(86) Klubteams (GP)

25. Grand Prix von Bern - (86) Klubteams (GP)

zu den MSM Ranglisten.
Rang  Team                                             Total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. TV Länggasse 1                               2:38.10,7
           21 Hofmann Christoph              Köniz                     M30          54.07,2   14.
           89 Hubacher Christoph             Urtenen-Schönbühl         M30          54.02,2   13.
           23 Jenni Walter                   Oberwil b. Büren          M30          52.19,6    8.
           90 Solomon Tesfamariam            Thun                      M30          51.48,9    5.
   2. TV Länggasse 2                               2:55.20,2
           40 Bieri Matthias                 Uettligen                 M18        1:02.41,2    7.
         1145 Drilling Carsten               Bern                      M30          58.12,0   43.
         1407 Moser Christoph                Stettlen                  M30          59.03,4   61.
          109 Worku Tsige                    Aethiopien                W20          58.04,8    3.
   3. STBern 2                                     2:57.39,1
           27 Makos Nils                     Langendorf                M20          59.46,0   48.
           84 Schilter Christoph             Bolligen                  M30          57.34,1   33.
           31 Strömme Kjetil                 Gümligen                  M45        1:00.19,0   10.
   4. TV Länggasse 3                               3:06.17,6
         1006 Abplanalp Michael              Bern                      M40        1:00.34,1   29.
         1021 Andrey Bruno                   Bern                      M45        1:02.42,4   29.
         1413 Müller Ronny                   Bern                      M30        1:03.13,4  168.
           44 Ryf Christoph                  Bern                      M20        1:03.01,1   95.
   5. TV Länggasse 4                               3:07.01,4
         1121 Christen Martin                Zielebach                 M40        1:01.08,4   36.
         1168 Fankhauser Klaus               Bern                      M40        1:01.54,2   42.
         2482 Nietlispach Thomas             Bern                      M40        1:03.58,8   71.
         7579 Schmid Fredy                   Bern                      M30        1:16.35,8 1149.
   6. LV 95 Burgdorf 1                             3:07.50,2
         1003 Joerg Peter                    Affoltern BE              M40        1:04.29,6   83.
         1357 Leibundgut Armin               Melchnau                  M30        1:02.29,0  148.
         1473 Roethlisberger Heinz           Zäziwil                   M30        1:00.51,6  102.
   7. TV Länggasse 5                               3:09.13,0
         2085 Blatter Robert                 Bätterkinden              M40        1:06.44,1  149.
         1142 Diener Marco                   Bern                      M40        1:03.11,6   56.
          119 Krieg Elisabeth                Muri b. Bern              W45        1:02.39,7    2.
          144 Oberli Petra                   Jegenstorf                W30        1:03.21,7    8.
   8. LV 95 Burgdorf 2                             3:10.04,5
         1296 Jenzer Stefan                  Frutigen                  M30          59.20,5   69.
         1331 Krebs Rudolf                   Worb                      M45        1:06.12,0   92.
         1613 Weissmüller Markus             Neuenegg                  M45        1:04.32,0   56.
   9. STBern Jogging 1                             3:10.58,5
         2521 Reinmann Jakob                 Ortschwaben               M45        1:05.48,6   83.
         1458 Reinmann Jörg                  Wiedlisbach               M45        1:01.38,3   19.
         1563 Stuker Kaspar                  Bern                      M30        1:03.31,6  178.
  10. TV Länggasse 6                               3:19.39,5
         2118 Bürger Alexandra               Spiegel b. Bern           W30        1:06.01,4   15.
         2223 Gerber Karin                   Bern                      W30        1:09.38,2   38.
         2572 Scherrer Felix                 Bern                      M45        1:05.36,1   79.
         1916 Tremp Kristin                  Belp                      W30        1:08.02,0   26.
  11. Biker                                        3:20.02,3
         1060 Bigler Markus                  Oberdiessbach             M20        1:00.56,3   65.
        17353 Lehmann Hans                   Konolfingen               M30        1:25.30,9 2100.
           57 Lehmann Heinz                  Uettligen                 M30          53.35,1   10.
  12. TV Länggasse 7                               3:27.39,8
         3242 Guggisberg Konrad              Bern                      M45        1:09.51,2  189.
         2419 Luce-Dellsperger Franziska     Galmiz                    W40        1:08.08,2    8.
         2536 Ritz Beatrice                  Bern                      W40        1:09.40,4   10.
         2630 Städeli Gabriele               Hinterkappelen            W30        1:10.23,4   40.
  13. TV Länggasse 8                               3:29.46,2
         3791 Luder Cornelia                 Spiegel b. Bern           W30        1:10.25,5   41.
         3790 Montag Patrick                 Bern                      M30        1:08.29,2  429.
         2468 Mühlematter Evelyne            Belp                      W30        1:10.51,5   47.
         2683 Thomet Goetz Christine         Mühleberg                 W40        1:11.58,6   15.
  14. STBern Jogging 3                             3:31.48,9
         1265 Heldner Marcel                 Schliern b. Köniz         M30        1:08.51,8  463.
         2574 Schild Peter                   Köniz                     M45        1:13.35,2  345.
         3735 Zimmerli Kurt                  Ostermundigen             M45        1:09.21,9  167.
  15. STBern Jogging Frauen                        3:32.15,7
         2297 Holzer Evelyne                 Muri b. Bern              W30        1:08.21,6   29.
         3508 Reinmann Anita                 Wiedlisbach               W40        1:11.51,3   14.
         3667 Tosi Carmela                   Bolligen                  W40        1:12.02,8   16.
  16. LV 95 Burgdorf 3                             3:32.49,8
         2322 Jau Nik                        Rubigen                   M20        1:16.00,2  523.
         2004 Kobel Hans                     Murten                    M60        1:12.16,8   18.
         1537 Sommer Ernst                   Sumiswald                 M40        1:04.32,8   84.
  17. TV Länggasse 10                              3:33.46,5
         4120 De Graaf Koen                  Mattstetten               M30        1:14.13,1  897.
         3383 Ledergerber Anja               Grenchen                  W20        1:11.59,1   40.
         1638 Wyss Daniela                   Langnau i. E.             W20        1:07.34,3   17.
  18. TV Länggasse 9                               3:35.24,8
         3078 Boschung Manuela               Detligen                  W30        1:13.24,6   73.
         2148 De Flaviis Gianni              Kriens                    M30        1:10.04,5  546.
         4446 Moser Barbara                  Stettlen                  W30        1:11.55,7   56.
         3566 Schenker Saskia                Bern                      W20        1:14.46,5   60.
  19. Turnverein Jegenstorf B                      3:41.34,6
         6778 Brüllhardt Werner              Toffen                    M45        1:15.57,3  457.
        11741 Kalbermatter Thomas            Thun                      M30        1:17.37,3 1261.
        12738 Ritz Bruno                     Grafenried                M40        1:20.08,3  935.
         3778 Zimmermann Marc                Jegenstorf                M20        1:08.00,0  193.
  20. LV 95 Burgdorf 4                             3:45.08,9
         5044 Balsiger Hans                  Ittigen                   M55        1:17.22,4  137.
         7355 Kopp Walter                    Boll                      M50        1:15.05,0  228.
         3533 Rothen Hans Rudolf             Bolligen                  M50        1:12.41,5  141.
  21. STBern Jogging 6                             3:55.05,2
         9118 Clerc Alain-Didier             Köniz                     M30        1:15.28,3 1019.
        13474 Noirjean Roger                 Köniz                     M60        1:20.05,7   71.
         5553 Schär Jürg                     Riggisberg                M55        1:19.31,2  177.
  22. TV Länggasse 11                              3:57.45,0
         7090 Buerki Sabine                  Bern                      W40        1:19.39,7  111.
         6139 Diener-Morscher  Esther        Bern                      W40        1:16.13,7   50.
         8198 Geissbuehler Therese           Bern                      W50        1:21.51,6   33.
        14370 Lüthi Pascale                  Münchenbuchsee            W30        1:26.50,3  433.
  23. STBern Jogging 4                             3:59.28,4
         4143 Edreira Manuel                 Saanen                    M55        1:14.24,1   81.
         3219 Glauser Jürgen                 Bern                      M60        1:15.56,1   35.
         6003 Habegger Jürg                  Wabern                    M60        1:29.08,2  201.
  24. 100 Jahre TV Schwarzenburg                   4:00.35,8
         5191 Flückiger Urs                  Schwarzenburg             M30        1:16.35,9 1150.
         6748 Hauert Céline                  Schwarzenburg             W16        1:17.36,9    1.
        14720 Ramser Esther                  Schwarzenburg             W16        1:26.23,0   14.
  25. STBern Jogging 5                             4:01.05,2
         6685 Werthmueller Susanne           Burgdorf                  W45        1:19.43,0   56.
        10671 Weser Elisabeth                Rüfenacht BE              W55        1:25.46,9   24.
         6711 Wüthrich Kathrin               Muri b. Bern              W45        1:15.35,3   25.
  26. LV 95 Burgdorf 5                             4:08.29,1
        10305 Jau Verena                     Münsingen                 W40        1:22.39,4  178.
        11304 Jost Ursula                    Grosshöchstetten          W45        1:22.10,5   87.
        12469 Raemy Elsbeth                  Moosseedorf               W50        1:23.39,2   47.
  27. Turnverein STV Brig 1                        4:13.43,7
        16739 Passeraub Lukas                Glis                      M14        1:23.39,0   28.
        16740 Schmidhalter Jérôme            Glis                      M14        1:23.38,9   27.
        16741 Schmidhalter Michel            Glis                      M14        1:26.25,8   36.
  28. STBern Jogging 7                             4:21.45,6
         7042 Baumer Peter                   Bern                      M45        1:19.20,0  643.
        13255 Goëpfert Hans                  Stettlen                  M60        1:35.54,3  271.
         8228 Gruber Christoph               Bolligen                  M50        1:26.31,3  667.
  29. STBern Jogging Gruppe Aschi                  4:27.42,7
        13068 Berger Claudius                Bern                      M45        1:29.39,2 1155.
        13189 Eng Peter                      Ostermundigen             M60        1:29.55,0  212.
         9327 Leiser Ernst                   Toffen                    M50        1:28.08,5  716.
  30. SC-Walhalla                                  4:34.58,6
        12740 Schärz Stefan                  Schwarzenburg             M40        1:27.12,9 1384.
        20596 Zwahlen Daniel                 Bern                      M30        1:38.27,9 2810.
        17695 von Allmen Christian           Schwarzenburg             M30        1:29.17,8 2428.
  31. STBern Jogging 11                            4:41.28,5
        19138 Genovese Antonia               Wichtrach                 W50        1:32.35,1  136.
        12361 Lakomy Ursina                  Bern                      W40        1:31.29,4  402.
        20286 Langguth Brigitte              Bern                      W40        1:37.24,0  603.
  32. Nachtwache Bern 3                            4:46.23,0
        11746 Hug Christian                  Bern                      M45        1:22.55,4  850.
        18692 Mischler Anton                 Münchenbuchsee            M40        1:33.24,3 1667.
        18693 Wüthrich Beat                  Bern                      M20        1:50.03,3 1254.
  33. Nachtwache Bern 2                            4:52.01,7
        21593 Rohner Stefan                  Liebefeld                 M40        1:43.36,6 1832.
         8739 Seiler Peter                   Konolfingen               M30        1:19.17,6 1460.
        20597 Zbinden Peter                  Ostermundigen             M45        1:49.07,5 1457.

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.