SIC Engadin - nach Name "M"

Nettostartzeiten für alle Breitensportkategorien
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FMT30       20. Maag Markus, CH-Bachenbülach        69 Hyper-Inlineteam Limmatta   1:11.19,67      9.23,59   (552)  
SMT30       12. Maag Reto, CH-Illnau                71 Team Hyper Falcon             58.01,92      5.25,32   (202)  
FWT20        7. Mäder Karin, CH-Dübendorf           81 JUKA Fitness-Team           1:08.26,40      3.23,93  (1331)  
FMT45        6. Mägerle Werner, CH-Gerolfingen      48 Inlineteam Heinigersport    1:05.10,91      1.47,21   (544)  
SWT20        1. Mailard Anne-Claire, CH-St. Gallen  84 Inline St. Gallen Speed       58.00,10        -----  (1114)  
SW40         6. Maissen Catrina                     63 CH-Pontresina               1:19.28,20      5.26,08  (3117)  
FM20        74. Maissen Ursin                       87 CH-Pontresina               1:42.54,79     36.11,77  (5150)  
SW20        28. Malär Ursina                        77 CH-Yverdon-les-Bains        1:20.05,29     17.43,63  (3118)  
FM20        26. Mammoliti Mario                     90 CH-S-chanf                  1:19.26,38     12.43,36  (4235)  
SMT30       72. Mangano Gabriel, CH-Echandens-Denge 69 L.I.S.S.                    1:08.31,94     15.55,34   (178)  
FM30        81. Mani Beat                           71 CH-Bonaduz                  1:28.47,64     22.12,36  (5151)  
SWT30        9. Mäntysaari Maarit                   75 S-Salo                      1:12.13,67     10.42,30  (1219)  
FM50        58. Marchon Georges                     54 CH-Fribourg                 1:31.37,98     22.58,96  (4236)  
FW30        24. Marcolin Monika                     71 CH-Winterthur               1:24.18,18     17.21,64  (4237)  
SM40       149. Marder Andreas                      66 Konstanz                    1:52.55,97     51.43,48  (3120)  
SM20         1. Marending Matthias                  80 CH-Neuenegg                 1:02.08,23        -----  (2153)  
SM50        36. Mark Christian                      50 CH-Bergün/Bravuogn          1:13.50,95     10.18,03  (2154)  
FW20        76. Märki Angelika                      87 CH-Rüfenach AG              1:39.35,53     26.44,34  (5154)  
SM40       132. Markus Thürig                       58 CH-Malters                  1:25.18,06     24.05,57  (2155)  
SMT20        3. Marquart Manuel, CH-Rebstein        82 Inline St. Gallen Speed       52.37,67      0.10,88   (131)  
FMT20       24. Marti Jan, CH-Safnern               88 HotWheels                   1:03.16,65      3.01,43   (548)  
SMT30        9. Marti Thomas, CH-Lyss               73 HotWheels                     57.57,69      5.21,09   (212)  
SW50         6. Martin Ursula                       45 CH-Küsnacht ZH              1:29.07,39     10.21,95  (3121)  
FM20        16. Marty Thomas                        77 CH-Jona                     1:14.23,99      7.40,97  (4520)  
FW40        23. Marugg-Hunziker Elisabeth           62 CH-Samedan                  1:29.23,56     19.38,21  (5156)  
FMT45       15. Masina Franco, CH-Menzingen         53 Mittelland by Matter Fitn   1:37.05,86     33.42,16   (580)  
SM30        31. Mastrangelo Gigi                    68 I-Buccinasco                1:08.52,72      7.39,41  (2338)  
FW30        37. Mathis Claudia                      76 CH-Niederönz                1:28.26,78     21.30,24  (5290)  
SWT20        7. Mathis Jacqueline, CH-Grabs         84 Team Hyper Woman National   1:02.13,26      4.13,16  (1106)  
FM30       112. Mathis Martin                       75 CH                          1:34.31,04     27.55,76  (5157)  
FM30        49. Matt Christian                      74 CH-Thalwil                  1:23.34,49     16.59,21  (4238)  
SM30        41. Matti Daniel                        70 CH-Köniz                    1:10.02,60      8.49,29  (2156)  
SW50         3. Matzler Arja                        56 CH-Böckten                  1:20.58,83      2.13,39  (2157)  
FWT20       23. Matzler Melanie, CH-Böckten         88 World Inlinecenter Powers   1:18.39,80     13.37,33  (1347)  
FMT20       30. Mauch Raphael                       88 CH-Sarmenstorf              1:05.07,55      4.52,33   (652)  
SM20        48. Maurer Beat                         77 CH-Meiringen                1:18.01,83     15.53,60  (3122)  
SMT20       25. Maurer Christian, CH-Kreuzlingen    78 Gubler Inline Team            58.00,79      5.34,00   (218)  
SM30        37. Maurer Samuel                       73 CH-Adelboden                1:09.14,69      8.01,38  (2158)  
SWT30        7. Maurer Vre, CH-Oberönz              72 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:11.04,42      9.33,05  (1110)  
SM40        95. Maus Charly                         58 CH-Eschenz                  1:17.12,82     16.00,33  (2159)  
SMT20       18. Mayer Martin, CH-Egnach             87 Inline St. Gallen Speed       57.58,10      5.31,31   (132)  
SM40       124. Mazzi Paolo                         66 CH-Palagnedra               1:22.24,84     21.12,35  (3124)  
SM30        48. Mehli Marcel                        70 CH-Volketswil               1:12.05,52     10.52,21  (2160)  
FM40        68. Meienberger Pius                    59 CH-Olten                    1:24.02,68     17.25,00  (4239)  
FM40        26. Meier Adelrich                      64 CH-Tecknau                  1:17.12,31     10.34,63  (4240)  
SM20        45. Meier Andreas                       78 CH-Egnach                   1:16.11,46     14.03,23  (2161)  
FW30        27. Meier-Dill Nicole                   69 CH-Meggen                   1:25.13,38     18.16,84  (4435)  
SWTI        23. Meier Livia, CH-Bleienbach          86 Salomon Smartskates         1:03.21,25      5.23,18  (1029)  
SM20        58. Meier Manfred                       79 CH-Klosters                 1:24.22,83     22.14,60  (3125)  
FM20        71. Meier Michael                       81 CH-Samedan                  1:39.21,79     32.38,77  (5158)  
SMT30       43. Meier Reto, CH-Windlach             73 Powerslide World Inlinece   1:01.49,38      9.12,78   (157)  
SM30        55. Meier Stefan                        70 CH-Bassersdorf              1:13.21,39     12.08,08  (2162)  
FM40       137. Meier Urs                           62 CH-Riehen                   1:39.02,48     32.24,80  (5159)  
SM50        68. Meier Werner                        56 CH-Märwil                   1:19.13,18     15.40,26  (3126)  
SW30        13. Meisterhans Gabi                    71 CH-Greifensee               1:15.35,33      8.47,62  (3226)  
FW30        66. Meli Nicole                         72 CH-Rebstein                 1:35.41,44     28.44,90  (5160)  
FM30        44. Meli René                           70 CH-Rebstein                 1:22.44,18     16.08,90  (4241)  
FM20        34. Meli Severin                        94 CH-Rebstein                 1:22.13,96     15.30,94  (5161)  
JM           3. Meline Thibaut                      90 F-RC3V Belfort                22.30,15      1.23,66  (6049)  
JM           9. Meline Thomas                       93 F-RC3V Belfort                23.43,54      2.37,05  (6050)  
FM40       159. Menn Andrea                         60 CH-Bonaduz                  2:00.11,88     53.34,20  (4514)  
SW30        12. Merkofer Gabriela                   68 CH-Edlibach                 1:15.28,83      8.41,12  (2163)  
37           7. Messmer Laura, F-Dorlisheim         92 Team Alsace                   23.48,21      1.18,16  (6087)  
SM30        64. Mettlach Andreas                    69 CH-Volketswil               1:14.26,91     13.13,60  (2164)  
SMT30       76. Metzler Stefan, CH-Zollikerberg     65 CMS-Brasil by Varanus Lif   1:09.27,35     16.50,75   (231)  
SM20        47. Meury Pascal                        80 CH-Blauen                   1:16.40,60     14.32,37  (2165)  
SWT30        2. Meyer Andrea, CH-Thun               66 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:03.24,78      1.53,41  (1111)  
SW20        24. Meyer Bettina                       88 CH-Sils/Segl Maria          1:19.07,26     16.45,60  (3127)  
SM20         2. Meyer Christian                     77 CH-St. Gallen               1:02.23,75      0.15,52  (2166)  
FW20        64. Meyer Claudia                       81 CH-Zürich                   1:33.30,14     20.38,95  (4519)  
FM50        67. Meyer Jürg                          44 CH-Zürich                   1:40.18,62     31.39,60  (5303)  
FW20        16. Meyer Regula                        80 CH-Wichtrach                1:21.15,15      8.23,96  (4242)  
SM20        41. Michel Andreas                      88 CH-Glarus                   1:14.47,38     12.39,15  (2167)  
SM40        78. Michel Peter                        59 CH-Glarus                   1:14.49,82     13.37,33  (2168)  
SW20        11. Michel Rahel                        86 CH-Glarus                   1:14.50,37     12.28,71  (2331)  
SM40         2. Midolo Armando                      60 CH-Feldbach                 1:01.16,66      0.04,17  (2169)  
FM30       110. Mikuljan Gordan                     72 CH-Buchs AG                 1:33.45,65     27.10,37  (5162)  
SW30        15. Minder Denise                       72 CH-Zürich                   1:16.21,73      9.34,02  (2170)  
FM30       144. Mischler Adrian                     71 CH-Thun                     1:48.38,96     42.03,68  (5163)  
FW30         3. Mischler Jacqueline                 73 CH-Lyss                     1:16.21,11      9.24,57  (4243)  
SMTI        61. Mitchell Tim, RSA-South Africa      83 Cristalp                      58.18,44      7.04,73    (29)  
FW20        46. Mohn Andrea                         83 CH-Samedan                  1:29.11,41     16.20,22  (5164)  
FW30        91. Mohr Seraina                        68 CH-Mettmenstetten           1:43.53,23     36.56,69  (4436)  
FW20         3. Montalta Franzisca                  80 CH-Kloten                   1:14.40,08      1.48,89  (4459)  
SM40        94. Moos Philipp                        64 CH-Baar                     1:17.12,23     15.59,74  (3129)  
SM30       107. Moos Stefan                         68 CH-Zug                      1:21.33,26     20.19,95  (2171)  
FW30        64. Morgenroth Carole                   69 F-Flaxlanden                1:34.12,08     27.15,54  (4244)  
FM40        56. Möri Ernst                          61 CH-Wittinsburg              1:22.39,77     16.02,09  (4245)  
SW20        10. Moritz Christine                    77 CH-Zernez                   1:14.48,43     12.26,77  (2309)  
FW30        87. Moser-Aigeldinger Françoise         71 CH-Kaiseraugst              1:42.52,88     35.56,34  (5166)  
FMT20        7. Moser Florian, CH-Frenkendorf       87 Salomon Devo                1:00.15,67      0.00,45   (582)  
SMT20       19. Moser Oliver, CH-Frenkendorf        85 World Inlinecenter Model      57.58,15      5.31,36   (104)  
SMT30       13. Moser Reto, CH-Graben               71 Mittelland by Matter Spee     58.15,11      5.38,51   (163)  
FM40        36. Moser Urs                           65 CH-Uebeschi                 1:18.49,55     12.11,87  (5165)  
JMTS        19. Mosimann Jan, CH-Worben             94 HotWheels Juniors             22.31,18      2.22,69  (6051)  
FM50        31. Mosimann Ruedi                      48 CH-Winterthur               1:22.47,84     14.08,82  (4246)  
SM40       144. Mourtada Samir                      62 CH-Wollerau                 1:31.39,87     30.27,38  (2302)  
FM30        79. Mühlemann Urs                       67 CH-Thierachern              1:28.14,70     21.39,42  (5167)  
SM30        89. Mühlethaler Heinz                   75 CH-Kaltacker                1:17.53,27     16.39,96  (3130)  
FW20        18. Müller Anita                        77 CH-Winterthur               1:21.18,42      8.27,23  (4247)  
JMTS        29. Müller Beat, CH-Flumserberg Theim   93 Hyper-Inlineteam Limmatta     34.06,74     13.58,25  (6052)  
FMT20       31. Müller Beni, CH-Kandersteg          86 Speedy's Bern               1:05.10,92      4.55,70   (587)  
FM40        33. Müller Christian                    64 CH-Basel                    1:18.42,08     12.04,40  (4248)  
SMT30       54. Müller Christoph, CH-Spiez          71 Thunliners II               1:04.08,65     11.32,05   (123)  
SMT20       34. Müller Daniel, CH-Hunzenschwil      81 Hyper-Outonstreet           1:01.49,36      9.22,57   (187)  
SM40       147. Müller Guido                        58 CH-Sarnen                   1:41.56,25     40.43,76  (3131)  
FW30        36. Müller Iris                         73 CH-Lugano                   1:28.21,28     21.24,74  (4478)  
SW20        43. Müller Laura                        91 CH-Sarnen                   1:41.54,67     39.33,01  (3132)  
SW40        15. Müller Marie-Claire                 64 CH-Tegerfelden              1:30.35,02     16.32,90  (2172)  
SM40       120. Müller Martin                       63 CH-Oberurnen                1:21.26,91     20.14,42  (2173)  
FM30        52. Müller Martin                       76 CH-Davos Dorf               1:23.45,30     17.10,02  (5168)  
SM30       128. Müller Michael                      71 Stuttgart                   1:29.49,96     28.36,65  (3133)  
SMT20       31. Müller Nicolas, F-Rosenau           80 Asphalte                    1:00.54,63      8.27,84   (258)  
FM50        28. Müller Paul                         51 CH-Kloten                   1:21.29,91     12.50,89  (4249)  
SMT30       28. Müller Peter, CH-Zihlschlacht       73 Gubler Inline Team            59.53,93      7.17,33   (219)  
SM50        37. Müller Stephan                      56 CH-Therwil                  1:14.05,40     10.32,48  (2175)  
FMT20       17. Müller Urs, CH-Kandersteg           83 Speedy's Bern               1:00.19,38      0.04,16   (588)  
SM20        63. Müller Vinzenz                      90 CH-Sarnen                   1:37.34,56     35.26,33  (3134)  
FM30        84. Münstermann Dieter                  68 CH                          1:29.04,99     22.29,71  (5169)  
SM30        42. Murer Franz                         72 CH-Beckenried               1:10.10,10      8.56,79  (2176)  
FM50         7. Mürner Martin                       47 CH-Oetwil am See            1:12.49,99      4.10,97  (4250)  
37          11. Musslin Bettina, F-Sausheim         91 Team Alsace                   25.39,08      3.09,03  (6088)  
JMTS        18. Musslin Mathias, F-Sausheim         94 Team Alsace                   22.30,27      2.21,78  (6053)  

Total 123



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.