Luzerner Stadtlauf 2006 - nach Name "G"

--> zum Diplomdruck --> zum DataPixx Fotoservice
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F/1        ---  Gabathuler Joshua                   00 Bieri, Reussbühl                -----       ----- (18629)    ----
F/1        ---  Gabathuler Martin                   65 Bieri, Reussbühl                -----       ----- (18628)    ----
F/1        ---  Gabathuler Noah                     98 Bieri, Reussbühl                -----       ----- (18630)    ----
K/6        192. Gabathuler Noah                     98 Reussbühl                      7.17,5      1.57,0  (5282)    4.42
O/19       ---  Gaberthuel Stefan                   64 Turnverein Kaufleute Luze      8.11,7      3.36,2  (1152)    5.17
K/6        234. Gabriel Andreas                     97 STV Buchrain                   7.43,5      2.23,0  (5054)    4.59
S/4        104. Gabriel David                       95 Kehlhof, Adligenswil           7.09,5      1.25,8  (4285)    4.37
O/17       374. Gabriel Marc                        85 Gemeindeverwaltung Hünenb      9.32,1      3.07,1 (15071)    4.32
K/34       148. Gabriel Marc                        85 Finstersee                    26.35,1      9.19,9 (17154)    4.50
K/23       164. Gabriel Nicole                      82 Zentralschweiz. Polizeisc     23.57,6      9.53,8  (3701)    6.18
K/16       142. Gabriel Patrick                     94 STV Buchrain                  10.30,5      3.26,8  (2629)    5.00
O/17       738. Gabriel Robert                      65 Stadt Luzern                  11.27,9      5.02,9 (14652)    5.27
O/19       ---  Gabriel Stefan                      89 STV Ennetbürgen                5.56,7      1.21,2  (1144)    3.50
K/29       107. Gabriel Walter                      54 Sempach Station               29.20,6      9.49,3  (9803)    5.20
O/17       262. Gachnang Beat                       62 Pistor, Rothenburg             8.59,9      2.34,9 (15041)    4.17
S/12       202. Gachnang Lara                       95 Sempach-Station               10.18,4      2.27,1  (7821)    4.54
F/1        ---  Gadient Alessio                     05 Gadient, Luzern                 -----       ----- (18411)    ----
F/1        ---  Gadient Carla                       74 Gadient, Luzern                 -----       ----- (18412)    ----
F/1        ---  Gadient Gian                        01 Gadient, Luzern                 -----       ----- (18413)    ----
F/1        ---  Gadient Hansjörg                    70 Gadient, Luzern                 -----       ----- (18414)    ----
K/25        86. Gähwiler Silvia                     58 Sempach                       21.29,0      6.45,6 (16109)    5.39
O/17       862. Gaio Bruno                          64 Zuger Kantonsspital AG, Z     12.25,2      6.00,2 (14080)    5.54
S/12       213. Galbier Matthias                    93 Dorf, Adligenswil             10.21,9      2.30,6  (7505)    4.56
O/17       509. Galbier Michael                     90 Bethlehem Mission Immense     10.07,9      3.42,9 (14460)    4.49
S/12       360. Galbier Muriel                      94 Kehlhof, Adligenswil          11.43,2      3.51,9  (7557)    5.34
K/33       104. Galli Bruno                         69 Luzern                        22.58,1      5.41,9 (16462)    4.10
O/19       ---  Galliker Antoinette                 67 Fit & Lauf Ruswil             10.59,5      6.24,0  (1384)    7.05
O/19       ---  Galliker Corina                     00 Fit & Lauf Ruswil             11.00,1      6.24,6  (1385)    7.05
O/18       150. Galliker Daniel                     68 CONCORDIA, Luzern              7.22,9      1.58,3 (19448)    4.45
K/33       148. Galliker German                     71 Ennetmoos                     23.56,1      6.39,9 (16463)    4.21
O/19       ---  Galliker Helen                      60 Fit & Lauf Hochdorf I          6.26,7      1.51,2  (1211)    4.09
O/19       ---  Galliker Linda                      98 Fit & Lauf Ruswil             10.32,0      5.56,5  (1386)    6.47
K/13        39. Galliker Melanie                    90 LR Beromünster                10.14,3      2.41,3  (5708)    4.52
F/1        ---  Galliker Nicole                     72 Stocker, Hitzkirch              -----       ----- (18528)    ----
O/19       ---  Galliker Pius                       62 Fit & Lauf Ruswil             10.31,8      5.56,3  (1387)    6.47
K/14        90. Galliker Sara                       92 Ruswil                        10.01,0      2.45,2  (9601)    4.46
O/17       452. Gambon Roger                        71 Kantonsspital LU Psychiat      9.50,8      3.25,8 (14353)    4.41
F/1        ---  Gamboni Gina                        96 Gamboni-Sidler, Luzern          -----       ----- (17815)    ----
F/1        ---  Gamboni-Sidler Esther               66 Gamboni-Sidler, Luzern          -----       ----- (17816)    ----
O/17       516. Gamboni Walter                      62 Herzog Haustechnik, Luzer     10.09,4      3.44,4 (14363)    4.50
K/28        84. Gamma Andreas                       64 Schattdorf                    22.23,1      3.27,0   (588)    4.04
K/23       107. Gämperle Sara                       84 Sursee                        19.56,1      5.52,3  (3838)    5.14
S/4        153. Ganaj Arjan                         94 Oberfeld, Root                 7.22,3      1.38,6  (4346)    4.45
O/17       772. Gander Ernst                        71 4B-Laufgruppe                 11.44,3      5.19,3 (14782)    5.35
F/1        ---  Gander Karin                        75 Gander, Wolfenschiessen         -----       ----- (18101)    ----
F/1        ---  Gander Kurt                         64 Gander, Zetzwil                 -----       ----- (18625)    ----
F/1        ---  Gander Martin                       66 Gander, Wolfenschiessen         -----       ----- (18102)    ----
K/7        216. Gander Rebeca                       96 Kriens                         8.11,8      2.37,5 (10157)    5.17
F/1        ---  Gander Sara                         03 Gander, Wolfenschiessen         -----       ----- (18103)    ----
F/1        ---  Gander Sarina                       01 Gander, Zetzwil                 -----       ----- (18626)    ----
O/17       124. Gander Stephan                      62 Emil Frey AG Auto Koch, K      8.09,1      1.44,1 (15034)    3.52
F/1        ---  Gander Tina                         01 Gander, Wolfenschiessen         -----       ----- (18104)    ----
K/6        282. Gangl Fabio                         98 Udligenswil                    8.28,0      3.07,5  (5149)    5.27
K/32       ---  Gantert Carole                      92 Kastanienbaum                 20.14,0      5.59,1 (15316)    9.38
K/28       304. Gantert Fritz                       58 Kastanienbaum                 34.13,7     15.17,6   (589)    6.13
K/15        74. Gantert Livia                       94 Kastanienbaum                  9.33,3      1.44,8 (11092)    4.33
K/32       ---  Gantert Susanne                     61 Kastanienbaum                 20.13,5      5.58,6 (15266)    9.37
K/7        222. Gantner Jenny                       97 JuTu Sins                      8.15,5      2.41,2 (10041)    5.19
O/17       799. Garcia Eugenie                      69 Stadt Sursee                  11.56,1      5.31,1 (14734)    5.41
O/17       620. Garcia Maria                        79 Amt für Volksschulbildung     10.42,8      4.17,8 (14200)    5.06
S/12       363. Gargoora Leila                      95 Sempach-Station               11.43,6      3.52,3  (7822)    5.35
O/17       513. Gärnter Marcel                      71 Kantonsspital LU Team MNF     10.08,6      3.43,6 (14286)    4.49
O/17       893. Gärtner Regula                      77 Kantonsspital LU Team MNF     12.39,7      6.14,7 (14287)    6.01
K/16       130. Gashi Robert                        93 STV Grosswangen               10.09,1      3.05,4  (2603)    4.50
F/1        ---  Gasser Atzin                        05 Gasser, Ebikon                  -----       ----- (18207)    ----
O/17       353. Gasser Bruno                        65 Maxon Motor AG                 9.26,1      3.01,1 (14801)    4.29
O/19       ---  Gasser Céline                       89 TV Wolhusen                    8.16,7      3.41,2  (1089)    5.20
K/14        76. Gasser Claudia                      92 Schule Isenthal                9.47,0      2.31,2  (9508)    4.39
O/19       ---  Gasser Désirée                      87 TV Wolhusen                    7.10,6      2.35,1  (1090)    4.37
S/12        87. Gasser Dominik                      93 Isenthal                       9.19,3      1.28,0  (7671)    4.26
K/14        60. Gasser Edith                        91 Schule Isenthal                9.24,9      2.09,1  (9509)    4.29
K/16        91. Gasser Florian                      93 Giswil                         9.19,6      2.15,9  (2694)    4.26
F/1        ---  Gasser Hans-Peter                   59 Gasser, Ebikon                  -----       ----- (18208)    ----
S/4         61. Gasser Julia                        95 Bündtmättli, Malters           6.51,6      1.07,9  (4357)    4.25
K/6        160. Gasser Linus                        96 Isenthal                       7.07,3      1.46,8  (5267)    4.35
S/4        153. Gasser Mathieu                      96 Säli, Luzern                   7.22,3      1.38,6  (4136)    4.45
K/22        38. Gasser Michael                      91 Giswil                        16.19,5      3.46,5 (15839)    4.17
O/17       840. Gasser Monika                       67 arag Immobilien Treuhand      12.14,4      5.49,4 (15082)    5.49
S/12        23. Gasser Olivia                       94 Eischachen, Malters            8.38,6      0.47,3  (7713)    4.06
S/4        181. Gasser Pascale                      94 Sarnen 1                       7.31,9      1.48,2  (4090)    4.51
K/16        46. Gasser Philipp                      93 Sursee                         8.25,0      1.21,3  (2770)    4.00
S/4         45. Gasser Ramon                        95 Sarnen 2                       6.40,9      0.57,2  (4096)    4.18
S/12       261. Gasser Sandro                       93 Hofmatt, Meggen               10.43,4      2.52,1  (7883)    5.06
K/14        59. Gasser Simone                       92 Schule Isenthal                9.24,8      2.09,0  (9510)    4.28
O/18       299. Gassmann Daniel                     59 Rhodia Industrial Yarns A      9.13,0      3.48,4 (19110)    5.56
K/16        80. Gassmann David                      94 TSV Rothenburg                 9.04,8      2.01,1  (2655)    4.19
O/17       578. Gassmann Evelyne                    63 Stadt Luzern                  10.26,6      4.01,6 (14653)    4.58
O/18       210. Gassmann Hugo                       55 Rhodia Industrial Yarns A      8.16,3      2.51,7 (19111)    5.20
F/1        ---  Gassmann Lara                       01 Gassmann, Neuenkirch            -----       ----- (17545)    ----
K/6         42. Gassmann Samuel                     95 TSV Rothenburg                 6.23,4      1.02,9  (5100)    4.07
F/1        ---  Gassmann Urs                        68 Gassmann, Neuenkirch            -----       ----- (17546)    ----
O/18        53. Gauch Marcel                        57 Brunner AG, Druck & Medie      6.21,4      0.56,8 (19223)    4.06
O/17       321. Gauch Martin                        62 VA Tech Hydro AG, Kriens       9.19,3      2.54,3 (14475)    4.26
S/12       429. Gäumann Therese                     94 Dorf, Marbach                 15.45,2      7.53,9  (7699)    7.30
O/18       472. Gautschi Adrian                     82 Eichhof Getränke AG           16.49,3     11.24,7 (19463)   10.51
O/17       129. Gautschi Stefan                     69 ewl-Luzern                     8.11,0      1.46,0 (14136)    3.53
K/28       293. Gavazzi Adriano                     61 Beringen                      31.10,3     12.14,2   (728)    5.40
O/19       ---  Gay-Balmaz Ruth                     32 Meinier                        9.25,8      4.50,3  (1770)    6.05
K/31       ---  Gees Maria                          50 Affoltern am Albis            18.43,5      7.10,1 (13731)    8.55
K/28       270. Gehri Alain                         60 Sévery                        28.31,9      9.35,8   (825)    5.11
S/12       246. Gehrig Katrin                       93 Isenthal                      10.36,2      2.44,9  (7672)    5.02
K/14        86. Gehrig Lea                          92 Schule Isenthal                9.57,4      2.41,6  (9511)    4.44
O/19       ---  Gehring Beat                        69 STV Emmen                      7.51,4      3.15,9  (1132)    5.04
O/18       117. Geiger Theo                         47 Rhodia Industrial Yarns A      7.00,8      1.36,2 (19112)    4.31
S/4        255. Geiser Larissa                      95 Meiersmatt, Kriens             8.09,0      2.25,3  (4081)    5.15
K/26         6. Geiser Martha                       47 Eschenbach LU                 17.06,7      0.51,1  (4832)    4.30
O/19       ---  Geiser Martin                       78 47öuf                         11.28,2      6.52,7 (19396)    7.24
K/34        90. Geiser Martin                       78 Neuenkirch                    22.43,2      5.28,0 (17096)    4.07
K/35         7. Geissbühler Michael                 87 LV Langenthal                 13.35,2      0.26,2   (410)    3.14
O/19       ---  Geisseler Anita                     67 Fit & Lauf Ruswil              7.58,0      3.22,5  (1388)    5.08
K/33       189. Geisseler Beat                      72 Littau                        25.14,6      7.58,4 (16664)    4.35
K/23       115. Geisseler Cornelia                  77 Baar                          20.19,3      6.15,5  (3741)    5.20
O/19       ---  Geisseler Patrick                   95 Fit & Lauf Ruswil              8.03,4      3.27,9  (1389)    5.11
K/24        87. Geisseler Petra                     75 Luzern                        20.55,3      6.42,3 (11604)    5.30
K/16       140. Geisseler Samuel                    94 Jugi Buttisholz               10.28,2      3.24,5  (2664)    4.59
O/17       194. Geisser Marcel                      74 BDO Visura                     8.35,1      2.10,1 (14687)    4.05
S/12       214. Geisshüsler Lukas                   93 Rägeboge, Inwil               10.22,1      2.30,8  (7926)    4.56
S/11       110. Gemici Izzem                        94 Passerelle, Hitzkirch         13.28,0      4.14,6  (2330)    6.24
F/1        ---  Gemperli Markus                     67 Gemperli, Rothenburg            -----       ----- (18259)    ----
F/1        ---  Gemperli Patricia                   99 Gemperli, Rothenburg            -----       ----- (18260)    ----
S/12       331. Gemperli Thea                       94 Dorf, Adligenswil             11.27,1      3.35,8  (7502)    5.27
K/29       117. Gennari Ivan                        51 Zürich                        34.04,7     14.33,4  (9815)    6.11
S/11         7. Gentjana Osmanja                    92 Grundhof, Schenkon             9.41,8      0.28,4  (2365)    4.37
S/12       271. Geraldin Stefan                     93 Spitz, Horw                   10.47,3      2.56,0  (7907)    5.08
K/28        25. Gerber Adrian                       63 Luzern                        20.20,6      1.24,5   (590)    3.41
K/28        77. Gerber Beat                         60 TV Ibach                      22.14,5      3.18,4   (503)    4.02
O/19       ---  Gerber Otti                         59 Adliswil                      11.38,4      7.02,9  (1655)    7.30
O/18        23. Gerber Rudolf                       46 Perlen Papier AG               5.57,6      0.33,0 (19212)    3.50
K/30         9. Gerber Rudolf                       46 Baar                          25.08,3      3.40,0 (10935)    4.34
O/17        99. Gerber Stefan                       76 NATIONAL STARCH & CHEMICA      7.58,2      1.33,2 (15003)    3.47
O/18        13. Gerdes Christoph                    65 CONCORDIA, Luzern              5.49,3      0.24,7 (19449)    3.45
K/24        28. Gerig-Bucher Yvonne                 68 Alpnach Dorf                  17.30,1      3.17,1 (11534)    4.36
F/1        ---  Gerritsen Diana                     63 Gerritsen, Stans                -----       ----- (18327)    ----
K/16       101. Gertsch Roman                       94 LA Nidwalden                   9.30,3      2.26,6  (2620)    4.31
O/19       ---  Gertsch Sabrina                     83 Softballclub Reussbühl Ea     11.08,4      6.32,9  (1743)    7.11
F/1        ---  Gessler Elisabeth                   64 Gessler, Luzern                 -----       ----- (18427)    ----
F/1        ---  Gessler Gebhard                     50 Gessler, Luzern                 -----       ----- (18428)    ----
F/1        ---  Gessler Konradin                    03 Gessler, Luzern                 -----       ----- (18429)    ----
O/17      1079. Gestmann Anja                       63 NATIONAL STARCH & CHEMICA     16.24,9      9.59,9 (15004)    7.49
K/7        249. Getzmann Céline                     99 Schöftland                     8.37,9      3.03,6 (10159)    5.34
K/6        190. Getzmann Lukas                      97 Schöftland                     7.16,5      1.56,0  (5150)    4.41
K/26        23. Getzmann Romy                       52 Attinghausen                  19.41,4      3.25,8  (4810)    5.10
K/28       198. Getzmann Stefan                     64 Schöftland                    25.13,1      6.17,0   (591)    4.35
S/12       167. Gfeller Dominik                     93 Allmend, Horw                 10.04,1      2.12,8  (7803)    4.47
O/17       117. Ghebreab Demsas                     73 Hochdorf-Gruppe                8.08,4      1.43,4 (14544)    3.52
S/2        151. Ghidoni Aline                       97 Grundhof, Schenken             7.47,8      1.52,1  (3053)    5.01
S/11        29. Ghidoni Céline                      94 Grundhof, Schenkon            10.21,7      1.08,3  (2366)    4.56
S/4        363. Giachino Cassandra                  96 Amlehn, Kriens                 9.51,9      4.08,2  (4115)    6.21
F/1        ---  Giacomini Lara                      00 Giacomini-Schuler, Brunne       -----       ----- (17755)    ----
F/1        ---  Giacomini-Schuler Lucia             72 Giacomini-Schuler, Brunne       -----       ----- (17756)    ----
F/1        ---  Giacomini-Schuler Peter             64 Giacomini-Schuler, Brunne       -----       ----- (17757)    ----
K/24        57. Giaimo Pascale                      69 Cham                          19.22,4      5.09,4 (11535)    5.05
O/17       751. Gieck Katrin                        77 Klinik St. Anna, Luzern       11.35,7      5.10,7 (14979)    5.31
K/15        10. Giger Céline                        93 Ebikon                         8.19,3      0.30,8 (11093)    3.57
K/25        54. Giger Daniela                       63 Zug                           19.39,4      4.56,0 (16026)    5.10
S/4        151. Giger Jeremy                        95 Dorf, Littau                   7.21,6      1.37,9  (4189)    4.44
K/15        56. Giger Martina                       94 Jugi Escholzmatt               9.17,7      1.29,2 (11030)    4.25
K/15        77. Giger Nadine                        93 Zug                            9.36,5      1.48,0 (11094)    4.34
S/12       257. Giger Vivienne                      92 Hofacher, Triengen            10.42,2      2.50,9  (7899)    5.05
O/18        41. Gils Philipp                        ?? Emil Frey AG Auto Koch, E      6.14,1      0.49,5 (19492)    4.01
K/28       102. Girardi Sebastiano                  62 St. Erhard                    22.46,5      3.50,4   (593)    4.08
S/4        256. Girotto Laura                       95 Maihof, Luzern                 8.09,9      2.26,2  (4059)    5.16
O/17       395. Girsberger Daniel                   60 Universität Luzern             9.37,0      3.12,0 (14579)    4.34
K/7        159. Gisler Angela                       96 Buochs                         7.42,0      2.07,7 (10160)    4.58
K/15        57. Gisler Anita                        94 Attinghausen                   9.18,5      1.30,0 (11095)    4.25
K/20        13. Gisler Christian                    88 STV Buchrain                  14.22,5      1.45,1 (10711)    3.46
K/14        16. Gisler Claudia                      92 Attinghausen                   8.30,2      1.14,4  (9560)    4.02
K/34       124. Gisler Damian                       77 Rotkreuz                      24.33,8      7.18,6 (17061)    4.27
K/24        65. Gisler Doris                        72 Spiringen                     19.35,3      5.22,3 (11536)    5.09
K/28       250. Gisler Ernst                        62 Migros Luzern                 27.22,9      8.26,8   (525)    4.58
K/29        63. Gisler Ernst                        50 St. Erhard                    25.34,8      6.03,5  (9816)    4.39
O/17       260. Gisler Ernst                        52 Stadt Luzern                   8.59,4      2.34,4 (14654)    4.16
K/28       139. Gisler Georg                        66 Ruswil                        23.50,7      4.54,6   (846)    4.20
O/19       ---  Gisler Gigi                         83 FC Oranje                     31.47,8     27.12,3  (1120)   20.30
K/6        205. Gisler Josuha                       97 Horw                           7.25,0      2.04,5  (5151)    4.47
K/16        66. Gisler Kai                          93 Beckenried                     8.47,1      1.43,4  (2746)    4.11
O/18       141. Gisler Marcel                       68 CONCORDIA, Luzern              7.18,7      1.54,1 (19450)    4.43
O/17       702. Gisler Maria                        53 Stadt Sursee                  11.14,6      4.49,6 (14733)    5.21
K/16        99. Gisler Marius                       94 Beckenried                     9.28,0      2.24,3  (2747)    4.30
K/31       ---  Gisler Oliver                       ?? Behindertensportgruppe Ho     21.07,5      9.34,1 (13659)   10.03
S/12        59. Gisler Patrick                      95 Hofmatt, Meggen                9.04,9      1.13,6  (7876)    4.19
O/17       122. Gisler Reto                         72 Zuger Kantonsspital AG, Z      8.09,0      1.44,0 (14081)    3.52
K/33        64. Gisler Roger                        76 Schattdorf                    21.37,5      4.21,3 (16712)    3.55
K/36        10. Gisler Sybille                      88 LA TV Erstfeld                 9.52,3      1.15,2   (451)    4.02
S/4        160. Gisler Tabea                        95 Oberfeld, Root                 7.23,0      1.39,3  (4347)    4.45
K/34        14. Giugni Daniele                      77 Locarno                       18.47,4      1.32,2 (17157)    3.24
K/29        38. Giugni Marco                        52 Locarno                       23.46,7      4.15,4  (9824)    4.19
K/25         3. Giulieri Fiorella                   65 Agarone                       15.35,0      0.51,6 (16091)    4.06
K/14        31. Giulieri Nicole                     92 Agarone                        8.53,2      1.37,4  (9586)    4.13
K/7        285. Gjetai Bettina                      97 Jugi Langnau                  11.04,8      5.30,5 (10085)    7.08
K/16        97. Gjonaj Pjeter                       93 Jugi Buttisholz                9.27,1      2.23,4  (2665)    4.30
S/2        225. Gjorgjerski Giuliana                96 Büttenen, Luzern               8.47,6      2.51,9  (3048)    5.40
K/6        281. Gladek Cyrill                       95 TV Hergiswil - Jugend-Rie      8.27,0      3.06,5  (5017)    5.27
K/6        211. Gladek Simon                        97 TV Hergiswil - Jugend-Rie      7.29,1      2.08,6  (5018)    4.49
K/15         8. Glanzmann Andrea                    93 STV Willisau                   8.17,9      0.29,4 (11048)    3.57
F/1        ---  Glanzmann Christin                  98 Glanzmann, Sursee               -----       ----- (18638)    ----
K/36         6. Glanzmann Karin                     89 STV Willisau                   8.57,6      0.20,5   (456)    3.40
F/1        ---  Glanzmann René                      62 Glanzmann, Sursee               -----       ----- (18637)    ----
S/4         56. Glarnet Silvio                      96 St.Martin, Root                6.50,4      1.06,7  (4214)    4.24
O/17       568. Glas Pamela                         74 Grand Casino Luzern           10.23,4      3.58,4 (14992)    4.56
O/19       ---  Glaser Erich                        67 Behindertensportgruppe Ho      8.52,6      4.17,1  (1163)    5.43
O/17       802. Glättli Irmgard                     61 Migros Wellnesstrainer /0     11.56,8      5.31,8 (14373)    5.41
F/1        ---  Glauser Lébényi Mariann             61 Lébényi Glauser, Udligens       -----       ----- (18283)    ----
S/12       343. Gloggner Patricia                   96 Wilgis, Malters               11.31,1      3.39,8  (7746)    5.29
O/18       411. Gloggner Pius                       66 cablex AG, Luzern             12.01,3      6.36,7 (19327)    7.45
K/32       ---  Gloggner Susanne                    65 Fit & Lauf Malters II         16.07,1      1.52,2 (15213)    7.40
O/17       146. Gloor Dominik                       84 LIGHTBLUE powered by CONE      8.15,9      1.50,9 (14029)    3.56
S/4        189. Gloor Raphael                       95 Höfli, Ebikon                  7.37,0      1.53,3  (4175)    4.54
S/12        46. Glutz Cyril                         92 Allmend, Horw                  8.58,5      1.07,2  (7804)    4.16
O/19       ---  Glutz Manuel                        95 Luzerner Sportclub Landho      8.00,0      3.24,5  (1603)    5.09
S/4        338. Gmünder Eliane                      96 Zentral, Ebikon                9.10,0      3.26,3  (3257)    5.54
K/26        42. Gmür Brigit                         54 Luzern                        23.14,4      6.58,8  (4811)    6.06
K/16        86. Gnos Remo                           94 Goldau                         9.13,8      2.10,1  (2695)    4.23
S/4        202. Gnos Silvan                         96 Sarnen 2                       7.44,4      2.00,7  (4097)    4.59
K/33       200. Gnos Urs                            67 Altendorf                     25.43,8      8.27,6 (16465)    4.40
K/34       161. Göbel Bernhard                      78 D-Gräfelfing                  31.49,1     14.33,9 (17146)    5.47
K/23        91. Gobetti Manuela                     79 Weggis                        19.34,9      5.31,1  (3808)    5.09
K/22        24. Godarzi Cyrus                       91 Reinach AG                    15.17,8      2.44,8 (15840)    4.01
K/29         4. Gogniat Dominique                   52 Les Genevez JU                20.01,1      0.29,8  (9792)    3.38
O/18       376. Gogniath Nathanael                  78 Bison Schweiz AG              10.16,9      4.52,3 (19412)    6.38
O/18       428. Gohl Daniel                         74 MMM Surseepark                14.02,3      8.37,7 (19258)    9.03
O/19       ---  Goldmann Ann                        99 Fit & Lauf Cham / Chamer      10.00,0      5.24,5  (1301)    6.27
O/19       ---  Goldmann Jonathan                   01 Fit & Lauf Cham / Chamer      11.43,0      7.07,5  (1302)    7.33
O/19       ---  Goldmann Luzia                      70 Fit & Lauf Cham / Chamer      11.42,8      7.07,3  (1303)    7.33
O/19       ---  Goldmann Pierette                   65 Fit & Lauf Cham / Chamer      10.00,2      5.24,7  (1304)    6.27
O/18       276. Gölitzer Klaus                      59 Jakob Forrer AG, Buchrain      9.09,4      3.44,8 (19487)    5.54
O/17       261. Goller Stephanie                    77 Kantonsspital LU Team MNF      8.59,7      2.34,7 (14288)    4.17
O/17       304. Gollmann Helmuth                    56 Neue Luzerner Zeitung          9.14,3      2.49,3 (15026)    4.23
S/11        40. Gomer Rabea                         94 Hotmatt, Horw                 10.35,3      1.21,9  (2431)    5.02
S/4        345. Gomes Jose Filipes                  96 Primar, Nebikon                9.20,1      3.36,4  (4272)    6.01
F/1        ---  Gomes Nicolas                       99 Fatzer, Luzern                  -----       ----- (17662)    ----
O/19       ---  Gonnella Sandro                     66 Fit & Lauf Rothenburg          7.49,5      3.14,0  (1337)    5.02
K/7        180. Goodwin Tanja                       96 Meggen                         7.50,7      2.16,4 (10161)    5.03
K/23       159. Gorjup Eva                          82 Luzern                        22.49,2      8.45,4  (3742)    6.00
O/17       327. Görnert Angela                      76 Luzerner Höhenklinik Mont      9.20,7      2.55,7 (14107)    4.27
O/19       ---  Gorti Alessio                       93 Luzerner Sportclub Landho      7.36,1      3.00,6  (1604)    4.54
K/7        212. Gössi  Simona                       98 Rickenbach SZ                  8.09,0      2.34,7 (10299)    5.15
F/1        ---  Gössi Barbara                       66 Gössi, Unterägeri               -----       ----- (17506)    ----
F/1        ---  Gössi Markus                        65 Gössi, Unterägeri               -----       ----- (17507)    ----
F/1        ---  Gössi Michael                       97 Gössi, Unterägeri               -----       ----- (17508)    ----
F/1        ---  Gössi Michelle                      00 Gössi, Unterägeri               -----       ----- (17509)    ----
O/17        44. Gottermeyer Stefan                  70 Valiant Bank, Luzern           7.28,7      1.03,7 (15061)    3.33
K/33       126. Gottermeyer Stefan                  70 Luzern                        23.20,6      6.04,4 (16659)    4.14
O/9        ---  Graber Felix                        67 Luzern                          -----       ----- (22403)    ----
K/25        30. Graber Kathrin                      66 Kriens                        17.47,1      3.03,7 (16117)    4.40
K/25         1. Graber Martha                       61 Bottenwil                     14.43,4       ----- (16028)    3.52
K/15       160. Graber Nina                         94 TV Schötz                     11.37,5      3.49,0 (11003)    5.32
K/28       179. Graber Rene                         61 Schötz                        24.50,5      5.54,4   (594)    4.31
F/1        ---  Graber Stefan                       63 Graber, Schötz                  -----       ----- (18300)    ----
F/1        ---  Graber Tatjana                      97 Graber, Schötz                  -----       ----- (18301)    ----
O/17       319. Graber Urs                          59 Credit Suisse Luzern           9.18,3      2.53,3 (14560)    4.25
S/4        333. Graf Alexander                      95 Kuonimatte, Kriens             9.05,7      3.22,0  (4320)    5.52
O/19       ---  Graf Armin                          75 STV Root                       6.53,6      2.18,1  (1154)    4.26
K/33       213. Graf Bernhard                       73 Schwarzenberg LU              25.59,4      8.43,2 (16698)    4.43
K/26        22. Graf Christina                      52 Winterthur                    19.38,5      3.22,9  (4812)    5.10
K/31       ---  Graf Edith                          56 Fraubrunnen                   14.11,6      2.38,2 (13732)    6.45
K/15       125. Graf Gwendolyn                      93 Cham                          10.31,4      2.42,9 (11180)    5.00
O/9        ---  Graf Hans Jakob                     47 Direktor EWL Holding            -----       -----   (177)    ----
O/17       658. Graf Isabella                       89 Klinik St. Anna, Luzern       10.57,3      4.32,3 (14980)    5.13
O/17        78. Graf Martin                         63 AXIMA AG, Luzern               7.47,6      1.22,6 (14701)    3.42
S/4        141. Graf Rahel                          95 Realschulhaus, Dagmersell      7.20,1      1.36,4  (4361)    4.43
O/17        68. Graf Samuel                         83 Kantonsspital LU Team 11       7.41,9      1.16,9 (14297)    3.39
K/34       156. Gräni Max                           81 Wauwil                        27.11,6      9.56,4 (17062)    4.56
O/17       217. Gränicher Nicole                    80 Velokurier, Luzern/Zug         8.45,3      2.20,3 (14041)    4.10
K/13        31. Graser Rahel                        89 St. Erhard                     9.32,2      1.59,2  (5762)    4.32
K/15       129. Grau Michèle                        94 Auw                           10.40,4      2.51,9 (11167)    5.04
K/24       117. Grau Sandra                         74 Auw                           22.17,6      8.04,6 (11630)    5.52
K/33       144. Grau Stephan                        69 Auw                           23.48,7      6.32,5 (16634)    4.19
K/7        129. Greb Daria                          96 Aarau                          7.29,7      1.55,4 (10280)    4.50
O/19       ---  Greder Martin                       93 Luzerner Sportclub Landho      7.26,9      2.51,4  (1605)    4.48
K/37        14. Green André                         73 Deutschland                   26.49,0      2.09,6    (12)    3.07
K/28       117. Grepper Bruno                       66 Intschi                       23.15,0      4.18,9   (843)    4.13
K/21        20. Grepper Manuel                      90 Baar                          15.17,0      2.24,6 (13537)    4.01
K/6        169. Greter Christoph                    97 Neuheim                        7.10,5      1.50,0  (5152)    4.37
O/19       ---  Greter Daniela                      86 Fit & Lauf Schüpfheim          6.43,5      2.08,0  (1637)    4.20
S/4        130. Greter Evelyne                      96 Greppen                        7.16,7      1.33,0  (4226)    4.41
K/28       279. Greter Jean-Pierre                  61 Sion                          29.17,3     10.21,2   (595)    5.19
K/15        12. Greter Linda                        93 Rothenburg                     8.21,8      0.33,3 (11168)    3.58
S/12       150. Greter Nadja                        93 Greppen                        9.56,6      2.05,3  (7664)    4.44
K/15        96. Greter Nadja                        94 Neuheim                        9.53,3      2.04,8 (11096)    4.42
O/19       ---  Greter Nora                         88 molto cantabile                8.56,7      4.21,2  (1080)    5.46
K/14        84. Greter Rahel                        91 Oberrüti                       9.53,7      2.37,9  (9592)    4.42
S/12       146. Greter Ramona                       94 Greppen                        9.54,9      2.03,6  (7665)    4.43
O/18       131. Greter Thomas                       63 Unidrink AG, Hitzkirch         7.13,5      1.48,9 (19386)    4.39
S/12       165. Griesser Joel                       94 Seematt, Küssnacht a.R.       10.03,9      2.12,6  (7749)    4.47
O/17       374. Grille Manuel                       70 UD Medien                      9.32,1      3.07,1 (14629)    4.32
K/7        244. Grisiger Muriel                     96 Eschenbach LU                  8.34,3      3.00,0 (10292)    5.31
O/19       ---  Grob Céline                         85 TV Schötz                      7.54,0      3.18,5  (1018)    5.05
O/18       415. Grob René                           63 John Lay Electronics          13.48,0      8.23,4 (19309)    8.54
K/15        20. Grosjean Aline                      94 LR Ebikon                      8.37,9      0.49,4 (11039)    4.06
O/19       ---  Grossenbacher Franziska             63 Fit & Lauf Reiden              6.50,4      2.14,9  (1266)    4.24
K/13        27. Grossenbacher Nadina                90 JUKO STV Reiden                9.21,8      1.48,8  (5702)    4.27
K/22        69. Grossenbacher Sandro                ?? Buchrain                      22.03,3      9.30,3 (15876)    5.48
K/22        57. Grossenbacher Thomas                92 JUKO STV Reiden               18.13,5      5.40,5 (15802)    4.47
S/2          8. Grossmann Remo                      96 Zentrum, Oberkirch             6.14,2      0.18,5  (3146)    4.01
O/17      1004. Grossrieder Marina                  74 Karateschule Kushido Luze     15.17,1      8.52,1 (15054)    7.16
K/22         9. Gruber Lukas                        91 D-Abenberg                    14.06,9      1.33,9 (15841)    3.42
K/32       ---  Gruber Veronika                     55 Wetzikon ZH                   18.58,0      4.43,1 (15267)    9.01
K/32       ---  Gruber Viktoria                     86 Wetzikon ZH                   18.29,4      4.14,5 (15268)    8.48
K/25        50. Grünenfelder-Fausch Helen           64 Luzern                        19.27,8      4.44,4 (16029)    5.07
K/24        53. Grüter  Sonja                       70 Luzern                        19.05,5      4.52,5 (11537)    5.01
F/1        ---  Grüter Aline                        02 Grüter, Hochdorf                -----       ----- (18064)    ----
K/28        30. Grüter Andy                         65 Unterägeri                    20.33,5      1.37,4   (730)    3.44
S/4         62. Grüter Cäsar                        96 Büttenen, Luzern               6.51,8      1.08,1  (4325)    4.25
K/6        249. Grüter Céderic                      98 STV Willisau                   7.54,4      2.33,9  (5220)    5.06
S/12       278. Grüter Cindy                        94 Beomünster                    10.53,2      3.01,9  (7728)    5.11
F/1        ---  Grüter Daniel                       68 Grüter, Hochdorf                -----       ----- (18065)    ----
S/4         41. Grüter Dennis                       95 Kuonimatte, Kriens             6.38,6      0.54,9  (4321)    4.17
O/19       ---  Grüter Isabel                       89 TV Wolhusen                    8.21,0      3.45,5  (1091)    5.23
K/34       153. Grüter Mario                        82 Zentralschweiz. Polizeisc     26.59,8      9.44,6 (17002)    4.54
K/33       112. Grüter Markus                       67 Luzern                        23.08,5      5.52,3 (16466)    4.12
O/17       167. Grüter Othmar                       65 AXIMA AG, Luzern               8.25,7      2.00,7 (14702)    4.00
F/1        ---  Grüter Othmar                       65 Grüter, Ruswil                  -----       ----- (17840)    ----
K/16       137. Grüter Patrick                      94 Jugi Zell                     10.18,3      3.14,6  (2670)    4.54
S/12       179. Grüter Ramona                       94 Hofmatt, Meggen               10.07,9      2.16,6  (7607)    4.49
F/1        ---  Grüter Rita                         71 Grüter, Hochdorf                -----       ----- (18066)    ----
F/1        ---  Grüter Silvia                       71 Grüter, Ruswil                  -----       ----- (17841)    ----
F/1        ---  Grüter Sinan                        01 Grüter, Ruswil                  -----       ----- (17842)    ----
O/9        ---  Grüter Urs                          53 OK-Stadtlauf / Geschäftsl       -----       -----   (178)    ----
F/1        ---  Grüter Yaron                        04 Grüter, Ruswil                  -----       ----- (17843)    ----
O/19       ---  Grüter Zita                         59 Fit & Lauf Hochdorf I          7.42,5      3.07,0  (1212)    4.58
K/33       203. Grütter Max                         73 Zürich                        25.52,0      8.35,8 (16467)    4.42
K/7         73. Gsell Corinne                       97 Kriens                         7.01,5      1.27,2 (10297)    4.31
K/23         8. Gubler Lisa                         87 Uster                         15.23,0      1.19,2  (3743)    4.02
K/14        23. Gubler Ursina                       91 Uster                          8.42,6      1.26,8  (9561)    4.08
K/33       154. Gubser Boris                        71 Emmenbrücke                   24.01,6      6.45,4 (16468)    4.22
O/17       860. Guggemos Daniela                    75 Kantonsspital LU Röntgen      12.24,0      5.59,0 (14317)    5.54
K/6        274. Gugolz Gianni                       98 Rain                           8.22,1      3.01,6  (5292)    5.23
K/16       103. Gugolz Sandro                       94 Rain                           9.33,3      2.29,6  (2764)    4.33
O/17       896. Guignard Ariane                     81 AMAS, Luzern                  12.42,7      6.17,7 (14047)    6.03
K/28        70. Guillaume Michel                    64 RUAG Aerospace                22.07,3      3.11,2   (597)    4.01
F/1        ---  Guinchard Julie                     02 Guincharo, Kriens               -----       ----- (17871)    ----
F/1        ---  Guinchard Roger                     61 Guincharo, Kriens               -----       ----- (17872)    ----
F/1        ---  Guinchard Séverin                   01 Guincharo, Kriens               -----       ----- (17873)    ----
F/1        ---  Guinchard Susanna                   69 Guincharo, Kriens               -----       ----- (17874)    ----
S/4        373. Gunarajah Thushittha                95 St.Karli, Luzern              10.27,5      4.43,8  (4155)    6.44
K/33       259. Güngerich Andreas                   71 Bern                          28.15,6     10.59,4 (16469)    5.08
O/18       297. Güntert Britta                      85 Rhodia Industrial Yarns A      9.12,0      3.47,4 (19113)    5.56
K/7        167. Güntert Vera                        97 Oberägeri                      7.45,6      2.11,3 (10162)    5.00
S/2         90. Gürber Nicole                       96 Riffig, Emmenbrücke            7.12,5      1.16,8  (3036)    4.39
O/19       ---  Gürber Urs                          68 ESV Eschenbach                 5.09,4      0.33,9  (1104)    3.19
S/2         12. Gurgurovci Mentor                   95 Weid, Hochdorf                 6.23,4      0.27,7  (3073)    4.07
K/13        41. Gut Anita                           90 Wiesenberg                    10.21,8      2.48,8  (5729)    4.56
O/19       ---  Gut Anita                           90 Fit & Lauf Stans Oberdorf      9.24,2      4.48,7  (1350)    6.04
K/22        54. Gut Armin                           92 Wiesenberg                    17.36,6      5.03,6 (15842)    4.38
O/19       ---  Gut Dorothe                         63 Fit & Lauf Grosswangen         8.28,1      3.52,6  (1417)    5.27
F/1        ---  Gut Eliane                          99 Gut, Kottwil                    -----       ----- (18025)    ----
K/15       158. Gut Leoni                           93 Sursee                        11.30,9      3.42,4 (11182)    5.29
F/1        ---  Gut Marco                           97 Gut, Kottwil                    -----       ----- (18027)    ----
F/1        ---  Gut Margrit                         66 Gut, Kottwil                    -----       ----- (18028)    ----
K/24        68. Gut Nadya                           76 TV Schötz                     19.40,0      5.27,0 (11501)    5.10
O/19       ---  Gut Pascal                          97 Fit & Lauf Grosswangen         8.23,1      3.47,6  (1418)    5.24
O/19       ---  Gut Simone                          94 Fit & Lauf Grosswangen         7.23,7      2.48,2  (1419)    4.46
K/28        45. Gut Urs                             60 Läuferriege Gettnau           21.25,6      2.29,5   (731)    3.53
K/33       190. Gut Urs                             68 Ebikon                        25.15,2      7.59,0 (16618)    4.35
K/28        32. Gut Viktor                          60 Lauf-Team Seeland, Sempac     20.59,4      2.03,3   (732)    3.48
S/11        19. Guyot Janique                       93 Seematt, Küssnacht a.R.       10.00,1      0.46,7  (2387)    4.45
O/17       942. Guzzo Antonella                     86 Media Markt Kriens            13.22,9      6.57,9 (15153)    6.22
O/19       ---  Gwerder Albert                      49 Fit & Lauf Ibach/Schwyz        9.34,0      4.58,5  (1317)    6.10
K/29        55. Gwerder Albert                      49 Schwyz                        24.49,3      5.18,0  (9793)    4.30
O/17       316. Gwerder Erika                       61 Apotheke Zelger, Stans         9.17,9      2.52,9 (14126)    4.25
K/13        52. Gwerder Fabienne                    89 Brunnen                       11.01,3      3.28,3  (5730)    5.14
K/6         43. Gwerder Gabriel                     97 Schwyz                         6.24,2      1.03,7  (5301)    4.07
K/26        11. Gwerder Ruth                        50 Schwyz                        17.44,2      1.28,6  (4833)    4.40
O/17       550. Gwerder Ueli                        60 Migros Bau & Technik Luze     10.17,8      3.52,8 (14951)    4.54
K/7        166. Gygax Julia                         96 JuTu Sins                      7.45,3      2.11,0 (10042)    5.00
K/7        193. Gygax Maxine                        98 JuTu Sins                      7.55,8      2.21,5 (10043)    5.06
O/19       ---  Gysin Marina                        89 Luzerner Sportclub Landho      8.16,1      3.40,6  (1606)    5.20

Total 368



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.