50. Brienzerseelauf - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12          17. Sager Adrian                        63 Unterseen                   1:32.24,6     19.12,6   (796)    4.22 ¦ 
9            7. Sager Sandra+Rast Gaby+Schüpbach Li 79 Sädubach Runners 2          2:45.12,7     24.08,6  (1216)    4.43 ¦ 
7            7. Sager Ursi                          57 Unterseen                   2:59.15,7     23.22,3   (315)    5.07 ¦ 
5           16. Sahli Werner                        41 Port                        4:31.01,6   2:00.43,3    (85)    7.44 ¦ 
10          22. Salzmann Oliver+Lüthi Erhard+Thiema 70 Dreamteam 05                2:35.49,3     38.52,7  (1058)    4.27 ¦ 
4           24. Santschi Hans, Brienzwiler          56 LG Ballenberg               3:02.27,6     45.22,8   (400)    5.12 ¦ 
8           16. Santschi Margret                    51 Allenlüften                 4:05.03,4   1:17.20,0   (293)    7.00 ¦ 
12          10. Saurer Beat                         60 Thun                        1:27.51,4     14.39,4   (755)    4.09 ¦ 
12          63. Scabell Stefan                      58 Worben                      2:03.56,0     50.44,0   (813)    5.52 ¦ 
20          26. Schaefer Anaïs                      99 Aeugst am Albis                4.05,6      0.54,9  (2165)    5.07 ¦ 
12          66. Schaer Martin                       59 Murten                      2:05.09,7     51.57,7   (743)    5.55 ¦ 
10          74. Schäfer Michael+Wüthrich Marcel+Zei 67 Trio Pretender              3:10.11,5   1:13.14,9  (1013)    5.26 ¦ 
6            6. Schäfli Tanja                       72 Pontresina                  2:39.12,5     11.06,0    (15)    4.32 ¦ 
4           20. Schären Henri                       56 Gerolfingen                 2:59.15,8     42.11,0   (235)    5.07 ¦ 
19           2. Schaufelberger Reto                 97 Spiez                          3.04,4      0.02,7  (2198)    3.50 ¦ 
10          71. Schaunger Raymond+Lanoix Pierre+Hen 63 Coureurs de la Saline I     3:09.22,0   1:12.25,4  (1060)    5.24 ¦ 
16          17. Scheidegger Petra                   66 Matten b. Interl            1:52.20,1     18.59,3   (838)    5.19 ¦ 
19          23. Scheidegger Tim                     99 Matten                         3.37,3      0.35,6  (2168)    4.31 ¦ 
1           17. Scheller Sven                       85 Goldswil                    3:36.11,5   1:27.58,8   (122)    6.10 ¦ 
2           43. Schenk Mathias                      70 Worben                      2:53.39,6     47.46,4   (277)    4.57 ¦ 
12          23. Schertenleib Beat                   61 Bern                        1:34.52,5     21.40,5   (827)    4.29 ¦ 
11          25. Scheuner Beat                       80 Schwarzenegg                1:30.40,5     17.03,6   (899)    4.17 ¦ 
20          31. Schiefermüller Angelina             99 Bönigen                        4.12,1      1.01,4  (2170)    5.15 ¦ 
11          13. Schiefermüller Prakash              74 Interlaken                  1:22.50,0      9.13,1   (851)    3.55 ¦ 
11          66. Schild Christian                    75 Wilderswil                  1:54.54,7     41.17,8   (848)    5.26 ¦ 
2           39. Schindler Beat                      67 Linden                      2:50.16,4     44.23,2   (198)    4.51 ¦ 
4           10. Schindler Jaques                    51 La Sarraz                   2:43.56,5     26.51,7   (294)    4.41 ¦ 
7           19. Schlachter Künzi Therese            61 Sundlauenen                 3:29.40,6     53.47,2   (171)    5.59 ¦ 
10          30. Schlapbach Florian+Schlapbach Peter 83 Walerain                    2:40.10,7     43.14,1  (1020)    4.34 ¦ 
13          15. Schläpfer Beni                      54 Bönigen                     1:37.52,5     23.54,2   (503)    4.38 ¦ 
8           14. Schläpfer Vreni                     55 Bönigen                     3:38.49,5     51.06,1   (319)    6.15 ¦ 
21           5. Schleiss Lukas                      93 Kerns                          9.34,1      0.57,0  (2144)    3.25 ¦ 
19           3. Schmid Devin                        97 Wimmis                         3.06,6      0.04,9  (2047)    3.53 ¦ 
14          16. Schmid Fritz                        44 Worb                        1:52.56,9     27.07,6   (568)    5.21 ¦ 
11          44. Schmid Ralph, Wimmis                69 Roadrunners                 1:41.26,7     27.49,8   (619)    4.48 ¦ 
14           6. Schmid Robert                       46 Adelboden                   1:39.04,6     13.15,3   (538)    4.41 ¦ 
11           9. Schmid Stephan                      72 Winterthur                  1:20.31,2      6.54,3   (645)    3.48 ¦ 
7           10. Schmied Katharina                   61 Ried b. Kerzers             3:05.39,5     29.46,1    (78)    5.18 ¦ 
19          12. Schmocker Christian                 97 Thun                           3.21,5      0.19,8  (2162)    4.11 ¦ 
10          12. Schmocker Mirjam+Schmocker Martin+G 71 All Blacks Mamilu           2:25.31,3     28.34,7  (1018)    4.09 ¦ 
11          57. Schmuck Jacky, F-Soufflenheim       75 Ass. des coureurs de la S   1:48.31,8     34.54,9   (740)    5.08 ¦ 
10          46. Schmutz Hans+Stettler Kurt+Friedli  58 Sportsektion BOB            2:50.20,5     53.23,9  (1077)    4.52 ¦ 
10          11. Schmutz Pascal+Decorvet Herbert+Her 69 Bösingen 2                  2:23.07,8     26.11,2  (1064)    4.05 ¦ 
13           4. Schneeberger Martin                 55 Solothurn                   1:31.47,3     17.49,0   (709)    4.21 ¦ 
4           38. Schneider Alfred                    50 Moosseedorf                 3:15.27,0     58.22,2   (215)    5.35 ¦ 
3           49. Schneider Beat                      66 Matten b. Interl            2:53.00,9     48.28,8   (342)    4.56 ¦ 
4           35. Schneider Bruno                     55 Grossaffoltern              3:11.34,6     54.29,8   (267)    5.28 ¦ 
10          82. Schneider Denise+Ochsner Michael+Lö 79 Sven and Denises            3:14.53,5   1:17.56,9  (1012)    5.34 ¦ 
11          70. Schneider Iwan                      75 Niederönz                   1:58.35,2     44.58,3   (556)    5.37 ¦ 
8            7. Schneider Ruth                      51 Grossaffoltern              3:16.36,0     28.52,6   (266)    5.37 ¦ 
1            2. Schneider Stefan, Matten b. Interl  79 SG Spiezathlon              2:28.05,2     19.52,5   (329)    4.13 ¦ 
3           45. Schneider Thomas                    61 Therwil                     2:51.54,2     47.22,1   (126)    4.54 ¦ 
15          41. Schneiderbauer Gabriela             81 Spiez                       2:01.41,6     33.07,1   (580)    5.46 ¦ 
12          60. Schnidrig Roland                    57 Grächen                     2:00.13,1     47.01,1   (864)    5.41 ¦ 
9            9. Schnydrig Sandra+Dauwalder Thesi+Sc 68 Rollis Gspänli              2:51.56,5     30.52,4  (1222)    4.54 ¦ 
5          DNF  Scholl Hans                         46 Uetendorf                       -----   gestartet   (305)    ---- ¦ 
13          27. Scholl Thomas                       49 Lyss                        1:46.22,9     32.24,6   (634)    5.02 ¦ 
13          49. Schönbächler René                   51 Aegerten                    1:59.31,4     45.33,1   (764)    5.39 ¦ 
14           8. Schönholzer Hans                    44 Liebefeld                   1:39.39,2     13.49,9   (718)    4.43 ¦ 
15          12. Schönthier Katrin                   74 Meiringen                   1:44.59,2     16.24,7   (843)    4.58 ¦ 
11          46. Schöpfer Pirmin                     74 Sursee                      1:42.33,2     28.56,3   (878)    4.51 ¦ 
3           16. Schranz Fred, Thun                  59 LSV Uetendorf               2:32.09,4     27.37,3   (228)    4.20 ¦ 
15          39. Schuler Anne, F-Drachenbronn        78 Ass. des coureurs de la S   2:01.28,8     32.54,3   (726)    5.45 ¦ 
6           11. Schulz Patricia                     67 Wald AR                     3:06.49,6     38.43,1   (101)    5.20 ¦ 
20           8. Schulz Sandra                       97 Wald                           3.37,2      0.26,5  (2069)    4.31 ¦ 
23          25. Schumacher Dominic                  95 Bönigen                        9.08,7      1.52,8  (2190)    4.34 ¦ 
11          20. Schumacher Erich                    72 Oberwangen b. Bern          1:28.21,3     14.44,4   (912)    4.11 ¦ 
20          19. Schumacher Selina                   97 Bönigen                        3.50,9      0.40,2  (2191)    4.48 ¦ 
26         ---  Schüpbach René                      69 Mirchel                       49.03,4      8.39,3  (2085)    8.10 ¦ 
26         ---  Schüpbach Sandra                    72 Mirchel                       51.34,2     11.10,1  (2091)    8.35 ¦ 
22           1. Schüpbach Seraina                   91 Münsingen                     10.10,0       -----  (2071)    3.37 ¦ 
2           75. Schütz Hanspeter                    67 Rüti b. Büren               3:36.29,6   1:30.36,4   (441)    6.11 ¦ 
12           6. Schwab Rolf, Utzenstorf             66 LG Hofer                    1:22.58,4      9.46,4   (798)    3.55 ¦ 
5           17. Schwager Rudolf                     33 Thun                        4:31.05,5   2:00.47,2   (190)    7.44 ¦ 
14           3. Schwarz Hans-Rudolf                 38 Oberhofen Thun'see          1:35.38,6      9.49,3   (711)    4.31 ¦ 
13          34. Schwarzmeyer Günter                 53 Belp                        1:51.40,7     37.42,4   (612)    5.17 ¦ 
21          14. Schwarzmeyer Michel                 93 Belp                          12.35,7      3.58,6  (2042)    4.29 ¦ 
26         ---  Schweizer-Hug Ursula                54 Gals                          48.31,7      8.07,6  (2011)    8.05 ¦ 
6           27. Schwob Evelyn                       82 Les Avanchets               3:58.02,5   1:29.56,0    (73)    6.48 ¦ 
2            1. Seiler Christoph, Unterseen         69 TV Bönigen                  2:05.53,2       -----     (2)    3.35 ¦ 
21          11. Seiler Daniel                       93 Bönigen                       10.39,1      2.02,0  (2206)    3.48 ¦ 
13          14. Seiler Hansruedi                    53 Ittigen                     1:37.11,1     23.12,8   (704)    4.36 ¦ 
20          29. Seiler Kristina                     98 Gsteigwiler                    4.09,3      0.58,6  (2216)    5.11 ¦ 
24           8. Seiler Lea                          95 Bönigen                        8.28,7      0.49,0  (2118)    4.14 ¦ 
2            6. Seiler Marcel, Reichenbach i. K.    69 TV Ringgenberg              2:18.33,8     12.40,6   (405)    3.57 ¦ 
19          32. Seiler Martin                       97 Bönigen                        3.47,7      0.46,0  (2120)    4.44 ¦ 
9            6. Seiler Regula+Seiler Christine+Bier 73 Power Snails                2:42.41,2     21.37,1  (1218)    4.38 ¦ 
13          37. Selimi Ismet                        56 Murten                      1:53.56,9     39.58,6   (857)    5.24 ¦ 
20          28. Shore Francesca                     97 Spiez                          4.09,2      0.58,5  (2194)    5.11 ¦ 
15          33. Siegenthaler Andrea                 75 Bern                        1:59.00,8     30.26,3   (889)    5.38 ¦ 
12          35. Siegrist Markus                     62 Münchenbuchsee              1:43.01,6     29.49,6   (518)    4.52 ¦ 
2           76. Sigrist Reto                        71 Allschwil                   3:39.57,4   1:34.04,2    (59)    6.17 ¦ 
6           16. Simmler Dorothea                    67 Interlaken                  3:19.53,9     51.47,4   (571)    5.42 ¦ 
11          69. Soche Tobia                         88 Gsteigwiler                 1:58.05,4     44.28,5   (653)    5.35 ¦ 
16          30. Solari Francesca                    65 Comano                      2:03.39,2     30.18,4   (672)    5.51 ¦ 
4           16. Spahr Thomas                        56 Rüfenacht BE                2:54.07,6     37.02,8   (273)    4.58 ¦ 
3           44. Spieler Walter                      59 Interlaken                  2:51.36,5     47.04,4   (412)    4.54 ¦ 
9            1. Spielmann Ursula+Aeschlimann Karin+ 72 All Blonds                  2:21.04,1       -----  (1221)    4.01 ¦ 
12          72. Spracklin Christopher               63 Lalden                      2:22.25,6   1:09.13,6   (523)    6.45 ¦ 
6            2. Spring Gabriela                     69 Matten b. Interl            2:32.19,3      4.12,8    (11)    4.21 ¦ 
11          32. Srienz Oliver                       86 Interlaken                  1:34.01,4     20.24,5   (605)    4.27 ¦ 
26         ---  Stadelmann Bernadette               62 Ringgenberg BE                45.03,6      4.39,5  (2225)    7.30 ¦ 
12          53. Stadelmann Billy                    59 Ringgenberg BE              1:54.54,2     41.42,2   (648)    5.26 ¦ 
12          43. Staffelbach Thomas                  61 Bern                        1:48.21,3     35.09,3   (581)    5.08 ¦ 
4           15. Stäger Walter                       49 Matten b. Interl            2:53.36,6     36.31,8   (217)    4.57 ¦ 
12          32. Stähli Jürg                         61 Heimberg                    1:41.31,8     28.19,8   (900)    4.48 ¦ 
3           36. Stähli Peter                        58 Büren a. Aare               2:45.22,9     40.50,8   (157)    4.43 ¦ 
26         ---  Stalder Hanspeter                   63 Grünen                        51.29,5     11.05,4  (2040)    8.34 ¦ 
10           9. Stalder Jürg+Erb Thomas+Ziegler Mon 51 Obersimmental Runners       2:22.28,1     25.31,5  (1080)    4.04 ¦ 
26         ---  Steffen Edi                         73 Lengnau BE                    51.34,9     11.10,8  (2025)    8.35 ¦ 
3           96. Steffen Peter                       57 Burgdorf                    3:21.28,0   1:16.55,9    (65)    5.45 ¦ 
12          71. Stegmann Thomas                     64 Lyss                        2:16.57,7   1:03.45,7   (707)    6.29 ¦ 
2            5. Steinacher Helmuth                  67 Küttigen                    2:17.30,1     11.36,9   (134)    3.55 ¦ 
15          43. Steiner-Graf Lara                   72 Wengen                      2:01.59,8     33.25,3   (681)    5.46 ¦ 
12          47. Steiner Heinz                       57 Kandersteg                  1:51.31,8     38.19,8   (618)    5.17 ¦ 
15          28. Steiner Judith                      77 Interlaken                  1:56.24,6     27.50,1   (834)    5.31 ¦ 
13          45. Steiner Kurt                        53 Ittigen                     1:57.36,2     43.37,9   (766)    5.34 ¦ 
1           23. Steiner Marcel                      78 Goldswil                    3:54.30,3   1:46.17,6   (120)    6.42 ¦ 
10          68. Steiner Markus+Heiniger Ruth+Heinig 74 Salzwasserfische            3:06.28,9   1:09.32,3  (1025)    5.19 ¦ 
4            5. Steiner Ueli                        53 Frutigen                    2:38.00,2     20.55,4   (360)    4.30 ¦ 
12          11. Sterren Quirin                      65 Eischoll                    1:28.10,8     14.58,8   (737)    4.10 ¦ 
21           7. Stettler Pascal                     91 Zwieselberg                    9.48,9      1.11,8  (2125)    3.30 ¦ 
19          36. Stettler Silas                      98 Wimmis                         3.53,2      0.51,5  (2229)    4.51 ¦ 
24          19. Stettler Simea                      96 Wimmis                         9.23,2      1.43,5  (2228)    4.41 ¦ 
5            5. Steuri Walter                       45 Grindelwald                 2:58.10,6     27.52,3   (220)    5.05 ¦ 
1           21. Stich Oliver                        86 Kleinlützel                 3:41.16,6   1:33.03,9   (151)    6.19 ¦ 
3           94. Stoller Peter                       59 Spiez                       3:19.50,8   1:15.18,7   (257)    5.42 ¦ 
4            2. Storchenegger Martin                47 Leissigen                   2:22.53,6      5.48,8     (8)    4.04 ¦ 
15          46. Streich Gabriela                    74 Nessental                   2:03.07,9     34.33,4   (509)    5.50 ¦ 
23           1. Streit Jan                          95 Thun                           7.15,9       -----  (2063)    3.37 ¦ 
24          17. Streit Lara                         96 Thun                           9.15,8      1.36,1  (2064)    4.37 ¦ 
10           6. Streit Niklaus+Weissmüller Markus+S 73 SENSE-RUNNERS               2:13.12,2     16.15,6  (1055)    3.48 ¦ 
12          48. Streit Peter                        62 Thun                        1:51.36,2     38.24,2   (637)    5.17 ¦ 
4           27. Streit René                         55 Heimberg                    3:07.23,9     50.19,1    (81)    5.21 ¦ 
20           9. Streit Romy                         99 Thun                           3.38,4      0.27,7  (2062)    4.33 ¦ 
11          27. Streit Sandro                       79 Thun                        1:31.18,7     17.41,8   (818)    4.19 ¦ 
17          10. Stritt Christine                    47 Gurmels                     2:03.32,4     24.15,6   (696)    5.51 ¦ 
11          26. Stroebel André                      68 Thörishaus                  1:30.51,0     17.14,1   (832)    4.18 ¦ 
10          76. Strycker Ulrich+Strycker Annekäthi+ 58 Fit u fätzig                3:10.36,9   1:13.40,3  (1030)    5.26 ¦ 
3           43. Stucki Adrian                       64 Hilterfingen                2:50.34,5     46.02,4   (330)    4.52 ¦ 
10          66. Stucki Helene+Peter Gysin+Christine 65 Edelweiss                   3:04.56,6   1:08.00,0  (1032)    5.17 ¦ 
21          13. Sturzenegger René                   92 Hagenbuch ZH                  12.18,1      3.41,0  (2156)    4.23 ¦ 
3           71. Sturzenegger Rolf                   61 Hagenbuch ZH                3:04.10,0     59.37,9   (224)    5.15 ¦ 
11          61. Summermatter Philipp                67 Interlaken                  1:50.29,3     36.52,4   (767)    5.14 ¦ 
3          108. Sutter Markus                       62 Kerzers                     3:37.33,0   1:33.00,9    (63)    6.12 ¦ 

Total 145



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.