34. Gommerlauf - nach Name "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        207. Rampinini Stefano                   64 Morbio Inferiore            1:45.12,6     33.22,6   (663)  
M30         56. Randini Marco, Bern                 70 senzaFONDO                  1:27.03,6     22.27,9   (440)  
Mini C-M     5. Rauber Gabriela, Im Fang            92 SC Im Fang                    19.23,6      2.23,8  (2273)  
Mini C-K     6. Rauber Sebastian, Im Fang           90 SC Im Fang                    16.13,2      0.38,9  (2274)  
Mini B-M    22. Rauber Tanja, Im Fang               93 SC Im Fang                    14.35,2      3.15,5  (2123)  
M40        264. Ravida Sandro                       57 Buchs SG                    1:57.38,7     45.48,7  (1148)  
M40        289. Reber Sam                           66 Zuchwil                     2:10.44,7     58.54,7  (1587)  
M30         40. Regli Flavio, Andermatt             67 SC Gotthard-Andermatt       1:23.03,4     18.27,7   (188)  
Mini C-K    27. Regli Josua, Andermatt              92 SC Gotthard-Andermatt         18.33,4      2.59,1  (2321)  
M40        163. Reichenbach André                   66 Rougemont                   1:39.41,5     27.51,5   (897)  
M50        195. Reichlin Gerhard                    48 Stans                       2:00.04,3     45.09,1  (1225)  
M20         33. Reichmuth Roger, Schwyz             89 SC Schwyz                   1:33.42,2     29.06,7   (339)  
M50         74. Reinecke Herbert                    52 Zug                         1:37.06,6     22.11,4   (776)  
M30         27. Reiter Alois, D-Ruhpolding          67 SC Ruhpolding               1:20.24,7     15.49,0   (427)  
M40        106. Reiter Benny, Nidau                 61 Jogging Biel                1:33.04,5     21.14,5   (664)  
Mini B-K    13. Reiter Dominik, D                   95 SC Ruhpolding                 12.01,9      1.03,9  (2153)  
M20         49. Remy David                          78 Bellach                     1:39.55,6     35.20,1   (406)  
M50        121. Remy Denis, Bellach                 50 LZG Gantrisch               1:44.42,5     29.47,3   (816)  
M20         58. Remy Joel                           83 Bellach                     1:44.53,2     40.17,7   (400)  
M50          5. Renggli Beat, Kriens                56 SC Marbach                  1:18.04,2      3.09,0   (421)  
M50         64. Renggli Beat                        55 Buttisholz                  1:35.05,5     20.10,3   (290)  
M20         21. Renggli Samuel, Buttisholz          80 LLV Flüss                   1:26.37,2     22.01,7   (173)  
M40         46. Renner Anton                        64 Hospental                   1:26.00,9     14.10,9   (149)  
M50        214. Renner Erich                        49 Engelburg                   2:05.50,2     50.55,0  (1290)  
M50        257. Riboni Giuseppe                     51 I-Milano                    3:05.33,8   1:50.38,6  (1792)  
F50          5. Riedel Anna                         56 Burgdorf                    1:39.28,8      8.22,4   (561)  
M40        108. Rieder Armin                        62 Wiler (Lötschen)            1:33.27,6     21.37,6   (291)  
M40        307. Rieder Christophe, Veyras           60 veyras                      2:34.57,6   1:23.07,6  (1661)  
M40        145. Riedi Roland                        61 Sedrun                      1:38.01,8     26.11,8  (1707)  
F30          6. Riegger Anita, Grosswangen          74 LLV Flüss                   1:33.48,7     10.53,8   (587)  
M60         36. Rieser Jo, Therwil                  44 SSC Riehen                  1:53.42,8     26.37,1  (1149)  
M60         65. Righetti Bruno                      46 Visp                        2:10.04,8     42.59,1  (1589)  
M30        141. Righetti Markus                     67 Steffisburg                 1:45.09,4     40.33,7   (665)  
Mini C-K    14. Risi Adrian, Beckenried             90 SC Beckenried                 17.06,7      1.32,4  (2303)  
M40         99. Risi Ruedi                          59 Beckenried                  1:32.25,8     20.35,8   (186)  
F40         38. Rittmeyer Isabelle                  62 Mollens VS                  2:08.52,6     49.34,9  (1476)  
M30        124. Ritz Daniel                         74 Niederwald                  1:41.32,0     36.56,3   (777)  
M50        170. Ritz René                           49 Naters                      1:54.51,3     39.56,1  (1714)  
M30         80. Ritz René                           71 Niederwald                  1:31.21,8     26.46,1   (292)  
M50         54. Robertini Raffaello                 49 Giornico                    1:33.32,9     18.37,7   (778)  
Mini C-K    43. Rodriguez Joel Andres, Gerra (Verza 91 Sci Club Verzasca             24.41,1      9.06,8  (2275)  
M50         20. Roduner Erwin, Nürensdorf           52 sc-swissair                 1:27.01,6     12.06,4   (456)  
M70         11. Roffler Leonhard                    27 Fanas                       2:24.39,6     44.09,8  (1723)  
F70          1. Roffler Trudi                       33 Fanas                       2:34.46,6       -----  (1472)  
F30         13. Rogger Judith, Oberkirch LU         71 LLV Flüss                   1:38.19,9     15.25,0   (562)  
M30         55. Rohrbach Urs, Zürich                70 LLC Altstetten              1:27.02,0     22.26,3   (436)  
M40         37. Rohrer Albert                       62 Sarnen                      1:24.19,6     12.29,6  (1662)  
M40         34. Rohrer Beat                         64 Alpnach Dorf                1:23.41,4     11.51,4   (405)  
M50        181. Rohrer Klaus                        50 Meggen                      1:57.49,2     42.54,0  (1150)  
Mini A-K    20. Rohweder Björn, Hinteregg           97 SC Obergoms                    6.38,0      1.12,7  (1951)  
Mini B-M     6. Rohweder Kerstin, Egg b. Zürich     94 SC Obergoms                   12.52,2      1.32,5  (2177)  
Mini C-M    15. Romagnoli Ornella, Charmey (Gruyère 90 SC Im Fang                    21.32,8      4.33,0  (2276)  
Mini B-K     4. Romagnoli Yannick, Charmey (Gruyère 93 SC Im Fang                    11.01,8      0.03,8  (2124)  
M60         20. Rossi Tino, I-Varese                42 Sci Nordico Varese          1:44.58,7     17.53,0   (779)  
M40        199. Rösti Toni                          59 Kandersteg                  1:44.23,5     32.33,5   (696)  
M40        221. Roten Daniel                        62 Randa                       1:46.56,9     35.06,9   (858)  
Mini A-M    33. Roth Anja                           ?? Gampel                        22.13,1     16.27,3  (1965)  
M50         79. Roth Hans                           50 Süderen                     1:38.56,5     24.01,3   (401)  
M40          9. Roth Peter, Rabius                  59 sc obergoms                 1:16.29,1      4.39,1    (43)  
M30        142. Roth Rolf                           74 Gohl                        1:45.10,4     40.34,7   (666)  
F20         19. Rothenbühler Stefanie, Wabern       84 ST Bern                     1:53.21,3     37.35,1   (997)  
M50        132. Röthlin Gerhard                     54 Kerns                       1:47.20,1     32.24,9  (1094)  
Mini A-K     9. Röthlisberger Robert                96 Biglen                         6.00,3      0.35,0  (1903)  
M20          2. Rubin Philipp, Ried-Brig            82 NSC Oberhasli               1:07.01,7      2.26,2     (1)  
M30         89. Rubin Timon, Matten b. Interl       75 SC Därligen                 1:32.51,0     28.15,3   (323)  
M40        127. Ruchti Ueli, Steffisburg            57 SATUS Steffisburg           1:35.25,5     23.35,5   (352)  
M20         14. Ruedi Ogi, Kandersteg               88 SC Kandersteg               1:19.17,3     14.41,8    (40)  
F40         40. Rufer Corinne                       58 Frenkendorf                 2:11.36,1     52.18,4   (979)  
M40        244. Rupp Markus                         62 Sigriswil                   1:52.46,4     40.56,4   (895)  
Mini B-K    50. Ruppen Klaus                        ?? Visp                          29.59,8     19.01,8  (2194)  
M40        157. Ruppenthal Marcel, Domat/Ems        65 OLG Chur                    1:39.18,2     27.28,2  (1716)  
F30         19. Ruppenthal Ursi, Domat/Ems          71 OLG Chur                    1:42.38,2     19.43,3  (1828)  
Mini C-K    28. Russi Kevin, St. Gallen             92 SC Gotthard-Andermatt         18.33,6      2.59,3  (2284)  
F40         16. Ryser Ursula                        64 Steffisburg                 1:47.01,2     27.43,5   (577)  

Total 74



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.