SIC Engadin - nach Name "J"

Nettostartzeiten für alle Breitensportkategorien
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SMTI        62. Jaanus Ritson                       72 EE-Estonia                    59.12,16      7.58,45    (89)  
SMT20       12. Jacob Gael, CH-St. Gallen           80 Inline Team St.Gallen         56.06,33      3.39,54   (404)  
FW30        50. Jacot Chantal                       74 CH-Ettingen                 1:30.22,65     23.26,11  (4182)  
FM50         8. Jaeggi Werner                       46 CH-Melchnau                 1:14.12,04      5.33,02  (4183)  
FM50        21. Jäger Ernst                         48 CH-Vättis                   1:18.58,64     10.19,62  (4184)  
FW30        88. Jakob Isabella                      73 CH-Abtwil SG                1:43.03,10     36.06,56  (5113)  
FM40       149. Jakob Jürg                          66 CH-Abtwil SG                1:43.03,46     36.25,78  (5114)  
JM          50. Jakobfeüerdorn Fabian               91 CH-Davos Wolfgang             48.42,87     27.36,38  (6111)  
SM50        44. Järmann Gerry                       52 CH-Zürich                   1:14.19,72     10.46,80  (2326)  
JW          12. Jaunin Jennifer                     92 CH-Niederglatt ZH             28.10,22      5.39,57  (6038)  
FW50         6. Jenal Ursula                        44 CH-Zürich                   1:43.01,09     12.36,83  (5302)  
JM          19. Jendly Jonas                        87 CH-Bern                       27.19,10      6.12,61  (6106)  
FM30        94. Jenni Pirmin                        75 CH-Urtenen-Schönbühl        1:31.40,78     25.05,50  (5115)  
FW20        17. Jenni Regina                        81 CH-Luzern                   1:21.16,16      8.24,97  (4185)  
FM50         9. Jenny Gabriel                       42 CH-Zug                      1:16.11,81      7.32,79  (4186)  
FM40        61. Jenny Hansjürg                      61 CH-S-chanf                  1:23.02,86     16.25,18  (4187)  
FM30        98. Jenny Martin                        71 CH-Meilen                   1:32.22,34     25.47,06  (5116)  
FW20        55. Jenny Yvonne                        83 CH-St. Urban                1:31.41,28     18.50,09  (4188)  
SMT30       73. Jensen Sune, DK-Copenhagen          72 Mittelland by Matter Spee   1:08.35,18     15.58,58   (162)  
FMT30        9. Jobin Stephan, CH-Studen BE         66 Inlineteam Heinigersport    1:05.07,81      3.11,73   (537)  
SM50        55. Joerger Pius                        47 CH-Tagelswangen             1:17.01,77     13.28,85  (3098)  
SW30        20. Joliot Beatrice                     70 GB-London E3 5sa            1:18.53,92     12.06,21  (3099)  
SM30        58. Jones Alonzo                        69 CH-Zürich                   1:13.56,24     12.42,93  (2119)  
SM50        30. Joos Volker                         47 Freiburg                    1:12.26,96      8.54,04  (2120)  
JW          28. Josi Pascale                        92 CH-St. Moritz                 33.10,43     10.39,78  (6120)  
FM40       106. Jost René Gabriel Emmenskaters      60 CH-Burgdorf                 1:29.17,05     22.39,37  (5117)  
FM40        83. Jud Christian                       64 CH-Männedorf                1:25.18,94     18.41,26  (4189)  
37           4. Jude Emilie, F-Rixheim              94 Team Alsace                   23.18,58      0.48,53  (6085)  
FM40         8. Jude Philippe                       57 F-Rixheim                   1:12.22,81      5.45,13  (4190)  
FW20        49. Jungell Mathilda                    82 CH-Chur                     1:30.18,88     17.27,69  (5278)  
SM40        46. Jungen Gödi                         59 CH-Adelboden                1:10.15,35      9.02,86  (2121)  
JM           4. Jungen Kevin                        90 CH-Adelboden                  23.19,63      2.13,14  (6039)  
SM40        62. Jungen Toni                         61 CH-Adelboden                1:12.34,60     11.22,11  (2122)  
SMT20       27. Junker Daniel                       80 Castrop-Rauxel                59.12,47      6.45,68   (405)  
FW20        72. Jutzi Sabine                        78 CH-Aarau                    1:38.24,25     25.33,06  (5118)  
FW20        74. Jutzi Ursula                        79 CH-Aarau                    1:38.24,87     25.33,68  (5119)  

Total 36



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.