(14) Speed Men Team Swiss over 45

SIC Engadin - (14) Speed Men Team Swiss over 45

Nettostartzeiten für alle Breitensportkategorien
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  Overall       ¦ Punkte 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Thürlemann Beat, CH-Waldkirch       61 Inline St. Gallen Speed       56.06,42        -----   (134)  SMT      78.  ¦    772   --- 
    2. Bögli Markus, CH-Altnau             61 Inline St. Gallen Speed       56.06,64      0.00,22   (130)  SMT      79.  ¦    771   --- 
    3. Wanner Hansueli, CH-Steffisburg     58 BEO Speed Team                57.59,46      1.53,04   (238)  SMT      97.  ¦    753   --- 
    4. Odermatt Ueli, CH-Wiesendangen      61 Team Hyper Eagles             59.12,70      3.06,28   (206)  SMT      108. ¦    742   --- 
    5. Weiss Jörg                          48 CH-Dielsdorf                  59.18,35      3.11,93   (413)  SMT      120. ¦    730   --- 
    6. Thomet Roger, CH-Magden             45 Hyper-Outonstreet           1:00.56,01      4.49,59   (189)  SMT      131. ¦    719   --- 
    7. Rotach Urs, CH-Riehen               47 speed-inliner-basilisk /    1:00.56,42      4.50,00   (246)  SMT      134. ¦    716   --- 
    8. Büchel Wolfgang, FL-Ruggell         58 Inline-Team Liechtenstein   1:01.43,23      5.36,81   (263)  SMT      139. ¦    711   --- 
    9. Gugger Ruedi, CH-Trimbach           60 Jura Grizzly Inline Team    1:01.57,19      5.50,77   (416)  SMT      155. ¦    695   --- 
   10. Valot Patrick, CH-Liestal           59 speed-inliner-basilisk /    1:03.22,79      7.16,37   (253)  SMT      159. ¦    691   --- 
   11. Widmer Ueli, CH-Stäfa               51 CMS-Brasil by Varanus       1:04.09,34      8.02,92   (229)  SMT      165. ¦    685   --- 
   12. Stricker Ivo, CH-Gossau SG          61 Inline St. Gallen Speed 2   1:05.12,54      9.06,12   (143)  SMT      170. ¦    680   --- 
   13. Hofstetter Beat, CH-Baar            55 Speed Skater Zug B          1:05.24,89      9.18,47   (152)  SMT      172. ¦    678   --- 
   14. Käser Roland, CH-Münsingen          49 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:05.35,35      9.28,93   (167)  SMT      178. ¦    672   --- 
   15. Schneider Beat, CH-Kloten           53 Powerslide World Inlinece   1:07.09,16     11.02,74   (159)  SMT      183. ¦    667   --- 
   16. Käppeli Alfred, CH-Hägendorf        60 Jura Grizzly Inline Team    1:08.10,26     12.03,84   (419)  SMT      195. ¦    655   --- 
   17. Fullin Peter, CH-Winterthur         61 Team Hyper Kolibri          1:09.08,12     13.01,70   (195)  SMT      201. ¦    649   --- 
   18. Glanzmann Walter, CH-Marbach LU     44 Thunliners II               1:10.22,86     14.16,44   (121)  SMT      207. ¦    643   --- 
   19. Holdener Peter, CH-Zug              59 Speed Skater Zug B          1:11.46,67     15.40,25   (153)  SMT      211. ¦    639   --- 
   20. Pfister Bernard, CH-Biel/Bienne     58 HotWheels                   1:14.42,73     18.36,31   (410)  SMT      218. ¦    632   --- 
   21. Thomann René, CH-Egolzwil           61 Inline-Team LLV Flüss       1:15.44,63     19.38,21   (260)  SMT      221. ¦    629   --- 
   22. Reinhart Robert, CH-Pfäffikon ZH    51 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:16.41,59     20.35,17   (425)  SMT      223. ¦    627   --- 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.