(12) Nordic Walking 17 km

2. Swiss Snow Walking Event - (12) Nordic Walking 17 km

Auszug:   

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                             Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ---  Abma-Horjus Janneke                 66 NL-Drachten 9204 AN                   4:22.30,3   2:15.24,5  (1030)   15.26
  ---  Albiez Felix                        61 Mumpf                                 3:02.41,5     55.35,7  (1134)   10.44
  ---  Albiez Petra                        61 Mumpf                                 3:37.26,7   1:30.20,9  (1133)   12.47
  ---  Ammann Michael                      66 Stäfa                                 2:48.36,3     41.30,5  (1041)    9.55
  ---  Amrein Doris                        55 Hitzkirch                             2:47.14,2     40.08,4  (1075)    9.50
  ---  Argast Claudia, Gelterkinden        63 Happy Walkers                         2:58.55,5     51.49,7  (1090)   10.31
  ---  Argast Paul, Gelterkinden           60 Happy Walkers                         2:25.22,3     18.16,5  (1089)    8.33
  ---  Arnegger Michael                    76 D-Aulendorf                           3:13.41,2   1:06.35,4  (1209)   11.23
  ---  Arnold Eugen                        49 Oberkirch LU                          3:25.32,3   1:18.26,5  (1118)   12.05
  ---  Arnold Marianne                     51 Oberkirch LU                          3:25.34,6   1:18.28,8  (1123)   12.05
  ---  Arnold Yvonne                       63 Egolzwil                              3:22.53,3   1:15.47,5  (2031)   11.56
  ---  Bachmann Leo                        61 Forch                                 3:08.42,1   1:01.36,3  (1172)   11.06
  ---  Bachmann Monika                     60 Forch                                 3:11.00,9   1:03.55,1  (1170)   11.14
  ---  Bearth Peter                        51 Rabius                                2:36.29,6     29.23,8  (1037)    9.12
  ---  Bechtiger Walter, Zürich            54 Ascensia                              2:43.32,2     36.26,4  (2131)    9.37
  ---  Bender Beatrix                      65 Echallens                             3:12.14,3   1:05.08,5  (1062)   11.18
  ---  Bernauer Eugen                      58 Watt                                  3:39.15,3   1:32.09,5  (2079)   12.53
  ---  Beuggert Romi                       57 Ettenhausen TG                        2:41.33,5     34.27,7  (1194)    9.30
  ---  Biedermann Lorenz                   60 Safnern                               2:49.49,7     42.43,9  (1072)    9.59
  ---  Birrer Rita                         52 Ruswil                                2:58.02,0     50.56,2  (1168)   10.28
  ---  Bischof Susanne                     69 Langrickenbach                        3:11.59,3   1:04.53,5  (2142)   11.17
  ---  Bischofberger Heidi                 62 Seon                                  4:19.16,8   2:12.11,0  (1161)   15.15
  ---  Blecher Dinah                       72 Riehen                                2:49.02,0     41.56,2  (1121)    9.56
  ---  Bless Urs                           67 Berschis                              2:07.08,3      0.02,5  (1069)    7.28
  ---  Blöchlinger Gabi                    66 Andwil SG                             3:18.50,2   1:11.44,4  (1153)   11.41
  ---  Blumenthal Silvia                   67 Trimmis                               3:27.16,9   1:20.11,1  (2027)   12.11
  ---  Bolliger Regula                     60 Rorschach                             3:12.00,7   1:04.54,9  (2080)   11.17
  ---  Bonderer Herbert                    69 Ennenda                               2:36.35,3     29.29,5  (1042)    9.12
  ---  Borer Camille                       58 Flurlingen                            2:40.29,0     33.23,2  (1065)    9.26
  ---  Brader Hans-Peter                   56 Zürich                                3:09.43,8   1:02.38,0  (1204)   11.09
  ---  Bräker Frau                         55 Goldach                               3:01.26,1     54.20,3  (2045)   10.40
  ---  Bräker Walter                       52 Goldach                               2:51.34,7     44.28,9  (2044)   10.05
  ---  Braun Corinna                       64 Vitznau                               3:29.15,0   1:22.09,2  (2108)   12.18
  ---  Brechbühler Beatrice                62 Zürich                                3:41.16,1   1:34.10,3  (1105)   13.00
  ---  Brodscholl Ulla                     74 D                                     2:55.51,5     48.45,7  (2151)   10.20
  ---  Broger Nadine                       78 Hauptwil                              3:21.41,6   1:14.35,8  (2020)   11.51
  ---  Brombacher Birgit                   64 D-Schopfheim                          3:37.24,1   1:30.18,3  (1138)   12.47
  ---  Brombacher Markus                   63 D-Schopfheim                          3:16.23,1   1:09.17,3  (1139)   11.33
  ---  Brühlmann Caroline                  64 Andwil TG                             3:13.49,3   1:06.43,5  (2028)   11.24
  ---  Brunner Marie-Louise                51 Oberkirch LU                          3:13.07,0   1:06.01,2  (1124)   11.21
  ---  Buchli Bigna                        73 Felsberg                              2:47.40,4     40.34,6  (2143)    9.51
  ---  Buff Claudia                        62 Zizers                                3:34.23,9   1:27.18,1  (2034)   12.36
  ---  Buff Hans                           52 Zizers                                3:34.25,6   1:27.19,8  (2035)   12.36
  ---  Buff Ursula                         50 Zizers                                3:34.22,0   1:27.16,2  (2036)   12.36
  ---  Bühler René                         63 Dottikon                              3:22.51,5   1:15.45,7  (2030)   11.55
  ---  Bührer Jürg                         67 Henggart                              2:46.59,2     39.53,4  (2007)    9.49
  ---  Bürgin Gisela                       60 Rufi                                  4:14.55,2   2:07.49,4  (2053)   14.59
  ---  Bürgin Jochem                       57 Rufi                                  4:14.57,9   2:07.52,1  (2055)   14.59
  ---  Bürgisser Sandra                    69 Buchberg                              2:34.55,7     27.49,9  (2135)    9.06
  ---  Bürki Thomas                        66 Uster                                 3:19.09,3   1:12.03,5  (1136)   11.42
  ---  Buschor Sybil                       53 Eichberg                              3:26.33,5   1:19.27,7  (2081)   12.09
  ---  Cappello Ursula                     66 Dussnang                              3:16.54,7   1:09.48,9  (1193)   11.34
  ---  Carisch Yvonne                      67 Pontresina                            3:12.10,5   1:05.04,7  (2054)   11.18
  ---  Carmen Muntwyler                    70 Luzern                                3:01.58,6     54.52,8  (2109)   10.42
  ---  Casanova Hanspeter                  63 Trimmis                               2:49.08,3     42.02,5  (2082)    9.56
  ---  Castelberg Silvia                   53 Chur                                  3:32.15,8   1:25.10,0  (2132)   12.29
  ---  Casutt Karola                       66 Domat/Ems                             2:38.18,9     31.13,1  (1076)    9.18
  ---  Caviezel Curdin                     90 Scuol                                 2:18.02,6     10.56,8  (1147)    8.07
  ---  Caviezel Roberta                    63 Scuol                                 2:34.51,2     27.45,4  (1145)    9.06
  ---  Christmann Roland, Gelterkinden     65 Happy Walkers                         3:12.17,9   1:05.12,1  (1091)   11.18
  ---  Christmann Sandra, Gelterkinden     65 Happy Walkers                         2:40.28,0     33.22,2  (1092)    9.26
  ---  Cimen Rothe Nesrin                  78 D-Freiburg                            2:35.44,6     28.38,8  (2150)    9.09
  ---  Clavadetscher Elina                 58 Conters                               2:52.39,0     45.33,2  (1100)   10.09
  ---  Collenberg Pia                      62 Näfels                                2:57.18,7     50.12,9  (1207)   10.25
  ---  Corrado Karin                       60 Regensdorf                            2:55.13,1     48.07,3  (1196)   10.18
  ---  De Vita Cardinale                   65 Sulgen                                3:13.52,8   1:06.47,0  (2024)   11.24
  ---  Deck-Meier Felix                    63 Watt                                  3:02.24,7     55.18,9  (1199)   10.43
  ---  Decurtins Marianne                  44 Obersaxen Affeier                     3:20.34,1   1:13.28,3  (1024)   11.47
  ---  Demont Angelica                     61 Winterthur                            3:36.11,2   1:29.05,4  (1084)   12.43
  ---  Derungs Christine                   72 Malans GR                             2:30.31,6     23.25,8  (1189)    8.51
  ---  Diezi Brigitte, Gossau SG           62 Sportschule St. Gallen                3:19.21,1   1:12.15,3  (1163)   11.43
  ---  Dubsky Leila                        ?? Alterswilen                           3:09.40,8   1:02.35,0  (1113)   11.09
  ---  Dunker Andrea                       65 FL-Mauren FL                          2:50.37,7     43.31,9  (1162)   10.02
  ---  Eberle Barbara                      68 Wangs                                 3:07.41,7   1:00.35,9  (2084)   11.02
  ---  Eberle Beatrice                     53 Näfels                                3:25.40,5   1:18.34,7  (1060)   12.05
  ---  Eberle Paul                         48 Degersheim                            2:21.49,6     14.43,8  (1081)    8.20
  ---  Eisele Petula                       71 Weisslingen                           2:40.24,2     33.18,4  (1018)    9.26
  ---  Eisele Stefan                       69 Weisslingen                           2:40.25,1     33.19,3  (1017)    9.26
  ---  Eisenhut Claude                     ?? Steinach                              3:19.38,0   1:12.32,2  (1107)   11.44
  ---  Engler Jürg                         65 Trimmis                               2:42.07,2     35.01,4  (1058)    9.32
  ---  Engler Manuela                      67 Trimmis                               3:27.18,0   1:20.12,2  (2018)   12.11
  ---  Epp Michael                         70 D-Altshausen                          2:07.05,8       -----  (1208)    7.28
  ---  Esposito Regula                     62 Laufen                                2:33.29,1     26.23,3  (1164)    9.01
  ---  Fankhauser Andrea                   88 Baar                                  2:58.32,9     51.27,1  (2004)   10.30
  ---  Fäs Doris                           77 Buchs AG                              3:06.57,3     59.51,5  (1098)   10.59
  ---  Fäs Priska                          81 Luzern                                3:06.58,1     59.52,3  (1099)   10.59
  ---  Federer Claudia                     64 Arnegg                                3:18.52,1   1:11.46,3  (1165)   11.41
  ---  Ferrara Salvi                       73 Seon                                  3:48.32,0   1:41.26,2  (1177)   13.26
  ---  Ficht Ulrike                        58 D-Grenzach-Wyhlen                     3:37.28,0   1:30.22,2  (1151)   12.47
  ---  Fischer Silvia                      49 Jenins                                4:13.31,3   2:06.25,5  (2040)   14.54
  ---  Franziscus Ladina                   62 Guarda                                2:40.29,0     33.23,2  (1003)    9.26
  ---  Frei Bruno                          40 Zürich                                4:13.59,0   2:06.53,2  (2129)   14.56
  ---  Friedli Marcel                      55 Pratteln                              2:41.48,4     34.42,6  (1013)    9.31
  ---  Fringer-Horjus Baukje               62 Chur                                  4:22.30,3   2:15.24,5  (1028)   15.26
  ---  Furger Alfons                       55 Chur                                  2:52.55,9     45.50,1  (2085)   10.10
  ---  Gabathuler Anita                    81 Weite                                 3:31.49,8   1:24.44,0  (1180)   12.27
  ---  Gadient Andrea                      66 Trimmis                               2:56.14,5     49.08,7  (2051)   10.22
  ---  Gall Esther                         70 Walenstadt                            3:56.20,4   1:49.14,6  (2086)   13.54
  ---  Gäng-Schmid Gaby                    66 D-Klettgau                            3:13.06,1   1:06.00,3  (2026)   11.21
  ---  Gerber Anne                         68 Celerina                              2:21.50,3     14.44,5  (1040)    8.20
  ---  Giger Ivo                           58 Gossau SG                             3:09.23,5   1:02.17,7  (2019)   11.08
  ---  Gloor-Strub Sabine                  73 Samedan                               3:02.31,9     55.26,1  (1044)   10.44
  ---  Goeser Doris                        56 Biel/Bienne                           2:33.30,9     26.25,1  (1149)    9.01
  ---  Graf Margrit                        60 Gossau SG                             2:41.01,2     33.55,4  (1083)    9.28
  ---  Gscheidle Andreas, D-Blieskastel    68 NWU Deutschland                       2:42.40,3     35.34,5  (2144)    9.34
  ---  Gwerder Anna                        52 Muotathal                             3:52.54,3   1:45.48,5  (2069)   13.42
  ---  Gwerder Bernhard                    50 Muotathal                             3:35.55,4   1:28.49,6  (2070)   12.42
  ---  Gysin Bellotti Monia, Itingen       51 Happy Walkers                         2:50.39,4     43.33,6  (1088)   10.02
  ---  Hagen Regula                        60 Hüttwilen                             3:08.58,2   1:01.52,4  (1158)   11.06
  ---  Haller Dora                         59 Wittenbach                            2:52.15,5     45.09,7  (1146)   10.07
  ---  Haller Walter                       55 Wittenbach                            2:44.17,3     37.11,5  (1150)    9.39
  ---  Hartmann Helena                     59 Domat/Ems                             2:56.15,4     49.09,6  (2088)   10.22
  ---  Hartmann Ruedi                      57 Domat/Ems                             2:24.37,0     17.31,2  (1206)    8.30
  ---  Hauser Toni                         63 Mörschwil                             2:42.12,9     35.07,1  (1012)    9.32
  ---  Hediger Hanna                       56 Muotathal                             3:52.56,8   1:45.51,0  (2061)   13.42
  ---  Hefti Margi                         59 Ennenda                               2:36.33,1     29.27,3  (1047)    9.12
  ---  Heinings Rita                       66 Tägerwilen                            2:38.52,7     31.46,9  (1103)    9.20
  ---  Helbling Monika                     64 Oberstammheim                         2:36.34,7     29.28,9  (1111)    9.12
  ---  Hellstern Dirk                      66 D-Kandern                             3:05.54,2     58.48,4  (1019)   10.56
  ---  Hertach Martin                      65 Näfels                                2:35.39,5     28.33,7  (1043)    9.09
  ---  Hobi Rita                           58 Wangs                                 3:45.23,5   1:38.17,7  (2120)   13.15
  ---  Holenweger Guido                    55 Gebenstorf                            2:20.56,7     13.50,9  (1066)    8.17
  ---  Hösli Edith                         51 Glarus                                3:08.28,1   1:01.22,3  (1095)   11.05
  ---  Huber Kurt                          66 Buochs                                2:34.06,2     27.00,4  (1002)    9.03
  ---  Huber Ulrich                        59 Laufen                                2:33.52,5     26.46,7  (1128)    9.03
  ---  Hug Angelika                        75 Walenstadt                            3:56.21,9   1:49.16,1  (2091)   13.54
  ---  Humm-Bieri Priska                   70 Wittenbach                            3:18.37,4   1:11.31,6  (1051)   11.41
  ---  Hungerbühler Berti                  45 Andwil SG                             3:23.01,7   1:15.55,9  (2043)   11.56
  ---  Hüppi Adrian                        65 Retschwil                             3:05.17,8     58.12,0  (2038)   10.53
  ---  Husi Christine                      56 Forch                                 3:48.35,3   1:41.29,5  (1203)   13.26
  ---  Imhof Marta                         61 Muotathal                             3:35.53,6   1:28.47,8  (2063)   12.41
  ---  Jenal Editta                        57 FL-Ruggell                            2:56.13,7     49.07,9  (2092)   10.21
  ---  Kaufmann Ronald                     64 FL-Balzers                            2:57.47,4     50.41,6  (1094)   10.27
  ---  Keller Agnes                        51 Buch am Irchel                        2:58.51,4     51.45,6  (2072)   10.31
  ---  Keller Heidi, Mörschwil             ?? AVAC                                  3:09.50,3   1:02.44,5  (1078)   11.10
  ---  Keller Marion                       76 Pfungen                               2:58.46,0     51.40,2  (2073)   10.30
  ---  Keller Renata                       56 Trimmis                               3:10.15,0   1:03.09,2  (2050)   11.11
  ---  Kemper Elisabeth                    59 Trimbach                              3:08.55,1   1:01.49,3  (1187)   11.06
  ---  Kerber Christine                    ?? Schmerikon                            4:28.18,4   2:21.12,6  (1080)   15.46
  ---  Kistler-Hartmann Anetta             52 Näfels                                2:57.20,3     50.14,5  (1036)   10.25
  ---  Klaus Brigitte, Gossau SG           55 Sportschule St. Gallen                3:27.20,2   1:20.14,4  (2003)   12.11
  ---  Klauser Martin                      65 Schwändi GL                           2:07.34,9      0.29,1  (1015)    7.30
  ---  Knellwolf Marianne                  50 Flawil                                2:48.24,0     41.18,2  (1056)    9.54
  ---  Knellwolf Walter                    46 Flawil                                2:48.35,2     41.29,4  (1055)    9.55
  ---  Knobel Priska                       51 Laufen                                3:08.53,2   1:01.47,4  (1155)   11.06
  ---  Koch Christiane                     74 D-Grenzach Wyhlen                     3:05.06,7     58.00,9  (1166)   10.53
  ---  Köhl Rosy                           68 Hämikon                               2:47.11,9     40.06,1  (1074)    9.50
  ---  Kohli Lydia                         48 Chur                                  4:13.32,7   2:06.26,9  (2039)   14.54
  ---  Kolb-Hausammann Brigitte            66 Männedorf                             2:48.25,2     41.19,4  (1035)    9.54
  ---  Krammer Gerda                       49 Unterengstringen                      2:55.24,7     48.18,9  (1131)   10.19
  ---  Krattinger Iris                     77 Bösingen                              2:14.40,9      7.35,1  (2032)    7.55
  ---  Krause Roland                       62 Untervaz                              2:47.11,4     40.05,6  (1122)    9.50
  ---  Krohs Martina                       65 D-Grenzach-Wyhlen                     2:57.14,6     50.08,8  (1159)   10.25
  ---  Kuhn Barbara                        59 Trimmis                               3:27.18,9   1:20.13,1  (2049)   12.11
  ---  Kundert Marjon                      63 Rorschacherberg                       3:27.22,0   1:20.16,2  (2042)   12.11
  ---  Kürzi Hanspeter                     63 Näfels                                2:07.06,7      0.00,9  (1045)    7.28
  ---  Kypreos Barbara                     64 Baden                                 3:55.32,6   1:48.26,8  (2076)   13.51
  ---  Ladner Jakob                        61 Trimmis                               2:10.33,8      3.28,0  (1016)    7.40
  ---  Landwehr Christa                    52 D-St. Wendel                          4:03.35,7   1:56.29,9  (2134)   14.19
  ---  Landwehr Di Maggio Heike            64 D-St. Wendel                          4:03.33,7   1:56.27,9  (2123)   14.19
  ---  Lanz Christian                      56 Mels                                  2:15.09,6      8.03,8  (1087)    7.57
  ---  Lauener Stefan                      62 Celerina                              2:15.52,9      8.47,1  (1039)    7.59
  ---  Lechner Lucrezia                    70 Chur                                  2:34.06,5     27.00,7  (2141)    9.03
  ---  Lehmann Erika                       57 Rickenbach-Attikon                    2:14.15,3      7.09,5  (1034)    7.53
  ---  Lehmann Roger                       62 Niederurnen                           4:14.54,2   2:07.48,4  (2127)   14.59
  ---  Leisinger Hanspeter                 59 D-Zell                                2:52.39,7     45.33,9  (1112)   10.09
  ---  Leu Doris                           63 Gempenach                             3:23.16,0   1:16.10,2  (1117)   11.57
  ---  Leutwyler Irene                     55 Baden                                 3:55.31,7   1:48.25,9  (2074)   13.51
  ---  Lieberherr Monica, Gossau SG        59 Sportschule St. Gallen                2:24.32,3     17.26,5  (1082)    8.30
  ---  Liechti Erika, Gossau SG            44 Sportschule St. Gallen                3:19.11,5   1:12.05,7  (1116)   11.43
  ---  Liechti Samuel, Gossau SG           42 Sportschule St. Gallen                3:19.22,2   1:12.16,4  (1120)   11.43
  ---  Lingg Albert                        60 Gipf-Oberfrick                        2:20.10,8     13.05,0  (2093)    8.14
  ---  Loher Mägy, Montlingen              61 Bewegen mit Spass & Jaqueline         2:53.25,5     46.19,7  (1198)   10.12
  ---  Loher Mary, Montlingen              66 Bewegen mit Spass & Jaqueline         3:26.30,2   1:19.24,4  (2015)   12.08
  ---  Lukas Rosie                         60 Rorschacherberg                       3:03.40,7     56.34,9  (1038)   10.48
  ---  Lutz René                           68 Laufen                                3:15.27,1   1:08.21,3  (1184)   11.29
  ---  Mainetti Christa                    58 Domat/Ems                             3:09.16,3   1:02.10,5  (2094)   11.08
  ---  Mamie Korinna                       62 Muri AG                               3:30.33,4   1:23.27,6  (1188)   12.23
  ---  Mamie René                          68 Muri AG                               3:30.34,9   1:23.29,1  (1190)   12.23
  ---  Mannhart Astrid                     65 Grabs                                 2:47.05,9     40.00,1  (1096)    9.49
  ---  Marugg Berta                        61 Scuol                                 3:20.46,2   1:13.40,4  (1110)   11.48
  ---  Marx Michelle                       71 Carouge GE                            3:11.27,6   1:04.21,8  (2078)   11.15
  ---  Mathis Nicole                       81 Appenzell                             3:31.48,5   1:24.42,7  (1181)   12.27
  ---  Matt Bernhard                       47 Adliswil                              3:18.28,5   1:11.22,7  (2112)   11.40
  ---  Mayer Barbara                       58 Chur                                  2:57.17,9     50.12,1  (1143)   10.25
  ---  Meier Rolf                          52 Oftringen                             2:46.06,5     39.00,7  (2009)    9.46
  ---  Messerli Iris                       66 Amriswil                              2:52.14,6     45.08,8  (1102)   10.07
  ---  Meyer Urs                           47 Arlesheim                             3:39.20,2   1:32.14,4  (1183)   12.54
  ---  Michel Irène, Gwatt (Thun)          59 Ascensisa                             3:07.32,7   1:00.26,9  (2130)   11.01
  ---  Moccand Bruno                       64 Zürich                                2:58.43,2     51.37,4  (2095)   10.30
  ---  Monn Matilda                        59 Igis                                  2:38.08,5     31.02,7  (2096)    9.18
  ---  Mösli Koch Jeanette                 60 Grabs                                 3:05.07,7     58.01,9  (1097)   10.53
  ---  Mühlebach Josef                     58 Münchenstein                          2:47.21,2     40.15,4  (2011)    9.50
  ---  Mühlethaler Anita                   67 Heldswil                              2:58.19,6     51.13,8  (1057)   10.29
  ---  Müller Elisabeth                    67 Fideris                               3:07.06,8   1:00.01,0  (2016)   11.00
  ---  Müller Martin                       65 Fideris                               3:07.08,1   1:00.02,3  (2008)   11.00
  ---  Müller Paul, Chur                   66 ESV Chur                              2:34.06,5     27.00,7  (2140)    9.03
  ---  Müller Thomas                       74 Hauptwil                              3:21.40,1   1:14.34,3  (2017)   11.51
  ---  Neuenschwander Christine            62 Kerzers                               3:23.14,8   1:16.09,0  (1119)   11.57
  ---  Neuhardt Bernd                      61 D-Zweibrücken                         4:13.44,4   2:06.38,6  (2059)   14.55
  ---  Neuhardt Birgit                     57 D-Zweibrücken                         4:13.46,2   2:06.40,4  (2060)   14.55
  ---  Odermatt Wendel                     57 Reichenbach i. K.                     2:40.37,7     33.31,9  (1048)    9.26
  ---  Oelhafen Monika                     53 Adlikon b.Regensdf                    4:02.44,5   1:55.38,7  (1210)   14.16
  ---  Oelhafen Simone                     85 Adlikon b.Regensdf                    3:20.02,6   1:12.56,8  (1195)   11.46
  ---  Perchtold Emilija                   42 Gossau SG                             3:27.21,0   1:20.15,2  (2126)   12.11
  ---  Pfäffli Robert                      46 Zürich                                3:03.04,0     55.58,2  (2021)   10.46
  ---  Pfiffner Marianne                   67 Mels                                  2:57.46,0     50.40,2  (1093)   10.27
  ---  Pinggera Aita                       62 Samedan                               2:47.32,4     40.26,6  (2097)    9.51
  ---  Pozzi Myrtha                        56 Zumikon                               3:48.33,9   1:41.28,1  (1178)   13.26
  ---  Price Andreas                       63 Rorschacherberg                       2:44.57,1     37.51,3  (1029)    9.42
  ---  Price Renata                        56 Rorschacherberg                       3:12.28,3   1:05.22,5  (2041)   11.19
  ---  Putzi Ruth                          58 Küblis                                2:53.01,4     45.55,6  (1179)   10.10
  ---  Raess Marianne                      68 Chur                                  3:32.14,2   1:25.08,4  (2133)   12.29
  ---  Ramsauer Oliver                     67 Madetswil                             4:14.56,7   2:07.50,9  (2057)   14.59
  ---  Recrosio René                       62 Gretzenbach                           3:41.48,2   1:34.42,4  (2098)   13.02
  ---  Ressmann Daniel, A-Bregenz          79 NWO Schweiz                           2:07.11,5      0.05,7  (1023)    7.28
  ---  Ressmann Franz, A-Bregenz           47 NWO Schweiz                           2:12.05,5      4.59,7  (1020)    7.46
  ---  Richi Iris                          60 Zürich                                3:38.12,1   1:31.06,3  (1129)   12.50
  ---  Rieser Annemarie                    62 Kronbühl                              2:52.39,6     45.33,8  (2099)   10.09
  ---  Rieser Marcel                       60 Kronbühl                              2:23.43,7     16.37,9  (2100)    8.27
  ---  Ritter Bernadette                   66 Wangs                                 3:45.25,2   1:38.19,4  (2121)   13.15
  ---  Rodighiero Jacqueline, Lüchingen    58 Bewegen mit Spass & Jaqueline         3:12.07,3   1:05.01,5  (1049)   11.18
  ---  Rohner Elisabeth, Diepoldsau        48 Bewegen mit Spass & Jaqueline         3:24.16,9   1:17.11,1  (1140)   12.00
  ---  Rothe Ralf                          57 D-Freiburg                            2:55.52,0     48.46,2  (2149)   10.20
  ---  Ruffner Erika                       58 Chur                                  2:30.03,2     22.57,4  (1079)    8.49
  ---  Ruffner Retus                       56 Chur                                  2:30.04,3     22.58,5  (1070)    8.49
  ---  Rupf Susanne                        65 Mels                                  2:47.07,4     40.01,6  (1086)    9.49
  ---  Rupper Marie-Therese                56 Forch                                 3:48.36,7   1:41.30,9  (1169)   13.26
  ---  Sachse Doreen                       81 Arosa                                 2:51.16,5     44.10,7  (2138)   10.04
  ---  Sahli Beatrice                      68 Seftigen                              2:54.59,6     47.53,8  (1031)   10.17
  ---  Sahli-Jäggi Kurt                    58 Hettiswil                             2:42.07,1     35.01,3  (2067)    9.32
  ---  Sauser Corina                       ?? Sigriswil                             2:44.33,2     37.27,4  (2101)    9.40
  ---  Sauter Rolf                         62 Netstal                               2:14.19,1      7.13,3  (1014)    7.54
  ---  Saxer Martin                        66 Hägglingen                            2:18.04,0     10.58,2  (1067)    8.07
  ---  Schedler Marlène                    68 Andwil TG                             3:13.51,1   1:06.45,3  (2023)   11.24
  ---  Scheidegger Esther                  59 Bubendorf                             3:38.44,1   1:31.38,3  (2102)   12.52
  ---  Scheidegger Ruedi                   49 Bubendorf                             2:57.28,5     50.22,7  (2103)   10.26
  ---  Schelbert Verena                    57 Muotathal                             4:03.48,6   1:56.42,8  (2062)   14.20
  ---  Schiesser Hansruedi                 62 Näfels                                2:16.41,7      9.35,9  (2125)    8.02
  ---  Schiesser Susanne                   63 Pontresina                            3:12.11,9   1:05.06,1  (2052)   11.18
  ---  Schirmer Karin                      61 Stein AG                              3:37.25,2   1:30.19,4  (1135)   12.47
  ---  Schläfli Silvia                     67 Retschwil                             3:05.19,3     58.13,5  (2037)   10.54
  ---  Schmid Flurina                      81 Chur                                  2:41.47,2     34.41,4  (1054)    9.31
  ---  Schmid Marina, Zürich               87 Sporttreff Urdorf                     2:51.17,3     44.11,5  (2139)   10.04
  ---  Schmidiger Judith                   56 Adetswil                              3:18.53,6   1:11.47,8  (1154)   11.41
  ---  Schneebeli Ruth                     64 Ottenbach                             3:02.24,1     55.18,3  (1200)   10.43
  ---  Schneider Petra                     64 Chur                                  3:15.38,6   1:08.32,8  (2048)   11.30
  ---  Schoch Juerg                        43 Wädenswil                             2:45.17,7     38.11,9  (2013)    9.43
  ---  Schönenberger Thomas                59 St. Gallen                            2:57.43,5     50.37,7  (1063)   10.27
  ---  Schori Nicole                       71 Näfels                                4:14.51,9   2:07.46,1  (2056)   14.59
  ---  Schori-Schütz Monika                67 Rupperswil                            3:48.33,0   1:41.27,2  (1173)   13.26
  ---  Schori-Schütz Peter                 61 Rupperswil                            3:12.43,3   1:05.37,5  (1175)   11.20
  ---  Schuler Anna                        66 Muotathal                             3:39.17,6   1:32.11,8  (2058)   12.53
  ---  Schulthess Oliver, Sils im Domlesch 74 Vitall Coaching                       2:34.07,5     27.01,7  (2124)    9.03
  ---  Schütz Brigitte                     63 Safnern                               2:49.48,9     42.43,1  (1071)    9.59
  ---  Sieber-Wuest Ruth                   58 Widnau                                2:53.30,5     46.24,7  (1127)   10.12
  ---  Somaini Rosmarie                    51 Worb                                  3:03.55,1     56.49,3  (2153)   10.49
  ---  Stäheli Markus                      62 Räterschen                            2:14.13,8      7.08,0  (1085)    7.53
  ---  Staub Anita                         61 Brittnau                              3:47.31,5   1:40.25,7  (2010)   13.23
  ---  Stein Viola                         61 D-Grenzach-Wyhlen                     2:58.09,5     51.03,7  (1157)   10.28
  ---  Steinegger Beatrice                 57 Strengelbach                          3:47.29,7   1:40.23,9  (2025)   13.22
  ---  Steiner-Egger Eva                   75 Seengen                               3:14.10,7   1:07.04,9  (1201)   11.25
  ---  Stocker Rosmarie                    61 Eschenbach LU                         2:52.43,2     45.37,4  (2114)   10.09
  ---  Strasser Heidi                      74 Thalheim                              3:12.09,0   1:05.03,2  (1101)   11.18
  ---  Streule Beda                        ?? Sulgen                                2:50.38,7     43.32,9  (1033)   10.02
  ---  Streule Madlen                      ?? Sulgen                                3:30.58,9   1:23.53,1  (1032)   12.24
  ---  Studer Lukas, St. Gallen            88 Sportschule St. Gallen                3:18.40,3   1:11.34,5  (1052)   11.41
  ---  Studer Thomas, St. Gallen           57 Sportschule St. Gallen                3:18.39,2   1:11.33,4  (1050)   11.41
  ---  Stutz Regula                        58 Domat/Ems                             2:26.40,7     19.34,9  (1061)    8.37
  ---  Thöny Claudia                       81 Chur                                  2:45.53,6     38.47,8  (1053)    9.45
  ---  Thöny Daniel                        ?? Trimmis                               2:10.54,3      3.48,5  (2001)    7.42
  ---  Thöny Irene                         55 Bever                                 3:08.32,1   1:01.26,3  (1182)   11.05
  ---  Tripod Isabelle                     72 Thalwil                               4:18.20,3   2:11.14,5  (2154)   15.11
  ---  Trütsch Agathe                      58 Flims Waldhaus                        2:47.01,6     39.55,8  (2136)    9.49
  ---  Trütsch Manfred                     55 Flims Waldhaus                        2:37.35,2     30.29,4  (2137)    9.16
  ---  Vetterli Margrit                    67 Alterswilen                           3:09.41,9   1:02.36,1  (1167)   11.09
  ---  von Castelmur Verena                60 Münchenstein                          2:42.57,8     35.52,0  (2012)    9.35
  ---  Waldis Martin                       66 Vitznau                               2:43.26,6     36.20,8  (2111)    9.36
  ---  Walliser Christina                  66 Vilters                               2:37.34,2     30.28,4  (2106)    9.16
  ---  Walti Rita                          64 Seon                                  4:19.18,3   2:12.12,5  (1141)   15.15
  ---  Wäschle Elfriede                    41 D-Ravensburg                          3:54.45,4   1:47.39,6  (2006)   13.48
  ---  Wäschle Marion                      64 D-Ravensburg                          3:53.38,3   1:46.32,5  (2005)   13.44
  ---  Wehinger Silvia                     45 Dietikon                              3:20.04,1   1:12.58,3  (1156)   11.46
  ---  Weiss Pia                           62 Baden                                 3:55.33,7   1:48.27,9  (2075)   13.51
  ---  Weiss Stephanie                     75 D-Schopfheim                          3:16.24,9   1:09.19,1  (1205)   11.33
  ---  Widmer Claudia                      68 Chur                                  2:56.48,7     49.42,9  (2047)   10.24
  ---  Widmer Roland                       53 Männedorf                             3:03.02,0     55.56,2  (2128)   10.46
  ---  Wieber Siegfried                    69 D-Schwörstadt                         2:45.26,2     38.20,4  (1114)    9.43
  ---  Wietlisbach Martin                  59 Nesselnbach                           2:40.00,1     32.54,3  (1068)    9.24
  ---  Willi Elisabeth                     56 Vilters                               3:45.28,3   1:38.22,5  (2122)   13.15
  ---  Windler Sylvia                      51 Andelfingen                           4:08.29,8   2:01.24,0  (1192)   14.37
  ---  Wirth guido                         63 Zürich                                3:41.14,7   1:34.08,9  (1104)   13.00
  ---  Wisniewski Christiane               64 D-Schopfheim                          3:12.57,0   1:05.51,2  (1130)   11.21
  ---  Wisniewski Jürgen                   62 D-Schopfheim                          3:12.37,7   1:05.31,9  (1132)   11.19
  ---  Wüest Brigitte                      65 Hittnau                               2:53.30,8     46.25,0  (2116)   10.12
  ---  Wyssen Kartal Cornelia              69 Arosa                                 3:11.29,5   1:04.23,7  (2068)   11.15
  ---  Zarn André                          68 Küsnacht ZH                           3:48.30,8   1:41.25,0  (1176)   13.26
  ---  Zeh Ute                             65 D-Schopfheim                          3:53.06,2   1:46.00,4  (1027)   13.42
  ---  Zigerlig Elisabeth, Kriessern       50 Bewegen mit Spass & Jaqueline         2:53.27,7     46.21,9  (1191)   10.12
  ---  Zigerlig Marlène                    65 Watt                                  4:08.28,4   2:01.22,6  (1197)   14.36
  ---  Zinniker-Birrer Barbara             68 Aarburg                               3:47.32,9   1:40.27,1  (2029)   13.23
  ---  Zünd Nadine                         82 Zuzwil SG                             3:19.32,2   1:12.26,4  (1108)   11.44
  ---  Zünd Silvia                         ?? Zuzwil SG                             3:19.33,7   1:12.27,9  (1109)   11.44
  ---  Zürcher Therese                     83 Düdingen                              2:14.39,4      7.33,6  (2033)    7.55

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.