(38) V männliche Jugend 1997-98

GP der Stadt Dübendorf 2006 - (38) V männliche Jugend 1997-98

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Wüst Robin                          98 Kollbrunn                      5.40,9       -----  (2272)    4.03
    2. Scheuch Livio, Frauenfeld           97 LC Frauenfeld                  5.48,2      0.07,3  (2208)    4.08
    3. Gucher Tim                          97 Uetikon am See                 5.48,5      0.07,6  (4021)    4.08
    4. Maurer Yves                         97 Waltalingen                    5.49,0      0.08,1  (4025)    4.09
    5. Schäfer Phillip, St. Gallen         97 LG Wittenbach                  5.50,5      0.09,6  (2202)    4.10
    6. Häseli Philipp, Schwerzenbach       97 JUGI Schwerzenbach             5.54,5      0.13,6  (2098)    4.13
    7. Roth Julian                         98 Winterthur                     5.56,8      0.15,9  (2195)    4.14
    8. Kübler Adrian                       97 Wildberg                       6.00,5      0.19,6  (2138)    4.17
    9. Friedlos Dominik                    98 Richterswil                    6.04,5      0.23,6  (4061)    4.20
   10. Villano Paul                        97 Dübendorf                      6.07,1      0.26,2  (4033)    4.22
   11. Breitenmoser Fabian, Dübendorf      97 Starwars (S)                   6.07,7      0.26,8  (2029)    4.22
   12. Lohri Renato, Frauenfeld            98 LC Frauenfeld                  6.11,0      0.30,1  (2150)    4.25
   13. Urech Nicola, Wangen ZH             97 Die Wilden Löwen (S)           6.12,9      0.32,0  (2258)    4.26
   14. Dietz Cyril, Volketswil             97 FC Schwerzenbach               6.13,0      0.32,1  (4040)    4.26
   15. Ziegler Severin, Galgenen           97 LG TSV Galgenen                6.17,2      0.36,3  (4066)    4.29
   16. Pfister Flavio, Nürensdorf          98 FC Bassersdorf (S)             6.18,2      0.37,3  (4008)    4.30
   17. Tiralosi Mario                      97 Zürich                         6.18,7      0.37,8  (2249)    4.30
   18. Capone Fabio, Dübendorf             97 The Flash (S)                  6.19,3      0.38,4  (2034)    4.30
   19. Pfister Nicolas, Nürensdorf         98 FC Bassersdorf (S)             6.19,7      0.38,8  (4010)    4.31
   20. Schärli Nico, Greifensee            97 Rüger-Sprinter (S)             6.22,3      0.41,4  (2204)    4.33
   21. Glaeske Kay, Eschenbach SG          97 SC Diemberg                    6.27,0      0.46,1  (2086)    4.36
   22. Müller Remo                         98 Weiningen ZH                   6.27,7      0.46,8  (4101)    4.36
   23. Pfister Manuel, Nürensdorf          98 FC Bassersdorf (S)             6.30,7      0.49,8  (4009)    4.39
   24. Haller Mathias, Dübendorf           98 Raketenauto (S)                6.32,0      0.51,1  (2095)    4.40
   25. Temperli Niklas                     98 Hittnau                        6.33,9      0.53,0  (4031)    4.41
   26. Morf Merlin, Bassersdorf            98 Running Girls Bassersdorf      6.35,3      0.54,4  (4093)    4.42
   27. Suter Kaj                           98 Wallisellen                    6.36,1      0.55,2  (2242)    4.42
   28. Heer Lukas, Pfungen                 98 Jugi Pfungen                   6.36,5      0.55,6  (4052)    4.43
   29. Maurer Serafin                      98 Pfaffhausen                    6.38,2      0.57,3  (2156)    4.44
   30. Lutz Jonas, Räterschen              97 Jugi Räterschen                6.40,5      0.59,6  (4045)    4.46
   31. Kamber Pascal                       97 Nürensdorf                     6.42,1      1.01,2  (4023)    4.47
   32. Rüdisüli Laurin                     98 Thalwil                        6.43,1      1.02,2  (2198)    4.47
   33. Hug Adrian, Busswil TG              98 LCF                            6.43,7      1.02,8  (4099)    4.48
   34. Humm Jan, Schwerzenbach             97 JUGI Schwerzenbach             6.52,9      1.12,0  (2119)    4.54
   35. Dalcher Urs, Volketswil             97 TV Volketswil                  6.53,3      1.12,4  (2043)    4.55
   36. Epprecht Michi, Wangen ZH           97 Die Wilden Löwen (S)           6.57,1      1.16,2  (2060)    4.57
   37. Huber Nico, Brüttisellen            98 Jugi-Sprinters (V)             6.58,7      1.17,8  (2117)    4.59
   38. Demierre Matthieu                   97 Rümlang                        6.59,1      1.18,2  (2046)    4.59
   39. Roffler Benjamin, Dübendorf         98 Sonnenblitz (S)                7.04,2      1.23,3  (2193)    5.03
   40. Hesselmann Jan, Dübendorf           98 Raketenauto (S)                7.05,4      1.24,5  (2108)    5.03
   41. Angst Roman, Wangen ZH              98 Die wilden Kerle (S)           7.06,6      1.25,7  (2008)    5.04
   42. Geiger Gavin                        98 Volketswil                     7.07,3      1.26,4  (2083)    5.05
   43. Steinauer Pascal, Wangen ZH         97 Die Wilden Löwen (S)           7.07,8      1.26,9  (4100)    5.05
   44. Sebastianutto Joël, Schwerzenbach   98 Kitu Schwerzenbach             7.08,7      1.27,8  (2215)    5.06
   45. Zahner Niklas                       97 Dübendorf                      7.09,4      1.28,5  (2273)    5.06
   46. Sommer Dominik, Stettfurt           98 Goju Ryu Karate                7.11,0      1.30,1  (2220)    5.07
   47. Keller Gary, Dübendorf              97 Raketenauto (S)                7.12,2      1.31,3  (2128)    5.08
   48. Heierli Nicola                      97 Dübendorf                      7.13,6      1.32,7  (2103)    5.09
   49. Genhart Tim, Wangen ZH              98 Die wilden Kerle (S)           7.14,6      1.33,7  (2084)    5.10
   50. Wintsch Pascal                      97 Bassersdorf                    7.16,4      1.35,5  (4096)    5.11
   51. Ringli Marc, Dübendorf              98 De Sunnebergblitz (S)          7.17,3      1.36,4  (2192)    5.12
   52. Reuthebuch Benedikt, Schwerzenbach  98 JUGI Schwerzenbach             7.18,1      1.37,2  (2188)    5.12
   53. Wyder Simon                         97 Fehraltorf                     7.19,3      1.38,4  (4084)    5.13
   54. Ryvkin Maxim, Dübendorf             98 De Sunnebergblitz (S)          7.22,8      1.41,9  (2199)    5.16
   55. Dudler Felix, Greifensee            98 Rüger-Sprinter (S)             7.24,8      1.43,9  (2056)    5.17
   56. Ondraschek Marco, Schwerzenbach     97 JUGI Schwerzenbach             7.39,4      1.58,5  (2174)    5.28
   57. Dragan Vincent, Dübendorf           98 De Sunnebergblitz (S)          7.39,9      1.59,0  (2055)    5.28
   58. Engert Morales Pedro                98 Zollikon                       7.40,5      1.59,6  (4094)    5.28
   59. Tschudi Rico                        98 Dübendorf                      7.41,1      2.00,2  (2256)    5.29
   60. Frauenfelder Tobias, Schwerzenbach  98 JUGI Schwerzenbach             7.41,7      2.00,8  (2071)    5.29
   61. Hadorn Benjamin, Schwerzenbach      97 JUGI Schwerzenbach             7.43,2      2.02,3  (2093)    5.30
   62. Dhillon Amrit, Wangen ZH            98 Gepard (S)                     7.43,6      2.02,7  (2049)    5.31
   63. Rashiti Altina, Dübendorf           98 Feuerblitz (S)                 7.44,9      2.04,0  (2184)    5.32
   64. Kuster Nico, Wangen ZH              97 Die Wilden Löwen (S)           7.45,3      2.04,4  (2143)    5.32
   65. Untersander Remo, Schwerzenbach     98 JUGI Schwerzenbach             7.46,0      2.05,1  (2257)    5.32
   66. Holenstein Fabian                   98 Schönenberg ZH                 7.47,3      2.06,4  (2113)    5.33
   67. Hardmeier Dominik, Dübendorf        97 De Sunnebergblitz (S)          7.47,8      2.06,9  (2096)    5.34
   68. Raemy Joel, Dübendorf               98 Feuerblitz (S)                 7.48,6      2.07,7  (2183)    5.34
   69. Tolen Rick, Wangen ZH               98 Die wilden Kerle (S)           8.12,0      2.31,1  (2250)    5.51
   70. Mangold Kyo, Wangen ZH              98 Die wilden Kerle (S)           8.21,7      2.40,8  (2152)    5.58
   71. Landolt James, Schwerzenbach        98 JUGI Schwerzenbach             8.26,6      2.45,7  (2144)    6.01
   72. Ferati Mihal, Dübendorf             98 Kleeblattflitzer (S)           8.40,5      2.59,6  (2069)    6.11
   73. Strasser Pascal                     97 Thalheim                       9.18,9      3.38,0  (4068)    6.39
   74. Scheuermeier Domenic, Dübendorf     98 Raketenauto (S)               10.19,6      4.38,7  (2209)    7.22

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.