(32) P weibliche Jugend 1993-94

GP der Stadt Dübendorf 2006 - (32) P weibliche Jugend 1993-94

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Rutishauser Flurina, Frauenfeld     94 LC Frauenfeld                  5.14,8       -----  (3178)    3.44
    2. Meier Andrea, Uster                 93 TV Uster                       5.15,3      0.00,5  (3145)    3.45
    3. Reichmuth Claudia, Mettmenstetten   93 LV Albis                       5.18,7      0.03,9  (3170)    3.47
    4. Gassmann Ravenna, Affoltern am Albi 94 LV Albis                       5.19,3      0.04,5  (3067)    3.48
    5. Fédier Laura, Horgenberg            93 LC Zürich                      5.24,3      0.09,5  (5036)    3.51
    6. Künzler Tonja, Matzingen            94 LC Frauenfeld                  5.27,8      0.13,0  (3129)    3.54
    7. Steffenoni Alissia, Schaffhausen    94 LC Schaffhausen                5.28,4      0.13,6  (3205)    3.54
    8. Kern Dorit, Winterthur              94 LV Winterthur                  5.34,9      0.20,1  (3112)    3.59
    9. Ganz Valeska                        94 Affoltern am Albis             5.35,8      0.21,0  (3066)    3.59
   10. Hemmi Marina, Jona                  93 SC Diemberg                    5.44,1      0.29,3  (3089)    4.05
   11. Walter Michèle, Flurlingen          94 LC Schaffhausen                5.45,7      0.30,9  (3231)    4.06
   12. Schenker Lea, Wallisellen           94 LC Dübendorf                   5.46,6      0.31,8  (3190)    4.07
   13. Salzgeber Muriel                    93 Uitikon Waldegg                5.48,3      0.33,5  (5045)    4.08
   14. Castelmur Janine, Bassersdorf       94 LV Wintertur                   5.50,6      0.35,8  (3037)    4.10
   15. Engeler Masha Kimiko, Dübendorf     93 Die wilden Renner (S)          5.53,0      0.38,2  (3048)    4.12
   16. Köhler Saskia                       93 Zürich                         5.54,4      0.39,6  (3113)    4.13
   17. Huber Manuela                       94 Affoltern am Albis             5.59,8      0.45,0  (3097)    4.17
   18. Zimmermann Jasmin, Schaffhausen     94 LC Schaffhausen                6.00,7      0.45,9  (5016)    4.17
   19. Marcocci Robyn, Brüttisellen        93 Leichtathletik-Sprinters       6.01,1      0.46,3  (3142)    4.17
   20. Bollinger Nadia, Schwerzenbach      94 LC Dübendorf 2 (V)             6.03,9      0.49,1  (3027)    4.19
   20. Brack Gaëlle, Uhwiesen              93 Tristar Schaffhausen           6.03,9      0.49,1  (3029)    4.19
   22. Graf Demi, Wallisellen              94 Walliseller Schwatztüten       6.04,8      0.50,0  (3070)    4.20
   23. Sigrist Sandra, Dübendorf           93 LC Dübendorf                   6.07,3      0.52,5  (3200)    4.22
   24. Affolter Nathalie, Bassersdorf      94 LV Winterthur                  6.09,4      0.54,6  (3005)    4.23
   25. Burkhart Aline, Fällanden           94 LCD Power (V)                  6.09,8      0.55,0  (3032)    4.24
   26. Bosco Leila, Uitikon Waldegg        94 5.Klasse B.Durschei Uitik      6.11,0      0.56,2  (3028)    4.25
   27. Burkart Jasmin, Dübendorf           94 LC Dübendorf                   6.12,2      0.57,4  (5043)    4.25
   28. Günthardt Melissa, Schwerzenbach    94 LC Dübendorf 2 (V)             6.12,9      0.58,1  (3075)    4.26
   29. Hafner Jenny, Wallisellen           94 Walliseller Schwatztüten       6.17,9      1.03,1  (3078)    4.29
   30. Kroko Lydie                         93 Zürich                         6.18,3      1.03,5  (3121)    4.30
   31. Schenker Selina, Wallisellen        94 LC Dübendorf                   6.18,8      1.04,0  (3191)    4.30
   32. Hälg Sabrina, Zürich                93 Groner-Sprinter (S)            6.22,0      1.07,2  (3080)    4.32
   33. Wäschle Jennifer, Embrach           94 LV Winterthur                  6.24,1      1.09,3  (3232)    4.34
   34. Kroko Manuela                       93 Zürich                         6.25,0      1.10,2  (3122)    4.35
   35. Büchler Laura, Dübendorf            93 Die wilden Renner (S)          6.26,4      1.11,6  (3030)    4.36
   36. Badraun Deborah, Dübendorf          94 LCD Power (V)                  6.28,3      1.13,5  (3012)    4.37
   37. Krasniqi Luanda                     94 Dietlikon                      6.29,1      1.14,3  (3118)    4.37
   38. Ramos Laura, Schwerzenbach          94 MR Schwerzenbach               6.29,8      1.15,0  (3166)    4.38
   39. Zbinden Helen                       94 Greifensee                     6.29,9      1.15,1  (3239)    4.38
   40. Schaad Jessica, Dübendorf           94 LCD Power (V)                  6.33,2      1.18,4  (3184)    4.40
   41. Schönenberger Katja, Schwerzenbach  94 MR Schwerzenbach               6.37,7      1.22,9  (3195)    4.44
   42. Bänziger Manuela                    93 Bauma                          6.39,4      1.24,6  (5041)    4.45
   43. Sadiki Sihana, Dübendorf            93 Die wilden Renner (S)          6.44,2      1.29,4  (3180)    4.48
   44. Appenzeller Kathrin, Uitikon Waldeg 94 5.Klasse B.Durschei Uitik      6.44,8      1.30,0  (3009)    4.49
   45. Simeon Lea, Uitikon Waldegg         94 5.Klasse B.Durschei Uitik      6.45,2      1.30,4  (3201)    4.49
   46. Gubler Sarah, Uitikon Waldegg       94 5.Klasse B.Durschei Uitik      6.45,7      1.30,9  (3072)    4.49
   47. Vollenweider Anna Regula            94 Wangen ZH                      6.46,3      1.31,5  (5014)    4.50
   48. Köhler Tanja, Zürich                93 Groner-Sprinter (S)            6.47,4      1.32,6  (3114)    4.51
   49. Bernal Nina, Schwerzenbach          94 MR Schwerzenbach               6.56,3      1.41,5  (3024)    4.57
   50. Ramseier Sarina, Schwerzenbach      93 MR Schwerzenbach               6.58,3      1.43,5  (3167)    4.58
   51. Beutler Sarina, Schwerzenbach       94 LC Dübendorf 2 (V)             6.58,8      1.44,0  (3026)    4.59
   52. Angehrn Dominique                   94 Greifensee                     7.18,0      2.03,2  (3007)    5.12
   53. Krasniqi Laurenta, Dübendorf        94 Die wilden Mädchen (S)         7.18,8      2.04,0  (3117)    5.13
   54. Kryeziu Afrore, Dübendorf           94 Die wilden Mädchen (S)         7.27,6      2.12,8  (3123)    5.19
   55. Huder Corina, Schwerzenbach         94 MR Schwerzenbach               7.31,7      2.16,9  (3100)    5.22
   56. Krasniqi Edona, Dübendorf           94 Die wilden Mädchen (S)         8.08,9      2.54,1  (3115)    5.49
   57. Osmanaj Donjeta, Dübendorf          94 Die wilden Mädchen (S)         8.10,9      2.56,1  (3155)    5.50
   58. Demolli Adelina, Zürich             94 Die wilden Kerle (S)           8.13,9      2.59,1  (3044)    5.52
   59. Azevedo Vera, Zürich                94 Die wilden Kerle (S)           8.21,7      3.06,9  (3011)    5.58
   60. Apte Asmita, Zürich                 94 Joe Müller Sprinters (S)       9.28,2      4.13,4  (3010)    6.45
   61. Jeyakanathan Kajanthana             94 Zürich                         9.30,6      4.15,8  (3107)    6.47

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.