11. Münsiger Louf 2006 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04          22. Gafner Ana                          65 Thun                          50.29,9     13.18,7  (1042)  
11           1. Gafner Lukas                        91 Oberhofen Thun'see            36.49,0       -----  (1043)  
15          37. Gammeter Hansulrich                 53 Zweisimmen                    51.55,1     16.52,4  (1353)  
31           4. Ganeshamoorthy Sasikumar, Münsingen 89 Schulklasse 9 c               19.30,0      2.33,9  (2030)  
01           2. Gäumann Andrea                      87 Tägertschi                    55.57,9     15.20,8  (1045)  
45          13. Gäumann Bettina, Tägertschi         92 Schulklasse 7a Münsingen       9.29,8      2.52,8  (3644)  
04          30. Gäumann Eva-Maria                   59 Schlosswil                    56.40,2     19.29,0  (1046)  
43          16. Gautschi Anja                       96 Münsingen                      9.46,5      2.16,5  (3645)  
52          24. Gautschi David, Münsingen           98 Schulklasse 2 b                4.57,7      1.04,8  (3322)  
04           2. Gavin-Schneider Ruth                65 Brenles                       37.42,9      0.31,7  (1345)  
16          19. Gehri Hanspeter                     42 Münsingen                     53.53,1     15.22,7  (1242)  
Walk       ---  Gehri Monika                        72 Münsingen                     46.14,2       -----  (2664)  
52          38. Geiser Martial, Münsingen           98 Schulklasse Gepard 1e          5.22,7      1.29,8  (3323)  
53          35. Geiser Michel                       95 Münsingen                      8.55,9      2.01,6  (3646)  
12          20. Gempeler Patrick                    79 Muri b. Bern                  42.03,7     11.44,8  (1048)  
Walk       ---  Gerber Denise                       54 Biel/Bienne                   45.37,6       -----  (2615)  
03           9. Gerber Gränicher Karin              75 Steffisburg                   43.00,1      5.50,2  (1049)  
12          19. Gerber Niklaus                      80 Bern                          41.12,0     10.53,1  (1050)  
52          47. Gerber Sandro                       98 Kirchdorf BE                   5.32,8      1.39,9  (3324)  
45           9. Gerber Simone, Münsingen            92 Schulklasse 7a Münsingen       8.21,7      1.44,7  (3648)  
13          37. Gerber Thomas                       68 Kirchdorf BE                  41.18,3      8.58,6  (1052)  
53          17. Gerber Thomas Michel                96 Jens                           8.11,5      1.17,2  (3649)  
Walk       ---  Gerber Vreny                        56 Biberist                      31.08,1       -----  (2616)  
13          27. Gerig Raymun                        72 Thun                          39.35,7      7.16,0  (1287)  
14          12. Gervasini Gino, Courgevaux          60 ACM Murten                    38.08,5      5.13,4  (1394)  
15          34. Gerwer Armin                        47 Münchenbuchsee                50.21,5     15.18,8  (1355)  
13          28. Gfeller Christoph                   75 Ittigen                       39.48,1      7.28,4  (1268)  
32          77. Gfeller Heinz                       50 Rüttenen                      32.30,9     16.14,8  (2031)  
32          78. Gfeller Max                         46 Rüttenen                      33.43,5     17.27,4  (2032)  
14          59. Ghodrat Mehdi                       59 Thun                          45.45,1     12.50,0  (1053)  
14          94. Gianpaolo Nicola                    66 Littau                        54.56,4     22.01,3  (1054)  
Walk       ---  Girardin Katharina                  69 Düdingen                      47.47,8       -----  (2617)  
12          23. Glanzmann Alain                     78 Interlaken                    47.40,4     17.21,5  (1055)  
32          25. Glauser Christoph, Oberdiessbach    81 Stocke-Hase                   20.21,7      4.05,6  (2033)  
41           8. Glauser Fabienne                    99 Allmendingen b. BE             5.21,5      0.34,3  (3066)  
14          49. Gnaegi Erhard, Jens                 59 Aare Runners                  44.01,6     11.06,5  (1398)  
55          24. Goldschmid Matteo, Münsingen        92 Schulklasse 7a Münsingen       9.13,4      3.23,7  (3650)  
22          16. Graf Adelheid                       72 Bleiken                       23.12,2      3.48,8  (2160)  
Walk       ---  Graf Edith                          56 Fraubrunnen                   35.58,3       -----  (2618)  
22          32. Graf Marianne                       67 Häutligen                     25.39,4      6.16,0  (2142)  
14          17. Grandjean Raphael                   61 Le Locle                      39.07,0      6.11,9  (1275)  
02           5. Grass Nicole, Lohn-Ammannsegg       78 LG Niederbipp                 42.08,5      7.10,2  (1056)  
42          18. Gretz Andrea, Münsingen             98 Schulklasse Sonnhalde 2 b      5.00,2      0.40,9  (3325)  
15          45. Griessen Roland                     56 Richigen                    1:01.47,7     26.45,0  (1057)  
54           2. Grossen Michael, Kandergrund        93 NWT-Bircher                    6.43,0      0.24,1  (3652)  
04          11. Grossen Ursula                      63 Kandergrund                   47.00,9      9.49,7  (1058)  
53          40. Grossenbacher Dan, Münsingen        95 Schulklasse 3g Ch. Jaeger      9.38,1      2.43,8  (3653)  
53          37. Grossenbacher Jeff, Münsingen       96 Schulklasse 3a Münsingen       9.18,8      2.24,5  (3654)  
31          16. Grossenbacher Sven, Münsingen       91 Schulklasse 9 c               22.33,6      5.37,5  (2035)  
32          28. Gruber Werner                       60 St. Niklaus VS                20.37,6      4.21,5  (2195)  
42          24. Grünenwald Laura                    98 Moosseedorf                    5.13,6      0.54,3  (3397)  
45           3. Grünenwald Sarina                   92 Moosseedorf                    7.57,3      1.20,3  (3792)  
32          19. Grünenwald Sepp                     64 Moosseedorf                   19.29,0      3.12,9  (2157)  
13           6. Guillet Laurent, Marly              67 CA Marly                      35.39,4      3.19,7  (1264)  
42          44. Gurtner Nadine                      97 Münsingen                      6.16,3      1.57,0  (3410)  
52          35. Gurtner Nicola, Münsingen           98 Schulklasse Gepard 1e          5.21,0      1.28,1  (3409)  
45          17. Gurtner Selina, Rubigen             91 Schulklasse 8 c                9.51,6      3.14,6  (3655)  
51          36. Gut Nils Manuel                     01 Wichtrach                      6.54,1      2.01,5  (3009)  
32          45. Gut Thomas                          62 Wichtrach                     23.08,7      6.52,6  (2036)  
02           9. Gut Viviane                         82 Bern                          45.21,4     10.23,1  (1317)  
54          16. Gutknecht David, Münsingen          94 Schulklasse 6F Münsingen       7.50,0      1.31,1  (3656)  
15          21. Gygax Martin                        53 Bern                          45.04,5     10.01,8  (1059)  

Total 62



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.