Hellebardenlauf 2006 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
600m/M      29. Salihi Alina                        02 Sempach Stadt                  4.46,3      2.07,3  (2235)    7.57
1km/JMD     27. Salihi Laura, Sempach Stadt         97 STV Sempach                    4.42,9      0.52,9  (2236)    4.42
600m/JK     17. Salihi Silvan                       99 Sempach Stadt                  2.34,6      0.24,9  (2237)    4.17
KMS3       ---  Sappl Georg                         52 St. Moritz                    37.14,8     13.33,6   (891)    6.25
LMS2       214. Sauer Michael                       65 Hagendorn                   1:27.26,6     31.30,9   (948)    5.25
LF3         51. Sauser Angela                       59 Langendorf                  1:40.23,7     36.51,5   (206)    6.14
KMS3       ---  Scarabino Luis                      56 Brugg AG                      33.26,6      9.45,4   (967)    5.45
LMS2       122. Scarcella Giovanni                  63 Reussbühl                   1:17.32,0     21.36,3  (1078)    4.48
LMS2       241. Schabmann Klaus                     61 Inwil                       1:33.56,3     38.00,6   (718)    5.50
LF1         29. Schacher Andrea                     76 Luzern                      1:29.27,8     30.02,5   (207)    5.33
600m/M      22. Schacher Flavia                     01 Inwil                          4.11,4      1.32,4  (2424)    6.59
KMHK       ---  Schacher Gregor                     75 Ohmstal                       23.50,3      2.09,4   (892)    4.06
KMJ        ---  Schacher Marcel                     87 Inwil                         30.28,0      8.02,7   (911)    5.15
1km/JKD     44. Schacher Matthias                   ?? Inwil                          4.38,9      1.04,9  (2422)    4.38
1km/JMD     42. Schacher Tanja                      96 Inwil                          4.59,3      1.09,3  (2423)    4.59
1km/JKD     37. Schäfer Cyril                       96 Adliswil                       4.32,1      0.58,1  (2238)    4.32
LMS1        85. Schäfer Martin                      69 Adliswil                    1:22.42,6     26.00,0   (719)    5.08
LMS2       143. Schäffeler Thomas, Haag (Rheintal)  60 Lauftreff Buchs SG          1:19.30,9     23.35,2   (920)    4.56
LF1         37. Schaller Fabienne, Nottwil          78 Paka Sport Sempach          1:33.47,6     34.22,3   (403)    5.49
1km/JKC     16. Schaller Silvan, Neuenkirch         95 Läuferriege Neuenkirch         3.56,1      0.34,9  (2239)    3.56
LMS2       234. Schalt Daniel                       61 Safenwil                    1:31.47,1     35.51,4  (1086)    5.42
KF1        ---  Schär Corinne, Zetzwil              83 LG Homberg                    26.10,4      1.34,3   (378)    4.30
LMHK        22. Schärli Roger, Sempach Stadt        82 STV Sempach                 1:07.51,9     17.11,3  (1111)    4.12
KF1        ---  Schärli Sandra                      84 Rain                          38.55,2     14.19,1   (287)    6.42
LMHK        54. Schätting Roman, Wangen SZ          79 Laufgruppe Görps Wangen     1:15.35,1     24.54,5  (1071)    4.41
LMS3        64. Schelbert Fredy                     47 Menzingen                   1:24.19,7     21.22,5   (893)    5.14
LMS3        14. Scheps Alfio                        52 Geroldswil                  1:08.40,8      5.43,6   (969)    4.15
5.8k/JMA    29. Scherer Anja                        90 Hildisrieden                  36.39,5     13.46,0  (2240)    6.19
LMS1        18. Scherer Christof                    68 Hochdorf                    1:05.39,9      8.57,3  (1092)    4.04
5.8k/JKA    40. Scherer Sandro                      92 Hildisrieden                  36.38,8     13.52,0  (2404)    6.19
5.8k/JMA    31. Scherer Sarah                       90 Sempach Station               36.58,1     14.04,6  (2241)    6.22
5.8k/JMA    26. Scherer Seraphina                   92 Sempach Station               35.42,4     12.48,9  (2242)    6.09
KMS2       ---  Scherer Stefan                      61 Emmenbrücke                   38.51,1     16.13,8   (721)    6.41
LMHK        50. Scherer Stefan, Beromünster         78 STV Beromünster             1:14.21,1     23.40,5   (720)    4.37
LF3         59. Scherer Trudi                       63 Hildisrieden                1:45.40,2     42.08,0   (208)    6.33
KMS2       ---  Scherer Walter                      66 Sempach Station               36.58,5     14.21,2   (722)    6.22
LMS2       267. Scherer Xaver                       62 Hildisrieden                1:45.39,8     49.44,1   (723)    6.33
600m/JK     18. Scherrer Luca                       98 Schötz                         2.35,8      0.26,1  (2405)    4.19
LMS3        98. Scherrer Robert, Abtwil SG          52 LSV St. Gallen/Appenzell    1:33.15,9     30.18,7  (1017)    5.47
600m/JM     13. Scherzinger Sereina                 99 Mels                           2.42,3      0.21,4  (2406)    4.30
1km/JKD     58. Scheuber Alexander, Schenkon        97 Schule Tann                    4.48,1      1.14,1  (2243)    4.48
1km/JMD     35. Scheuber Victoria, Schenkon         96 Schule Tann                    4.54,3      1.04,3  (2244)    4.54
LF3         11. Schilliger Sonja                    61 Kottwil                     1:18.38,2     15.06,0   (210)    4.53
LF2         44. Schläfli Silvia                     67 Retschwil                   1:43.50,6     38.04,0   (342)    6.26
1km/JKB     12. Schleiss Lukas, Kerns               93 LA Kerns                       3.37,9      0.29,3  (2344)    3.37
LMJ          6. Schmid Adrian, Sempach Stadt        89 FC Sempach                  1:09.50,7      8.19,1  (1030)    4.20
LMS2       101. Schmid Beat                         64 Rain                        1:15.45,4     19.49,7   (724)    4.42
LF3         66. Schmid Brigitte                     57 Gunzwil                     1:55.37,8     52.05,6   (271)    7.10
LMS4         5. Schmid Bruno                        44 Adligenswil                 1:12.26,7      4.26,0   (725)    4.29
LMHK        76. Schmid Christian                    81 Reiden                      1:25.31,8     34.51,2   (921)    5.18
1km/JMB      1. Schmid Cindy, Neuenkirch            93 Läuferriege Neuenkirch         3.35,3       -----  (2245)    3.35
5.8k/JMA     2. Schmid Cindy, Neuenkirch            93 KTV Neuenkirch                25.17,9      2.24,4  (2481)    4.21
1km/JKD     69. Schmid Claudio                      97 Sempach Stadt                  5.18,6      1.44,6  (2246)    5.18
LF2         21. Schmid Cornelia                     67 Rain                        1:25.48,5     20.01,9   (211)    5.19
1km/JKD     70. Schmid Demian                       97 Sempach Stadt                  5.20,5      1.46,5  (2247)    5.20
LMS3         3. Schmid Josef, Emmenbrücke           56 LF Rothenburg               1:03.34,2      0.37,0  (1024)    3.56
LMS3        95. Schmid Kaspar                       53 Sempach Stadt               1:32.07,5     29.10,3   (949)    5.43
5.8k/JKA    39. Schmid Lukas                        95 Rain                          35.23,8     12.37,0  (2249)    6.06
LF3         39. Schmid Margrit                      60 Sempach                     1:32.06,9     28.34,7   (329)    5.43
LMS2        72. Schmid Markus, Rothenburg           60 Läuferfreunde Rothenburg    1:12.57,5     17.01,8  (1043)    4.31
5.8k/JKA    28. Schmid Markus                       92 Rain                          29.50,9      7.04,1  (2250)    5.08
LMS2        69. Schmid Markus, Malters              66 SC Malters                  1:12.49,4     16.53,7   (726)    4.31
KMHK       ---  Schmid Peter, Neuenkirch            84 TSV Rothenburg                27.13,4      5.32,5  (1067)    4.41
LMS2       157. Schmid Peter                        65 Grossaffoltern              1:21.22,7     25.27,0   (727)    5.03
LMS2       117. Schmid Stephan                      64 Rain                        1:17.11,4     21.15,7  (1194)    4.47
LMHK        73. Schmid Tony, Neuenkirch             75 STV Neuenkirch              1:23.35,6     32.55,0  (1294)    5.11
LMS2        52. Schmid Willi, Glattbrugg            60 slvs                        1:10.54,4     14.58,7   (994)    4.24
600m/JK      8. Schmidiger Jerome, Sempach Stadt    99 LR STV Sempach Jugend          2.24,3      0.14,6  (2251)    4.00
LMS2       247. Schmidiger Peter, Hochdorf          65 LR Mauritius                1:34.39,4     38.43,7   (729)    5.52
1km/JMD     25. Schmidiger Rahel Vivienne, Sempach  97 LR STV Sempach Jugend          4.39,0      0.49,0  (2252)    4.39
LF2         43. Schmidli Susanne                    68 Adligenswil                 1:40.34,4     34.47,8   (365)    6.14
LMS2       161. Schmidli Werner                     65 Adligenswil                 1:21.52,7     25.57,0  (1080)    5.05
LF1         36. Schmidlin Brigitta                  74 Stansstad                   1:33.43,5     34.18,2   (251)    5.49
LF3         43. Schmidt Beatrice                    58 Neuenkirch                  1:36.06,1     32.33,9   (212)    5.58
LFJ          5. Schmidt Loredana, Luzern            ?? Borba Luzern                1:38.47,8     12.58,4  (2533)    6.08
LMS3        73. Schmidt Max                         56 Neuenkirch                  1:25.53,8     22.56,6   (730)    5.20
LMS1        58. Schmitt Nicola, Ebikon              68 FC Ebikon                   1:14.46,6     18.04,0  (1197)    4.38
KMS5       ---  Schmutz Robert                      45 Adligenswil                   33.19,3      6.48,3   (731)    5.44
1km/JKB     13. Schnarwiler Sandro, Ebikon          92 TV Inwil                       3.38,9      0.30,3  (2536)    3.38
KMS2       ---  Schneider Andres                    60 Rubigen                       32.29,0      9.51,7   (732)    5.36
1km/JMB     12. Schnider Carmen, Ebersecken         92 LR Gettnau                     4.01,8      0.26,5  (2537)    4.01
600m/K       8. Schnider Robin                      00 Sempach Station                3.10,0      0.15,2  (2254)    5.16
LMJ          7. Schnyder Christian, Neuenkirch      88 Läuferriege Neuenkirch      1:10.08,0      8.36,4   (733)    4.21
1km/JKD      2. Schnyder Matthias, Neuenkirch       96 Läuferriege Neuenkirch         3.45,4      0.11,4  (2255)    3.45
LMS1        40. Schnyder Peter, Neuenkirch          67 KTV Neuenkirch              1:11.01,3     14.18,7   (955)    4.24
5.8k/JKA     6. Schnyder Silvan, Neuenkirch         91 Läuferriege Neuenkirch        23.57,5      1.10,7  (2256)    4.07
LMS1         8. Schön Reto, Gross                   72 roleto-Team                 1:01.38,6      4.56,0  (1089)    3.49
KMS1       ---  Schönbächler Guido                  72 Schwyz                        29.45,0      5.49,0  (1266)    5.07
1km/JKC     15. Schönbächler Pascal, Kerns          94 LA Kerns                       3.54,3      0.33,1  (2345)    3.54
1km/JKC     14. Schönbächler Patrick, Kerns         94 LA Kerns                       3.54,0      0.32,8  (2347)    3.54
1km/JKD     59. Schönbächler Tobias, Kerns          97 LA Kerns                       4.52,1      1.18,1  (2348)    4.52
600m/JM     40. Schöpf Julienne, Sempach Stadt      98 STV Sempach                    3.04,8      0.43,9  (2257)    5.08
1km/JKC      3. Schöpfer David, Sempach Stadt       94 LR STV Sempach Jugend          3.36,9      0.15,7  (2259)    3.36
5.8k/JKA    20. Schöpfer David, Sempach             94 LR STV Sempach Jugend         27.42,2      4.55,4  (2258)    4.46
1km/JKD      1. Schöpfer Jonas, Sempach Stadt       96 LR STV Sempach Jugend          3.34,0       -----  (2261)    3.34
5.8k/JKA    29. Schöpfer Jonas, Sempach             96 LR STV Sempach Jugend         29.51,4      7.04,6  (2260)    5.08
1km/JKB      3. Schöpfer Matthias, Sempach Stadt    92 LR STV Sempach Jugend          3.18,6      0.10,0  (2263)    3.18
5.8k/JKA     2. Schöpfer Matthias, Sempach          92 LR STV Sempach Jugend         23.17,2      0.30,4  (2262)    4.00
LMHK        77. Schraner Reto                       81 Wil AG                      1:25.39,3     34.58,7   (962)    5.19
KMS1       ---  Schüepp Stefan                      67 Bottenwil                     29.02,4      5.06,4  (1135)    5.00
LMS2       228. Schuler Franz, Sursee               57 Lauftreff Sursee            1:29.56,6     34.00,9   (735)    5.35
LMS4         2. Schuler Franz                       46 Berikon                     1:08.20,0      0.19,3   (734)    4.14
LMS2        75. Schuler Josef, Sempach Stadt        57 Lauftreff Sempach           1:13.09,7     17.14,0   (736)    4.32
LMS3       111. Schulz Stefan                       55 Hildisrieden                1:39.56,2     36.59,0   (737)    6.12
1km/JKC     51. Schumacher Pascal                   95 Sempach Station                4.50,0      1.28,8  (2532)    4.50
LMS1         5. Schumacher Pius, Sursee             71 LR Gettnau                  1:00.30,3      3.47,7     (9)    3.45
LF1         18. Schüpbach Monika                    82 St. Erhard                  1:23.30,1     24.04,8   (295)    5.11
1km/JKD     19. Schüpbach Simon, Schötz             97 LR Gettnau                     4.14,5      0.40,5  (2591)    4.14
LMS2       108. Schüpfer Kuno                       65 Sempach Stadt               1:16.22,3     20.26,6   (738)    4.44
1km/JMC     20. Schüpfer Lilian                     94 Sempach Stadt                  4.31,4      0.50,6  (2265)    4.31
600m/K       6. Schüpfer Manuel                     00 Sempach Stadt                  3.04,1      0.09,3  (2266)    5.06
1km/JKD      8. Schüpfer Maurus, Sempach Stadt      97 LR STV Sempach Jugend          4.04,1      0.30,1  (2267)    4.04
600m/M       9. Schürch Alina                       01 Rothenburg                     3.18,4      0.39,4  (2546)    5.30
KMHK       ---  Schürch Andreas                     83 Emmenbrücke                   30.23,3      8.42,4   (739)    5.14
LMS2        94. Schürch Franz                       59 Rothenburg                  1:15.00,5     19.04,8   (740)    4.39
1km/JKB     23. Schürch Gabriel, Grosswangen        93 KTV Grosswangen                3.58,3      0.49,7  (2408)    3.58
LMJ          2. Schürch Martin, Sempach Stadt       87 STV Sempach                 1:04.52,9      3.21,3   (741)    4.01
1km/JKD     48. Schürch Oliver, Rothenburg          97 TSV Rothenburg                 4.42,3      1.08,3  (2268)    4.42
600m/JM     12. Schürch Rahel, Grosswangen          98 KTV Grosswangen                2.41,4      0.20,5  (2477)    4.29
1km/JKB      4. Schürch Reto, Rothenburg            92 TSV Rothenburg                 3.22,0      0.13,4  (2270)    3.22
5.8k/JKA     5. Schürch Reto                        92 Rothenburg                    23.57,2      1.10,4  (1042)    4.07
1km/JMC     25. Schürch Sarah, Grosswangen          95 KTV Grosswangen                4.36,8      0.56,0  (2476)    4.36
1km/JMD     38. Schürch Simona, Rothenburg          96 TSV Rothenburg                 4.56,4      1.06,4  (2271)    4.56
1km/JMB      2. Schürch Stefanie, Sempach Stadt     92 LR STV Sempach Jugend          3.38,2      0.02,9  (2409)    3.38
5.8k/JMA     4. Schürch Stefanie, Sempach           92 LR STV Sempach Jugend         27.46,3      4.52,8  (2410)    4.47
600m/M       3. Schürch Tanja, Rothenburg           00 TSV Rothenburg                 3.03,5      0.24,5  (2446)    5.05
1km/JKB     15. Schürmann Dario, Neuenkirch         93 Läuferriege Neuenkirch         3.43,2      0.34,6  (2272)    3.43
LMS2       147. Schürmann Thomas                    59 Neuenkirch                  1:20.21,1     24.25,4   (742)    4.59
LMS2        10. Schütz Hansruedi                    57 Udligenswil                 1:01.32,5      5.36,8  (1035)    3.49
LMS3        44. Schwab Christian                    56 Egliswil                    1:19.36,9     16.39,7   (922)    4.56
LMS2       160. Schwaiger Fritz, Buochs             60 Lauftreff Nidwalden         1:21.37,2     25.41,5   (743)    5.04
LMHK        79. Schwegler Kurt                      81 Werthenstein                1:27.13,5     36.32,9   (744)    5.25
600m/JM     22. Schwegler Nina                      99 Sempach Stadt                  2.51,1      0.30,2  (2274)    4.45
LMHK        58. Schweizer Arnold                    79 Niederglatt ZH              1:17.26,4     26.45,8  (1167)    4.48
LMS3        86. Schwendeler Werner, Siebnen         54 Laufgruppe Görbs Wangen     1:28.49,7     25.52,5  (1069)    5.31
LMS2       251. Schwerzmann Kaspar                  57 Hünenberg                   1:37.04,1     41.08,4  (1095)    6.01
LMHK        14. Schwörer Martin                     77 Winkel                      1:04.27,8     13.47,2   (745)    4.00
LMHK        65. Seiler Remo, Hellbühl               85 Astoria Hellbühl            1:20.33,3     29.52,7  (1196)    5.00
KF3        ---  Sennhauser Helen                    64 Emmenbrücke                   34.33,2      7.26,6   (214)    5.57
LMS1        36. Sennhauser René                     67 Emmenbrücke                 1:10.42,6     14.00,0   (746)    4.23
1km/JKC      9. Setz Fabian, Schötz                 95 TV Schötz                      3.46,7      0.25,5  (2507)    3.46
600m/M       2. Setz Flavia                         00 Schötz                         2.40,8      0.01,8  (2506)    4.28
1km/JMD     11. Setz Jana, Schötz                   97 LR Gettnau                     4.26,3      0.36,3  (2275)    4.26
LMS2        90. Setz Markus                         62 Rotkreuz                    1:14.43,6     18.47,9   (936)    4.38
LMS2       268. Sidler Franz                        58 Hildisrieden                1:45.40,6     49.44,9   (996)    6.33
LMHK        90. Sidler Rolf                         77 Kriens                      1:35.27,0     44.46,4   (938)    5.55
5.8k/JMA    16. Sidler Romina, St. Erhard           91 BSV Sursee                    30.15,8      7.22,3  (2276)    5.13
LMS2        85. Sieber Hans-Ueli                    62 Frutigen                    1:14.10,5     18.14,8  (1090)    4.36
LMS3       114. Siegenthaler Peter                  56 Römerswil LU                1:41.08,0     38.10,8   (987)    6.16
LMS1        90. Siegenthaler Pirmin                 70 Pratteln                    1:23.50,1     27.07,5   (847)    5.12
LF3         10. Sigrist Daniela, Fully              64 Les Trotteurs               1:18.18,2     14.46,0   (216)    4.51
1km/JMC     36. Sigrist Délia Rea, Fully            95 Les Trotteurs                  5.50,6      2.09,8  (2277)    5.50
LMS3        89. Sigrist Emilio                      48 Bern                        1:29.53,7     26.56,5   (749)    5.35
LMS3        49. Sigrist Erich                       54 Luzern                      1:20.50,6     17.53,4  (1063)    5.01
600m/JK     48. Sigrist Livio, Fully                99 Les Trotteurs                  3.34,1      1.24,4  (2278)    5.56
1km/JMB      5. Sigrist Mirca, Fully                92 Les Trotteurs                  3.47,5      0.12,2  (2279)    3.47
LMS1       103. Sigrist Reto                        71 Allschwil                   1:27.53,7     31.11,1  (1148)    5.27
LMS2        67. Sigrist Roger, Fully                64 Les Trotteurs               1:12.37,1     16.41,4   (750)    4.30
LMS3       115. Simon Robert                        47 Gent-Les Aeacios            1:44.08,7     41.11,5  (1173)    6.28
LMS2       200. Singer Christian                    60 Rothenburg                  1:26.15,4     30.19,7   (751)    5.21
600m/JM     24. Sinvathan Samira, Rothenburg        99 TSV Rothenburg                 2.53,5      0.32,6  (2280)    4.49
1km/JKD     39. Sivanathan Samsan, Rothenburg       96 TSV Rothenburg                 4.34,5      1.00,5  (2281)    4.34
1km/JKC     36. Sivanathan Sanyo, Rothenburg        95 TSV Rothenburg                 4.27,6      1.06,4  (2282)    4.27
LF2         13. Sommer Daniela, Sempach Stadt       68 Fit- und Lauftreff Sempac   1:21.07,2     15.20,6   (217)    5.02
LFJ          6. Sommer Ilaria, Sempach Stadt        ?? STV Sempach                 1:40.54,2     15.04,8   (114)    6.16
KMS2       ---  Sommerhalder Erich                  60 Gontenschwil                  32.31,9      9.54,6   (896)    5.36
1km/JMD     14. Sornalingam Abira, Grosswangen      96 KTV Grosswangen                4.29,7      0.39,7  (2411)    4.29
1km/JKC     32. Sornalingam Mintu, Grosswangen      95 KTV Grosswangen                4.20,5      0.59,3  (2412)    4.20
1km/JKB     30. Sornalingam Sintu, Grosswangen      93 KTV Grosswangen                4.16,4      1.07,8  (2413)    4.16
LMS3        59. Spirk Helmut                        53 Oberentfelden               1:23.48,2     20.51,0  (1275)    5.12
1km/JKB     26. Spitaleri Marc, Schenkon            93 Schule Schenkon                4.02,7      0.54,1  (2283)    4.02
LMHK        93. Spring Peter                        78 Willisau                    1:37.08,1     46.27,5   (752)    6.01
LMHK        87. Stadelmann Marcel                   76 Zug                         1:30.18,8     39.38,2  (1181)    5.36
600m/JK     43. Stadelmann Nico, Sempach Station    99 FC Sempach                     2.59,2      0.49,5  (2515)    4.58
LMS2       196. Stadelmann Peter, Hochdorf          62 BC KTV                      1:25.59,2     30.03,5  (1021)    5.20
LMS2       218. Stadelmann Peter                    61 Schenkon                    1:27.57,6     32.01,9  (1004)    5.27
LMS1        11. Stadelmann Stefan                   68 Kriens                      1:02.47,2      6.04,6  (1113)    3.53
LF3         55. Stadelmann Xenia                    66 Sempach Station             1:42.41,2     39.09,0   (307)    6.22
1km/JMD     21. Stäheli Amanda, Sempach Stadt       96 STV Sempach                    4.36,1      0.46,1  (2285)    4.36
600m/JM     43. Stäheli Angelina                    99 Sempach Stadt                  3.08,0      0.47,1  (2286)    5.13
1km/JMD     26. Stäheli Chiara, Sempach Stadt       97 LR STV Sempach Jugend          4.39,7      0.49,7  (2287)    4.39
600m/M      10. Stäheli Elena                       01 Sempach Stadt                  3.21,4      0.42,4  (2288)    5.35
KF3        ---  Stäheli Susanne                     66 Sempach                       30.51,1      3.44,5   (218)    5.19
LMS2        82. Stäheli Valentin                    65 Sempach Stadt               1:13.56,7     18.01,0   (753)    4.35
LF3         24. Stähli Elsbeth, Eich                57 Fit- und Lauftreff Sempac   1:26.40,3     23.08,1   (219)    5.23
LMS2       248. Stähli Peter, Eich                  60 Fit- und Lauftreff Sempac   1:34.56,3     39.00,6   (754)    5.53
LMS2       170. Stalder Andreas                     64 Rohrbach                    1:23.11,9     27.16,2   (976)    5.10
LMS2        60. Stalder Benedikt                    64 Hellbühl                    1:11.45,4     15.49,7   (755)    4.27
LMS2       229. Stalder Hans-Ruedi                  58 Sempach Stadt               1:30.08,9     34.13,2   (756)    5.35
LMS3        19. Staub Peter                         53 Oftringen                   1:12.22,5      9.25,3   (898)    4.29
LMS3        88. Stauber Jörg                        53 Sarnen                      1:29.35,0     26.37,8  (1209)    5.33
KMS5       ---  Staubli Edgar                       38 Zug                           38.32,9     12.01,9   (757)    6.38
LMS1        70. Staubli Oliver                      67 Cham                        1:17.45,0     21.02,4   (758)    4.49
KMHK       ---  Stauffacher Raphael                 86 Sursee                        21.40,9       -----   (759)    3.44
LF3         17. Stauffacher Regina                  62 Sursee                      1:23.16,7     19.44,5   (220)    5.10
LMHK        11. Stauffacher Thomas, Sursee          84 TSV Oberkirch               1:01.55,0     11.14,4     (7)    3.50
LMS1        89. Steffen Heinz                       71 Nebikon                     1:23.33,9     26.51,3   (760)    5.11
LMS3        93. Steiger Franz, Sempach Stadt        52 Lauftreff Sempach           1:31.00,0     28.02,8  (1001)    5.39
LMS1        99. Steiger Marcel                      67 Schenkon                    1:26.37,6     29.55,0   (761)    5.22
1km/JKB     31. Steiger Mario, Schenkon             93 Schule Schenkon                4.20,3      1.11,7  (2289)    4.20
LMS4         8. Steiger Peter                       46 Bern                        1:14.09,1      6.08,4  (1153)    4.36
LMS3        99. Steiger Rolf                        52 Emmenbrücke                 1:33.31,8     30.34,6   (762)    5.48
LMS1         3. Steinacher Helmuth                  67 Küttigen                      58.32,3      1.49,7   (763)    3.38
LMS1        76. Steiner Bernhard, Entlebuch         68 TRI Wiesel                  1:20.19,1     23.36,5   (956)    4.59
LMS2        31. Steiner Bruno                       57 Rothenburg                  1:07.17,4     11.21,7   (765)    4.10
LF3         50. Steiner Claudia                     64 Luzern                      1:40.14,2     36.42,0   (272)    6.13
LMS3        12. Steiner Dieter, Rothenburg          55 SC Studerus                 1:07.44,9      4.47,7  (1027)    4.12
LF2         35. Steiner Jeannette, Entlebuch        69 Tri Wiesel Entlebuch        1:36.25,2     30.38,6   (340)    5.59
KFJ        ---  Steiner Katharina                   89 Rothenburg                    35.45,5      5.42,2   (221)    6.09
5.8k/JMA    22. Steiner Laura                       91 Rothenburg                    33.13,6     10.20,1  (2290)    5.43
5.8k/JMA    19. Steiner Stefanie, St. Erhard        91 BSV Sursee                    31.43,0      8.49,5   (301)    5.28
LMS2       209. Steiner Urs                         63 Weggis                      1:27.00,1     31.04,4   (923)    5.24
600m/JM     54. Steiner Yoninah                     99 Entlebuch                      3.20,5      0.59,6  (2535)    5.34
KMS3       ---  Stettler Rolf                       50 Zollikofen                    32.02,9      8.21,7   (988)    5.31
LMS1       101. Stirnemann Jörg                     67 Stans                       1:27.07,9     30.25,3  (1292)    5.24
LMHK        12. Stirnimann Daniel                   78 Bern                        1:02.51,8     12.11,2   (766)    3.54
LMHK        36. Stirnimann Ivo, Geuensee            77 Whisky Brothers             1:11.00,4     20.19,8  (1164)    4.24
LMS2        56. Stocker Benno                       60 Hitzkirch                   1:11.13,0     15.17,3   (767)    4.25
LMS3        51. Stocker Franz                       54 Hildisrieden                1:21.26,3     18.29,1   (899)    5.03
LF3         62. Stocker Sonja                       60 Hochdorf                    1:47.40,6     44.08,4   (356)    6.41
LMHK        67. Stocker Thobias                     78 Luzern                      1:20.42,3     30.01,7   (952)    5.00
LMS3        11. Stocker Urs, Hochdorf               56 Laufträff Hochdorf          1:07.43,6      4.46,4  (1110)    4.12
LMHK        60. Stöckli Christoph                   83 Sempach Stadt               1:18.42,3     28.01,7  (1141)    4.53
LMS4        19. Stöckli Kaspar                      43 Neuenkirch                  1:23.48,8     15.48,1   (769)    5.12
1km/JMC      2. Stöckli Lisa, Grosswangen           94 KTV Grosswangen                3.46,6      0.05,8  (2539)    3.46
1km/JKC     43. Stöckli Manuel                      95 Sempach                        4.36,5      1.15,3  (2557)    4.36
LMS1        43. Stöckli Marcel                      68 Waltenschwil                1:11.33,5     14.50,9  (1088)    4.26
KF3        ---  Stöckli Margrit                     62 Wauwil                        36.35,9      9.29,3   (222)    6.18
600m/JK      5. Stöckli Sandro                      98 Sursee                         2.22,2      0.12,5  (2556)    3.57
KF1        ---  Stöckli Sarah                       82 Hohenrain                     29.02,2      4.26,1   (397)    5.00
LMS2        96. Stöckli Seppi, Hochdorf             57 FC Hochdorf                 1:15.08,7     19.13,0   (980)    4.40
1km/JMB     22. Stöckli Simona                      92 Sursee                         4.26,0      0.50,7  (2554)    4.26
LMS1       106. Stoop Marcel                        70 Frick                       1:30.26,9     33.44,3   (770)    5.37
600m/M      19. Strüby Celine                       01 Sempach                        4.00,1      1.21,1  (2291)    6.40
600m/JK     44. Strüby Timo                         98 Sempach Stadt                  3.02,0      0.52,3  (2292)    5.03
LMS2       107. Stübi Anton                         57 Dagmersellen                1:16.15,6     20.19,9  (1288)    4.44
LMS2       226. Stübi Hans                          61 Malters                     1:29.34,7     33.39,0   (771)    5.33
LF3         35. Stübi Yvonne                        65 Malters                     1:29.33,6     26.01,4   (223)    5.33
LF3         67. Studer Doris                        57 Frick                       1:56.48,2     53.16,0   (224)    7.15
LMHK        62. Studer Guido                        79 Entlebuch                   1:19.43,1     29.02,5  (1172)    4.57
LMHK        96. Studer Marco, Boningen              84 chrömlihase                 1:42.39,5     51.58,9   (772)    6.22
LMHK        24. Studer Peter                        78 Luzern                      1:07.56,6     17.16,0   (773)    4.13
LMS2        18. Sturm Jürg, Adliswil                57 ZH Patrouilleure            1:04.39,1      8.43,4   (848)    4.00
KF1        ---  Stutz Barbara                       86 Schötz                        37.28,2     12.52,1   (225)    6.27
LMS2       217. Stutz Guido, Sempach                58 B. Braun Laufteam           1:27.37,6     31.41,9   (774)    5.26
KF3        ---  Stutz Karin                         64 Hellbühl                      36.42,2      9.35,6   (273)    6.19
LMS2       164. Stutz Kurt                          64 Hochdorf                    1:22.13,5     26.17,8   (775)    5.06
KFJ        ---  Stutz Nicole, Schötz                89 LR Gettnau                    30.03,3       -----   (226)    5.10
LF3         29. Stutz Rita                          60 Hohenrain                   1:27.59,4     24.27,2   (227)    5.27
LMS1        65. Süess Othmar                        68 Hochdorf                    1:16.24,3     19.41,7  (1161)    4.44
LMHK        18. Suppiger Dani                       77 Luzern                      1:06.12,8     15.32,2   (776)    4.06
KMS5       ---  Suter Ludwig                        46 Ebikon                        29.33,2      3.02,2  (1281)    5.05
LMS1        75. Suter Pirmin, Zug                   69 www.crosscountrysport.ch    1:20.18,0     23.35,4   (778)    4.59
LMHK        83. Suter Stefan, Sempach Station       76 ESV Eschenbach              1:28.52,9     38.12,3  (1174)    5.31
LMS2       224. Suter Urs                           61 Luzern                      1:28.31,8     32.36,1   (779)    5.29
LMS1        79. Svalduz Flavio                      73 Buchrain                    1:21.05,5     24.22,9   (780)    5.02
LMS2        50. Syfrig Beat                         61 Hünenberg                   1:10.36,5     14.40,8   (924)    4.23
KF3        ---  Szava Eva                           58 Schlossrued                   30.17,3      3.10,7   (302)    5.13

Total 258



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.