73ème course Morat-Fribourg - par lieu "U"

Classement Elle & Lui/Rangliste Sie und Er
catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C/M60       95. Weibel-Schnyder Hans-Rudolf         44 Udligenswil                 1:34.33,1     25.07,3  (3717)  
C/W50       27. Weibel-Schnyder Klara               52 Udligenswil                 1:34.44,1     17.48,8  (3718)  
C/M45      444. Aerni Martin                        60 Ueberstorf                  1:33.13,2     30.43,7  (3008)  
J/CF         5. Erni Helena                         60 Ueberstorf                    38.34,9      2.54,7 (10199)  
C/M50      237. Peter Schaller                      56 Ueberstorf                  1:29.52,4     29.18,7  (4490)  
C/M20      443. Raetzo Daniel                       74 Ueberstorf                  1:16.41,6     16.27,7  (1510)  
C/W20      316. Schafer Beatrice                    82 Ueberstorf                  1:47.11,9     38.14,9  (6640)  
C/M45       89. Schmutz Roland                      61 Ueberstorf                  1:15.35,9     13.06,4  (1586)  
C/JunH      60. Spicher Dominik                     88 Ueberstorf                  1:40.39,2     35.12,1  (6678)  
C/JunH      44. Yannick Schaller                    88 Ueberstorf                  1:29.51,8     24.24,7  (4705)  
K/EMC       56. Mühlematter Mario                   97 Uetendorf                      6.21,6      1.30,7 (20844)  
K/EFD       10. Mühlematter Nina                    99 Uetendorf                      3.01,4      0.19,3 (20232)  
K/EFC       15. Zangger Anina                       98 Uetendorf                      5.58,8      0.37,8 (20640)  
C/M45      337. Haenni Beat                         60 Uettligen                   1:28.01,2     25.31,7  (2316)  
C/M55       52. Meier Wilfried                      48 Uitikon Waldegg             1:21.54,3     11.52,2   (610)  
C/M50      441. Rauch Men                           54 Uitikon Waldegg             1:53.51,8     53.18,1  (5588)  
C/M40      624. Späti Daniel                        62 Uitikon Waldegg             1:33.57,3     33.10,5  (2686)  
C/W45       62. Schlegel Kathrin                    57 Ulmiz                       1:33.59,9     18.51,9  (5645)  
C/M55       82. Imoberdorf Emil                     50 Ulrichen                    1:25.41,8     15.39,7  (2898)  
C/M60      127. Rosenmund Christian                 43 Unterägeri                  1:38.53,6     29.27,8  (6613)  
C/M45      376. Lettner Dieter                      60 Untersiggenthal             1:29.51,2     27.21,7  (5813)  
C/M50      340. Bischof Guido                       55 Urdorf                      1:37.59,9     37.26,2  (4064)  
C/M50       54. Dreyer Richard                      54 Urdorf                      1:17.12,9     16.39,2   (396)  
C/W55        4. Keller Margrit                      48 Urdorf                      1:25.54,3     10.30,4  (2379)  
C/M55       77. Keller Max                          48 Urdorf                      1:25.33,0     15.30,9  (2380)  
C/M40      843. Stettler Jean-Pierre                65 Urdorf                      1:51.22,2     50.35,4  (2702)  
C/M50       97. Zaugg Ernst                         52 Ursenbach                   1:21.30,6     20.56,9  (2790)  
C/W40      208. Modestino Rita                      65 Ursins                      1:50.34,9     37.23,8  (6478)  
C/M40       22. Santacroce Angelo                   66 Implenia entreprise génér   1:06.49,1      6.02,3   (734)  
C/M45      135. Bourquenoud Jacques                 58 Ursy                        1:18.23,9     15.54,4  (1085)  
C/W40      187. Butty Jacqueline                    65 Ursy                        1:47.25,0     34.13,9  (7083)  
C/M60      206. Demierre Marcel                     46 Ursy                        2:00.20,9     50.55,1  (7138)  
J/WC       ---  Egger Gertude                       77 Ursy                        1:21.47,3       ----- (10818)  
C/W20       97. Hassler Isabelle                    72 Ursy                        1:30.36,7     21.39,7  (5337)  
C/M55      211. Perroud Albert                      49 Ursy                        1:37.38,4     27.36,3  (4484)  
J/WC       ---  Perroud Brigitte                    52 Ursy                        1:21.49,8       ----- (10131)  
C/M20     1200. Perroud Daniel                      72 Ursy                        1:29.23,5     29.09,6  (4487)  
C/M40      821. Bouchard Luc                        66 Urtenen-Schönbühl           1:47.10,9     46.24,1  (6864)  
J/CM        75. Meyer Hanspeter                     61 Urtenen-Schönbühl             49.15,2     19.02,7 (10114)  
J/WC       ---  Strebel Michèle                     48 Urtenen-Schönbühl           1:14.30,0       ----- (10740)  
C/M55      257. Walther Alfred                      47 Urtenen-Schönbühl           1:43.02,1     33.00,0  (6749)  
C/M20     1588. Wiesendanger Marcel                 73 SBB-Infra                   1:38.33,1     38.19,2  (5757)  
C/W45      142. Forde Anne-Marie                    60 Uster                       1:49.08,7     34.00,7  (6229)  
C/M50      444. Gempeler Hans-Ulrich                52 Uster                       1:54.27,4     53.53,7  (6265)  
C/M60       24. Kemmler Willi                       42 Uster                       1:23.10,6     13.44,8  (2381)  
C/M50       37. Knüsel Markus                       55 Uster                       1:15.22,0     14.48,3  (1855)  
C/W55       45. Stöckli-Tönz Silvia                 50 Uster                       1:47.19,8     31.55,9  (6687)  
C/M20       49. Walt Daniel                         73 Uster                       1:06.00,4      5.46,5   (835)  
WL         ---  Weber Iris                          61 Uster                       2:44.52,9       -----  (8189)  
C/M45      354. Zehnder Rolf                        57 Uster                       1:28.33,4     26.03,9  (3746)  
C/M20      643. Staudenmann Adrian                  83 Uttigen                     1:20.05,7     19.51,8  (2691)  
C/M20        2. Sommer Christoph                    72 Utzenstorf                  1:00.47,2      0.33,3   (965)  
C/M55      161. Kindler Heinz                       51 Utzigen                     1:33.26,3     23.24,2  (3361)  
C/M20      371. Linder Urs                          75 WIFAG 1                     1:15.19,2     15.05,3  (1377)  
C/W55       14. Vetter Odette                       48 Uvrier                      1:33.59,3     18.35,4  (3698)  

total 55



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.