XXIV Maratona Ticino 2006 - per nome "E"

Campionato Ticinese 2006
categoria posto nome/luogo                               anno squadra/luogo                        tempo     ritardo    pett    Ø/km ¦        0-21,1 ¦        21-42 ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7          184. Ebbing Eddy                              70   St. Niklausen LU                 1:36.31,3     28.42,7  (2113)    4.34 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         121. Ebertseder Maria, D-Pocking              56   SVG Ruhstorf                     1:55.56,1     36.55,4  (3090)    5.29 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          138. Eberwein Toni, Grellingen                68   LSG Laufen                       1:32.20,2     24.31,6  (2420)    4.22 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         105. Edwards Joceline, Lugano                 62   SAM Massagno                     1:53.36,6     34.35,9  (2114)    5.23 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          327. Edwards Johnathan                        67   Lugano                           1:52.49,4     45.00,8  (3091)    5.20 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          138. Eggenberger Sigi                         47   Steinhausen                      1:50.04,8     33.26,4  (2559)    5.13 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          42. Egli Heidi, Wädenswil                    57   SSC Langnau                      1:41.29,5     22.28,8  (3521)    4.48 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         132. Egli Silvia                              59   Wädenswil                        1:57.13,0     38.12,3  (3519)    5.33 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
10          57. Egloff Jules, Zufikon                    30   LG Egelsee                       2:17.56,2     51.30,4  (3092)    6.32 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          233. Ehrhart Jürgen, D-Bad Schussenried       71   LT Otterswang                    1:40.32,2     32.43,6  (2514)    4.45 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           33. Ehrig Dominic, D-Ravensburg              67   ZFP Weissenau                    3:01.38,8     32.08,8   (301)    4.18 ¦  1:31.18   43.¦ 1:30.20   24.¦
8          371. Eichele Uwe, D-Amtzell                   61   SV Amtzell                       2:16.16,9   1:03.18,9  (3093)    6.27 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
3           31. Eichenberger Max, Arbon                  54   Laufgruppe Arbon                 3:37.45,0     46.27,1    (59)    5.09 ¦  1:41.48   28.¦ 1:55.57   34.¦
8          198. Eisele Guenther, D-Weingarten            62   LT Oberankenreute                1:38.55,8     25.57,8  (3510)    4.41 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
3           40. Eisenmann Axel, D-Schopfheim             53   TV Hausen i.W.                   3:58.19,4   1:07.01,5   (346)    5.38 ¦  1:53.11   39.¦ 2:05.07   40.¦
1           47. Elsen Markus, D-Siersburg                67   GS Alptransit                    3:09.52,2     40.22,2    (60)    4.29 ¦  1:33.03   53.¦ 1:36.49   43.¦
6           25. Emmenegger Hanny                         56   Ruswil                           4:03.13,4   1:13.29,1   (348)    5.45 ¦  1:49.30   22.¦ 2:13.42   28.¦
7           77. Ender Herbert, A-Lustenau                68   Saeco Power Team Koblach         1:25.09,5     17.20,9  (2115)    4.02 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          127. Endrich Markus, A-Dornbirn               66   LaufArt Bregenz                  1:32.37,0     19.39,0  (2116)    4.23 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          27. Endrullis Maja, D-Lindau                 73   TV Lindau                        1:42.18,5     23.21,4  (2460)    4.50 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           70. Engelhardt André, Locarno                63   USA Ascona                       1:27.39,0     14.41,0  (2117)    4.09 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          13. Engelhardt Paola, Locarno                64   SPL Locarnese                    1:32.18,7     13.18,0  (2118)    4.22 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         125. Eninger Andrea                           67   D-Ravensburg                     1:56.14,3     37.13,6  (3461)    5.30 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          173. Erb Fritz, D-Bohlheim                    66   LZ Herbrechtingen                1:36.53,6     23.55,6  (2488)    4.35 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
6           34. Erculiani Kathy                          61   Baar                             4:39.19,5   1:49.35,2    (61)    6.37 ¦  2:15.24   34.¦ 2:23.55   33.¦
7          137. Erhart Michael, A-Hard                   70   LaufArt Bregenz                  1:32.16,5     24.27,9  (2119)    4.22 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          270. Eromann Markus                           67   Tegna                            1:44.12,7     36.24,1  (2499)    4.56 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         111. Espi Pilar, Bellinzona                   64   Runner's Club Bellinzona         1:54.52,0     35.51,3  (3424)    5.26 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           82. Ettlinger Marius                         67   Romanshorn                       3:52.49,2   1:23.19,2    (62)    5.31 ¦  1:55.26   88.¦ 1:57.22   73.¦
13          56. Eyvindson Sara                           67   Carona                           1:44.00,7     25.00,0  (3094)    4.55 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦

totale 30



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.