XXIV Maratona Ticino 2006 - per nome "B"

Campionato Ticinese 2006
categoria posto nome/luogo                               anno squadra/luogo                        tempo     ritardo    pett    Ø/km ¦        0-21,1 ¦        21-42 ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13          52. Baccan Gabriela, I-Cannero Riviera VB    71   Maratolandia                     1:43.18,2     24.17,5  (2596)    4.53 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          230. Baccanelli Stefano                       59   Carona                           1:42.22,2     29.24,2  (2021)    4.51 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          351. Bacchetta Paolo                          62   I-Verbania                       2:00.32,7     47.34,7  (3558)    5.42 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          107. Bacchiega Stefano, I-Varese              61   A.S.D. Varese                    1:31.08,4     18.10,4  (3012)    4.19 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2          105. Bachmann Christoph                       66   Zofingen                         4:09.46,3   1:38.07,9     (8)    5.55 ¦  1:54.47  102.¦ 2:14.59  109.¦
13          75. Badasci Carmen, Frasco                   71   Frasco Team                      1:48.26,7     29.26,0  (3431)    5.08 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          245. Badasci Natalino                         65   Orselina                         1:43.41,5     30.43,5  (3453)    4.54 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         205. Balbiani Bertolini Lorenza               70   Vira (Gambarogno)                2:16.27,0     57.26,3  (3013)    6.28 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          146. Baldinger Peter                          55   Olten                            1:52.28,7     35.50,3  (3014)    5.19 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          159. Baldini Mario, Locarno                   47   SPL Locarnese                    1:55.35,3     38.56,9  (3514)    5.28 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          108. Balestra Bruno                           53   Gerra (Gambarogno)               1:45.04,1     28.25,7  (3015)    4.58 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           47. Ballerini Mauro, Camorino                51   Fitness Team Sci Club Lumino     1:35.13,8     18.35,4  (2022)    4.30 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           57. Ballerini Pierangelo, I-Olgiate Comasco  48   Tommy Sport                      1:36.48,7     20.10,3  (2604)    4.35 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          268. Baltieri Domenico                        73   Vacallo                          1:43.46,4     35.57,8  (3016)    4.55 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7           51. Bammer Harald, D-Lindenberg              68   Laufteam Brunnenstube            1:21.59,1     14.10,5  (2527)    3.53 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          367. Bandera Marco                            71   I-Invorio                        2:06.57,4     59.08,8  (3017)    6.01 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          83. Baragiola Paola, I-Malnate               65   Cai Malnate                      1:50.01,0     31.00,3  (3613)    5.12 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          28. Barber Cecily                            82   GB-London N8 8RE                 1:43.00,8     24.03,7  (2025)    4.52 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           51. Barbey Vincent                           71   Carouge GE                       3:13.32,7     44.02,7   (295)    4.35 ¦  1:28.58   35.¦ 1:44.33   57.¦
10          31. Barbieri Enrico, I-Buruggiate (VA)       44   A.S.D. Varese                    1:54.12,8     27.47,0  (2026)    5.24 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          377. Barbieri Stefano                         67   Gordola                          2:19.14,3   1:11.25,7  (3436)    6.35 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9            4. Barcella Claudio, I-Cologno al Serio     50   AMATORI LAZZARETTO               1:22.18,3      5.39,9  (2027)    3.54 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          327. Barozzi Riccardo, I-Luino                66   Luino Verbano Triathlon          1:54.15,6     41.17,6  (3579)    5.24 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          15. Bärtschi Regula                          74   Muri AG                          1:34.27,3     15.30,2  (2633)    4.28 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          78. Bassanetti Silvia                        64   I-Milano                         1:49.12,7     30.12,0  (3020)    5.10 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           10. Bassanini Fabio                          64   I-San Giuliano Milanese          2:53.37,9     21.59,5   (360)    4.06 ¦  1:24.38   11.¦ 1:28.59   10.¦
2           69. Battaglia Alberto, I-Sondrio             61   2002 Marathon Club               3:37.18,9   1:05.40,5   (254)    5.09 ¦  1:44.38   76.¦ 1:52.40   64.¦
9          122. Battaglia Michele                        55   Ligornetto                       1:46.44,5     30.06,1  (2682)    5.03 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
3           22. Bättig Felix, Oberägeri                  50   TRI Zug                          3:27.10,6     35.52,7   (270)    4.54 ¦  1:34.21   14.¦ 1:52.49   25.¦
8          166. Baumann Werner, D-Bodnegg                61   SV Amtzell                       1:36.07,0     23.09,0  (2029)    4.33 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           37. Baumberger Rolf                          64   Zürich                           3:17.18,2     45.39,8    (10)    4.40 ¦  1:35.36   44.¦ 1:41.41   39.¦
13         178. Bazzotti Daniela                         64   Biasca                           2:07.40,6     48.39,9  (3623)    6.03 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          368. Bazzotti Mauro                           69   Biasca                           2:07.40,6     59.52,0  (3622)    6.03 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          283. Beck Giovanni, Ascona                    69   Raiffeisen Losone                1:45.52,0     38.03,4  (2030)    5.01 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         195. Behse Michaela, D-Oberteuringen          65   SV Oberteuringen                 2:11.34,8     52.34,1  (3021)    6.14 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          295. Beintner Markus, Küssnacht am Rigi       68   Spirit of Küssnacht              1:47.08,4     39.19,8  (3022)    5.04 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           96. Beintner Michael, D-Augsburg             59   Spirit of Augsburg               3:56.12,3   1:24.33,9    (11)    5.35 ¦  1:54.10  100.¦ 2:02.01   92.¦
8          317. Bek Manfred, D-Tettnang                  59   Tettnang                         1:53.04,0     40.06,0  (3023)    5.21 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          109. Belge Ruby, Lugano                       79   Box Club Ascona                  1:30.02,1     22.13,5  (1090)    4.16 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          358. Bellinato Siro, Novazzano                72   Lavagnan Men                     2:01.00,3     53.11,7  (3024)    5.44 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           26. Belmonte Delio, I-Milano                 61   Società Canottieri Milano        1:21.27,7      8.29,7  (2031)    3.51 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7           87. Beltrami Michel                          67   Minusio                          1:27.05,0     19.16,4  (2536)    4.07 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          104. Benasconi Fabio, Locarno                 81   Uomini Attivi                    1:29.30,4     21.41,8  (2664)    4.14 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          201. Bencheikh Mamoun, Biel/Bienne            66   CC Nidau                         1:39.03,3     26.05,3  (2574)    4.41 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
4            9. Benda Bernd, D-Leutkirch                 39   TSG Leutkirch                    3:50.19,5     33.47,2   (100)    5.27 ¦  1:55.00    9.¦ 1:55.19    6.¦
2           18. Bengtson Lars, Speicher                  61   TV Teufen                        2:58.23,4     26.45,0    (12)    4.13 ¦  1:27.05   16.¦ 1:31.18   15.¦
10          26. Benini Giorgio, I-Porlezza               44   Pol. Porlezzese                  1:52.06,3     25.40,5  (3550)    5.18 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           22. Benz Felix, Heerbrugg                    60   Mila Rheintal                    1:21.00,8      8.02,8  (2673)    3.50 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          169. Berberoglu Daniel                        78   A-Bregenz                        1:35.20,3     27.31,7  (2032)    4.31 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          258. Beretta Adriano, Arcegno                 70   SPL Locarnese                    1:42.50,0     35.01,4  (2033)    4.52 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          115. Beretta Luca                             67   Losone                           1:30.17,0     22.28,4  (2505)    4.16 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           88. Bergamaschi Valerio                      51   I-Cannobio                       1:42.29,4     25.51,0  (3621)    4.51 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          374. Bergermann Heribert, D-Amtzell           58   SV Amtzell                       2:30.23,3   1:17.25,3  (3369)    7.07 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13           8. Bergler Uschi, D-Grünkraut               58   LG Welfen                        1:30.41,7     11.41,0  (2432)    4.17 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
3           30. Bernaschina Emilio                       49   Riva S. Vitale                   3:37.41,9     46.24,0    (15)    5.09 ¦  1:44.35   33.¦ 1:53.06   29.¦
8          120. Bernasconi Marco                         64   I-Albiolo CO                     1:32.13,4     19.15,4  (2695)    4.22 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
3           28. Bernasconi Vittorio                      53   Bellinzona                       3:35.17,7     43.59,8    (16)    5.06 ¦  1:41.22   27.¦ 1:53.55   31.¦
10           7. Berné Luciano, I-Caravate VA             43   GP Miralago                      1:39.00,4     12.34,6  (3581)    4.41 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          145. Bernsconi Gianfranco, Locarno            49   Uomini Seniori 2                 1:51.32,8     34.54,4  (2663)    5.17 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           23. Bersacola Dino, Claro                    49   RCB Bellinzona                   1:29.59,4     13.21,0  (2034)    4.15 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         183. Berset Nicole                            71   Stüsslingen                      2:08.43,9     49.43,2  (3025)    6.06 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
10           5. Berta Elvezio, Breganzona                43   USC Capriaschese                 1:36.58,8     10.33,0  (2471)    4.35 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          105. Bertarini Andrea, I-Valsolda (CO)        71   Polisportiva Porlezzese          1:29.32,6     21.44,0  (2035)    4.14 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          117. Bertazzo Tiziano, I-Casale Monferrato    54   Avis Casale MFT                  1:46.05,4     29.27,0  (3644)    5.01 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          190. Bertoni Giuseppe                         58   Herzogenbuchsee                  1:38.30,8     25.32,8  (2455)    4.40 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          232. Bertozzi Enrico                          64   Canobbio                         1:42.35,3     29.37,3  (3026)    4.51 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          247. Bettina Alessandro                       68   I-Como                           1:41.46,6     33.58,0  (3027)    4.49 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          55. Beusch Doris, Kilchberg ZH               60   SSC Langnau                      1:43.33,5     24.32,8  (2036)    4.54 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          140. Bez Roberto                              61   I-Milano                         1:33.50,1     20.52,1  (2037)    4.26 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          46. Biaggi Romina                            80   Sementina                        1:49.49,6     30.52,5  (3029)    5.12 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
10          46. Bianchi Alberto, I                       43   Coas Como                        2:05.53,4     39.27,6  (3030)    5.58 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          178. Bianchi Cesare                           67   I-Como                           1:36.17,4     28.28,8  (2038)    4.33 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7           52. Bianchi Edoardo, I-Cadorago (CO)         77   OSG Guanzate                     1:22.11,3     14.22,7  (2609)    3.53 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          129. Bianchi Guido                            78   Tremona                          1:31.31,3     23.42,7  (2039)    4.20 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           89. Bianchi Lorenzo, I-Varese                51   A.S.D. Varese                    1:42.40,9     26.02,5  (2040)    4.52 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          193. Bianchi Nicola, I-Cernobbio              68   CAV                              1:37.09,7     29.21,1  (2668)    4.36 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          278. Bianchi Paolo                            61   Breganzona                       1:46.14,1     33.16,1  (2685)    5.02 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          199. Bianda Davide, Losone                    72   Triteam Ticino                   1:37.27,5     29.38,9  (3392)    4.37 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
11           1. Bibalo Steve, I-Lurate Caccivio          87   Atletica Valle Brembana          1:11.40,8       -----  (1100)    3.23 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           12. Bieler Ueli, Zürich                      80   ASVZ Zürich                      2:46.50,6     17.20,6   (268)    3.57 ¦  1:23.29   17.¦ 1:23.21    6.¦
7           41. Bigolin Fausto, Gordola                  71   SAG Gordola                      1:20.08,7     12.20,1  (1003)    3.47 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13           3. Bigolin Mros Leila, Losone               71   SPL Locarnese                    1:29.09,4     10.08,7  (2041)    4.13 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          28. Bigolin Paula, Cugnasco                  63   SAG Gordola                      1:37.27,2     18.26,5  (2042)    4.37 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          155. Binder Robert, D                         54   LG Welfen                        1:54.32,9     37.54,5  (2043)    5.25 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          26. Binder Susanne, D                        57   LG Welfen                        1:37.04,0     18.03,3  (2044)    4.36 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          267. Binetti Fabio                            76   Massagno                         1:43.43,2     35.54,6  (2045)    4.54 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          169. Birth Gustavo                            51   Taverne                          1:59.27,5     42.49,1  (3441)    5.39 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           65. Bischofberger Berthold, D-Kißlegg        59   Gazelle Kisslegg                 1:27.10,0     14.12,0  (2524)    4.07 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         119. Bisig Ruth                               50   Genève                           1:55.47,0     36.46,3  (3336)    5.29 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           17. Bissig Franz Peter                       56   Adligenswil                      1:28.47,5     12.09,1  (2487)    4.12 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           61. Bissig Hans                              51   Cham                             1:37.49,2     21.10,8  (2046)    4.38 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          222. Blaettler René, Luzern                   67   Velobude Luzern                  1:39.54,4     32.05,8  (2418)    4.44 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          159. Blaser Daniel, Bern                      65   TSV Frauenkappelen               1:35.13,3     22.15,3  (2047)    4.30 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          96. Bless Angela, D-Deggenhausertal          60   Sonntagsläufer Bürgermoos        1:52.18,7     33.18,0  (3084)    5.19 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          325. Bless Manfred, D-Tettnang                67   Sonntagsläufer Bürgermoos        1:52.18,6     44.30,0  (2048)    5.19 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           37. Bless Thomas, D-Friedrichshafen          59   LG Welfen                        1:22.50,4      9.52,4  (2049)    3.55 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           41. Blotti Nicholas, Cheseaux-Lausanne       74   Running Cougars                  3:07.27,0     37.57,0   (282)    4.26 ¦  1:35.20   57.¦ 1:32.06   32.¦
11           7. Blumer Philipp                           88   Zürich                           1:32.00,9     20.20,1  (2571)    4.21 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         200. Bogner Gabriele                          59   D-Freiburg                       2:13.00,2     53.59,5  (3034)    6.18 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          24. Boillat Kireev Véronique                 62   St-Sulpice VD                    1:36.48,3     17.47,6  (2433)    4.35 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         104. Bolis Carla, Camorino                    59   0-92                             1:53.35,0     34.34,3  (3425)    5.23 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          322. Bolis Luciano, Camorino                  57   Vis Nova                         1:53.35,0     40.37,0  (3422)    5.23 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
11           5. Bolis Vasco, Camorino                    90   0-92                             1:26.05,4     14.24,6  (3426)    4.04 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          332. Bollow Jörg                              71   D                                1:53.25,6     45.37,0  (3035)    5.22 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          194. Bolognesi Tiziano                        66   Viganello                        1:38.51,4     25.53,4  (2498)    4.41 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           49. Bolt Thomas                              71   Uerikon                          3:12.09,7     42.39,7    (18)    4.33 ¦  1:30.56   40.¦ 1:41.12   51.¦
7           49. Bonalumi Matteo, Tenero                  81   SPL Locarnese                    1:21.40,9     13.52,3  (1004)    3.52 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           88. Bonassa Angelo, I                        65   Società Canottieri Milano        3:49.01,6   1:17.23,2    (19)    5.25 ¦  1:49.00   88.¦ 2:00.00   83.¦
2           83. Bonelli Corrado, I-Milano                62   Società Canottieri Milano        3:47.15,2   1:15.36,8    (20)    5.23 ¦  1:45.19   79.¦ 2:01.55   91.¦
8            1. Bonelli Giovanni, I-Lurate Caccivio      64   pro piacenza                     1:12.58,0       -----  (1077)    3.27 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           15. Bonfanti Amedeo, I-Merate (LC)           65   Triathlon Lecco                  2:57.07,2     25.28,8   (359)    4.11 ¦  1:23.47   10.¦ 1:33.19   22.¦
7          219. Bongiorno Nicolo                         76   I-Milano                         1:39.35,1     31.46,5  (3036)    4.43 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          68. Bonini Monica, Bellinzona                65   RCB                              1:46.31,2     27.30,5  (3370)    5.02 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          214. Bonomi Davide                            69   I-Sedriano                       1:39.06,7     31.18,1  (2050)    4.41 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           92. Bonsignore Ettore                        62   Breganzona                       3:52.55,9   1:21.17,5    (21)    5.31 ¦  1:50.51   94.¦ 2:02.04   93.¦
7          273. Bordoli Cristiano                        69   I-Menaggio                       1:44.36,3     36.47,7  (2051)    4.57 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           97. Borella Attilio                          47   Giubiasco                        1:43.19,6     26.41,2  (2052)    4.53 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          286. Borella Pierluigi                        57   I-Cabiate                        1:47.25,6     34.27,6  (3533)    5.05 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9           20. Borla Marco, Camignolo                   54   SP Camignolo                     1:29.06,2     12.27,8  (2053)    4.13 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           19. Borloz Patrick, Blonay                   71   Tri Club Vevey riviera           2:53.42,4     24.12,4   (281)    4.07 ¦  1:22.34   16.¦ 1:31.07   27.¦
7          341. Borruat Nicolas                          72   Bioggio                          1:55.26,4     47.37,8  (3347)    5.28 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         214. Borsani Laura                            65   I-San Fedele Intelvi             2:31.25,0   1:12.24,3  (3553)    7.10 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          366. Borth Carsten                            75   Rebstein                         2:06.21,2     58.32,6  (3037)    5.59 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          353. Bortolotti Giorgio, Arosio               58   SAP Purasca                      2:00.57,3     47.59,3  (3428)    5.43 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2          102. Borutta Olat                             58   Rüti ZH                          4:01.26,1   1:29.47,7   (309)    5.43 ¦  1:54.40  101.¦ 2:06.45  100.¦
2           31. Bosio Giacomo, I-Bergamo                 62   Runners Bergamo                  3:11.55,0     40.16,6    (22)    4.32 ¦  1:34.31   41.¦ 1:37.23   29.¦
7          228. Bosisio Simone                           73   S. Antonino                      1:40.18,1     32.29,5  (2472)    4.45 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
4           12. Bosma Adrian, Eggersriet                 41   LS Bruehl                        4:16.09,2     59.36,9   (326)    6.04 ¦  2:06.59   13.¦ 2:09.09   10.¦
2            9. Bosshammer Ralf, D-Vogt                  58   SC Vogt                          2:53.07,3     21.28,9    (23)    4.06 ¦  1:26.49   13.¦ 1:26.18    6.¦
2           77. Bosshardt Peter, Zürich                  57   ASVZ                             3:42.48,2   1:11.09,8   (345)    5.16 ¦  1:41.20   65.¦ 2:01.27   87.¦
9          184. Bossi Emanuele                           53   I-Busto Arsizio                  2:04.20,6     47.42,2  (3656)    5.53 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         123. Bothe Christiane                         66   D-Ravensburg                     1:56.03,8     37.03,1  (3462)    5.30 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
3           13. Bottani Jean-Louis, Bernex               48   Stade Genève                     3:16.18,8     25.00,9    (25)    4.39 ¦  1:36.39   19.¦ 1:39.39   11.¦
10          36. Bottelli Sandro                          40   I-Borgo Ticino                   1:57.27,9     31.02,1  (3655)    5.34 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8            8. Botti Raffaele                           66   I-Tirano                         1:18.25,1      5.27,1  (1005)    3.43 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          275. Botticelli Giulio                        78   Minusio                          1:44.58,5     37.09,9  (2054)    4.58 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          281. Bottinelli Alberto, I-Varese             68   A.S.D. Varese                    1:45.35,3     37.46,7  (3038)    5.00 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          178. Bottinelli Fabio                         61   I-Ronago                         1:37.29,8     24.31,8  (3480)    4.37 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          350. Bottinelli Luca                          74   Vezia                            1:57.38,1     49.49,5  (3371)    5.34 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           71. Bourquenoud Jacques                      58   Ursy                             3:37.36,6   1:05.58,2    (26)    5.09 ¦  1:37.09   49.¦ 2:00.27   86.¦
12          90. Bowman Gillianne                         78   Zürich                           2:30.30,1   1:11.33,0  (3040)    7.08 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
2           16. Bozza Donato, I-Novedrate                65   Polisportiva S. Marco            2:57.40,8     26.02,4   (385)    4.12 ¦  1:26.53   14.¦ 1:30.47   13.¦
8          202. Bozzini Claudio, Arbedo                  63   SP Locarnese                     1:39.36,5     26.38,5  (3372)    4.43 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          108. Bozzini Davide, F-Gex                    71   CERN                             1:29.59,9     22.11,3  (2055)    4.15 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          137. Bozzini Riccardo                         51   Corzoneso                        1:49.54,7     33.16,3  (2056)    5.12 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          42. Bragonzi Barbara, I-Porlezza             75   Porlezzese                       1:48.24,6     29.27,5  (3569)    5.08 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          123. Brambilla Carlo, I-Gravellona Toce       65   Libero                           1:32.32,0     19.34,0  (3537)    4.23 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           77. Brambilla Sergio                         70   I-Garlate                        3:43.52,8   1:14.22,8    (28)    5.18 ¦  1:40.37   68.¦ 2:03.15   82.¦
12          43. Brand Christian, D-Stelzenberg           77   Die Sibbe                        1:48.58,2     30.01,1  (3121)    5.09 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         159. Brandl Christina, D-München              65   Stammtisch Menzing               2:02.00,9     43.00,2  (1096)    5.46 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          119. Branol Toni                              60   Silenen                          1:32.06,7     19.08,7  (2057)    4.21 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
5            4. Braun Constanze                          81   D-Konstanz                       3:50.10,3     38.45,5    (29)    5.27 ¦  1:54.29    7.¦ 1:55.41    4.¦
13         100. Bravo Paola, Cugnasco                    71   SAG Gordola                      1:53.07,8     34.07,1  (3042)    5.21 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          323. Brazzale Paolo, I-Bisuschio              61   Bisuschio                        1:53.52,5     40.54,5  (3627)    5.23 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13         190. Breda Ursi                               52   Losone                           2:11.07,4     52.06,7  (3483)    6.12 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           48. Breins Anton, D-Leutkirch                58   TSG Leutkirch                    1:25.00,4     12.02,4  (2477)    4.01 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
13          14. Breitenmoser Antonia, Appenzell          60   Lauftreff Appenzell              1:32.41,7     13.41,0  (2058)    4.23 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
1           27. Breitenmoser Stefan, Appenzell           67   Lauftreff Appenzell              2:58.34,0     29.04,0    (31)    4.13 ¦  1:28.14   33.¦ 1:30.19   23.¦
5            9. Breiter Bettina                          73   Luzern                           4:10.04,3     58.39,5    (32)    5.55 ¦  1:56.29    8.¦ 2:13.34   10.¦
9           63. Brenn Jürg, Zürich                       50   ASVZ Zürich                      1:37.52,5     21.14,1  (2692)    4.38 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          10. Brenn Nina                               79   Zürich                           1:30.14,5     11.17,4  (2691)    4.16 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          269. Brettschneider Dirk, D-Bad Waldsee       68   Poldi Sport                      1:43.53,4     36.04,8  (2059)    4.55 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          81. Brica Daniela                            80   Immensee                         2:09.11,2     50.14,1  (3043)    6.07 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          293. Brigatti Fabrizio, I-Borgomanero         64   La Cecca Borgomanero             1:48.56,3     35.58,3  (2060)    5.09 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          189. Broetto Davide, I-Luino                  66   Luino Verbano Triathlon          1:38.30,7     25.32,7  (2061)    4.40 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          254. Brombach Ralf, D-Rheinfelden             60   LCM Rheinfelden                  1:44.22,5     31.24,5  (2062)    4.56 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          338. Bronlet Xavier                           68   Porza                            1:54.58,1     47.09,5  (3503)    5.26 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          205. Brotzge René                             58   Niederhasli                      1:40.16,8     27.18,8  (3044)    4.45 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           10. Browne David, Vilters                    64   Lauftreff Melss                  1:18.47,4      5.49,4  (2614)    3.44 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          338. Brumana Dario                            63   Vernate                          1:56.54,9     43.56,9  (3045)    5.32 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          370. Brun Theobald, Agra                      62   LR Agra                          2:13.56,0   1:00.58,0  (3046)    6.20 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          249. Brunati Martin                           84   Maggia                           1:41.56,6     34.08,0  (3047)    4.49 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          66. Brunati Sara                             78   Luzern                           1:57.19,2     38.22,1  (2686)    5.33 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          187. Brunner René                             54   Räterschen                       2:05.24,0     48.45,6  (3048)    5.56 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
12          32. Bühler Anja                              80   Minusio                          1:43.59,3     25.02,2  (2064)    4.55 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
9          124. Bulgheroni Paolo, I-Varese               52   A.S.D. Varese                    1:47.24,0     30.45,6  (3050)    5.05 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8           20. Bunkofer Mauro                           61   Sorengo                          1:20.48,2      7.50,2  (2486)    3.49 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
8          158. Buono Paolo, I-Carlazzo CO               58   ASD Porlezzese                   1:35.10,1     22.12,1  (3547)    4.30 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
5            6. Burch Sybille                            81   Udligenswil                      4:00.13,8     48.49,0    (34)    5.41 ¦  1:54.17    6.¦ 2:05.56    6.¦
7          352. Bürgi Clemens, Zürich                    72   SAP                              1:58.16,0     50.27,4  (3051)    5.36 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          313. Burgyan Roland                           78   Ascona                           1:50.16,9     42.28,3  (2066)    5.13 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
3            1. Burkart Stefan                           50   Emmenbrücke                      2:51.17,9       -----   (379)    4.03 ¦  1:21.36    1.¦ 1:29.41    2.¦
8          304. Burr Egon, D-Waldburg                    57   ASV Waldburg                     1:51.23,9     38.25,9  (3052)    5.16 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          305. Busch Felix, D-Köln                      67   Interbrand Zintzmeyer & Lux AG   1:49.05,2     41.16,6  (3053)    5.10 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7           59. Bussmann Oliver, Langnau am Albis        71   TC Langnau a. A.                 1:23.16,2     15.27,6  (2067)    3.56 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
7          100. Butti Fabio                              68   I-Como                           1:28.39,6     20.51,0  (2068)    4.12 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦

totale 186



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.