Rotseelauf - nach Ortschaft "E"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F14         17. Schnider Carmen, Ebersecken         92 LR Gettnau                    10.19,4      2.33,7   (919)    5.26
F40          6. Baenziger Margrit, Ebikon           60 LR Ebikon                     45.05,3      6.20,9    (40)    4.30
F10         17. Bekcic Ivana                        95 Ebikon                         5.58,2      1.49,8   (855)    4.58
F14         11. Blandolino Livia, Ebikon            91 LR Ebikon                      9.25,7      1.40,0   (857)    4.57
M20         21. Brunner Marcel                      79 Ebikon                        40.51,3     10.03,1   (438)    4.05
F14         10. Burkard Michèle                     92 Ebikon                         9.25,5      1.39,8   (864)    4.57
F9          12. Burkard Vivienne                    98 Ebikon                         5.20,1      1.00,9   (866)    4.26
F10          1. Durrer Alicia, Ebikon               96 LR Ebikon                      4.08,4       -----   (871)    3.27
NWAL       ---  Engel Mario                         66 Ebikon                      1:04.40,1     11.22,3   (765)    8.23
F10         11. Engeli Julia, Ebikon                96 LR Ebikon                      4.45,9      0.37,5   (873)    3.58
F14         13. Flückiger Jeannine, Ebikon          92 LR Ebikon                      9.29,3      1.43,6   (874)    4.59
M20         30. Furger Flavio, Ebikon               85 LR Ebikon                     45.20,2     14.32,0   (391)    4.32
F12          2. Giger Céline, Ebikon                93 LR Ebikon                      8.32,8      0.26,9   (875)    4.29
F12          5. Grosjean Aline, Ebikon              94 LR Ebikon                      9.00,2      0.54,3   (879)    4.44
F9          13. Grosjean Julie                      98 Ebikon                         5.21,7      1.02,5   (880)    4.28
F10         13. Haas Jasmin, Ebikon                 96 LR Ebikon                      4.53,6      0.45,2   (881)    4.04
F12          6. Haas Melanie, Ebikon                93 LR Ebikon                      9.06,0      1.00,1   (882)    4.47
F14          5. Haas Tanja, Ebikon                  91 LR Ebikon                      9.03,9      1.18,2   (883)    4.46
F30         15. Herzog Andrea                       68 Ebikon                        47.16,2      9.29,6   (160)    4.43
M40          5. Hess Urs, Ebikon                    61 Migros                        35.46,9      2.03,4     (4)    3.34
M40         20. Iten Roger, Ebikon                  62 LC Luzern                     39.10,9      5.27,4   (575)    3.55
M10          9. Keusch Ramon                        96 Ebikon                         4.37,1      0.33,1   (891)    3.50
M10         19. Koch Kilian                         95 Ebikon                         6.04,3      2.00,3   (892)    5.03
F12         22. Koch Michelle                       93 Ebikon                        12.55,0      4.49,1   (893)    6.47
F9           7. Köpfli Celine                       97 Ebikon                         4.43,7      0.24,5   (985)    3.56
M10          8. Köpfli Pascal                       95 Ebikon                         4.36,1      0.32,1   (984)    3.50
M20         15. Krauer Tobias, Ebikon               79 TV Reussbühl LA               39.11,3      8.23,1   (356)    3.55
M30         82. Mistretta Antinoo                   67 Ebikon                        47.08,9     14.19,8   (401)    4.42
F14         15. Mugglin Angela, Ebikon              91 LR Ebikon                     10.02,5      2.16,8   (971)    5.17
F12         15. Müller Natascha, Ebikon             94 LR Ebikon                     10.18,9      2.13,0   (906)    5.25
M20         14. Ottiger Yves                        81 Ebikon                        39.09,8      8.21,6   (425)    3.54
M40        107. Patelli Nino                        59 Ebikon                        50.55,6     17.12,1   (245)    5.05
F10         16. Pechous Caroline, Ebikon            95 LR Ebikon                      5.56,5      1.48,1   (907)    4.57
M30         45. Portmann André                      69 Ebikon                        42.53,5     10.04,4   (347)    4.17
F12         12. Püntener Olivia                     94 Ebikon                        10.08,3      2.02,4   (911)    5.20
F12         12. Püntener Patrizia                   94 Ebikon                        10.08,3      2.02,4   (912)    5.20
M30         86. Roos Beat                           67 Ebikon                        47.26,4     14.37,3   (349)    4.44
F10          6. Schauenburg Franziska, Ebikon       95 LR Ebikon                      4.32,9      0.24,5   (913)    3.47
M12         14. Schilliger Kilian                   94 Ebikon                         9.23,2      1.41,7   (914)    4.56
F10          8. Schillings Arlette, Ebikon          95 LR Ebikon                      4.39,2      0.30,8   (915)    3.52
F12         11. Schillings Tamara, Ebikon           94 LR Ebikon                      9.59,3      1.53,4   (916)    5.15
F14          9. Schmidli Olivia, Ebikon             92 LR Ebikon                      9.17,6      1.31,9   (918)    4.53
M30         58. Schmitt Nicola, Ebikon              68 FC Ebikon                     44.27,9     11.38,8   (358)    4.26
M9          18. Schnider Marvin                     98 Ebikon                         5.35,5      1.21,4   (920)    4.39
F40         21. Studhalter Ruth                     59 Ebikon                        52.22,3     13.37,9   (294)    5.14
M14         11. Sunar Aykan                         91 Ebikon                         9.47,0      2.51,6   (973)    5.08
M40         93. Werren Christian                    65 Ebikon                        48.17,3     14.33,8   (318)    4.49
M40         52. Wespi Bernhard                      63 Ebikon                        42.44,4      9.00,9   (649)    4.16
F9           6. Wettstein Francine                  98 Ebikon                         4.42,6      0.23,4   (931)    3.55
M9          15. Wettstein Régis                     98 Ebikon                         5.11,5      0.57,4   (932)    4.19
M10         17. Zemp Robin                          95 Ebikon                         4.55,7      0.51,7   (961)    4.06
M10         11. Zimmermann Yves                     96 Ebikon                         4.38,0      0.34,0   (955)    3.51
M9           2. Zweili Marco                        97 Ebikon                         4.19,9      0.05,8   (954)    3.36
F12          8. Thalmann Ramona, Ebnet              93 TV Wolhusen                    9.29,2      1.23,3   (958)    4.59
M50         31. Pezzatti Bruno                      51 Edlibach                      43.55,8      7.12,2   (509)    4.23
NWAL       ---  Weiss Maria, Effretikon             57 SLVS                        1:05.53,9     12.36,1   (761)    8.33
M40         65. Grütter Charles                     63 Egerkingen                    43.54,0     10.10,5   (142)    4.23
F20         29. Hagedorn Anna                       84 Eglisau                       57.52,9     19.28,1   (147)    5.47
NWAL       ---  Brunner Ursula                      56 Eich                        1:07.55,0     14.37,2   (712)    8.49
M14          8. Zimmermann Florian, Eich            92 LR Sempach                     8.12,4      1.17,0   (952)    4.19
M12          5. Zimmermann Hannes, Eich             93 LR Sempach                     8.12,7      0.31,2   (953)    4.19
M50         10. Bösch Werner, Einsiedeln            53 LT Einsiedeln                 39.49,7      3.06,1   (586)    3.58
F30         12. Fuchs Rita                          67 Einsiedeln                    46.01,6      8.15,0   (120)    4.36
F30         32. Kälin Erika, Einsiedeln             69 TV Einsiedeln/SLVS            53.34,8     15.48,2   (172)    5.21
M40          4. Bayo Kebba, Emmen                   60 TV Mauritius Emmen            35.19,6      1.36,1    (47)    3.31
F30         48. Haas Sandra                         75 Emmen                         59.21,5     21.34,9   (421)    5.56
NWAL       ---  Inderbitzin Annamarie               65 Emmen                       1:08.20,9     15.03,1   (734)    8.52
F40         25. Nideröst Rita                       65 Emmen                         53.54,0     15.09,6   (357)    5.23
M40         75. Ritzmann Philipp                    63 Emmen                         45.06,3     11.22,8   (519)    4.30
M40         90. Arnet Kurt                          62 Emmenbrücke                   47.53,9     14.10,4    (33)    4.47
F40          7. Bitzi Rebecca, Emmenbrücke          63 TV Mauritius                  45.25,9      6.41,5    (51)    4.32
M60         33. Blum Vinzenz                        40 Emmenbrücke                   52.57,4     14.45,1   (510)    5.17
M30         52. Christen Martin                     74 Emmenbrücke                   43.51,5     11.02,4   (473)    4.23
NWAL       ---  Eigensatz Urs                       51 Emmenbrücke                 1:06.26,4     13.08,6   (717)    8.37
M40         67. Fanger Bruno                        64 Emmenbrücke                   43.56,4     10.12,9   (106)    4.23
F30         43. Hügin Pia                           75 Emmenbrücke                   57.12,3     19.25,7   (638)    5.43
M60         16. Lang Klaus, Emmenbrücke             44 AL-Gerliswil                  47.52,3      9.40,0   (450)    4.47
M40         53. Osterwalder Guido, Emmenbrücke      60 LR Mauritius                  42.55,6      9.12,1   (538)    4.17
M30         47. Portmann Daniel, Emmenbrücke        71 LR Ebikon                     43.18,4     10.29,3   (654)    4.19
M40         42. Portmann Hans                       63 Emmenbrücke                   41.45,3      8.01,8   (455)    4.10
M30         49. Reda Pietro                         73 Emmenbrücke                   43.23,4     10.34,3   (352)    4.20
M30          9. Trotta Sergio                       76 Emmenbrücke                   36.56,0      4.06,9   (354)    3.41
M40        125. Zäch Mario                          64 Emmenbrücke                   55.00,1     21.16,6   (330)    5.30
M50         38. Kuster Herbert Sen., Engelberg      51 STV Engelberg                 44.52,2      8.08,6   (196)    4.29
M40         30. Tschudi Fritz, Ennenda              58 LG Glarus                     40.19,0      6.35,5   (602)    4.01
NWAL       ---  Beck Martha                         54 Ennetbürgen                   57.39,0      4.21,2   (704)    7.29
NWAL       ---  Duss Ruth                           65 Ennetbürgen                 1:12.05,9     18.48,1   (716)    9.21
M30          1. Hauser René, Ennetbürgen            72 Runningteam - CH              32.49,1       -----     (8)    3.16
M50         47. Schori Konrad, Ennetbürgen          53 SSC Rüschlikon                46.49,0     10.05,4   (275)    4.40
WAL        ---  Schweikert Roland, Ennetbürgen      45 LG Ennetbürgen              1:07.25,2     17.56,5   (768)    8.45
M30        110. Achermann Alois                     72 Ennetmoos                     58.53,9     26.04,8   (622)    5.53
M30         69. Galliker German                     71 Ennetmoos                     45.33,4     12.44,3   (420)    4.33
F30         47. Renggli Cornelia                    72 Ennetmoos                     58.53,1     21.06,5   (256)    5.53
F20          3. Hofer Nicole, Entlebuch             86 ewz power team                39.47,1      1.22,3    (21)    3.58
M12          9. Koch Samuel, Entlebuch              93 TV Wolhusen                    8.41,9      1.00,4   (894)    4.34
NWAL       ---  Fontannaz Andre                     38 Epalinges                   1:01.04,6      7.46,8   (724)    7.55
M60         23. Rohrer Heinz, Ermensee              43 SLVS                          49.38,0     11.25,7   (260)    4.57
M50         80. Bucheli Peter                       55 Eschenbach                    55.23,1     18.39,5    (64)    5.32
M40         39. Gerber Richard                      59 Eschenbach                    41.19,4      7.35,9   (432)    4.07
M40         63. Koch Hanspeter                      64 Eschenbach                    43.48,3     10.04,8   (183)    4.22
M40        108. Rüttimann Herbert                   61 Eschenbach                    50.57,8     17.14,3   (265)    5.05
NWAL       ---  Camadini Daniel, Eschenbach LU      63 ESV Eschenbach                53.17,8       -----   (775)    6.55
NWAL       ---  Konzelmann Christian                55 Eschenbach LU                 58.38,8      5.21,0   (774)    7.36
NWAL       ---  Konzelmann Marlies                  60 Eschenbach LU               1:07.04,2     13.46,4   (773)    8.42
M30         17. Thomi Oliver, Eschenbach LU         69 Tri Beunos Aires              38.40,0      5.50,9   (566)    3.52
M20         13. Bieri Bruno, Escholzmatt            86 TV Escholzmatt                37.59,5      7.11,3   (617)    3.47
M20          9. Bieri Dominik, Escholzmatt          83 TV Escholzmatt                37.09,7      6.21,5   (483)    3.42
F20         15. Bieri Fränzi                        82 Escholzmatt                   47.20,4      8.55,6   (619)    4.44
M40         85. Iseli Marco                         64 Ettiswil                      47.11,2     13.27,7   (605)    4.43

Total 109



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.