(93) Team Fitness Men

SIC Engadin - (93) Team Fitness Men

Nettostartzeiten für alle Breitensportkategorien
Rang  Team                                             Total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. Athleticum Rollerblade Team                 3:00.46,13
          504 Wenger Marco                   CH-Schenkon               FMT20      1:00.15,22    1.
          503 Sterki Tobias                  CH-Zuchwil                FMT20      1:00.15,29    2.
          501 Achermann Michi                CH-Stans                  FMT20      1:00.15,62    4.
          505 Willm Timothée                 F-Rixheim                 FMT20      1:00.16,24    8.
          502 Niggli Daniel                  CH-Safnern                FMT20      1:00.18,45   16.
   2. Salomon Devo                                3:00.48,57
          583 Oberholzer Erich               CH-Gommiswald             FMT20      1:00.15,65    5.
          582 Moser Florian                  CH-Frenkendorf            FMT20      1:00.15,67    7.
          581 Augusto Jonas                  CH-Biel/Bienne            FMT20      1:00.17,25    9.
          584 Schneider Samuel               CH-Safnern                FMT20      1:00.17,60   13.
   3. Arena-Fitness Team                          3:00.52,90
          601 Vogler Tobias                  CH-Kerns                  FMT20      1:00.17,41   11.
          600 Rohrer Florian                 CH-Flüeli-Ranft           FMT20      1:00.17,42   12.
          598 Niederberger Beat              CH-Oberdorf NW            FMT20      1:00.18,07   15.
          599 Rohrer Armin                   CH-Sachseln               FMT20      1:01.14,79   18.
   4. HotWheels                                   3:05.32,75
          549 Wolf Patrick                   CH-Lengnau BE             FMT20      1:00.17,36   10.
          550 Wolf Thomas                    CH-Büren an der Aare      FMT20      1:01.58,74   20.
          548 Marti Jan                      CH-Safnern                FMT20      1:03.16,65   24.
          546 Altorfer Stefan                CH-Brügg BE               FMT30      1:11.20,34   21.
          547 Lerf Jean-Luc                  CH-St-Blaise              FMT30      1:24.08,48   33.
   5. Speedy's Bern                               3:05.48,09
          588 Müller Urs                     CH-Kandersteg             FMT20      1:00.19,38   17.
          585 Brügger Thomas                 CH-Thierachern            FMT30      1:02.04,22    4.
          586 Eggimann Pascal                CH-Kandersteg             FMT20      1:03.24,49   29.
          587 Müller Beni                    CH-Kandersteg             FMT20      1:05.10,92   31.
   6. Mittelland by Matter Fitness A              3:08.57,38
          574 Karlen Nestor                  CH-Naters                 FMT20      1:01.59,21   22.
          572 Haudenschild Peter             CH-Niederbipp             FMT30      1:01.59,48    3.
          573 Infanger Adelrich              CH-Feldbrunnen            FMT45      1:04.58,69    2.
          571 Bühler Félix                   CH-Wabern                 FMT30      1:05.08,74   10.
          575 Zeller Manfred                 CH-Selzach                FMT30      1:08.16,48   16.
   7. Berger-Inline Team                          3:09.27,12
          512 Flückiger Urs                  CH-Heimisbach             FMT20      1:01.17,74   19.
          515 Rindlisbacher Bruno            CH-Konolfingen            FMT20      1:03.21,61   27.
          514 Leuenberger Martin             CH-Rohrbachgraben         FMT30      1:04.47,77    5.
          513 Haas Hermann                   CH-Grosshöchstetten       FMT30      1:05.01,42    6.
          511 Bangerter Pierre               CH-Bowil                  FMT30      1:10.52,80   19.
   8. Inlineteam Heinigersport A                  3:12.13,63
          539 Ryser Severin                  CH-Aegerten               FMT30      1:01.58,43    2.
          536 Heiniger Thomas                CH-Lyss                   FMT30      1:05.07,59    8.
          538 Langenegger Daniel             CH-Meinisberg             FMT45      1:05.07,61    4.
          537 Jobin Stephan                  CH-Studen BE              FMT30      1:05.07,81    9.
          540 Walter Markus                  CH-Aarberg                FMT20      1:12.04,50   37.
   9. Inline-Team Furttal                         3:13.38,50
          533 Hess Peter                     CH-Wettingen              FMT20      1:03.21,13   26.
          531 Bangerter Adrian               CH-Wallisellen            FMT20      1:03.21,69   28.
          532 Brütsch Christian              CH-Zürich                 FMT30      1:06.55,68   12.
          534 Iida Alfredo                   CH-Zürich                 FMT30      1:11.55,16   23.
  10. Inlineteam Heinigersport B                  3:16.38,38
          545 Schafer Peter                  CH-Nidau                  FMT45      1:03.23,70    1.
          544 Mägerle Werner                 CH-Gerolfingen            FMT45      1:05.10,91    6.
          541 Berger Fred                    CH-Lyss                   FMT45      1:08.03,77    7.
          543 Lüscher Peter                  CH-Biel/Bienne            FMT45      1:11.53,70   10.
          542 Kocher Jürg                    CH-Büren an der Aare      FMT45      1:15.40,79   11.
  11. EmmenSkaters                                3:16.53,86
          527 Kolly Christopher              CH-Steg VS                FMT30      1:01.56,08    1.
          526 Grütter Florian                CH-Utzenstorf             FMT20      1:05.19,21   32.
          528 Künzi Daniel                   CH-Grünenmatt             FMT20      1:09.38,57   35.
          529 Plaschy Marc                   CH-Biglen                 FMT30      1:24.13,80   34.
  12. Jura Grizzly Inline Team                    3:18.58,83
          569 Strähl Marco                   CH-Derendingen            FMT20      1:01.59,07   21.
          570 Weissenberger Bernd            CH-Olten                  FMT30      1:05.06,47    7.
          568 Strähl Heini                   CH-Derendingen            FMT45      1:11.53,29    9.
          566 Bärlocher Martin               CH-Rothrist               FMT30      1:13.51,56   25.
  13. CMS-Brasil by Varanus Lifestyle             3:19.59,35
          521 Knupp Yves                     CH-Oberkirch LU           FMT20      1:02.00,70   23.
          523 Sidler Marc                    CH-Baar                   FMT20      1:03.20,45   25.
          522 Kobald Mario                   FL-Mauren                 FMT20      1:14.38,20   39.
  14. Fitnessteam ICW / IGR                       3:26.24,03
          558 Giacomelli Daniel              CH-Kemptthal              FMT20      1:08.14,49   33.
          556 Buck Martin                    CH-Oberrohrdorf           FMT30      1:08.16,16   15.
          559 Krummenacher Armin             CH-Hedingen               FMT30      1:09.53,38   18.
          560 Wigger Marcel                  CH-Emmen                  FMT20      1:14.34,38   38.
          557 Flüeler Filip                  CH-Zürich                 FMT30      1:17.10,53   29.
  15. JUKA Fitness-Team                           3:26.25,84
          561 Bär Roger                      CH-Pfäffikon SZ           FMT45      1:05.06,12    3.
          564 Keel Stephan                   CH-Au ZH                  FMT30      1:09.27,04   17.
          565 Ruoss Valentin                 CH-Schübelbach            FMT30      1:11.52,68   22.
  16. Mittelland by Matter Fitness B              3:31.24,98
          579 Herzog Christian               CH-Zuchwil                FMT30      1:06.03,32   11.
          577 Bisig Ruedi                    CH-Zuchwil                FMT45      1:09.26,91    8.
          578 Ehrsam Jakob                   CH-Balsthal               FMT45      1:15.54,75   12.
          576 Ackermann Rolf                 CH-Selzach                FMT30      1:23.30,28   32.
          580 Masina Franco                  CH-Menzingen              FMT45      1:37.05,86   15.
  17. speed-inliner-basilisk / xplore             3:32.48,24
          507 Beeler Thomas                  CH-Birsfelden             FMT30      1:07.27,04   13.
          509 Hauswirth Björn                CH-Binningen              FMT20      1:11.42,44   36.
          510 Schwerzmann Thomas             CH-Augst BL               FMT30      1:13.38,76   24.
          506 Bagaglio Alex                  CH-Basel                  FMT20      1:15.53,89   40.
  18. Thurgovia Fitness Men                       3:59.57,45
          595 Schönenberger Marcel           CH-Winterthur             FMT30      1:14.12,45   26.
          593 Clement Martin                 CH-Horgen                 FMT30      1:19.27,77   30.
          596 Walther Martin                 CH-Fraubrunnen            FMT30      1:26.17,23   35.
          594 Don Manfred                    CH-Busswil TG             FMT45      1:31.14,59   14.

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.