17. Steinhölzlilauf 2006 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
09           1. Salvisberg Andrea                   89 Hasle-Rüegsau                 15.29,2       -----   (474)    3.31
07           3. Salvisberg Fabian                   90 Hasle-Rüegsau                 16.40,6      0.01,4   (473)    3.47
25          25. Sarvari Daniel                      71 Derendingen                   45.03,6     10.15,6   (152)    4.17
31           4. Schaller Armin, Neuchâtel           39 SLVS                          46.31,0      4.48,3   (249)    4.25
11          19. Schäppi Markus                      60 Bern                          20.47,2      5.28,5   (428)    4.43
09           3. Schär Mario, Niederscherli          87 TV Länggasse                  16.25,9      0.56,7   (450)    3.44
22           4. Schär Yvonne, Rumisberg             84 STV Attiswil                  52.22,4      8.00,2   (341)    4.59
31           3. Scheiber Kaspar, Luzern             39 Straumann Running Team        44.42,7      3.00,0   (493)    4.15
13          12. Scheidegger H.P., Schliern b. Köniz 42 SLVS                          26.46,7      8.26,3    (60)    6.05
14         ---  Scherrer Myrta                      52 Köniz                         39.26,2     13.03,9   (387)    8.57
23           9. Schild Olivier, Köniz               86 ST Bern                       43.47,6      8.22,3   (572)    4.10
25          19. Schild Thomas                       67 Boll                          43.25,0      8.37,0   (595)    4.08
10          18. Schlapbach Anja                     80 Bern                          23.12,3      7.29,2   (192)    5.16
10          17. Schlapbach Celina                   81 Bern                          23.11,7      7.28,6   (194)    5.16
11          28. Schlapbach Fabian                   81 Bern                          23.38,3      8.19,6   (195)    5.22
29          26. Schlapbach Hanspeter                56 Bern                          55.20,3     14.32,9   (191)    5.16
04           2. Schlapbach Mader Milena             93 Bern                          13.30,9      0.09,7   (196)    4.30
16          11. Schlapbach Matteo                   00 Bern                           1.45,7      0.19,5   (199)    4.24
11          29. Schlapbach Mischa                   81 Bern                          23.47,5      8.28,8   (193)    5.24
16           6. Schlapbach Tim                      99 Bern                           1.40,5      0.14,3   (198)    4.11
26           7. Schlapbach Zehnder Sabine           62 Bern                          53.36,5     12.01,4   (190)    5.06
16          12. Schmidt Marc                        99 Ostermundigen                  1.49,9      0.23,7   (291)    4.34
15          41. Schmuki Fiona                       02 Bern                           2.26,9      0.56,8    (65)    6.07
16          14. Schmuki Nico                        00 Bern                           1.51,2      0.25,0    (66)    4.38
13          13. Schmutz Beat                        43 Düdingen                      27.06,9      8.46,5   (248)    6.09
06           9. Schneeberger Stefanie, Bern         91 ST Bern                       22.43,9      3.48,7   (108)    5.09
15           3. Schneider Selina                    99 Belp                           1.38,6      0.08,5   (146)    4.06
27          17. Schneiter Ernst, Heimberg           57 LSV Uetendorf                 41.41,6      6.10,1   (531)    3.58
15          16. Schneiter Rahel Lisa                00 Schliern                       1.50,9      0.20,8   (512)    4.37
01           2. Schnetgöke Céline, Bern             96 TV Länggasse                   6.00,0      0.08,3  (1059)    4.00
04           7. Schnetgöke Nicole, Bern             95 TV Länggasse                  15.14,6      1.53,4   (416)    5.04
31           1. Scholl Hans, Uetendorf              46 LSV Uetendorf                 41.42,7       -----   (510)    3.58
25           2. Schönholzer Urs, Muri b. Bern       72 ST Bern                       37.02,5      2.14,5     (2)    3.31
29          17. Schori Beat                         53 Muri b. Bern                  51.24,4     10.37,0   (237)    4.53
16           3. Schrag Nicola                       99 Niederwangen BE                1.33,1      0.06,9   (365)    3.52
11          20. Schranz Bruno                       65 Laupen BE                     20.47,9      5.29,2   (444)    4.43
27          22. Schranz Fred                        59 Thun                          43.10,7      7.39,2   (569)    4.06
01           8. Schranz Lea, Hinterkappelen         97 ST Bern                        6.31,8      0.40,1  (1013)    4.21
14         ---  Schuler Meinrad, Thun               38 SLVS                          37.24,8     11.02,5   (391)    8.30
22           6. Schüpbach Regula                    86 Freimettigen                  55.26,7     11.04,5   (144)    5.16
25          29. Schütz Oliver                       75 Bern                          47.00,3     12.12,3   (521)    4.28
29          19. Schwarzmeyer Günter                 53 Belp                          52.14,4     11.27,0   (236)    4.58
29          28. Schwarzmeyer Werner                 52 Kehrsatz                      55.43,8     14.56,4   (284)    5.18
29           8. Schweizer Ulrich                    55 Rüfenacht BE                  46.45,8      5.58,4    (93)    4.27
01           3. Sclabas Arianna, Kirchberg BE       98 LC Kirchberg                   6.03,2      0.11,5  (1047)    4.02
27          68. Sclabas Dario                       60 Kirchberg BE                  52.47,1     17.15,6   (318)    5.01
15           6. Sclabas Delia                       00 Kirchberg BE                   1.41,3      0.11,2   (325)    4.13
10          24. Sclabas Gerber Barbara              62 Kirchberg BE                  25.00,6      9.17,5   (302)    5.41
15          13. Sclabas Ilenia                      00 Kirchberg BE                   1.49,2      0.19,1   (326)    4.33
05          12. Sclabas Luca, Kirchberg BE          95 LC Kirchberg                  13.36,3      1.29,0   (307)    4.32
15          12. Sclabas Silia                       00 Kirchberg BE                   1.48,6      0.18,5   (324)    4.31
29           9. Seiler Hansruedi                    53 Ittigen                       46.48,8      6.01,4   (188)    4.27
25          32. Sejdini Nazif                       76 Gümmenen                      47.17,9     12.29,9   (359)    4.30
27           8. Sigg Andreas, Wabern                60 ST Bern                       39.11,2      3.39,7   (576)    3.43
11          34. Sonderegger Serge                   67 Uetendorf                     27.47,0     12.28,3   (463)    6.18
29           4. Spahr Thomas                        56 Rüfenacht BE                  44.47,4      4.00,0   (246)    4.15
27          64. Spring Alvar                        58 Gümligen                      51.38,2     16.06,7   (340)    4.55
10           9. Spycher Claudia, Nidau              64 LAC Biel                      21.15,4      5.32,3   (336)    4.49
25          35. Spycher Thomas, Nidau               67 LAC Biel                      48.04,4     13.16,4   (361)    4.34
15           7. Stadler Andrina                     99 Niederscherli                  1.45,0      0.14,9    (69)    4.22
14         ---  Stadler Carla                       64 Niederscherli                 40.01,1     13.38,8   (454)    9.05
14         ---  Stadler Franziska                   ?? Bowil                         37.39,8     11.17,5  (1021)    8.33
01          14. Stadler Janine                      96 Niederscherli                  7.37,2      1.45,5  (1002)    5.04
27          66. Stadler Marcel                      66 Niederscherli                 52.18,1     16.46,6    (70)    4.58
11          17. Stähli Ueli                         68 Interlaken                    20.37,3      5.18,6   (466)    4.41
16          21. Stalder Nick                        01 Bern                           2.02,3      0.36,1   (137)    5.05
02          15. Stalder Tim                         98 Bern                           6.39,9      0.57,8  (1018)    4.26
14         ---  Steffen Edi                         73 Lengnau BE                    35.45,3      9.23,0   (378)    8.07
25          43. Steffen Oliver                      76 Büren zum Hof                 52.05,9     17.17,9   (519)    4.57
31          13. Steiner Hansruedi                   42 Spiegel b. Bern             1:04.08,7     22.26,0   (170)    6.06
23          19. Stettler Marc                       78 Zollikofen                    56.23,3     20.58,0   (527)    5.22
29          20. Stiffler Heini                      48 Bern                          52.17,6     11.30,2   (434)    4.58
04           4. Stofer Céline, Kehrsatz             93 GG Bern                       14.00,8      0.39,6   (257)    4.40
06           1. Stofer Michèle, Kehrsatz            91 GG Bern                       18.55,2       -----   (280)    4.18
15          29. Strasser Stefanie                   99 Bern                           2.03,6      0.33,5   (477)    5.09
10           3. Streit Fränzi                       85 Niederscherli                 18.38,1      2.55,0   (458)    4.14
31          10. Streit Ulrich, Lyss                 38 OLG Seeland                   55.29,2     13.46,5   (274)    5.17
23           2. Sturny Florian                      82 Tafers                        35.58,6      0.33,3   (574)    3.25
11          15. Sutter Florian                      82 Oberdiessbach                 19.29,8      4.11,1   (107)    4.25
23          15. Sutter Pascal                       81 Tafers                        46.29,2     11.03,9   (541)    4.25

Total 80



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.