Triathlon de Nyon - par nom "S"

catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss   ¦      natation ¦          ch1 ¦         velo ¦          ch2 ¦       course ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
42           4. Sagit Fabienne                      61 Nyon                        1:40.45,2     16.55,5  (1277)   ¦    17.14    6.¦    1.53    5.¦   49.31    3.¦    1.22    6.¦   30.42    7.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   19.08    6.¦ 1:08.40    3.¦ 1:10.02    3.¦ 1:40.45    4.¦
30          31. Salacrist David                     77 Châtelaine                  1:17.53,7     11.06,3  (1393)   ¦    13.56   42.¦    2.28   75.¦   37.53   14.¦    1.43   88.¦   21.51   22.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   16.25   51.¦   54.18   31.¦   56.02   37.¦ 1:17.53   31.¦
14           1. Salvisberg Lukas, Hasle-Rüegsau     87 thömus                        54.07,3       -----    (52)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦   32.15    1.¦
73          15. Santer Joe                          93 Nyon                          17.56,8      3.36,5  (2008)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
72           4. Santer Scott                        95 Nyon                          17.10,1      1.54,2  (2062)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
35           4. Santiago Arnulfo, F-Cranves-sales   ?? Team Oaxaca                 1:07.57,6      1.39,0  (1600)   ¦     9.11    2.¦    0.59    6.¦   38.44    4.¦    0.35    4.¦   18.27    1.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   10.10    3.¦   48.54    4.¦   49.30    4.¦ 1:07.57    4.¦
41          22. Santines Birgit                     66 F-Cessy                     1:42.31,6     25.52,4  (1253)   ¦    15.31   16.¦    2.36   24.¦   54.53   27.¦    0.59   12.¦   28.31   19.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   18.07   18.¦ 1:13.00   26.¦ 1:14.00   24.¦ 1:42.31   22.¦
31          42. Santines Jean-Marc                  65 F-Cessy                     1:22.59,7     18.39,5  (1601)   ¦    15.13   83.¦    1.33   45.¦   38.51   20.¦    0.54   31.¦   26.26   89.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   16.47   69.¦   55.38   36.¦   56.33   33.¦ 1:22.59   42.¦
11          68. Saunier Peter                       67 Prêles                      2:57.46,4     41.13,2   (556)   ¦    36.25   62.¦    1.46   69.¦ 1:26.43   77.¦    1.24   69.¦   51.27   61.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   38.11   65.¦ 2:04.54   72.¦ 2:06.19   73.¦ 2:57.46   68.¦
73          23. Sauter Pascal, Lyss                 93 Tria-Seeland                  19.16,3      4.56,0  (2016)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
35          12. Sauter Sacha, Lyss                  90 Tria-Seeland                1:26.33,8     20.15,2  (1602)   ¦    16.20   12.¦    1.20    9.¦   44.38   12.¦    0.28    1.¦   23.45   10.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   17.41   12.¦ 1:02.19   12.¦ 1:02.48   12.¦ 1:26.33   12.¦
61          12. Scardino Fabrizio+Pasquier+Meier, C 72 keskonfela                  1:21.24,2     21.32,2  (1816)   ¦    13.06   10.¦    0.45   18.¦   45.18   19.¦    0.34    7.¦   21.39    7.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.51   10.¦   59.10   14.¦   59.44   13.¦ 1:21.24   12.¦
41          26. Schaefer Fabienne                   64 Chamblon                    1:43.57,9     27.18,7  (1279)   ¦    21.06   26.¦    1.50   20.¦   49.26   17.¦    2.14   27.¦   29.19   22.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   22.57   25.¦ 1:12.23   24.¦ 1:14.38   26.¦ 1:43.57   26.¦
31          24. Schaefer Frederic                   71 Chamblon                    1:17.28,1     13.07,9  (1636)   ¦    13.05   37.¦    1.30   40.¦   40.56   35.¦    1.03   49.¦   20.51   12.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   14.36   32.¦   55.32   35.¦   56.36   34.¦ 1:17.28   24.¦
11           4. Schaffer Jürg, Münchenbuchsee       71 Thoemus                     2:18.09,8      1.36,6   (505)   ¦    26.32    3.¦    0.44    5.¦ 1:08.55    2.¦    0.48   24.¦   41.08    9.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   27.17    3.¦ 1:36.13    1.¦ 1:37.01    2.¦ 2:18.09    4.¦
63           4. Schaulin David+Schaulin Carole+Came 71 Walibi                      1:16.55,6      9.12,5  (1817)   ¦    12.35    7.¦    0.41    8.¦   40.14    6.¦    0.34    7.¦   22.50    6.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.16    6.¦   53.30    7.¦   54.05    6.¦ 1:16.55    4.¦
12           1. Schawalder Reto, Arnegg             59 Jäckle Team                 2:18.12,0       -----   (506)   ¦    25.56    1.¦    0.50    1.¦ 1:09.59    1.¦    0.43    3.¦   40.42    2.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   26.46    1.¦ 1:36.46    1.¦ 1:37.29    1.¦ 2:18.12    1.¦
20           9. Scheck Nadine, Gossau SG            86 TG Hütten                   2:43.21,2     12.56,3   (225)   ¦    28.17    3.¦    1.06    7.¦ 1:20.49    8.¦    0.43    6.¦   52.24   14.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   29.24    3.¦ 1:50.13    7.¦ 1:50.56    7.¦ 2:43.21    9.¦
30          60. Schelker Yannick                    73 Grandson                    1:27.16,7     20.29,3  (1494)   ¦    15.59   78.¦    1.21   30.¦   44.40   61.¦    1.16   77.¦   23.59   52.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   17.20   67.¦ 1:02.01   64.¦ 1:03.17   64.¦ 1:27.16   60.¦
10          39. Schenk Stéphane, Chexbres           74 Tri Club Vevey              2:38.33,5     26.27,3   (313)   ¦    35.32   53.¦    1.05   34.¦ 1:15.34   30.¦    0.50   35.¦   45.31   33.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   36.38   52.¦ 1:52.12   41.¦ 1:53.02   40.¦ 2:38.33   39.¦
33          12. Schicker Norb                       36 Crans-près-Céligny          1:39.58,4     22.09,0  (1394)   ¦    18.26   13.¦    2.56   13.¦   46.13    9.¦    1.10    6.¦   31.11   13.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   21.22   14.¦ 1:07.36   12.¦ 1:08.47   11.¦ 1:39.58   12.¦
01           2. Schildknecht Ronnie, Thalwil        79 ewz power team                51.27,7      0.03,5    (13)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦   31.14    3.¦
13           1. Schläppi Jörg, Bubikon              50 SCUMA Triathlon             2:31.52,1       -----   (507)   ¦    29.53    1.¦    1.43    6.¦ 1:15.56    1.¦    1.11    6.¦   43.08    1.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   31.36    1.¦ 1:47.32    1.¦ 1:48.44    1.¦ 2:31.52    1.¦
11          77. Schmid Daniel, Zürich               71 pom+unlimited I             3:09.42,1     53.08,9   (508)   ¦    33.53   51.¦    1.38   64.¦ 1:26.18   75.¦    1.24   70.¦ 1:06.27   80.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   35.31   51.¦ 2:01.50   68.¦ 2:03.15   69.¦ 3:09.42   77.¦
10          24. Schmid Ivo, Zollikon                79 SG Spiezathlon              2:26.47,5     14.41,3   (314)   ¦    27.53   20.¦    0.44    6.¦ 1:12.49   21.¦    1.01   46.¦   44.18   26.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   28.38   19.¦ 1:41.27   20.¦ 1:42.29   20.¦ 2:26.47   24.¦
83          10. Schmidt Déborah                     94 Givrins                       20.46,6      6.15,7  (2012)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
62           2. Schmidt Marianne+Baumgartner Stépha 65 Incognito                   1:28.23,7      6.19,6  (1828)   ¦    12.57    1.¦    0.41    4.¦   45.56    2.¦    0.32    1.¦   28.15    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.38    1.¦   59.35    2.¦ 1:00.08    2.¦ 1:28.23    2.¦
31          61. Schmidt Yves, Givrins               64 Publi-Shirt SA              1:25.41,1     21.20,9  (1632)   ¦    14.51   76.¦    1.45   60.¦   43.00   57.¦    0.58   37.¦   25.04   69.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   16.37   68.¦   59.38   63.¦ 1:00.36   58.¦ 1:25.41   61.¦
12          27. Schmitt Bertrand                    59 Tannay                      3:07.54,9     49.42,9   (509)   ¦    32.38   10.¦    1.32   13.¦ 1:34.00   29.¦    1.03   13.¦   58.40   27.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   34.10   10.¦ 2:08.11   26.¦ 2:09.14   26.¦ 3:07.54   27.¦
30          53. Schmitz Alexander                   74 Carouge GE                  1:25.09,1     18.21,7  (1395)   ¦    14.50   60.¦    2.17   66.¦   45.39   71.¦    1.13   74.¦   21.08   18.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   17.07   61.¦ 1:02.46   69.¦ 1:04.00   68.¦ 1:25.09   53.¦
30          20. Schneider Alain                     72 Genève                      1:15.13,9      8.26,5  (1469)   ¦    12.08   24.¦    1.31   45.¦   38.02   15.¦    0.49   21.¦   22.41   37.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.40   25.¦   51.42   18.¦   52.32   17.¦ 1:15.13   20.¦
21          15. Schneider Carole, Gland             70 Les Poutous                 3:25.51,3     47.28,7   (226)   ¦    38.51   13.¦    3.12   17.¦ 1:44.00   16.¦    1.27   15.¦   58.19   13.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   42.04   13.¦ 2:26.04   16.¦ 2:27.31   16.¦ 3:25.51   15.¦
10          65. Schneider Christophe, Gland         72 Les Poutous                 3:15.12,4   1:03.06,2   (315)   ¦    38.19   60.¦    2.20   62.¦ 1:30.00   63.¦    1.52   65.¦ 1:02.40   66.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   40.39   61.¦ 2:10.40   63.¦ 2:12.32   64.¦ 3:15.12   65.¦
31          76. Schneider Gerhard                   70 F-Cessy                     1:28.10,2     23.50,0  (1603)   ¦    14.31   68.¦    2.33   91.¦   46.00   91.¦    0.35    6.¦   24.29   59.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   17.05   70.¦ 1:03.05   87.¦ 1:03.40   81.¦ 1:28.10   76.¦
10          13. Schneider Vincent, Vevey            78 Team Sam's bike             2:21.16,1      9.09,9   (316)   ¦    24.49    2.¦    0.36    1.¦ 1:09.49   10.¦    0.40   19.¦   45.19   32.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   25.25    1.¦ 1:35.15    5.¦ 1:35.56    5.¦ 2:21.16   13.¦
30          16. Schnyder Yann, Genève               79 Les Trasher Recrues         1:14.06,1      7.18,7  (1434)   ¦    13.45   40.¦    1.10   20.¦   39.04   27.¦    1.01   53.¦   19.03    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   14.56   37.¦   54.01   28.¦   55.02   28.¦ 1:14.06   16.¦
31          29. Schorderet Alain                    67 Chavannes-Renens            1:19.06,2     14.46,0  (1604)   ¦    13.19   42.¦    1.18   26.¦   40.47   33.¦    1.02   44.¦   22.38   32.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   14.38   34.¦   55.25   33.¦   56.27   31.¦ 1:19.06   29.¦
11          34. Schori Pascal, Safnern              64 www.tri-seeland.ch          2:37.15,7     20.42,5   (545)   ¦    32.12   39.¦    1.26   53.¦ 1:12.50   18.¦    0.54   39.¦   49.52   54.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   33.38   39.¦ 1:46.29   28.¦ 1:47.23   28.¦ 2:37.15   34.¦
30           8. Schott Olivier, F-Annemasse         77 Triathlon du Salève         1:11.26,5      4.39,1  (1466)   ¦    10.40    3.¦    1.08   17.¦   38.41   22.¦    0.55   35.¦   20.00    7.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   11.49    6.¦   50.30   10.¦   51.25   11.¦ 1:11.26    8.¦
11          23. Schüpbach Markus, Kallnach          64 Tri Club Seeland            2:30.52,1     14.18,9   (511)   ¦    31.42   36.¦    2.01   75.¦ 1:13.36   20.¦    0.55   40.¦   42.36   17.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   33.44   40.¦ 1:47.20   31.¦ 1:48.15   31.¦ 2:30.52   23.¦
72          11. Schütz Guillaume                    95 Nyon                          19.08,6      3.52,7  (2063)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
13           5. Schwarz Willi, Jongny               50 Tri club Vevey-Riviera      2:56.08,0     24.15,9   (512)   ¦    32.47    4.¦    1.33    4.¦ 1:25.08    6.¦    1.21    8.¦   55.18    5.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   34.20    5.¦ 1:59.28    6.¦ 2:00.49    6.¦ 2:56.08    5.¦
73          10. Sebastiani Alex                     94 Nyon                          16.43,6      2.23,3  (2018)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
72          15. Sebastiani Anthony                  96 Nyon                          20.17,0      5.01,1  (2082)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
11          75. Seeholzer Christian, Stäfa          67 Tri Team Glarnerland        3:07.05,7     50.32,5   (531)   ¦    36.35   64.¦    2.30   82.¦ 1:29.07   80.¦    1.33   78.¦   57.18   75.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   39.06   70.¦ 2:08.13   78.¦ 2:09.47   78.¦ 3:07.05   75.¦
10          51. Seiler Ivan, St. Gallen             75 Buenos Aires                2:49.39,9     37.33,7   (317)   ¦    31.43   43.¦    1.28   52.¦ 1:24.13   56.¦    1.06   52.¦   51.07   48.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   33.12   43.¦ 1:57.25   51.¦ 1:58.32   51.¦ 2:49.39   51.¦
73          12. Selukov Jules                       94 F-Etival                      17.26,8      3.06,5  (2029)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
73          14. Selukov Nicolas                     94 F-Etival                      17.50,4      3.30,1  (2027)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
12          23. Serafini Roberto                    61 Genève                      2:58.43,5     40.31,5   (513)   ¦    37.25   25.¦    1.49   20.¦ 1:27.25   26.¦    1.26   21.¦   50.36   17.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   39.14   25.¦ 2:06.40   25.¦ 2:08.06   24.¦ 2:58.43   23.¦
73           7. Shade Iain                          94 Bellevue                      16.28,1      2.07,8  (2024)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
32          24. Shade John, Genthod                 60 Budokan-Vernier             1:26.17,2     14.29,4  (1397)   ¦    16.13   33.¦    2.37   43.¦   41.36   17.¦    0.59   21.¦   24.50   23.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   18.50   36.¦ 1:00.27   25.¦ 1:01.26   25.¦ 1:26.17   24.¦
33          13. Shellaby Thatcher                   48 Commugny                    1:41.34,5     23.45,1  (1398)   ¦    16.18   10.¦    3.23   15.¦   51.23   14.¦    2.43   15.¦   27.45   11.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   19.42   10.¦ 1:11.05   13.¦ 1:13.48   13.¦ 1:41.34   13.¦
11          67. Sibalic Vladimir                    69 St. Gallen                  2:57.22,2     40.49,0   (514)   ¦    37.25   69.¦    1.32   59.¦ 1:20.04   57.¦    1.26   71.¦   56.54   74.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   38.57   68.¦ 1:59.01   61.¦ 2:00.28   62.¦ 2:57.22   67.¦
33          10. Sidler Urs, F-Thonon-les-Bains      40 Leman Triathlon             1:35.06,3     17.16,9  (1399)   ¦    14.43    3.¦    1.42    7.¦   49.48   12.¦    1.38    9.¦   27.13    9.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   16.25    3.¦ 1:06.14    9.¦ 1:07.52    9.¦ 1:35.06   10.¦
33           5. Sidorenko Marc                      51 F-Pers-Jussy                1:26.40,1      8.50,7  (1400)   ¦    14.38    2.¦    2.01   10.¦   43.29    4.¦    1.38    9.¦   24.52    6.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   16.40    6.¦ 1:00.09    4.¦ 1:01.47    5.¦ 1:26.40    5.¦
51           8. Simoncini Jansen, CH                ?? LODH-1-F                    2:50.34,9     34.39,2   (810)   ¦    28.05    4.¦    0.46    5.¦ 1:25.48    9.¦    0.35    7.¦   55.19    9.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   28.51    4.¦ 1:54.39    5.¦ 1:55.15    5.¦ 2:50.34    8.¦
31          26. Simonin Jean-Pierre, Orbe           69 dzos                        1:17.52,6     13.32,4  (1607)   ¦    14.16   60.¦    0.57    7.¦   39.07   25.¦    0.53   28.¦   22.37   31.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   15.14   44.¦   54.21   26.¦   55.14   23.¦ 1:17.52   26.¦
32          35. Sironi Serge, F-Prévesin            58 Dream Team                  1:33.00,0     21.12,2  (1479)   ¦    16.58   37.¦    1.55   30.¦   43.33   24.¦    1.49   45.¦   28.42   41.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   18.54   37.¦ 1:02.28   30.¦ 1:04.17   30.¦ 1:33.00   35.¦
12          22. Slovenski Charles, Genève           56 Tri Club Geneve             2:56.02,7     37.50,7   (515)   ¦    35.40   21.¦    1.39   17.¦ 1:24.44   21.¦    0.57    8.¦   53.00   21.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   37.19   20.¦ 2:02.04   22.¦ 2:03.01   21.¦ 2:56.02   22.¦
42           3. Smith Alison                        61 Founex                      1:36.51,1     13.01,4  (1295)   ¦    16.56    4.¦    1.24    2.¦   51.31    4.¦    1.05    4.¦   25.52    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   18.21    3.¦ 1:09.52    4.¦ 1:10.58    4.¦ 1:36.51    3.¦
71           7. Smith Luke                          97 Founex                        14.33,7      1.54,0  (2130)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
72          10. Smith Samuel                        95 Founex                        18.59,2      3.43,3  (2079)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
31          38. Smith Timothy                       65 Founex                      1:22.12,0     17.51,8  (1660)   ¦    14.23   62.¦    1.23   34.¦   40.36   32.¦    0.53   29.¦   24.54   66.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   15.46   52.¦   56.23   40.¦   57.17   39.¦ 1:22.12   38.¦
40          31. Smolina Irina, Genève               78 P&G Footing Club            1:32.27,0     18.29,4  (1296)   ¦    20.04   49.¦    1.28   21.¦   48.01   33.¦    0.31    2.¦   22.20    2.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   21.33   47.¦ 1:09.35   38.¦ 1:10.06   38.¦ 1:32.27   31.¦
44           1. Sommer Sandrine, Vich               87 Tri Club Genève             1:25.39,9       -----  (1254)   ¦    12.14    1.¦    1.18    1.¦   45.05    1.¦    0.40    1.¦   26.21    1.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.32    1.¦   58.38    1.¦   59.18    1.¦ 1:25.39    1.¦
30          23. Sperzagni Christian                 76 Chiasso                     1:15.58,3      9.10,9  (1458)   ¦    14.29   55.¦    1.13   22.¦   37.19   12.¦    0.46   18.¦   22.08   25.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   15.43   45.¦   53.02   24.¦   53.49   23.¦ 1:15.58   23.¦
40          41. Spicher Sandrine                    74 Genève                      1:42.26,2     28.28,6  (1289)   ¦    16.48   44.¦    1.52   32.¦   53.12   43.¦    1.20   42.¦   29.12   37.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   18.40   42.¦ 1:11.53   43.¦ 1:13.13   43.¦ 1:42.26   41.¦
10          41. Spiegelberg Andreas, Seuzach        77 SC liestal                  2:41.21,6     29.15,4   (318)   ¦    28.50   28.¦    2.09   61.¦ 1:21.36   52.¦    1.07   53.¦   47.38   39.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   30.59   35.¦ 1:52.35   43.¦ 1:53.43   44.¦ 2:41.21   41.¦
02           2. Spirig Nicola, Dielsdorf            82 Impuls Triathlon Club Bül     57.12,2      0.10,5    (85)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦   34.02    2.¦
85           6. Stalder Arlette                     96 Nyon                          18.44,6      4.24,9  (2154)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
73           8. Stalder Jules                       93 Nyon                          16.35,5      2.15,2  (2032)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
21           2. Stalder Mireille, Nyon              66 CNN Tri Nyon                2:44.04,5      5.41,9   (235)   ¦    34.11    8.¦    1.51   13.¦ 1:20.57    1.¦    0.48    2.¦   46.16    3.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   36.02    9.¦ 1:56.59    2.¦ 1:57.48    2.¦ 2:44.04    2.¦
12          25. Stamm Patrick                       61 Prilly                      3:00.20,3     42.08,3   (516)   ¦    37.51   27.¦    1.54   22.¦ 1:26.49   24.¦    1.40   22.¦   52.04   18.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   39.46   27.¦ 2:06.35   24.¦ 2:08.15   25.¦ 3:00.20   25.¦
30          29. Stauber Joël, Ecublens VD           72 Rushteam                    1:17.19,6     10.32,2  (1455)   ¦    12.07   23.¦    1.23   33.¦   38.15   18.¦    1.09   67.¦   24.23   60.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.31   24.¦   51.46   20.¦   52.55   20.¦ 1:17.19   29.¦
10           6. Stauffacher Philippe, Muntelier     85 Team Roy Hinnen             2:16.01,8      3.55,6   (319)   ¦    26.07   11.¦    0.57   25.¦ 1:08.59    5.¦    0.46   28.¦   39.11    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   27.05   13.¦ 1:36.04    8.¦ 1:36.50   11.¦ 2:16.01    6.¦
63           3. Stauffer Julien+Tonti Lorena+Pilet  75 www.uci.ch                  1:13.39,0      5.55,9  (1852)   ¦    12.09    3.¦    0.47   18.¦   37.41    3.¦    0.37   11.¦   22.23    4.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   12.57    3.¦   50.38    3.¦   51.15    3.¦ 1:13.39    3.¦
86           3. Stenson Amy+Mancuso Marco+Stenson S 94 CNN Tri-Nyon                  14.20,4      1.16,6  (2161)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
82           5. Stenson Sophie                      96 Rolle                         19.51,9      3.03,3  (2075)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
30          82. Suarez Luis                         72 Crissier                    1:33.32,4     26.45,0  (1435)   ¦    11.44   19.¦    1.25   38.¦   50.51   89.¦    1.44   89.¦   27.46   84.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   13.09   19.¦ 1:04.01   72.¦ 1:05.46   76.¦ 1:33.32   82.¦
31          77. Suchet Dennis                       66 Montherod                   1:28.12,3     23.52,1  (1670)   ¦    16.34  103.¦    2.25   88.¦   41.44   41.¦    1.03   47.¦   26.24   87.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   19.00  104.¦ 1:00.44   71.¦ 1:01.47   71.¦ 1:28.12   77.¦
31          91. Suchet Didier                       65 Nyon                        1:32.10,3     27.50,1  (1608)   ¦    14.30   66.¦    2.49   99.¦   46.01   92.¦    2.04  111.¦   26.44   91.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   17.19   79.¦ 1:03.21   91.¦ 1:05.25   91.¦ 1:32.10   91.¦
71          16. Suchet Jeremy                       98 Nyon                          17.34,9      4.55,2  (2131)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
72          16. Suchet Jonathan                     95 Nyon                          20.21,0      5.05,1  (2080)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
24           3. Sunier Mylène, Giebenach            87 Wildcats                    1:03.58,4      6.37,6    (92)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
                                                                                                                   ¦               ¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦   37.40    3.¦
31          98. Suter Olivier, Gland                70 Trizero                     1:33.39,6     29.19,4  (1609)   ¦    14.07   55.¦    2.25   88.¦   46.42   95.¦    1.51  107.¦   28.32  104.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   16.33   67.¦ 1:03.15   89.¦ 1:05.07   89.¦ 1:33.39   98.¦
10          14. Sutter Gregory, Pully               80 Tri Team Pully              2:22.06,6     10.00,4   (321)   ¦    26.36   17.¦    0.47   13.¦ 1:12.20   19.¦    0.39   15.¦   41.42   14.¦
                                                                                                                   ¦               ¦   27.23   16.¦ 1:39.44   14.¦ 1:40.24   14.¦ 2:22.06   14.¦

total 86



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.