(92) Team Speed Women

SIC Engadin - (92) Team Speed Women

Nettostartzeiten für alle Breitensportkategorien
Rang  Team                                             Total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. Alessi Powerslide                           2:55.14,05
         1003 Gomez Sandra                   E-Spain                   SWTI         57.58,07    1.
         1004 Turchiarelli Giovanna          I-Italy                   SWTI         57.58,26    4.
         1002 Ghezzi Laura                   I-Merate                  SWTI         59.17,72   14.
         1001 Di Francesco Serena            I-Italy                   SWTI       1:00.11,18   16.
   2. Athleticum Rollerblade International        2:56.29,51
         1005 Gloor Nadine                   CH-Basel                  SWTI         57.58,31    6.
         1007 Kuhn India                     CH-Winterberg ZH          SWTI         59.14,25    8.
         1006 Harrichellar Andréa            ARG-Mar del Plata         SWTI         59.16,95   11.
         1008 Stampfli Franziska             CH-Thun                   SWTI       1:00.11,35   18.
   3. Rollerblade World                           2:56.32,34
         1023 Llorens Tamara                 ARG-Mar del Plata         SWTI         57.58,29    5.
         1025 Vaudan Angèle                  F-France                  SWTI         59.16,90    9.
         1022 Lardani Laura                  I-Monteprandone           SWTI         59.17,15   12.
   4. Salomon Smartskates                         2:57.25,15
         1027 Begg Nicole                    NZL-Timaru                SWTI         57.58,10    2.
         1026 Barbotin Nathalie              F-Nantes                  SWTI         57.58,24    3.
         1028 De Vries Elma                  NL-PG Haule               SWTI       1:01.28,81   20.
         1029 Meier Livia                    CH-Bleienbach             SWTI       1:03.21,25   23.
   5. Inline St. Gallen Speed                     3:02.55,06
         1114 Mailard Anne-Claire            CH-St. Gallen             SWT20        58.00,10    1.
         1112 Fässler Elvira                 CH-Steinebrunn            SWT30      1:01.31,37    1.
         1115 Sieber Rachel                  CH-Marbach SG             SWT20      1:03.23,59   14.
         1113 Kohler Simone                  CH-Frasnacht              SWT20      1:14.41,11   23.
   6. Zepto Skate Team                            3:06.21,85
         1030 Berndt Jenny                   Grenzach-Wyhlen           SWTI       1:01.28,78   19.
         1031 Frik Annette                   Kirchheim                 SWTI       1:01.30,41   21.
         1033 Lang Miriam                    Bonndorf                  SWTI       1:03.22,66   24.
   7. speed-inliner-basilisk /xperience           3:15.34,03
         1102 Thüring Lea                    CH-Ettingen               SWT20      1:03.22,11   11.
         1103 Thüring Petra                  CH-Ettingen               SWT20      1:03.22,40   12.
         1101 Henzi Martina                  CH-Basel                  SWT20      1:08.49,52   21.
         1131 Schmid Claudia                 CH-Frick                  SWT20      1:16.28,51   25.
   8. World Inlinecenter Powerslide               3:16.51,19
         1117 Gämperli Silvana               FL-Ruggell                SWT20      1:02.13,11    6.
         1116 Eisenhut Käthy                 CH-Rehetobel              SWT20      1:03.22,74   13.
         1119 Hynek Daniela                  CH-Kloten                 SWT20      1:11.15,34   22.
   9. Speed Skater Zug Women                      3:17.48,30
         1125 Fluder Sonja                   CH-Merenschwand           SWT20      1:03.21,72   10.
         1124 Bürgler Maria                  CH-Lauerz                 SWT20      1:06.40,17   17.
         1123 Brun Nadine                    CH-Inwil                  SWT20      1:07.46,41   18.
         1126 Vollenweider Fabienne          CH-Merenschwand           SWT20      1:16.34,58   26.
  10. MICRO-INTERSPORT Lakeliners 1               3:22.15,83
         1111 Meyer Andrea                   CH-Thun                   SWT30      1:03.24,78    2.
         1108 Beetschen Corinne              CH-Lenk im Simmental      SWT20      1:07.46,63   19.
         1110 Maurer Vre                     CH-Oberönz                SWT30      1:11.04,42    7.
         1109 Caprez Prisca                  CH-Bern                   SWT30      1:21.02,56   12.
  11. Speed Women Hyper-Outonstreet               3:42.35,68
         1130 Ziethe Ruth                    CH-Ittigen                SWT30      1:11.15,13    8.
         1129 Theiler Sibylle                CH-Thalwil                SWT30      1:13.14,05   10.
         1128 Schreier Susann                CH-Dietlikon              SWT30      1:18.06,50   11.

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.