Triathlon di Locarno 2006 - per nome "S"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                     tempo     ritardo    pett   ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mini-CPd    43. Saccabarozzi Chiara                 75 I-Santa Maria Hoè                1:28.59,8     24.58,6  (1169)   ¦ 

Mini-S2u    58. Sala Dante, Bellinzona              56 SPL Locarno                      1:29.50,1     28.15,5  (1118)   ¦ 

MD-S2d       3. Sala Esther                         61 Seedorf                          6:02.23,3     51.34,3   (571)   ¦ 

MD-S2u      21. Sala Gianmarco, Seedorf UR          54 TriUri                           4:53.10,7     41.34,0   (279)   ¦ 

MD-S1u     147. Sametinger Michael, D-München       67 MRRC München                     3:21.25,7 Gold Sprint   (349)   ¦ 

Mini-S1u    72. Sanna Daniele, Claro                65 RC Bellinzona                    1:17.37,1     18.25,2  (1579)   ¦ 

Mini-CPu    45. Sargenti Michele                    72 Contone                          1:12.19,8     16.31,0  (1338)   ¦ 

MD-S2u      41. Satta Salvatore, CH                 60 Triathlon Lecco                  5:35.53,1   1:24.16,4   (292)   ¦ 

Mini-S1u    29. Sauber Ronald, D-Potsdam            68 New Line Triathlon Potsdam       1:11.15,3     12.03,4  (1598)   ¦ 

Mini-CPu   102. Scaccabarozzi Guido                 82 I-Santa Maria Hoè                1:27.00,0     31.11,2  (1279)   ¦ 

Mini-CPu    76. Scapozza Matteo                     81 Bellinzona                       1:19.31,1     23.42,3  (1256)   ¦ 

StafMx       5. Scascighini Paolo+Bagutti Moreno+Ro ?? Ladys First                      4:16.46,7     24.47,2   (740)   ¦ 

Mini-CPd    30. Schäfer Rebekka, Seltisberg         83 TV Seltisberg                    1:21.38,6     17.37,4  (1568)   ¦ 

MD-CPd       7. Scheck Nadine, Gossau SG            86 TG Hütten                        4:53.05,1     30.31,9   (564)   ¦ 

MD-CPu      11. Schelbert Koni                      72 Menzingen                        4:09.43,6     16.41,2    (89)   ¦ 

MD-S1u     111. Schelbert Magnus                    63 Cham                             5:28.51,8   1:18.08,7   (243)   ¦ 

Mini-S1d    34. Scherer Regula                      67 Ebertswil                        1:25.39,3     17.54,9  (1292)   ¦ 

Mini-S1u   105. Schertenleib Marco, Manno           67 Tritatüt                         1:24.14,4     25.02,5  (1271)   ¦ 

MD-S1u     112. Schetty Thomas                      69 Beinwil am See                   5:29.18,6   1:18.35,5   (331)   ¦ 

Mini-CPu    68. Schlegel Reto                       75 Lachen SZ                        1:17.11,0     21.22,2  (1160)   ¦ 

MD-S1u      86. Schmalzbauer André, Lugano          70 Tri Ticino                       5:06.49,2     56.06,1   (208)   ¦ 

MD-S1u      39. Schmidig Peter, Seewen SO           67 TV Nuglar                        4:43.10,1     32.27,0   (170)   ¦ 

Mini-S1u    45. Schnabel Stefan                     63 D-Stuttgart                      1:13.30,2     14.18,3  (1444)   ¦ 

MD-CPd     DSQ  Schneider Brigitte, Bern            72 tdk92                                -----  squalifica   (522)   ¦ 

MD-S1u     120. Schneider Bruno, Trimstein          68 Triteam Bern                     5:33.17,4   1:22.34,3   (106)   ¦ 

StafMx      19. Schneiter Andreas, Cugnasco         64 Cugnasco                         5:50.16,7   1:58.17,2   (730)   ¦ 

MD-S1u      25. Schoetzau Thomas                    66 Pura                             4:37.06,7     26.23,6   (129)   ¦ 

Mini-S1u    73. Schorno Renato                      65 Monte Carasso                    1:17.42,4     18.30,5  (1067)   ¦ 

MD-CPu      90. Schuetz-Garcia Diego                80 Ascona                           5:35.12,6   1:42.10,2    (74)   ¦ 

Mini-CPd    44. Schuler Andrea, Rebstein            85 hoppdusau.li                     1:29.57,8     25.56,6  (1532)   ¦ 

Mini-S1u   120. Schuler Ignaz                       63 Steinhausen                      1:30.12,9     31.01,0  (1511)   ¦ 

Mini-CPd     5. Schuler Simone, Ascona              82 Tri Team Ticino                  1:09.01,7      5.00,5  (1130)   ¦ 

MD-S1u      69. Schulz Markus                       62 Vernier                          4:59.57,2     49.14,1   (214)   ¦ 

MD-S2u      22. Schulze Klaus, Balsthal             56 Tri Zofingen                     4:53.15,9     41.39,2   (296)   ¦ 

MD-CPu      73. Schwarz Daniel                      74 Zürich                           5:08.55,6   1:15.53,2    (14)   ¦ 

MD-S3u       3. Schwarz Willi                       50 Jongny                           5:21.56,9     21.03,0   (273)   ¦ 

StafM       13. Schweitzer Dennis+Tobias Büchler+Lu 89 Gold Coast IRON-Team             5:13.33,4   1:13.00,8   (770)   ¦ 

Mini-S1d    55. Scola Giulia                        62 Vezio                            1:35.09,8     27.25,4  (1297)   ¦ 

MD-CPu      93. Seiler Ivan, St. Gallen             75 Buenos Aires                     5:42.49,7   1:49.47,3    (38)   ¦ 

Mini-S1u    44. Seiler Patrick, Luterbach           69 www.PalixGolf.ch                 1:13.22,2     14.10,3  (1322)   ¦ 

MD-S2u       4. Seitler Ulrich                      59 D-Schwäbisch Gmünd               4:32.08,6     20.31,9   (271)   ¦ 

Mini-S2u    39. Semmler Rolf                        55 Wängi                            1:21.13,1     19.38,5  (1569)   ¦ 

Mini-S3u     4. Serventi Ugo, Lugano                44 TreTeam Lugano                   1:13.04,5      4.16,6  (1408)   ¦ 

Mini-S1u    87. Severoni Daniele                    63 Breganzona                       1:20.42,7     21.30,8  (1440)   ¦ 

Mini-S3u    14. Sidler Urs, F-Thonon-Les-Bains      40 Tri-Leman                        1:19.57,9     11.10,0  (1530)   ¦ 

Mini-S1d    57. Siegenthaler Marianne               65 Murten                           1:37.39,1     29.54,7  (1341)   ¦ 

MD-CPu      27. Siegert Roland, Kronbühl            73 Finishers Winterthur             4:25.50,8     32.48,4    (98)   ¦ 

MD-S1u      76. Sigg Michael                        69 Zürich                           5:02.40,7     51.57,6   (216)   ¦ 

Mini-S2u    54. Silini Luca                         60 Minusio                          1:27.24,1     25.49,5  (1185)   ¦ 

MD-CPu      38. Silvan Michele, Giubiasco           82 SNB                              4:33.46,7     40.44,3     (8)   ¦ 

MD-S3u       7. Simmler Willi, D-Kornwestheim       40 sz-kornweszheim                  6:37.45,5   1:36.51,6   (315)   ¦ 

Mini-CPu    79. Sironi Peter                        79 I-Olgiate Molgora                1:20.08,3     24.19,5  (1074)   ¦ 

Mini-YAu     5. Skory Roberto, Monte Carasso        91 Molinera                         1:16.21,9     11.19,6  (1570)   ¦ 

Mini-S1u    11. Soer Willy, Verscio                 68 individuale                      1:08.04,9      8.53,0  (1196)   ¦ 

Mini-YBu    10. Soldati Federico, Bioggio           89 Canottieri Lugano                1:18.04,9     18.22,5  (1571)   ¦ 

StafM        2. Soldati Giuliano+Rossi Luca+Gadola  84 CG Ceresio Balmelli Team         4:09.51,2      9.18,6   (739)   ¦ 

MD-S3d     DSQ  Sommer Brigitte, Münsingen          51 Tri Team Steffisburg                 -----  squalifica   (579)   ¦ 

MD-CPd      26. Sonderegger Sandra                  73 Oberwil-Lieli                    6:06.11,1   1:43.37,9   (576)   ¦ 

StafM        3. Sonic Muki+Capoani Aldo+Simone Colo 71 Sarci Sport Olivone              4:13.00,6     12.28,0   (714)   ¦ 

Mini-CPu     8. Sperzagni Christian                 76 Chiasso                          1:03.25,1      7.36,3  (1365)   ¦ 

MD-CPu      12. Spinedi Patrick, Mezzovico          76 Tri Team Ticino                  4:10.49,7     17.47,3     (9)   ¦ 

MD-CPu      69. Spörri Manuel                       83 Sulzbach                         5:04.17,1   1:11.14,7    (69)   ¦ 

MD-S2u      44. Spycher Wolfram, Meinier            61 TMT Annecy                       5:41.36,6   1:29.59,9   (352)   ¦ 

MD-CPu      57. Stahlberger Marius                  77 Thalwil                          4:50.32,6     57.30,2   (316)   ¦ 

Mini-S1d    25. Stamm Croci Martha                  70 Morbio Inferiore                 1:23.09,0     15.24,6  (1227)   ¦ 

Mini-S1u     1. Stampfli Markus, Büren SO           67 Schwimmclub Liestal                59.11,9       -----  (1593)   ¦ 

MD-S1u       4. Stampfli Markus                     67 Büren SO                         4:16.16,6      5.33,5   (371)   ¦ 

Mini-S2d    11. Stampfli Ursula                     61 Riehen                           1:23.02,6     10.52,8  (1398)   ¦ 

MD-S2u      47. Stampfli Walter                     61 Riehen                           5:47.06,3   1:35.29,6   (285)   ¦ 

MD-S1d      23. Stancic Marica                      71 Zürich                           6:25.09,2   1:40.12,9   (527)   ¦ 

Mini-S1d     5. Stanganello Maruska                 66 Coldrerio                        1:14.41,3      6.56,9  (1153)   ¦ 

MD-CPu      17. Stauffacher Philippe, Muntelier     85 Team Roy Hinnen                  4:22.12,0     29.09,6   (317)   ¦ 

Mini-S1u    63. Stefani Damiano, Giornico           67 BOBOTEAM                         1:15.40,8     16.28,9  (1387)   ¦ 

MD-S3u       8. Stefanicki François                 48 Brissago                         6:48.17,5   1:47.23,6   (262)   ¦ 

MD-S1u       2. Steffen Urs, Winterthur             62 finishers Winterthur             4:14.25,7      3.42,6   (221)   ¦ 

MD-S1d      18. Steiger Sandra, D-München           70 TSV Ottobrunn                    5:51.33,5   1:06.37,2   (546)   ¦ 

MD-CPu      82. Steiner Daniel                      83 Uster                            5:22.40,6   1:29.38,2    (85)   ¦ 

MD-CPd      13. Steiner Evelyne, Rapperswil         78 VC Jona                          5:11.52,1     49.18,9   (518)   ¦ 

MD-S1u      97. Steinhauser Manfred, D-Bad Waldsee  65 fit4tri TG Bad Waldsee           5:17.19,9   1:06.36,8   (207)   ¦ 

MD-S1u     117. Steinmann Pius, Baar                70 Kinderland                       5:30.31,8   1:19.48,7   (239)   ¦ 

Mini-CPu    70. Stephani Mirko, Chiasso             83 Incredibili                      1:17.30,8     21.42,0  (1197)   ¦ 

MD-CPu     104. Stierli Markus, Kollbrunn           75 aerotech.ch                      3:32.47,6     auf Run   (365)   ¦ 

MD-S1u     103. Strähl André, Zürich                66 FreeRadicals                     5:23.31,0   1:12.47,9   (140)   ¦ 

MD-S1u      49. Strässle Christian, Renens VD       65 TMT Annecy                       4:49.05,4     38.22,3   (353)   ¦ 

MD-S1u      84. Strittmatter Marc                   68 D-Konstanz                       5:06.13,9     55.30,8   (318)   ¦ 

Mini-CPu    25. Stüdi Tobias                        80 Bern                             1:08.06,1     12.17,3  (1525)   ¦ 

MD-S1u      46. Stump Christian                     64 St. Gallen                       4:46.21,8     35.38,7   (113)   ¦ 

Mini-CPd     3. Sturzenegger Karin, Bedano          76 CG Ceresio                       1:08.53,2      4.52,0  (1580)   ¦ 

MD-S1u     128. Stutz Ulrich, Zürich                69 Grillclub Rüti ZH                5:49.51,2   1:39.08,1   (145)   ¦ 

Mini-S2u     6. Süess Stephan                       58 Schönenberg TG                   1:04.13,7      2.39,1  (1516)   ¦ 

Mini-CPd     2. Süess Stephanie, Schönenberg TG     86 Elite Tri Team                   1:07.57,6      3.56,4  (1372)   ¦ 

MD-CPu       2. Sundberg Swen                       74 D-Herzogenaurach                 3:54.27,1      1.24,7     (2)   ¦ 

MD-S1u     113. Sutz Ruedi                          69 Hütten                           5:29.28,2   1:18.45,1   (319)   ¦ 

Mini-CPu    67. Svanotti Peter                      77 Pregassona                       1:16.56,3     21.07,5  (1245)   ¦ 


totale 94



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.