50. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9           23. Baeriswyl Eveline+Müller Myriam+Bae ?? BABAMU                      3:19.32,4     58.28,3  (1212)    5.42 ¦ 
23         DNF  Bohn Cedric                         96 Reckingen VS                    -----   gestartet  (2224)    ---- ¦ 
9           22. Bohn Dehlia+Garbely Anja+Anderregen 69 Gommer Schnägä              3:12.41,2     51.37,1  (1202)    5.30 ¦ 
20          20. Bohn Jacqueline                     98 Reckingen VS                   3.52,8      0.42,1  (2238)    4.51 ¦ 
20          37. Garbely Lena                        99 Reckingen VS                   4.29,5      1.18,8  (2186)    5.36 ¦ 
19          39. Garbely Tristan                     98 Reckingen VS                   4.00,3      0.58,6  (2187)    5.00 ¦ 
19          13. Gerber Jannick                      99 Reichenbach i. K.              3.22,6      0.20,9  (2180)    4.13 ¦ 
8            3. Jossi Vreni, Reichenbach i. K.      48 Laufteam Bircher            2:58.02,5     10.19,1     (9)    5.05 ¦ 
2           55. Odermatt Noldi                      67 Reichenbach i. K.           3:06.16,7   1:00.23,5   (187)    5.19 ¦ 
2            6. Seiler Marcel, Reichenbach i. K.    69 TV Ringgenberg              2:18.33,8     12.40,6   (405)    3.57 ¦ 
10          16. Trachsel Dominic+Trachsel Marina+Tr 85 Die drei Musketiere         2:29.03,9     32.07,3  (1019)    4.15 ¦ 
12          46. Kunz Gerhard                        64 Reichenbach i.K.            1:51.04,7     37.52,7   (788)    5.15 ¦ 
4           53. Haltiner Rolf                       53 Reiden                      3:38.25,1   1:21.20,3   (397)    6.14 ¦ 
2           81. Ensner Matthias                     72 Reinach BL                  4:07.46,9   2:01.53,7    (68)    7.04 ¦ 
1           13. Zuber Pascal                        81 Reinach BL                  3:02.48,7     54.36,0   (325)    5.13 ¦ 
19          26. Mader Tim                           99 Reutigen                       3.38,5      0.36,8  (2155)    4.33 ¦ 
7           10. Schmied Katharina                   61 Ried b. Kerzers             3:05.39,5     29.46,1    (78)    5.18 ¦ 
4           18. Bracher Peter                       55 Riedholz                    2:57.04,5     39.59,7   (158)    5.03 ¦ 
16          39. Käch Gabi                           64 Riedt-Neerach               2:13.46,8     40.26,0   (797)    6.20 ¦ 
13          38. Weber Martin                        56 Riehen                      1:54.08,4     40.10,1   (577)    5.24 ¦ 
4           17. Roth Walter                         48 Rifferswil                  2:54.50,8     37.46,0   (218)    4.59 ¦ 
1           17. Aeberhard Marco                     83 Ringgenberg BE              3:36.11,5   1:27.58,8   (117)    6.10 ¦ 
26         ---  Aebersold Susanne, Ringgenberg BE   62 TV Ringgenberg                49.38,1      9.14,0  (2137)    8.16 ¦ 
3          103. Borter Kurt                         60 Ringgenberg BE              3:27.13,7   1:22.41,6    (92)    5.55 ¦ 
5           14. Frutiger Hans                       37 Ringgenberg BE              3:59.24,8   1:29.06,5   (353)    6.50 ¦ 
1           23. Gurtner Marco                       78 Ringgenberg BE              3:54.30,3   1:46.17,6   (123)    6.42 ¦ 
2           62. Heimberg Beat                       69 Ringgenberg BE              3:14.34,5   1:08.41,3    (28)    5.33 ¦ 
15          24. Herkenrath Andrea, Ringgenberg BE   68 Lauf-Treff Bircher Thun     1:53.03,5     24.29,0   (765)    5.21 ¦ 
10          51. Imboden Christian+Furler Christof+S 52 Sagi Buebe                  2:54.01,6     57.05,0  (1095)    4.58 ¦ 
3          112. Krainz Reto                         63 Ringgenberg BE              3:41.46,5   1:37.14,4   (301)    6.20 ¦ 
26         ---  Stadelmann Bernadette               62 Ringgenberg BE                45.03,6      4.39,5  (2225)    7.30 ¦ 
12          53. Stadelmann Billy                    59 Ringgenberg BE              1:54.54,2     41.42,2   (648)    5.26 ¦ 
5           10. Zuber Jörg                          46 Ringgenberg BE              3:09.08,4     38.50,1   (132)    5.24 ¦ 
24           9. Zurbuchen Katja                     95 Ringgenberg BE                 8.39,0      0.59,3  (2076)    4.19 ¦ 
19           6. Zurbuchen Lukas                     97 Ringgenberg BE                 3.08,4      0.06,7  (2075)    3.55 ¦ 
15          54. Balmer Stefanie                     75 Root                        2:06.29,5     37.55,0   (781)    5.59 ¦ 
15          42. Niederhauser Salome                 86 Röthenbach Hbsee            2:01.54,4     33.19,9   (570)    5.46 ¦ 
12          51. Fischer Roland                      62 Rubigen                     1:54.37,4     41.25,4   (583)    5.25 ¦ 
1            7. Jost David                          84 Rubigen                     2:43.58,1     35.45,4   (424)    4.41 ¦ 
2           71. Meyer Marco                         71 Rüdtligen                   3:26.51,0   1:20.57,8   (169)    5.54 ¦ 
16           3. Frutiger Lisa                       63 Rüfenacht                   1:35.46,1      2.25,3   (770)    4.32 ¦ 
12           1. Gerber Markus, Rüfenacht BE         60 GGBern                      1:13.12,0       -----   (501)    3.28 ¦ 
4           16. Spahr Thomas                        56 Rüfenacht BE                2:54.07,6     37.02,8   (273)    4.58 ¦ 
9           14. Weser Liz+Treier Nadia+Gerber Elisa ?? Frauen-Power                2:58.50,8     37.46,7  (1201)    5.06 ¦ 
10          90. Hintermann Andi+Eggimann Geru+Pfist 73 Die Latschenquäler          3:34.17,0   1:37.20,4  (1069)    6.07 ¦ 
12          18. Hirschi Christian                   60 Rüschegg Heubach            1:32.50,1     19.38,1   (758)    4.23 ¦ 
26         ---  Riesen Hans                         43 Rüschegg Heubach              47.50,5      7.26,4  (2161)    7.58 ¦ 
2           75. Schütz Hanspeter                    67 Rüti b. Büren               3:36.29,6   1:30.36,4   (441)    6.11 ¦ 
10          69. Richard Peter+Fankhauser Marianne+B 59 Dreamteam                   3:06.57,6   1:10.01,0  (1001)    5.20 ¦ 

Total 49



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.