SIC Engadin - nach Name "Z"

Nettostartzeiten für alle Breitensportkategorien
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FM40        80. Zäch Mario                          64 CH-Emmenbrücke              1:25.11,21     18.33,53  (5265)  
FM30       106. Zanette Massimo                     73 I-Pordenone                 1:33.37,57     27.02,29  (4457)  
SMTI        23. Zangarini Francesco, I-Spinea       81 MMC Micro Salomon             52.34,50      1.20,79    (40)  
FM20        43. Zanolari Loris                      85 CH-Igis                     1:23.05,51     16.22,49  (4420)  
FM40        28. Zbären Toni                         60 CH-Koppigen                 1:17.33,75     10.56,07  (4422)  
FM30       108. Zehnder Christoph                   68 CH-Uitikon Waldegg          1:33.41,18     27.05,90  (5266)  
FM30       113. Zehnder Oliver                      74 CH-Luzern                   1:35.25,36     28.50,08  (5267)  
SW20         7. Zeiter Sarah                        82 CH-Fiesch                   1:12.50,61     10.28,95  (3216)  
FMT30       16. Zeller Manfred, CH-Selzach          62 Mittelland by Matter Fitn   1:08.16,48      6.20,40   (575)  
SMT30       38. Zeller Oliver, CH-Ostermundigen 1   73 Inline St. Gallen Speed 1   1:01.48,62      9.12,02   (139)  
JM          29. Zeller Reto                         94 CH-Selzach                    28.50,77      7.44,28  (6098)  
FM20        63. Zeller Tiziano                      90 CH-Pontresina               1:31.37,31     24.54,29  (4473)  
SM30        81. Zeugin Frank                        68 CH-Murten                   1:16.41,85     15.28,54  (3217)  
FW20        69. Ziegler Daniela                     77 CH-Zürich                   1:36.51,73     24.00,54  (4423)  
FW20        28. Ziegler Jasmin                      83 CH-Adliswil                 1:25.00,83     12.09,64  (4469)  
SM50        66. Zietemann Frank                     40 Hamburg                     1:19.05,03     15.32,11  (3218)  
SWT30        8. Ziethe Ruth, CH-Ittigen             75 Speed Women Hyper-Outonst   1:11.15,13      9.43,76  (1130)  
JW          10. Zimmerli Maripili                   94 CH-Kollbrunn                  27.46,88      5.16,23  (6076)  
SM30       136. Zimmermann Albin                    75 CH-Wangs                    1:37.43,75     36.30,44  (2283)  
SM20         5. Zimmermann Frank, Ulm               79 Fun-Speed-Team              1:04.39,90      2.31,67  (2284)  
SM50        89. Zimmermann Heinz                    48 CH-Aigle                    1:26.55,00     23.22,08  (3219)  
SM20        44. Zimmermann Iwan                     78 CH-Wangs                    1:16.05,65     13.57,42  (2285)  
FM40       105. Zimmermann Laurent                  62 CH-Mumpf                    1:28.58,47     22.20,79  (5268)  
FM50        37. Zimmermann Martin                   49 CH-Ipsach                   1:24.52,50     16.13,48  (4424)  
JMTS        16. Zimmermann Michael, CH-Steinhausen  91 Speed Skater Zug              22.25,97      2.17,48  (6077)  
FW20        51. Zimmermann Tabea                    83 CH-Ittigen                  1:31.16,27     18.25,08  (5269)  
SM40       134. Zindel Christoph                    64 CH-Trimmis                  1:25.41,63     24.29,14  (2286)  
SW40        11. Zingg Dagmar                        63 CH-Baden                    1:22.37,59      8.35,47  (3220)  
FM40       158. Zingg Hans-Jörg                     62 CH-St. Moritz               1:55.41,46     49.03,78  (5293)  
FM50         4. Zingg Hans-Ruedi                    46 CH-Kaufdorf                 1:09.58,23      1.19,21  (4426)  
FW30        38. Zingg Manuela                       73 CH-Meggen                   1:28.30,26     21.33,72  (5270)  
FM20        30. Zirn Sandro                         84 CH-Niederhasli              1:20.39,90     13.56,88  (4427)  
JM          37. Zobrist Ramon                       91 CH-Hendschiken                32.16,24     11.09,75  (6101)  
SM40        61. Zobrist Reto                        62 CH-Dottikon                 1:12.18,67     11.06,18  (2287)  
SM30       123. Zöller Armin                        71 Edenkoben                   1:27.51,09     26.37,78  (2288)  
SM40        45. Zoller Markus                       57 CH-Flawil                   1:10.13,75      9.01,26  (2289)  
SM50        33. Zopfi Hans                          52 CH-Schwanden GL             1:13.30,76      9.57,84  (2290)  
FM50        71. Zryd  Anton                         48 CH                          1:45.17,73     36.38,71  (5282)  
SW30        45. Zuberbühler Barbara                 69 CH-Frauenfeld               1:37.26,97     30.39,26  (3221)  
SM30       105. Zuberbühler Jürg                    67 CH-Frauenfeld               1:21.28,19     20.14,88  (3222)  
FW20        65. Zumkehr Therese                     78 CH-Bern                     1:33.39,77     20.48,58  (5271)  
SM30        93. Zurbuchen Daniel                    67 CH-Bottenwil                1:18.30,09     17.16,78  (2292)  
FM20        22. Zurbuchen Werner                    81 CH                          1:18.16,90     11.33,88  (5272)  
SM40       106. Zürcher Markus                      61 CH-Zürich                   1:18.54,13     17.41,64  (3230)  
SMT30       33. Zürcher Markus, CH-Kriens           68 Inline-Team LLV Flüss       1:00.56,30      8.19,70   (262)  
FM50         1. Zürcher René                        43 CH-Greifensee               1:08.39,02        -----  (4513)  
FW30        81. Zurfluh Sabine                      73 CH-Altdorf UR               1:39.50,92     32.54,38  (5274)  
FM40       120. Zwahlen Beat                        62 CH-Zuchwil                  1:31.30,35     24.52,67  (4428)  

Total 48



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.