2. Lenzburger Geländelauf - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         45. Foerster Stefan                     63 Baar                          47.17,8     10.39,8   (533)  
M40          7. Furrer Josef, Baar                  57 SLVS                          39.37,6      2.59,6   (635)  
M30         15. Sanchez Samir, Baldegg              72 Kolumbien-Aktuell             41.33,9      7.12,0   (509)  
M40         26. Bammert Alois                       59 Ballwil                       44.12,1      7.34,1   (514)  
M20         14. Jost Roger                          79 Ballwil                       42.18,6     11.16,7   (515)  
M50         25. Klauser Heinz                       54 Beckenried                    51.58,2     14.53,2   (674)  
JFB         10. Räber Lidia                         91 Beinwil am See                 9.36,8      1.55,7   (877)  
M40          3. Melchiorre Mario, Bellinzona        60 Ticino Running                38.43,7      2.05,7   (613)  
M50         19. Blunschi Xaver                      53 Berikon                       47.51,2     10.46,2   (676)  
M60          2. Schuler Franz                       46 Berikon                       39.29,2      0.18,2   (519)  
F20          1. Tsige Worku                         87 Bern                          36.22,1       -----   (900)  
M30          8. Blum Markus, Beromünster            75 LR Beromünster                39.31,8      5.09,9   (553)  
M50          4. Näf Beat, Beromünster               55 LR Beromünster                39.16,3      2.11,3   (630)  
M50          3. Vögtli Andy, Beromünster            56 LR Beromünster                38.27,2      1.22,2   (561)  
M50         18. Bieri Markus                        52 Biberist                      46.21,8      9.16,8   (668)  
FAM         31. Tschannen Dario, Biberstein         98 Tschannen                      3.58,5      0.57,4  (1076)  
SCM          7. Tschannen Dario                     98 Biberstein                     3.37,9      0.22,6   (402)  
FAM         32. Tschannen Marco, Biberstein         66 Tschannen                      3.59,3      0.58,2  (1075)  
M40          2. Tschannen Marco                     66 Biberstein                    38.03,4      1.25,4   (713)  
FAM         37. Tschannen Susanne, Biberstein       69 Tschannen                      4.21,9      1.20,8  (1078)  
F30          2. Tschannen Susanne                   69 Biberstein                    41.09,2      1.38,8   (848)  
FAM         36. Tschannen Timo, Biberstein          00 Tschannen                      4.21,4      1.20,3  (1077)  
Piccolo      6. Tschannen Timo                      00 Biberstein                     3.52,6      0.29,9   (205)  
M30         12. Sulliger Adrian                     71 Biel/Bienne                   40.36,8      6.14,9   (666)  
JM           4. Egli Christoph                      88 Birr                          20.49,9      3.29,1   (639)  
WAK        ---  Leemann-Feller Iréne                53 Birr-Lupfig                 1:21.45,0     14.25,7    (16)  
FAM         39. Käser Alexandra, Birrwil            93 berbuerclub                    4.25,0      1.23,9  (1049)  
FAM         38. Käser Manuela, Birrwil              94 berbuerclub                    4.24,5      1.23,4  (1047)  
F40         19. Käser Marianne                      66 Birrwil                     1:00.35,4     20.23,9   (846)  
FAM         40. Käser Marianne, Birrwil             66 berbuerclub                    4.25,7      1.24,6  (1048)  
M50         23. Bader Werner                        55 Boniswil                      49.58,2     12.53,2   (703)  
FAM         61. Feldmann Hans, Boniswil             35 Feldmann                       4.59,5      1.58,4  (1038)  
FAM         59. Stoffel Gian-Luca, Boniswil         01 Feldmann                       4.57,6      1.56,5  (1040)  
FAM         60. Stoffel Melina, Boniswil            98 Feldmann                       4.58,5      1.57,4  (1039)  
JMB          5. Wieland Alan                        91 Boniswil                       7.38,7      0.46,8   (538)  
FAM          8. Wieland Alan, Boniswil              92 Wieland 2                      3.09,2      0.08,1  (1063)  
FAM         42. Wieland Gary, Boniswil              94 Wieland 2                      4.29,8      1.28,7  (1058)  
FAM         43. Wieland Katharina, Boniswil         65 Wieland 2                      4.30,2      1.29,1  (1059)  
FAM         15. Wieland Peter, Boniswil             62 Wieland 2                      3.23,3      0.22,2  (1062)  
F40          1. Graber Martha                       61 Bottenwil                     40.11,5       -----   (802)  
F40          4. Bucher Rita, Bremgarten AG          60 LR Wohlen                     44.35,7      4.24,2   (827)  
M40          1. Appius Aeneas, Bubendorf            60 Straumann Running Team        36.38,0       -----   (638)  
JMB          8. Ming Mauro                          92 Buchrain                       8.09,5      1.17,6   (565)  
M40          9. Stadelmann Kurt, Buchrain           59 LR Ebikon                     39.52,9      3.14,9   (597)  
SAF          4. Stadelmann Seline, Buchrain         94 LR Ebikon                      8.17,9      0.20,7   (852)  
M30         18. Visco Vincenzo                      67 Buchrain                      42.24,2      8.02,3   (657)  
M40          8. Moricchi Christian, Buchs AG        62 TV Buchs                      39.47,8      3.09,8   (683)  
F20          4. Ramel Anja                          79 Buchs AG                      59.19,7     22.57,6   (845)  
Piccola      4. Pani Joana                          00 Bülach                         4.00,4      0.38,4   (102)  
M40          6. Pani Oliver                         62 Bülach                        39.23,5      2.45,5   (583)  
SCF          2. Pani Sharon                         97 Bülach                         3.10,8      0.10,6   (303)  
WAK        ---  Lüthi Willi, Bünzen                 37 LR Wohlen                   1:09.21,1      2.01,8    (14)  
M50          2. Lussi Bruno                         53 Büren NW                      38.09,2      1.04,2   (626)  
M40          4. Moll Brunzki                        57 Burg AG                       39.08,2      2.30,2   (677)  
Piccolo      1. Meier Damian                        99 Buttisholz                     3.22,7       -----   (206)  

Total 55



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.