(13) Speed Men Team Swiss over 30

SIC Engadin - (13) Speed Men Team Swiss over 30

Nettostartzeiten für alle Breitensportkategorien
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  Overall       ¦ Punkte 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Hänggi Martin, CH-Davos Frauenkirch 68 Speed Skater Zug A            52.36,60        -----   (145)  SMT      46.  ¦    804     4 
    2. Berger Stefan, CH-Kappelen          75 HotWheels                     56.05,45      3.28,85   (210)  SMT      65.  ¦    785   --- 
    3. Ammann Tobias, CH-Wiesendangen      76 Gubler Inline Team            56.05,48      3.28,88   (215)  SMT      66.  ¦    784   --- 
    4. Suter Adrian, CH-Merenschwand       72 Speed Skater Zug A            56.05,96      3.29,36   (149)  SMT      73.  ¦    777   --- 
    5. Bigey Jean-Marc, F-Illzach          69 Asphalte                      56.06,22      3.29,62   (254)  SMT      75.  ¦    775   --- 
    6. Oltmer Thorsten, Berlin             76 Creative-Rollerblade Germ     56.07,05      3.30,45   (436)  SMT      81.  ¦    769   --- 
    7. Kohler Daniel, CH-Dübendorf         73 Team Hyper Falcon             56.07,37      3.30,77   (201)  SMT      82.  ¦    768   --- 
    8. Diete Michael, CH-Egg b. Zürich     69 JUKA Speed-Team               57.57,67      5.21,07   (180)  SMT      86.  ¦    764   --- 
    9. Marti Thomas, CH-Lyss               73 HotWheels                     57.57,69      5.21,09   (212)  SMT      87.  ¦    763   --- 
   10. Gopp Harald, FL-Eschen              74 Inline-Team Liechtenstein     57.57,96      5.21,36   (265)  SMT      89.  ¦    761   --- 
   11. Ritty Raphael, CH-Wyssachen         73 Asphalte                      57.58,96      5.22,36   (426)  SMT      96.  ¦    754   --- 
   12. Maag Reto, CH-Illnau                71 Team Hyper Falcon             58.01,92      5.25,32   (202)  SMT      100. ¦    750   --- 
   13. Moser Reto, CH-Graben               71 Mittelland by Matter Spee     58.15,11      5.38,51   (163)  SMT      101. ¦    749   --- 
   14. Rees Patrick, Oberried              66 Team Hyper Eagles             58.19,53      5.42,93   (207)  SMT      103. ¦    747   --- 
   15. Fuchser Stefan, CH-Oppligen         71 BEO Speed Team                59.12,84      6.36,24   (235)  SMT      109. ¦    741   --- 
   16. Uphues Alexander, Berlin            66 Orthomol-Sport Team           59.13,16      6.36,56   (434)  SMT      110. ¦    740   --- 
   17. Reichenbach Daniel, CH-Spiez        72 Thunliners I                  59.13,62      6.37,02   (129)  SMT      111. ¦    739   --- 
   18. Stettler Jann, CH-Binningen         73 speed-inliner-basilisk /      59.13,98      6.37,38   (248)  SMT      112. ¦    738   --- 
   19. Stafford Chris                      72 GB-Leicester LE18 4NQ         59.14,02      6.37,42   (443)  SMT      113. ¦    737   --- 
   20. Fürst Hanspeter, CH-Embrach         73 Team Hyper Falcon             59.14,83      6.38,23   (200)  SMT      115. ¦    735   --- 
   21. Brown Hans                          76 GB-Camberley GU17 0LA         59.15,33      6.38,73   (441)  SMT      117. ¦    733   --- 
   22. Gastel Otto                         67 Owen                          59.15,67      6.39,07   (439)  SMT      118. ¦    732   --- 
   23. Dollinger Clemens, CH-Gossau SG     65 Inline St. Gallen Speed 1     59.16,34      6.39,74   (135)  SMT      119. ¦    731   --- 
   24. Siegrist Michael, CH-Luzern         70 CMS-Brasil by Varanus         59.29,59      6.52,99   (227)  SMT      121. ¦    729   --- 
   25. Lorenz Rupert, A-Rankweil           76 Inline Speed Team Vorarlb     59.49,88      7.13,28   (114)  SMT      122. ¦    728   --- 
   26. Ruesch Micha, CH-Gelterkinden       74 Team Hyper Eagles             59.53,04      7.16,44   (208)  SMT      123. ¦    727   --- 
   27. Hintermann Felix, CH-Bern           69 MICRO-INTERSPORT Lakeline     59.53,30      7.16,70   (172)  SMT      124. ¦    726   --- 
   28. Müller Peter, CH-Zihlschlacht       73 Gubler Inline Team            59.53,93      7.17,33   (219)  SMT      125. ¦    725   --- 
   29. Wittwer Beat, CH-Nottwil            66 Inline-Team LLV Flüss         59.55,92      7.19,32   (261)  SMT      126. ¦    724   --- 
   30. Ortlieb Jörg, CH-Wallisellen        66 Powerslide World Inlinece   1:00.54,50      8.17,90   (158)  SMT      127. ¦    723   --- 
   31. Nef Roland, CH-Bühler               66 Inline St. Gallen Speed 2   1:00.55,68      8.19,08   (142)  SMT      130. ¦    720   --- 
   32. Schnyder Marc, CH-La Neuveville     70 Hyper National              1:00.56,19      8.19,59   (429)  SMT      132. ¦    718   --- 
   33. Zürcher Markus, CH-Kriens           68 Inline-Team LLV Flüss       1:00.56,30      8.19,70   (262)  SMT      133. ¦    717   --- 
   34. Frischknecht Roger, CH-Gossau SG    75 Inline St. Gallen Speed 2   1:00.56,64      8.20,04   (141)  SMT      135. ¦    715   --- 
   35. Koch Andreas, CH-Safnern            63 HotWheels                   1:00.56,98      8.20,38   (421)  SMT      136. ¦    714   --- 
   36. Wiesner Roger, CH-Ellikon a d Thur  69 Team Hyper Kolibri          1:01.42,99      9.06,39   (198)  SMT      137. ¦    713   --- 
   37. Schatt Philipp, CH-Affoltern am Alb 73 Speed Skater Zug A          1:01.47,60      9.11,00   (146)  SMT      140. ¦    710   --- 
   38. Zeller Oliver, CH-Ostermundigen 1   73 Inline St. Gallen Speed 1   1:01.48,62      9.12,02   (139)  SMT      141. ¦    709   --- 
   39. Laieb Alexis, F-Kembs               73 Asphalte                    1:01.48,89      9.12,29   (257)  SMT      142. ¦    708   --- 
   40. Aeschlimann Urs, CH-Gümligen        63 EmmenSkaters                1:01.49,22      9.12,62   (414)  SMT      143. ¦    707   --- 
   41. Walther Manfred, CH-Kriens          71 CMS-Brasil by Varanus       1:01.49,23      9.12,63   (228)  SMT      144. ¦    706   --- 
   42. Pellegrini Fausto, CH-Chur          67 CMS-Brasil by Varanus       1:01.49,28      9.12,68   (226)  SMT      145. ¦    705   --- 
   43. Meier Reto, CH-Windlach             73 Powerslide World Inlinece   1:01.49,38      9.12,78   (157)  SMT      147. ¦    703   --- 
   44. Banzer René, CH-Betschwanden        67 Thunliners I                1:01.49,47      9.12,87   (125)  SMT      149. ¦    701   --- 
   45. Krebs Gerhard, CH-Uetendorf         62 Thunliners I                1:01.49,50      9.12,90   (127)  SMT      150. ¦    700   --- 
   46. Schöpf Alex, CH-Reinach BL          66 speed-inliner-basilisk /    1:01.49,64      9.13,04   (243)  SMT      151. ¦    699   --- 
   47. Seiler Pascal, CH-Dürnten           69 World Inlinecenter Powers   1:01.50,48      9.13,88     (5)  SMT      152. ¦    698   --- 
   48. Tanner Urs, CH-Ziefen               68 Hyper-Outonstreet           1:01.52,45      9.15,85   (188)  SMT      154. ¦    696   --- 
   49. Schütz Marcel, CH-Gossau ZH         70 JUKA Speed-Team             1:03.21,25     10.44,65   (182)  SMT      157. ¦    693   --- 
   50. Bollag Jan, CH-Zürich               68 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:03.22,51     10.45,91   (191)  SMT      158. ¦    692   --- 
   51. Bloch Peter, CH-Derendingen         71 Mittelland by Matter Spee   1:03.23,57     10.46,97   (160)  SMT      160. ¦    690   --- 
   52. Schäfli Christoph, CH-Waltenschwil  71 Team Hyper Falcon           1:03.59,78     11.23,18   (203)  SMT      161. ¦    689   --- 
   53. Kolb André, CH-Rubigen              73 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:04.08,54     11.31,94   (168)  SMT      163. ¦    687   --- 
   54. Müller Christoph, CH-Spiez          71 Thunliners II               1:04.08,65     11.32,05   (123)  SMT      164. ¦    686   --- 
   55. Albiez Thomas, CH-Zürich            65 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:04.45,72     12.09,12   (190)  SMT      167. ¦    683   --- 
   56. Althaus Daniel, CH-Konolfingen      68 EmmenSkaters                1:05.11,02     12.34,42   (220)  SMT      169. ¦    681   --- 
   57. Leisi Stefan, CH-Jegenstorf         63 EmmenSkaters                1:05.13,27     12.36,67   (222)  SMT      171. ¦    679   --- 
   58. Baumgartner Markus, CH-Auw          72 Speed Skater Zug B          1:05.29,70     12.53,10   (150)  SMT      174. ¦    676   --- 
   59. Schmidlin Roman, CH-Büsserach       71 speed-inliner-basilisk /    1:05.32,96     12.56,36   (242)  SMT      176. ¦    674   --- 
   60. Reimann Markus, CH-Basel            67 speed-inliner-basilisk /    1:05.33,91     12.57,31   (241)  SMT      177. ¦    673   --- 
   61. Gasser Reto, CH-Balgach             71 Inline-Team Liechtenstein   1:05.35,42     12.58,82   (264)  SMT      179. ¦    671   --- 
   62. Bruggmann Gerhard, CH-Gümligen      66 Thunliners II               1:05.55,19     13.18,59   (120)  SMT      180. ¦    670   --- 
   63. Funch Soltoft Rune                  75 DK-Kopenhagen               1:06.54,67     14.18,07   (402)  SMT      181. ¦    669   --- 
   64. Dombrowski Andreas, CH-Rehetobel    62 Powerslide World Inlinece   1:07.06,93     14.30,33   (156)  SMT      182. ¦    668   --- 
   65. Gervais Bruno, F-Strasbourg         75 Asphalte                    1:07.13,20     14.36,60   (255)  SMT      184. ¦    666   --- 
   66. Broger Bruno                        68 CH-Flawil                   1:07.13,40     14.36,80   (401)  SMT      185. ¦    665   --- 
   67. Haefely Frderic, CH-Dotzigen        73 HotWheels                   1:07.13,52     14.36,92   (417)  SMT      186. ¦    664   --- 
   68. Fuster Marco, CH-Basel              75 speed-inliner-basilisk /    1:07.14,69     14.38,09   (244)  SMT      187. ¦    663   --- 
   69. Gross Michel, CH-Münchenstein       72 speed-inliner-basilisk /    1:07.18,13     14.41,53   (245)  SMT      189. ¦    661   --- 
   70. Leu Marcel, CH-Niederhasli          63 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:07.49,67     15.13,07   (193)  SMT      193. ¦    657   --- 
   71. De Vestèle Olivier, CH-Préverenges  67 L.I.S.S.                    1:08.31,87     15.55,27   (175)  SMT      196. ¦    654   --- 
   72. Mangano Gabriel, CH-Echandens-Denge 69 L.I.S.S.                    1:08.31,94     15.55,34   (178)  SMT      197. ¦    653   --- 
   73. Jensen Sune, DK-Copenhagen          72 Mittelland by Matter Spee   1:08.35,18     15.58,58   (162)  SMT      198. ¦    652   --- 
   74. Scheidegger Daniel                  75 CH-Bern                     1:08.35,58     15.58,98   (412)  SMT      199. ¦    651   --- 
   75. Willimann Pit, CH-Oeschgen          70 CMS-Brasil by Varanus Lif   1:09.08,44     16.31,84   (233)  SMT      202. ¦    648   --- 
   76. Metzler Stefan, CH-Zollikerberg     65 CMS-Brasil by Varanus Lif   1:09.27,35     16.50,75   (231)  SMT      203. ¦    647   --- 
   77. Rohrbach Jürg, CH-Safnern           64 Mittelland by Matter Spee   1:10.02,78     17.26,18   (164)  SMT      204. ¦    646   --- 
   78. Somlo Georg, CH-Birsfelden          62 speed-inliner-basilisk /    1:10.22,68     17.46,08   (247)  SMT      206. ¦    644   --- 
   79. Keiser Stefan, CH-Cham              62 Speed Skater Zug B          1:10.40,62     18.04,02   (154)  SMT      208. ¦    642   --- 
   80. Habel Andreas, CH-Zürich            66 Thurgovia Speed Men         1:11.36,97     19.00,37   (115)  SMT      210. ¦    640   --- 
   81. Gruben Franz, CH-Altishofen         64 Inline-Team LLV Flüss       1:12.18,25     19.41,65   (259)  SMT      212. ¦    638   --- 
   82. Imlach Michael, CH-Zürich           73 Thurgovia Speed Men         1:13.00,03     20.23,43   (118)  SMT      213. ¦    637   --- 
   83. Benz Bernhard, CH-Kloten            73 World Inlinecenter Powers   1:13.25,22     20.48,62     (1)  SMT      214. ¦    636   --- 
   84. Keller Markus                       62 CH-Buchs AG                 1:13.43,39     21.06,79   (420)  SMT      215. ¦    635   --- 
   85. Stebler Christian, CH-Laufen        73 Team Hyper Kolibri          1:13.43,94     21.07,34   (197)  SMT      216. ¦    634   --- 
   86. Faller Severin, CH-Magden           69 speed-inliner-basilisk /    1:14.05,64     21.29,04   (251)  SMT      217. ¦    633   --- 
   87. Craig Austin                        75 GB-Middlesex TW75JE         1:15.02,54     22.25,94   (440)  SMT      219. ¦    631   --- 
   88. Vogt Michael, CH-Wermatswil         64 Hyper-ITL                   1:15.37,64     23.01,04   (432)  SMT      220. ¦    630   --- 
   89. Graf Ueli, CH-Häuslenen             67 Gubler Inline Team          1:16.19,21     23.42,61   (216)  SMT      222. ¦    628   --- 
   90. Gloor Wolfgang, CH-St. Gallen       70 Inline St. Gallen Speed 1   1:22.50,79     30.14,19   (136)  SMT      224. ¦    626   --- 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.