2. Lenzburger Geländelauf - nach Ortschaft "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F30          8. Käppeli Simone Catherine            75 Hagendorn                     47.59,4      8.29,0   (895)  
SAM         12. Kurz Benjamin                       93 Hallwil                        8.37,7      1.40,9   (541)  
FAM          9. Kurz Benjamin, Hallwil              93 Kurz Benjamin+Margo            3.09,8      0.08,7  (1061)  
JMA          6. Kurz David                          90 Hallwil                        8.10,4      1.08,8   (542)  
FAM          2. Kurz David, Hallwil                 90 Kurz David+Erich               3.01,6      0.00,5  (1064)  
M40         13. Kurz Erich                          61 Hallwil                       41.31,7      4.53,7   (543)  
FAM          1. Kurz Erich, Hallwil                 61 Kurz David+Erich               3.01,1       -----  (1065)  
FAM         44. Kurz Margot, Hallwil                63 Kurz Benjamin+Margo            4.33,8      1.32,7  (1060)  
M20         10. Koch Florian, Hämikon               82 STV Hitzkirch                 39.18,4      8.16,5   (605)  
SCM          6. Landolt Dominik                     97 Hämikon                        3.34,6      0.19,3   (406)  
SBF          6. Landolt Jessica                     95 Hämikon                        9.11,1      1.01,6   (807)  
SBM          1. Walthert Adrian, Hämikon            95 STV Hitzkirch                  7.31,0       -----   (609)  
JFB          5. Walthert Danja, Hämikon             91 STV Hitzkirch                  8.28,1      0.47,0   (860)  
M40         31. Walthert Stefan                     66 Hämikon                       44.26,2      7.48,2   (873)  
SBM         11. Wyss Alexander, Hämikon             96 STV Hitzkirch                  9.27,2      1.56,2   (607)  
M40         24. Attinger Heinz                      60 Hedingen                      43.59,9      7.21,9   (516)  
M30         10. Barone Adriano, Hendschiken         72 Rene`s Veloshop Holderban     39.42,8      5.20,9   (570)  
SAM          9. Felder Patrick, Hildisrieden        94 LR Sempach                     8.03,3      1.06,5   (612)  
SBM          9. Wolf Pascal, Hildisrieden           96 LR Sempach                     8.49,7      1.18,7   (611)  
SCM          5. Bieri Roman, Hilfikon               97 TV Büttikon                    3.26,6      0.11,3   (404)  
M30          3. Bachmann Peter, Hochdorf            74 LT- Hochdorf                  36.10,5      1.48,6   (653)  
F30         15. Kunz Barbara                        70 Hochdorf                    1:01.43,0     22.12,6   (888)  
M30         17. Kunz Gerhard                        69 Hochdorf                      42.23,6      8.01,7   (649)  
M40         46. Brunner Amon                        64 Hofstetten ZH                 47.45,5     11.07,5   (866)  
SBM          3. Egli Remo, Horw                     95 Ski Club Horw                  8.10,8      0.39,8   (628)  

Total 25



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.