Alpen-Challenge 2006 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr     km/h ¦ 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C F35        8. Gandini Sabine                      78 I-Brixen                    5:27.45,9   1:05.42,5  (1016)   22,333 ¦ 
C M35      141. Gandolfi Ettore                     79 D-Süßen                     8:56.21,6   4:55.17,4   (223)   13,647 ¦ 
C M60       67. Gathmann Immo                       55 D-Karlsruhe                 8:01.58,6   3:32.47,5   (224)   15,187 ¦ 
Ch M50      32. Gees Ralf, Uerikon                  70 Zürisee-Racer               8:41.02,5   1:26.28,9   (226)   25,333 ¦ 
C F60        2. Gehrmann Brigitte, D-Wunstorf       52 RSC Wunstorf                7:46.02,7   1:13.12,3  (1017)   15,706 ¦ 
C M60       66. Gehrmann Ulrich, D-Wunstorf         52 RSC Wunstorf-Audax-Allema   7:46.02,8   3:16.51,7   (227)   15,706 ¦ 
C M50       97. Geissberger Peter                   60 Rheinfelden                 5:35.50,7   1:34.04,3   (229)   21,795 ¦ 
C M50      154. Geller Gerhard                      62 D-Schwäbisch Gmünd          6:25.47,1   2:24.00,7   (230)   18,974 ¦ 
Ch M50      66. Gerber Joachim                      60 D-Magdeburg                 9:18.17,8   2:03.44,2   (231)   23,643 ¦ 
Ch M50     141. Gessler Frank, D-Brochenzell        68 STB                        11:42.55,5   4:28.21,9   (232)   18,778 ¦ 
C M60       65. Gfeller Walter                      48 Bülach                      7:45.27,5   3:16.16,4   (233)   15,726 ¦ 
C M35       29. Giger Michael, Flums                75 Suso Bike                   4:35.31,1     34.26,9   (234)   26,568 ¦ 
C M35       78. Gisi David                          73 Zürich                      5:30.50,3   1:29.46,1   (235)   22,125 ¦ 
Ch M35      56. Gisler Gregor                       72 Bubikon                     2:10.03,8  Pontresina   (237)      --- ¦ 
C M50      180. Gisler Ralph                        59 Embrach                     6:48.55,0   2:47.08,6   (871)   17,900 ¦ 
C M50      139. Gisler Sepp                         57 Affoltern am Albis          6:08.39,1   2:06.52,7   (238)   19,856 ¦ 
C M50       34. Glass Olaf, A-Lauterach             64 RC Lauterach                4:47.21,7     45.35,3   (240)   25,473 ¦ 
C M50       33. Glass Stefan, Flawil                61 RMC Gossau                  4:47.21,1     45.34,7   (241)   25,474 ¦ 
C M50       89. Glässer Frank                       67 D-Waldenbuch                5:31.24,5   1:29.38,1   (242)   22,087 ¦ 
Ch M50     149. Glatthaar Gerd                      66 D-München                   2:10.08,4  Pontresina   (243)      --- ¦ 
C M50      174. Glauser Marcel, Flaach              70 Velo Glauser                6:44.36,4   2:42.50,0   (244)   18,091 ¦ 
Ch M60      14. Gohr-Mehlo Joachim                  53 D-Reutlingen               11:10.34,8   2:48.07,7   (245)   19,684 ¦ 
Ch M60      17. Gorrengourt Hanspeter               54 Ettingen                   11:43.59,7   3:21.32,6   (246)   18,750 ¦ 
C M50      113. Göser Rolf                          68 D-München                   5:49.36,0   1:47.49,6   (247)   20,938 ¦ 
Ch M35      41. Gottschalk Uwe                      73 D-Baltmannsweiler          10:00.35,4   2:48.41,1   (248)   21,978 ¦ 
Ch M50     153. Goyvaerts Dirk                      64 Saland                      2:38.04,8  Pontresina   (249)      --- ¦ 
C M70        1. Grab Candid, Malans GR              43 VBC Landquart               4:48.16,9       -----   (923)   25,391 ¦ 
C F35        1. Grab Sarah, Malans GR               79 UNIVEGA pro cycling Team,   4:22.03,4       -----  (1019)   27,932 ¦ 
C M35      115. Graf Urs                            81 Gattikon                    6:31.09,9   2:30.05,7   (252)   18,713 ¦ 
Ch M60       7. Graf Walter                         49 Gattikon                   10:37.27,9   2:15.00,8   (254)   20,707 ¦ 
C M50       74. Grauli Reinhard                     59 D-Ohmden                    5:23.44,6   1:21.58,2   (255)   22,610 ¦ 
C M70        2. Gruber Hermann                      43 FL-Ruggell                  5:34.09,9     45.53,0   (259)   21,905 ¦ 
Ch M50     160. Grund Andreas                       64 D-Wiesbaden                 2:56.13,3  Pontresina   (260)      --- ¦ 
C M60       56. Grundmann-Neitsch Hans-Dieter, D-Ra 49 Radteam Steisslingen        6:45.04,6   2:15.53,5   (540)   18,070 ¦ 
C F50        7. Grünvogel Sonja                     59 D-Büsslingen                5:29.26,4     45.05,6  (1020)   22,219 ¦ 
C M35        6. Gubser Renato, Domat/Ems            75 RMV Chur                    4:07.43,8      6.39,6   (261)   29,548 ¦ 
C M50      157. Gumbinger Andreas                   64 Fehraltorf                  6:28.45,9   2:26.59,5   (265)   18,828 ¦ 
C M60       68. Gürtler Siegbert                    48 D-Süßen                     8:59.11,9   4:30.00,8   (266)   13,575 ¦ 
C M50       31. Gyger Oliver                        69 Zweisimmen                  4:43.55,2     42.08,8   (268)   25,781 ¦ 

Total 39



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.