Powerman 2006 - nach Ortschaft "Z"

Kategorie  Rang Name/Mitglieder(Team)                                        Jg Team/Ortschaft                          Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PantW        8. Urben Janine-Lena                                            00 Zeiningen                             8.47,1      2.23,4  (1024)   ¦ 

sAk1M       14. Jägle Marcel                                                 63 Zetzwil                            2:54.10,6     23.26,8  (2051)   ¦ 

sHkW         4. Schär Corinne                                                83 Zetzwil                            3:08.25,7     13.23,4  (1025)   ¦ 

sJunM        2. Aggeler Lukas                                                88 Zofingen                           3:55.33,2     56.16,0  (2001)   ¦ 

TeamMix     15. Aggeler Martin+Sansonnens Sandra                             60 Wiggerenschlicher                  3:26.56,7     48.01,4  (3001)   ¦ 

TeamLM       4. Ammann Peter+Begert Marc                                     69 Die Mobiliar Zofingen              7:55.03,3   1:12.58,7   (301)   ¦ 

M40         21. Diriwächter Adrian                                           66 Zofingen                           9:31.41,5   2:00.34,4   (128)   ¦ 

LionM       27. Eberli Joshua                                                96 Zofingen                              8.21,3      2.10,0  (3004)   ¦ 

PantM       10. Eberli Martial                                               99 Zofingen                              6.52,0      0.56,3  (1039)   ¦ 

sJugW        1. Feiger Nadine                                                91 Zofingen                           3:35.28,9       -----  (1012)   ¦ 

BearsF       4. Fischer Nadine                                               94 Zofingen                              7.51,2      0.37,7  (4012)   ¦ 

TigerM      18. Gebert Nick                                                  97 Zofingen                              6.12,6      1.15,4  (2040)   ¦ 

XM          15. Goerre Stefan                                                59 Zofingen                           2:06.11,5     29.22,4  (9539)   ¦ 

sAk1M       33. Häuptli Patrick                                              69 Zofingen                           3:10.35,3     39.51,5  (2042)   ¦ 

XM          12. Hilpert Michael                                              84 Zofingen                           1:56.56,7     20.07,6  (9528)   ¦ 

sHkW         2. Jaus Claudia                                                 77 Zofingen                           3:00.43,7      5.41,4  (1016)   ¦ 

sHkM        14. Kamber Sascha                                                76 Zofingen                           2:40.26,0     18.04,9  (2054)   ¦ 

TigerW       7. Keller Elena                                                 97 Zofingen                              7.05,6      1.11,0  (2038)   ¦ 

LionW       10. Keller Isabelle                                              95 Zofingen                              9.19,2      2.47,6  (3035)   ¦ 

sHkM         6. Lüscher Stefan                                               79 Zofingen                           2:29.46,4      7.25,3  (2145)   ¦ 

XM          23. Mächler Christof                                             63 Zofingen                           2:28.14,0     51.24,9  (9207)   ¦ 

TeamW        5. Mächler Susanne+Feiger Esther                                66 Numä ned gsprängt                  4:05.17,9   1:01.15,0  (3018)   ¦ 

TeamM       13. Matter Jörg+Strasky Philippe                                 64 Team Saftnase                      2:58.02,3     26.13,0  (3019)   ¦ 

TeamLM      10. Meier Joe+Trinkler Richard                                   60 Team Siegfried                     8:43.10,0   2:01.05,4   (306)   ¦ 

PantW       10. Moor Lara                                                    00 Zofingen                              9.15,7      2.52,0  (5071)   ¦ 

LionM       13. Müller Lukas                                                 96 Zofingen                              7.36,6      1.25,3  (5283)   ¦ 

PantM        7. Nwalor Ikenna                                                99 Zofingen                              6.23,3      0.27,6  (1027)   ¦ 

sHkM        22. Plüss Markus                                                 73 Zofingen                           2:51.58,1     29.37,0  (9517)   ¦ 

LionM       29. Ryffel Lukas                                                 96 Zofingen                              9.06,9      2.55,6  (3014)   ¦ 

sHkW        11. Salm Corinne                                                 75 Zofingen                           3:36.58,5     41.56,2  (1022)   ¦ 

M35         38. Salm Martin                                                  67 Zofingen                             39.43,7     aufBike   (225)   ¦ 

sHkW        12. Schaer Catherine                                             79 Zofingen                           3:44.35,2     49.32,9  (1023)   ¦ 

sAk1M       37. Schärer Dominik                                              65 Zofingen                           3:13.56,6     43.12,8  (2098)   ¦ 

TeamMix      9. Scheurer Daniel+Scheurer Jeannette                           65 s'Scheurers                        3:06.23,8     27.28,5  (3029)   ¦ 

sAk1M       23. Schweizer Andrea                                             70 Zofingen                           3:01.36,6     30.52,8  (9535)   ¦ 

M40         29. Scirocco Antonio                                             63 Zofingen                          10:20.05,7   2:48.58,6   (234)   ¦ 

sAk1M       53. Traianou Christian                                           69 Zahn & So                          4:20.39,3   1:49.55,5  (9506)   ¦ 

sHkM        28. Tresch Reto                                                  72 Zofingen                           3:01.53,2     39.32,1  (9530)   ¦ 

XM           5. Tschudi Reto                                                 76 Weishaupt Cycles                   1:41.03,2      4.14,1  (9518)   ¦ 

TeamMix      8. Weber Maria+Weber Beat                                       92 Weber                              3:06.08,2     27.12,9  (3034)   ¦ 

TeamLM     DSQ  Wernli Hans-Peter+Burkhardt Wolfgang                         64 Wädlispanner                           -----        disq   (312)   ¦ 

PantW        6. Wüest Luzia                                                  99 Zofingen                              8.34,4      2.10,7  (5072)   ¦ 

TigerM      13. Wüest Samuel                                                 97 Zofingen                              5.55,8      0.58,6  (5153)   ¦ 

TeamM        4. Wyss Niccolò+Smith Wayne                                     89 Slow Coach                         2:42.09,2     10.19,9  (3036)   ¦ 

TeamMix     12. Wyss Olivia+Furian Michael+Wyss Flavio                       87 Rowing Team                        3:15.51,6     36.56,3  (3037)   ¦ 

XTeam        3. Zanitti Hans-Peter+Joe Meier+Baumann Daniel                  60 Lehmann 2000                       1:57.53,9     13.23,1  (9302)   ¦ 

sHkM         3. Wagner Florian T.                                            77 Zuerich                            2:26.25,0      4.03,9  (2122)   ¦ 

M30          6. Muff David                                                   74 Zug                                8:10.39,0     26.03,8   (192)   ¦ 

TeamLM       8. Annaheim Simon+Althaus Michael                               06 SCRAM reloaded                     8:19.14,0   1:37.09,4   (302)   ¦ 

XM          22. Bartholdi Roger                                              69 Zürich                             2:22.56,1     46.07,0  (9201)   ¦ 

sHkM        17. Demont Benno                                                 79 Zürich                             2:43.17,4     20.56,3  (2017)   ¦ 

M35         36. Eichmann Marcel                                              67 Zürich                            10:23.48,5   2:34.44,1   (132)   ¦ 

sAk1M       27. Horber Harald                                                69 Zürich                             3:06.32,0     35.48,2  (2047)   ¦ 

sHkM        35. Leisinger Thomas                                             77 Zürich                             3:11.21,1     49.00,0  (9534)   ¦ 

sAkW         8. Locher Dora                                                  63 Zürich                             3:20.50,9     30.47,5  (1018)   ¦ 

TeamM       14. Ramer Roger+Ramer Stefan+Ramer Peter                         80 Ramers                             3:01.05,0     29.15,7  (3025)   ¦ 

sHkM        30. Rimensberger Rolf                                            81 Zürich                             3:02.41,7     40.20,6  (2095)   ¦ 

sAk1M       25. Stadler Reto                                                 65 Zürich                             3:04.19,2     33.35,4  (2108)   ¦ 


Total 58



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.