SIC Engadin - nach Name "C"

Nettostartzeiten für alle Breitensportkategorien
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                    Zeit    Rückstand    Stnr  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SMTI        16. Cabellero Kepa, E                   84 Alessi Powerslide             52.27,53      1.13,82    (12)  
FM30        31. Camastral Michael                   71 CH-Uzwil                    1:18.34,36     11.59,08  (4489)  
SM40       123. Camenisch Claudio                   63 CH-St. Moritz               1:22.16,39     21.03,90  (3029)  
SW20         5. Campaner Marta                      80 I-Perugia                   1:10.26,73      8.05,07  (3030)  
FM40        15. Canellas Fredy                      59 CH-Volketswil               1:14.28,84      7.51,16  (4062)  
JW          31. Caprez Diana                        92 CH-Silvaplana                 34.41,74     12.11,09  (6143)  
SWT30       12. Caprez Prisca, CH-Bern              73 MICRO-INTERSPORT Lakeline   1:21.02,56     19.31,19  (1109)  
FM40        78. Cariboni Edo                        60 CH-Bioggio                  1:24.57,93     18.20,25  (4063)  
FM20         5. Castagna Nico                       78 CH-Evilard                  1:08.05,98      1.22,96  (4064)  
SM40         9. Castegnetti Ugo                     60 I-Sondrio                   1:04.02,24      2.49,75  (2042)  
FM50        33. Casty Emil                          51 CH-Zuoz                     1:23.10,72     14.31,70  (5028)  
FM50        16. Casutt Marco                        54 CH-Kronbühl                 1:18.00,48      9.21,46  (4065)  
FM40       140. Cavadini Rico                       64 CH-Stallikon                1:40.39,46     34.01,78  (4066)  
SM30        90. Caviezel Markus                     68 CH-Davos Clavadel           1:18.06,41     16.53,10  (2360)  
SM40        65. Cederna Luigi                       65 I-Poggiridenti              1:13.22,02     12.09,53  (3031)  
SWT30        4. Chabarekh Nicole, CH-Weisslingen    68 Inline Club Winterthur      1:09.41,23      8.09,86  (1206)  
FM40        42. Chen Beda                           64 CH-Baden                    1:20.21,86     13.44,18  (5029)  
FM40       103. Christ Andreas                      65 CH-Rothrist                 1:28.51,86     22.14,18  (4430)  
SW20        38. Christe Tamara                      84 CH-Klosters                 1:24.23,29     22.01,63  (3032)  
SM30        51. Christen Daniel                     71 CH-Pfäffikon ZH             1:12.12,73     10.59,42  (2043)  
SMTI        40. Christen Marc, CH-Bürglen TG        80 World Inlinecenter Intern     52.36,20      1.22,49    (76)  
FM50         3. Christen Paul                       50 CH-Büren NW                 1:09.57,16      1.18,14  (4068)  
SMTI        31. Christen Roman, CH-Leimbach TG      86 Athleticum Rollerblade In     52.35,17      1.21,46    (17)  
SW20        19. Christen Yvonne                     84 CH-Grosswangen              1:17.56,63     15.34,97  (2044)  
SM50        62. Cizmar Juraj                        45 CH-Burgdorf                 1:18.48,55     15.15,63  (2045)  
SW30        18. Claudia Gomez                       76 CH-Rapperswil SG            1:17.35,17     10.47,46  (3033)  
FMT30       30. Clement Martin, CH-Horgen           72 Thurgovia Fitness Men       1:19.27,77     17.31,69   (593)  
SMTI        47. Contin Alexis, F-St Malo            86 Powerslide Racing             53.30,33      2.16,62    (48)  
SMTI        42. Cooksley Glen, NZL-New Zealand      80 World Inlinecenter Model      52.36,27      1.22,56    (42)  
FM50        29. Cordari Manfred                     51 CH-Niederbipp               1:22.20,93     13.41,91  (4069)  
SMTI        63. Corne Jasper, B-Eppegem             87 Cristalp                    1:07.55,86     16.42,15    (26)  
JM           1. Corne Sander                        91 B-Eppeqem                     21.06,49        -----  (6121)  
FW20        22. Cortesi Sonja                       77 CH-Affoltern am Albis       1:22.53,74     10.02,55  (4070)  
FM40        91. Costa Renato                        59 CH-Domat/Ems                1:26.55,73     20.18,05  (4071)  
FM50        10. Costa Sandro                        51 CH-Pontresina               1:16.17,07      7.38,05  (4444)  
SWTI        17. Crage Catherine, DK-Denmark         76 Bet and Win                 1:00.11,28      2.13,21  (1009)  
SMT30       87. Craig Austin                        75 GB-Middlesex TW75JE         1:15.02,54     22.25,94   (440)  
FW40        31. Crameri Madlaina                    62 CH-Bever                    1:32.46,43     23.01,08  (4072)  
FM30        15. Cristelotti Dölf                    69 CH-St. Moritz               1:15.47,49      9.12,21  (4073)  
JMTS        28. Cristelotti Markus, CH-St. Moritz   93 Inline-Team Furttal           29.46,67      9.38,18  (6010)  
JM          39. Cristelotti Romano                  94 CH-St. Moritz                 34.08,01     13.01,52  (6116)  
FM30        27. Cuennet Dominique                   72 CH-Bulle                    1:18.02,03     11.26,75  (4074)  
SM40       135. Czaderski Christoph                 66 CH-Gossau ZH                1:25.44,19     24.31,70  (2046)  

Total 43



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.