Triathlon di Locarno 2006 - per località "A"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                     tempo     ritardo    pett   ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MD-CPu      14. Kremser Fabian, Aadorf              86 Team Newline                     4:11.14,2     18.11,8    (96)   ¦ 

MD-S2u      52. Brenner Walter                      58 Abtwil                           6:06.05,7   1:54.29,0   (276)   ¦ 

Mini-Jd      7. Baumberger Daniela                  87 Adliswil                         1:17.34,2      9.30,5  (1003)   ¦ 

Mini-S2u     8. Baumberger Urs, Adliswil            61 SSC Langnau                      1:04.29,9      2.55,3  (1199)   ¦ 

MD-CPu      20. Weilenmann Felix, Aegerten          73 Tri Club Seeland                 4:23.34,4     30.32,0    (54)   ¦ 

MD-S1u      83. Rutschmann Roland                   62 Affoltern am Albis               5:05.54,6     55.11,5   (206)   ¦ 

Mini-S2d    12. Genasci Ivana                       61 Agarone                          1:23.48,7     11.38,9  (1400)   ¦ 

Mini-S1u   107. Valli Pierre                        70 Agarone                          1:24.51,9     25.40,0  (1581)   ¦ 

Mini-S2u    52. Pache Roberto                       56 Agno                             1:26.52,1     25.17,5  (1287)   ¦ 

Mini-S1u    42. Gobert Benoit                       69 Aïre                             1:12.38,9     13.27,0  (1294)   ¦ 

Mini-YAd     3. Bosetti Laura, Airolo               91 Molinera                         1:18.40,3      6.28,7  (1395)   ¦ 

Mini-YAu     3. Bosetti Luca, Airolo                92 Molinera                         1:09.55,9      4.53,6  (1393)   ¦ 

Mini-S2u    15. Bosetti Marco, Airolo               61 Molinera                         1:11.51,2     10.16,6  (1394)   ¦ 

Mini-S1u   108. Garzoni Reto                        66 Albonago                         1:25.02,8     25.50,9  (1027)   ¦ 

MD-S1d      11. Dönni-Eggerschwiler Kathrin         68 Alpnach Dorf                     5:27.43,9     42.47,6   (563)   ¦ 

Mini-S1u     2. Haymoz Pascal, Alterswil FR         71 Alpha Sport                      1:02.38,9      3.27,0  (1585)   ¦ 

MD-CPu      28. Hänni Martin, Amsoldingen           74 Tri team Steffisburg             4:26.38,2     33.35,8    (80)   ¦ 

Mini-CPd    37. Moser Sandra                        77 Amsoldingen                      1:26.15,3     22.14,1  (1215)   ¦ 

MD-CPu     100. Christen Pirmin, Anglikon           73 FreeRadicals                     3:08.07,5 Gold Sprint    (27)   ¦ 

MD-CPu      59. Böhi Remo                           80 Appenzell                        4:51.50,9     58.48,5    (66)   ¦ 

MD-CPu      44. Vicini Rene, Appenzell              74 Triathlon Club SG / AI           4:37.31,7     44.29,3    (56)   ¦ 

Mini-S1u    37. Jermini Marco, Aranno               70 Atlantide                        1:11.54,7     12.42,8  (1059)   ¦ 

Mini-S1d    65. Beti Patrizia, Arbedo               62 SCAC 73                          1:42.48,5     35.04,1  (1705)   ¦ 

Mini-S1u    83. Bozzini Claudio, Arbedo             63 SP Locarnese                     1:19.36,5     20.24,6  (1551)   ¦ 

Mini-CPu    35. Milesi Luca, Arbedo                 76 Ciclogrott                       1:09.58,2     14.09,4  (1052)   ¦ 

StafMx       9. Mona Sergio+Santi Mario+Cerutti Eve ?? Runner's Club Bellinzona 2       4:38.10,9     46.11,4   (722)   ¦ 

Mini-S1d    20. Dell'Avo Rachele                    62 Arcegno                          1:21.24,9     13.40,5  (1403)   ¦ 

Mini-S1d    22. Panico Claudia, Arcegno             63 tri team ticino                  1:22.03,2     14.18,8  (1144)   ¦ 

Mini-S2u    43. Bill Walter                         58 Arth                             1:23.22,0     21.47,4  (1188)   ¦ 

Mini-S1u    49. Bohrer Riccardo                     65 Ascona                           1:14.11,3     14.59,4  (1048)   ¦ 

Mini-S2u    23. Brizzi Carlo                        59 Ascona                           1:14.33,7     12.59,1  (1233)   ¦ 

MD-S2u      30. De Carli Elio, Ascona               57 Tri Team Ticino                  5:07.23,5     55.46,8   (245)   ¦ 

MD-CPu      95. Gerber Julien, Ascona               78 Team Costina                     5:55.48,0   2:02.45,6    (93)   ¦ 

Mini-S1u    74. Giacchetto Gianni                   69 Ascona                           1:17.43,7     18.31,8  (1139)   ¦ 

MD-CPu      90. Schuetz-Garcia Diego                80 Ascona                           5:35.12,6   1:42.10,2    (74)   ¦ 

Mini-CPd     5. Schuler Simone, Ascona              82 Tri Team Ticino                  1:09.01,7      5.00,5  (1130)   ¦ 

StafDo       1. Thoma Daniela+Balzano Ylenia+Justin 72 Tri Team Ticino                  4:39.17,6       -----   (702)   ¦ 

Mini-S3u    16. Tresch Rico                         51 Ascona                           1:22.11,5     13.23,6  (1154)   ¦ 

Mini-S1u    91. Tamai Almo                          70 Auenstein                        1:21.11,0     21.59,1  (1356)   ¦ 

Mini-CPu    66. Belotti Antonio                     74 Avegno                           1:16.38,3     20.49,5  (1122)   ¦ 


totale 40



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.