Hellebardenlauf 2006 - nach Ortschaft "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LMS2       143. Schäffeler Thomas, Haag (Rheintal)  60 Lauftreff Buchs SG          1:19.30,9     23.35,2   (920)    4.56
LMS2       214. Sauer Michael                       65 Hagendorn                   1:27.26,6     31.30,9   (948)    5.25
LMS1        86. von Burg Peter                      68 Halten                      1:23.03,3     26.20,7   (792)    5.09
LMS4        42. Aeschbacher Fritz                   43 Häutligen                   1:42.14,1     34.13,4   (855)    6.21
LMHK        43. Bucheli Guido                       80 Hellbühl                    1:12.21,8     21.41,2    (67)    4.29
KMS2       ---  Christen Armin, Hellbühl            61 Migros Läufergruppe           36.42,6     14.05,3   (912)    6.19
LMS2       104. Heini Daniel, Hellbühl              61 Astoria Hellbühl            1:16.01,1     20.05,4   (873)    4.43
LMS1        93. Helfenstein Othmar                  67 Hellbühl                    1:24.38,2     27.55,6   (565)    5.15
600m/K      28. Helfenstein Sven                    01 Hellbühl                       3.42,9      0.48,1  (2117)    6.11
LMHK        69. Ineichen Christian                  75 Hellbühl                    1:21.42,5     31.01,9   (585)    5.04
LMS1        77. Kilchmann Erich, Hellbühl           72 Astoria-Hellbühl            1:20.33,0     23.50,4  (1284)    5.00
600m/JK      7. Köpfli Adrian, Hellbühl             98 Läuferriege Neuenkirch         2.23,8      0.14,1  (2147)    3.59
1km/JMC      7. Köpfli Daniela, Hellbühl            95 Läuferriege Neuenkirch         4.06,5      0.25,7  (2148)    4.06
1km/JKD     24. Lisibach Jonas, Hellbühl            96 Läuferriege Neuenkirch         4.20,8      0.46,8  (2178)    4.20
LMS3         8. Müller Hans, Hellbühl               51 Astoria Hellbühl            1:06.34,9      3.37,7   (670)    4.08
LMHK        65. Seiler Remo, Hellbühl               85 Astoria Hellbühl            1:20.33,3     29.52,7  (1196)    5.00
LMS2        60. Stalder Benedikt                    64 Hellbühl                    1:11.45,4     15.49,7   (755)    4.27
KF3        ---  Stutz Karin                         64 Hellbühl                      36.42,2      9.35,6   (273)    6.19
LF1         10. Mangold Sandra                      76 Hemmiken                    1:18.01,1     18.35,8   (184)    4.50
LF3         36. Wunderlin Brigitte                  57 Hemmiken                    1:31.08,0     27.35,8   (390)    5.39
1km/JKD     18. Ambühl Joel, Hergiswil LU           97 LR Gettnau                     4.13,8      0.39,8  (2002)    4.13
1km/JKD      5. Ambühl Patrick, Hergiswil LU        96 LR Gettnau                     3.54,8      0.20,8  (2003)    3.54
LMHK        15. Rölli Bruno                         75 Hergiswil LU                1:05.17,8     14.37,2   (889)    4.03
LMS3        21. Lüthi Ruedi, Hergiswil NW           54 LS Mauritius                1:12.31,6      9.34,4   (643)    4.30
LF1          1. Worku Tsige                         82 Herrenschwanden               59.25,3       -----   (367)    3.41
LMS3        28. Reist Jakob                         52 Herzogenbuchsee             1:14.27,3     11.30,1   (691)    4.37
LMS2        57. Bucheli Damian, Hildisrieden        65 STADI Bike Träff            1:11.31,6     15.35,9   (836)    4.26
LMS4        23. Dobler Hanspeter                    41 Hildisrieden                1:25.47,3     17.46,6  (1193)    5.19
LMS3        69. Durrer Ruedi                        47 Hildisrieden                1:25.06,4     22.09,2   (509)    5.17
LMS2        28. Emmenegger Elmar                    65 Hildisrieden                1:06.32,3     10.36,6   (514)    4.07
LMS2       176. Emmenegger Robert                   63 Hildisrieden                1:23.52,8     27.57,1  (1016)    5.12
1km/JKD      6. Emmenegger Severin                  96 Hildisrieden                   4.01,6      0.27,6  (2067)    4.01
1km/JKC      7. Felder Patrick, Hildisrieden        94 LR STV Sempach Jugend          3.43,5      0.22,3  (2075)    3.43
LMJ         12. Felder Patrick, Hildisrieden        ?? LR STV Sempach Jugend       1:26.53,7     25.22,1  (2076)    5.23
600m/JM     17. Gassmann Karin, Hildisrieden        99 HSV Hildisrieden               2.47,0      0.26,1  (2500)    4.38
1km/JKD     54. Gassmann Sebastian                  97 Hildisrieden                   4.45,8      1.11,8  (2501)    4.45
LMS4         7. Hofer Ueli                          46 Hildisrieden                1:13.38,9      5.38,2   (573)    4.34
LMS2       239. Kramis Daniel                       63 Hildisrieden                1:32.37,1     36.41,4   (613)    5.45
5.8k/JKA    36. Kramis Flavio                       91 Hildisrieden                  30.47,5      8.00,7  (2150)    5.18
5.8k/JKA    21. Kramis Luca                         94 Hildisrieden                  27.48,7      5.01,9  (2151)    4.47
5.8k/JMA    29. Scherer Anja                        90 Hildisrieden                  36.39,5     13.46,0  (2240)    6.19
5.8k/JKA    40. Scherer Sandro                      92 Hildisrieden                  36.38,8     13.52,0  (2404)    6.19
LF3         59. Scherer Trudi                       63 Hildisrieden                1:45.40,2     42.08,0   (208)    6.33
LMS2       267. Scherer Xaver                       62 Hildisrieden                1:45.39,8     49.44,1   (723)    6.33
LMS3       111. Schulz Stefan                       55 Hildisrieden                1:39.56,2     36.59,0   (737)    6.12
LMS2       268. Sidler Franz                        58 Hildisrieden                1:45.40,6     49.44,9   (996)    6.33
LMS3        51. Stocker Franz                       54 Hildisrieden                1:21.26,3     18.29,1   (899)    5.03
1km/JMC     30. Wolf Eliane, Hildisrieden           94 LR STV Sempach Jugend          4.45,0      1.04,2  (2328)    4.45
LMS1        59. Wolf Erwin, Hildisrieden            69 STV Neudorf                 1:14.55,7     18.13,1  (1011)    4.39
600m/JM     34. Wolf Flavia, Hildisrieden           98 Sportunion Hildisrieden        3.00,7      0.39,8  (2465)    5.01
600m/JM     53. Wolf Nadja                          99 Hildisrieden                   3.18,6      0.57,7  (2575)    5.31
1km/JKD     14. Wolf Pascal, Hildisrieden           96 LR STV Sempach Jugend          4.08,1      0.34,1  (2329)    4.08
5.8k/JKA    33. Wolf Pascal, Hildisrieden           96 STV Sempach / Läuferriege     30.11,1      7.24,3  (2553)    5.12
LF4          4. Ruegge Regula, Hittnau              55 LG Glarus                   1:16.26,1      2.42,8   (250)    4.44
LMS2        56. Stocker Benno                       60 Hitzkirch                   1:11.13,0     15.17,3   (767)    4.25
LMS4        41. Wermelinger Josef                   46 Hitzkirch                   1:40.32,6     32.31,9  (1287)    6.14
LMS2       190. Bühlmann Walter                     66 Hochdorf                    1:25.24,2     29.28,5    (83)    5.18
LMS2        78. Joller René, Hochdorf               64 Sportclub Schindler         1:13.30,8     17.35,1  (1192)    4.33
LMHK        47. Jutz Andy, Hochdorf                 83 Audacia Hochdorf            1:13.51,3     23.10,7  (1084)    4.35
LMS2        41. Kündig Walter                       62 Hochdorf                    1:08.38,2     12.42,5   (618)    4.15
LMS1        44. Kunz Gerhard                        69 Hochdorf                    1:11.35,3     14.52,7  (1162)    4.26
600m/JM      5. Lang Nadine, Hochdorf               98 Audacia Hochdorf               2.28,0      0.07,1  (2453)    4.06
LMS4        25. Müller Walter                       38 Hochdorf                    1:26.54,7     18.54,0   (672)    5.23
LMS1        18. Scherer Christof                    68 Hochdorf                    1:05.39,9      8.57,3  (1092)    4.04
LMS2       247. Schmidiger Peter, Hochdorf          65 LR Mauritius                1:34.39,4     38.43,7   (729)    5.52
LMS2       196. Stadelmann Peter, Hochdorf          62 BC KTV                      1:25.59,2     30.03,5  (1021)    5.20
LF3         62. Stocker Sonja                       60 Hochdorf                    1:47.40,6     44.08,4   (356)    6.41
LMS3        11. Stocker Urs, Hochdorf               56 Laufträff Hochdorf          1:07.43,6      4.46,4  (1110)    4.12
LMS2        96. Stöckli Seppi, Hochdorf             57 FC Hochdorf                 1:15.08,7     19.13,0   (980)    4.40
LMS2       164. Stutz Kurt                          64 Hochdorf                    1:22.13,5     26.17,8   (775)    5.06
LMS1        65. Süess Othmar                        68 Hochdorf                    1:16.24,3     19.41,7  (1161)    4.44
KMS2       ---  Werder Werner, Hochdorf             57 Lauf-Träff Hochdorf           27.14,5      4.37,2   (803)    4.41
1km/JKD     38. Hammer Alex                         96 Hohenrain                      4.33,8      0.59,8  (2380)    4.33
LMHK        61. Hammer Jörg                         82 Hohenrain                   1:19.03,5     28.22,9   (872)    4.54
KF1        ---  Stöckli Sarah                       82 Hohenrain                     29.02,2      4.26,1   (397)    5.00
LF3         29. Stutz Rita                          60 Hohenrain                   1:27.59,4     24.27,2   (227)    5.27
KMHK       ---  Achermann Roger                     79 Horgen                        26.27,0      4.46,1  (1083)    4.33
LF2         30. Balzereit Bohnenblust Annett        70 Horgen                      1:32.29,4     26.42,8   (358)    5.44
LMS1       118. Bohnenblust Clemens                 69 Horgen                      1:37.49,8     41.07,2  (1055)    6.04
600m/JM     27. Bohnenblust Lara                    98 Horgen                         2.55,4      0.34,5  (2569)    4.52
600m/K      17. Bohnenblust Nils                    00 Horgen                         3.28,9      0.34,1  (2568)    5.48
1km/JMD     63. Bohnenblust Ronja                   97 Horgen                         8.03,1      4.13,1  (2567)    8.03
LMS2       152. Jordi Markus                        63 Horgen                      1:21.06,4     25.10,7  (1280)    5.02
LF3         32. Bachmann Marianne                   62 Horw                        1:28.51,8     25.19,6   (363)    5.31
LMS3        41. Elmiger René, Horw                  56 LC Luzern                   1:17.40,1     14.42,9  (1100)    4.49
LMS3        31. Furrer Heiner                       56 Horw                        1:15.39,9     12.42,7  (1101)    4.41
LMS1        87. Huggel Aldo                         67 Horw                        1:23.18,0     26.35,4  (1138)    5.10
LMHK        45. Loiarro Giuseppe                    77 Horw                        1:13.28,9     22.48,3   (635)    4.33
LF1         46. Vogel Corinne, Horw                 84 Borba Luzern                2:01.48,4   1:02.23,1   (331)    7.33
LMS2        42. Renner Anton                        64 Hospental                   1:08.41,4     12.45,7   (935)    4.15
KF2        ---  Arnold Sonja                        71 Hünenberg                     30.26,8      3.00,1   (343)    5.14
LF2          5. Privato Esther, Hünenberg           69 Tri Team Zugerland          1:10.59,2      5.12,6   (383)    4.24
LMS2       251. Schwerzmann Kaspar                  57 Hünenberg                   1:37.04,1     41.08,4  (1095)    6.01
LMS2        50. Syfrig Beat                         61 Hünenberg                   1:10.36,5     14.40,8   (924)    4.23
KMS2       ---  Haefeli Bruno                       62 Huttwil                       28.16,6      5.39,3  (1059)    4.52
LF3         48. Haefeli Esther                      63 Huttwil                     1:39.09,2     35.37,0   (362)    6.09
1km/JKB     14. Häfeli Marc, Huttwil                93 LR Gettnau                     3.39,9      0.31,3  (2104)    3.39
1km/JMD     22. Häfeli Tanja, Huttwil               97 LR Gettnau                     4.37,0      0.47,0  (2105)    4.37

Total 98



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.