73ème course Morat-Fribourg - par lieu "T"

Classement Elle & Lui/Rangliste Sie und Er
catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C/M20      187. Aebischer Olivier                   78 UNIFR Chemistry 1           1:10.44,2     10.30,3   (257)  
K/CFB        5. Bertschy Stefanie                   92 Tafers                        13.53,7      2.04,5 (21819)  
C/M20       25. Birbaum Pascal                      78 LAT Sense                   1:04.30,3      4.16,4   (304)  
WL         ---  Blunschia Andy                      54 Tafers                      2:16.03,9       -----  (8025)  
K/EFC       46. Burger Olivia                       97 Tafers                         6.28,7      1.07,7 (20610)  
C/M40       95. Burger Roland                       63 Tafers                      1:12.42,3     11.55,5   (948)  
K/CFB        4. Bürgisser Sybille                   92 Tafers                        13.45,6      1.56,4 (21812)  
J/WC       ---  Cattaneo-Ayer Elisabeth             58 Tafers                      1:12.06,8       ----- (10543)  
J/WC       ---  Cattaneo Sandro                     58 Tafers                      1:12.06,6       ----- (10542)  
C/M20     1361. Cotting Jean-Pierre                 71 Tafers                      1:32.38,4     32.24,5  (4149)  
C/M20     1652. Dananic Nikola                      85 Tafers                      1:40.42,1     40.28,2  (5883)  
C/M40      143. Egger Beat                          63 Tafers                      1:15.07,2     14.20,4  (1204)  
J/CF        58. Genilloud Céline                    92 Tafers                        54.29,3     18.49,1 (10072)  
C/W40      109. Genilloud Pia                       64 Tafers                      1:38.24,8     25.13,7  (5285)  
K/EFA       38. Hagen Laura                         94 Tafers                        12.58,7      2.32,7 (21413)  
C/W20      118. Hayoz Cotting Beatrice              72 Tafers                      1:32.32,7     23.35,7  (4277)  
C/JunH      17. Jeckelmann Manuel                   87 Tafers                      1:16.17,2     10.50,1  (3920)  
C/W50       32. Jungo Anita                         52 Tafers                      1:36.53,1     19.57,8  (5379)  
C/M20     1050. Jungo Daniel                        86 Tafers                      1:26.32,2     26.18,3  (2848)  
C/M50      123. Jungo Gabriel                       52 Tafers                      1:22.49,7     22.16,0  (1330)  
K/EMD       19. Koelliker Marco                     99 Tafers                         3.20,6      0.40,3 (20443)  
K/EMA        7. Koestinger Cédric                   93 TSV Rechthalten 1             10.13,9      1.00,4 (21621)  
K/CFB        6. Koestinger Christel                 92 TSV Rechthalten 3             14.02,3      2.13,1 (21806)  
C/CadH       9. Koestinger Jan                      90 Tafers                      1:14.20,4     10.31,7  (2384)  
C/M45       34. Köstinger Guido                     60 LAT Sense                   1:10.44,3      8.14,8   (559)  
K/EFC       24. Pochon Maielle                      97 Tafers                         6.10,8      0.49,8 (20628)  
C/M20      463. Raemy Ivo                           73 Tafers                      1:17.08,7     16.54,8   (700)  
C/M50      360. Rothermann Kurt                     53 Tafers                      1:39.15,1     38.41,4  (4556)  
C/M20      762. Schaller Christopher                85 Tafers                      1:22.11,4     21.57,5  (2856)  
C/M50      273. Schmutz Josef                       53 Tafers                      1:32.29,2     31.55,5  (2655)  
C/M45      539. Stoeckli Markus                     57 Tafers                      1:39.14,5     36.45,0  (3664)  
K/EFB       13. Stritt Marina                       95 TSV Rechthalten 3              8.34,2      1.03,7 (21032)  
C/Elite     32. Sturny Florian                      82 LAT Sense                   1:00.35,0      6.51,9    (44)  
C/M50      105. Suter Jean-Marc                     56 Tafers                      1:21.55,9     21.22,2  (1621)  
K/EFA        6. Zahno Fabienne                      93 TSV Rechthalten 2             11.07,6      0.41,6 (21434)  
C/M40      177. Zurkinden Andreas                   65 LAT Sense 2                 1:16.57,1     16.10,3   (863)  
C/M45      278. Oriol Jean-Louis                    57 Tannay                      1:25.12,9     22.43,4  (2525)  
C/M40      343. Summermatter Joerg                  64 Täsch                       1:23.26,8     22.40,0  (1620)  
C/M45      339. Savoy Charly                        60 Tatroz                      1:28.07,9     25.38,4  (1569)  
C/M60      169. Albert Wolf                         46 Täuffelen                   1:47.45,7     38.19,9  (2011)  
C/M20      862. Brunner David                       76 Tavanasa                    1:23.51,4     23.37,5  (2107)  
C/M40      483. Chelgoulfi Rahman                   64 Tavannes                    1:27.58,2     27.11,4  (3130)  
C/W40      235. Fiorin Catia                        65 Tavannes                    1:57.18,0     44.06,9  (7682)  
C/W20      385. Germiquet Carine                    77 Tavannes                    1:57.24,6     48.27,6  (7683)  
C/M20     1263. Giauque Jae-Sung                    74 Tavannes                    1:30.29,0     30.15,1  (3259)  
C/W40      236. Monnin Marie-Claire                 62 Tavannes                    1:57.20,2     44.09,1  (7684)  
C/W20      163. Trummer Danièla                     75 Tavannes                    1:35.54,6     26.57,6  (3688)  
C/W45       11. Rossinelli Mara                     60 Taverne                     1:21.27,3      6.19,3  (3594)  
C/M20      138. Pedrazzini Giacorno                 67 Tenero                      1:09.31,6      9.17,7   (671)  
J/WC       ---  Aeby Fabienne                       66 Tentlingen                  1:13.48,6       ----- (10503)  
J/WC       ---  Aeby Roman                          63 Tentlingen                  1:13.35,6       ----- (10504)  
C/M20     1794. Bucher Patrick                      74 Tentlingen                  1:49.47,6     49.33,7  (4101)  
C/JunH      56. Corpataux David                     87 Tentlingen                  1:38.52,9     33.25,8  (2160)  
C/M55       93. Corpataux Roland                    50 Tentlingen                  1:26.31,3     16.29,2  (2161)  
C/M55       35. Egg Jakob                           47 Tentlingen                  1:19.35,1      9.33,0  (1202)  
C/M45      197. Haeni Heinz                         57 Tentlingen                  1:21.36,6     19.07,1  (2315)  
C/M40      525. Jenny Urs                           65 Tentlingen                  1:29.44,8     28.58,0  (3341)  
WL         ---  Jungo Beatrice                      65 Tentlingen                  2:18.27,4       -----  (8100)  
C/M20     1653. Müller Thomas                       69 Club DEFI-Nestlé 2          1:40.42,3     40.28,4  (7384)  
C/W20      334. Schmid Angela                       80 Tentlingen                  1:49.13,3     40.16,3  (6650)  
K/EMC       10. Ulrich Floriant                     97 Tentlingen                     5.24,7      0.33,8 (20839)  
WL         ---  Zbinden Monique                     63 Tentlingen                  2:20.01,5       -----  (8192)  
C/M20     1260. Gavillet Philippe                   70 Territet                    1:30.26,9     30.13,0  (5283)  
C/M40      471. Gartmann Leo                        65 Thalwil                     1:27.36,7     26.49,9  (3248)  
C/M40      566. Isler Roland                        65 Thalwil                     1:31.23,9     30.37,1  (4306)  
C/M45       55. Hatt Roland                         60 Thayngen                    1:12.49,3     10.19,8   (513)  
C/M20      468. Akeret Eric                         76 Therwil                     1:17.13,5     16.59,6  (1761)  
C/M60       72. Rieser Josef                        44 Therwil                     1:31.32,0     22.06,2  (3580)  
C/W35      193. Saner Barbara                       69 Therwil                     1:45.19,7     35.32,1  (6630)  
C/M20      734. Saner Rene                          67 Therwil                     1:21.48,9     21.35,0  (6631)  
C/M40      181. Favre Jean-Philippe                 62 Thierrens                   1:17.05,3     16.18,5  (1223)  
C/M20     1646. Pidoux Jean-Michel                  78 Thierrens                   1:40.36,1     40.22,2  (5557)  
C/M40      658. Aebi Christian                      62 Thônex                      1:35.33,4     34.46,6  (5004)  
C/M50      206. Badart Marc                         56 Thônex                      1:28.00,8     27.27,1  (4029)  
C/M40      348. Baezner Jean-Baptiste               62 Thônex                      1:23.32,6     22.45,8  (2038)  
C/M20      326. Carpin Laurent                      69 Thônex                      1:14.31,4     14.17,5  (1117)  
C/W45       81. Chatton Acevedo Laurence            61 Thônex                      1:37.15,6     22.07,6  (5152)  
C/M50      286. Chavaillaz Georges                  53 UGS Athletisme Geneve       1:33.11,0     32.37,3  (4125)  
C/W35      210. Keller Sonia                        69 Thônex                      1:48.26,3     38.38,7  (5388)  
C/M45      172. Noel Philippe                       59 Thônex                      1:19.54,0     17.24,5  (2514)  
C/M40      149. Rouiller Philippe                   64 Thônex                      1:15.24,4     14.37,6   (728)  
C/M20      471. Saudan Guy                          69 Thônex                      1:17.16,2     17.02,3   (737)  
C/M20      741. Schumacher Stefan                   69 Thônex                      1:21.56,3     21.42,4  (2668)  
C/M45      545. Sottas Fernand                      57 Thônex                      1:39.32,7     37.03,2  (2685)  
C/W40      138. Venturini Cristina                  64 Thônex                      1:41.36,7     28.25,6  (5723)  
C/M40      605. von Muhlenen Patrick                65 Thônex                      1:33.06,0     32.19,2  (2756)  
C/M40      175. Zanella Sam                         62 Thônex                      1:16.55,0     16.08,2  (1695)  
C/W20      193. Günter Katrin                       82 Thörigen                    1:37.55,7     28.58,7  (4273)  
C/M60      181. Balz Christian                      46 Thörishaus                  1:50.58,5     41.32,7  (6035)  
C/M50      287. Leuenberger Richard                 56 Thörishaus                  1:33.13,9     32.40,2  (5421)  
WL         ---  Rouiller Helene                     58 Thörishaus                  2:26.28,7       -----  (8159)  
C/M20      703. Stoller Stephan                     70 Thörishaus                  1:21.15,9     21.02,0  (3665)  
C/M55      115. Thalmann  Ferdinand                 49 Thörishaus                  1:28.50,7     18.48,6  (3677)  
C/W20       74. Eberhard Barbara                    76 Thun                        1:27.36,1     18.39,1  (4716)  
C/W35        5. Gilomen Anja                        71 Thun                        1:16.48,5      7.00,9   (989)  
C/W50       12. Hänni Susanna                       53 Thun                        1:30.05,5     13.10,2  (3302)  
C/M55      264. Lauener Hans                        49 Thun                        1:43.44,5     33.42,4  (6416)  
C/W55       40. Lauener Marie-Louise                49 Thun                        1:44.01,1     28.37,2  (6417)  
C/M40      784. Mosimann Werner                     64 Thun                        1:42.42,7     41.55,9  (7377)  
C/M45       50. Saurer Beat                         60 Thun                        1:12.31,5     10.02,0  (1566)  
C/W20      170. Sommer Cornelia                     73 Toffen                      1:36.22,9     27.25,9  (5672)  
C/M20      865. Tanner Andreas                      77 Toffen                      1:23.53,3     23.39,4  (3673)  
C/W20      129. Blanc Florence                      77 Tolochenaz                  1:34.07,0     25.10,0  (5081)  
C/M20     1557. Hessler Bertrand                    67 Tolochenaz                  1:37.39,4     37.25,5  (5346)  
C/M60      163. Mercanton René                      46 Torgon                      1:45.56,4     36.30,6  (5470)  
WL         ---  Zurbrugg Ursula                     46 Torgon                      2:24.54,5       -----  (8243)  
C/M20      803. Joye Samuel                         79 Torny-le-Grand              1:23.01,2     22.47,3  (1774)  
K/EMC       54. Python Thibault                     98 Torny-le-Grand                 6.18,6      1.27,7 (20843)  
C/M20     1834. Ulrich Alex                         72 Torny-le-Grand              1:56.20,9     56.07,0  (5922)  
C/M20     1050. Ain-El-Hayat Julien                 83 Tramelan                    1:26.32,2     26.18,3  (6010)  
WL         ---  Bühler Lucien                       44 Tramelan                    2:14.37,3       -----  (8245)  
C/M40      644. Cossavella Gérald                   65 Tramelan                    1:34.48,0     34.01,2  (5180)  
WL         ---  Gigandet Christiane                 63 Tramelan                    2:20.00,0       -----  (8075)  
C/M20     1731. Haefeli Frédéric                    68 Tramelan                    1:44.47,1     44.33,2  (3294)  
C/M40      356. Jeanrichard Vincent                 66 Tramelan                    1:23.44,1     22.57,3  (1320)  
C/M45       98. Landry Jean-Maurice                 59 Tramelan                    1:16.14,9     13.45,4   (571)  
C/W35      120. Mac Marie-Christine                 70 Tramelan                    1:36.59,0     27.11,4  (6437)  
C/M40      697. Mac Roman                           62 Tramelan                    1:36.58,9     36.12,1  (6438)  
C/M20     1381. Monin Jean-Maurice                  71 Tramelan                    1:33.09,8     32.55,9  (4425)  
C/M20      149. Müller Philippe                     67 CCMJ Saignelégier           1:09.46,9      9.33,0   (646)  
J/CF         3. Nicolet Marion                      89 Tramelan                      38.12,4      2.32,2 (10124)  
J/WC       ---  Sidler Roland                       39 Tramelan                    1:15.56,1       ----- (10731)  
C/M20     1010. Aeschlimann Raphaël                 77 Travers                     1:26.07,7     25.53,8  (4012)  
C/M20      118. Flueckiger Christian                72 Travers                     1:08.49,5      8.35,6   (432)  
C/M20     1566. Gonzalez Xavier                     81 Vaucher Manufacture Fleur   1:37.54,1     37.40,2  (1260)  
C/Elite      2. Joly Angéline                       74 Travers                     1:02.34,6      1.16,7   (207)  
C/M40      620. Visinand Patrick                    66 Trélex                      1:33.48,4     33.01,6  (5732)  
C/W35       81. Wells Justyna                       71 Trélex                      1:32.51,5     23.03,9  (5750)  
C/M20      424. Della Casa Paolo                    68 Tremona                     1:16.24,3     16.10,4  (1170)  
C/M20      663. Moretti Luca                        67 Tremona                     1:20.32,1     20.18,2  (2491)  
C/M20       78. Bize Nicolas                        75 Treycovagnes                1:07.17,5      7.03,6   (307)  
C/M40      606. Plancherel Dominique                66 Treycovagnes                1:33.07,6     32.20,8  (5565)  
WL         ---  Beyeler Marianne                    67 Treyvaux                    2:25.45,4       -----  (8203)  
C/M45      564. Feller Beat                         59 Treyvaux                    1:41.31,5     39.02,0  (3220)  
C/M20      302. Mischler Martin                     68 Treyvaux                    1:14.02,8     13.48,9   (622)  
C/M20     1056. Pasquier Christian                  85 Treyvaux                    1:26.37,1     26.23,2  (3506)  
WL         ---  Peiry Fabienne                      76 Treyvaux                    2:25.39,9       -----  (8221)  
K/CMB        8. Perler Antony                       92 Treyvaux                      12.26,1      1.22,0 (22026)  
C/W20      360. Rossier Isabelle                    72 Treyvaux                    1:53.03,9     44.06,9  (7466)  
C/M40      850. Stempfel Laurent                    64 Treyvaux                    1:52.44,9     51.58,1  (7516)  
C/M20      514. Schild Markus                       69 Trin                        1:17.58,9     17.45,0   (960)  
C/M20     1021. Antener Beat                        68 Trin Mulin                  1:26.14,9     26.01,0  (1711)  
C/JunH       2. Camathias Gian                      88 Trin Mulin                  1:06.10,6      0.43,5   (919)  
C/M50      106. Gendre Pierre-Alain                 52 Troinex                     1:22.03,2     21.29,5  (3252)  
C/M20     1388. Nebel Johan                         80 Troinex                     1:33.29,6     33.15,7  (7389)  
C/W35      180. Oudry Nathalie                      68 Troinex                     1:43.53,1     34.05,5  (6522)  
C/M65       83. Pitteloud Serge                     38 Troinex                     2:04.43,1     47.45,5  (6558)  
C/M40      163. Bellon Pascal                       66 Troistorrents               1:16.24,7     15.37,9   (291)  
C/M20     1572. Collaud Pascal                      67 Troistorrents               1:38.09,1     37.55,2  (5164)  
C/M20      199. Donnet-Monay Yves                   71 Troistorrents               1:11.03,9     10.50,0   (392)  
K/EMA       27. Knoerr Christian                    93 Troistorrents                 11.13,4      1.59,9 (21620)  
C/W35      250. Lattiou Katia                       71 Troistorrents               1:58.05,2     48.17,6  (7305)  
C/M50      347. Martenet Guy                        54 Troistorrents               1:38.26,5     37.52,8  (4391)  
C/M40      374. Morand Jose                         64 Troistorrents               1:24.10,2     23.23,4  (3460)  
C/M55      105. Vuignier Jean-Michel                48 Troistorrents               1:28.14,3     18.12,2  (3705)  
C/M20      935. Wüthrich Thomas                     83 Trubschachen                1:24.48,9     24.35,0  (4701)  
C/M50      392. Estermann Marcel                    56 Turbenthal                  1:43.29,2     42.55,5  (4197)  
C/M50       11. Ineichent Robert                    54 Turbenthal                  1:09.46,3      9.12,6   (975)  
C/W55       13. Peterhans Rita                      48 Turgi                       1:32.55,9     17.32,0  (4491)  
C/M20       56. Oggier Bruno                        72 Turtmann                    1:06.17,3      6.03,4   (661)  

total 160



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.