2. Lenzburger Geländelauf - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
JMB          1. Sager Severin, Seon                 91 BTV Aarau                      6.51,9       -----   (634)  
M30         15. Sanchez Samir, Baldegg              72 Kolumbien-Aktuell             41.33,9      7.12,0   (509)  
JOGM        15. Sandmeier Peter                     63 Staufen                       32.01,4     14.30,1   (566)  
F40         16. Saxer Eveline                       63 Sarmenstorf                   57.04,3     16.52,8   (823)  
JMB          9. Schaerer Tim Oliver, Reinach AG     92 Ski Club Lenzburg              8.18,8      1.26,9   (629)  
M40         19. Schallenbach Bruno, Effretikon      60 FC Effretikon                 42.26,3      5.48,3   (680)  
FAM         21. Schär Tamara, Suhr                  94 Klöti Schär                    3.47,4      0.46,3  (1069)  
F30          5. Scheidegger Therese, Niederbipp     71 LG Niederbipp                 43.11,4      3.41,0   (809)  
M40         41. Schenk Herbert                      63 Lenzburg                      46.19,9      9.41,9   (503)  
M40         29. Schenker Andre                      66 Seon                          44.17,8      7.39,8   (710)  
M50          7. Scheps Alfio                        52 Geroldswil                    40.13,8      3.08,8   (623)  
WAK        ---  Scherrer Maria                      40 Othmarsingen                1:33.46,2     26.26,9     (8)  
M30         11. Schmid Marco                        71 Schafisheim                   39.50,2      5.28,3   (573)  
M50         22. Schmid Max, Ennetbaden              48 LG Horn                       48.28,6     11.23,6   (558)  
M40         18. Schmid Willi                        60 Glattbrugg                    42.23,1      5.45,1   (654)  
JFB          7. Schmidli Olivia, Ebikon             92 LR Ebikon                      8.44,0      1.02,9   (875)  
M40         52. Schoenenmann Thomas                 63 Schafisheim                   50.39,3     14.01,3   (695)  
SAM          8. Schöpfer David                      94 Sempach                        7.56,3      0.59,5   (600)  
SBM          5. Schöpfer Jonas                      96 Sempach                        8.29,0      0.58,0   (599)  
JMB          6. Schöpfer Matthias                   92 Sempach                        7.38,8      0.46,9   (601)  
JM           2. Schudel Michel                      87 Wynigen                       19.15,8      1.55,0   (510)  
M60          2. Schuler Franz                       46 Berikon                       39.29,2      0.18,2   (519)  
WAK        ---  Schuler Meinrad                     38 Thun                        1:27.58,6     20.39,3     (3)  
M40         49. Schüpbach Thomas                    61 Lenzburg                      48.19,8     11.41,8   (672)  
JMA          2. Schürch Daniel, Sempach             89 LR Sempach                     7.04,2      0.02,6   (614)  
JOGM         5. Schürch Franz                       59 Rothenburg                    20.47,4      3.16,1   (603)  
JM           1. Schürch Martin, Sempach             87 LR Sempach                    17.20,8       -----   (616)  
JMB          3. Schürch Reto                        92 Rothenburg                     7.19,6      0.27,7   (602)  
JFB          3. Schürch Stefanie, Sempach           92 LR Sempach                     8.00,0      0.18,9   (862)  
M50         13. Schwab Christian                    56 Egliswil                      44.01,6      6.56,6   (559)  
M50         12. Siegwart Max                        49 Fischbach-Göslikon            43.59,3      6.54,3   (688)  
JFA          2. Sommer Ilaria, Sempach Stadt        90 LR Sempach                     8.59,5      0.02,3   (863)  
M40          9. Stadelmann Kurt, Buchrain           59 LR Ebikon                     39.52,9      3.14,9   (597)  
M40         21. Stadelmann Marcel                   66 Meisterschwanden              43.08,2      6.30,2   (547)  
SAF          4. Stadelmann Seline, Buchrain         94 LR Ebikon                      8.17,9      0.20,7   (852)  
WAK        ---  Stäheli Margrit                     50 Obergösgen                  1:20.25,7     13.06,4     (5)  
FAM         59. Stoffel Gian-Luca, Boniswil         01 Feldmann                       4.57,6      1.56,5  (1040)  
FAM         60. Stoffel Melina, Boniswil            98 Feldmann                       4.58,5      1.57,4  (1039)  
M30          6. Strähl Stefan, Oensingen            70 LG Niederbipp                 39.01,6      4.39,7   (661)  
WAK        ---  Strub Jeannette                     49 Lenzburg                    1:20.42,5     13.23,2    (13)  
M60          9. Studhalter Franz                    44 Oberwil BL                    52.18,6     13.07,6   (548)  
M30         12. Sulliger Adrian                     71 Biel/Bienne                   40.36,8      6.14,9   (666)  
F20          3. Surber Tanja                        85 Adliswil                      53.10,6     16.48,5   (815)  
FAM          7. Suter Arnold, Schafisheim           62 Suter                          3.07,9      0.06,8  (1028)  
FAM         34. Suter Flavio, Schafisheim           98 Suter 2                        4.08,8      1.07,7  (1029)  
FAM          6. Suter Sandro, Schafisheim           96 Suter                          3.07,3      0.06,2  (1030)  
FAM         35. Suter Yvonne, Schafisheim           66 Suter 2                        4.11,1      1.10,0  (1031)  

Total 47



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.