50. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14          10. Andermatt Alfons                    46 Baar                        1:43.12,2     17.22,9   (772)    4.53 ¦ 
18           1. Andermatt Bertha                    44 Baar                        2:08.09,1       -----   (773)    6.04 ¦ 
11          62. Reutemann Patrick, Baar             75 Hochwacht Zug               1:50.47,0     37.10,1   (817)    5.15 ¦ 
11          12. Benvegu Jvan                        69 Bäretswil                   1:20.48,1      7.11,2   (574)    3.49 ¦ 
7           24. Battegay Muriel                     61 Basel                       3:45.19,6   1:09.26,2    (44)    6.26 ¦ 
12          15. Gebus Jürg                          58 Basel                       1:31.47,3     18.35,3   (906)    4.21 ¦ 
10          45. Häsler Patrick+Häsler Fritz+Häsler  73 die hurtischnäue Basler     2:50.16,3     53.19,7  (1051)    4.51 ¦ 
14          15. Jentzen Reinhold                    42 Basel                       1:49.38,5     23.49,2   (586)    5.11 ¦ 
11          60. Kreis Roger                         75 Basel                       1:49.53,3     36.16,4   (548)    5.12 ¦ 
17          17. Kreis Suzanne                       47 Basel                       2:27.11,5     47.54,7   (547)    6.58 ¦ 
5            1. Leutenegger Josef                   44 Basel                       2:30.18,3       -----   (148)    4.17 ¦ 
4           28. Loosli Martin                       53 Basel                       3:07.44,3     50.39,5   (109)    5.21 ¦ 
16          43. Brügger Therese, Beatenberg         66 SP Camignolo                2:26.31,9     53.11,1   (594)    6.56 ¦ 
11          28. Pecoraro Leonardo                   68 Beatenberg                  1:31.42,8     18.05,9   (595)    4.20 ¦ 
24          23. Zimmermann Morena                   95 Beatenberg                     9.49,6      2.09,9  (2207)    4.54 ¦ 
3           35. Zimmermann Urs                      62 Beatenberg                  2:44.54,3     40.22,2   (416)    4.42 ¦ 
16          14. Fleig Bettina                       66 Beckenried                  1:50.19,3     16.58,5   (654)    5.13 ¦ 
7           23. Espi Pilar                          64 Bellinzona                  3:44.52,2   1:08.58,8   (206)    6.25 ¦ 
3           19. Melchiorre Mario, Bellinzona        60 Ticino Running              2:32.49,4     28.17,3   (317)    4.21 ¦ 
16          34. Otto Silvia                         65 Bellmund                    2:09.07,5     35.46,7   (721)    6.07 ¦ 
16          33. Teinilä Susanna                     64 Bellmund                    2:08.05,1     34.44,3   (719)    6.04 ¦ 
17           9. Nydegger Therese                    56 Belp                        2:02.14,5     22.57,7   (631)    5.47 ¦ 
13          34. Schwarzmeyer Günter                 53 Belp                        1:51.40,7     37.42,4   (612)    5.17 ¦ 
21          14. Schwarzmeyer Michel                 93 Belp                          12.35,7      3.58,6  (2042)    4.29 ¦ 
6           13. Zwahlen Monika                      80 Belp                        3:09.00,5     40.54,0    (99)    5.24 ¦ 
3            8. Liechti Marcel                      60 Benken ZH                   2:27.08,1     22.36,0   (348)    4.12 ¦ 
16           7. Perdikidis Christa                  62 Beringen                    1:42.40,2      9.19,4   (713)    4.51 ¦ 
2           28. Perdikidis Daniel                   68 Beringen                    2:39.15,1     33.21,9   (245)    4.33 ¦ 
3            3. Abplanalp Michael, Bern             64 LSV Bern                    2:12.56,1      8.24,0   (108)    3.47 ¦ 
14           2. Allenbach Albert                    43 Bern                        1:32.01,1      6.11,8   (602)    4.21 ¦ 
11          37. Amez-Droz Pascal                    72 Bern                        1:38.34,7     24.57,8   (680)    4.40 ¦ 
15          16. Arnold Felizitas                    74 Bern                        1:47.12,5     18.38,0   (714)    5.04 ¦ 
3           55. Baumann Jürg                        66 Bern                        2:57.19,2     52.47,1    (87)    5.03 ¦ 
13          28. Berger Urs                          50 Bern                        1:46.26,9     32.28,6   (793)    5.02 ¦ 
11          35. Betschart Simon                     69 Bern                        1:35.38,0     22.01,1   (890)    4.31 ¦ 
2           38. Bieri Kay                           76 Bern                        2:48.53,7     43.00,5   (153)    4.49 ¦ 
10          89. Blattmann Fritz+Thoma Rosemarie+Fre 42 HEIDRUNS LAUF-TRÄFF GGB     3:33.00,0   1:36.03,4  (1042)    6.05 ¦ 
10          81. Dänzer Beat+Regez Marlis+Schenker E 72 TRIO                        3:12.59,8   1:16.03,2  (1043)    5.30 ¦ 
6            7. Dänzer Sandra                       72 Bern                        2:52.33,8     24.27,3   (283)    4.55 ¦ 
5           13. Etter Bruno                         39 Bern                        3:47.40,1   1:17.21,8   (227)    6.30 ¦ 
15          51. Gahlinger Chantal                   71 Bern                        2:04.45,0     36.10,5   (526)    5.54 ¦ 
11          19. Gerber Niklaus                      80 Bern                        1:27.58,9     14.22,0   (829)    4.10 ¦ 
13          19. Gygax Martin                        53 Bern                        1:39.50,1     25.51,8   (615)    4.43 ¦ 
2           77. Hess Rico                           72 Bern                        3:47.57,6   1:42.04,4   (225)    6.30 ¦ 
12          50. Hirschi Beat                        57 Bern                        1:54.36,1     41.24,1   (566)    5.25 ¦ 
19          11. Hirschi Tim                         97 Bern                           3.21,4      0.19,7  (2023)    4.11 ¦ 
11          41. Hofer Urs                           68 Bern                        1:40.59,5     27.22,6   (642)    4.47 ¦ 
15          14. Kurt Beatrice                       67 Bern                        1:47.00,1     18.25,6   (543)    5.04 ¦ 
10          54. Moser Manuel+Schiffmann Barbara+Din 66 Geronto ahoj                2:56.06,0     59.09,4  (1009)    5.01 ¦ 
6           19. Poffet Monika                       73 Bern                        3:20.54,8     52.48,3   (272)    5.44 ¦ 
6           18. Romang Sarah                        72 Bern                        3:20.53,5     52.47,0   (216)    5.44 ¦ 
3           98. Ruef Tom                            62 Bern                        3:23.27,6   1:18.55,5   (439)    5.48 ¦ 
12          23. Schertenleib Beat                   61 Bern                        1:34.52,5     21.40,5   (827)    4.29 ¦ 
15          33. Siegenthaler Andrea                 75 Bern                        1:59.00,8     30.26,3   (889)    5.38 ¦ 
12          43. Staffelbach Thomas                  61 Bern                        1:48.21,3     35.09,3   (581)    5.08 ¦ 
10          66. Stucki Helene+Peter Gysin+Christine 65 Edelweiss                   3:04.56,6   1:08.00,0  (1032)    5.17 ¦ 
2           67. Triantafillou Christos              68 Bern                        3:21.48,8   1:15.55,6    (72)    5.45 ¦ 
15           8. von Gunten Andrea                   80 Bern                        1:38.25,6      9.51,1   (794)    4.39 ¦ 
2           66. Zeller Markus                       74 Bern                        3:20.28,5   1:14.35,3   (362)    5.43 ¦ 
11           8. Ernst Beat, Bertschikon b.Att.      70 LSV Frauenfeld              1:19.16,9      5.40,0   (746)    3.45 ¦ 
2           26. Ravier Stephane, Bevaix             68 Marti Sport                 2:37.20,6     31.27,4   (432)    4.29 ¦ 
10          65. Ackermann Jörg+Müller Michael+Ratti 79 Taeam Mars                  3:03.23,7   1:06.27,1  (1088)    5.14 ¦ 
26         ---  Gerber Vreny                        60 Biberist                      40.24,1       -----  (2113)    6.44 ¦ 
4           52. Maurer Juergen                      53 Biel                        3:37.29,2   1:20.24,4   (184)    6.12 ¦ 
7            9. Francescutto Karin                  64 Biel/Bienne                 3:01.07,7     25.14,3   (355)    5.10 ¦ 
26         ---  Hofer Rolf, Biel/Bienne             37 Fun Runners                   45.53,9      5.29,8  (2202)    7.38 ¦ 
2           58. Nydegger Erich                      69 Biel/Bienne                 3:09.41,4   1:03.48,2   (361)    5.25 ¦ 
12          27. Weingart Markus                     65 Biel/Bienne                 1:38.13,7     25.01,7   (748)    4.39 ¦ 
3          113. Burla Stephan                       60 Binningen                   3:45.19,2   1:40.47,1    (47)    6.26 ¦ 
2           79. Moulin Philippe                     73 Binningen                   3:54.09,2   1:48.16,0    (96)    6.41 ¦ 
14          12. Boelke Helmut                       38 Birsfelden                  1:47.36,4     21.47,1   (657)    5.05 ¦ 
26         DNF  Nickell Cinders                     64 Boenigen                        -----   gestartet  (2098)    ---- ¦ 
3           86. Junker Horst                        59 Boll                        3:16.56,9   1:12.24,8   (146)    5.37 ¦ 
10          13. Locher Hans-Ulrich+Chanez Claude+Sc 60 WIFAG I                     2:26.59,2     30.02,6  (1049)    4.11 ¦ 
3           85. Witschi Giorgio                     60 Boll                        3:16.55,6   1:12.23,5   (197)    5.37 ¦ 
16           5. Aeschlimann Christina, Bolligen     65 Sädubachrunners             1:42.27,0      9.06,2   (668)    4.51 ¦ 
20          33. Hiltbrand Lisa                      99 Bolligen                       4.16,0      1.05,3  (2213)    5.20 ¦ 
9           19. Kleiner Linda+Scherrer Cornelia+Käm 61 Sädubach Runners 4          3:05.37,7     44.33,6  (1215)    5.18 ¦ 
11          71. Nyffenegger Daniel                  82 Bolligen                    1:59.00,8     45.23,9   (573)    5.38 ¦ 
16          27. Nyffenegger Ursula                  57 Bolligen                    1:59.00,8     25.40,0   (779)    5.38 ¦ 
13          22. Rothen Hansruedi, Bolligen          53 Sädubach Runners            1:42.27,1     28.28,8   (856)    4.51 ¦ 
10          25. Rothen Michael+Ursenbacher Marc+Bad 81 Sädubach Runners 5          2:37.34,9     40.38,3  (1063)    4.30 ¦ 
3            9. Teuscher Thomas                     60 Bolligen                    2:27.16,0     22.43,9   (289)    4.12 ¦ 
6            3. Knöri Monika                        69 Boltigen                    2:34.22,9      6.16,4    (22)    4.24 ¦ 
23          13. Könri Silvan                        94 Boltigen                       8.09,4      0.53,5  (2227)    4.04 ¦ 
19          28. Abbühl Christian                    97 Bönigen                        3.42,5      0.40,8  (2178)    4.38 ¦ 
19          14. Amrhein Jona                        97 Bönigen                        3.25,8      0.24,1  (2163)    4.17 ¦ 
12          16. Andery Urs                          57 Bönigen                     1:32.17,6     19.05,6   (826)    4.22 ¦ 
15          27. Bigler Barbara                      77 Bönigen                     1:54.54,2     26.19,7   (847)    5.26 ¦ 
24          18. Bläsi Caroline                      96 Bönigen                        9.20,6      1.40,9  (2105)    4.40 ¦ 
11          56. Brunner Andreas                     78 Bönigen                     1:47.26,8     33.49,9   (685)    5.05 ¦ 
11          51. Brunner Marc                        82 Bönigen                     1:44.11,1     30.34,2   (852)    4.56 ¦ 
23          28. Brunner Marco                       95 Bönigen                       10.19,6      3.03,7  (2241)    5.09 ¦ 
13          17. Buri Heinrich                       51 Bönigen                     1:38.31,1     24.32,8   (853)    4.40 ¦ 
26         ---  Egli Alicia                         65 Bönigen                       54.03,4     13.39,3  (2074)    9.00 ¦ 
19          43. Egli Andrin                         97 Bönigen                        4.09,5      1.07,8  (2073)    5.11 ¦ 
23          19. Fahrni Manuel                       94 Bönigen                        8.29,0      1.13,1  (2107)    4.14 ¦ 
3          115. Flükiger Martin                     62 Bönigen                     3:48.13,6   1:43.41,5   (428)    6.31 ¦ 
3           25. Frei Jürg                           63 Bönigen                     2:37.55,8     33.23,7   (338)    4.30 ¦ 
13          40. Frutiger Paul                       56 Bönigen                     1:54.54,3     40.56,0   (846)    5.26 ¦ 
4           47. Fuhrer Hermann                      51 Bönigen                     3:25.15,3   1:08.10,5   (219)    5.51 ¦ 
19          22. Gartwyl Dominic                     97 Bönigen                        3.37,2      0.35,5  (2174)    4.31 ¦ 
24          20. Giesserr Chanalt                    96 Bönigen                        9.27,3      1.47,6  (2028)    4.43 ¦ 
24          21. Gonseth Melanie                     96 Bönigen                        9.30,9      1.51,2  (2068)    4.45 ¦ 
3           46. Griesser Roland                     58 Bönigen                     2:52.04,1     47.32,0   (104)    4.54 ¦ 
2           21. Hostettler Erich, Bönigen           70 TV Bönigen                  2:33.34,9     27.41,7    (20)    4.23 ¦ 
24          22. Hostettler Ramona                   95 Bönigen                        9.34,0      1.54,3  (2006)    4.47 ¦ 
20          17. Hostettler Svenja                   97 Bönigen                        3.49,2      0.38,5  (2007)    4.46 ¦ 
4           13. Hostettler Toni, Bönigen            49 Laufgruppe CH               2:53.08,0     36.03,2   (341)    4.56 ¦ 
3           32. Imhof Hansjörg, Bönigen             62 TV Bönigen                  2:43.07,6     38.35,5   (100)    4.39 ¦ 
20          15. Jenni Anja, Bönigen                 99 Mädchenriege Bönigen           3.45,2      0.34,5  (2164)    4.41 ¦ 
26         ---  Jundt Marlies                       58 Bönigen                       55.23,1     14.59,0  (2035)    9.13 ¦ 
23          30. Kobler Kevin                        96 Bönigen                       10.52,9      3.37,0  (2141)    5.26 ¦ 
26         ---  Lauge Claudia                       59 Bönigen                     1:00.06,1     19.42,0  (2239)   10.01 ¦ 
3           29. Lucio Angelo                        63 Bönigen                     2:40.21,1     35.49,0   (291)    4.34 ¦ 
2           12. Machera Armando                     76 Bönigen                     2:22.51,5     16.58,3    (21)    4.04 ¦ 
19          52. Mader Andri Mika                    99 Bönigen                        4.22,8      1.21,1  (2147)    5.28 ¦ 
20          38. Mader Janina                        98 Bönigen                        4.29,6      1.18,9  (2209)    5.37 ¦ 
19          31. Mühlemann Luca                      98 Bönigen                        3.46,6      0.44,9  (2157)    4.43 ¦ 
23          12. Mühlemann Robert                    96 Bönigen                        8.01,6      0.45,7  (2005)    4.00 ¦ 
24          10. Mühlemann Sabrina                   95 Bönigen                        8.40,4      1.00,7  (2002)    4.20 ¦ 
22           3. Mühlemann Tanja                     92 Bönigen                       10.44,6      0.34,6  (2066)    3.50 ¦ 
6           14. Mullens Molly                       74 Bönigen                     3:10.31,6     42.25,1   (344)    5.26 ¦ 
23          23. Niedermann Marc, Bönigen            95 Satus Interlaken               8.56,7      1.40,8  (2112)    4.28 ¦ 
23          20. Nussbaum Martin                     94 Bönigen                        8.29,3      1.13,4  (2138)    4.14 ¦ 
13          54. Nyffenegger Hans                    50 Bönigen                     2:06.06,6     52.08,3   (623)    5.58 ¦ 
12          56. Ruef Hugo, Bönigen                  ?? TV Bönigen                  1:56.35,2     43.23,2   (888)    5.31 ¦ 
20          34. Ruef Rahel                          99 Bönigen                        4.21,5      1.10,8  (2124)    5.26 ¦ 
20          31. Schiefermüller Angelina             99 Bönigen                        4.12,1      1.01,4  (2170)    5.15 ¦ 
13          15. Schläpfer Beni                      54 Bönigen                     1:37.52,5     23.54,2   (503)    4.38 ¦ 
8           14. Schläpfer Vreni                     55 Bönigen                     3:38.49,5     51.06,1   (319)    6.15 ¦ 
10          46. Schmutz Hans+Stettler Kurt+Friedli  58 Sportsektion BOB            2:50.20,5     53.23,9  (1077)    4.52 ¦ 
23          25. Schumacher Dominic                  95 Bönigen                        9.08,7      1.52,8  (2190)    4.34 ¦ 
20          19. Schumacher Selina                   97 Bönigen                        3.50,9      0.40,2  (2191)    4.48 ¦ 
21          11. Seiler Daniel                       93 Bönigen                       10.39,1      2.02,0  (2206)    3.48 ¦ 
24           8. Seiler Lea                          95 Bönigen                        8.28,7      0.49,0  (2118)    4.14 ¦ 
19          32. Seiler Martin                       97 Bönigen                        3.47,7      0.46,0  (2120)    4.44 ¦ 
10          68. Steiner Markus+Heiniger Ruth+Heinig 74 Salzwasserfische            3:06.28,9   1:09.32,3  (1025)    5.19 ¦ 
20          13. Troxler Angela                      97 Bönigen                        3.43,9      0.33,2  (2119)    4.39 ¦ 
19          47. von Allmen Sebastian                99 Bönigen                        4.14,3      1.12,6  (2172)    5.17 ¦ 
3           90. Wenger Daniel                       62 Bönigen                     3:17.31,4   1:12.59,3    (39)    5.38 ¦ 
26         ---  Wenger Ursula                       66 Bönigen                     1:00.05,5     19.41,4  (2093)   10.00 ¦ 
20          36. Niedermann Vivienne, Bönigen b. Int 99 Satus Interlaken               4.26,2      1.15,5  (2110)    5.32 ¦ 
16          10. Brandenberger Renata                63 Bonstetten                  1:47.26,3     14.05,5   (751)    5.05 ¦ 
10          11. Schmutz Pascal+Decorvet Herbert+Her 69 Bösingen 2                  2:23.07,8     26.11,2  (1064)    4.05 ¦ 
10          10. Tschannen Rolf+Wüthrich Markus+Curt 66 Bösingen 1                  2:23.03,4     26.06,8  (1067)    4.05 ¦ 
9           24. Vogelsang Esther+Herren Barbara+Meu 62 Bösingen 4                  3:19.33,5     58.29,4  (1219)    5.42 ¦ 
11          74. von Ballmoos Andreas                70 Bösingen                    2:02.16,4     48.39,5   (691)    5.47 ¦ 
7           11. Bucher Rita, Bremgarten AG          60 LR, 5610 Wohlen             3:05.45,0     29.51,6   (316)    5.18 ¦ 
16          13. Blum Erna, Brenzikofen              58 Meitschibei                 1:49.27,1     16.06,3   (676)    5.11 ¦ 
10          86. Wüthrich Adrian+Spielmann Sabrina+S 81 Budget-Sprinter             3:22.34,4   1:25.37,8  (1085)    5.47 ¦ 
10          48. Hertig Kurt+Ehrsam Roger+Jaudas Chr 77 Hinkebeiner                 2:52.27,7     55.31,1  (1066)    4.55 ¦ 
19          37. Fischer Marco                       99 Brienz                         3.55,8      0.54,1  (2121)    4.54 ¦ 
7           20. Kernen Karin                        66 Brienz                      3:33.24,2     57.30,8   (323)    6.05 ¦ 
15          55. Thamm Andrea                        70 Brienz                      2:07.18,1     38.43,6   (819)    6.01 ¦ 
19          38. Thöni Patric                        99 Brienz                         3.59,2      0.57,5  (2084)    4.59 ¦ 
23          10. Weber Remo                          95 Brienz                         7.58,0      0.42,1  (2102)    3.59 ¦ 
19          15. Weber Sandro                        97 Brienz                         3.26,8      0.25,1  (2101)    4.18 ¦ 
11          77. Wenger Christian                    89 Brienz                      2:05.50,4     52.13,5   (812)    5.57 ¦ 
26         ---  Abegglen Andrea                     70 Brienz BE                     52.16,8     11.52,7  (2053)    8.42 ¦ 
24          27. Abegglen Kristina                   96 Brienz BE                     10.45,9      3.06,2  (2055)    5.22 ¦ 
19          17. Abegglen Patrick                    98 Brienz BE                      3.27,1      0.25,4  (2054)    4.18 ¦ 
3           58. Borer Markus                        58 Brienz BE                   2:58.57,6     54.25,5   (114)    5.06 ¦ 
12          26. Brunner Hansueli, Brienz BE         62 Laufteam Ballenberg         1:37.12,9     24.00,9   (850)    4.36 ¦ 
3           21. Brunner Martin                      66 Brienz BE                   2:33.50,8     29.18,7   (166)    4.23 ¦ 
19          21. Calvo Jordy                         97 Brienz BE                      3.36,3      0.34,6  (2185)    4.30 ¦ 
20           1. Grossmann Katja                     97 Brienz BE                      3.10,7       -----  (2009)    3.58 ¦ 
23          16. Grossmann Marco                     95 Brienz BE                      8.16,6      1.00,7  (2008)    4.08 ¦ 
16          38. Gyger Marlies                       63 Brienz BE                   2:12.09,6     38.48,8   (625)    6.15 ¦ 
23          21. Hirschi Patrick                     95 Brienz BE                      8.35,0      1.19,1  (2199)    4.17 ¦ 
16          37. Kalbermatten Gudrid                 64 Brienz BE                   2:10.47,2     37.26,4   (814)    6.11 ¦ 
24          15. Michel Patrizia                     96 Brienz BE                      9.01,1      1.21,4  (2217)    4.30 ¦ 
10           5. Nüssli Pascal+Brechbühl Daniel+Brec 75 Schlümpf                    2:11.56,0     14.59,4  (1092)    3.46 ¦ 
7           15. Ruef Rosina                         60 Brienz BE                   3:11.44,4     35.51,0   (240)    5.28 ¦ 
16          41. Teuscher Renate                     58 Brienz BE                   2:18.53,7     45.32,9   (823)    6.34 ¦ 
10          34. Zesiger Peter+Schild Roland+Hofmann 61 TV Brienz 40+               2:43.03,5     46.06,9  (1072)    4.39 ¦ 
8            1. Bühler Margrit                      54 Brienzwiler                 2:47.43,4       -----    (14)    4.47 ¦ 
4           24. Santschi Hans, Brienzwiler          56 LG Ballenberg               3:02.27,6     45.22,8   (400)    5.12 ¦ 
19          30. Zurbuchen Giona                     97 Brienzwiler                    3.45,4      0.43,7  (2226)    4.41 ¦ 
10          72. Bregy Monika+Ritz Christoph+Bregy G 79 Eile mit Weile              3:09.47,7   1:12.51,1  (1040)    5.25 ¦ 
10          57. Nyffenegger Irene+Roland Nyffenegge 67 www.dynasport.ch            2:59.07,3   1:02.10,7  (1015)    5.07 ¦ 
17          14. Röthlisberger Edith                 55 Brüttelen                   2:14.23,7     35.06,9   (679)    6.22 ¦ 
5            9. Eichholzer Hans                     45 Brütten                     3:07.05,2     36.46,9    (48)    5.20 ¦ 
12          29. Michel Bruno                        66 Bülach                      1:38.47,2     25.35,2   (540)    4.40 ¦ 
13           8. Gilles Jean-Guy                     47 Bulle                       1:34.11,7     20.13,4   (873)    4.27 ¦ 
26         ---  Lüthi Willi, Bünzen                 37 LR Wohlen                     42.05,8      1.41,7  (2136)    7.00 ¦ 
5            6. Zenhäusern Franz                    44 Bürchen                     3:00.03,0     29.44,7    (90)    5.08 ¦ 
2           64. Zenhäusern Michael                  71 Bürchen                     3:20.03,8   1:14.10,6   (103)    5.42 ¦ 
3           36. Stähli Peter                        58 Büren a. Aare               2:45.22,9     40.50,8   (157)    4.43 ¦ 
3           52. Diethelm Adrian                     64 Büren an der Aare           2:55.11,0     50.38,9   (310)    5.00 ¦ 
4           40. Iseli Ernst                         51 Burgdorf                    3:18.48,0   1:01.43,2   (241)    5.40 ¦ 
2            9. Jost Bruno                          71 Burgdorf                    2:21.19,3     15.26,1   (443)    4.02 ¦ 
13          32. Knutti Hans                         56 Burgdorf                    1:48.23,8     34.25,5   (859)    5.08 ¦ 
10          31. Küpfer Mike+Steiner Hans+Arm Ueli,  64 Fit mit Mike                2:41.48,4     44.51,8  (1094)    4.37 ¦ 
3           10. Nyffenegger Lorenz, Burgdorf        63 Sportteam Fadegrad          2:27.40,9     23.08,8   (408)    4.13 ¦ 
9           10. Rutschmann Gabriela+Regli Susanne+B 73 Fit ohne Mike               2:54.34,1     33.30,0  (1235)    4.59 ¦ 
3           96. Steffen Peter                       57 Burgdorf                    3:21.28,0   1:16.55,9    (65)    5.45 ¦ 
4           21. Züricher Beat                       53 Burgdorf                    2:59.20,4     42.15,6   (429)    5.07 ¦ 
13          53. Karrer Beat                         53 Büsserach                   2:04.29,0     50.30,7   (689)    5.53 ¦ 
16          36. Karrer Rita                         58 Büsserach                   2:10.42,8     37.22,0   (688)    6.11 ¦ 
13          26. Eggli Hans, Busswil b. Büren        55 Laufsport Aarberg           1:44.50,3     30.52,0   (830)    4.58 ¦ 
2           36. Häni Beat                           74 Busswil b. Büren            2:46.13,1     40.19,9   (363)    4.44 ¦ 

Total 202



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.