Luzerner Stadtlauf 2006 - nach Ortschaft "B"

--> zum Diplomdruck --> zum DataPixx Fotoservice
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K/7        196. Bachmann Carmen                     95 Baar                           7.57,6      2.23,3 (10135)    5.08
O/18       379. Barbieri Sandro                     79 Ringler Informatik AG, Zu     10.26,1      5.01,5 (19401)    6.43
O/17       659. Baumgartner Ines                    64 Zuger Kantonsspital AG, Z     10.57,4      4.32,4 (14076)    5.13
K/16        50. Berjon Bachmann Michi               93 Baar                           8.32,4      1.28,7  (2680)    4.04
K/34        75. Birbaum Fabian                      84 Baar                          21.52,1      4.36,9 (17118)    3.58
K/7        197. Blaser Michelle                     95 Baar                           7.57,7      2.23,4 (10136)    5.08
K/28       249. Boss Adrian                         63 Baar                          27.20,2      8.24,1   (768)    4.58
O/19       ---  Boss Samuel                         89 Baar                           6.46,6      2.11,1  (1466)    4.22
K/16       113. Bracher Dario                       94 Baar                           9.40,6      2.36,9  (2683)    4.36
O/17       537. Bütler Dario                        85 Pädagogische Hochschule Z     10.13,1      3.48,1 (15115)    4.51
K/24       116. Erogul Gülbin                       74 Baar                          22.14,3      8.01,3 (11530)    5.51
K/33       193. Fenner Roman                        70 Baar                          25.21,8      8.05,6 (16457)    4.36
O/18       109. Fritz Gabriel                       72 Sportclub KSL, Luzern          6.56,5      1.31,9 (19515)    4.28
K/23       115. Geisseler Cornelia                  77 Baar                          20.19,3      6.15,5  (3741)    5.20
O/18        23. Gerber Rudolf                       46 Perlen Papier AG               5.57,6      0.33,0 (19212)    3.50
K/30         9. Gerber Rudolf                       46 Baar                          25.08,3      3.40,0 (10935)    4.34
O/17       122. Gisler Reto                         72 Zuger Kantonsspital AG, Z      8.09,0      1.44,0 (14081)    3.52
K/21        20. Grepper Manuel                      90 Baar                          15.17,0      2.24,6 (13537)    4.01
O/19       ---  Habeler Sarah                       97 Baar                          10.15,8      5.40,3  (1488)    6.37
O/19       ---  Hotz Tommy                          90 Baar                           6.46,6      2.11,1  (1495)    4.22
K/30        24. Huber Hans                          43 Baar                          30.17,4      8.49,1 (10909)    5.30
K/33       271. Hungerbühler Andreas                69 Baar                          29.58,5     12.42,3 (16703)    5.27
K/23       122. Infanger Nicole                     81 Baar                          20.34,1      6.30,3  (3811)    5.24
O/17       993. Iten Monika                         50 progres.ch                    14.31,9      8.06,9 (14822)    6.55
K/32       ---  Keller Heidi                        43 Baar                          16.41,6      2.26,7 (15279)    7.56
O/19       ---  Kilchör Sandra                      64 Baar                           6.48,5      2.13,0  (1502)    4.23
K/26         2. Kottmann Nartano                    54 Baar                          16.28,6      0.13,0  (4846)    4.20
O/19       ---  Küng Paul                           40 Baar                          10.16,2      5.40,7  (1517)    6.37
F/1        ---  Lang Florian                        72 Lang, Baar                      -----       ----- (17687)    ----
O/17      1049. Longhi Vivian                       87 Karateschule Kushido Luze     15.21,0      8.56,0 (14890)    7.18
F/1        ---  Lötscher Cony                       66 Müller, Baar                    -----       ----- (18162)    ----
F/1        ---  Luternauer Simona                   75 Lang, Baar                      -----       ----- (17689)    ----
K/24        96. Meyer Susanne                       75 Zentralschweiz. Polizeisc     21.19,8      7.06,8 (11500)    5.36
F/1        ---  Müller Lars                         99 Müller, Baar                    -----       ----- (18163)    ----
F/1        ---  Müller Roland                       66 Müller, Baar                    -----       ----- (18164)    ----
F/1        ---  Müller Tim                          02 Müller, Baar                    -----       ----- (18165)    ----
O/18       135. Nietlispach Sandra                  77 Ringler Informatik AG, Zu      7.16,3      1.51,7 (19403)    4.41
K/23       108. Nietlispach Sandra                  77 Baar                          19.59,1      5.55,3  (3817)    5.15
O/19       ---  Pacifico Fiona                      93 Baar                           6.48,4      2.12,9  (1549)    4.23
K/7        237. Schicker Laura                      98 Baar                           8.29,3      2.55,0 (10250)    5.28
O/18       272. Schuler Josef                       65 Luzerner Kantonalbank          9.08,3      3.43,7 (19296)    5.53
O/17       767. Senn Dominik                        83 Pädagogische Hochschule Z     11.42,7      5.17,7 (15127)    5.34
O/17       923. Staub Lara                          83 MMM Zugerland                 13.00,3      6.35,3 (14958)    6.11
F/1        ---  Stepanov Larissa                    95 Stepanov, Baar                  -----       ----- (18565)    ----
F/1        ---  Stepanov Tatjana                    99 Stepanov, Baar                  -----       ----- (18566)    ----
F/1        ---  Stepanov Valerij                    69 Stepanov, Baar                  -----       ----- (18567)    ----
O/17      1020. Stollberger Niklaus                 69 Karateschule Kushido Luze     15.18,5      8.53,5 (15057)    7.17
K/7        221. Vanza Larissa                       95 Baar                           8.14,8      2.40,5 (10215)    5.19
K/24       110. Vögele Bernadette                   72 Baar                          21.48,4      7.35,4 (11623)    5.44
K/7        238. Vonplon Bianca                      98 Baar                           8.29,4      2.55,1 (10259)    5.28
O/17      1012. Weise Danijela                      78 Karateschule Kushido Luze     15.18,0      8.53,0 (14911)    7.17
K/7        271. Wettach Sabrina                     00 Baar                           8.58,9      3.24,6 (10261)    5.47
F/1        ---  Widmer Chiara                       01 Widmer, Baar                    -----       ----- (18605)    ----
F/1        ---  Widmer Roger                        66 Widmer, Baar                    -----       ----- (18606)    ----
O/17       174. Wittenbach Philipp                  76 Obrist-Interior AG             8.28,4      2.03,4 (14767)    4.02
O/17      1040. Zgraggen  Joyo                      92 Karateschule Kushido Luze     15.20,4      8.55,4 (14914)    7.18
O/17       998. Zgraggen  Ruedi                     64 Karateschule Kushido Luze     15.16,5      8.51,5 (14915)    7.16
K/24       107. Zimmer Andrea                       67 Baar                          21.46,9      7.33,9 (11598)    5.43
O/17       645. Frey Nicole                         85 Pädagogische Hochschule Z     10.52,0      4.27,0 (15117)    5.10
O/17       156. Isler Stefan                        79 Schindler Elevator             8.20,2      1.55,2 (14610)    3.58
K/31       ---  Aregger Bernhard                    67 Fit & Lauf Hochdorf           13.18,8      1.45,4 (13675)    6.20
O/17       994. Binkert Sandra                      71 progres.ch                    14.32,0      8.07,0 (14819)    6.55
K/15       163. Bucher Alexandra                    94 Baldegg                       11.57,7      4.09,2 (11077)    5.41
K/29        52. Eiholzer Werner                     50 Baldegg                       24.48,0      5.16,7  (9828)    4.30
O/17       461. Henseler Adrian                     87 4B-Laufgruppe                  9.55,7      3.30,7 (14783)    4.43
K/6        240. Riedener Patrick                    97 Baldegg                        7.46,4      2.25,9  (5187)    5.00
K/33        32. Sanchez Samir                       72 Baldegg                       20.31,0      3.14,8 (16599)    3.43
K/6         27. Schmidli Damian                     95 Baldegg                        6.12,2      0.51,7  (5242)    4.00
O/17       419. Unternährer Adrian                  76 4B-Laufgruppe                  9.43,4      3.18,4 (14792)    4.37
F/1        ---  Abächerli Alyssa                    01 Abächerli, Biel                 -----       ----- (18499)    ----
F/1        ---  Abächerli Dario                     00 Abächerli, Biel                 -----       ----- (18500)    ----
O/18        12. Amhof Beat                          66 Perlen Papier AG               5.49,2      0.24,6 (19206)    3.45
O/19       ---  Aregger Martin                      80 Ballwil                        5.00,5      0.25,0  (1706)    3.13
K/28       152. Bammert Alois                       59 Ballwil                       24.12,0      5.15,9   (716)    4.24
K/33        28. Broch Silvan                        75 Ballwil                       20.23,0      3.06,8 (16569)    3.42
O/17       866. Brügger Julia                       85 Kantonsspital LU Röntgen      12.27,9      6.02,9 (14312)    5.56
K/16        65. Bucheli Livio                       94 Ballwil                        8.46,8      1.43,1  (2732)    4.10
O/17       722. Bucher Helena                       80 4B-Laufgruppe                 11.22,6      4.57,6 (14777)    5.25
F/1        ---  Bucher Josef                        67 Bucher, Ballwil                 -----       ----- (18654)    ----
F/1        ---  Bucher Leonie                       67 Bucher, Ballwil                 -----       ----- (18653)    ----
K/16        56. Büeler Martin                       94 Ballwil                        8.39,8      1.36,1  (2772)    4.07
K/31       ---  Buholzer Gaby                       63 Fit & Lauf Hochdorf           16.55,0      5.21,6 (13679)    8.03
K/6        248. Eicher Simon                        98 Ballwil                        7.54,3      2.33,8  (5230)    5.06
K/33       105. Flury Peter                         72 Ballwil                       22.58,8      5.42,6 (16458)    4.10
K/7         65. Isenegger Carmen                    97 Ballwil                        6.56,1      1.21,8 (10232)    4.28
K/25        79. Isenegger Marianne                  65 Ballwil                       21.08,8      6.25,4 (16126)    5.33
K/7        114. Isenegger Mirjam                    99 Ballwil                        7.22,7      1.48,4 (10233)    4.45
O/18       459. Isenegger Peter                     68 Eichhof Getränke AG           16.41,1     11.16,5 (19466)   10.45
K/7        223. Kreienbühl Sina                     98 Ballwil                        8.16,3      2.42,0 (10236)    5.20
O/17       869. Lötscher Irene                      72 MMM Zugerland                 12.28,3      6.03,3 (14956)    5.56
K/7        229. Meier Esther                        96 Ballwil                        8.21,8      2.47,5 (10243)    5.23
O/17       208. Merkli Beat                         69 EgoKiefer AG, Kriens           8.42,2      2.17,2 (14218)    4.08
K/16        49. Müller Jonas                        93 Ballwil                        8.31,6      1.27,9  (2738)    4.03
O/17        15. Odermatt Christian                  80 BACHMANN UNITED, Hochdorf      7.00,9      0.35,9 (14058)    3.20
K/16        43. Renggli Sandro                      93 Ballwil                        8.20,7      1.17,0  (2739)    3.58
K/7        220. Riedel Jessica                      98 Ballwil                        8.14,7      2.40,4 (10246)    5.19
K/33       163. Rodel André                         69 Ballwil                       24.24,0      7.07,8 (16686)    4.26
K/6         16. Röthlisberger Marc                  95 Ballwil                        6.01,4      0.40,9  (5239)    3.53
K/15        28. Röthlisberger Melanie               94 Ballwil                        8.45,6      0.57,1 (11154)    4.10
K/7        280. Saiful Sarina                       96 Ballwil                        9.46,1      4.11,8 (10249)    6.18
K/15       127. Schaub Michelle                     94 Ballwil                       10.33,7      2.45,2 (11155)    5.01
K/16        85. Schnider Raphael                    93 Ballwil                        9.13,7      2.10,0  (2740)    4.23
O/18        10. Stierli Marcel                      88 cablex AG, Luzern              5.44,9      0.20,3 (19331)    3.42
O/19       ---  Wicki Simon                         61 Fit & Lauf Hochdorf II         6.40,8      2.05,3  (1229)    4.18
K/15        81. Winiger Marina                      93 Ballwil                        9.39,2      1.50,7 (11158)    4.35
O/17       913. Wolf Conny                          66 Manpower AG                   12.53,2      6.28,2 (15107)    6.08
O/18       469. Zihlmann Markus                     61 Eichhof Getränke AG           16.46,7     11.22,1 (19473)   10.49
O/17       159. Quaglietta Pasquale                 58 Emil Frey AG Auto Koch, K      8.21,4      1.56,4 (15037)    3.58
K/15        22. Zaugg Sarah                         94 Balsthal                       8.38,3      0.49,8 (11173)    4.06
K/33       263. Cajan-Bonhard Toni                  71 Basel                         28.55,8     11.39,6 (16573)    5.15
K/24        83. Dvorsky Diane                       72 Basel                         20.20,3      6.07,3 (11640)    5.21
K/34       159. Hammann Felix                       78 Basel                         29.35,9     12.20,7 (17065)    5.22
O/19       ---  Ineichen Martina                    82 molto cantabile               10.10,7      5.35,2  (1073)    6.34
O/19       ---  Miklavcic Ivan                      72 Basel                          7.41,0      3.05,5  (1660)    4.57
O/19       ---  Miklavcic Ivan                      72 Basel                          7.41,1      3.05,6  (1804)    4.57
K/31       ---  Strauss Rolf                        24 Basel                         16.22,1      4.48,7 (13753)    7.47
K/27        10. Strauss Ruth                        31 Basel                         25.46,2      7.01,5 (15711)    6.46
K/21         1. Ulmann Florian                      89 Basel                         12.52,4       ----- (13548)    3.23
K/32       ---  Fahrni Rosmarie                     69 Bassersdorf                   20.49,0      6.34,1 (15322)    9.54
K/33       234. Roman Pascal                        72 Bassersdorf                   26.44,6      9.28,4 (16640)    4.51
K/34        67. Ambauen Dominik                     80 Beckenried                    21.24,6      4.09,4 (17037)    3.53
K/16        24. Arpoulet Enzo                       94 Beckenried                     7.58,5      0.54,8  (2756)    3.47
K/7        119. Bortolas Jana                       97 Beckenried                     7.24,6      1.50,3 (10141)    4.46
K/32       ---  Budliger Daniela                    68 Beckenried                    16.22,8      2.07,9 (15259)    7.48
K/33        24. Christen Roger                      71 Beckenried                    20.08,2      2.52,0 (16454)    3.39
K/32       ---  Clavadetscher Bettina               68 Beckenried                    17.09,8      2.54,9 (15260)    8.10
K/16        66. Gisler Kai                          93 Beckenried                     8.47,1      1.43,4  (2746)    4.11
K/16        99. Gisler Marius                       94 Beckenried                     9.28,0      2.24,3  (2747)    4.30
O/17       694. Ingber Udo                          65 NATIONAL STARCH & CHEMICA     11.11,6      4.46,6 (15006)    5.19
K/29        99. Klauser Heinz                       54 Beckenried                    27.52,9      8.21,6  (9746)    5.04
F/1        ---  Kron Andreas                        70 Kron, Beckenried                -----       ----- (17577)    ----
F/1        ---  Kron Michelle                       98 Kron, Beckenried                -----       ----- (17578)    ----
F/1        ---  Kron Philipp                        02 Kron, Beckenried                -----       ----- (17579)    ----
K/28         5. May Roland                          61 Beckenried                    19.09,9      0.13,8   (633)    3.29
K/21        27. Risi Adrian                         90 Jugendriege Beckenried        16.08,8      3.16,4 (13500)    4.14
K/6        260. Struffi Damian                      97 Jugendriege Beckenried         8.07,9      2.47,4  (5046)    5.14
O/17       439. Theiler Markus                      66 Jörg Lienert AG, Luzern        9.48,2      3.23,2 (14716)    4.40
K/29        14. Truttmann Georg                     56 Beckenried                    21.25,0      1.53,7  (9802)    3.53
K/33        62. Walker Patrick                      68 Beckenried                    21.36,1      4.19,9 (16609)    3.55
K/33       186. Wyrsch Adrian                       67 Beckenried                    25.12,6      7.56,4 (16561)    4.35
K/16        84. Zihlmann Reto                       93 Jugendriege Beckenried         9.13,0      2.09,3  (2626)    4.23
O/17       902. Zindel Trix                         58 Jörg Lienert AG, Luzern       12.47,7      6.22,7 (14717)    6.05
O/17       961. Domberger Florian                   66 Johnson & Johnson             13.45,7      7.20,7 (14506)    6.33
K/29       103. Koch Stephan                        56 Beinwil am See                28.53,3      9.22,0  (9826)    5.15
K/34        12. Erni Reto                           80 Belp                          18.39,1      1.23,9 (17095)    3.23
O/17       945. Citrini Bianca                      85 Pädagogische Hochschule Z     13.23,4      6.58,4 (15116)    6.22
K/28       293. Gavazzi Adriano                     61 Beringen                      31.10,3     12.14,2   (728)    5.40
K/23        75. Schwegler Ursula                    81 Beringen                      18.52,5      4.48,7  (3778)    4.58
K/24         3. Bachmann Alexandra                  76 Bern                          14.45,8      0.32,8 (11512)    3.53
O/19       ---  Estermann Alfons                    41 Fit & Lauf Beromünster         8.20,4      3.44,9  (1289)    5.22
K/33       259. Güngerich Andreas                   71 Bern                          28.15,6     10.59,4 (16469)    5.08
K/24       132. Hächler Monika                      67 Bern                          23.40,4      9.27,4 (11540)    6.13
O/9        ---  Hobmeier Michael                    ?? Valiant Bank                    -----       -----   (181)    ----
O/19       ---  Koch Florian                        82 STV Hitzkirch                  8.25,1      3.49,6  (1142)    5.25
K/24         2. Matter Sibylle                      73 Bern                          14.36,7      0.23,7 (11565)    3.50
K/31       ---  Schefer Yvonne                      69 Bern                          15.46,8      4.13,4 (13785)    7.30
K/25       114. Tièche Brigitte                     57 Bern                          26.03,9     11.20,5 (16104)    6.51
K/21         9. Barmettler Ruedi                    89 LR Beromünster                13.50,1      0.57,7 (13501)    3.38
O/19       ---  Becher Thomas                       70 Fit & Lauf Beromünster         7.53,4      3.17,9  (1285)    5.05
O/19       ---  Beeli Hans                          56 Fit & Lauf Beromünster         7.15,0      2.39,5  (1286)    4.40
K/28        39. Beeli Hans                          57 Beromünster                   21.17,0      2.20,9   (788)    3.52
K/13        23. Beeli Stefanie                      90 LR Beromünster                 9.17,9      1.44,9  (5707)    4.25
S/12       306. Birrer Jennifer                     94 Beomünster                    11.11,1      3.19,8  (7727)    5.19
K/33        54. Blum Markus                         75 LR Beromünster                21.22,3      4.06,1 (16414)    3.53
O/19       ---  Blum Markus                         75 Fit & Lauf Beromünster         7.14,1      2.38,6  (1287)    4.40
O/19       ---  Bolzern Thomas                      72 Beromünster                    6.49,4      2.13,9  (1465)    4.24
S/4         26. Büchi Lars                          96 Beromünster                    6.28,0      0.44,3  (4245)    4.10
S/4        152. Bushi Pjeter                        96 Beromünster                    7.21,9      1.38,2  (4246)    4.45
K/31       ---  Catani Edith                        61 Fit & Lauf Beromünster        16.15,9      4.42,5 (13709)    7.44
O/19       ---  Estermann Walter                    43 Fit & Lauf Beromünster         6.38,2      2.02,7  (1290)    4.16
K/13        39. Galliker Melanie                    90 LR Beromünster                10.14,3      2.41,3  (5708)    4.52
S/12       278. Grüter Cindy                        94 Beomünster                    10.53,2      3.01,9  (7728)    5.11
S/4        267. Heller Rahel                        96 Beromünster                    8.14,6      2.30,9  (4247)    5.19
S/12        54. Holdener Elias                      92 Beomünster                     9.01,6      1.10,3  (7729)    4.17
S/12        95. Holdener Joachim                    94 Beomünster                     9.25,2      1.33,9  (7730)    4.29
O/19       ---  Jäger Elisabeth                     62 Fit & Lauf Beromünster         6.59,2      2.23,7  (1294)    4.30
S/12        34. Jäger Samuel                        94 Beomünster                     8.51,1      0.59,8  (7731)    4.12
S/2         38. Kost Daniel                         96 Beromünster                    6.45,4      0.49,7  (3085)    4.21
K/31       ---  Kronenberg Bernadette               58 Fit & Lauf Beromünster        17.13,7      5.40,3 (13710)    8.12
S/2         71. Lang Benjamin                       96 Beromünster                    7.03,8      1.08,1  (3086)    4.33
S/4        205. Loppiccirella Andrea                96 Beromünster                    7.45,4      2.01,7  (4248)    5.00
S/4        165. Müller Aron                         96 Beromünster                    7.24,6      1.40,9  (4249)    4.46
S/2        169. Müller Cornelia                     97 Beromünster                    7.58,9      2.03,2  (3087)    5.08
K/14        27. Müller Selina                       91 LR Beromünster                 8.51,5      1.35,7  (9534)    4.13
K/29        19. Näf Beat                            55 LR Beromünster                21.39,4      2.08,1  (9700)    3.56
O/19       ---  Näf Beat                            55 Fit & Lauf Beromünster         7.16,4      2.40,9  (1296)    4.41
S/2        192. Peier Desiré                        96 Beromünster                    8.14,7      2.19,0  (3088)    5.19
S/12        66. Peier Jan                           93 Beomünster                     9.08,6      1.17,3  (7732)    4.21
K/6         92. Peier Sven                          95 Beromünster                    6.44,0      1.23,5  (5310)    4.20
S/4         50. Stirnimann Luca                     96 Beromünster                    6.46,2      1.02,5  (4250)    4.22
K/21        16. Stocker Benjamin                    89 LR Beromünster                14.51,1      1.58,7 (13504)    3.54
O/17       144. Stocker Heinz                       67 BACHMANN UNITED, Hochdorf      8.15,5      1.50,5 (14063)    3.55
S/4         57. Suter Vincenz                       95 Beromünster                    6.50,5      1.06,8  (4251)    4.24
S/12       264. Thoma Joan                          94 Beomünster                    10.44,2      2.52,9  (7733)    5.06
K/21        15. Vogel Tobias                        90 LR Beromünster                14.50,7      1.58,3 (13505)    3.54
K/29        10. Vögtli Andy                         56 LR Beromünster                20.48,5      1.17,2  (9701)    3.47
O/18       456. von Flüe Möni                       78 MMM Surseepark                15.58,3     10.33,7 (19269)   10.18
S/2        126. Wallimann Meret                     97 Beromünster                    7.36,8      1.41,1  (3089)    4.54
S/2        219. Wandeler Christina                  96 Beromünster                    8.35,6      2.39,9  (3090)    5.32
K/33        25. Willimann Markus                    71 LR Beromünster                20.08,8      2.52,6 (16417)    3.39
S/12        19. Witprächtiger Selina                93 Beomünster                     8.34,3      0.43,0  (7734)    4.04
O/18       438. Zimmermann Martha                   69 MMM Surseepark                14.08,5      8.43,9 (19271)    9.07
K/33        38. Della Torre Pierluigi               67 Biasca                        20.47,4      3.31,2 (16616)    3.46
K/28       197. Odermatt Umberto                    58 Biasca                        25.12,2      6.16,1   (643)    4.34
K/28        86. Rodoni Dario                        57 Biasca                        22.24,6      3.28,5   (764)    4.04
K/29        34. Meier Erwin                         49 Biel-Benken BL                23.34,9      4.03,6  (9797)    4.17
F/1        ---  Abächerli Reto                      79 Abächerli, Biel                 -----       ----- (18501)    ----
K/34        97. Florencio Vicente                   79 Biel/Bienne                   23.09,8      5.54,6 (17059)    4.12
O/17       135. Meier Gregor                        77 AXIMA AG, Luzern               8.12,4      1.47,4 (14705)    3.54
O/17       442. Nenova Mira                         75 Universität Luzern             9.49,1      3.24,1 (14589)    4.40
K/34        22. Stampanoni Elia                     77 Bigorio                       19.21,0      2.05,8 (17105)    3.31
K/33         4. Stampanoni Jonathan                 70 Bigorio                       17.38,5      0.22,3 (16603)    3.12
K/27         4. Haas Edith                          45 Binningen                     20.02,6      1.17,9 (15706)    5.16
K/23        10. Bühlmann Sabine                     79 Birsfelden                    15.27,0      1.23,2  (3728)    4.03
K/34         5. Belz David                          79 Bolligen                      17.47,6      0.32,4 (17094)    3.14
K/29       112. Haller Klaus-Dieter                 56 Bonstetten                    30.50,9     11.19,6  (9740)    5.36
K/24       131. Klöti Janine                        67 Bonstetten                    23.22,2      9.09,2 (11556)    6.09
O/19       ---  Weidmann Hermann                    50 Bonstetten                     9.02,8      4.27,3  (1583)    5.50
K/33       268. Fankhauser Samuel                   72 Boppelsen                     29.22,2     12.06,0 (16456)    5.20
K/33       161. Heer Ernst                          ?? STV Root                      24.20,1      7.03,9   (515)    4.25
K/33        45. Thalmann Erich                      74 Boswil                        21.03,3      3.47,1 (16720)    3.49
K/34        11. Baumann Jonas                       81 Bottenwil                     18.26,3      1.11,1 (22050)    3.21
O/17       868. Baumann Silvia                      59 Migros Reiden                 12.28,2      6.03,2 (14943)    5.56
K/25         1. Graber Martha                       61 Bottenwil                     14.43,4       ----- (16028)    3.52
O/9        ---  Hohler Dani                         60 Stiftung für Schwerbehind       -----       -----   (183)    ----
K/24        20. Bader Renate                        70 Bremgarten AG                 16.49,7      2.36,7 (11513)    4.25
K/31       ---  Bischof René                        62 Bremgarten AG                 12.55,3      1.21,9 (13771)    6.09
O/9        ---  Kaufmann Beatrice                   ?? Bremgarten AG                   -----       -----   (192)    ----
O/17       328. Allemann Martin                     83 Bethlehem Mission Immense      9.21,4      2.56,4 (14456)    4.27
K/34        57. Furger Hans                         82 Bristen                       21.02,4      3.47,2 (17148)    3.49
K/20         7. Fölmli Christain                    88 Brittnau                      13.35,4      0.58,0 (10714)    3.34
O/18        67. Frei Alain                          94 Emmi Schweiz AG                6.32,9      1.08,3 (19057)    4.13
O/18       107. Meier Stefanie                      94 Emmi Schweiz AG                6.54,9      1.30,3 (19064)    4.27
K/21        10. Schär Matthias                      89 Brittnau                      14.07,7      1.15,3 (13529)    3.43
K/20         6. Widmer Andrè                        87 JUKO STV Reiden               13.20,1      0.42,7 (10700)    3.30
K/33       128. Zimmerli Martin                     68 Brittnau                      23.20,9      6.04,7 (16613)    4.14
K/33         5. Winter Christian                    75 Brugg AG                      18.07,5      0.51,3 (16687)    3.17
O/17       113. Angst Michael                       87 Bethlehem Mission Immense      8.07,6      1.42,6 (14457)    3.52
O/17       379. Arnold Richard                      66 Migros Bau & Technik Luze      9.33,0      3.08,0 (14949)    4.32
O/17       108. Camenzind Lucas                     77 arag Immobilien Treuhand       8.05,7      1.40,7 (15079)    3.51
F/1        ---  Giacomini Lara                      00 Giacomini-Schuler, Brunne       -----       ----- (17755)    ----
F/1        ---  Giacomini-Schuler Lucia             72 Giacomini-Schuler, Brunne       -----       ----- (17756)    ----
F/1        ---  Giacomini-Schuler Peter             64 Giacomini-Schuler, Brunne       -----       ----- (17757)    ----
K/13        52. Gwerder Fabienne                    89 Brunnen                       11.01,3      3.28,3  (5730)    5.14
K/30        32. Häfeli Arnold                       25 Lauf-Treff Ibach              34.37,5     13.09,2 (10906)    6.17
O/17       805. Kretschmer Caroline                 76 Spital-Schwyz                 11.57,7      5.32,7 (14189)    5.41
K/26        14. Lalli-Beeler Rommy                  56 Brunnen                       18.23,0      2.07,4  (4822)    4.50
O/18       113. Lenzlinger Alois                    58 Org. & Infodiest des Kant      6.59,5      1.34,9 (19478)    4.30
O/17       756. Lüscher Claudine                    59 Spital-Schwyz                 11.37,7      5.12,7 (14190)    5.32
K/23        58. Lüscher Ursina                      86 Brunnen                       18.12,6      4.08,8  (3754)    4.47
K/23       167. Mächler Eveline                     84 Brunnen                       24.53,1     10.49,3  (3816)    6.32
F/1        ---  Nauer Andrea                        70 Nauer, Brunnen                  -----       ----- (17724)    ----
F/1        ---  Nauer Janik                         00 Nauer, Brunnen                  -----       ----- (17725)    ----
F/1        ---  Nauer Kevin                         02 Nauer, Brunnen                  -----       ----- (17726)    ----
F/1        ---  Nauer Norbert                       69 Nauer, Brunnen                  -----       ----- (17727)    ----
O/17       526. Schmidig Walter                     64 MMM Zugerland                 10.11,1      3.46,1 (14957)    4.51
K/28       260. Schmidig Walter                     64 Migros Luzern                 28.02,6      9.06,5   (534)    5.05
F/1        ---  Schumacher Eric                     01 Schumacher, Brunnen             -----       ----- (17728)    ----
F/1        ---  Schumacher Nicole                   72 Schumacher, Brunnen             -----       ----- (17730)    ----
F/1        ---  Schumacher Rolf                     68 Schumacher, Brunnen             -----       ----- (17731)    ----
K/24        36. Styger Regula                       67 Brunnen                       17.47,0      3.34,0 (11587)    4.40
K/13        59. Suter Manuela                       89 Brunnen                       12.59,9      5.26,9  (5742)    6.11
K/25        91. Walker-Jans Marlis                  58 Brunnen                       21.56,7      7.13,3 (16076)    5.46
K/28       134. Winnicki Cesar                      60 Brunnen                       23.42,7      4.46,6   (767)    4.18
K/34        84. Wirz Roger                          81 Zentralschweiz. Polizeisc     22.19,7      5.04,5 (17007)    4.03
K/34       146. Achermann Lukas                     82 Buchrain                      25.51,0      8.35,8 (17141)    4.42
O/18       157. Amrein Andrea                       73 Perlen Papier AG               7.33,3      2.08,7 (19207)    4.52
K/7         84. Amrhein Fabienne                    96 Buchrain                       7.04,8      1.30,5 (10130)    4.34
K/28        23. Amrhein Josef                       64 Migros Luzern                 20.16,7      1.20,6   (522)    3.41
K/20        10. Amstad Jörg                         88 STV Buchrain                  14.06,6      1.29,2 (10710)    3.42
O/17        82. Amstad Mirco                        88 4B-Laufgruppe                  7.48,6      1.23,6 (14775)    3.43
K/6        165. Andre Michael                       97 STV Buchrain                   7.09,0      1.48,5  (5049)    4.36
K/28        55. Arnold Peter                        58 Buchrain                      21.42,0      2.45,9   (543)    3.56
S/12       407. Atac Ferhat                         94 Hido, Buchrain                12.28,0      4.36,7  (7703)    5.56
F/1        ---  Bachmann Nico                       01 Bachmann, Buchrain              -----       ----- (18312)    ----
F/1        ---  Bachmann Patrick                    74 Bachmann, Buchrain              -----       ----- (18313)    ----
K/15       181. Bannwart Michéle                    93 Buchrain                      14.18,0      6.29,5 (11190)    6.48
K/23       151. Banz Bettina                        86 STV Buchrain                  22.09,1      8.05,3  (3711)    5.49
S/11        13. Bättig Chantal                      94 Hido, Buchrain                 9.52,3      0.38,9  (2391)    4.42
S/12       221. Baum Jonas                          94 Perlen, Buchrain              10.24,8      2.33,5  (7766)    4.57
S/12       177. Baumgartner Alina                   95 Perlen, Buchrain              10.07,2      2.15,9  (7767)    4.49
F/1        ---  Beck Chiara                         99 Beck, Buchrain                  -----       ----- (18676)    ----
F/1        ---  Beck Dany                           69 Beck, Buchrain                  -----       ----- (18675)    ----
K/6        101. Beeler Elias                        95 STV Buchrain                   6.47,0      1.26,5  (5050)    4.22
K/34        59. Bieri Patrick                       80 STV Buchrain                  21.06,3      3.51,1 (17032)    3.50
K/34        89. Birrer Marco                        86 STV Buchrain                  22.40,3      5.25,1 (17033)    4.07
K/22        52. Bloch Benjamin                      92 STV Buchrain                  17.05,9      4.32,9 (15808)    4.29
K/22        51. Bolliger Elio                       91 STV Buchrain                  17.05,8      4.32,8 (15809)    4.29
K/6        272. Breschan Simon                      97 Buchrain                       8.21,7      3.01,2  (5277)    5.23
O/17       462. Bründler Philipp                    62 MMM Zugerland                  9.56,0      3.31,0 (14955)    4.43
S/12       163. Bühlmann Celine                     95 Perlen, Buchrain              10.03,4      2.12,1  (7771)    4.47
K/13        47. Bühlmann Sereina                    90 Buchrain                      10.50,5      3.17,5  (5758)    5.09
K/25         4. Burch Beatrice                      65 LR Ebikon                     15.44,4      1.01,0 (16003)    4.08
S/11        37. Burch Laura                         94 Hido, Buchrain                10.31,7      1.18,3  (2392)    5.00
K/6        242. Burch Yanik                         96 STV Buchrain                   7.47,5      2.27,0  (5051)    5.01
K/6        185. Burri Robert                        96 STV Buchrain                   7.14,9      1.54,4  (5052)    4.40
F/1        ---  Caks Egli Leon                      69 Caks Egli, Buchrain             -----       ----- (17749)    ----
K/25        41. Caviezel Isabella                   64 Buchrain                      18.33,3      3.49,9 (16108)    4.52
K/28         2. Christen Isidor                     66 Migros Luzern                 19.04,4      0.08,3   (524)    3.28
S/12         9. Cron Michael                        94 Hido, Buchrain                 8.16,2      0.24,9  (7704)    3.56
F/1        ---  Egli Elena                          02 Caks Egli, Buchrain             -----       ----- (17750)    ----
F/1        ---  Egli Patricia                       70 Caks Egli, Buchrain             -----       ----- (17751)    ----
O/17       451. Egli Stephan                        80 Schulteam Inwil                9.50,4      3.25,4 (14844)    4.41
K/6        224. Elsener Dominik                     95 Buchrain                       7.35,3      2.14,8  (5296)    4.53
O/19       ---  Elsener Peter                       60 Fit & Lauf Ebikon              7.08,0      2.32,5  (1328)    4.36
K/33       103. Ettlin Georg                        71 Buchrain                      22.55,2      5.39,0 (16455)    4.10
K/25        39. Fabel Monika                        59 Buchrain                      18.29,9      3.46,5 (16088)    4.52
K/22        42. Felder Mario                        92 STV Buchrain                  16.28,6      3.55,6 (15810)    4.20
O/18       367. Forrer Jakob                        41 Jakob Forrer AG, Buchrain     10.06,8      4.42,2 (19485)    6.31
O/18       369. Forrer Marcel                       75 Jakob Forrer AG, Buchrain     10.07,0      4.42,4 (19486)    6.31
K/6          9. Frey Christian                      95 STV Buchrain                   5.56,8      0.36,3  (5053)    3.50
K/21        36. Frey Michael                        90 STV Buchrain                  17.05,7      4.13,3 (13519)    4.29
K/6        234. Gabriel Andreas                     97 STV Buchrain                   7.43,5      2.23,0  (5054)    4.59
K/16       142. Gabriel Patrick                     94 STV Buchrain                  10.30,5      3.26,8  (2629)    5.00
K/20        13. Gisler Christian                    88 STV Buchrain                  14.22,5      1.45,1 (10711)    3.46
O/17       802. Glättli Irmgard                     61 Migros Wellnesstrainer /0     11.56,8      5.31,8 (14373)    5.41
K/22        69. Grossenbacher Sandro                ?? Buchrain                      22.03,3      9.30,3 (15876)    5.48
K/34       114. Haas Roland                         81 Buchrain                      24.05,9      6.50,7 (17052)    4.22
F/1        ---  Hartmann Mathias                    72 Hartmann, Buchrain              -----       ----- (18224)    ----
F/1        ---  Hartmann Rebecca                    99 Hartmann, Buchrain              -----       ----- (18225)    ----
S/11        90. Hediger Angela                      94 Hido, Buchrain                11.53,5      2.40,1  (2393)    5.39
K/22        39. Hediger Michael                     92 STV Buchrain                  16.21,6      3.48,6 (15811)    4.18
O/18       112. Hess Nicole                         78 Perlen Papier AG               6.58,5      1.33,9 (19213)    4.30
O/18        92. Holle Peter                         71 Perlen Papier AG               6.44,7      1.20,1 (19214)    4.21
O/19       ---  Huber Tamara                        83 FC Oranje                     31.53,0     27.17,5  (1121)   20.34
S/12       318. Hunkeler Laura                      94 Perlen, Buchrain              11.15,7      3.24,4  (7768)    5.21
K/28       280. Huwyler Guido                       62 Migros Luzern                 29.22,4     10.26,3   (530)    5.20
O/17       684. Jossi Lisbeth                       66 Emil Frey AG Auto Koch, K     11.08,0      4.43,0 (15038)    5.18
K/16       136. Jossi Raphael                       94 STV Buchrain                  10.17,9      3.14,2  (2630)    4.54
S/12       233. Keiblinger Jasmin                   95 Perlen, Buchrain              10.29,2      2.37,9  (7769)    4.59
O/18       382. Keiser Norbert                      60 Emmi Schweiz AG               10.28,3      5.03,7 (19059)    6.45
S/12       171. Koch Patric                         95 Hido, Buchrain                10.05,5      2.14,2  (7705)    4.48
O/17       621. Köhler-Plewni Yvonne                79 Kantonsspital LU Röntgen      10.42,9      4.17,9 (14319)    5.06
O/19       ---  Krummenacher Bruno                  61 Fit & Lauf Ebikon              5.40,1      1.04,6  (1330)    3.39
K/29       100. Kübli Fritz                         51 Buchrain                      28.21,2      8.49,9  (9831)    5.09
K/33        13. Kuster Martin                       73 Buchrain                      19.02,8      1.46,6 (16672)    3.27
K/22        22. Leu Simon                           92 STV Buchrain                  15.15,6      2.42,6 (15812)    4.00
K/20        11. Limacher Fabian                     87 STV Buchrain                  14.07,8      1.30,4 (10712)    3.43
K/29        83. Lussi Robert                        55 Buchrain                      26.39,5      7.08,2  (9817)    4.50
F/1        ---  Marti Ervin                         58 Marti, Buchrain                 -----       ----- (18423)    ----
F/1        ---  Marti Regina                        02 Marti, Buchrain                 -----       ----- (18424)    ----
O/19       ---  Ming Anja                           94 Buchrain                       6.26,4      1.50,9  (1537)    4.09
O/19       ---  Ming Claudia                        63 Buchrain                       6.30,6      1.55,1  (1538)    4.12
K/22        28. Ming Mauro                          92 STV Buchrain                  15.31,3      2.58,3 (15813)    4.05
F/1        ---  Moor Jürg                           69 Moor, Buchrain                  -----       ----- (18298)    ----
F/1        ---  Moor Yann                           03 Moor, Buchrain                  -----       ----- (18299)    ----
K/15       178. Moser Stephanie                     93 Buchrain                      13.27,3      5.38,8 (11189)    6.24
O/17       828. Mühlebach Samuel                    80 AMAS, Luzern                  12.10,3      5.45,3 (14049)    5.47
O/18       104. Müller Adrian                       89 Rhodia Industrial Yarns A      6.53,2      1.28,6 (19143)    4.26
S/12        52. Müller Raphael                      94 Perlen, Buchrain               9.01,3      1.10,0  (7770)    4.17
F/1        ---  Müller Stefanie                     97 Müller, Buchrain                -----       ----- (18033)    ----
F/1        ---  Müller Tomy                         01 Müller, Buchrain                -----       ----- (18034)    ----
F/1        ---  Müller Urs                          70 Müller, Buchrain                -----       ----- (18035)    ----
S/11        44. Näpflin Nora                        95 Hido, Buchrain                10.42,9      1.29,5  (2394)    5.06
K/28        95. Näpflin Urs                         63 Buchrain                      22.33,0      3.36,9   (641)    4.06
K/6        276. Odermatt Luca                       97 STV Buchrain                   8.23,5      3.03,0  (5057)    5.24
O/18       251. Odermatt Markus                     67 Luzerner Kantonalbank          9.05,7      3.41,1 (19292)    5.52
F/1        ---  Ordonez Emilia                      01 Oronez, Buchrain                -----       ----- (18117)    ----
F/1        ---  Ordonez Francisco                   73 Oronez, Buchrain                -----       ----- (18118)    ----
F/1        ---  Portmann Lorenz                     00 Portmann-Zihlmann, Buchra       -----       ----- (18487)    ----
F/1        ---  Portmann Roger                      02 Portmann-Zihlmann, Buchra       -----       ----- (18488)    ----
K/7        177. Portmann Viviane                    95 Buchrain                       7.49,4      2.15,1 (10192)    5.02
F/1        ---  Portmann-Zihlmann Priska            71 Portmann-Zihlmann, Buchra       -----       ----- (18489)    ----
O/17      1025. Rast Patrick                        99 Karateschule Kushido Luze     15.19,0      8.54,0 (14898)    7.17
S/12       108. Reber Philipp                       94 Hido, Buchrain                 9.33,2      1.41,9  (7707)    4.32
K/6        183. Renggli Pascal                      97 STV Buchrain                   7.14,1      1.53,6  (5058)    4.40
S/11        46. Renggli Vanessa                     94 Hido, Buchrain                10.46,8      1.33,4  (2395)    5.08
K/24         5. Renngli Carmen                      72 Buchrain                      15.26,0      1.13,0 (11577)    4.03
K/6         39. Ruckstuhl Corsin                    97 Buchrain                       6.21,4      1.00,9  (5240)    4.06
S/12        11. Ruckstuhl Timon                     94 Perlen, Buchrain               8.20,6      0.29,3  (7772)    3.58
S/11       120. Sakica Adriana                      93 Hido, Buchrain                15.02,0      5.48,6  (2396)    7.09
K/7         30. Schumacher Alina                    95 Buchrain                       6.36,6      1.02,3 (10252)    4.15
K/33       113. Schumacher Beat                     69 Migros Luzern                 23.09,7      5.53,5 (16425)    4.12
S/12        74. Schumacher Sämi                     93 Perlen, Buchrain               9.13,6      1.22,3 (22001)    4.23
K/21         8. Stadelmann André                    90 LR Ebikon                     13.44,8      0.52,4 (13506)    3.37
K/28        53. Stadelmann Kurt                     59 LR Ebikon                     21.41,2      2.45,1   (505)    3.56
K/34        65. Stadelmann Lukas                    80 STV Buchrain                  21.13,7      3.58,5 (17034)    3.51
K/15        43. Stadelmann Seline                   94 LR Ebikon                      8.59,0      1.10,5 (11044)    4.16
S/12        90. Steinmann Ivo                       94 Perlen, Buchrain               9.22,2      1.30,9  (7774)    4.27
K/34       154. Stirnimann Fabian                   81 Buchrain                      27.05,7      9.50,5 (17106)    4.55
O/17       690. Stocker Ruedi                       60 Schindler Elevator            11.10,6      4.45,6 (14616)    5.19
S/12       338. Tanner Andrea                       94 Hido, Buchrain                11.30,0      3.38,7  (7708)    5.28
O/17       209. Tanner Ignaz                        58 Zuger Kantonsspital AG, Z      8.43,5      2.18,5 (14095)    4.09
S/12       164. Thommen Oliver                      94 Hido, Buchrain                10.03,6      2.12,3  (7709)    4.47
F/1        ---  Utiger Bernadette                   47 Utiger, Buchrain                -----       ----- (17712)    ----
K/33       107. Visco Vincenzo                      67 Buchrain                      23.00,1      5.43,9 (16608)    4.10
F/1        ---  Voegtli Alissa                      02 Roth, Luzern                    -----       ----- (17576)    ----
F/1        ---  Voegtli Corinne                     71 Voegtli, Buchrain               -----       ----- (18309)    ----
F/1        ---  Voegtli Giulia                      05 Voegtli, Buchrain               -----       ----- (18310)    ----
O/17        62. Vogel Franz                         65 Sportverein Kapo Luzern        7.39,8      1.14,8 (14165)    3.38
S/11        89. Vogt Jasmin                         94 Hido, Buchrain                11.53,3      2.39,9  (2397)    5.39
S/12         6. Wagner Joel                         94 Perlen, Buchrain               8.14,5      0.23,2  (7775)    3.55
K/16       148. Wanner Stefan                       94 Buchrain                      10.43,3      3.39,6  (2742)    5.06
K/6        120. Wick Martin                         97 STV Buchrain                   6.52,7      1.32,2  (5059)    4.26
O/17       634. Wicki Thomas                        74 ALSO Schweiz AG               10.49,2      4.24,2 (14760)    5.09
F/1        ---  Zemp Ivo                            70 Zemp, Buchrain                  -----       ----- (18574)    ----
F/1        ---  Zemp Timon                          02 Zemp, Buchrain                  -----       ----- (18575)    ----
F/1        ---  Ziltener Daniel                     68 Ziltener, Buchrain              -----       ----- (17614)    ----
F/1        ---  Ziltener Debora                     00 Ziltener, Buchrain              -----       ----- (17615)    ----
F/1        ---  Ziltener Monika                     70 Ziltener, Buchrain              -----       ----- (17616)    ----
F/1        ---  Ziltener Noah                       03 Ziltener, Buchrain              -----       ----- (17617)    ----
K/29         3. Siegrist Peter                      56 Buchs AG                      19.58,6      0.27,3  (9800)    3.37
O/18        60. Talerico Daniele                    73 Bison Schweiz AG               6.27,4      1.02,8 (19417)    4.09
K/23        46. Jost Irene                          85 LR Gettnau                    17.31,4      3.27,6  (3709)    4.36
K/31       ---  Amado Luisa                         47 Buochs                        16.42,9      5.09,5 (13719)    7.57
K/16       155. Barmettler Dario                    94 LA Nidwalden                  10.54,0      3.50,3  (2619)    5.11
K/7         88. Barmettler Delia                    97 LA Nidwalden                   7.07,1      1.32,8 (10058)    4.35
K/6        163. Barmettler Tim                      97 LA Nidwalden                   7.08,3      1.47,8  (5039)    4.36
K/26        12. Bitzi Theres                        53 Buochs                        17.59,0      1.43,4  (4801)    4.43
O/19       ---  Burri Mägi                          55 Fit & Lauf Stans Oberdorf      9.23,0      4.47,5  (1347)    6.03
K/15        87. Camenzind Lea                       94 Buochs                         9.45,7      1.57,2 (11146)    4.38
O/17      1030. Camenzind Remo                      92 Karateschule Kushido Luze     15.19,3      8.54,3 (14864)    7.17
O/17      1033. Camenzind Sandro                    95 Karateschule Kushido Luze     15.19,7      8.54,7 (14865)    7.17
O/17      1006. Cervia Bruno                        61 Karateschule Kushido Luze     15.17,2      8.52,2 (14869)    7.16
O/17      1021. Cervia Carlo                        94 Karateschule Kushido Luze     15.18,6      8.53,6 (14870)    7.17
O/17      1047. Cervia Drema                        90 Karateschule Kushido Luze     15.20,9      8.55,9 (14871)    7.18
O/17      1056. Clausen Desireé                     92 Karateschule Kushido Luze     15.21,8      8.56,8 (15053)    7.18
K/16       101. Gertsch Roman                       94 LA Nidwalden                   9.30,3      2.26,6  (2620)    4.31
K/7        159. Gisler Angela                       96 Buochs                         7.42,0      2.07,7 (10160)    4.58
K/7         28. Hartmann Jennifer                   96 Buochs                         6.34,9      1.00,6 (10165)    4.14
O/17      1026. Huser Colin                         94 Karateschule Kushido Luze     15.19,1      8.54,1 (14884)    7.17
K/28       113. Imboden Herbert                     58 Buochs                        23.07,3      4.11,2   (611)    4.12
O/17      1062. Kneubühler Monika                   71 Karateschule Kushido Luze     15.22,6      8.57,6 (14886)    7.19
O/17      1061. Kneubühler Silvan                   97 Karateschule Kushido Luze     15.22,5      8.57,5 (14887)    7.19
O/19       ---  Matti Ueli                          68 Fit & Lauf Stans Oberdorf      6.12,0      1.36,5  (1352)    4.00
K/24       119. Mendez Irene                        67 Buochs                        22.26,9      8.13,9 (11568)    5.54
O/17      1032. Odermatt Pascal                     95 Karateschule Kushido Luze     15.19,6      8.54,6 (14895)    7.17
K/6        143. Rüegg Philipp                       97 Buochs                         6.59,9      1.39,4  (5191)    4.30
K/26         3. Schlaufer Agnès                     52 Buochs                        16.37,3      0.21,7  (4839)    4.22
K/28       204. Schwaiger Fritz                     60 Buochs                        25.24,6      6.28,5   (663)    4.37
O/19       ---  Schwaiger Fritz                     60 Fit & Lauf Stans Oberdorf      6.23,1      1.47,6  (1361)    4.07
O/17      1040. Smortht Alastair                    96 Karateschule Kushido Luze     15.20,4      8.55,4 (14903)    7.18
O/17      1050. Smortht Anne                        64 Karateschule Kushido Luze     15.21,2      8.56,2 (14904)    7.18
O/17      1038. Steiner Elias                       94 Karateschule Kushido Luze     15.20,2      8.55,2 (15056)    7.18
O/17       992. Tanner Sandra                       80 progres.ch                    14.31,7      8.06,7 (14828)    6.55
O/19       ---  von Büren Ernst                     60 Buochs                         8.05,1      3.29,6  (1577)    5.12
O/19       ---  von Büren Livio                     94 Buochs                         7.16,0      2.40,5  (1578)    4.41
O/19       ---  von Büren Selina                    92 Buochs                         8.05,2      3.29,7  (1579)    5.13
F/1        ---  Wolf Andy                           68 Wolf, Buochs                    -----       ----- (17902)    ----
F/1        ---  Wolf Nils                           02 Wolf, Buochs                    -----       ----- (17903)    ----
O/17      1018. Würsch David                        91 Karateschule Kushido Luze     15.18,3      8.53,3 (14912)    7.17
O/17      1007. Würsch Theo                         62 Karateschule Kushido Luze     15.17,3      8.52,3 (14913)    7.16
O/18       419. Zimmermann Marie-Theres             65 Migos Luzern Personelles      14.00,0      8.35,4 (19243)    9.01
O/18       211. Zimmermann Paul                     58 Org. & Infodiest des Kant      8.18,2      2.53,6 (19484)    5.21
O/18       383. Schmid Marianne                     69 Rhodia Industrial Yarns A     10.28,4      5.03,8 (19164)    6.45
K/27         5. Amstutz Agatha                      40 Büren NW                      21.03,8      2.19,1 (15701)    5.32
K/25        96. Businger Heidi                      63 Migros Luzern                 22.10,7      7.27,3 (16004)    5.50
O/19       ---  Lussi Bruno                         55 Fit & Lauf Stans Oberdorf      7.24,0      2.48,5  (1351)    4.46
K/24        31. Milakovic Yolanda                   70 Büren NW                      17.35,5      3.22,5 (11569)    4.37
K/6         98. Millan Ciro                         95 Büren NW                       6.45,7      1.25,2  (5170)    4.21
K/15       104. Millan Dunia                        93 Büren NW                       9.59,2      2.10,7 (11112)    4.45
K/33        37. Niederberger Andreas                70 Büren NW                      20.43,1      3.26,9 (16512)    3.46
O/19       ---  Niederberger Andreas                70 Fit & Lauf Stans Oberdorf      8.12,6      3.37,1  (1353)    5.17
O/19       ---  Niederberger Sandra                 90 Fit & Lauf Stans Oberdorf      9.24,2      4.48,7  (1356)    6.04
O/17       198. Scheuber Adrian                     68 Eichhof Getränke AG            8.37,1      2.12,1 (14835)    4.06
K/33       142. Scheuber Adrian                     68 Büren NW                      23.46,9      6.30,7 (16533)    4.19
F/1        ---  Schmid Judith                       68 Schmid, Büren                   -----       ----- (18447)    ----
F/1        ---  Schmid Tim                          02 Schmid, Büren                   -----       ----- (18448)    ----
K/28       291. Arnold Franz                        62 Bürglen UR                    30.59,2     12.03,1   (714)    5.38
K/32       ---  Betschart Agathe                    78 Bürglen UR                    19.59,0      5.44,1 (15251)    9.30
F/1        ---  Bissig Christian                    72 Bissig, Bürglen                 -----       ----- (17883)    ----
F/1        ---  Bissig Petra                        72 Bissig, Bürglen                 -----       ----- (17884)    ----
F/1        ---  Bissig Sandro                       03 Bissig, Bürglen                 -----       ----- (17885)    ----
F/1        ---  Bissig Stefanie                     96 Bissig, Bürglen                 -----       ----- (17886)    ----
O/17       250. Imholz Robert                       75 EgoKiefer AG, Kriens           8.55,7      2.30,7 (14215)    4.15
K/15        85. Müller Ramona                       94 Bürglen UR                     9.43,8      1.55,3 (11113)    4.38
K/15        40. Bernet Martina                      94 Büron                          8.57,1      1.08,6 (11192)    4.15
K/15       107. Bründler Roxane                     94 Büron                         10.04,2      2.15,7 (11196)    4.47
O/18        33. Lüthi Roland                        70 Bison Schweiz AG               6.05,2      0.40,6 (19414)    3.55
K/22         4. Meier Kevin                         91 STV Willisau                  13.47,6      1.14,6 (15823)    3.37
O/17       307. Pfenniger Edith                     82 Valiant Bank, Luzern           9.14,8      2.49,8 (15067)    4.24
K/34        21. Roffler René                        81 Büron                         19.16,0      2.00,8 (17144)    3.30
F/1        ---  Schärli Daniel                      71 Schärli, Büron                  -----       ----- (18183)    ----
F/1        ---  Schärli Mischa                      02 Schärli, Büron                  -----       ----- (18184)    ----
K/24        42. Scherer Karin                       76 Büron                         18.32,5      4.19,5 (11579)    4.52
O/18       436. Schwegler Sabrina                   83 MMM Surseepark                14.08,4      8.43,8 (19266)    9.07
K/25        75. Wyss Ruth                           57 Büron                         21.02,5      6.19,1 (16082)    5.32
K/33        58. Aregger Peter                       76 Buttisholz                    21.26,4      4.10,2 (16644)    3.53
K/14        28. Bärtschi Nicole                     91 Buttisholz                     8.52,0      1.36,2  (9600)    4.13
O/17        74. Brunner Edwin                       66 Bataillard AG                  7.46,0      1.21,0 (14622)    3.41
O/18       453. Bucheli Franziska                   88 MMM Surseepark                15.56,2     10.31,6 (19248)   10.16
K/16       149. Bucheli Marcel                      93 Jugi Buttisholz               10.43,8      3.40,1  (2661)    5.06
K/22        67. Bucher Andreas                      92 Jugi Buttisholz               20.02,4      7.29,4 (15828)    5.16
K/16       138. Büchler Adrian                      94 Jugi Buttisholz               10.21,3      3.17,6  (2662)    4.55
K/16        81. Dubach Patrick                      93 Jugi Buttisholz                9.11,1      2.07,4  (2663)    4.22
K/6        115. Erni Silvan                         96 Jugi Buttisholz                6.51,1      1.30,6  (5110)    4.25
K/22        49. Fischer Michael                     92 Jugi Buttisholz               17.02,0      4.29,0 (15830)    4.28
O/18       223. Fischer Robert                      59 Rhodia Industrial Yarns A      8.32,4      3.07,8 (19106)    5.30
K/6        287. Fischer Roman                       95 Jugi Buttisholz                8.41,1      3.20,6  (5111)    5.36
O/19       ---  Geisseler Anita                     67 Fit & Lauf Ruswil              7.58,0      3.22,5  (1388)    5.08
O/19       ---  Geisseler Patrick                   95 Fit & Lauf Ruswil              8.03,4      3.27,9  (1389)    5.11
K/16       140. Geisseler Samuel                    94 Jugi Buttisholz               10.28,2      3.24,5  (2664)    4.59
K/16        97. Gjonaj Pjeter                       93 Jugi Buttisholz                9.27,1      2.23,4  (2665)    4.30
K/21        42. Hebler Reto                         90 Jugi Buttisholz               18.51,0      5.58,6 (13515)    4.57
K/22        64. Helfenstein Michael                 92 Jugi Buttisholz               19.40,4      7.07,4 (15831)    5.10
K/21        33. Helfenstein Peter                   90 Jugi Buttisholz               16.56,0      4.03,6 (13516)    4.27
K/6        124. Helfenstein Raphael                 95 Buttisholz                     6.53,5      1.33,0  (5154)    4.26
K/33        42. Helfenstein Reto                    76 Buttisholz                    20.52,9      3.36,7 (16470)    3.47
O/17       471. Hunkeler Yvonne                     67 BDO Visura                     9.58,4      3.33,4 (14688)    4.44
K/21        30. Käch Stefan                         90 Jugi Buttisholz               16.37,7      3.45,3 (13517)    4.22
F/1        ---  Kaufmann Nathan                     99 Kaufmann, Buttisholz            -----       ----- (18715)    ----
F/1        ---  Kaufmann Pius                       68 Kaufmann, Buttisholz            -----       ----- (18714)    ----
O/18       249. Küng Michael                        87 Luzerner Kantonalbank          9.05,6      3.41,0 (19284)    5.52
K/21        43. Küng Viktor                         90 Jugi Buttisholz               20.01,0      7.08,6 (13518)    5.16
K/33        77. Lampart Bruno                       68 Buttisholz                    22.02,0      4.45,8 (16495)    4.00
K/21        22. Moos Philippe                       90 Buttisholz                    15.30,0      2.37,6 (13543)    4.04
O/19       ---  Muff André                          57 Buttisholz                     9.57,1      5.21,6  (1801)    6.25
O/19       ---  Muff Severin                        92 Buttisholz                     9.56,6      5.21,1  (1800)    6.24
O/19       ---  Muff Silvia                         58 Buttisholz                     9.56,5      5.21,0  (1799)    6.24
O/18       443. Ramadani Lavdje                     85 MMM Surseepark                14.11,6      8.47,0 (19264)    9.09
K/34         4. Renggli Daniel                      82 TSV Oberkirch                 17.34,3      0.19,1 (17133)    3.11
K/16        77. Renngli Guido                       93 Jugi Buttisholz                9.00,7      1.57,0  (2667)    4.17
K/23        11. Rogger Stefanie                     84 Buttisholz                    15.35,3      1.31,5  (3834)    4.06
K/23        68. Sidler Ursula                       80 Buttisholz                    18.36,0      4.32,2  (3781)    4.53
K/6        132. Ulrich Armin                        95 Jugi Buttisholz                6.55,1      1.34,6  (5112)    4.27
O/18        38. Waltisberg Till                     89 Rhodia Industrial Yarns A      6.09,4      0.44,8 (19181)    3.58

Total 516



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.