GP der Stadt Dübendorf 2006 - nach Ortschaft "U"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H           32. Born Susanne                        57 Uerikon                     1:09.12,3     22.15,9  (1013)    5.37
B           23. Schurig Stefan                      68 Uerikon                       48.10,2      7.21,8   (300)    3.54
C           72. Flisch Curdin, Uesslingen           63 LSV Frauenfeld                52.12,4     10.08,7   (108)    4.14
G           33. Hediger Christa, Uesslingen         69 IWC Sportclub               1:09.11,4     19.44,7  (1047)    5.37
B           62. Gubler Daniel                       68 Uetikon am See                54.41,7     13.53,3   (140)    4.26
H           44. Gubler Elizabeth                    66 Uetikon am See              1:15.09,9     28.13,5  (5153)    6.06
V            3. Gucher Tim                          97 Uetikon am See                 5.48,5      0.07,6  (4021)    4.08
Q           31. Locher Jael                         96 Uetikon am See                 6.43,0      1.19,3  (5050)    4.47
H           19. Locher Sara, Uetikon am See         64 LC Meilen                   1:00.46,8     13.50,4  (5141)    4.56
P           20. Brack Gaëlle, Uhwiesen              93 Tristar Schaffhausen           6.03,9      0.49,1  (3029)    4.19
P           44. Appenzeller Kathrin, Uitikon Waldeg 94 5.Klasse B.Durschei Uitik      6.44,8      1.30,0  (3009)    4.49
T           35. Baier Maurus                        94 Uitikon Waldegg                5.52,0      1.01,7  (4090)    4.11
P           26. Bosco Leila, Uitikon Waldegg        94 5.Klasse B.Durschei Uitik      6.11,0      0.56,2  (3028)    4.25
P           46. Gubler Sarah, Uitikon Waldegg       94 5.Klasse B.Durschei Uitik      6.45,7      1.30,9  (3072)    4.49
U           53. Huber Gregy                         95 Uitikon Waldegg                6.30,0      1.21,9  (2116)    4.38
U           13. Salzgeber Laurent                   95 Uitikon Waldegg                5.43,2      0.35,1  (4091)    4.05
P           13. Salzgeber Muriel                    93 Uitikon Waldegg                5.48,3      0.33,5  (5045)    4.08
P           45. Simeon Lea, Uitikon Waldegg         94 5.Klasse B.Durschei Uitik      6.45,2      1.30,4  (3201)    4.49
B           33. Balzer Patrick                      68 Unterägeri                    49.46,2      8.57,8  (4217)    4.02
D           50. Wicki Ruedi, Unterägeri             56 TV Unterstrass                57.32,7     14.16,4   (349)    4.40
F            5. Baumann Denise, Urdorf              79 VMC Effretikon                53.23,6      6.48,7  (1007)    4.20
D           13. Dreyer Richard                      54 Urdorf                        50.28,8      7.12,5    (84)    4.06
C           75. Kloter Georg                        61 Urdorf                        52.51,2     10.47,5   (188)    4.17
J            2. Kloter Rosalia                      54 Urdorf                        58.42,4      8.17,0  (1068)    4.46
B            4. Lingua Michael, Urdorf              69 andeer.com                    42.47,9      1.59,5   (217)    3.28
U            7. Oberbichler Andreas                 95 Urdorf                         5.30,0      0.21,9  (4082)    3.55
S           10. Oberbichler Christian, Urdorf       92 LV Albis                       7.33,3      0.30,7  (4081)    3.37
R           35. Oberbichler Daniela                 98 Urdorf                         7.29,4      1.28,3  (5040)    5.21
C            5. Wiedmer Andreas, Urdorf             60 LV Albis                      43.48,5      1.44,8   (354)    3.33
K            8. Wiedmer Thomas, Urdorf              89 LV Albis                      17.11,8      2.08,7   (355)    3.44
B           96. von Ballmoos Jörg                   68 Urtenen-Schönbühl           1:02.23,0     21.34,6  (4235)    5.04
B           69. Berli Christoph                     69 Uster                         55.58,6     15.10,2    (39)    4.33
B          100. Bertschi Stefan                     74 Uster                       1:03.19,6     22.31,2  (4365)    5.08
M          ---  Bisang Ines                         78 Uster                         19.40,1      3.06,7  (5117)    4.16
D           49. Bleisch Karl, Uster                 55 TRIZO                         57.30,7     14.14,4  (4285)    4.40
H           46. Egli Susanne                        62 Uster                       1:17.23,4     30.27,0  (5130)    6.17
S           12. Fawer Etienne, Uster                91 FC Uster                       7.56,8      0.54,2  (2064)    3.49
H           48. Forde Anne-Marie                    60 Uster                       1:19.20,9     32.24,5  (5146)    6.27
E           15. Fritschi Karl, Uster                46 LC Uster                      58.13,6     10.02,6   (115)    4.44
T           12. Geppert Jonathan, Uster             94 Oberusterschnäggli (S)         5.25,7      0.35,4  (2085)    3.52
L            7. Gubler Lisa, Uster                  87 LC Uster                      18.49,8      1.09,1  (1042)    4.05
O            9. Gubler Ursina, Uster                91 LC Uster                       8.55,7      1.15,2  (5020)    4.17
A           18. Huber Marcel, Uster                 79 VMC Effretikon                48.59,4      8.06,4  (4345)    3.58
C          141. Keller Stephan                      59 Uster                       1:00.44,7     18.41,0  (4384)    4.56
G           18. Künzli Astrid                       75 Uster                       1:02.51,1     13.24,4  (1073)    5.06
F            9. Kurath Bettina                      80 Uster                         58.19,1     11.44,2  (5109)    4.44
C           77. Lenzlinger Alex                     57 Uster                         53.10,8     11.07,1  (4385)    4.19
E           29. Leserf Gottlieb, Uster              38 LC Uster/ SLVS              1:01.46,5     13.35,5   (213)    5.01
B           89. Liebischer Michel, Uster            76 TV Uster                      59.57,8     19.09,4  (4310)    4.52
T           29. Martinelli Fabio, Uster             94 Oberusterschnäggli (S)         5.44,5      0.54,2  (2154)    4.06
P            2. Meier Andrea, Uster                 93 TV Uster                       5.15,3      0.00,5  (3145)    3.45
W            3. Meier Florentina                    99 Uster                          3.23,1      0.21,0  (3147)    4.50
T           36. Nils Mathias, Uster                 94 Oberusterschnäggli (S)         5.59,3      1.09,0  (2171)    4.16
E           24. Pauli Hansruedi                     45 Uster                       1:00.39,0     12.28,0   (244)    4.55
W           18. Plüss Lynn                          99 Uster                          3.59,8      0.57,7  (5009)    5.42
E           48. Sax Maurus                          36 Uster                       1:12.38,9     24.27,9  (4288)    5.54
E           34. Schneider Werner, Uster             45 TG Rheinfall                1:03.31,7     15.20,7   (294)    5.09
D           58. Schnider Willy                      55 Uster                         59.26,8     16.10,5   (295)    4.49
U           69. Schümperli Raphael                  96 Uster                          6.47,5      1.39,4  (4095)    4.51
C           38. Schümperli René                     65 Uster                         48.54,1      6.50,4  (4249)    3.58
N          ---  Spörri Traudel                      60 Uster                         32.12,4      0.24,7  (6020)    7.00
C           17. Streule Bruno, Uster                64 LG ZKB                        46.26,8      4.23,1   (320)    3.46
G           22. Tschanz Ursula                      72 Uster                       1:04.33,0     15.06,3  (1119)    5.14
G           19. Walser Marion                       71 Uster                       1:02.56,9     13.30,2  (1125)    5.07
B            9. Walt Daniel, Uster                  73 LC Uster                      44.10,3      3.21,9  (4258)    3.35
C          165. Wanner Markus                       62 Uster                       1:04.26,7     22.23,0  (4378)    5.14
B           35. Weidemann Dave                      67 Uster                         50.00,0      9.11,6  (4105)    4.03
T            8. Widmer Denton, Uster                94 Oberusterschnäggli (S)         5.19,8      0.29,5  (2267)    3.48
B           92. Wüthrich Thomas                     69 Uster                       1:00.52,0     20.03,6   (364)    4.56
B           26. Morger Patrik, Uznach               73 SC Diemberg                   48.23,1      7.34,7  (4394)    3.56
O           15. Resegatti Selina, Uznach            92 SC Diemberg                    9.38,1      1.57,6  (3171)    4.37
E            2. Borst Cornelis, Uzwil               39 LC Uzwil                      49.21,5      1.10,5  (4275)    4.00

Total 72



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.