981 Zürich                      1:00.32,8     13.57,7  (1054)  
S3          86. Rinderknecht Hubert                 1955 Stallikon                   1:11.03,8     20.39,8   (603)  
S3         103. Rinderknecht Ueli                   1955 Männedorf                   1:15.12,8     24.48,8   (614)  
J            7. Rinderknecht Yves                   1987 Uster                         58.16,4      4.40,2   (615)  
S1          91. Roth Daniel                         1974 Zürich                      1:03.05,6     20.48,3   (351)  
S2         156. Roth Markus                         1962 Birmensdorf ZH              1:07.32,0     19.40,6   (645)  
H           93. Rückstein Bruno, Thalwil            1978 Backstone                   1:06.17,5     19.42,4   (924)  
S4           9. Sablone Gregorio                    1937 Zürich                      1:02.01,2      5.15,0   (336)  
D1           3. Schaller Alexandra                  1978 Zürich                        54.16,0      3.20,7   (238)  
S1          74. Schaub Werner                       1970 Kloten                      1:01.09,9     18.52,6   (421)  
S3          48. Schibig Viktor, Illnau              1948 SLVS                        1:04.34,2     14.10,2   (698)  
P1          21. Schindler Adrian+Jenni Patrick      1974 Kloten                      1:07.31,2     16.50,5  (3013)  
S2         252. Schindler André                     1962 Wädenswil                   1:24.24,1     36.32,7  (1122)  
S1           9. Schmid Stephan                      1972 Winterthur                    50.29,7      8.12,4   (818)  
S2          43. Schmid Willi                        1960 Glattbrugg                    58.09,3     10.17,9  (1134)  
D1          17. Schneider Pascale                   1976 Zürich                      1:05.22,9     14.27,6   (397)  
S1          24. Schurig Stefan                      1968 Uerikon                       54.13,3     11.56,0   (264)  
S2         215. Sidler Lucky                        1967 Affoltern am Albis          1:14.10,0     26.18,6   (129)  
S2          35. Sigg Martin                         1965 Oberhasli                     57.15,0      9.23,6  (1118)  
S3         110. Sommerhalder Roland                 1954 Dürnten                     1:18.01,2     27.37,2   (502)  
D3          92. Spirig Esther                       1958 Niederhasli                 1:24.10,2     32.21,2   (226)  
S2          95. Stahel Andreas                      1958 Volketswil                  1:02.33,2     14.41,8   (657)  
S3         106. Stapfer Kurt, Madetswil             1954 LC Uster                    1:15.52,7     25.28,7  (1085)  
S2          47. Stäuble Roland                      1961 Zürich                        58.33,3     10.41,9   (969)  
S4          28. Steiner Othmar                      1937 Bäretswil                   1:14.17,1     17.30,9   (964)  
D1          59. Stössel Corenlia                    1978 Samstagern                  1:16.04,4     25.09,1   (222)  
D3          73. Straub Barbara                      1964 Zürich                      1:19.33,9     27.44,9  (1038)  
D1          51. Surber Tanja                        1985 Adliswil                    1:13.10,8     22.15,5   (918)  
S3          47. Suess Martin                        1956 Unterstammheim              1:04.15,9     13.51,9   (944)  
D4          34. Suter Christa                       1956 Zürich                      1:30.12,8     28.33,1   (115)  
D4          38. Tan Siew, Dietikon                  1946 LC UBS                      1:34.41,5     33.01,8   (551)  
D3          93. Tonassi Sonja, Birmensdorf ZH       1958 TV Unterstrass              1:25.04,6     33.15,6   (764)  
D1          43. Trachsel Stéphanie                  1986 Langnau am Albis            1:10.55,2     19.59,9   (841)  
P1          46. Troller Brigitte+Leu Dora           1954 Langnau am Albis            1:33.54,2     43.13,5  (3040)  
S3           9. Troller Rolf                        1952 Langnau am Albis              55.50,4      5.26,4   (979)  
D2          14. Tschanz Ursula                      1972 Uster                       1:09.12,3     12.04,5   (877)  
S2         153. Turkî Mohamed                       1966 Winterthur                  1:07.08,0     19.16,6   (694)  
S1          48. Uebersax Daniel                     1972 Affoltern am Albis            59.05,8     16.48,5   (410)  
S4          22. Utzinger Franz                      1940 Dietikon                    1:11.44,3     14.58,1   (402)  
H            6. Vassalli Christian, Kloten          1978 LSV Kloten                    50.09,7      3.34,6   (677)  
S2         209. Vignali Pierluigi                   1958 Richterswil                 1:13.13,1     25.21,7   (610)  
J            8. Villard Nicolas                     1988 Herrliberg                    59.20,6      5.44,4   (957)  
H           34. Vliegen Edward                      1976 Zürich                        56.44,4     10.09,3  (1025)  
S2          23. Vogel Bruno                         1959 Langnau am Albis              56.00,9      8.09,5   (381)  
S1         123. Vogel Joko                          1969 Küsnacht ZH                 1:10.03,1     27.45,8   (505)  
S2          45. Vogel Marco, Rüti ZH                1965 Lt Rappi-Jona                 58.09,9     10.18,5   (890)  
S3         100. Voegeli Urs                         1952 Zürich                      1:13.57,6     23.33,6   (886)  
D2           4. Vogler Jeannine                     1969 Thalwil                       59.26,4      2.18,6  (1088)  
H            5. Vuistiner Alex                      1975 Winterthur                    49.53,2      3.18,1  (1079)  
H          110. Waller Lukas                        1976 Zürich                      1:10.42,8     24.07,7   (382)  
D2          45. Walther-Griffo Claudia              1972 Hütten                      1:18.48,0     21.40,2   (250)  
D2          46. Weber Antje                         1969 Zürich                      1:19.12,0     22.04,2   (995)  
S3          10. Weber Hermann                       1955 Fehraltorf                    56.12,0      5.48,0   (612)  
S2         171. Wegmann Daniel                      1963 Buchs ZH                    1:09.34,3     21.42,9   (190)  
P2          41. Wehrli Barbara+Steiner Elisabeth, A 1958 SSC Langnau                 1:20.01,2     24.45,4  (5042)  
D3          81. Wehrli Barbara                      1958 Adliswil                    1:21.42,9     29.53,9  (1212)  
D2          34. Werer Karin                         1972 Zürich                      1:17.21,9     20.14,1   (193)  
D3           7. Wespi Beatrice                      1966 Uitikon Waldegg             1:04.11,1     12.22,1   (412)  
S2          86. Widmer Daniel                       1960 Nürensdorf                  1:01.53,7     14.02,3   (913)  
D3          47. Widmer Esther                       1963 Nürensdorf                  1:13.58,1     22.09,1   (912)  
S3          87. Wismer Arthur                       1951 Thalwil                     1:11.10,8     20.46,8   (383)  
H           79. Wittwer Reto                        1976 Affoltern am Albis          1:04.10,6     17.35,5   (933)  
S3          36. Wyser Norbert, Au ZH                1956 Tempo Sport                 1:03.04,5     12.40,5   (675)  
P2          37. Zemp Markus+Zemp Nina               1966 Uitikon Waldegg             1:17.12,3     21.56,5  (5034)  
S2         140. Zemp Markus                         1966 Uitikon Waldegg             1:05.40,0     17.48,6  (1204)  
H          134. Zemp Michael                        1975 Zürich                      1:19.33,5     32.58,4  (1011)  
D1          49. Zibung Evelyne                      1979 Zürich                      1:12.44,0     21.48,7   (448)  
H           36. Zimmermann Marc                     1979 Volketswil                    57.00,0     10.24,9  (1071)  
S1         155. Zuber Marco                         1969 Hausen am Albis             1:14.44,2     32.26,9  (1089)  
S2          22. Zurfluh Markus                      1965 Wädenswil                     55.41,5      7.50,1   (587)  
S1         114. Zweifel Christoph                   1969 Watt                        1:08.50,2     26.32,9   (158)  

Total 232



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.