Speed Men Team

SIC Engadin - Speed Men Team

Nettostartzeiten für alle Breitensportkategorien
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  Kat/Rang      ¦ Punkte 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Guyader Yann, F-Rennes              84 Timmermann Powerslide         51.13,71        -----    (68)  SMTI     1.   ¦    849   151 
    2. Briand Pascal, F-Nantes             76 Powerslide Racing             51.13,85      0.00,14    (47)  SMTI     2.   ¦    848   132 
    3. Presti Massimiliano, I-Porto sant'E 76 MMC Micro Salomon             51.13,95      0.00,24    (37)  SMTI     3.   ¦    847   123 
    4. Gloor Alain, CH-Bubendorf           82 Athleticum Rollerblade In     51.14,06      0.00,35    (18)  SMTI     4.   ¦    846   114 
    5. Finster Daniel, AUS-WA Kingsley     79 World Inlinecenter Intern     51.14,22      0.00,51    (77)  SMTI     5.   ¦    845   105 
    6. Kay Reyon, NZL-Paraparaumu          86 World Inlinecenter Model      51.14,59      0.00,88    (43)  SMTI     6.   ¦    844    96 
    7. van Loon Jan, NL-pm Haule           85 Zepto Skate Team              51.14,91      0.01,20    (85)  SMTI     7.   ¦    843    87 
    8. Arlidge Scott, NZL-Auckland         83 Athleticum Rollerblade In     51.15,13      0.01,42    (16)  SMTI     8.   ¦    842    78 
    9. Presti Luca, I-Santa Maria di Sala  80 MMC Micro Salomon             52.26,29      1.12,58    (36)  SMTI     9.   ¦    841    69 
   10. Dobbin Shane, NZL-Browns Plains QLD 80 Rollerblade World             52.26,41      1.12,70    (57)  SMTI     10.  ¦    840    60 
   11. Iten Nicolas, CH-Oberarth           84 IXS Fila                      52.26,64      1.12,93     (6)  SMTI     11.  ¦    839    57 
   12. Friberg Daniel                      86 S-Motala                      52.26,79      1.13,08   (438)  SMT20    1.   ¦    838    54 
   13. Perkinson Shaun, NZL                83 Cristalp                      52.26,80      1.13,09    (30)  SMTI     12.  ¦    837    51 
   14. Alchin Ben, NZL-New Plymouth        81 World Inlinecenter Model      52.26,81      1.13,10    (41)  SMTI     13.  ¦    836    48 
   15. Amabili Matteo, I                   83 Alessi Powerslide             52.26,91      1.13,20    (11)  SMTI     14.  ¦    835    45 
   16. Begg Wayne, NZL-Timaru              83 Zepto Skate Team              52.27,04      1.13,33    (81)  SMTI     15.  ¦    834    42 
   17. Cabellero Kepa, E                   84 Alessi Powerslide             52.27,53      1.13,82    (12)  SMTI     16.  ¦    833    39 
   18. Grandgirard Mathieu, A-Wien         76 World Inlinecenter Intern     52.27,63      1.13,92    (78)  SMTI     17.  ¦    832    36 
   19. Thalmann Peter, CH-Bauma            82 World Inlinecenter Model      52.27,64      1.13,93    (45)  SMTI     18.  ¦    831    33 
   20. Leemann Adrian, CH-Zürich           81 IXS Fila                      52.28,06      1.14,35     (7)  SMTI     19.  ¦    830    30 
   21. Lewis Dane, USA                     77 Hyper Racing                  52.29,72      1.16,01    (87)  SMTI     20.  ¦    829    29 
   22. Frizzarin Mirko, I-Cardano al Campo 70 Alessi Powerslide             52.33,17      1.19,46    (14)  SMTI     21.  ¦    828    28 
   23. Saggiorato Luca, I-Cerea            83 MMC Micro Salomon             52.34,43      1.20,72    (39)  SMTI     22.  ¦    827    27 
   24. Zangarini Francesco, I-Spinea       81 MMC Micro Salomon             52.34,50      1.20,79    (40)  SMTI     23.  ¦    826    26 
   25. Pfulg Raphael, CH-Staufen           86 Athleticum Rollerblade In     52.34,64      1.20,93    (19)  SMTI     24.  ¦    825    25 
   26. Rosero Diego, COL-Kolumbien         80 Rollerblade World             52.34,71      1.21,00    (59)  SMTI     25.  ¦    824    24 
   27. Schneider Roger, CH-Zürich          83 Athleticum Rollerblade In     52.34,87      1.21,16    (20)  SMTI     26.  ¦    823    23 
   28. Botero Jorge, COL-Kolumbien         75 Rollerblade World             52.34,92      1.21,21    (56)  SMTI     27.  ¦    822    22 
   29. Boucher Thomas, F-Le Loroux Bottere 82 Powerslide Racing             52.35,07      1.21,36    (46)  SMTI     28.  ¦    821    21 
   30. Dobbin Kalon, NZL-Palmerston North  77 Powerslide Racing             52.35,10      1.21,39    (49)  SMTI     29.  ¦    820    20 
   30. Francolini Fabio, I-Cantù           86 Powerslide Racing             52.35,10      1.21,39    (50)  SMTI     29.  ¦    820    20 
   32. Christen Roman, CH-Leimbach TG      86 Athleticum Rollerblade In     52.35,17      1.21,46    (17)  SMTI     31.  ¦    818    18 
   33. Timmermann Karlo, NL-Staphorst      86 Timmermann Powerslide         52.35,45      1.21,74    (70)  SMTI     32.  ¦    817    17 
   34. Wille André, FL-Vaduz               77 Salomon Swiss                 52.35,65      1.21,94    (65)  SMTI     33.  ¦    816    16 
   35. Francolini Ivan, I-Italy            85 Alessi Powerslide             52.35,83      1.22,12    (13)  SMTI     34.  ¦    815    15 
   36. Lawsen Aaron, NZL-Auckland          86 World Inlinecenter Model      52.35,85      1.22,14    (44)  SMTI     35.  ¦    814    14 
   37. Dimmack Edward, AUS-Queensland      85 Cristalp                      52.35,92      1.22,21    (27)  SMTI     36.  ¦    813    13 
   38. Lerga Garikoitz Nikolay, E-Villava  76 Mariani WRC                   52.35,97      1.22,26    (33)  SMTI     37.  ¦    812    12 
   39. Lannezval Mikael, F-La Chapelle sur 78 World Inlinecenter Intern     52.36,05      1.22,34    (79)  SMTI     38.  ¦    811    11 
   40. Sieber Pascal, CH-Marbach SG        84 Salomon Swiss                 52.36,09      1.22,38    (64)  SMTI     39.  ¦    810    10 
   41. Christen Marc, CH-Bürglen TG        80 World Inlinecenter Intern     52.36,20      1.22,49    (76)  SMTI     40.  ¦    809     9 
   41. Dalcher Simon, CH-Pratteln          84 World Inlinecenter Model      52.36,20      1.22,49   (101)  SMT20    2.   ¦    809     9 
   43. Galliazzo Stefano, I-Cassano d'Adda 71 Mariani WRC                   52.36,25      1.22,54    (32)  SMTI     41.  ¦    807     7 
   44. Cooksley Glen, NZL-New Zealand      80 World Inlinecenter Model      52.36,27      1.22,56    (42)  SMTI     42.  ¦    806     6 
   45. Widmer Severin, CH-Obergösgen       88 IXS Fila                      52.36,30      1.22,59    (10)  SMTI     43.  ¦    805     5 
   46. Hänggi Martin, CH-Davos Frauenkirch 68 Speed Skater Zug A            52.36,60      1.22,89   (145)  SMT30    1.   ¦    804     4 
   47. Romani Pier Davide, I-Bologna       80 MMC Micro Salomon             52.36,78      1.23,07    (38)  SMTI     44.  ¦    803     3 
   48. Blauw Emiel, NL-Roden               87 Timmermann Powerslide         52.36,92      1.23,21    (66)  SMTI     45.  ¦    802     2 
   49. Marquart Manuel, CH-Rebstein        82 Inline St. Gallen Speed       52.37,67      1.23,96   (131)  SMT20    3.   ¦    801     1 
   50. Grandgirard Baptiste, F-Frankreich  79 Rollerblade World             53.28,68      2.14,97    (58)  SMTI     46.  ¦    800   --- 
   51. Contin Alexis, F-St Malo            86 Powerslide Racing             53.30,33      2.16,62    (48)  SMTI     47.  ¦    799   --- 
   52. Yugay Nikolay, RUS-Russia           83 Varanus                       53.50,70      2.36,99    (75)  SMTI     48.  ¦    798   --- 
   53. Aeschbacher Roman, CH-Spiez         84 Salomon Swiss                 53.50,71      2.37,00    (61)  SMTI     49.  ¦    797   --- 
   54. Beetschen Andreas, CH-Lenk im Simme 86 Salomon Swiss                 53.50,80      2.37,09    (62)  SMTI     50.  ¦    796   --- 
   55. Luginbühl Christoph, CH-Güttingen   82 World Inlinecenter Intern     54.25,32      3.11,61    (80)  SMTI     51.  ¦    795   --- 
   56. Domscheit Christian, Kirchheim      82 Zepto Skate Team              54.25,96      3.12,25    (82)  SMTI     52.  ¦    794   --- 
   57. Horsten Mark, NL-Haulerwijk         86 Timmermann Powerslide         54.26,35      3.12,64    (69)  SMTI     53.  ¦    793   --- 
   58. Singenberger Alex, CH-Emmetten      85 IXS Fila                      54.26,47      3.12,76     (9)  SMTI     54.  ¦    792   --- 
   59. Tobon Juan, COL-Cali                85 Rollerblade World             55.03,88      3.50,17    (60)  SMTI     55.  ¦    791   --- 
   60. Olshevski Alexander, RUS-Russia     83 Varanus                       55.48,03      4.34,32    (73)  SMTI     56.  ¦    790   --- 
   61. Iten Christian, CH-Altendorf        85 Salomon Swiss                 55.57,80      4.44,09    (63)  SMTI     57.  ¦    789   --- 
   62. Walser Stephan, CH-Walenstadt       84 World Inlinecenter Model      55.57,95      4.44,24   (105)  SMT20    4.   ¦    788   --- 
   63. Süess Reto, CH-Gossau SG            83 Inline St. Gallen Speed       55.58,63      4.44,92   (133)  SMT20    5.   ¦    787   --- 
   64. Eigler Nikolaus, A-Wien             81 Team Rollerblade Austria      56.05,43      4.51,72   (435)  SMT20    6.   ¦    786   --- 
   65. Berger Stefan, CH-Kappelen          75 HotWheels                     56.05,45      4.51,74   (210)  SMT30    2.   ¦    785   --- 
   66. Ammann Tobias, CH-Wiesendangen      76 Gubler Inline Team            56.05,48      4.51,77   (215)  SMT30    3.   ¦    784   --- 
   66. Oltmer Björn                        79 München                       56.05,48      4.51,77   (409)  SMT20    7.   ¦    784   --- 
   68. Schudel Damian, CH-Scuol            79 Team Hyper Falcon             56.05,57      4.51,86   (204)  SMT20    8.   ¦    782   --- 
   69. Kuhn Lionel, F-Munchhouse           86 Asphalte                      56.05,70      4.51,99   (256)  SMT20    9.   ¦    781   --- 
   70. Schmutz Pascal, CH-Täuffelen        84 HotWheels                     56.05,74      4.52,03   (214)  SMT20    10.  ¦    780   --- 
   71. Wilton Geoffrey, NZL-New Zealand    81 Varanus                       56.05,92      4.52,21    (74)  SMTI     58.  ¦    779   --- 
   72. Schneider Philipp, CH-Zürich        81 Speed Skater Zug A            56.05,93      4.52,22   (147)  SMT20    11.  ¦    778   --- 
   73. Suter Adrian, CH-Merenschwand       72 Speed Skater Zug A            56.05,96      4.52,25   (149)  SMT30    4.   ¦    777   --- 
   74. Kespaik Kert                        83 EE-Tallin                     56.06,13      4.52,42    (90)  SMTI     59.  ¦    776   --- 
   75. Bigey Jean-Marc, F-Illzach          69 Asphalte                      56.06,22      4.52,51   (254)  SMT30    5.   ¦    775   --- 
   76. Jacob Gael, CH-St. Gallen           80 Inline Team St.Gallen         56.06,33      4.52,62   (404)  SMT20    12.  ¦    774   --- 
   77. Ruegge Tomas, CH-Zuchwil            84 World Inlinecenter Model      56.06,35      4.52,64   (107)  SMT20    13.  ¦    773   --- 
   78. Thürlemann Beat, CH-Waldkirch       61 Inline St. Gallen Speed       56.06,42      4.52,71   (134)  SMT45    1.   ¦    772   --- 
   79. Bögli Markus, CH-Altnau             61 Inline St. Gallen Speed       56.06,64      4.52,93   (130)  SMT45    2.   ¦    771   --- 
   80. Horand Benjamin, CH-Sissach         86 HotWheels                     56.06,70      4.52,99   (211)  SMT20    14.  ¦    770   --- 
   81. Oltmer Thorsten, Berlin             76 Creative-Rollerblade Germ     56.07,05      4.53,34   (436)  SMT30    6.   ¦    769   --- 
   82. Kohler Daniel, CH-Dübendorf         73 Team Hyper Falcon             56.07,37      4.53,66   (201)  SMT30    7.   ¦    768   --- 
   83. Baumgartner Roland, CH-Widnau       78 Inline Speed Team Vorarlb     56.13,96      5.00,25   (110)  SMT20    15.  ¦    767   --- 
   84. Silva Paolo, I-Aicurzio             80 Alessi Powerslide             57.07,25      5.53,54    (15)  SMTI     60.  ¦    766   --- 
   85. Pollock Gavin                       78 GB-London W9 1JD              57.56,36      6.42,65   (411)  SMT20    16.  ¦    765   --- 
   86. Diete Michael, CH-Egg b. Zürich     69 JUKA Speed-Team               57.57,67      6.43,96   (180)  SMT30    8.   ¦    764   --- 
   87. Marti Thomas, CH-Lyss               73 HotWheels                     57.57,69      6.43,98   (212)  SMT30    9.   ¦    763   --- 
   88. Denoth Mario, CH-Ftan               80 BEO Speed Team                57.57,78      6.44,07   (234)  SMT20    17.  ¦    762   --- 
   89. Gopp Harald, FL-Eschen              74 Inline-Team Liechtenstein     57.57,96      6.44,25   (265)  SMT30    10.  ¦    761   --- 
   90. Mayer Martin, CH-Egnach             87 Inline St. Gallen Speed       57.58,10      6.44,39   (132)  SMT20    18.  ¦    760   --- 
   91. Moser Oliver, CH-Frenkendorf        85 World Inlinecenter Model      57.58,15      6.44,44   (104)  SMT20    19.  ¦    759   --- 
   92. Brucker Sebastian, Lörrach          82 speed-inliner-basilisk /      57.58,18      6.44,47   (239)  SMT20    20.  ¦    758   --- 
   93. Ruf Pascal, CH-Wichtrach            81 BEO Speed Team                57.58,54      6.44,83   (237)  SMT20    21.  ¦    757   --- 
   94. Allenspach Michael, CH-Uster        79 Powerslide World Inlinece     57.58,75      6.45,04   (155)  SMT20    22.  ¦    756   --- 
   95. Hänni Beno, CH-Bern                 80 EmmenSkaters                  57.58,77      6.45,06   (221)  SMT20    23.  ¦    755   --- 
   96. Ritty Raphael, CH-Wyssachen         73 Asphalte                      57.58,96      6.45,25   (426)  SMT30    11.  ¦    754   --- 
   97. Wanner Hansueli, CH-Steffisburg     58 BEO Speed Team                57.59,46      6.45,75   (238)  SMT45    3.   ¦    753   --- 
   98. Richner Philippe, CH-Bätterkinden   85 EmmenSkaters                  57.59,48      6.45,77   (223)  SMT20    24.  ¦    752   --- 
   99. Maurer Christian, CH-Kreuzlingen    78 Gubler Inline Team            58.00,79      6.47,08   (218)  SMT20    25.  ¦    751   --- 
  100. Maag Reto, CH-Illnau                71 Team Hyper Falcon             58.01,92      6.48,21   (202)  SMT30    12.  ¦    750   --- 
  101. Moser Reto, CH-Graben               71 Mittelland by Matter Spee     58.15,11      7.01,40   (163)  SMT30    13.  ¦    749   --- 
  102. Mitchell Tim, RSA-South Africa      83 Cristalp                      58.18,44      7.04,73    (29)  SMTI     61.  ¦    748   --- 
  103. Rees Patrick, Oberried              66 Team Hyper Eagles             58.19,53      7.05,82   (207)  SMT30    14.  ¦    747   --- 
  104. Hobi Rolf, FL-Triesen               85 World Inlinecenter Model      59.11,91      7.58,20   (102)  SMT20    26.  ¦    746   --- 
  105. Jaanus Ritson                       72 EE-Estonia                    59.12,16      7.58,45    (89)  SMTI     62.  ¦    745   --- 
  106. Junker Daniel                       80 Castrop-Rauxel                59.12,47      7.58,76   (405)  SMT20    27.  ¦    744   --- 
  107. Siegenthaler Markus, CH-Mühlau      79 Speed Skater Zug A            59.12,61      7.58,90   (148)  SMT20    28.  ¦    743   --- 
  108. Odermatt Ueli, CH-Wiesendangen      61 Team Hyper Eagles             59.12,70      7.58,99   (206)  SMT45    4.   ¦    742   --- 
  109. Fuchser Stefan, CH-Oppligen         71 BEO Speed Team                59.12,84      7.59,13   (235)  SMT30    15.  ¦    741   --- 
  110. Uphues Alexander, Berlin            66 Orthomol-Sport Team           59.13,16      7.59,45   (434)  SMT30    16.  ¦    740   --- 
  111. Reichenbach Daniel, CH-Spiez        72 Thunliners I                  59.13,62      7.59,91   (129)  SMT30    17.  ¦    739   --- 
  112. Stettler Jann, CH-Binningen         73 speed-inliner-basilisk /      59.13,98      8.00,27   (248)  SMT30    18.  ¦    738   --- 
  113. Stafford Chris                      72 GB-Leicester LE18 4NQ         59.14,02      8.00,31   (443)  SMT30    19.  ¦    737   --- 
  114. Kolb Sven, CH-Bern                  82 MICRO-INTERSPORT Lakeline     59.14,16      8.00,45   (173)  SMT20    29.  ¦    736   --- 
  115. Fürst Hanspeter, CH-Embrach         73 Team Hyper Falcon             59.14,83      8.01,12   (200)  SMT30    20.  ¦    735   --- 
  116. Fischer Emanuel, CH-Hefenhofen      83 Inline St. Gallen Speed 2     59.14,98      8.01,27   (140)  SMT20    30.  ¦    734   --- 
  117. Brown Hans                          76 GB-Camberley GU17 0LA         59.15,33      8.01,62   (441)  SMT30    21.  ¦    733   --- 
  118. Gastel Otto                         67 Owen                          59.15,67      8.01,96   (439)  SMT30    22.  ¦    732   --- 
  119. Dollinger Clemens, CH-Gossau SG     65 Inline St. Gallen Speed 1     59.16,34      8.02,63   (135)  SMT30    23.  ¦    731   --- 
  120. Weiss Jörg                          48 CH-Dielsdorf                  59.18,35      8.04,64   (413)  SMT45    5.   ¦    730   --- 
  121. Siegrist Michael, CH-Luzern         70 CMS-Brasil by Varanus         59.29,59      8.15,88   (227)  SMT30    24.  ¦    729   --- 
  122. Lorenz Rupert, A-Rankweil           76 Inline Speed Team Vorarlb     59.49,88      8.36,17   (114)  SMT30    25.  ¦    728   --- 
  123. Ruesch Micha, CH-Gelterkinden       74 Team Hyper Eagles             59.53,04      8.39,33   (208)  SMT30    26.  ¦    727   --- 
  124. Hintermann Felix, CH-Bern           69 MICRO-INTERSPORT Lakeline     59.53,30      8.39,59   (172)  SMT30    27.  ¦    726   --- 
  125. Müller Peter, CH-Zihlschlacht       73 Gubler Inline Team            59.53,93      8.40,22   (219)  SMT30    28.  ¦    725   --- 
  126. Wittwer Beat, CH-Nottwil            66 Inline-Team LLV Flüss         59.55,92      8.42,21   (261)  SMT30    29.  ¦    724   --- 
  127. Ortlieb Jörg, CH-Wallisellen        66 Powerslide World Inlinece   1:00.54,50      9.40,79   (158)  SMT30    30.  ¦    723   --- 
  128. Müller Nicolas, F-Rosenau           80 Asphalte                    1:00.54,63      9.40,92   (258)  SMT20    31.  ¦    722   --- 
  129. Wichtermann Philipp, CH-Hindelbank  85 EmmenSkaters                1:00.54,67      9.40,96   (224)  SMT20    32.  ¦    721   --- 
  130. Nef Roland, CH-Bühler               66 Inline St. Gallen Speed 2   1:00.55,68      9.41,97   (142)  SMT30    31.  ¦    720   --- 
  131. Thomet Roger, CH-Magden             45 Hyper-Outonstreet           1:00.56,01      9.42,30   (189)  SMT45    6.   ¦    719   --- 
  132. Schnyder Marc, CH-La Neuveville     70 Hyper National              1:00.56,19      9.42,48   (429)  SMT30    32.  ¦    718   --- 
  133. Zürcher Markus, CH-Kriens           68 Inline-Team LLV Flüss       1:00.56,30      9.42,59   (262)  SMT30    33.  ¦    717   --- 
  134. Rotach Urs, CH-Riehen               47 speed-inliner-basilisk /    1:00.56,42      9.42,71   (246)  SMT45    7.   ¦    716   --- 
  135. Frischknecht Roger, CH-Gossau SG    75 Inline St. Gallen Speed 2   1:00.56,64      9.42,93   (141)  SMT30    34.  ¦    715   --- 
  136. Koch Andreas, CH-Safnern            63 HotWheels                   1:00.56,98      9.43,27   (421)  SMT30    35.  ¦    714   --- 
  137. Wiesner Roger, CH-Ellikon a d Thur  69 Team Hyper Kolibri          1:01.42,99     10.29,28   (198)  SMT30    36.  ¦    713   --- 
  138. Fussi Walter, A-Feldkirch           80 Inline Speed Team Vorarlb   1:01.43,17     10.29,46   (111)  SMT20    33.  ¦    712   --- 
  139. Büchel Wolfgang, FL-Ruggell         58 Inline-Team Liechtenstein   1:01.43,23     10.29,52   (263)  SMT45    8.   ¦    711   --- 
  140. Schatt Philipp, CH-Affoltern am Alb 73 Speed Skater Zug A          1:01.47,60     10.33,89   (146)  SMT30    37.  ¦    710   --- 
  141. Zeller Oliver, CH-Ostermundigen 1   73 Inline St. Gallen Speed 1   1:01.48,62     10.34,91   (139)  SMT30    38.  ¦    709   --- 
  142. Laieb Alexis, F-Kembs               73 Asphalte                    1:01.48,89     10.35,18   (257)  SMT30    39.  ¦    708   --- 
  143. Aeschlimann Urs, CH-Gümligen        63 EmmenSkaters                1:01.49,22     10.35,51   (414)  SMT30    40.  ¦    707   --- 
  144. Walther Manfred, CH-Kriens          71 CMS-Brasil by Varanus       1:01.49,23     10.35,52   (228)  SMT30    41.  ¦    706   --- 
  145. Pellegrini Fausto, CH-Chur          67 CMS-Brasil by Varanus       1:01.49,28     10.35,57   (226)  SMT30    42.  ¦    705   --- 
  146. Müller Daniel, CH-Hunzenschwil      81 Hyper-Outonstreet           1:01.49,36     10.35,65   (187)  SMT20    34.  ¦    704   --- 
  147. Meier Reto, CH-Windlach             73 Powerslide World Inlinece   1:01.49,38     10.35,67   (157)  SMT30    43.  ¦    703   --- 
  147. Süess Martin, CH-Gossau SG          85 Inline St. Gallen Speed 2   1:01.49,38     10.35,67   (144)  SMT20    35.  ¦    703   --- 
  149. Banzer René, CH-Betschwanden        67 Thunliners I                1:01.49,47     10.35,76   (125)  SMT30    44.  ¦    701   --- 
  150. Krebs Gerhard, CH-Uetendorf         62 Thunliners I                1:01.49,50     10.35,79   (127)  SMT30    45.  ¦    700   --- 
  151. Schöpf Alex, CH-Reinach BL          66 speed-inliner-basilisk /    1:01.49,64     10.35,93   (243)  SMT30    46.  ¦    699   --- 
  152. Seiler Pascal, CH-Dürnten           69 World Inlinecenter Powers   1:01.50,48     10.36,77     (5)  SMT30    47.  ¦    698   --- 
  153. Wirz Patrick, CH-Egnach             85 Inline St. Gallen Speed 1   1:01.51,48     10.37,77   (138)  SMT20    36.  ¦    697   --- 
  154. Tanner Urs, CH-Ziefen               68 Hyper-Outonstreet           1:01.52,45     10.38,74   (188)  SMT30    48.  ¦    696   --- 
  155. Gugger Ruedi, CH-Trimbach           60 Jura Grizzly Inline Team    1:01.57,19     10.43,48   (416)  SMT45    9.   ¦    695   --- 
  156. Ganzmann Christoph, CH-Münchenstein 83 speed-inliner-basilisk /    1:02.12,58     10.58,87   (252)  SMT20    37.  ¦    694   --- 
  157. Schütz Marcel, CH-Gossau ZH         70 JUKA Speed-Team             1:03.21,25     12.07,54   (182)  SMT30    49.  ¦    693   --- 
  158. Bollag Jan, CH-Zürich               68 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:03.22,51     12.08,80   (191)  SMT30    50.  ¦    692   --- 
  159. Valot Patrick, CH-Liestal           59 speed-inliner-basilisk /    1:03.22,79     12.09,08   (253)  SMT45    10.  ¦    691   --- 
  160. Bloch Peter, CH-Derendingen         71 Mittelland by Matter Spee   1:03.23,57     12.09,86   (160)  SMT30    51.  ¦    690   --- 
  161. Schäfli Christoph, CH-Waltenschwil  71 Team Hyper Falcon           1:03.59,78     12.46,07   (203)  SMT30    52.  ¦    689   --- 
  162. Linder Thomas, CH-Richigen          77 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:04.07,51     12.53,80   (174)  SMT20    38.  ¦    688   --- 
  163. Kolb André, CH-Rubigen              73 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:04.08,54     12.54,83   (168)  SMT30    53.  ¦    687   --- 
  164. Müller Christoph, CH-Spiez          71 Thunliners II               1:04.08,65     12.54,94   (123)  SMT30    54.  ¦    686   --- 
  165. Widmer Ueli, CH-Stäfa               51 CMS-Brasil by Varanus       1:04.09,34     12.55,63   (229)  SMT45    11.  ¦    685   --- 
  166. Henry Vincent                       84 GB-Birmingham B8 3JQ        1:04.44,52     13.30,81   (442)  SMT20    39.  ¦    684   --- 
  167. Albiez Thomas, CH-Zürich            65 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:04.45,72     13.32,01   (190)  SMT30    55.  ¦    683   --- 
  168. Dürr Franziskus, CH-Zürich          83 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:04.47,20     13.33,49   (192)  SMT20    40.  ¦    682   --- 
  169. Althaus Daniel, CH-Konolfingen      68 EmmenSkaters                1:05.11,02     13.57,31   (220)  SMT30    56.  ¦    681   --- 
  170. Stricker Ivo, CH-Gossau SG          61 Inline St. Gallen Speed 2   1:05.12,54     13.58,83   (143)  SMT45    12.  ¦    680   --- 
  171. Leisi Stefan, CH-Jegenstorf         63 EmmenSkaters                1:05.13,27     13.59,56   (222)  SMT30    57.  ¦    679   --- 
  172. Hofstetter Beat, CH-Baar            55 Speed Skater Zug B          1:05.24,89     14.11,18   (152)  SMT45    13.  ¦    678   --- 
  173. Pfister Niki, CH-Ipsach             85 HotWheels                   1:05.28,80     14.15,09   (213)  SMT20    41.  ¦    677   --- 
  174. Baumgartner Markus, CH-Auw          72 Speed Skater Zug B          1:05.29,70     14.15,99   (150)  SMT30    58.  ¦    676   --- 
  175. Gertsch Adrian, CH-Ostermundigen    81 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:05.30,03     14.16,32   (171)  SMT20    42.  ¦    675   --- 
  176. Schmidlin Roman, CH-Büsserach       71 speed-inliner-basilisk /    1:05.32,96     14.19,25   (242)  SMT30    59.  ¦    674   --- 
  177. Reimann Markus, CH-Basel            67 speed-inliner-basilisk /    1:05.33,91     14.20,20   (241)  SMT30    60.  ¦    673   --- 
  178. Käser Roland, CH-Münsingen          49 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:05.35,35     14.21,64   (167)  SMT45    14.  ¦    672   --- 
  179. Gasser Reto, CH-Balgach             71 Inline-Team Liechtenstein   1:05.35,42     14.21,71   (264)  SMT30    61.  ¦    671   --- 
  180. Bruggmann Gerhard, CH-Gümligen      66 Thunliners II               1:05.55,19     14.41,48   (120)  SMT30    62.  ¦    670   --- 
  181. Funch Soltoft Rune                  75 DK-Kopenhagen               1:06.54,67     15.40,96   (402)  SMT30    63.  ¦    669   --- 
  182. Dombrowski Andreas, CH-Rehetobel    62 Powerslide World Inlinece   1:07.06,93     15.53,22   (156)  SMT30    64.  ¦    668   --- 
  183. Schneider Beat, CH-Kloten           53 Powerslide World Inlinece   1:07.09,16     15.55,45   (159)  SMT45    15.  ¦    667   --- 
  184. Gervais Bruno, F-Strasbourg         75 Asphalte                    1:07.13,20     15.59,49   (255)  SMT30    65.  ¦    666   --- 
  185. Broger Bruno                        68 CH-Flawil                   1:07.13,40     15.59,69   (401)  SMT30    66.  ¦    665   --- 
  186. Haefely Frderic, CH-Dotzigen        73 HotWheels                   1:07.13,52     15.59,81   (417)  SMT30    67.  ¦    664   --- 
  187. Fuster Marco, CH-Basel              75 speed-inliner-basilisk /    1:07.14,69     16.00,98   (244)  SMT30    68.  ¦    663   --- 
  188. Villani Manolo                      77 I-San Vito al Tagliamento   1:07.15,04     16.01,33   (437)  SMT20    43.  ¦    662   --- 
  189. Gross Michel, CH-Münchenstein       72 speed-inliner-basilisk /    1:07.18,13     16.04,42   (245)  SMT30    69.  ¦    661   --- 
  190. Lieberherr Simon, CH-Langenthal     77 Black Grizzly Inline Team   1:07.21,75     16.08,04   (423)  SMT20    44.  ¦    660   --- 
  191. Baur Marco, CH-Schübelbach          79 CMS-Brasil by Varanus Lif   1:07.27,10     16.13,39   (230)  SMT20    45.  ¦    659   --- 
  192. Schuhmacher Roman, CH-Niederglatt Z 79 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:07.34,55     16.20,84   (194)  SMT20    46.  ¦    658   --- 
  193. Leu Marcel, CH-Niederhasli          63 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:07.49,67     16.35,96   (193)  SMT30    70.  ¦    657   --- 
  194. Corne Jasper, B-Eppegem             87 Cristalp                    1:07.55,86     16.42,15    (26)  SMTI     63.  ¦    656   --- 
  195. Käppeli Alfred, CH-Hägendorf        60 Jura Grizzly Inline Team    1:08.10,26     16.56,55   (419)  SMT45    16.  ¦    655   --- 
  196. De Vestèle Olivier, CH-Préverenges  67 L.I.S.S.                    1:08.31,87     17.18,16   (175)  SMT30    71.  ¦    654   --- 
  197. Mangano Gabriel, CH-Echandens-Denge 69 L.I.S.S.                    1:08.31,94     17.18,23   (178)  SMT30    72.  ¦    653   --- 
  198. Jensen Sune, DK-Copenhagen          72 Mittelland by Matter Spee   1:08.35,18     17.21,47   (162)  SMT30    73.  ¦    652   --- 
  199. Scheidegger Daniel                  75 CH-Bern                     1:08.35,58     17.21,87   (412)  SMT30    74.  ¦    651   --- 
  200. Gertsch Reto, CH-Burgistein         83 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:09.07,16     17.53,45   (166)  SMT20    47.  ¦    650   --- 
  201. Fullin Peter, CH-Winterthur         61 Team Hyper Kolibri          1:09.08,12     17.54,41   (195)  SMT45    17.  ¦    649   --- 
  202. Willimann Pit, CH-Oeschgen          70 CMS-Brasil by Varanus Lif   1:09.08,44     17.54,73   (233)  SMT30    75.  ¦    648   --- 
  203. Metzler Stefan, CH-Zollikerberg     65 CMS-Brasil by Varanus Lif   1:09.27,35     18.13,64   (231)  SMT30    76.  ¦    647   --- 
  204. Rohrbach Jürg, CH-Safnern           64 Mittelland by Matter Spee   1:10.02,78     18.49,07   (164)  SMT30    77.  ¦    646   --- 
  205. Keller Patrick, CH-Opfikon          86 Thurgovia Speed Men         1:10.21,09     19.07,38   (119)  SMT20    48.  ¦    645   --- 
  206. Somlo Georg, CH-Birsfelden          62 speed-inliner-basilisk /    1:10.22,68     19.08,97   (247)  SMT30    78.  ¦    644   --- 
  207. Glanzmann Walter, CH-Marbach LU     44 Thunliners II               1:10.22,86     19.09,15   (121)  SMT45    18.  ¦    643   --- 
  208. Keiser Stefan, CH-Cham              62 Speed Skater Zug B          1:10.40,62     19.26,91   (154)  SMT30    79.  ¦    642   --- 
  209. Delorme Mathias, CH-Lausanne        78 L.I.S.S.                    1:11.19,87     20.06,16   (176)  SMT20    49.  ¦    641   --- 
  210. Habel Andreas, CH-Zürich            66 Thurgovia Speed Men         1:11.36,97     20.23,26   (115)  SMT30    80.  ¦    640   --- 
  211. Holdener Peter, CH-Zug              59 Speed Skater Zug B          1:11.46,67     20.32,96   (153)  SMT45    19.  ¦    639   --- 
  212. Gruben Franz, CH-Altishofen         64 Inline-Team LLV Flüss       1:12.18,25     21.04,54   (259)  SMT30    81.  ¦    638   --- 
  213. Imlach Michael, CH-Zürich           73 Thurgovia Speed Men         1:13.00,03     21.46,32   (118)  SMT30    82.  ¦    637   --- 
  214. Benz Bernhard, CH-Kloten            73 World Inlinecenter Powers   1:13.25,22     22.11,51     (1)  SMT30    83.  ¦    636   --- 
  215. Keller Markus                       62 CH-Buchs AG                 1:13.43,39     22.29,68   (420)  SMT30    84.  ¦    635   --- 
  216. Stebler Christian, CH-Laufen        73 Team Hyper Kolibri          1:13.43,94     22.30,23   (197)  SMT30    85.  ¦    634   --- 
  217. Faller Severin, CH-Magden           69 speed-inliner-basilisk /    1:14.05,64     22.51,93   (251)  SMT30    86.  ¦    633   --- 
  218. Pfister Bernard, CH-Biel/Bienne     58 HotWheels                   1:14.42,73     23.29,02   (410)  SMT45    20.  ¦    632   --- 
  219. Craig Austin                        75 GB-Middlesex TW75JE         1:15.02,54     23.48,83   (440)  SMT30    87.  ¦    631   --- 
  220. Vogt Michael, CH-Wermatswil         64 Hyper-ITL                   1:15.37,64     24.23,93   (432)  SMT30    88.  ¦    630   --- 
  221. Thomann René, CH-Egolzwil           61 Inline-Team LLV Flüss       1:15.44,63     24.30,92   (260)  SMT45    21.  ¦    629   --- 
  222. Graf Ueli, CH-Häuslenen             67 Gubler Inline Team          1:16.19,21     25.05,50   (216)  SMT30    89.  ¦    628   --- 
  223. Reinhart Robert, CH-Pfäffikon ZH    51 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:16.41,59     25.27,88   (425)  SMT45    22.  ¦    627   --- 
  224. Gloor Wolfgang, CH-St. Gallen       70 Inline St. Gallen Speed 1   1:22.50,79     31.37,08   (136)  SMT30    90.  ¦    626   --- 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.