11. Münsiger Louf 2006 - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14          41. Niemack Andreas                     62 Rapperswil BE                 43.06,3     10.11,2  (1126)  
04          12. Niemack Marianne                    65 Rapperswil BE                 47.24,9     10.13,7  (1127)  
12          24. Egger Elmar                         82 Rechthalten                   48.11,1     17.52,2  (1387)  
12           4. Huber Erich                         81 Rechthalten                   32.51,7      2.32,8  (1385)  
14          72. Eichenberger Romain                 63 Reconvilier                   47.32,1     14.37,0  (1273)  
15          20. Schnegg Werner                      53 Reconvilier                   44.18,1      9.15,4  (1166)  
32           1. Blumenstein Stefan, Reichenbach i.  75 All Blacks 2                  16.16,1       -----  (2007)  
02          16. Obrist Daniela                      ?? Reinach BL                    53.50,9     18.52,6  (1400)  
44           1. Barben Marcella                     93 Reutigen                       7.08,1       -----  (3604)  
15          24. Thönen Ulrich                       56 Reutigen                      46.14,2     11.11,5  (1200)  
22          26. Trüssel Franziska                   59 Reutigen                      24.34,3      5.10,9  (2131)  
15          45. Griessen Roland                     56 Richigen                    1:01.47,7     26.45,0  (1057)  
14          37. Moser Werner                        60 Riggisberg                    42.25,1      9.30,0  (1120)  
43          19. Ramseier Nina                       96 Riggisberg                    10.10,6      2.40,6  (3703)  
32          68. Ramseier Urs                        68 Riggisberg                    25.55,5      9.39,4  (2090)  
15          25. Schär Jürg                          48 Riggisberg                    47.04,5     12.01,8  (1158)  
14          24. Sterchi Hansruedi                   64 Ringgenberg BE                39.51,7      6.56,6  (1265)  
55           3. Sterchi Simon, Ringgenberg BE       91 TV Unterseen                   6.13,3      0.23,6  (3441)  
45          20. Bigler Muriel, Rubigen              92 Schulklasse 8f                10.26,2      3.49,2  (3778)  
45          19. Dähler Melanie, Rubigen             92 Schulklasse 8 c               10.25,4      3.48,4  (3624)  
15          29. Derron François                     53 Rubigen                       48.26,2     13.23,5  (1245)  
14          74. Fischer Roland                      62 Rubigen                       48.29,1     15.34,0  (1033)  
22          35. Friedli Corinne, Rubigen            64 Ben & Co                      26.23,8      7.00,4  (2029)  
45          17. Gurtner Selina, Rubigen             91 Schulklasse 8 c                9.51,6      3.14,6  (3655)  
45          15. Haldimann Eliane, Rubigen           92 Schulklasse 8 c                9.42,2      3.05,2  (3658)  
32          11. Hausammann Emanuel, Rubigen         83 Dachdecker-Team               18.21,2      2.05,1  (2039)  
13          62. Humphris Richard                    72 Rubigen                       46.42,1     14.22,4  (1076)  
31          21. Jahn Ben Scott, Rubigen             97 Ben & Co                      26.39,9      9.43,8  (2044)  
22          38. Jahn-Gerber Corinne, Rubigen        71 Ben & Co                      26.41,8      7.18,4  (2045)  
05           2. Mathys Odilia                       53 Rubigen                       42.57,2      1.12,9  (1364)  
22          39. Moser Franziska                     82 Rubigen                       27.30,2      8.06,8  (2069)  
41          25. Neuenschwander Amélie               99 Rubigen                        6.27,9      1.40,7  (3016)  
41          18. Neuenschwander Livia                99 Rubigen                        6.05,7      1.18,5  (3017)  
32          47. Neuenschwander Rolf                 67 Rubigen                       23.14,8      6.58,7  (2079)  
51           2. Reist Tristan                       00 Rubigen                        4.56,5      0.03,9  (3020)  
51          15. Rohner Janis                        00 Rubigen                        5.32,7      0.40,1  (3022)  
52          21. Rohnernicola                        98 Rubigen                        4.54,0      1.01,1  (3358)  
32           8. Rohrer Hansruedi                    58 Rubigen                       17.44,6      1.28,5  (2173)  
45          11. Scheingruber Isabelle, Rubigen      92 Schulklasse 8f                 8.48,4      2.11,4  (3784)  
31          11. Schmutz Florian                     90 Rubigen                       21.39,5      4.43,4  (2171)  
32          34. Schmutz Jürg                        60 Rubigen                       21.40,5      5.24,4  (2170)  
45          18. Schweinweruber Alexandra, Rubigen   92 Schulklasse 8f                10.02,4      3.25,4  (3782)  
45           5. Seematter Sara, Rubigen             91 Schulklasse 8f                 8.10,1      1.33,1  (3783)  
31          22. Wolleb Vu An, Rubigen               91 Schulklasse 9 c               27.00,1     10.04,0  (2135)  
14          96. Wüthrich Peter, Rubigen             60 Aare Runners                  55.49,0     22.53,9  (1238)  
45           7. Zaugg Deborah, Rubigen              92 Schulklasse 8f                 8.16,7      1.39,7  (3785)  
12          26. Schwendemann Markus                 78 Rüderswil                     50.43,0     20.24,1  (1174)  
31           5. Fontana Mario                       87 Rüegsbach                     19.42,1      2.46,0  (2194)  
32          63. Hofer Walter                        51 Rüfenacht BE                  25.22,8      9.06,7  (2198)  
21           2. Koster Carole, Rüfenacht BE         89 Koster                        19.55,8      0.20,9  (2050)  
32          38. Koster Pascal, Rüfenacht BE         61 Koster                        21.59,7      5.43,6  (2169)  
22          12. Koster Ursula, Rüfenacht BE         59 Koster                        22.28,4      3.05,0  (2052)  
22          59. Schneiter Daniela                   66 Rüfenacht BE                  33.45,2     14.21,8  (2112)  
15           8. Spahr Thomas                        56 Rüfenacht BE                  40.31,3      5.28,6  (1184)  
05          13. Haldemann Erna                      50 Rümligen                      56.15,6     14.31,3  (1336)  
04          10. Becker Elisabeth, Rüschegg Gambach  62 Extra-Bike                    44.37,6      7.26,4  (1280)  
32          15. Becker Thoma, Rüschegg Gambach      65 Team Extra-Bike               18.49,5      2.33,4  (2196)  
14          25. Becker Thomas                       65 Rüschegg Gambach              39.54,5      6.59,4  (1279)  
32          77. Gfeller Heinz                       50 Rüttenen                      32.30,9     16.14,8  (2031)  
32          78. Gfeller Max                         46 Rüttenen                      33.43,5     17.27,4  (2032)  

Total 60



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.