XXIV Maratona Ticino 2006 - per nome "T"

Campionato Ticinese 2006
categoria posto nome/luogo                               anno squadra/luogo                        tempo     ritardo    pett    Ø/km ¦        0-21,1 ¦        21-42 ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8          280. Taddei Gabriele                          62   Brè sopra Lugano                 1:46.26,1     33.28,1  (3421)    5.02 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          30. Taghetti Donatella                       70   Bellinzona                       1:38.42,5     19.41,8  (2548)    4.40 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           38. Taiana Giovanni, I-Albiolo (CO)          49   CRAL Atletica Aermacchi          1:32.49,2     16.10,8  (1076)    4.23 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
10          32. Talin Josef, Minusio                     42   Virtus                           1:54.33,6     28.07,8  (3658)    5.25 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          63. Tamburlin Tanya                          77   Agno                             1:56.19,6     37.22,5  (3356)    5.30 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         155. Tamò Karin                               64   S. Vittore                       2:00.43,6     41.42,9  (3471)    5.43 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          110. Tanadini Giovanni, Losone                51   Club Contrada S. Giorgio         1:45.23,7     28.45,3  (2582)    4.59 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          277. Tanadini Lorenzo                         83   Losone                           1:45.23,6     37.35,0  (2583)    4.59 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          297. Tarchiani Giangiacomo, I-Luino           71   Luino Verbano Triathlon          1:47.48,7     40.00,1  (2381)    5.06 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          172. Tardivo Claudio, I-Casale AL             48   Avis Casale                      2:00.25,6     43.47,2  (3642)    5.42 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          157. Tavelli Corrado                          56   I-Sondrio                        1:55.27,2     38.48,8  (3379)    5.28 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7            5. Tekle Fikre                              84   ETH-So                           1:09.20,6      1.32,0  (1099)    3.17 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          102. Tenchio Matteo, Faido                    80   GP Leventina                     1:29.20,6     21.32,0  (2513)    4.14 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           94. Tessari Claudio                          64   I-Castiglione Olona              3:55.09,8   1:23.31,4   (212)    5.34 ¦  1:41.16   64.¦ 2:13.53  108.¦
7           30. Testorelli Alain, Intragna               71   USC Capriaschese                 1:18.22,9     10.34,3  (1074)    3.42 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           38. Tettamanti Roberto, Medeglia             65   SCOM Mendrisio                   1:22.52,6      9.54,6  (1064)    3.55 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           75. Theiler Alois                            58   Oensingen                        3:40.25,1   1:08.46,7   (213)    5.13 ¦  1:41.23   66.¦ 1:59.01   79.¦
1           31. Thenen Raymund                           68   Glis                             2:59.20,2     29.50,2   (214)    4.15 ¦  1:27.45   31.¦ 1:31.35   29.¦
13         193. Theresia Beller, D-Oberteuringen         65   SV Oberteuringen Lauftreff       2:11.33,9     52.33,2  (3297)    6.14 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           23. Thoeny Fritz, Davos Platz                60   Trackclub Davos                  1:21.13,3      8.15,3  (1082)    3.50 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           94. Tholke Wilfried, D-Kißlegg               50   LT Oberankenreute                1:43.11,9     26.33,5  (3509)    4.53 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          144. Thöni Albert                             58   Bonaduz                          1:34.15,6     21.17,6  (2630)    4.28 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
10           4. Tibiletti Giuseppe, I-Varese             38   A.S.D. Varese                    1:36.39,9     10.14,1  (2382)    4.34 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          97. Tieghi Chiara                            57   I-Varese                         1:52.21,7     33.21,0  (3407)    5.19 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          45. Tipaldi Roberta, I-Cannero Riviera       56   Maratolandia                     1:42.30,2     23.29,5  (3417)    4.51 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          139. Tirelli Claudio                          58   Castel S. Pietro                 1:33.49,6     20.51,6  (2383)    4.26 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7           41. Tockweiler Klaus, D-Weingarten           70   LG Welfen                        1:20.08,7     12.20,1  (1073)    3.47 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          132. Togni Eros, Camorino                     67   SAB Bellinzona                   1:31.44,7     23.56,1  (1065)    4.20 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          173. Tomasini Rossano, I-Pellio               52   Porlezzese                       2:00.36,4     43.58,0  (3555)    5.42 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           79. Tomasone Michele, Savosa                 64   SAM Massagno                     1:28.37,4     15.39,4  (1066)    4.12 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
4           13. Tomic Slobodan Bob, Unterengstringen     43   TYCONIC INC USA                  4:20.32,4   1:04.00,1   (215)    6.10 ¦  2:08.08   14.¦ 2:12.24   13.¦
7           79. Tono Matteo, I-Briosco                   74   Deportivo Pippo Artu             1:25.25,8     17.37,2  (2591)    4.02 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          326. Tornari Paolo, I-Alzate Brianza          65   Coas Como                        1:53.57,1     40.59,1  (3299)    5.24 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          213. Torriani Luca                            79   Lugano                           1:38.54,2     31.05,6  (2384)    4.41 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           12. Tosca Pietro, Stabio                     53   SFG Stabio                       1:24.30,3      7.51,9  (2385)    4.00 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          92. Traub Marianne, D-Bad Saulgau            50   LT Otterswang                    1:51.34,6     32.33,9  (3444)    5.17 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           25. Trauter Axel, D-Giengen                  62   LT Herbrechtingen                1:21.19,6      8.21,6  (2386)    3.51 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          172. Travaini Francesco                       58   Riva S. Vitale                   1:36.42,7     23.44,7  (2387)    4.35 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           43. Travella Rico                            66   Binningen                        3:19.42,5     48.04,1   (262)    4.43 ¦  1:36.09   46.¦ 1:43.32   42.¦
8           19. Tremea Flavio, I-Azzate                  62   G.P. RUNNERS VALBOSSA AZZATE     1:20.39,6      7.41,6  (1067)    3.49 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           48. Triaca Paolo, I-Viggiù                   80   A.S.D. Varese                    3:10.49,7     41.19,7   (216)    4.31 ¦  1:34.19   56.¦ 1:36.30   41.¦
7          101. Trinca Colonel Massimiliano              70   I-Como                           1:29.06,8     21.18,2  (2388)    4.13 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          259. Trombetta Andrea                         59   I-Grandate                       1:44.46,2     31.48,2  (2389)    4.57 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
6           33. Troutot Claudine, Romont FR              56   CARC Romont                      4:33.34,3   1:43.50,0   (217)    6.29 ¦  1:59.33   26.¦ 2:34.00   34.¦
3           14. Truniger Peter, Neuenhof                 50   FCW93                            3:19.16,9     27.59,0   (219)    4.43 ¦  1:41.00   26.¦ 1:38.16    9.¦
7           71. Tucci Davide                             73   I-Verbania                       1:24.21,5     16.32,9  (1068)    3.59 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12           8. Tunesi Melanie, Agarone                  76   Bigla Cycling Team               1:27.58,8      9.01,7  (2523)    4.10 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1            9. Turati Silvano, Stabio                   72   SFG Stabio                       2:43.29,9     13.59,9   (253)    3.52 ¦  1:21.47   13.¦ 1:21.42    4.¦
9           66. Turconi Mario, I-Villa Guardia           55   Calexico                         1:38.13,8     21.35,4  (3528)    4.39 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          45. Turkama Stephanie, Burgdorf              77   Hardtberg Running Team           1:49.12,3     30.15,2  (2484)    5.10 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          309. Turkama Tuomas, Burgdorf                 75   Hardtberg Running Team           1:49.12,2     41.23,6  (2485)    5.10 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           13. Tylli Niclas                             72   Basel                            2:47.12,1     17.42,1   (308)    3.57 ¦  1:23.29   18.¦ 1:23.42    8.¦

totale 52



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.