50. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26         ---  Rod Marie                           47 Gals                          52.07,2     11.43,1  (2140)    8.41 ¦ 
26         ---  Schweizer-Hug Ursula                54 Gals                          48.31,7      8.07,6  (2011)    8.05 ¦ 
7            8. Thomi Muriel                        63 Gattikon                    2:59.19,6     23.26,2    (88)    5.07 ¦ 
4           20. Schären Henri                       56 Gerolfingen                 2:59.15,8     42.11,0   (235)    5.07 ¦ 
3           14. Giger Roland                        65 Gerzensee                   2:31.34,6     27.02,5   (255)    4.19 ¦ 
10          37. Kernen Bernhard+Zesiger Myrta+Trauf 75 TV Brienz 40+ verjüngt      2:46.14,1     49.17,5  (1083)    4.44 ¦ 
10          15. Vogt Urs+Bricker Bruno+Hischier Kur 83 GOMMERHASEN                 2:27.42,3     30.45,7  (1054)    4.13 ¦ 
26         ---  Feuz Margrit                        52 Gimmelwald                    52.30,2     12.06,1  (2014)    8.45 ¦ 
3           22. Mossi Roberto                       64 Giubiasco                   2:36.00,2     31.28,1   (183)    4.27 ¦ 
1           15. Zenklusen André                     79 Glis                        3:10.28,7   1:02.16,0    (61)    5.26 ¦ 
5           15. Fischer Vinzenz                     34 Goldau                      4:29.59,6   1:59.41,3   (275)    7.42 ¦ 
16          28. Braun Yolanda                       63 Goldiwil                    1:59.12,7     25.51,9   (703)    5.38 ¦ 
10          52. Reber Daniel+Paul Camenzind+Christi 66 Ü40                         2:55.12,2     58.15,6  (1028)    5.00 ¦ 
23          31. Dietrich Jan                        94 Goldswil                      10.59,4      3.43,5  (2060)    5.29 ¦ 
23          26. Dietrich Joël                       95 Goldswil                       9.49,4      2.33,5  (2048)    4.54 ¦ 
19          46. Dietrich Marc                       97 Goldswil                       4.14,1      1.12,4  (2056)    5.17 ¦ 
26         ---  Flück Myrta                         62 Goldswil                      54.18,9     13.54,8  (2077)    9.03 ¦ 
1           17. Gurtner Ivo                         77 Goldswil                    3:36.11,5   1:27.58,8   (119)    6.10 ¦ 
22           4. Imboden Deborah                     92 Goldswil                      11.03,0      0.53,0  (2148)    3.56 ¦ 
26         ---  Isch Margrit                        55 Goldswil                      45.22,3      4.58,2  (2041)    7.33 ¦ 
1            9. Isch Thomas                         82 Goldswil                    2:53.03,1     44.50,4   (136)    4.56 ¦ 
21          10. Mariani Dario                       93 Goldswil                      10.30,3      1.53,2  (2173)    3.45 ¦ 
24          13. Mariani Nadya                       96 Goldswil                       8.51,2      1.11,5  (2200)    4.25 ¦ 
12           7. Roth Thomas                         62 Goldswil                    1:23.31,0     10.19,0   (643)    3.57 ¦ 
1           17. Scheller Sven                       85 Goldswil                    3:36.11,5   1:27.58,8   (122)    6.10 ¦ 
1           23. Steiner Marcel                      78 Goldswil                    3:54.30,3   1:46.17,6   (120)    6.42 ¦ 
4           54. Wyss Peter                          51 Goldswil                    3:42.02,7   1:24.57,9   (167)    6.20 ¦ 
26         ---  Zundel Annamarie                    51 Goldswil                      54.03,3     13.39,2  (2078)    9.00 ¦ 
12          60. Schnidrig Roland                    57 Grächen                     2:00.13,1     47.01,1   (864)    5.41 ¦ 
2           25. Olbrecht Willi                      72 Grafenried                  2:37.07,2     31.14,0   (313)    4.29 ¦ 
2           70. Gygax Roger                         76 Grasswil                    3:25.26,2   1:19.33,0   (398)    5.52 ¦ 
4           48. Rüedlinger Walter                   50 Greifensee                  3:28.07,6   1:11.02,8    (67)    5.56 ¦ 
15           9. Almer Elisabeth                     72 Grindelwald                 1:39.25,9     10.51,4   (736)    4.42 ¦ 
3            4. Brawand Ulrich                      63 Grindelwald                 2:14.45,3     10.13,2   (160)    3.51 ¦ 
24          24. Fankhauser Angela                   94 Grindelwald                    9.59,8      2.20,1  (2126)    4.59 ¦ 
11          36. Geiger Marco                        82 Grindelwald                 1:37.43,3     24.06,4   (582)    4.37 ¦ 
15          34. Grünig Barbara                      71 Grindelwald                 2:00.05,5     31.31,0   (795)    5.41 ¦ 
24          11. Jussel Jacqueline                   94 Grindelwald                    8.47,3      1.07,6  (2037)    4.23 ¦ 
23          11. Jussel Kai                          95 Grindelwald                    8.00,7      0.44,8  (2038)    4.00 ¦ 
24          25. Michel Andrea                       94 Grindelwald                   10.23,1      2.43,4  (2018)    5.11 ¦ 
3           70. Nebiker Andreas                     66 Grindelwald                 3:04.01,9     59.29,8   (318)    5.15 ¦ 
22           7. Nebiker Manuela                     93 Grindelwald                   12.23,5      2.13,5  (2150)    4.25 ¦ 
23          24. Nebiker Yannick                     95 Grindelwald                    9.00,6      1.44,7  (2151)    4.30 ¦ 
19          51. Ryser Kevin                         98 Grindelwald                    4.18,7      1.17,0  (2024)    5.23 ¦ 
5            5. Steuri Walter                       45 Grindelwald                 2:58.10,6     27.52,3   (220)    5.05 ¦ 
4           35. Schneider Bruno                     55 Grossaffoltern              3:11.34,6     54.29,8   (267)    5.28 ¦ 
8            7. Schneider Ruth                      51 Grossaffoltern              3:16.36,0     28.52,6   (266)    5.37 ¦ 
13          42. Bucher Reto                         47 Grosshöchstetten            1:56.06,7     42.08,4   (558)    5.30 ¦ 
8           13. Zaugg Annemarie                     42 Grosshöchstetten            3:37.46,6     50.03,2   (335)    6.13 ¦ 
26         ---  Stalder Hanspeter                   63 Grünen                        51.29,5     11.05,4  (2040)    8.34 ¦ 
11           6. Perreten Helmut                     75 Gstaad                      1:16.56,5      3.19,6   (596)    3.38 ¦ 
15          35. Wilhelm Monika                      69 Gstaad                      2:00.13,3     31.38,8   (636)    5.41 ¦ 
2           48. Feuz Daniel                         73 Gsteigwiler                 2:58.32,4     52.39,2   (115)    5.06 ¦ 
3           99. Feuz Thomas                         63 Gsteigwiler                 3:24.47,8   1:20.15,7   (176)    5.51 ¦ 
20          29. Seiler Kristina                     98 Gsteigwiler                    4.09,3      0.58,6  (2216)    5.11 ¦ 
11          69. Soche Tobia                         88 Gsteigwiler                 1:58.05,4     44.28,5   (653)    5.35 ¦ 
3            7. Burkhard Raymond                    63 Gümligen                    2:26.01,5     21.29,4   (204)    4.10 ¦ 
15          53. von Burg Jasmin                     71 Gümligen                    2:05.11,1     36.36,6   (678)    5.55 ¦ 
17          15. Meuwly Brigitte                     54 Gümmenen                    2:15.56,8     36.40,0   (684)    6.26 ¦ 
15          58. Wenger Evelyna                      68 Gündlischwand               2:07.48,1     39.13,6   (706)    6.03 ¦ 
6            4. Huser Andrea                        73 Gunten                      2:35.22,5      7.16,0    (12)    4.26 ¦ 
2           47. Zwahlen Roland                      70 Gunten                      2:56.46,1     50.52,9    (79)    5.03 ¦ 
12          39. Fürst Roland                        60 Gunzgen                     1:45.05,4     31.53,4   (705)    4.58 ¦ 
9            5. Raemy Cornelia+Spicher Patricia+Her 67 Bösingen 3                  2:41.10,0     20.05,9  (1220)    4.36 ¦ 
17          10. Stritt Christine                    47 Gurmels                     2:03.32,4     24.15,6   (696)    5.51 ¦ 
11          50. Jost Peter                          74 Gwatt                       1:43.22,6     29.45,7   (633)    4.53 ¦ 
17           1. Abgottspon Julia                    50 Gwatt (Thun)                1:39.16,8       -----   (674)    4.42 ¦ 
10          73. Durand Sonja+Steuri Sibylle+Kaufman 62 Sosilu                      3:10.09,3   1:13.12,7  (1039)    5.25 ¦ 
12          19. Löffler Otto, Gwatt (Thun)          58 All Blacks Thun             1:32.53,7     19.41,7   (820)    4.24 ¦ 

Total 69



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.