SIC Engadin - nach Name "K"

Nettostartzeiten für alle Breitensportkategorien
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
JM          16. Käch Matteo                         93 CH-Dagmersellen               26.54,44      5.47,95  (6040)  
JM          41. Käch Noah                           94 CH-Dagmersellen               34.23,65     13.17,16  (6041)  
SW30        24. Kaelin Claudia                      74 CH-Kloten                   1:21.35,50     14.47,79  (2123)  
FM30       114. Kaestner Anders                     71 CH-Merenschwand             1:35.32,18     28.56,90  (5120)  
FWT20        6. Kahlfuss Mégane, F-Rixheim          89 Salomon Devo                1:05.59,66      0.57,19  (1338)  
JMTS         6. Kaiser Livio, CH-Biberist           90 HotWheels Juniors             20.23,75      0.15,26  (6042)  
FW50         2. Kaiser Maria-Theresia               52 CH-Biberist                 1:31.59,96      1.35,70  (5121)  
FM50        80. Kaiser Walter                       55 CH-Biberist                 2:01.15,27     52.36,25  (5122)  
SW20        16. Kalberer Irene                      82 CH-Wangs                    1:16.42,48     14.20,82  (3100)  
SW30        29. Kammholz Birgit                     72 Boeblingen                  1:23.36,87     16.49,16  (3101)  
FW20        86. Kanouni Yasmina                     88 CH                          1:44.42,34     31.51,15  (5124)  
SMT45       16. Käppeli Alfred, CH-Hägendorf        60 Jura Grizzly Inline Team    1:08.10,26     12.03,84   (419)  
JMTS        24. Käppeli Philip, CH-Hägendorf        94 World Inlinecenter Model      25.38,86      5.30,37  (6043)  
FW20        77. Käppeli Yvonne                      84 CH-Celerina                 1:39.48,85     26.57,66  (5125)  
FMT20       22. Karlen Nestor, CH-Naters            89 Mittelland by Matter Fitn   1:01.59,21      1.43,99   (574)  
SW30         1. Käser Cornelia                      76 CH-Wiler b.Utzenstorf       1:06.47,71        -----  (2125)  
SMT45       14. Käser Roland, CH-Münsingen          49 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:05.35,35      9.28,93   (167)  
FM30        19. Kaufmann Stefan                     68 CH-Bern                     1:16.04,51      9.29,23  (4506)  
SMTI         6. Kay Reyon, NZL-Paraparaumu          86 World Inlinecenter Model      51.14,59      0.00,88    (43)  
37           1. Keel Deborah, CH-Au ZH              92 IXS-Fila                      22.30,05        -----  (6086)  
JMTS        27. Keel Roman, CH-Au ZH                94 Juka                          26.23,86      6.15,37  (6044)  
FMT30       17. Keel Stephan, CH-Au ZH              62 JUKA Fitness-Team           1:09.27,04      7.30,96   (564)  
SM40        19. Keil Martin                         62 Baiersbronn Obertal         1:05.42,04      4.29,55  (2344)  
JM          12. Keil Tobias                         90 Baiersbronn Obertal           24.15,81      3.09,32  (6136)  
SM30        95. Keilhack Andi                       67 CH-Feuerthalen              1:18.51,77     17.38,46  (3102)  
FW20        66. Keiser Jeannette                    81 CH-Grossaffoltern           1:33.49,82     20.58,63  (4193)  
SMT30       79. Keiser Stefan, CH-Cham              62 Speed Skater Zug B          1:10.40,62     18.04,02   (154)  
SW30        17. Keller Anita                        73 CH-Endingen                 1:16.37,15      9.49,44  (2126)  
SW40        13. Keller Anke                         66 Holzgerlingen               1:23.36,41      9.34,29  (3233)  
FW40        46. Keller Carmen                       65 CH-Ermatingen               1:43.27,96     33.42,61  (4511)  
SM30        65. Keller Daniel                       70 CH-Zürich                   1:14.31,43     13.18,12  (2348)  
SM40       111. Keller Daniel                       61 CH-Adliswil                 1:19.28,14     18.15,65  (3103)  
FWT20        9. Keller Margrith, CH-Altendorf       85 JUKA Fitness-Team           1:11.10,55      6.08,08  (1330)  
SMT30       84. Keller Markus                       62 CH-Buchs AG                 1:13.43,39     21.06,79   (420)  
SMT20       48. Keller Patrick, CH-Opfikon          86 Thurgovia Speed Men         1:10.21,09     17.54,30   (119)  
FM30       128. Keller Reto                         68 CH-Winterthur               1:38.56,12     32.20,84  (5127)  
FW40        16. Keller Vroni                        64 CH                          1:23.26,35     13.41,00  (5128)  
FW50         1. Kenel Rös                           50 CH-Spreitenbach             1:30.24,26        -----  (4195)  
SW20        44. Kennington Erika                    83 GB-East Yorkshire HU14 3R   1:56.57,29     54.35,63  (3104)  
FM40       119. Kern Alex                           66 CH                          1:31.20,08     24.42,40  (5129)  
SW30        42. Kern Alexandra                      75 CH-La Punt-Chamues-ch       1:33.14,92     26.27,21  (3232)  
SMTI        59. Kespaik Kert                        83 EE-Tallin                     56.06,13      4.52,42    (90)  
FM40        47. Kipfer Anton                        63 CH-Brittern                 1:20.58,75     14.21,07  (4196)  
SW30        21. Kipfer Katrin                       75 CH-Hünibach                 1:18.55,84     12.08,13  (3105)  
FW30        61. Kistler Sandra                      68 CH-Horgen                   1:32.50,35     25.53,81  (4198)  
SM40        22. Klevenz Georg                       66 CH-Kreuzlingen              1:06.50,08      5.37,59  (2127)  
JM          40. Kling Marcus                        91 CH-Davos Wolfgang             34.15,43     13.08,94  (6112)  
SM50        74. Klöck Wilfried                      50 Deggenhausertal             1:20.00,91     16.27,99  (2128)  
SM30       DSQ  Klumpp Matthias                     74 Essen                            -----         disq  (3106)  
FMT30       27. Knecht Walter, CH-Bauma             67 Speedy's Zürich             1:15.18,58     13.22,50   (589)  
SM50        38. Knedler Waldemar                    51 CH-Zürich                   1:14.08,20     10.35,28  (2130)  
SM50        77. Knöpfel Bruno                       51 CH-Pontresina               1:20.49,98     17.17,06  (2358)  
FW20        80. Knupfer Marina                      89 Bitz                        1:42.00,10     29.08,91  (4199)  
FW20        19. Knupfer Sandra                      86 Bitz                        1:21.25,91      8.34,72  (4200)  
FMT20       23. Knupp Yves, CH-Oberkirch LU         80 World Inline-Center Varan   1:02.00,70      1.45,48   (521)  
SM50        45. Knüsel Peter                        49 CH-Altnau                   1:14.37,60     11.04,68  (2131)  
FMT20       39. Kobald Mario, FL-Mauren             85 CMS-Brasil by Varanus Lif   1:14.38,20     14.22,98   (522)  
FM20        19. Kobi Christian                      82 CH-Schwerzenbach            1:16.17,94      9.34,92  (4201)  
SM50        14. Kobler Hans                         50 CH-Rüthi (Rheintal)         1:09.00,03      5.27,11  (2132)  
SMT30       35. Koch Andreas, CH-Safnern            63 HotWheels                   1:00.56,98      8.20,38   (421)  
JW          29. Koch Angie                          90 CH-Silvaplana                 34.34,52     12.03,87  (6141)  
FM40        35. Koch Horst                          58 Albstadt                    1:18.46,63     12.08,95  (5130)  
SM50        78. Koch Peter                          46 CH-Samedan                  1:20.54,04     17.21,12  (2133)  
FM20        27. Koch Simon                          88 CH-Pontresina               1:19.41,32     12.58,30  (4465)  
FMT45       11. Kocher Jürg, CH-Büren an der Aare   57 Inlineteam Heinigersport    1:15.40,79     12.17,09   (542)  
FM40       104. Kocher Robert                       64 CH-Balsthal                 1:28.56,96     22.19,28  (5131)  
SW30        46. Kogler Cornelia                     73 CH-Horn                     1:38.16,83     31.29,12  (3107)  
SMT30        7. Kohler Daniel, CH-Dübendorf         73 Team Hyper Falcon             56.07,37      3.30,77   (201)  
SM50         5. Kohler Markus                       53 CH-Naters                   1:04.12,85      0.39,93  (2134)  
SWT20       23. Kohler Simone, CH-Frasnacht         84 Inline St. Gallen Speed     1:14.41,11     16.41,01  (1113)  
SMT30       53. Kolb André, CH-Rubigen              73 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:04.08,54     11.31,94   (168)  
SMT20       29. Kolb Sven, CH-Bern                  82 MICRO-INTERSPORT Lakeline     59.14,16      6.47,37   (173)  
SM40        53. Kölbener Johann                     57 CH-Appenzell                1:10.40,83      9.28,34  (4487)  
FW30        83. Kölberer Karin                      67 CH-Samedan                  1:40.26,33     33.29,79  (4453)  
SM50        64. Koll Karl-Heinz                     51 Köln                        1:18.56,64     15.23,72  (3108)  
FWT30        7. Koller Daniela, CH-Beromünster      75 Inline-Team LLV Flüss       1:13.20,32      4.53,96  (1345)  
FM20        13. Koller Pascal                       78 CH-St. Gallen               1:13.55,60      7.12,58  (4202)  
FM50        24. Kölliker Kurt                       55 CH-Buus                     1:20.21,14     11.42,12  (4203)  
FMT30        1. Kolly Christopher, CH-Steg VS       76 EmmenSkaters                1:01.56,08        -----   (527)  
SWT30        5. Koota Kati                          72 S-Turku                     1:09.53,23      8.21,86  (1220)  
SW20         8. Köpfli Elisabeth                    78 CH-Flawil                   1:12.53,05     10.31,39  (2135)  
SM40       114. Kopp Hans                           61 CH-Mörigen                  1:20.10,00     18.57,51  (3225)  
FW20        89. Kost Sarah                          78 CH-Luzern                   1:47.04,30     34.13,11  (5133)  
FWT20       14. Kostezer Annemie, CH-Bubendorf      84 Hyper-Outonstreet           1:13.17,65      8.15,18  (1402)  
FWT20       13. Kostezer Vroni, CH-Bubendorf        82 Hyper-Outonstreet           1:13.17,17      8.14,70  (1409)  
FW40        44. Kottonau Suscka                     62 CH-Illighausen              1:42.31,16     32.45,81  (5134)  
SM50        16. Kraft Geri                          51 CH-Andwil SG                1:09.19,15      5.46,23  (2136)  
SW20        34. Krähenbühl Denise                   80 CH-Worb                     1:22.25,27     20.03,61  (3109)  
SM30        97. Krähenbühl Roger                    70 CH-Toffen                   1:19.19,76     18.06,45  (3110)  
FW20        59. Krämer Angela                       82 CH-Niederglatt ZH           1:32.31,20     19.40,01  (5135)  
FW20        48. Kramer Cornelia                     77 CH-Cressier FR              1:29.56,92     17.05,73  (4204)  
SW30        41. Kramer Rachel                       73 CH-Horgen                   1:31.49,77     25.02,06  (4205)  
SMT30       45. Krebs Gerhard, CH-Uetendorf         62 Thunliners I                1:01.49,50      9.12,90   (127)  
SM50        35. Kreis Erwin                         53 CH-Zihlschlacht             1:13.37,81     10.04,89  (2137)  
SM20        34. Kreyenbühl Samuel                   77 CH-Grosswangen              1:12.51,77     10.43,54  (2138)  
FM30       111. Krieg Walter                        68 CH-Wangen SZ                1:34.23,27     27.47,99  (5136)  
SWT20       27. Kronenberg Selina, CH-Sursee        84 Inline-Team LLV Flüss       1:24.29,73     26.29,63  (1122)  
FM40       139. Krügel Thomas                       62 CH-Schwarzenburg            1:39.31,82     32.54,14  (4447)  
FMT30       18. Krummenacher Armin, CH-Hedingen     74 Fitnessteam ICW / IGR       1:09.53,38      7.57,30   (559)  
SM40       112. Krüsi Hans                          60 CH-Gossau SG                1:19.28,56     18.16,07  (3111)  
SM30        74. Kübler Pascal                       72 CH-Rüschlikon               1:16.02,73     14.49,42  (3112)  
FW20        44. Kuchen Bettina                      86 CH-Niederscherli            1:29.01,20     16.10,01  (5137)  
FW20        62. Küchler Doris                       82 CH-Sarnen                   1:32.57,06     20.05,87  (4206)  
SW30        10. Kuhn Barbara                        70 CH-Nidau                    1:14.15,23      7.27,52  (2139)  
FW20        82. Kuhn Brigitte                       78 CH-Bassersdorf              1:42.47,04     29.55,85  (5138)  
SWTI         8. Kuhn India, CH-Winterberg ZH        89 Athleticum Rollerblade In     59.14,25      1.16,18  (1007)  
SMT20        9. Kuhn Lionel, F-Munchhouse           86 Asphalte                      56.05,70      3.38,91   (256)  
FWT20        1. Kuhn Rena, CH-Winterberg ZH         91 Athleticum Rollerblade Te   1:05.02,47        -----  (1306)  
SM30        17. Kunfermann Thomas                   70 CH-Jonschwil                1:06.49,40      5.36,09  (2140)  
FM30        83. Kunz Anton                          70 CH-Münsingen                1:29.02,80     22.27,52  (4208)  
FM40       135. Kunz Christian                      65 CH-Oberstocken              1:37.28,70     30.51,02  (4209)  
FM20        15. Kunz Johannes                       79 CH                          1:14.16,30      7.33,28  (5139)  
FM30        46. Kunz Peter                          71 FL-Vaduz                    1:22.57,18     16.21,90  (5140)  
FMT20       35. Künzi Daniel, CH-Grünenmatt         81 EmmenSkaters                1:09.38,57      9.23,35   (528)  
FWT30        2. Künzi Nicole, CH-Lützelflüh-Goldb   75 EmmenSkaters                1:11.00,10      2.33,74  (1313)  
JM          23. Künzler Sandro                      91 CH-St. Moritz                 27.39,62      6.33,13  (6046)  
FM40        21. Küpfer Michael                      64 CH-Burgdorf                 1:15.48,38      9.10,70  (5141)  
FM30        66. Kurath Roman                        72 CH-Werdenberg               1:26.25,08     19.49,80  (4211)  
FW30        76. Kurmann Anita                       76 CH-Sursee                   1:37.41,49     30.44,95  (4433)  
FW20        71. Kurmann Barbara                     80 CH-Basel                    1:37.41,96     24.50,77  (4434)  
FW20        10. Kuster Silja                        77 CH-Tuggen                   1:19.00,52      6.09,33  (4212)  

Total 121



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.