Altstätter Städtlilauf 2006 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Schi2       38. Gabathuler Corina                   95 Salez                          9.08,8      2.05,8  (1745)    4.48
S1F          3. Lenti Anita                         65 Salez                         27.58,2      1.05,0   (106)    4.03
Schi1        2. Schönenberger Andrea, Salez         97 STV Oberriet-Eichenwies        7.45,0      0.10,1  (1830)    4.04
Sch2         5. Schönenberger Daniel, Salez         94 STV Oberriet-Eichenwies        7.06,2      0.31,4  (1831)    3.44
KG         ---  Schönenberger Marion, Salez         01 Laufgruppe Werdenberg          1.17,8      0.22,6  (2116)    4.19
VM          34. Schönenberger Peter, Salez          59 Laufgruppe Werdenberg         20.53,2      4.14,3    (65)    4.15
Schi3        5. Schönenberger Simone, Salez         93 STV Oberriet-Eichenwies        7.22,5      0.49,6  (1476)    3.52
S1F         17. Zellweger Edith                     54 Salez                         41.48,7     14.55,5    (83)    6.03
VF          38. Henry Monika                        79 Sargans                       30.16,5     12.02,4    (46)    6.10
S2M         36. Roth Markus                         65 Sargans                       39.56,7      9.53,4    (60)    4.29
S1F         11. Wurster Claudia                     58 Sargans                       32.48,4      5.55,2   (125)    4.45
Schi3        7. Wurster Deborah, Sargans            92 TV Sargans                     7.36,0      1.03,1  (1593)    4.00
SJogi      ---  Oertle Antonia, Sax                 89 Kühnis Brillen 2              12.40,4      2.58,8   (566)    5.45
Sch3         5. Saguer Daniel, Sax                  91 LG Werdenberg Liechtenste      6.27,6      0.39,4  (1592)    3.24
S1F         16. Schmid Elisabeth                    60 Sax                           35.24,5      8.31,3   (107)    5.07
PK          36. Strässle Florin                     98 Sax                            4.53,8      0.56,9  (1486)    4.27
HKF          5. Strässle Gabi                       71 Sax                           30.41,5      5.15,4    (71)    4.26
KG         ---  Strässle Lina                       02 Sax                            3.08,2      2.13,0  (2138)   10.27
Sch2        11. Akeret Robin, Schachen b. Reute     94 TV Reute                       7.21,1      0.46,3  (1701)    3.52
S3M         13. Locher Urs                          55 Schachen b. Reute             39.28,0      7.02,9    (53)    4.26
PM          40. Mettler Andrina, Schachen b. Reute  99 TV Reute                       5.20,7      1.07,6  (2083)    4.51
PM          23. Mettler Sereina, Schachen b. Reute  99 TV Reute                       5.10,0      0.56,9  (2084)    4.41
Schi1       28. Mettler Vanessa, Schachen b. Reute  97 TV Reute                       8.57,0      1.22,1  (1801)    4.42
SJogi      ---  Niederer Chantal                    94 Schachen b. Reute             10.46,9      1.05,3   (703)    4.54
SJog       ---  Niederer Hansjörg                   62 Schachen b. Reute             11.03,0      3.05,5   (704)    5.01
KB         ---  Oggier Stefan, Schachen b. Reute    00 TV Reute                       1.30,1      0.39,2  (2092)    5.00
PM          47. Oggier Vivienne, Schachen b. Reute  98 TV Reute                       5.29,9      1.16,8  (2093)    4.59
Sch2        29. Peter Andreas, Schachen b. Reute    94 TV Reute                       8.30,7      1.55,9  (1804)    4.28
Schi3       16. Rechsteiner Sara, Schachen b. Reute 91 TV Reute                       8.18,4      1.45,5  (1466)    4.22
Sch2        41. Salanitri Flavio, Schachen b. Reute 95 TV Reute                       9.41,9      3.07,1  (1549)    5.06
VF          18. Schefer Corinne, Schachen b. Reute  87 STV Oberriet-Eichenwies       23.19,9      5.05,8  (1106)    4.45
PM          68. Sturzenegger Shona, Schachen b. Reu 98 TV Reute                       5.57,3      1.44,2  (2139)    5.24
Schi1       18. Mortier Caroline                    96 Schaffhausen                   8.30,5      0.55,6  (1912)    4.28
PK          20. Mortier Florian                     99 Schaffhausen                   4.42,4      0.45,5  (1557)    4.16
Schi1       57. Mortier Nicola                      97 Schaffhausen                   9.35,4      2.00,5  (1913)    5.02
S1F          1. Mortier Simone                      66 Schaffhausen                  26.53,2       -----   (109)    3.53
VF          25. Luchsinger Gabi                     79 Schänis                       25.32,3      7.18,2  (1131)    5.12
PM           1. Keller Elin                         99 Schönengrund                   4.13,1       -----  (2361)    3.50
Sch1        35. Keller Jan                          97 Schönengrund                   8.38,5      1.42,2  (1928)    4.32
Sch1         6. Gächter Janis                       96 Schwändi GL                    7.20,1      0.23,8  (1554)    3.51
KG         ---  Huder Anina, Schwerzenbach          00 Mädchenriege Schwerzenbac      1.16,5      0.21,3  (2051)    4.15
Schi1       71. Huder Flurina, Schwerzenbach        96 Mädchenriege Schwerzenbac     10.20,1      2.45,2  (1764)    5.26
SJogi      ---  Huder Silvia, Schwerzenbach         66 DTV Schwerzenbach             12.42,5      3.00,9   (539)    5.46
Schi1        8. Untersander Alice, Schwerzenbach    97 MR Schwerzenbach               8.13,2      0.38,3  (1860)    4.19
SJogi      ---  Untersander Claudia, Schwerzenbach  71 DTV Schwerzenbach             12.37,2      2.55,6   (589)    5.44
PK          78. Untersander Remo, Schwerzenbach     98 Jugi Schwerzenbach             5.34,8      1.37,9  (1494)    5.04
VM          11. Mannhart Ernst                      61 Sennwald                      18.59,2      2.20,3  (1123)    3.52
S3M         11. Walt Heinrich                       47 Sennwald                      39.13,9      6.48,8    (77)    4.24
Jun         12. Wohlwend Patrick, Sennwald          90 STV Oberriet-Eichenwies       19.22,3      2.56,7  (1058)    3.57
S2M         18. Amann Stefan, Sevelen               65 TV Schaan                     34.21,6      4.18,3   (152)    3.51
S2M          1. Dietsche Andreas, Sevelen           64 Lauftreff Sevelen             30.03,3       -----    (34)    3.22
VM          25. Hüppin Roland, Siebnen              80 LG Görps Wangen SZ            20.22,3      3.43,4  (1127)    4.09
VM          61. Schwendeler Werner, Siebnen         54 LG Görps Wangen SZ            24.27,1      7.48,2  (1130)    4.59
SJog       ---  Eugster Martin                      54 Speicher                      10.47,8      2.50,3   (519)    4.54
SJogi      ---  Wirth Andrea                        78 Speicherschwendi              11.05,3      1.23,7   (593)    5.02
S3M          6. Engeler Martin                      50 St. Gallen                    37.50,0      5.24,9   (138)    4.15
SJog       ---  Lüber Walter                        53 St. Gallen                     9.43,6      1.46,1   (632)    4.25
S3M         17. Meier Alois                         48 St. Gallen                    45.35,0     13.09,9    (56)    5.07
S2M          4. Schildknecht Richard                64 St. Gallen                    31.37,2      1.33,9    (63)    3.33
VM          68. Stricker Albert, St. Gallen         23 LC Brühl St. Gallen           27.38,5     10.59,6  (1049)    5.38
S3M         10. Weiler Christoph                    56 St. Gallen                    38.38,0      6.12,9    (79)    4.20
KB         ---  Tribelhorn Fabrice                  01 St. Margrethen SG              1.45,6      0.54,7  (2144)    5.52
PK          93. Tribelhorn Maurice                  98 St. Margrethen SG              6.28,8      2.31,9  (1574)    5.53
SJogi      ---  Cresta Uschi, Staad SG              55 Kühnis Brillen 2              12.28,8      2.47,2   (515)    5.40
Sch1        11. Hollenstein Luca                    97 Stein SG                       7.37,1      0.40,8  (1763)    4.00
PK          44. Hollenstein Nico                    99 Stein SG                       5.01,4      1.04,5  (1434)    4.34
VM          31. Hollenstein Ronnie                  72 Stein SG                      20.45,0      4.06,1  (1026)    4.14
KG         ---  Graf Céline                         00 Steinen                        1.05,8      0.10,6  (2279)    3.39

Total 68



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.