Triathlon di Locarno 2006 - per nome "B"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                     tempo     ritardo    pett   ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MD-CPd      23. Bachofner Christine                 74 Luven                            5:52.04,5   1:29.31,3   (537)   ¦ 

Mini-S1d    10. Baciocchi Katia                     71 Carabbia                         1:16.42,0      8.57,6  (1187)   ¦ 

MD-S2u       6. Bader Werner                        61 D-Bad Waldsee                    4:35.27,1     23.50,4   (287)   ¦ 

MD-S1u     102. Badersbach Günter, D-Steinfeld      64 RV Viktoria Wombach              5:21.54,4   1:11.11,3   (117)   ¦ 

Mini-CPu    51. Baghin Fabio                        84 Molinazzo di monteggio           1:13.26,0     17.37,2  (1070)   ¦ 

Mini-S1u    48. Baiardi Roger                       67 Breganzona                       1:13.50,1     14.38,2  (1060)   ¦ 

Mini-CPu    81. Ballerini Nakay                     84 Mendrisio                        1:20.31,2     24.42,4  (1352)   ¦ 

StafMx      16. Ballinari Ubaldo+Curzio Bernasconi+ 63 Airone                           5:13.46,6   1:21.47,1   (706)   ¦ 

Mini-YAd     1. Ballmann Hanna, D-Bad Waldsee       91 fit4tri TG Bad Waldsee           1:12.11,6       -----  (1587)   ¦ 

MD-S1u     122. Ballmann Rüdiger                    64 D-Bad Waldsee                    5:34.20,7   1:23.37,6   (178)   ¦ 

Mini-CPu    38. Balmelli Jean-Marc                  72 Lugano                           1:10.41,0     14.52,2  (1431)   ¦ 

Mini-S1d    61. Banfi Roberta                       65 Losone                           1:38.49,9     31.05,5  (1547)   ¦ 

MD-CPu      78. Bangerter Adrian                    80 Wallisellen                      5:14.30,6   1:21.28,2    (30)   ¦ 

Mini-S2u    29. Bäni Jürg, Schaffhausen             58 Bäni                             1:15.33,6     13.59,0  (1046)   ¦ 

Mini-CPu    86. Bardelli Martino, Locarno           86 Kon-tiki team                    1:21.42,4     25.53,6  (1534)   ¦ 

StafMx       4. Barloggio Damiano+Lupatini Mauro+Ca 84 Team Corner                      4:09.39,8     17.40,3   (711)   ¦ 

StafMx      10. Baruffaldi Jessica+Ivan Barruffaldi 75 Baruffaldi Selection             4:48.25,8     56.26,3   (769)   ¦ 

MD-S1u     107. Basile Ivano, Hinteregg             71 FreeRadicals                     5:25.42,5   1:14.59,4   (185)   ¦ 

MD-CPu      80. Baumann Marcel                      77 Wolfhausen                       5:19.37,0   1:26.34,6    (55)   ¦ 

Mini-Jd      7. Baumberger Daniela                  87 Adliswil                         1:17.34,2      9.30,5  (1003)   ¦ 

Mini-S2u     8. Baumberger Urs, Adliswil            61 SSC Langnau                      1:04.29,9      2.55,3  (1199)   ¦ 

Mini-S1u    68. Baumer Andrea                       67 Tegna                            1:16.53,3     17.41,4  (1135)   ¦ 

MD-S2u      37. Baumgartner Thomas                  61 Wettswil                         5:22.03,9   1:10.27,2   (250)   ¦ 

MD-S1u      62. Becker Thomas, Rüschegg             65 Team Extra-Bike                  4:55.48,3     45.05,2   (201)   ¦ 

MD-S1u      66. Behr Thorsten                       63 D-Hamm                           4:58.20,3     47.37,2   (204)   ¦ 

Mini-CPu    97. Bellinato Siro                      72 Novazzano                        1:25.01,7     29.12,9  (1100)   ¦ 

Mini-S1d     8. Belloli Nicole, Cama                70 RC Bellinzona                    1:15.20,3      7.35,9  (1436)   ¦ 

StafDo       4. Belloli Nicole+Reist Brigitte+Rossi ?? Runner'sClub Bellinzona 4        5:04.50,7     25.33,1   (721)   ¦ 

Mini-CPu    66. Belotti Antonio                     74 Avegno                           1:16.38,3     20.49,5  (1122)   ¦ 

StafM        6. Benkovics Michel+Giulieri Danilo+Br 66 Speedturtles                     4:31.25,1     30.52,5   (724)   ¦ 

Mini-YAu     6. Benkovics Roger, Gordola            91 Tri Team Ticino                  1:17.00,1     11.57,8  (1136)   ¦ 

MD-CPd       9. Benz Simone, Wilen                  80 Simone                           5:04.05,5     41.32,3   (506)   ¦ 

Mini-S1u    30. Beretta Alessandro                  68 Gordevio                         1:11.17,2     12.05,3  (1156)   ¦ 

MD-CPu       7. Berlage Lucky                       73 B                                4:02.16,7      9.14,3     (1)   ¦ 

MD-S2u      17. Berlie Pierre, Muraz                56 DOM CYCLE                        4:52.06,7     40.30,0   (259)   ¦ 

Mini-S1u    80. Bernasconi Aldo                     62 Bironico                         1:18.50,0     19.38,1  (1415)   ¦ 

Mini-S1d    38. Bernasconi Anita                    62 Bironico                         1:28.57,2     21.12,8  (1416)   ¦ 

Mini-CPu    22. Bernasconi Daniele, Locarno         73 CG Ceresio                       1:06.52,6     11.03,8  (1429)   ¦ 

MD-CPu      16. Bernasconi Fermo, I-Albiolo         73 TD Rimini                        4:12.35,0     19.32,6   (369)   ¦ 

Mini-CPd    58. Bernasconi Mery                     73 Morbio Inferiore                   11.55,6    von Swim  (1225)   ¦ 

Mini-S1u   119. Berveglieri Maurizio                64 Stabio                           1:29.13,7     30.01,8  (1423)   ¦ 

MD-S1u     129. Besutti Maurizio                    63 I-Bisuschio                      5:49.59,9   1:39.16,8   (360)   ¦ 

Mini-S1d    65. Beti Patrizia, Arbedo               62 SCAC 73                          1:42.48,5     35.04,1  (1705)   ¦ 

Mini-CPu    83. Betrisey Michel                     83 Gordola                          1:21.14,9     25.26,1  (1574)   ¦ 

MD-S1u      72. Betschart Rolf, Baar                64 tri team zugerland               5:00.41,9     49.58,8   (166)   ¦ 

Mini-S1d    43. Bettelini Etter Barbara             68 Breno                            1:30.32,4     22.48,0  (1149)   ¦ 

Mini-S1u   101. Bettelini Stefano                   65 Breno                            1:23.26,5     24.14,6  (1148)   ¦ 

Mini-S1u   114. Bianchi Ivano                       66 Lamone-Cadempino                 1:27.32,6     28.20,7  (1518)   ¦ 

Mini-S1u    93. Bianchi Massimo                     66 Lugano                           1:21.34,6     22.22,7  (1538)   ¦ 

MD-S1d       9. Bienvenue Brigitte, Oberurnen       68 Tri Team Glarnerland             5:24.36,9     39.40,6   (553)   ¦ 

Mini-CPu    99. Bieri Alessandro                    73 Ponte Capriasca                  1:26.12,6     30.23,8  (1093)   ¦ 

MD-S1d       8. Bieri-Burri Barbara, Malters        63 Ski-Club Malters                 5:19.28,5     34.32,2   (539)   ¦ 

MD-CPu      85. Biesgen Thommi                      81 Basel                            5:24.19,4   1:31.17,0    (75)   ¦ 

Mini-CPu   109. Biffi Manuel                        78 I-Rovagnate                      1:43.05,3     47.16,5  (1165)   ¦ 

Mini-S1u     3. Bigolin Fausto, Gordola             71 Big.gym                          1:04.15,8      5.03,9  (1234)   ¦ 

StafDo       3. Bigolin Paula+Guerra Tatiana+Torre  ?? LAST MINUTE                      5:03.54,3     24.36,7   (708)   ¦ 

MD-CPd       5. Bilham Emma, Chernex                86 Tri Team Pully                   4:51.11,5     28.38,3   (566)   ¦ 

Mini-S2u    43. Bill Walter                         58 Arth                             1:23.22,0     21.47,4  (1188)   ¦ 

MD-S1u     133. Binder Steffen                      66 Kreuzlingen                      5:58.36,2   1:47.53,1   (161)   ¦ 

Mini-CPu    85. Binetti Fabio                       76 Massagno                         1:21.27,2     25.38,4  (1543)   ¦ 

MD-S1u      67. Binggeli Markus, Basel              71 Tri VC Allschwil                 4:58.39,9     47.56,8   (162)   ¦ 

Mini-Ju      3. Birrer Andreas, Hergiswil NW        88 Tri-Club Hergiswill              1:04.58,0      2.27,5  (1548)   ¦ 

Mini-CPd    17. Bischof Nadia                       74 Zürich                           1:18.42,0     14.40,8  (1575)   ¦ 

MD-S1u     124. Bissig Stephan                      66 Commugny                         5:34.50,5   1:24.07,4   (228)   ¦ 

MD-S2u      16. Blank Roland, D-Attenhausen         58 TV Memmingen                     4:50.56,6     39.19,9   (291)   ¦ 

MD-S1u      13. Block Jochen, D-München             68 MRRC München                     4:27.21,7     16.38,6   (314)   ¦ 

MD-CPu      32. Blockus Jakob, D-Buchenberg         80 RSC Kempten                      4:30.29,0     37.26,6   (300)   ¦ 

MD-S3u       1. Blockus Ulrich, D-Buchenberg        51 RSC Kempten                      5:00.53,9       -----   (301)   ¦ 

Mini-YBu     1. Bocherens Nicolas, Roggwil          89 Uebelhardt Tri-Team Oensingen      59.42,4       -----  (1302)   ¦ 

MD-S2u       1. Bochtler Gerhard, D-Bad Waldsee     61 Mengens Triathleten              4:11.36,7       -----   (294)   ¦ 

MD-S1u      40. Bodero Davide, I-Albate             66 Molinari Triathlon               4:43.30,9     32.47,8   (368)   ¦ 

StafDo       2. Boffetti Nadia+Deprati Chantal+Dema ?? Runner's Club Bellinzona 6       4:44.57,0      5.39,4   (718)   ¦ 

Mini-CPd    11. Boffetti Nadia                      77 Cama                             1:15.27,2     11.26,0  (1524)   ¦ 

MD-CPu      59. Böhi Remo                           80 Appenzell                        4:51.50,9     58.48,5    (66)   ¦ 

Mini-S1u    49. Bohrer Riccardo                     65 Ascona                           1:14.11,3     14.59,4  (1048)   ¦ 

MD-S1u      15. Bommer Roger                        69 Weiach                           4:27.54,5     17.11,4   (200)   ¦ 

MD-S1u      30. Bonardi Paolo, I-Bagnatica          64 AS Frezzone                      4:40.22,2     29.39,1   (363)   ¦ 

MD-CPu      58. Bonaria Alessandro                  78 Winterthur                       4:50.39,5     57.37,1    (79)   ¦ 

Mini-CPu    54. Bongiorno Nicolo                    76 I-Milano                         1:13.42,2     17.53,4  (1549)   ¦ 

MD-S2u      20. Bonini Gianluca, I-Reggio Emilia    60 Beriv MultiSport                 4:53.01,5     41.24,8   (253)   ¦ 

Mini-Jd      2. Bontognali Semira                   88 St. Moritz                       1:08.55,9      0.52,2  (1710)   ¦ 

StafM        9. Bordignon Fabrizio+Marco Minini+Mar 66 3x1                              4:51.02,2     50.29,6   (726)   ¦ 

MD-CPd       6. Born Monika, Herzogenbuchsee        79 www.crespo.ch                    4:51.32,7     28.59,5   (575)   ¦ 

Mini-S1u    76. Borri Mauro, Bedano                 66 Tritatüt                         1:18.05,2     18.53,3  (1268)   ¦ 

Mini-S1u    85. Borsese Mario                       71 Montagnola                       1:20.22,9     21.11,0  (1550)   ¦ 

Mini-YAd     3. Bosetti Laura, Airolo               91 Molinera                         1:18.40,3      6.28,7  (1395)   ¦ 

Mini-YAu     3. Bosetti Luca, Airolo                92 Molinera                         1:09.55,9      4.53,6  (1393)   ¦ 

Mini-S2u    15. Bosetti Marco, Airolo               61 Molinera                         1:11.51,2     10.16,6  (1394)   ¦ 

Mini-S1u   106. Bosia Emilio                        63 Savosa                           1:24.21,0     25.09,1  (1024)   ¦ 

Mini-CPu    19. Bosisio Simone                      73 Camorino                         1:06.35,0     10.46,2  (1366)   ¦ 

Mini-S1d    18. Bosshard Verena                     63 Winterthur                       1:20.11,1     12.26,7  (1582)   ¦ 

Mini-CPu    82. Botticelli Giulio                   78 Minusio                          1:20.44,6     24.55,8  (1103)   ¦ 

Mini-S2u    17. Bottinelli Jvano, Seseglio          55 butascel                         1:11.59,0     10.24,4  (1025)   ¦ 

Mini-CPu   105. Bottinelli Luca                     74 Vezia                            1:31.08,6     35.19,8  (1526)   ¦ 

MD-S1u     126. Boustead Keith                      70 Genève                           5:43.36,9   1:32.53,8   (181)   ¦ 

Mini-S1u    83. Bozzini Claudio, Arbedo             63 SP Locarnese                     1:19.36,5     20.24,6  (1551)   ¦ 

Mini-S1u    33. Bozzini Davide                      71 F-Gex                            1:11.49,0     12.37,1  (1085)   ¦ 

Mini-S1u    55. Bracelli Enrico                     65 Mezzovico                        1:14.37,3     15.25,4  (1286)   ¦ 

MD-CPu       9. Brader Christian, D-Memmingen       80 VfL Kaufering Triathlon          4:05.12,2     12.09,8    (81)   ¦ 

Mini-S1u    90. Braguglia  Fabio                    69 Losone                           1:21.08,5     21.56,6  (1502)   ¦ 

Mini-CPd    54. Brambilla Alessia                   76 I-Rovagnate                      1:35.16,8     31.15,6  (1174)   ¦ 

Mini-CPu    61. Brambilla Eugenio                   74 I-Rovagnate                      1:15.44,5     19.55,7  (1171)   ¦ 

Mini-S1u   126. Brambilla Mario                     70 Chiasso                          1:33.18,8     34.06,9  (1162)   ¦ 

Mini-S1u   130. Branda Mirco, Tremona               69 Azienda Mondo                    1:36.33,1     37.21,2  (1299)   ¦ 

MD-S1d      14. Brändle Susanne                     68 Dietikon                         5:29.36,3     44.40,0   (535)   ¦ 

MD-S1u      31. Brändli Tom, Zug                    66 Koba Bike / Powerbar             4:41.01,9     30.18,8   (111)   ¦ 

Mini-S1d    31. Bravo Paola                         71 Cugnasco                         1:25.19,5     17.35,1  (1058)   ¦ 

Mini-S2d     4. Breitler Margrit, Unterwasser       55 DTV Alt St. Johann               1:16.52,1      4.42,3  (1358)   ¦ 

MD-S2u      52. Brenner Walter                      58 Abtwil                           6:06.05,7   1:54.29,0   (276)   ¦ 

Mini-S1d    59. Briant Marie-France                 63 CH                               1:38.18,2     30.33,8  (1426)   ¦ 

MD-CPd      20. Bricalli Raffaella                  73 Zürich                           5:45.08,1   1:22.34,9   (525)   ¦ 

MD-CPd       3. Brielmayer Jutta, D-Berg            83 Mengens Triathleten              4:37.59,1     15.25,9   (548)   ¦ 

Mini-S2u    23. Brizzi Carlo                        59 Ascona                           1:14.33,7     12.59,1  (1233)   ¦ 

MD-S3u       5. Brokop Waldemar, D-Bad Lauterberg   49 SST99 Bad Lauterberg             6:21.29,7   1:20.35,8   (246)   ¦ 

Mini-S1u    92. Bronlet Xavier                      68 Porza                            1:21.29,8     22.17,9  (1443)   ¦ 

StafM       15. Bronlet Xavier+Giuseppe Greco+Aldo  68 CRC B-Source                     5:16.51,8   1:16.19,2   (713)   ¦ 

Mini-CPu     4. Brüllmann Pascal, Rumisberg         84 Uebelhardt Triteam Oensingen       56.59,2      1.10,4  (1350)   ¦ 

Mini-CPu    50. Brunati Martin                      84 Maggia                           1:13.17,7     17.28,9  (1552)   ¦ 

MD-CPd      16. Brunati Sara                        78 Luzern                           5:23.09,7   1:00.36,5   (502)   ¦ 

Mini-S3u    12. Brunner Giuseppe                    48 Giubiasco                        1:19.01,3     10.13,4  (1512)   ¦ 

Mini-YBd     1. Bucher Carmen, Herzogenbuchsee      90 Uebelhard Tri Team Oensingen     1:11.48,0       -----  (1385)   ¦ 

Mini-S3u     3. Bucher Martin                       51 Hochdorf                         1:12.53,7      4.05,8  (1521)   ¦ 

Mini-S1u    26. Buck Marco, Porza                   62 Tritatüt                         1:10.34,8     11.22,9  (1265)   ¦ 

Mini-S2d    17. Bueringer Barbara, D-Steinheim      55 Team Silla Hopp                  1:30.22,0     18.12,2  (1087)   ¦ 

Mini-S3u     2. Bueringer Helmut, D-Steinheim       51 Team Silla Hopp                  1:12.50,0      4.02,1  (1051)   ¦ 

Mini-CPu    72. Bueringer Karl, D-Steinheim         83 Team Silla Hopp                  1:18.10,6     22.21,8  (1096)   ¦ 

Mini-Ju      4. Bueringer Karsten, D-Steinheim      88 Team Silla Hopp                  1:10.22,0      7.51,5  (1050)   ¦ 

Mini-CPu    28. Buetti Niccolò, Locarno             83 Flippers Team Locarno            1:08.38,7     12.49,9  (1104)   ¦ 

MD-S2u       7. Bürgi Georges, Küssnacht am Rigi    57 Team Roy Hinnen                  4:36.26,5     24.49,8   (257)   ¦ 

Mini-Jd      4. Buss Ladina                         88 Starrkirch-Wil                   1:12.50,6      4.46,9  (1345)   ¦ 

Mini-S1d    14. Buss Stephanie                      63 Starrkirch-Wil                   1:17.12,9      9.28,5  (1343)   ¦ 

MD-S2u      48. Buttet Robert                       61 Vésenaz                          5:47.17,9   1:35.41,2   (290)   ¦ 

Mini-CPd    57. Butti Simona                        76 Morbio Superiore                 1:39.14,1     35.12,9  (1437)   ¦ 

MD-S2u      51. Büttner Peter                       59 D-Memmingen                      6:01.45,8   1:50.09,1   (325)   ¦ 

Mini-Ju      6. Bützer Philippe                     87 Brione s. Minusio                1:19.41,5     17.11,0  (1328)   ¦ 

Mini-YBu     7. Bützer Raphael                      90 Losone                           1:11.42,7     12.00,3  (1220)   ¦ 


totale 136



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.